Bricks Internationalisation - en to ca translation catalogue (3669 entries)

en: "%s" imported.
ca: S'ha importat "%s".

en: "Coming soon" mode (HTTP status code 200) indicates that your site is available for search engine indexing.
ca: El mode "Properament" (codi d'estat HTTP 200) indica que el vostre lloc està disponible per a la indexació del motor de cerca.

en: "Maintenance" mode (HTTP status code 503) indicates that your site is temporary unavailable, signaling search engines to come back later.
ca: El mode "Manteniment" (codi d'estat HTTP 503) indica que el vostre lloc no està disponible temporalment, la qual cosa indica als motors de cerca que tornin més tard.

en: "Page Number" uses page numbers, "Offset" uses an offset value.
ca: "Número de pàgina" utilitza números de pàgina, "Desplaçament" utilitza un valor de desplaçament.

en: %1$d orphaned elements found across %2$d posts. Click "Clean up all orphaned elements" to remove all orphaned elements from your site. Please backup your site before you proceed.
ca: S'han trobat %1$d elements orfes a %2$d publicacions. Feu clic a "Neteja tots els elements orfes" per eliminar tots els elements orfes del vostre lloc. Feu una còpia de seguretat del vostre lloc abans de continuar.

en: %1$s about %2$s in the Bricks Academy.
ca: %1$s sobre %2$s a la Bricks Academy.

en: %1$s data for "%2$s" deleted.
ca: S'han suprimit les dades de %1$s per a "%2$s".

en: %1$s is not enabled for post type "%2$s". Go to "%3$s > %4$s" to enable this post type.
ca: %1$s no està habilitat per al tipus de publicació "%2$s". Aneu a "%3$s > %4$s" per habilitar aquest tipus de publicació.

en: %1$s of %2$s
ca: %1$s DE %2$s

en: %1$s out of %2$s global elements components were already converted to components.
ca: %1$s de %2$s components d'elements globals ja s'han convertit en components.

en: %1$s out of %2$s global elements have been converted to components.
ca: %1$s de %2$s elements globals s'han convertit en components.

en: %1$s requires PHP version %2$s+.
ca: %1$s requereix la versió de PHP %2$s+.

en: %d class permanently deleted | %d classes permanently deleted
ca[0]: S'ha suprimit la classe %d permanentment
ca[1]: S'ha suprimit el seudoelement

en: %d orphaned elements found
ca: S'han trobat %d elements orfes

en: %s added to this button if there is no active filter.
ca: S'ha afegit %s a aquest botó si no hi ha cap filtre actiu.

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s allow you to render custom pages for the user login, registration, lost and reset password.
ca: %s us permeten representar pàgines personalitzades per a l'inici de sessió de l'usuari, el registre, la contrasenya perduda i el restabliment.

en: %s are best configured before you start working on your site.
ca: %s es configuren millor abans de començar a treballar al vostre lloc.

en: %s component block
ca: Bloc de components %s

en: %s components in the block editor
ca: %s components a l'editor de blocs

en: %s file
ca: %s fitxer

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
ca: %s està treballant actualment en aquesta publicació, cosa que vol dir que no podeu fer canvis, tret que us en feu càrrec.

en: %s layout
ca: %s disseny

en: %s settings
ca: Configuració de %s

en: %s typography
ca: Tipografia corporal

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
ca: %s s'afegirà al node HTML més rellevant.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
ca: %s. Definiu les condicions de la plantilla o activeu les plantilles predeterminades.

en: %s. Template conditions precede default templates.
ca: %s. Les condicions de plantilla precedeixen les plantilles predeterminades.

en: %s: New contact form message
ca: %s: nou missatge del formulari de contacte

en: (Cancel Reply)
ca: (Cancel·la la resposta)

en: (Function)
ca: (Funció)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: 1 comment | %1$s comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: %1$s comentaris

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 20GB web space
ca: Espai web de 20 GB

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 404 Error Page
ca: Pagina de error 404

en: A class with the same internal ID, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
ca: En aquest lloc ja hi ha una classe amb el mateix identificador intern, però amb configuracions diferents. Heu d'anul·lar la classe existent al vostre lloc o descartar aquesta versió importada.

en: A class with the same name, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
ca: En aquest lloc ja hi ha una classe amb el mateix nom, però amb configuracions diferents. Heu d'anul·lar la classe existent al vostre lloc o descartar aquesta versió importada.

en: A font variation with this weight and style already exists.
ca: Ja existeix una variació de la font amb aquest gruix i estil.

en: A list of native actions on the selected hook that will be removed by Bricks.
ca: Una llista d'accions natives del ganxo seleccionat que Bricks eliminarà.

en: ACF Date picker, for example, uses Ymd.
ca: El selector de dates ACF, per exemple, utilitza Ymd.

en: ACF Get Row Layout
ca: ACF Obteniu disseny de fila

en: AJAX add to cart
ca: AJAX afegir al carretó

en: AJAX loader
ca: Carregador d'AJAX

en: API endpoint is not set or invalid.
ca: El punt final de l'API no està definit o no és vàlid.

en: API key
ca: Codi API

en: API keys
ca: Claus API

en: API settings
ca: Configuració de l'API

en: Absolute header
ca: Capçalera absoluta

en: Accept
ca: Acceptar

en: Accepts multiple addresses separated by comma
ca: Accepta diverses adreces separades per comes

en: Access breakpoints manager
ca: Gestor de punts d'interrupció d'accés

en: Access class manager
ca: Accedir al gestor de classes

en: Access color palettes
ca: Accedeix a paletes de colors

en: Access content (HTML) settings
ca: Accediu a la configuració del contingut (HTML)

en: Access element conditions
ca: Condicions dels elements d'accés

en: Access element hide
ca: Ocultar l'element d'accés

en: Access element interactions
ca: Interaccions d'elements d'accés

en: Access font manager
ca: Accediu al gestor de fonts

en: Access icon manager
ca: Accés al gestor d'icones

en: Access page settings
ca: Accediu a la configuració de la pàgina

en: Access pseudos & selectors
ca: Accés a pseudos i selectors

en: Access query loop builder
ca: Accediu al creador de bucles de consulta

en: Access query manager
ca: Gestor de consultes d'accés

en: Access remote templates
ca: Accediu a plantilles remotes

en: Access revisions
ca: Revisions d'accés

en: Access style (CSS) settings
ca: Configuració d'estil d'accés (CSS)

en: Access template settings
ca: Accediu a la configuració de la plantilla

en: Access theme styles
ca: Accediu als estils de tema

en: Access variable manager
ca: Gestor de variables d'accés

en: Accordion
ca: Acordió

en: Accordion layout at breakpoint
ca: Disseny d'acordió al punt de ruptura

en: Account
ca: Compte

en: Account creation on "My account" page is not enabled.
ca: La creació de comptes a la pàgina "El meu compte" no està activada.

en: Across sessions
ca: A través de sessions

en: Action
ca: Acció

en: Action URL
ca: URL de l'acció

en: Actions
ca: Accions

en: Actions after successful form submit
ca: Accions després de la presentació correcta del formulari

en: Activate license
ca: Activeu la llicència

en: Activate your account
ca: Activa el teu Compte

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
ca: Activeu la vostra llicència per editar amb Bricks, rebeu actualitzacions amb un clic i accediu a totes les plantilles de la comunitat.

en: Activation status
ca: Estat d'activació

en: Active
ca: Actiu

en: Active Filters
ca: Filtres actius

en: Active Plugins
ca: Extensions actives

en: Active Tab
ca: Pestanya activa

en: Active background
ca: Fons actiu

en: Active border
ca: Vora activa

en: Active box shadow
ca: Ombra de caixa activa

en: Active class
ca: Classe activa

en: Active classes
ca: Color actiu

en: Active color
ca: Color actiu

en: Active filter
ca: Filtre actiu

en: Active filters
ca: Filtres actius

en: Active filters count
ca: Els filtres actius compten

en: Active rating icon
ca: Activar llicència

en: Active rating typography
ca: Tipografia activa

en: Active styles
ca: Estils actius

en: Active typography
ca: Tipografia activa

en: Adaptive height
ca: Alçada adaptativa

en: Add
ca: Afegeix

en: Add "%root%" via keyboard shortcut "r + TAB".
ca: Afegeix "%root%" mitjançant la drecera de teclat "r + TAB".

en: Add "brx_code_errors" as an URL parameter to show PHP errors if needed.
ca: Afegiu "brx_code_errors" com a paràmetre d'URL per mostrar els errors de PHP si cal.

en: Add "position: relative" as needed
ca: Afegiu "posició: relatiu" segons calgui

en: Add / Search for
ca: Afegeix/Cerca

en: Add / Search for templates
ca: Afegeix/Cerca plantilles

en: Add Item
ca: Afegeix un element

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Add New Custom Font
ca: Afegiu un tipus de lletra personalitzat nou

en: Add New Template
ca: Nova plantilla

en: Add New Template Bundle
ca: Afegiu un paquet de plantilles noves

en: Add New Template Tag
ca: Afegiu una etiqueta de plantilla nova

en: Add a "Toggle" element to your page that targets this Offcanvas to open it.
ca: Afegiu un element "Commuta" a la vostra pàgina que s'orienti a aquest Offcanvas per obrir-lo.

en: Add a font variant
ca: Afegiu una variant de tipus de lletra

en: Add at least two colors to create a gradient.
ca: Afegiu almenys dos colors per crear un degradat.

en: Add context
ca: Afegiu context

en: Add context to dates on archive templates.
ca: Afegiu context a les dates a les plantilles d'arxiu.

en: Add context to title on archive/search templates.
ca: Afegiu context al títol a les plantilles d’arxiu / cerca.

en: Add custom headers in JSON format. Leave empty for default headers.
ca: Afegiu capçaleres personalitzades en format JSON. Deixeu-lo en blanc per a les capçaleres predeterminades.

en: Add element ID as needed
ca: Afegiu l'identificador d'element segons sigui necessari

en: Add elements
ca: Afegeix elements

en: Add images
ca: Afegeix imatges

en: Add larger variable
ca: Afegeix una variable més gran

en: Add meta query
ca: Afegeix una metaconsulta

en: Add new capability
ca: Afegeix una nova capacitat

en: Add parameters to be sent in the request body.
ca: Afegiu els paràmetres que s'enviaran al cos de la sol·licitud.

en: Add prefix
ca: Afegeix un prefix

en: Add products to cart to see cross-sells.
ca: Afegiu productes al carretó per veure les vendes creuades.

en: Add smaller variable
ca: Afegeix una variable més petita

en: Add suffix
ca: Afegeix un sufix

en: Add taxonomy query
ca: Afegeix una consulta de taxonomia

en: Add to cart
ca: Afegeix al carret

en: Add to favorites
ca: Afegeix als preferits

en: Add to icon set
ca: Afegeix al conjunt d'icones

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
ca: Afegiu el primer color a aquesta paleta seleccionant un valor de color superior i, a continuació, feu clic a "Desa".

en: Add your offcanvas content in here
ca: Afegiu el vostre contingut fora del llenç aquí

en: Added
ca: Afegit

en: Added to cart
ca: Afegit

en: Added to icon. If there is no icon, it will be added to the overlay.
ca: S'ha afegit a la icona. Si no hi ha cap icona, s'afegirà a la superposició.

en: Added to the search form as hidden input fields.
ca: S'ha afegit al formulari de cerca com a camps d'entrada ocults.

en: Adding
ca: Afegint

en: Adding to cart
ca: Afegint a la cistella

en: Additional info
ca: Informació addicional

en: Additional information
ca: Informació adicional

en: Additional parameters
ca: Paràmetres addicionals

en: Additional properties
ca: Propietats addicionals

en: Additional target elements
ca: Elements objectiu addicionals

en: Address
ca: Adreça

en: Addresses
ca: Adreces

en: Adds inline CSS to %s tag.
ca: Afegeix CSS en línia a l'etiqueta %s.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
ca: Afegeix scripts just després d'obrir l'etiqueta %s.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
ca: Afegeix scripts just abans de tancar l'etiqueta %s.

en: Admin email
ca: Correu electrònic d'administrador

en: Administrator
ca: Administrador

en: Administrator role is not allowed as a security precaution.
ca: La funció d'administrador no es permet com a mesura de seguretat.

en: Adobe fonts
ca: Fonts d'Adobe

en: Affiliate
ca: Afiliat

en: After
ca: Després

en: After order review heading
ca: Després de l'encapçalament de revisió de la comanda

en: After title
ca: Després del títol

en: Ajax loader
ca: Carregador Ajax

en: Ajax loader animation
ca: Animació del carregador Ajax

en: Ajax loader desc
ca: Descripció del carregador Ajax

en: Ajax loader selector
ca: Selector del carregador Ajax

en: Alert
ca: Alerta

en: Align
ca: Alinear

en: Align content
ca: Alinear el contingut

en: Align cross axis
ca: Alineació al llarg de l'eix transversal

en: Align horizontal
ca: Alinear horitzontal

en: Align items
ca: Alineeu els elements

en: Align main axis
ca: Alineació al llarg de l'eix principal

en: Align self
ca: Alinear-se

en: Align tables
ca: Alineeu les taules

en: Align vertical
ca: Alinear verticalment

en: Alignment
ca: Alineació

en: All
ca: Tots

en: All %s
ca: Tots els %s

en: All Code elements, SVG elements (source: code), and Query editor instances now require code signatures.
ca: Tots els elements de codi, els elements SVG (font: codi) i les instàncies de l'editor de consultes ara requereixen signatures de codi.

en: All Custom Fonts
ca: Tots els tipus de lletra personalitzats

en: All Template Bundles
ca: Tots els paquets de plantilles

en: All Template Tags
ca: Totes les etiquetes de plantilla

en: All Templates
ca: Totes les plantilles

en: All archives
ca: Tots els arxius

en: All author posts
ca: Totes les publicacions d'autor

en: All code instances
ca: Totes les instàncies de codi

en: All components are enabled in the block editor.
ca: Tots els components estan habilitats a l'editor de blocs.

en: All headings
ca: Tots els encapçalaments

en: All index jobs removed
ca: S'han eliminat totes les feines d'índex

en: All indexing jobs completed.
ca: S'han completat tots els treballs d'indexació.

en: All revisions deleted
ca: S'han suprimit totes les revisions

en: All right
ca: Tot bé

en: All selected elements must have the same parent
ca: Tots els elements seleccionats han de tenir el mateix pare

en: All sides linked
ca: Tots els costats enllaçats

en: All template types
ca: Tots els tipus de plantilles

en: All terms
ca: Seleccioneu els termes

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
ca: Permetre que altres llocs naveguin i insereixin les vostres plantilles des de la seva biblioteca de plantilles. Restringiu l'accés a les plantilles mitjançant la configuració "URL de la llista blanca" i "Protecció de contrasenya" que es mostra a continuació.

en: Allow specific user roles or individual users to execute code.
ca: Permet que rols d'usuari específics o usuaris individuals executin codi.

en: Allow the element's normal click behavior (like following links) instead of blocking it.
ca: Permet el comportament normal de clic de l'element (com ara seguir enllaços) en comptes de bloquejar-lo.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
ca: Permet a l'usuari canviar i executar codi mitjançant l'element Code

en: Allow user to upload SVG files
ca: No podeu carregar fitxers SVG

en: Allowed file formats
ca: Formats de fitxer permesos

en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

en: Alternate images
ca: Imatges alternatives

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
ca: Alternativa als camps Latitud/Longitud

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
ca: Tot i que és molt temptador començar a editar amb Bricks de seguida, tindreu una experiència molt millor repassant ràpidament la secció "Introducció" de la Bricks Academy sobre com utilitzar Bricks de forma més productiva.

en: Always
ca: Sempre

en: Always show
ca: Mostrar sempre

en: Always shows in builder for editing.
ca: Es mostra sempre al constructor per editar-lo.

en: Always visible
ca: Sempre visible

en: Always visible in builder for styling purpose.
ca: Sempre visible al constructor amb finalitats d'estil.

en: Amazing
ca: Increïble

en: An error occurred while cleaning up orphaned elements.
ca: S'ha produït un error en netejar els elements orfes.

en: An error occurred while scanning for orphaned elements.
ca: S'ha produït un error en cercar elements orfes.

en: An error occurred, please try again later.
ca: Hi ha hagut un error. Siusplau, torni a intentar-ho més tard.

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: And
ca: I

en: Angle in °
ca: Angle en °

en: Anim. Typing
ca: Anim. escrivint

en: Animation
ca: Animació

en: Animation delay
ca: Retard d’animació

en: Animation duration
ca: Durada de l&apos; animació

en: Animation end
ca: Final de l'animació

en: Animation in ms
ca: Animació en ms

en: Animation speed in ms
ca: Velocitat d'animació en ms

en: Another user
ca: Un altre usuari

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any breakpoint
ca: Qualsevol punt d'interrupció

en: Any option text
ca: Text del botó

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
ca: Aplicable només a la configuració "Estil" de l'encapçalament o del botó. Creeu i utilitzeu colors globals mitjançant la vostra pròpia "Paleta de colors".

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply on
ca: Aplicar en

en: Apply preview
ca: Aplica la previsualització

en: Apply spacing inside
ca: Aplica l'espaiat interior

en: Apply to
ca: Aplicar a

en: Apply to child pages
ca: Respon a l'adreça de correu electrònic

en: Apply to child terms
ca: Aplicar als termes infantils

en: April
ca: Abril

en: Archive
ca: Arxiu

en: Archive (products)
ca: Arxiu (data)

en: Archive description
ca: Descripció de l'arxiu

en: Archive post types
ca: Arxivar tipus de publicacions

en: Archive terms
ca: Arxivar termes

en: Archive title
ca: Títol de l'arxiu

en: Archive type
ca: Tipus d’arxiu

en: Archives
ca: Arxius

en: Archives: %s
ca: Arxius: %s

en: Are you sure that you want to delete this breakpoint?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest punt d'interrupció?

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les dades generades per Bricks per a aquest %s?

en: Are you sure you want to delete this category? Deleting it also deletes all variables in this category.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta categoria? Si la suprimiu, també suprimiu totes les variables d'aquesta categoria.

en: Are you sure you want to delete this font and all of its font variation files?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest tipus de lletra i tots els seus fitxers de variació?

en: Are you sure you want to delete this icon set?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest conjunt d'icones?

en: Are you sure you want to move this font to the trash?
ca: Esteu segur que voleu moure aquest tipus de lletra a la paperera?

en: Are you sure you want to remove all orphaned elements from your site? This action cannot be undone. Please perform a backup of your site before you proceed.
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els elements orfes del vostre lloc web? Aquesta acció no es pot desfer. Feu una còpia de seguretat del vostre lloc web abans de continuar.

en: Are you sure you want to remove this icon?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta icona?

en: Are you sure you want to unlink this component?
ca: Esteu segur que voleu desenllaçar aquest component?

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
ca: No s'han pogut carregar els articles. Visiteu la base de coneixement oficial:

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Asides
ca: Minientrades

en: Aspect ratio
ca: Relació d’imatge

en: Assign/unassign global classes
ca: Assignar/desassignar classes globals

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Attachment Page
ca: Pàgina d'Adjunts

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attribution
ca: Atribució

en: Attribution Control
ca: Control d'atribució

en: Audio
ca: Àudio

en: August
ca: Agost

en: Author
ca: Autor

en: Author ID
ca: Identificador de l’autor

en: Author archive URL
ca: URL de l'arxiu de l'autor

en: Author avatar
ca: Mostra l'avatar

en: Author bio
ca: Autor bio

en: Author email
ca: Enviar correu electrònic de l'autor

en: Author meta
ca: Meta de l'autor

en: Author name
ca: Nom de l'autor del missatge

[ctx: Author name]
en: Name
ca: Nom

en: Author website
ca: Lloc web de l'autor

en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Authorization
ca: Autorització

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto height
ca: Alçada automàtica

en: Auto log in user
ca: Usuari que inicia sessió automàticament

en: Auto login after activation
ca: Inici de sessió automàtic després de l'activació

en: Auto poster
ca: Cartell de l'automòbil

en: Auto scroll element into view
ca: Element de desplaçament automàtic a la vista

en: Auto toggle child terms
ca: Commuta automàticament els termes secundaris

en: Auto width
ca: Amplada automàtica

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
ca: Es genera automàticament si el formulari només requereix una adreça de correu electrònic per al registre.

en: Autocomplete
ca: Autocompletar

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
ca: Es genera automàticament si no cal / envieu cap contrasenya.

en: Automatically adjust the map view to fit all markers when markers are added or removed.
ca: Ajusta automàticament la vista del mapa per adaptar-se a tots els marcadors quan s'afegeixen o es treuen.

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Autoplay delay in ms
ca: Retard de reproducció automàtica en ms

en: Autoplay is not supported when using preview image.
ca: La reproducció automàtica no és compatible quan s'utilitza la imatge de previsualització.

en: Autosave
ca: Desat automàtic

en: Autosave by
ca: Desa automàticament

en: Autosave interval (seconds)
ca: Interval de desat automàtic (segons)

en: Available via "+" action icon & right-click context menu.
ca: Disponible mitjançant la icona d'acció "+" i el menú contextual amb el botó dret.

en: Available via "Layout" action icon.
ca: Disponible mitjançant la icona d'acció "Disposició".

en: Available via keyboard shortcut & right-click context menu.
ca: Disponible mitjançant la drecera de teclat i el menú contextual amb el botó dret.

en: Avatar border
ca: Vora de l’avatar

en: Avatar box shadow
ca: Ombra de caixa d’avatar

en: Avatar image of %s
ca: Mida de l’avatar en px

en: Avatar position
ca: Posició d’avatar

en: Avatar size
ca: Mida de l'Avatar

en: Avoid using in combination with third-party filter plugins.
ca: Eviteu utilitzar en combinació amb complements de filtre de tercers.

en: Aye
ca: Sí

en: BCC email address
ca: Adreça de correu electrònic personalitzada

en: Back
ca: Enrere

en: Back delay in ms
ca: Retard de l'esquena en ms

en: Back speed in ms
ca: Velocitat de tornada en ms

en: Back to Top
ca: Tornar al principi

en: Back to builder
ca: Tornar al constructor

en: Back to icon sets
ca: Tornar als conjunts d'icones

en: Back to import manager
ca: Tornar al gestor d'importació

en: Back to settings
ca: Torna a la configuració

en: Backdrop
ca: Pla de fons

en: Background
ca: Fons

en: Background active
ca: Fons actiu

en: Background attachment
ca: Adjunt de fons

en: Background blend mode
ca: Mode de combinació de fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background custom size
ca: Mida personalitzada de fons

en: Background filters
ca: Filtres de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background position
ca: Posició de fons

en: Background repeat
ca: Repetició de fons

en: Background size
ca: Mida de fons

en: Background video
ca: Vídeo de fons

en: Bar
ca: Barra

en: Bar background color
ca: Color de fons de la barra

en: Bar border
ca: Vora de la barra

en: Bar color
ca: Color de la barra

en: Bar height
ca: Alçada de la barra

en: Base breakpoint
ca: Punt d'interrupció base

en: Baseline
ca: Línia base

en: Basic Text
ca: Basic

en: Beautiful
ca: Bonic

en: Before
ca: Abans

en: Before order review heading
ca: Revisió de la comanda de pagament

en: Before payment
ca: Abans del pagament

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
ca: Abans de desactivar Bricks, podríeu fer-me saber per què? M'encantaria incorporar els vostres comentaris per millorar Bricks. Moltes gràcies!

en: Berlin, Germany
ca: Berlín, Alemanya

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Black
ca: Negre

en: Block
ca: Blocat

en: Block editor
ca: Editor de blocs

en: Block not available
ca: Bloc no disponible

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: Blockquote border
ca: Vora del pressupost

en: Blockquote margin
ca: Marge de pressupost

en: Blockquote padding
ca: Encoixinat de cotització de blocs

en: Blockquote typography
ca: Tipografia de cotització de blocs

en: Blur
ca: Entelar

en: Body
ca: Cos

en: Body (footer) scripts
ca: Scripts del cos (peu de pàgina)

en: Body (header) scripts
ca: Scripts de cos (capçalera)

en: Body - Heading
ca: Cos - Encapçalament

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
ca: Els scripts corporals s'afegeixen just després d'obrir l'etiqueta %s.

en: Body typography
ca: Tipografia corporal

en: Bold
ca: Negreta

en: Border
ca: Vora

en: Border / Box Shadow
ca: Ombra de frontera / caixa

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Border width
ca: Amplada de la vora

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bottom / End
ca: Part inferior / final

en: Bottom center
ca: Centre inferior

en: Bottom left
ca: Baix a l 'esquerra

en: Bottom right
ca: Abaix a la dreta

en: Box list
ca: Llista de caixes

en: Box shadow
ca: Ombra de caixa

en: Boxed
ca: En caixa

en: Boxed max. width
ca: Caixa màx. amplada

en: Breadcrumb
ca: Molles de pà

en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

en: Breakpoint
ca: Punct de parada

en: Breakpoint already exists
ca: El punt d'interrupció ja existeix

en: Breakpoint label must start with a letter.
ca: L'etiqueta del punt d'interrupció ha de començar amb una lletra.

en: Breakpoints
ca: Punts de ruptura

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Brilliant
ca: Brillant

en: Browse
ca: Navega

en: Browse Media Library
ca: Navega per la Mediateca

en: Browse Unsplash
ca: Cerca Unsplash

en: Browser
ca: Navegador

en: Browser storage
ca: Emmagatzematge del navegador

en: Builder
ca: Creador

en: Builder access
ca: Accés al constructor

en: Builder capabilities
ca: Capacitats del constructor

en: Builder mode
ca: Mode constructor

en: Built-in icon sets
ca: Conjunts d'icones integrats

en: Bulk actions
ca: Accions en massa

en: Bulk edit
ca: Edició massiva

en: Bullet List
ca: Llista de vinyetes

en: Bulleted list
ca: Llista de vinyetes

en: Bundle
ca: Paquet

en: Bundles
ca: Paquets

en: Butt
ca: Topall

en: Button
ca: Botó

en: Button background
ca: Fons de botó

en: Button border
ca: Vora del botó

en: Button box shadow
ca: Ombra de caixa de botons

en: Button link
ca: Botó d’enllaç

en: Button size
ca: Mida del botó

en: Button style
ca: Estil del Botó

en: Button text
ca: Text del botó

en: Button typography
ca: Tipografia de botons

en: Button width
ca: Amplada del Botó

en: Buttons
ca: Botons

en: Buy product
ca: Comprar producte

en: By default, covers entire available width.
ca: Per defecte, cobreix tota l'amplada disponible.

en: By default, form fields are validated on input, blur and submit.
ca: Per defecte, els camps del formulari es validen en introduir, desenfocar i enviar.

en: By default, only the most specific theme style is loaded. To load all theme styles whose conditions are met, select "Load all matching theme styles".
ca: Per defecte, només es carrega l'estil de tema més específic. Per carregar tots els estils de tema que compleixen les condicions, seleccioneu "Carrega tots els estils de tema coincidents".

en: By default, the favorite fonts are listed first in the font-family options. To show only the favorite fonts, select "Show favorites only" at %s.
ca: Per defecte, les fonts preferides apareixen primer a les opcions de la família de fonts. Per mostrar només les fonts preferides, seleccioneu "Mostra només les preferides" a %s.

en: By default, the min/max values are dynamically set based on each filter query loop results. Disable this feature so the min/max values are only set initially.
ca: De manera predeterminada, els valors mínims/màxims s'estableixen de manera dinàmica en funció dels resultats de cada bucle de consulta de filtre. Desactiveu aquesta funció perquè els valors mínim/màxim només s'estableixin inicialment.

en: By default, this icon is always visible and rotates 90° when the accordion item is expanded. To display different icons for each state, duplicate this icon and set the "Show" option to "Collapsed" for one and "Expanded" for the other.
ca: Per defecte, aquesta icona sempre és visible i gira 90° quan l'element d'acordió s'amplia. Per mostrar icones diferents per a cada estat, dupliqueu aquesta icona i configureu l'opció "Mostra" com a "Replegada" per a un i "Ampliat" per a l'altre.

en: By default, users can access the default WordPress auth pages by adding %1$s to the URL, bypassing custom authentication pages. Enable this setting to remove this bypass option and always use your custom authentication pages and behavior as set above.
ca: De manera predeterminada, els usuaris poden accedir a les pàgines d'autenticació predeterminades de WordPress afegint %1$s a l'URL, sense passar les pàgines d'autenticació personalitzades. Activeu aquesta configuració per eliminar aquesta opció d'omissió i utilitzeu sempre les vostres pàgines d'autenticació personalitzades i el vostre comportament tal com s'ha definit anteriorment.

en: Bypass maintenance
ca: Manteniment de bypass

en: CSS Filters
ca: Filtres CSS

en: CSS ID
ca: ID CSS

en: CSS Selector
ca: Selector CSS

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: CSS files processed
ca: Filtre CSS

en: CSS filter
ca: Filtre CSS

en: CSS is automatically wrapped in style tags.
ca: CSS s'embolica automàticament en etiquetes d'estil.

en: CSS loading method
ca: Mètode de càrrega CSS

en: CSS selector
ca: Selector CSS

en: CSS selector of the element to insert the AJAX loader into.
ca: Selector CSS de l'element per inserir el carregador AJAX.

en: CSS selectors
ca: Selectors CSS

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Cache query loops
ca: Bucles de consulta de la memòria cau

en: Calculation method
ca: Mètode de càlcul

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can also be set globally via theme styles.
ca: També es pot configurar globalment mitjançant estils de tema.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Canvas
ca: Llenç

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Capability
ca: Capacitat

en: Capitalize
ca: Posa en Majúscules

en: Caption
ca: Llegenda

en: Caption type
ca: Tipus de subtítol

en: Carousel
ca: Carrusel

en: Cart
ca: Cistella

en: Cart Cross-sells
ca: Vendes creuades de carro

en: Cart Details
ca: Detalls del carretó

en: Cart contents
ca: Contingut de la pestanya

en: Cart count
ca: Nombre de comentaris

en: Cart coupon
ca: Cupó del carretó

en: Cart items
ca: Llista d’elements

en: Cart product name
ca: Nom del producte del carretó

en: Cart product quantity
ca: Quantitat de producte del carretó

en: Cart product subtotal
ca: Subtotal del producte del carretó

en: Cart remove product
ca: Eliminar el producte del carro

en: Cart subtotal
ca: Subtotal del carretó

en: Cart totals
ca: Total del carret

en: Cart update
ca: Actualització del carretó

en: Cart updated
ca: Cistella actualitzada

en: Cascade layer
ca: Capa en cascada

en: Categories & Tags
ca: Categories i etiquetes

en: Categories deleted
ca: S'han suprimit categories

en: Categories imported
ca: Categories importades

en: Categorize
ca: Categoritzar

en: Category
ca: Categoria

en: Category: %s
ca: Categoria: %s

en: Center
ca: Centre

en: Center center
ca: Centre centre

en: Center left
ca: Centre a l'esquerra

en: Center mode
ca: Mode central

en: Center right
ca: Centre a la dreta

en: Champ
ca: Campió

en: Change content
ca: Contingut de la pestanya

en: Change image
ca: Canvia la imatge

en: Characters per minute
ca: Caràcters per minut

en: Chart size in px
ca: Mida del gràfic en px

en: Chats
ca: Xats

en: Check for orphaned elements on builder save
ca: Comprova si hi ha elements orfes en desar el constructor

en: Checkbox
ca: Casella de verificació

en: Checkout
ca: Pagament

en: Checkout coupon
ca: Cupó de pagament

en: Checkout customer details
ca: Consulta els detalls del client

en: Checkout login
ca: Inici de sessió de pagament

en: Checkout order payment
ca: Pagament de la comanda de pagament

en: Checkout order review
ca: Revisió de la comanda de pagament

en: Checkout order table
ca: Taula de comandes de pagament

en: Checkout thank you
ca: Fes la compra gràcies

en: Checks for %1$s on builder save to check for orphaned elements. Always checked on load regardless of this setting. Can also be manually enabled by adding %2$s to the builder URL.
ca: Comprova si hi ha %1$s en desar el constructor per comprovar si hi ha elements orfes. Sempre es comprova en carregar-se independentment d'aquesta configuració. També es pot habilitar manualment afegint %2$s a l'URL del constructor.

en: Child of
ca: Fill de

en: Childless
ca: Sense fills

en: Choose a color for this attribute term
ca: Trieu un color per a aquest terme d'atribut

en: Choose a color for this attribute value.
ca: Trieu un color per a aquest valor d'atribut.

en: Choose an image for this attribute term
ca: Trieu una imatge per a aquest terme d'atribut

en: Choose an image for this attribute value.
ca: Trieu una imatge per a aquest valor d'atribut.

en: Choose at which breakpoint do you want to start showing this popup or on which specific breakpoints.
ca: Trieu en quin punt d'interrupció voleu començar a mostrar aquesta finestra emergent o en quins punts d'interrupció específics.

en: Choose files
ca: Trieu fitxers

en: Choose how passwords are managed. "Template password" uses this template's password to protect content according to template conditions. "Post password" protects content that has an individual post password set. "Template & post password" uses the template password, but individual post passwords will be used instead if set.
ca: Trieu com es gestionen les contrasenyes. "Contrasenya de plantilla" utilitza la contrasenya d'aquesta plantilla per protegir el contingut segons les condicions de la plantilla. "Publica contrasenya" protegeix el contingut que té una contrasenya de publicació individual establerta. "Plantilla i contrasenya de publicació" utilitza la contrasenya de la plantilla, però s'utilitzaran contrasenyes de publicació individuals si s'estableixen.

en: Choose how to display product variations.
ca: Trieu com mostrar les variacions del producte.

en: Choose image
ca: Selecció d'imatge

en: Circle
ca: Cercle

en: Class
ca: Classe

en: Class "%s" has been moved to trash but your modifications are kept.
ca: La classe "%s" s'ha mogut a la paperera, però les vostres modificacions es conserven.

en: Class found in trash
ca: Classe trobada a les escombraries

en: Class name
ca: Nom de classe

en: Class name already exists
ca: El nom de la classe ja existeix

en: Classes discarded
ca: Classes descartades

en: Classes duplicated
ca: Classes duplicades

en: Classes found
ca: Classes trobades

en: Classes renamed
ca: Classes canviades de nom

en: Clause name
ca: Nom de la clàusula

en: Clean
ca: Netejar

en: Clean up
ca: Neteja

en: Clean up all orphaned elements
ca: Neteja tots els elements orfes

en: Clear
ca: Esborrar

en: Clear all
ca: Esborrar tot

en: Clear filter
ca: Esborra el filtre

en: Clear form
ca: Netejar el formulari

en: Clear non-existing dynamic data
ca: Esborreu les dades dinàmiques inexistents

en: Click "Accept" to use the incoming database changes. Click "Discard" to save your current builder data instead.
ca: Feu clic a "Acceptar" per utilitzar els canvis entrants de la base de dades. Feu clic a "Descarta" per desar les dades actuals del creador.

en: Click "Continue filter index" to immediately run any remaining/queued filter index jobs instead of waiting for the next WP cronjob.
ca: Feu clic a "Continua amb l'índex de filtre" per executar immediatament els treballs d'índex de filtre restants/en cua en comptes d'esperar al següent cronjob WP.

en: Click "Regenerate filter index" to regenerate the query filter index for your entire website.
ca: Feu clic a "Regenera l'índex de filtre" per regenerar l'índex de filtre de consulta per a tot el vostre lloc web.

en: Click me
ca: Clica’m

en: Click on any element to add it to your canvas.
ca: Feu clic a qualsevol element per afegir-lo al vostre llenç.

en: Click on any element to add it to your popup.
ca: Feu clic a qualsevol element per afegir-lo a la vostra finestra emergent.

en: Click or hover
ca: Feu clic o passeu el cursor

en: Click the "+" icon to add your first condition.
ca: Feu clic a la icona "+" per afegir la vostra primera condició.

en: Click the "+" icon to add your first interaction.
ca: Feu clic a la icona "+" per afegir la vostra primera interacció.

en: Click the "Generate variables" button to auto-generate all your fluid typography variables.
ca: Feu clic al botó "Genera variables" per generar automàticament totes les variables de tipografia fluida.

en: Click the button above to retrieve all Code element, SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances and review the code for every page, template, etc.
ca: Feu clic al botó de dalt per recuperar tots els elements de codi, l'element SVG (codi), l'editor de consultes i les instàncies de l'etiqueta "eco" i revisar el codi de cada pàgina, plantilla, etc.

en: Click the button to retrieve a list of all global element instances. Then review and convert them to components either individually, in bulk, or by manually unlinking them in the builder. Once done, please delete all global elements from the elements panel in the builder.
ca: Feu clic al botó per recuperar una llista de totes les instàncies d'element global. A continuació, reviseu-los i convertiu-los en components individualment, a granel o desenllaçant-los manualment al constructor. Un cop fet, suprimiu tots els elements globals del tauler d'elements del constructor.

en: Click this button to remove all index jobs. Useful if your index jobs are stuck due to unknown reasons. You should regenerate the filter index afterwards.
ca: Feu clic a aquest botó per eliminar tots els treballs d'índex. Útil si els vostres treballs d'índex estan bloquejats per motius desconeguts. Després hauríeu de regenerar l'índex del filtre.

en: Click to apply the latest filter settings. This ensures all filter options are up-to-date.
ca: Feu clic per aplicar la configuració del filtre més recent. Això garanteix que totes les opcions de filtre estiguin actualitzades.

en: Click to download
ca: Feu clic per descarregar

en: Click to set preview content.
ca: Feu clic per configurar el contingut de previsualització.

en: Clone
ca: Clonar

en: Close
ca: Tancar

en: Close (ESC)
ca: Tanca (ESC)

en: Close after
ca: Tanca després

en: Close button
ca: Botó Tanca

en: Close color
ca: Color tancat

en: Close icon
ca: Tancar

en: Close mini cart
ca: Tanca el mini carro

en: Close mobile menu
ca: Tanca el menú del mòbil

en: Close on
ca: Tancament

en: Close popup on click
ca: Tanca la finestra emergent en fer clic

en: Close position
ca: Posició de la icona

en: Close search
ca: Tanca la cerca

en: Close size
ca: Talla tancada

en: Closest corner
ca: Cantó més proper

en: Closest side
ca: El costat més proper

en: Cloud
ca: Núvol

en: Cloudflare Turnstile API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Cal la clau de l'API de Cloudflare Turnstile! Afegeix la clau al tauler a: %s

en: Cluster
ca: Clúster

en: Code
ca: Codi

en: Code control
ca: Control de codi

en: Code execution
ca: Execució de codi

en: Code execution has been explicitly disabled by the %s filter. This filter is currently overriding your Bricks settings.
ca: L'execució del codi s'ha desactivat explícitament pel filtre %s. Actualment, aquest filtre anul·la la configuració de Bricks.

en: Code execution is disabled
ca: L'execució del codi està desactivada

en: Code execution not allowed.
ca: No es permet l'execució de codi.

en: Code execution, if needed, must be explicitly enabled.
ca: L'execució de codi, si cal, ha d'estar habilitada explícitament.

en: Code execution: Disabled by default
ca: Execució de codi: desactivat per defecte

en: Code review
ca: Revisió del codi

en: Code signatures
ca: Signatures de codi

en: Code signatures are locked.
ca: Les signatures de codi estan bloquejades.

en: Code signatures regenerated successfully.
ca: Les signatures de codi s'han regenerat correctament.

en: Code signed
ca: Codi signat

en: Code that requires execution only runs when it has a valid code signature.
ca: El codi que requereix execució només s'executa quan té una signatura de codi vàlida.

en: Collapse
ca: Redueix

en: Collapse inactive
ca: Col·lapse inactiu

en: Collapse on page load
ca: Replega en carregar la pàgina

en: Collapsed
ca: Col·lapsat

en: Color #%s
ca: Color # %s

en: Color close
ca: Color proper

en: Color editor
ca: Editor de color

en: Color palette
ca: Paleta de colors

en: Color preview
ca: Previsualització del color

en: Color stop
ca: Parada de color

en: Column
ca: Columna

en: Column gap
ca: Columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Coming soon
ca: Pròximament

en: Comma-separated list of results per page options.
ca: Llista separada per comes de resultats per opcions de pàgina.

en: Command palette
ca: Paleta d'ordres

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment count
ca: Nombre de comentaris

en: Comment navigation
ca: Navegació de comentaris

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Comments are disabled.
ca: Els comentaris estan desactivats.

en: Common classes
ca: Classes comunes

en: Common taxonomies
ca: Taxonomies comunes

en: Community
ca: Comunitat

en: Community templates
ca: Plantilles de comunitat

en: Compact
ca: Compacte

en: Compare
ca: Compareu

en: Compare with
ca: Compara amb

en: Component configured but preview unavailable
ca: Component configurat però vista prèvia no disponible

en: Component preview unavailable
ca: La vista prèvia del component no està disponible

en: Condition
ca: Condició

en: Conditions
ca: Condicions

en: Conditions always run before query loop.
ca: Les condicions sempre s'executen abans del bucle de consulta.

en: Conditions don't run in the builder.
ca: Les condicions no s'executen al constructor.

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure "Marker: Type" on the connected "Map" element to render text or image markers. The settings below will precede the settings on the "Map" element.
ca: Configureu "Marcador: Tipus" a l'element "Mapa" connectat per representar marcadors de text o imatge. Els paràmetres següents precediran els paràmetres de l'element "Mapa".

en: Configure the API settings to retrieve data from an API endpoint.
ca: Configureu els paràmetres de l'API per recuperar dades d'un punt final de l'API.

en: Configure the scale generator as per your requirements.
ca: Configura el generador d'escala segons les teves necessitats.

en: Configure your API settings (URL, etc.) and fetch data to view and work with the API response data.
ca: Configura els paràmetres de l'API (URL, etc.) i obté dades per visualitzar i treballar amb les dades de resposta de l'API.

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation email
ca: Correu electrònic de confirmació

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Conflict: Class "%s" has been permanently deleted by another user.
ca: Conflicte: un altre usuari ha suprimit permanentment la classe "%s".

en: Conflict: Some classes exist in both trash and active classes
ca: Conflicte: algunes classes existeixen tant a les escombraries com a les actives

en: Conflicts
ca: Conflictes

en: Congrats
ca: Felicitats

en: Conic
ca: Cònic

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect property
ca: Connecteu la propietat

en: Connect the CSS ID to a property to set it on an per-instance basis to avoid same ID conflicts.
ca: Connecteu l'ID CSS a una propietat per definir-lo instància per instància i evitar conflictes amb el mateix ID.

en: Connect the form fields to the post data that you want to create on form submit.
ca: Connecta els camps del formulari a les dades de publicació que vulguis crear en enviar el formulari.

en: Connect the form fields to the post data that you want to update on form submit.
ca: Connecta els camps del formulari a les dades de la publicació que vols actualitzar en enviar el formulari.

en: Connected property
ca: Propietat connectada

en: Construct the selector you want to create from the node tree below by toggling the relevant selectors.
ca: Construeix el selector que vols crear a partir de l'arbre de nodes següent activant o desactivant els selectors rellevants.

en: Contact form
ca: Formulari Contacte

en: Contact us
ca: Contacta'ns

en: Contain
ca: Contenir

en: Container
ca: Contenidor

en: Content
ca: Contingut

en: Content align horizontal
ca: Alineació de contingut horitzontal

en: Content align vertical
ca: Alineació vertical del contingut

en: Content background
ca: Antecedents de contingut

en: Content border
ca: Vora del contingut

en: Content box shadow
ca: Ombra del quadre de contingut

en: Content goes here ..
ca: El contingut va aquí..

en: Content loaded
ca: Contingut carregat

en: Content margin
ca: Marge de contingut

en: Content padding
ca: Encoixinat de contingut

en: Content selector
ca: Selector de contingut

en: Content text align
ca: Alineació del text del contingut

en: Content type
ca: Tipus d’entrada

en: Content typography
ca: Tipografia de contingut

en: Content width
ca: Amplada del contingut

en: Context ID
ca: ID de context

en: Context type
ca: Tipus de context

en: Contextual spacing
ca: Espaiat contextual

en: Contextual spacing applies a top margin to elements with a preceding sibling within embedded content.
ca: L'espaiat contextual aplica un marge superior als elements amb un germà precedent dins del contingut incrustat.

en: Contextual spacing targets embedded content (Rich Text, Post Content, WooCommerce). Use this field to apply contextual spacing to additional selectors, separated by commas.
ca: L'espaiat contextual s'utilitza per al contingut incrustat (text enriquit, contingut de publicacions, WooCommerce). Feu servir aquest camp per aplicar l'espaiat contextual a selectors addicionals, separats per comes.

en: Continue index job
ca: Continua la feina d'índex

en: Continue on error
ca: Continuar per error

en: Control dropdown element text.
ca: Text de l'element desplegable de control.

en: Control group visibility
ca: Visibilitat del grup de control

en: Control panel
ca: Panell de control

en: Control when to show the global classes import manager when pasting elements, importing classes or templates.
ca: Controla quan s'ha de mostrar el gestor d'importació de classes global en enganxar elements, importar classes o plantilles.

en: Convert
ca: Inverteix

en: Convert "Container" to new "Section" & "Block" elements
ca: Converteix "Contenidor" a nous elements "Secció" i "Bloc"

en: Convert element IDs & classes
ca: Converteix identificadors i classes d'elements

en: Convert template on import/insert from Container to new layout elements structure
ca: Converteix la plantilla en importar/inserir des del contenidor a una nova estructura d'elements de disseny

en: Convert templates
ca: Convertir plantilles

en: Convert to components
ca: Convertir en components

en: Convert variation dropdowns to color/image/label swatches on the add to cart element.
ca: Converteix els menús desplegables de variacions en mostres de color/imatge/etiquetes a l'element Afegeix al carretó.

en: Converter
ca: Inverteix

en: Cookie consent
ca: Consentiment de cookies

en: Cool
ca: Guai

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Copied
ca: Copiat

en: Copied to clipboard
ca: Copieu al porta-retalls

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
ca: Copieu i enganxeu aquí la contrasenya "Les meves plantilles d'accés" proporcionada pel lloc remot.

en: Copy CSS selector
ca: Copia el selector CSS

en: Copy and paste the code below into your Bricks child theme to allow those functions to be called through the "echo" tag. Remove the function names you don't want to allow. Explore the %s documentation for more code examples such as using regex for more flexible echo tag checks, etc.
ca: Copieu i enganxeu el codi següent al vostre tema infantil Bricks per permetre que aquestes funcions es cridin mitjançant l'etiqueta "eco". Elimineu els noms de funcions que no voleu permetre. Exploreu la documentació de %s per obtenir més exemples de codi, com ara l'ús de regex per a comprovacions d'etiquetes d'eco més flexibles, etc.

en: Copy the element ID you want to toggle and paste it into the "CSS selector" setting below.
ca: Copieu l'identificador de l'element que voleu canviar i enganxeu-lo a la configuració "Selector CSS" que hi ha a continuació.

en: Copy to clipboard
ca: Copieu al porta-retalls

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
ca: Copieu + enganxeu codi d'un dels mapes a %s

en: Copy/paste element attributes
ca: Copia/enganxa atributs de l'element

en: Copy/paste element conditions
ca: Copia/enganxa les condicions de l'element

en: Copy/paste element interactions
ca: Copiar/enganxar interaccions d'elements

en: Copy/paste element styles
ca: Copia/enganxa estils d'elements

en: Copy/paste elements
ca: Copiar/enganxar elements

en: Copy/paste global class styles
ca: Copiar/enganxar estils de classe globals

en: Corrupted filter element database has been fixed
ca: S'ha corregit la base de dades d'elements de filtre corrupte

en: Count
ca: Comtador

en: Count from
ca: Compta fins a

en: Count to
ca: Compta fins a

en: Countdown
ca: Compte Enrera

en: Counter
ca: Contador

en: Coupon
ca: Cupó

en: Coupon applied
ca: Cupó aplicat

en: Coupon message
ca: Missatge del cupó

en: Coupon removed
ca: Cupó eliminat

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %1$sWooCommerce settings%2$s
ca: Els cupons estan desactivats. Per activar els cupons, aneu a %1$sConfiguració de WooCommerce%2$s

en: Cover
ca: Coberta

en: Create
ca: Crear

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
ca: Creeu i gestioneu un nombre il·limitat de barres laterals personalitzades. Afegiu barres laterals al creador mitjançant l'element "Barra lateral".

en: Create component
ca: Crea un component

en: Create components
ca: Crea components

en: Create global classes
ca: Crea classes globals

en: Create icon set
ca: Crea un conjunt d'icones

en: Create new sidebar
ca: Crea una barra lateral nova

en: Create new template:
ca: Crea una plantilla nova:

en: Create properties and connect them to your component settings to customize a component instance.
ca: Creeu propietats i connecteu-les a la configuració del vostre component per personalitzar una instància de component.

en: Create property
ca: Crea propietat

en: Create template
ca: Crea una plantilla

en: Create templates
ca: Crea plantilles

en: Create your own builder mode via CSS variables.
ca: Creeu el vostre propi mode de creador mitjançant variables CSS.

en: Create your own elements
ca: Crea els teus propis elements

en: Create, edit and use global queries inside any query loop throughout your website. Changes to a global query apply to all instances throughout your website.
ca: Crea, edita i utilitza consultes globals dins de qualsevol bucle de consulta del teu lloc web. Els canvis en una consulta global s'apliquen a totes les instàncies del teu lloc web.

en: Create/select a fluid typography category (i.e. Headings, Text).
ca: Crea/selecciona una categoria de tipografia fluida (és a dir, encapçalaments, text).

en: Created
ca: Creat

en: Cropped
ca: Retallat

en: Cross-sells
ca: Vendes creuades

en: Cube
ca: Cub

en: Currency
ca: Moneda

en: Currency position
ca: Posició monetària

en: Current
ca: Actual

en: Current URL
ca: URL actual

en: Current date
ca: Data actual

en: Current interaction ID
ca: Identificador d'interacció actual

en: Current job
ca: Treball actual

en: Current layout
ca: Disseny actual

en: Current location
ca: Ubicació actual

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Current post author
ca: Autor de la publicació actual

en: Current post term
ca: Post-terme actual

en: Current version by
ca: Versió actual de

en: Current width
ca: Amplada actual

en: Currently all matching theme styles are loaded. To load only the most specific theme style, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
ca: Actualment s'han carregat tots els estils de tema coincidents. Per carregar només l'estil de tema més específic, ajusteu la configuració a "Estils de tema: Mètode de càrrega".

en: Currently only the most specific theme style is loaded. To load all matching theme styles, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
ca: Actualment només s'ha carregat l'estil de tema més específic. Per carregar tots els estils de tema coincidents, ajusteu la configuració a "Estils de tema: Mètode de càrrega".

en: Currently previewing content from "%s".
ca: S'està previsualitzant el contingut de "%s".

en: Cursor character
ca: Caràcter del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Custom CSS and JavaScript added below are loaded on your entire website.
ca: CSS i JavaScript personalitzats afegits a continuació es carreguen a tot el vostre lloc web.

en: Custom Font
ca: Font personalitzada

en: Custom Fonts
ca: Font de Lletra Personalitzat

en: Custom URL
ca: Adreça web personalitzada

en: Custom alt text
ca: Text personalitzat

en: Custom attributes
ca: Atribut rel

en: Custom authentication pages
ca: Pàgines d'autenticació personalitzades

en: Custom breakpoints
ca: Punts d'interrupció personalitzats

en: Custom capabilities
ca: Capacitats personalitzades

en: Custom caption
ca: Peu de foto personalitzat

en: Custom code
ca: Codi personalitzat

en: Custom elements
ca: Elements personalitzats

en: Custom email address
ca: Adreça de correu electrònic personalitzada

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to create the post.
ca: Missatge d'error personalitzat que es mostra quan l'usuari actual no té la capacitat necessària per crear la publicació.

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to edit the post.
ca: Missatge d'error personalitzat que es mostra quan l'usuari actual no té la capacitat necessària per editar la publicació.

en: Custom field
ca: Camp personalitzat

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom fields integration
ca: Integració de camps personalitzats

en: Custom font
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: Custom fonts
ca: Fonts personalitzades

en: Custom icon sets
ca: Conjunts d'icones personalitzats

en: Custom language switchers
ca: Canviadors d'idiomes personalitzats

en: Custom link
ca: Enllaç personalitzat

en: Custom links
ca: Enllaços personalitzats

en: Custom location only takes effect on the frontend. Ensure this element is placed at the top of this template so the element can hook on the desire location successfully.
ca: La ubicació personalitzada només té efecte a la interfície. Assegureu-vos que aquest element es col·loca a la part superior d'aquesta plantilla perquè l'element pugui connectar amb èxit a la ubicació desitjada.

en: Custom map style
ca: Estil de mapa personalitzat

en: Custom options
ca: Opcions personalitzades

en: Custom preview text
ca: Text de previsualització personalitzat

en: Custom redirect URL
ca: URL de redirecció personalitzat

en: Custom shape
ca: Forma personalitzada

en: Custom size
ca: Talla personalitzada

en: Custom tag
ca: Text personalitzat

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Custom title
ca: Estils personalitzats

en: Custom video player
ca: Reproductor de vídeo personalitzat

en: Customer details
ca: Dades del client

en: Customise this breadcrumb structure for specific post types.
ca: Personalitzeu aquesta estructura de ruta per a tipus de publicació específics.

en: Customize details for sharing this URL on social media.
ca: Personalitzeu els detalls per compartir aquest URL a les xarxes socials.

en: Customize how the data is structured. Leave empty to send all form fields.
ca: Personalitzeu com s'estructuren les dades. Deixeu-lo en blanc per enviar tots els camps del formulari.

en: Customize in "Settings" group.
ca: Personalitzeu-lo al grup "Configuració".

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
ca: Personalitzar lightbox: Configuració> Estils de tema> General

en: Customize the language switcher from your WordPress dashboard
ca: Personalitzeu el commutador d'idioma des del vostre tauler de control de WordPress

en: Danger
ca: Perill

en: Danger color
ca: Color de perill

en: Dark
ca: Fosc

en: Dark color
ca: Color fosc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Dashed
ca: Guions

en: Data
ca: Dades

en: Data format
ca: Format de dades

en: Data source
ca: Font de la plantilla

en: Database
ca: Base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date & time
ca: Data i hora

en: Date Reached
ca: Data d'arribada

en: Date format
ca: Format de data

en: Date range
ca: Rang de data

en: Datetime
ca: Datahora

en: Day: %s
ca: Dia: %s

en: Deactivate license
ca: Desactiva la llicència

en: Debounce
ca: Desbotar

en: December
ca: Desembre

en: Decimal places
ca: Els decimals

en: Default
ca: Per defecte

en: Default capabilities
ca: Capacitats predeterminades

en: Default center of the map.
ca: Centre predeterminat del mapa.

en: Default color for terms without a specific color
ca: Color predeterminat per a termes sense un color específic

en: Default sorting
ca: Ordre per defecte

en: Default tab
ca: Pestanya predeterminada

en: Default templates are disabled
ca: Les plantilles predeterminades estan desactivades

en: Default templates are enabled
ca: Les plantilles predeterminades estan habilitades

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
ca: Valor per defecte: 60 segons. L'interval mínim de desat automàtic és de 15 segons.

en: Define a unique, more readable URL parameter name for this filter.
ca: Definiu un nom de paràmetre d'URL únic i més llegible per a aquest filtre.

en: Delay
ca: Retard

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete Bricks data
ca: Suprimiu les dades de Bricks

en: Delete all
ca: Eliminar tot

en: Delete components
ca: Suprimeix components

en: Delete database table
ca: Suprimeix la taula de la base de dades

en: Delete elements
ca: Suprimeix elements

en: Delete global classes
ca: Suprimeix les classes globals

en: Delete icon
ca: Icona de suprimir

en: Delete permanently
ca: Eliminar Permanentment

en: Delete revisions
ca: Suprimeix les revisions

en: Delete screenshots
ca: Suprimeix les captures de pantalla

en: Delete selected
ca: Esborra la selecció

en: Delete templates
ca: Suprimeix les plantilles

en: Delete this sidebar
ca: Suprimiu aquesta barra lateral

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Description typography
ca: Tipografia de descripció

en: Descriptive name for viewing submissions on the "%s" page.
ca: Nom descriptiu per visualitzar els enviaments a la pàgina "%s".

en: Descriptive name of your API connection.
ca: Nom descriptiu de la connexió API.

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
ca: Text descriptiu d'aquesta pàgina. Es mostra als resultats del motor de cerca. Recomanat: de 50 a 300 caràcters.

en: Deselect
ca: Deselecciona

en: Design sets
ca: Conjunts de disseny

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Details
ca: Detalls

en: Determines how components are made available in the block editor.
ca: Determina com els components estan disponibles a l'editor de blocs.

en: Determines what happens when someone visits a default WordPress authentication URL (%s). Only applies when custom pages above have been set. Caution: If hiding default paths, remember your custom page URLs to avoid lockout.
ca: Determina què passa quan algú visita un URL d'autenticació de WordPress predeterminat (%s). Només s'aplica quan s'han configurat les pàgines personalitzades anteriors. Precaució: si amagueu els camins predeterminats, recordeu els URL de les vostres pàgines personalitzades per evitar el bloqueig.

en: Determines which slide should be active if the carousel has multiple slides in a page.
ca: Determina quina diapositiva hauria d'estar activa si el carrusel té diverses diapositives en una pàgina.

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
ca: Heu explorat el %s? O contacteu amb mi a través de %s?

en: Direction
ca: Direcció

en: Directory is created in your "uploads" directory if it doesn't exist.
ca: El directori es crea al vostre directori de "càrregues" si no existeix.

en: Directory name
ca: Nom del directori

en: Disable
ca: Deshabilitar

en: Disable "Skip links"
ca: Desactiva la icona

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
ca: Desactiveu les metaetiquetes de Bricks Open Graph

en: Disable Bricks SEO meta tags
ca: Suprimiu les dades de Bricks

en: Disable Bricks cascade layer (discouraged)
ca: Desactiva la capa de cascada Bricks (desaconsellat)

en: Disable CSS variables manager
ca: Desactiva el gestor de variables CSS

en: Disable Default UI
ca: Desactiva la IU predeterminada

en: Disable Google Fonts
ca: Desactiveu Google Fonts

en: Disable URL parameter filter
ca: Desactiva el filtre de paràmetres d'URL

en: Disable WP REST API render
ca: Desactiva la representació de l'API WP REST

en: Disable WooCommerce builder
ca: Desactiva el creador de WooCommerce

en: Disable WordPress custom fields in dropdown
ca: Desactiveu els camps personalitzats de WordPress al menú desplegable

en: Disable auto focus
ca: Desactiva l'enfocament automàtic

en: Disable auto min/max value
ca: Desactiva el valor mínim/màxim automàtic

en: Disable auto-expand
ca: Desactiva l'expansió automàtica

en: Disable autosave
ca: Desactiva el desat automàtic

en: Disable backdrop
ca: Desactiva el teló de fons

en: Disable chaining element & global class
ca: Desactiva l'element d'encadenament i la classe global

en: Disable class chaining
ca: Desactiva l'encadenament de classes

en: Disable clickable POI
ca: Desactiva els PDI clicables

en: Disable coupon message
ca: Desactiva el missatge del cupó

en: Disable cross sells
ca: Desactiva la icona

en: Disable custom authentication page bypass
ca: Desactiva la omissió de la pàgina d'autenticació personalitzada

en: Disable default templates
ca: Desactiveu les plantilles predeterminades

en: Disable element spacing
ca: Desactiva l'espaiat d'elements

en: Disable embed
ca: Desactiva la inserció

en: Disable emojis
ca: Desactiva els emojis

en: Disable footer
ca: Desactiva el peu de pàgina

en: Disable for WordPress data
ca: Desactiva les dades de WordPress

en: Disable for logged-in users
ca: Desactiva per als usuaris que han iniciat sessió

en: Disable form validation
ca: Desactiva la validació del formulari

en: Disable global class manager
ca: Desactiva el gestor de classe global

en: Disable global classes
ca: Desactiva les classes globals

en: Disable globally
ca: Desactivar globalment

en: Disable header
ca: Desactiva la capçalera

en: Disable icon
ca: Desactiva la icona

en: Disable image
ca: Desactiva la imatge

en: Disable jQuery migrate
ca: Desactiva la migració de jQuery

en: Disable lazy load
ca: Desactiva la càrrega mandrosa

en: Disable lazy loading
ca: Desactiva la càrrega mandrosa

en: Disable link
ca: Desactivar l'enllaç

en: Disable login message
ca: Desactiva el missatge d'inici de sessió

en: Disable navigation
ca: Desactiva la navegació

en: Disable popups
ca: Desactiva les finestres emergents

en: Disable product gallery lightbox
ca: Desactiva la caixa de llum de la galeria de productes

en: Disable product gallery zoom
ca: Desactiva el zoom de la galeria de productes

en: Disable query merge
ca: Desactiva la combinació de consultes

en: Disable text
ca: Desactiva el text

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabled: Insert below existing content.
ca: Desactivat: inseriu a sota del contingut existent.

en: Disabled: Keep original image filename.
ca: Desactivat: conserva el nom del fitxer de la imatge original.

en: Disabled: Show placeholder images.
ca: Desactivat: mostra imatges de marcador de posició.

en: Disables the %s. While this may maintain compatibility with certain existing setups, we strongly recommend leaving this option OFF for optimal functionality and future compatibility.
ca: Desactiva el %s. Tot i que això pot mantenir la compatibilitat amb certes configuracions existents, recomanem fermament deixar aquesta opció desactivada per a una funcionalitat òptima i compatibilitat futura.

en: Disallowed keyword found
ca: S'ha trobat paraula clau no permesa

en: Discard
ca: Descartar

en: Discarded
ca: Descartat

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Dismissable
ca: Desestimable

en: Display
ca: Visualització

en: Display name
ca: Mostrar nom

en: Display names as
ca: Mostra els noms com a

en: Display on breakpoints
ca: Mostra en punts d'interrupció

en: Display the object type (e.g. "acf_related_writers", "mb_page-to-user") in the query loop type dropdown.
ca: Mostra el tipus d'objecte (p. ex., "acf_related_writers", "mb_page-to-user") al menú desplegable de tipus de bucle de consulta.

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
ca: Es mostra a l'URL. Tot en minúscula. Utilitzeu guions en lloc d’espais.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
ca: Es mostra als resultats de la cerca, a les xarxes socials i al navegador web. Recomanat: màx. 60 caràcters.

en: Divider
ca: Divisor

en: Do not close this window, the process is running in the background.
ca: No tanqueu aquesta finestra, el procés s'està executant en segon pla.

en: Do not set this interaction on a Toggle element.
ca: No configureu aquesta interacció en un element de commutació.

en: Do not track
ca: No feu el seguiment

en: Do you really want to delete this sidebar?
ca: Confirmes que vols suprimir aquesta barra lateral?

en: Do you want to unlink all nestable global elements?
ca: Voleu desenllaçar tots els elements globals encaixables?

en: Document title
ca: Títol del document

en: Documentation
ca: Documentació

en: Don't auto focus on first focusable element when offcanvas opens.
ca: No enfoquis automàticament el primer element enfocable quan s'obri el llenç.

en: Don't close on click outside mini cart
ca: No tanquis fent clic fora del mini carretó

en: Don't focus on first focusable element inside popup when popup opens.
ca: No us centreu en el primer element enfocable dins de la finestra emergent quan s'obre.

en: Don't render in builder
ca: No renderis al constructor

en: Done
ca: Fet

en: Dots
ca: Punts

en: Dotted
ca: Punts

en: Double
ca: Doble

en: Double opt-in
ca: Doble activació

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download %s
ca: Descàrrega

en: Downloaded
ca: Descarregat

en: Downloading
ca: S'està descarregant

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Draft
ca: Esborrany

en: Drag & drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
ca: Arrossegueu i deixeu anar els fitxers de plantilla .JSON o .ZIP aquí.

en: Dragging
ca: Arrossegant

en: Drop file(s) here
ca: Deixa anar fitxer(s) aquí

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Drops
ca: Gotes

en: Dual ring
ca: Doble anell

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Duplicate classes detected
ca: S'han detectat classes duplicades

en: Duplicate classes detected. Resolve conflicts before importing.
ca: S'han detectat classes duplicades. Resoldre els conflictes abans d'importar.

en: Duplicate content
ca: Contingut duplicat

en: Duplicate content is available to all users with the %s capability. Use this feature for any post or page to ensure that all relevant WordPress and/or Bricks data is duplicated accurately.
ca: El contingut duplicat està disponible per a tots els usuaris amb la funció %s. Utilitzeu aquesta funció per a qualsevol publicació o pàgina per assegurar-vos que totes les dades rellevants de WordPress i/o Bricks es dupliquin amb precisió.

en: Duplicate elements
ca: Elements duplicats

en: Duplicate entries not allowed.
ca: No es permeten entrades duplicades.

en: Duration
ca: Duració

en: Dynamic Data
ca: Dades dinàmiques

en: Dynamic data
ca: Dades dinàmiques

en: Dynamic data is empty.
ca: Les dades dinàmiques estan buides.

en: Dynamic data tag
ca: Etiqueta de dades dinàmica

en: Dynamic dots
ca: Punts dinàmics

en: Dynamically retrieve map addresses from a connected query on the same page, allowing real-time updates with query-based content, including query filter support.
ca: Recupereu dinàmicament adreces de mapes d'una consulta connectada a la mateixa pàgina, permetent actualitzacions en temps real amb contingut basat en consultes, inclòs el suport del filtre de consultes.

en: EXISTS
ca: EXISTEIX

en: Eager
ca: Desitjós

en: Echo tags: Allow functions via filter
ca: Etiquetes d'eco: permeten funcions mitjançant filtre

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Custom Font
ca: Edita el tipus de lletra personalitzat

en: Edit Template
ca: Edita la plantilla

en: Edit Template Bundle
ca: Edita el paquet de plantilles

en: Edit Template Tag
ca: Edita l'etiqueta de plantilla

en: Edit WordPress content (WP admin).
ca: Editeu contingut de WordPress (administrador de WP).

en: Edit account
ca: Edita el compte

en: Edit address
ca: Edita l'adreça

en: Edit capability
ca: Capacitat d'edició

en: Edit component
ca: Edita el component

en: Edit components
ca: Edita components

en: Edit content
ca: Edita el contingut

en: Edit dropdown to set icon individually.
ca: Edita el menú desplegable per configurar la icona individualment.

en: Edit elements
ca: Edita els elements

en: Edit footer
ca: Edita el contingut

en: Edit global classes
ca: Edita les classes globals

en: Edit header
ca: Capçalera enganxosa

en: Edit icon
ca: Icona d'edició

en: Edit in WordPress
ca: Edita a WordPress

en: Edit link
ca: Edita l'enllaç

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
ca: Editeu els productes enllaçats per afegir vendes addicionals o vendes creuades.

en: Edit palette
ca: Edita la paleta

en: Edit product content in WordPress.
ca: Editeu el contingut del producte a WordPress.

en: Edit product short description in WordPress.
ca: Editeu la descripció breu del producte a WordPress.

en: Edit properties
ca: Edita les propietats

en: Edit templates
ca: Edita les plantilles

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
ca: Editeu el títol: Configuració> Configuració de la pàgina> SEO

en: Edit with %s
ca: Edita amb %s

en: Edit your WordPress menu item to enable multilevel functionality.
ca: Editeu l'element del menú de WordPress per habilitar la funcionalitat multinivell.

en: Edit your WordPress menu item to set a Bricks mega menu template.
ca: Editeu l'element del vostre menú de WordPress per establir una plantilla de mega menú de Bricks.

en: Edited
ca: Edita

en: Editing
ca: Editant

en: Editing the base breakpoint width affects all media queries.
ca: L'edició de l'amplada del punt d'interrupció base afecta totes les consultes multimèdia.

en: Effect
ca: Efecte

en: Element "%s" doesn't exist.
ca: L'element "%s" no existeix.

en: Element %s not found.
ca: No s’han trobat elements.

en: Element - Video
ca: Element: vídeo

en: Element ID
ca: ID de l'element

en: Element ID that holds the live search results. Only visible when the live search is performed.
ca: Identificador d'element que conté els resultats de la cerca en directe. Només visible quan es realitza la cerca en directe.

en: Element Manager
ca: Gestor d'elements

en: Element actions
ca: Accions d'elements

en: Element breadcrumbs
ca: Element pa ratllat

en: Element can't be rendered as the connected component doesn't exist. Unlink this instance or import the missing component.
ca: L'element no es pot representar perquè el component connectat no existeix. Desenllaça aquesta instància o importa el component que falta.

en: Element classes
ca: Camí dels elements

en: Element doesn't exist.
ca: L'element no existeix.

en: Element editing & styling
ca: Edició i estilització d'elements

en: Element has been disabled globally.
ca: L'element s'ha desactivat globalment.

en: Element is not visible in the builder elements panel, but still rendered in the builder and frontend.
ca: L'element no és visible al tauler d'elements del constructor, però encara es representa al constructor i a la interfície.

en: Element is not visible in the builder nor on the frontend.
ca: L'element no és visible al constructor ni a la interfície.

en: Element is visible in the builder and frontend. This is the default behaviour.
ca: L'element és visible al constructor i al frontend. Aquest és el comportament predeterminat.

en: Element margin
ca: Marge de l’element

en: Element not found
ca: Element no trobat

en: Element structure name
ca: Nom de l'estructura de l'element

en: Elements
ca: Camí dels elements

en: Elements without code signature. Review, then sign your code one-by-one or all-at-once.
ca: Elements sense signatura de codi. Revisa i signa el teu codi un per un o tot alhora.

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Ellipsis
ca: Punts suspensius

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email address already exists.
ca: L’adreça de correu electrònic ja existeix.

en: Email address in submitted form
ca: Adreça de correu electrònic en el formulari enviat

en: Email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Email address required.
ca: Adreça de correu electrònic obligatòria.

en: Email content
ca: Contingut de l’email

en: Email or username
ca: Correu electrònic o nom d'usuari

en: Empty
ca: Buit

en: Empty cart
ca: Cistella buida

en: Empty response from the API.
ca: Resposta buida de l'API.

en: Empty star color
ca: Color de la barra

en: Enable
ca: Activar

en: Enable "%s" button
ca: Activa el botó "%s"

en: Enable AJAX
ca: Activa AJAX

en: Enable AJAX add to cart
ca: Activa AJAX per afegir al carretó

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout coupon" element
ca: Activa l'element "Cupons de pagament" de Bricks WooCommerce

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout login" element
ca: Activa l'element "Inici de sessió de pagament" de Bricks WooCommerce

en: Enable Bricks WooCommerce "Notice" element
ca: Activa l'element "Avís" de Bricks WooCommerce

en: Enable all
ca: Habilita-ho tot

en: Enable all components automatically
ca: Habilita tots els components automàticament

en: Enable code execution
ca: Habilita l'execució de codi

en: Enable code execution if your site uses Code elements, SVG elements (source: code), Query editors, or "echo" tags.
ca: Activeu l'execució de codi si el vostre lloc utilitza elements de codi, elements SVG (font: codi), editors de consultes o etiquetes "eco".

en: Enable form submission access for specific user roles. Edit the user's profile directly to grant access to a specific user.
ca: Activa l'accés a l'enviament de formularis per a funcions d'usuari concretes. Editeu el perfil de l'usuari directament per concedir accés a un usuari específic.

en: Enable if image is cropped for a smooth lightbox image transition.
ca: Activa si la imatge està retallada per a una transició suau de la imatge de la caixa de llum.

en: Enable if this popup template is for a map "Info Box".
ca: Activeu-lo si aquesta plantilla emergent és per a un mapa "Caixa d'informació".

en: Enable if you experience issues loading the builder in combination with Cloudflare Rocket Loader.
ca: Activeu-lo si teniu problemes per carregar el constructor en combinació amb Cloudflare Rocket Loader.

en: Enable if your archive pagination is not working.
ca: Activa si la paginació de l'arxiu no funciona.

en: Enable individual components manually
ca: Habilitar components individuals manualment

en: Enable log-in during checkout disabled. Check %1$sWooCommerce settings%2$s
ca: Habilita l'inici de sessió durant el pagament desactivat. Comproveu la %1$sconfiguració de WooCommerce%2$s

en: Enable product variation swatches
ca: Activa les mostres de variació de producte

en: Enable this setting to preload custom fonts to avoid FOUT (Flash of unstyled text).
ca: Activa aquesta configuració per carregar prèviament les fonts personalitzades per evitar FOUT (flaix de text sense estil).

en: Enable time
ca: Activa el temps

en: Enable to automatically generate template screenshots on every builder save, view them, and use the bulk generate button in the template manager.
ca: Habiliteu-lo per generar automàticament captures de pantalla de plantilles a cada desat del constructor, visualitzeu-los i utilitzeu el botó de generació massiva del gestor de plantilles.

en: Enable to automatically group markers that are close to each other into a cluster.
ca: Habiliteu per agrupar automàticament els marcadors que estan a prop els uns dels altres en un clúster.

en: Enable to automatically log the user in after successful email verification.
ca: Habilita l'inici de sessió automàtic de l'usuari després d'una verificació correcta del correu electrònic.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
ca: Permet fer que les vostres plantilles siguin públiques i visibles per tothom en línia. Desactiveu aquesta opció per permetre que només els usuaris connectats puguin veure les vostres plantilles.

en: Enable to not load/render this element in the builder.
ca: Habilita aquesta opció per no carregar/renderitzar aquest element al constructor.

en: Enable to not load/render this element on the frontend.
ca: Habilita aquesta opció per no carregar/renderitzar aquest element al frontend.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
ca: Permet obrir i tancar un element sense commutar altres elements.

en: Enable to position in document flow (e.g. inside offcanvas).
ca: Habiliteu la posició al flux de documents (p. ex., dins fora del llenç).

en: Enable to render the dynamic data text on the canvas to improve the preview experience.
ca: Habiliteu per representar el text de dades dinàmiques al llenç per millorar l'experiència de previsualització.

en: Enable to replace global classes set on the element with the classes set on the property.
ca: Habilita la substitució de les classes globals definides a l'element per les classes definides a la propietat.

en: Enable to require user to verify the email after registration through an activation link.
ca: Habilita aquesta opció per exigir a l'usuari que verifiqui el correu electrònic després del registre mitjançant un enllaç d'activació.

en: Enable to show the template thumbnail column under %s, displaying the featured image or screenshot.
ca: Activa per mostrar la columna de miniatures de la plantilla sota %s, mostrant la imatge o la captura de pantalla destacades.

en: Enable to sync global classes on every builder save between all open builder instances. Useful to avoid overwriting each others changes when multiple people work on the same dataset (e.g. adding, deleting, modifying global classes).
ca: Habiliteu la sincronització de classes globals en cada desat de constructor entre totes les instàncies de constructor oberts. Útil per evitar sobreescriure els canvis dels altres quan diverses persones treballen en el mateix conjunt de dades (p. ex., afegint, suprimint, modificant classes globals).

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled: Download template images to media library.
ca: Activat: baixeu imatges de plantilla a la biblioteca multimèdia.

en: Enabled: Rename image before download.
ca: Habilitat: canvieu el nom de la imatge abans de descarregar-la.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
ca: Habilitat: substituïu el contingut existent per dades de plantilla.

en: End
ca: Final

en: End Size
ca: Mida final

en: End date
ca: Data d’acabament

en: End time
ca: Hora final

en: Endpoint
ca: Punt final

en: Endpoint URL
ca: URL del punt final

en: Endpoints
ca: Punts finals

en: Enjoy
ca: Gaudeix

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element and that a width is defined, especially when using a Div element.
ca: Assegureu-vos que no s'apliquen estils CSS conflictius a aquest element i que es defineix una amplada, especialment quan utilitzeu un element Div.

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element.
ca: Assegureu-vos que no s'apliquen estils CSS conflictius a aquest element.

en: Enter Bricks IDs, separated by comma, of filter elements to exclude.
ca: Introduïu els ID de Bricks, separats per comes, dels elements de filtre que voleu excloure.

en: Enter CSS filters + value (learn more)
ca: Introduïu filtres CSS + valor (més informació)

en: Enter CSS variable definitions separated by semicolon
ca: Introduïu les definicions de variables CSS separades per punt i coma

en: Enter URL of media file
ca: Introduïu l'URL del fitxer multimèdia

en: Enter a custom label for this attribute value (optional).
ca: Introduïu una etiqueta personalitzada per a aquest valor d'atribut (opcional).

en: Enter a dynamic data tag for ACF Icon Picker or MetaBox Icon fields
ca: Introduïu una etiqueta de dades dinàmiques per als camps ACF Icon Picker o MetaBox Icon

en: Enter a generic error message. Otherwise the reason why the login failed is displayed.
ca: Introduïu un missatge d'error genèric. En cas contrari, es mostra el motiu pel qual ha fallat l'inici de sessió.

en: Enter a search term or command
ca: Introduïu un terme de cerca o una ordre

en: Enter new template name
ca: Introduïu el nom de la nova plantilla

en: Enter search term
ca: Introduïu el terme de cerca

en: Enter the JSON body to be sent with the request
ca: Introduïu el cos JSON que s'enviarà amb la sol·licitud

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
ca: Introduïu el nom de la vostra primera classe CSS global al camp de dalt. A continuació, premeu Intro per crear-lo.

en: Enter viewport
ca: Introduïu la finestra gràfica

en: Enter width between 180 and 500.
ca: Introduïu l'amplada entre 180 i 500.

en: Enter your Google Maps API key under %s to access all options.
ca: Introduïu la vostra clau de l'API de Google Maps a %s per accedir a totes les opcions.

en: Enter your Google Maps ID, which you can find in the %s, to enable the latest Google Maps features.
ca: Introduïu el vostre identificador de Google Maps, que podeu trobar a %s, per activar les últimes funcions de Google Maps.

en: Entire website
ca: Lloc web complet

en: Entries
ca: Entrades

en: Entries per page
ca: Entrades per pàgina

en: Entry animation
ca: Animació d’entrada

en: Entry animation to interaction
ca: Animació d'entrada a la interacció

en: Equal
ca: Amplada igual

en: Error deleting class
ca: S'ha produït un error en suprimir la classe

en: Error fetching site classes
ca: S'ha produït un error en obtenir les classes del lloc

en: Error loading results
ca: S'ha produït un error en carregar els resultats

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error on save
ca: Error en desar

en: Error page
ca: Pàgina d'error

en: Error processing font files
ca: S'ha produït un error en processar els fitxers de fonts

en: Error restoring class
ca: S'ha produït un error en restaurar la classe

en: Error uploading font
ca: Error en carregar la font

en: Error: Could not load class
ca: Error: No s'ha pogut carregar la classe

en: Error: Could not load class control
ca: Error: No s'ha pogut carregar el control de classe

en: Error: Could not load gallery
ca: Error: No s'ha pogut carregar la galeria

en: Error: Could not load image
ca: Error: No s'ha pogut carregar la imatge

en: Error: Could not load link
ca: Error: No s'ha pogut carregar l'enllaç

en: Error: Could not load query
ca: Error: No s'ha pogut carregar la consulta

en: Error: Could not load select
ca: Error: No s'ha pogut carregar la selecció

en: Error: Could not load toggle control
ca: Error: No s'ha pogut carregar el control d'activació/desactivació

en: Error: Invalid license key
ca: Error: clau de llicència no vàlida

en: Error: License mismatch
ca: Error: no coincideix la llicència

en: Even background
ca: Fins i tot de fons

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Every 5 minutes
ca: Cada 5 minuts

en: Example
ca: Exemple

en: Example: {"Authorization": "Bearer token"}
ca: Exemple: {"Authorization": "Bearer token"}

en: Example: {"name": "{{43f295}}", "email": "{{a5c626}}"}
ca: Exemple: {"name": "{{43f295}}", "email": "{{a5c626}}"}

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Exceptional
ca: Excepcional

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Excerpt length
ca: Llargada d'extracte

en: Exclude
ca: Excloure

en: Exclude current post
ca: Entrades recents

en: Exclude filter IDs
ca: Exclou els ID de filtre

en: Exclude posts/pages
ca: Exclou publicacions/pàgines

en: Exclude templates
ca: Exclou plantilles

en: Excluded terms
ca: Condicions excloses

en: Execute code
ca: Codi personalitzat

en: Exercise great caution with granting code execution privileges. Enable them sparingly and only for trusted roles or ideally only specific users. Grant the least permissions necessary to maintain tight security.
ca: Aneu amb molta precaució en concedir privilegis d'execució de codi. Activeu-los amb moderació i només per a rols de confiança o, idealment, només per a usuaris específics. Concediu els permisos mínims necessaris per mantenir una seguretat estricta.

en: Exists
ca: Existeix

en: Expand
ca: Expandir

en: Expand active element & scroll into view
ca: Amplieu l'element actiu i desplaceu-vos a la vista

en: Expand all
ca: Obrir tots

en: Expand first item
ca: Amplieu el primer element

en: Expand item indexes
ca: Amplieu els índexs d'elements

en: Expand panel when dropdown is visible
ca: Amplieu el tauler quan el menú desplegable sigui visible

en: Expanded
ca: Ampliat

en: Export
ca: Exporta

en: Export Settings
ca: Exportar Configuració

en: Export Template
ca: Exporta la plantilla

en: Export Variables
ca: Exportar variables

en: Export all components first by clicking the "Export" icon above before deleting any. Once exported, hover over the component you'd like to delete, then click the "Delete" icon.
ca: Exporteu primer tots els components fent clic a la icona "Exporta" de dalt abans d'eliminar-ne cap. Un cop exportat, passeu el cursor per sobre del component que voleu suprimir i feu clic a la icona "Suprimeix".

en: Exquisite
ca: Exquisit

en: Extend allowed tags through filter
ca: Amplieu les etiquetes permeses mitjançant el filtre

en: Extend contextual spacing to other elements within embedded content.
ca: Amplieu l'espai contextual a altres elements dins del contingut incrustat.

en: External
ca: Externalitat

en: External URL
ca: URL extern

en: External files
ca: URL extern

en: External product
ca: Producte extern

en: Extra Bold
ca: Extra negreta

en: Extra Light
ca: Llum extra

en: Extra large
ca: Extra gran

en: FAQ schema
ca: Esquema de preguntes freqüents

en: Facebook Page
ca: Pàgina de Facebook

en: Facebook page URL
ca: URL de la pàgina de Facebook

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Fade in
ca: Dissoldre

en: Fade in animation
ca: Fade en animació

en: Fade in left
ca: Esvaeix a l'esquerra

en: Fade in right
ca: Esvaeix a la dreta

en: Fade in up
ca: Fade up up

en: Failed to clean up orphaned elements.
ca: No s'han pogut netejar els elements orfes.

en: Failed to delete classes
ca: No s'han pogut suprimir les classes

en: Failed to delete font
ca: No s'ha pogut suprimir la font

en: Failed to fetch Instagram account details.
ca: No s'han pogut obtenir els detalls del compte d'Instagram.

en: Failed to fetch Instagram posts.
ca: No s'han pogut recuperar les publicacions d'Instagram.

en: Failed to move font to trash.
ca: No s'ha pogut moure la font a la paperera.

en: Failed to process any font files.
ca: No s'ha pogut processar cap fitxer de tipus de lletra.

en: Failed to publish font.
ca: No s'ha pogut publicar la font.

en: Failed to restore font.
ca: No s'ha pogut restaurar la font.

en: Fallback
ca: Retrocés

en: Fallback applies to elements in embedded content without a specific spacing rule.
ca: La funció de reserva s'aplica als elements del contingut incrustat sense una regla d'espaiat específica.

en: Fallback color
ca: Color de reserva

en: Fallback fonts
ca: Tipus de lletra alternatius

en: Fallback image
ca: Imatge alternativa

en: Fallback label
ca: Etiqueta de reserva

en: Fallback label for terms without a specific label
ca: Etiqueta alternativa per a termes sense una etiqueta específica

en: Fallback preview image
ca: Imatge de previsualització alternativa

en: Fallback spacing
ca: Espaiatge de reserva

en: False
ca: Fals

en: Fantastic
ca: Fantàstic

en: Farthest corner
ca: Cantó més allunyat

en: Farthest side
ca: El costat més llunyà

en: Fast
ca: Ràpida

en: Fast forward
ca: Avanç ràpid

en: Favorites
ca: Favorits

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured image
ca: Imatge destacada

en: Featured image height
ca: Alçada de la imatge destacada

en: Featured image sizes
ca: Mides d'imatges destacades

en: Featured image tag
ca: Amplada de la imatge destacada

en: Featured image width
ca: Amplada de la imatge destacada

en: Featured products
ca: Productes destacats

en: Features
ca: Característiques

en: Features typography
ca: Característiques tipogràfiques

en: February
ca: Febrer

en: Fetch content via AJAX
ca: Obteniu contingut mitjançant AJAX

en: Fetch priority
ca: Prioritat d'obtenció

en: Fetching
ca: Obtenint

en: Field
ca: Camp

en: Field ID
ca: ID de camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: Figure
ca: Figura

en: File
ca: Fitxer

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
ca: El fitxer %s no s'accepta. S'ha superat el límit de fitxers.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
ca: El fitxer %s no s'accepta. S'ha superat el límit de mida.

en: File URL
ca: URL de l’Arxiu

en: File URL, YouTube/Vimeo URL/ID.
ca: URL del fitxer, URL/ID de YouTube/Vimeo.

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
ca: El fitxer no s'ha penjat a causa d'un error de sanejament. Verifiqueu el fitxer SVG o poseu-vos en contacte.

en: Files
ca: Arxius

en: Fill
ca: Emplena

en: Fill - Dark
ca: Omplir - Fosc

en: Fill - Light
ca: Omplir - Lluminós

en: Fill - Primary
ca: Omplir - Primari

en: Fill color
ca: Color d’ompliment

en: Fill grid
ca: Omplir la quadrícula

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Filter for more advanced duplicate content rules
ca: Filtreu les regles de contingut duplicat més avançades

en: Filter input
ca: Filtre

en: Filter media by mime type
ca: Filtra els mitjans per tipus de mímica

en: Filter title
ca: Títol del formulari

en: Filter type
ca: Filtre

en: Find
ca: Cercar

en: Fine
ca: Multa

en: Finish
ca: Acabar

en: First name
ca: Nom

en: First post full width
ca: Primer missatge d'amplada completa

en: Fit map on markers change
ca: Canvi d'ajust del mapa als marcadors

en: Fix corrupted database
ca: Arreglar la base de dades danyada

en: Fixed
ca: Fixe

en: Flag size
ca: Mida de la bandera

en: Flex
ca: Flexible

en: Flex basis
ca: Base flexible

en: Flex direction
ca: Direcció flexible

en: Flex grow
ca: Creixement flexible

en: Flex shrink
ca: Encongiment flexible

en: Flex wrap
ca: Sense embolcall

en: Flip
ca: Capgirar

en: Float
ca: Flotant

en: Fluid typography variable added
ca: Variable de tipografia fluida afegida

en: Focus outline
ca: Contorn

en: Focused
ca: Centrat

en: Follow
ca: Segueix

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
ca: Seguiu aquest %1$senllaç%2$s per editar la descripció de l'arxiu del producte o editar les descripcions de les categories/etiquetes del producte

en: Font Family
ca: Família de fonts

en: Font Manager
ca: Gestor de fonts

en: Font deleted permanently
ca: Font suprimida permanentment

en: Font download failed
ca: Ha fallat la descàrrega de la font

en: Font downloaded
ca: Font descarregada

en: Font downloaded successfully.
ca: La font s'ha descarregat correctament.

en: Font family
ca: Família de Fonts

en: Font manager
ca: Gestor de fonts

en: Font moved to trash
ca: La font s'ha mogut a la paperera

en: Font moved to trash successfully.
ca: La font s'ha mogut correctament a la paperera.

en: Font name
ca: Nom de la lletra

en: Font preview
ca: Previsualització del tipus de lletra

en: Font restore error
ca: Error de restauració del tipus de lletra

en: Font restored
ca: Font restaurada

en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Font size at the largest viewport. Acts as the upper bound—text will not grow beyond this.
ca: Mida de la lletra a la finestra gràfica més gran. Actua com a límit superior: el text no creixerà més enllà d'aquest.

en: Font size at the smallest viewport. Acts as the lower bound—text will not shrink below this.
ca: Mida de la lletra a la finestra gràfica més petita. Actua com a límit inferior: el text no es reduirà per sota d'aquest.

en: Font style
ca: Estil de la lletra

en: Font variants
ca: Variants de lletra

en: Font variation settings
ca: Configuració de la variació del tipus de lletra

en: Font variations
ca: Variacions de la font

en: Font weight
ca: Pes del tipus de lletra

en: FontAwesome - Brands
ca: FontAwesome - Marques

en: FontAwesome - Solid
ca: FontAwesome - Sòlid

en: Fonts synced! It might take a few minutes to sync a font project you just published or updated.
ca: Tipus de lletra sincronitzats! Pot ser que trigui uns minuts a sincronitzar un projecte de tipus de lletra que acabeu de publicar o actualitzar.

en: Foot
ca: Peus

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
ca: Els scripts de peu de pàgina s'afegeixen just abans de tancar l'etiqueta %s.

en: For better preview select content to show.
ca: Per a una millor visualització prèvia, seleccioneu el contingut que voleu mostrar.

en: For frontend SEO purpose only. Not overwriting Post title. Recommended: Max. 60 characters.
ca: Només amb finalitats de SEO frontend. No sobreescriu el títol de la publicació. Recomanat: Màx. 60 caràcters.

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
ca: Per a les descripcions d'arxiu de categories de productes o etiquetes de producte, editeu la descripció de cada terme.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
ca: Per a preguntes sobre Bricks, envieu un correu electrònic a help@bricksbuilder.io. Si voleu saber què hi ha en desenvolupament, aneu al nostre full de ruta públic. Allà també podeu enviar les vostres pròpies sol·licituds de funcions perquè altres persones puguin votar i comentar.

en: Force home
ca: Força a casa

en: Form
ca: Formulari

en: Form ID
ca: ID Formulari

en: Form Submissions
ca: Enviaments de formularis

en: Form data
ca: Dades del formulari

en: Form name
ca: Nom del formulari

en: Form submission access
ca: Accés a l'enviament del formulari

en: Form submission table could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir la taula d'enviament de formularis.

en: Form submission table deleted successfully.
ca: La taula d'enviament de formularis s'ha suprimit correctament.

en: Form submissions
ca: Presentacions de formularis

en: Form submissions could not be deleted.
ca: Els formularis enviats no s'han pogut suprimir.

en: Form submissions deleted.
ca: S'han suprimit els enviaments de formularis.

en: Form submissions table could not be resetted.
ca: No s'ha pogut restablir la taula d'enviaments de formularis.

en: Form submissions table resetted successfully.
ca: La taula d'enviaments de formularis s'ha restablert correctament.

en: Form title
ca: Títol del formulari

en: Format to send the data in.
ca: Format per enviar les dades.

en: Friday
ca: Divendres

en: From email address
ca: Des de l'adreça de correu electrònic

en: From name
ca: Del nom

en: Front
ca: Frontal

en: Front page
ca: Portada

en: Frontend
ca: Frontal

en: Full
ca: Vol

en: Full access
ca: Accés complet

en: Full size
ca: Mida completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Fullscreen Control
ca: Control de pantalla sencera

en: Function name
ca: Nom de la funció

en: Function names
ca: Noms de funcions

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the %s filter.
ca: Els noms de les funcions cridats mitjançant l'etiqueta "eco" s'han d'inscriure a la llista blanca mitjançant el filtre %s.

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the new %s filter.
ca: Els noms de les funcions cridats mitjançant l'etiqueta "eco" s'han d'inscriure a la llista blanca mitjançant el filtre %s nou.

en: Function names must pass the check through the %s filter.
ca: Els noms de les funcions han de passar la comprovació a través del filtre %s.

en: Galleries
ca: Galeries

en: Gallery layout
ca: Disseny de la galeria

en: Gap
ca: Espaiat

en: General settings
ca: Configuració general

en: Generate FAQPage structured data (JSON-LD).
ca: Genereu dades estructurades de FAQPage (JSON-LD).

en: Generate custom image sizes
ca: Mides d'imatges destacades

en: Generate password
ca: Generar contrasenya

en: Generate review schema
ca: Generar un esquema de revisió

en: Generate screenshots
ca: Genera captures de pantalla

en: Generating variables will delete all existing variables in this category. Do you want to proceed?
ca: La generació de variables eliminarà totes les variables existents en aquesta categoria. Voleu continuar?

en: Get In Touch
ca: Contacta'ns

en: Get started here
ca: Comenceu aquí

en: Get terms from current
ca: Obtén termes de l'actual

en: Get terms that are children of specified term
ca: Obtén termes que són fills del terme especificat

en: Get the author of current post
ca: Obtén l'autor de la publicació actual

en: Getting Started
ca: Primers passos

en: Global class
ca: Classe global

en: Global class import manager
ca: Gestor d'importació de classe global

en: Global classes
ca: Classes globals

en: Global data sync
ca: Sincronització global de dades

en: Global element
ca: Element global

en: Global elements
ca: Elements globals

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and must be converted to components or unlinked.
ca: Els elements globals estan obsolets des de la versió 2.0 i s'han de convertir en components o desenllaçar-los.

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and will be removed in the near future. Please convert them into components as soon as possible under %s. Once done, please delete all global elements by hovering over a global element below and clicking the "Delete" icon.
ca: Els elements globals estan obsolets des de la versió 2.0 i s'eliminaran en un futur proper. Convertiu-los en components tan aviat com sigui possible a %s. Un cop fet, suprimiu tots els elements globals passant el cursor per sobre d'un element global a continuació i fent clic a la icona "Suprimeix".

en: Global elements converted to components.
ca: Elements globals convertits en components.

en: Global elements review
ca: Revisió d'elements globals

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Global styles & settings
ca: Estils i configuracions globals

en: Go back
ca: Tornar

en: Go to
ca: Anar a

en: Go to first slide
ca: Vés a la primera diapositiva

en: Go to last slide
ca: Vés a l'última diapositiva

en: Go to slide %s
ca: Vés a la diapositiva %s

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
ca: Editeu el títol: Configuració> Configuració de la pàgina> SEO

en: Go to: WooCommerce > Products > Inventory
ca: Aneu a: WooCommerce > Productes > Inventari

en: Good
ca: Bo

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Es requereix una clau API de Google Maps! Afegeix una clau al tauler a: %s

en: Google fonts
ca: Tipus de lletra de Google

en: Google fonts have been disabled
ca: Les fonts de Google s'han desactivat

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Es requereix la clau de l'API de Google reCAPTCHA. Afegeix una clau al tauler a: %s

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
ca: Google reCaptcha: clau de lloc no vàlida.

en: Got it
ca: Ho tinc

en: Gradient / Overlay
ca: Gradient / superposició

en: Grand
ca: Gran

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Greater than or equal
ca: Més gran o igual que

en: Grid
ca: Graella

en: Grid (Round)
ca: Graella (rodona)

en: Grid (Square)
ca: Reixeta (quadrada)

en: Grid auto columns
ca: Columnes automàtiques de quadrícula

en: Grid auto flow
ca: Flux automàtic de graella

en: Grid auto rows
ca: Files automàtiques de graella

en: Grid column
ca: Columna de quadrícula

en: Grid item
ca: Element de quadrícula

en: Grid row
ca: Fila de quadrícula

en: Grid template columns
ca: Columnes de plantilla de quadrícula

en: Grid template rows
ca: Files de plantilla de quadrícula

en: Group
ca: Grup

en: Group already exists
ca: El grup ja existeix

en: Grouped
ca: Agrupats

en: Grouped product
ca: Producte Agrupat

en: Groups
ca: Grups

en: HTML email
ca: Correu electrònic HTML

en: HTML tag
ca: Correu electrònic HTML

en: HTML tag not allowed
ca: No es permet l'etiqueta HTML

en: HTTP method
ca: Mètode HTTP

en: Hamburger toggle
ca: Commutació d’hamburguesa

en: Has conflict
ca: Té conflicte

en: Has inherited settings
ca: Ha heretat la configuració

en: Has no styles
ca: No té estils

en: Has styles
ca: Té estils

en: Head
ca: Capçalera

en: Header
ca: Capçalera

en: Header location
ca: Posició de capçalera

en: Header scripts
ca: Scripts de capçalera

en: Header scripts are added right before closing %s tag.
ca: Els scripts de capçalera s'afegeixen just abans de tancar l'etiqueta %s.

en: Header width
ca: Amplada de la capçalera

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Heading
ca: Encapçalament

en: Heading selectors
ca: Selectors de capçalera

en: Heading typography
ca: Tipografia de capçalera

en: Headings
ca: Títols

en: Headings offset
ca: Encapçalaments compensats

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Here goes my text ...
ca: Aquí va el meu text ...

en: Here goes your caption ...
ca: Aquí teniu el vostre títol ...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
ca: Aquí teniu el vostre text ... Seleccioneu qualsevol part del text per accedir a la barra d'eines de format.

en: Hero
ca: Heroi

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide
ca: Amagar

en: Hide "All" option
ca: Amaga l'opció "Tot"

en: Hide "View cart" button
ca: Amaga el botó "Veure cistella"

en: Hide %s
ca: Amaga a prop

en: Hide CTA button
ca: Amaga el botó CTA

en: Hide additional information
ca: Amaga informació addicional

en: Hide at breakpoint
ca: Amaga al punt d'interrupció

en: Hide cart details to link directly to the cart.
ca: Amaga els detalls del carretó per enllaçar directament al carretó.

en: Hide close
ca: Amaga a prop

en: Hide count
ca: Amaga el recompte

en: Hide count bracket
ca: Amaga el parèntesi de recompte

en: Hide cover
ca: Amaga la coberta

en: Hide current
ca: Amaga el corrent

en: Hide current post
ca: Amaga la publicació actual

en: Hide dynamic data label in dropdown
ca: Amaga l'etiqueta de dades dinàmiques al menú desplegable

en: Hide element
ca: Amaga l'element

en: Hide empty
ca: Amaga els buits

en: Hide if empty
ca: Amaga si està buit

en: Hide if no active filter
ca: Amaga si no hi ha cap filtre actiu

en: Hide if no translation
ca: Amaga si no hi ha traducció

en: Hide if not open
ca: Amaga si no està obert

en: Hide image
ca: Amagar imatge

en: Hide info
ca: Amaga la informació

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Hide labels
ca: Amaga les etiquetes

en: Hide message
ca: Amagar imatge

en: Hide out of stock
ca: Amaga fora d'existència

en: Hide password
ca: Amaga la contrasenya

en: Hide placeholders
ca: Amaga els marcadors de posició

en: Hide popup
ca: Amaga la finestra emergent

en: Hide regular price
ca: Amaga el preu habitual

en: Hide reviews link
ca: Amaga l'enllaç de comentaris

en: Hide stock
ca: Amaga la informació

en: Hide the form by default, and show it only when the toggle is clicked.
ca: Amaga el formulari per defecte i mostra-lo només quan es faci clic al botó.

en: Hide title
ca: Títol del giny

en: Hierarchical
ca: Jeràrquica

en: High
ca: Alt

en: Highlight
ca: Ressalta

en: Highlight label
ca: Destaqueu l'etiqueta

en: History
ca: Historial

en: History deleted
ca: S'ha suprimit la revisió

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
ca: Mantingueu premut CMD / CRTL per seleccionar diverses imatges.

en: Home
ca: Inici

en: Home URL
ca: URL d'inici

en: Home page
ca: Pàgina d'inici

en: Honeypot
ca: Pot de miel

en: Honeypot: Create form field(s) and enable the "Honeypot" checkbox. Those honeypot fields aren't visible to users, but add an extra layer of protection against spam submissions.
ca: Honeypot: creeu camps de formulari i activeu la casella de selecció "Honeypot". Aquests camps honeypot no són visibles per als usuaris, però afegeixen una capa addicional de protecció contra els enviaments de correu brossa.

en: Hook
ca: Ganxo

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal align
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal order
ca: Ordre horitzontal

en: Hover
ca: En passar el ratolí per sobre

en: How Editing With Bricks Works
ca: Com funciona l'edició amb maons

en: How long to keep
ca: Quant de temps s'ha de conservar

en: How long to keep the same random order (in seconds)
ca: Quant de temps es triga a mantenir el mateix ordre aleatori (en segons)

en: How many numbers on either side of the current page.
ca: Quants números a banda i banda de la pàgina actual.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
ca: Quants números a les vores de la llista inicial i final.

en: How many numbers to either side of the current page.
ca: Quants números a cada costat de la pàgina actual.

en: How to create a footer template
ca: Com es crea una plantilla de peu de pàgina

en: How to create a header template
ca: Com es crea una plantilla de capçalera

en: How to get your Adobe fonts project ID
ca: Com obtenir l'identificador del vostre projecte de fonts d'Adobe

en: How to get your Facebook App ID
ca: Com obtenir el vostre identificador d'aplicació de Facebook

en: How to get your Google Maps API key
ca: Com obtenir la clau de l'API de Google Maps

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
ca: Com obtenir la vostra clau secreta de l'API de Google reCAPTCHA v3

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
ca: Com obtenir la clau del lloc de l'API de Google reCAPTCHA v3

en: How to get your Instagram Access Token
ca: Com obtenir el vostre testimoni d'accés a Instagram

en: How to get your MailChimp API key
ca: Com obtenir la vostra clau d'API MailChimp

en: How to get your SendGrid API key
ca: Com obtenir la vostra clau de l'API de SendGrid

en: How to get your Turnstile secret key
ca: Com obtenir la teva clau secreta de Torniquet

en: How to get your Turnstile site key
ca: Com obtenir la clau del lloc del Torniquet

en: How to get your Unsplash API key
ca: Com obtenir la vostra clau d'API Unsplash

en: How to get your hCaptcha secret key
ca: Com obtenir la vostra clau secreta hCaptcha

en: How to get your hCaptcha site key
ca: Com obtenir la clau del lloc hCaptcha

en: How to use the global variable manager
ca: Com utilitzar el gestor de variables globals

en: Hue
ca: Tonalitat

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: I am a button
ca: Sóc un botó

en: I am a heading
ca: Sóc un encapçalament

en: I am a slide
ca: Sóc una diapositiva

en: I am a so called subtitle.
ca: Sóc l'anomenat subtítol.

en: I am an alert.
ca: Sóc una alerta.

en: I don't know how to use this Bricks
ca: No sé com utilitzar aquest Bricks

en: I found a better site builder
ca: Vaig trobar un millor creador de llocs

en: I no longer need Bricks
ca: Ja no necessito Bricks

en: I.e.: 200px / 50% etc.
ca: És a dir: 200 px / 50 % e tc.

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Icon
ca: Icona

en: Icon Box
ca: Quadre amb icona

en: Icon List
ca: Llista amb icones

en: Icon Size
ca: Mida de l'icona

en: Icon align
ca: Marge de la icona

en: Icon background
ca: Icona de fons

en: Icon background color
ca: Color de fons de la icona

en: Icon border
ca: Vora de la icona

en: Icon box shadow
ca: Icona de caixa ombra

en: Icon collapsed
ca: Color de la icona

en: Icon color
ca: Color de la icona

en: Icon expanded
ca: Encoixinat d'icones

en: Icon expanded typography
ca: Tipografia d’icones

en: Icon height
ca: Alçada de la icona

en: Icon manager
ca: Gestor d'icones

en: Icon margin
ca: Marge de la icona

en: Icon only
ca: Només icona

en: Icon padding
ca: Encoixinat d'icones

en: Icon position
ca: Posició de la icona

en: Icon rotate in °
ca: La icona gira en °

en: Icon rotation for expanded accordion.
ca: Rotació d'icones per a acordió expandit.

en: Icon set
ca: Conjunt d'icones

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: Icon source
ca: Font de la icona

en: Icon spinning
ca: Icona girant

en: Icon transform
ca: Transformació d'icones

en: Icon transition
ca: Transició d'icones

en: Icon typography
ca: Tipografia d’icones

en: Icon width
ca: Amplada de la icona

en: Icon(s) deleted successfully
ca: Icona(es) suprimida(es) correctament

en: Icon(s) imported successfully
ca: Icona(es) importada(es) correctament

en: Icons
ca: Icones

en: If enabled Bricks will try to use the image of the matching product variation when no term-specific image swatch is set.
ca: Si està habilitat, Bricks intentarà utilitzar la imatge de la variació del producte coincident quan no s'hagi definit cap mostra d'imatge específica del terme.

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
ca: Si està activat, es carregarà un fitxer JS i CSS addicional.

en: If enabled, form submission will succeed even if the webhook fails. Errors will be logged to the server error log.
ca: Si està activat, l'enviament del formulari es farà correctament encara que el webhook falli. Els errors es registraran al registre d'errors del servidor.

en: If no form field is selected, the first password field in the form is used.
ca: Si no se selecciona cap camp de formulari, s'utilitza el primer camp de contrasenya del formulari.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
ca: Si no es defineixen les condicions de plantilla Bricks mostra les plantilles publicades (capçalera, peu de pàgina, etc.) a la portada del vostre lloc. Seleccioneu aquest paràmetre per desactivar aquest comportament. Assegureu-vos d’establir les condicions de la plantilla.

en: If the shape doesn't take up all available space add %s to the "svg" tag.
ca: Si la forma no ocupa tot l'espai disponible, afegiu %s a l'etiqueta "svg".

en: If the video is unlisted, you will need to enter the video privacy hash.
ca: Si el vídeo no apareix a la llista, haureu d'introduir el hash de privadesa del vídeo.

en: If this account exists, a password reset link will be sent to the associated email address.
ca: Si aquest compte existeix, s'enviarà un enllaç de restabliment de la contrasenya a l'adreça de correu electrònic associada.

en: Iframe title
ca: Títol de l'iframe

en: Ignore selector
ca: Ignora el selector

en: Ignore sticky posts
ca: Ignora els missatges enganxosos

en: Ignored when posts per page set to "-1".
ca: S'ignora quan les publicacions per pàgina s'estableixen a "-1".

en: Image
ca: Imatge

en: Image Gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
ca: L'identificador de la imatge (%s) ja no existeix. Seleccioneu una altra imatge.

en: Image Overlay
ca: Superposició de la imatge

en: Image align
ca: Alineació de la imatge

en: Image border
ca: Vora de la imatge

en: Image box shadow
ca: Ombra del quadre d'imatges

en: Image caption
ca: Subtítol de la imatge

en: Image click action
ca: Acció de clic a la imatge

en: Image gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Image height
ca: Alçada de la imatge

en: Image link alt text
ca: Text alternatiu de l'enllaç de la imatge

en: Image not found
ca: No s'ha trobat la imatge

en: Image position
ca: Posició de la imatge

en: Image ratio
ca: Relació d’imatge

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Image width
ca: Amplada de la imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Images of the same lightbox ID are grouped together.
ca: Les imatges del mateix identificador de lightbox s'agrupen.

en: Import
ca: Importa

en: Import CSS variables
ca: Importa variables CSS

en: Import Settings
ca: Configuració de la importació

en: Import classes
ca: Importa classes

en: Import images
ca: Importar imatges

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
ca: Ha fallat la importació de "%s": el nom ja existeix.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
ca: Ha fallat la importació de "%s": format incorrecte.

en: Import pasted images/SVGs
ca: Importa imatges/SVGs enganxats

en: Import settings
ca: Importeu els ajustos

en: Import template
ca: Importa la plantilla

en: Import/export components
ca: Importar/exportar components

en: Import/export templates
ca: Importar/exportar plantilles

en: Imported
ca: Importat

en: Imports
ca: Importacions

en: Impressive
ca: Impressionant

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
ca: En cas que sigueu desenvolupador, podeu personalitzar Bricks encara més amb ganxos, filtres personalitzats o creant els vostres propis elements.

en: In same term
ca: En el mateix terme

en: In stock
ca: Borsa

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include
ca: Incloure

en: Include children
ca: Incloure

en: Incoming
ca: Entrant

en: Incoming changes
ca: Canvis entrants

en: Incorrect configuration might cause unwanted side effects. Only use these settings if you know what you are doing.
ca: Una configuració incorrecta pot causar efectes secundaris no desitjats. Només feu servir aquests paràmetres si sabeu què esteu fent.

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Incredible
ca: Increïble

en: Indent
ca: Sagnat

en: Independent toggle
ca: Canvi independent

en: Index
ca: Índex

en: Index of the item to expand on page load, start at 0.
ca: Índex de l'element que s'ha d'ampliar amb la càrrega de la pàgina, comença a 0.

en: Indexes of the items to expand on page load, separated by comma, start at 0.
ca: Els índexs dels elements que s'han d'ampliar amb la càrrega de la pàgina, separats per comes, comencen a 0.

en: Indexing in progress.
ca: Indexació en curs.

en: Indexing job is stuck?
ca: La feina d'indexació està bloquejada?

en: Individual users with code execution capability
ca: Usuaris individuals amb capacitat d'execució de codi

en: Infinite
ca: Infinit

en: Infinite scroll
ca: Scroll infinit

en: Info Box template enabled.
ca: Plantilla de quadre d'informació activada.

en: Info color
ca: Color d'informació

en: Infobox
ca: Info

en: Infobox appears on map marker click.
ca: La informació apareix al clic del marcador del mapa.

en: Inherited from
ca: Heretat de

en: Initial
ca: Inicial

en: Initial slide
ca: Diapositiva inicial

en: Inline styles (CSS) are added at the end of the %s tag.
ca: Els estils en línia (CSS) s'afegeixen al final de l'etiqueta %s.

en: Inline styles (default)
ca: Estils en línia (per defecte)

en: Inner background color
ca: Color de fons interior

en: Inner container
ca: Centre centre

en: Input
ca: Camp

en: Input background
ca: Fons d'entrada

en: Input border
ca: Vora d'entrada

en: Insert
ca: Inserir

en: Insert "Toggle" element after "Nav items" to show/hide your mobile menu.
ca: Insereix l'element "Commuta" després d'"Elements de navegació" per mostrar/amagar el menú del teu mòbil.

en: Insert after
ca: Insereix després

en: Insert components
ca: Inserir components

en: Insert element
ca: Insereix l'element

en: Insert elements in Emmet-like syntax.
ca: Insereix elements amb una sintaxi similar a la d'Emmet.

en: Insert layout
ca: Insereix plantilla

en: Insert media
ca: Inseriu suports

en: Insert of the same component is not possible.
ca: No és possible inserir el mateix component.

en: Insert section
ca: Insereix secció

en: Insert template
ca: Insereix plantilla

en: Insert templates
ca: Inserir plantilles

en: Inserted
ca: Inserit

en: Inserted template uses theme style "%s"
ca: La plantilla inserida utilitza l'estil del tema "%s"

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
ca: La inserció de qualsevol plantilla sobreescriu les vostres dades. Us recomanem que deseu primer els canvis.

en: Inset
ca: Interior

en: Instagram access token required! Add in WordPress dashboard under %s
ca: Cal un testimoni d'accés a Instagram! Afegeix al tauler de control de WordPress a %s

en: Instagram feed
ca: Instagram Feed

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Instance
ca: Instància

en: Instances
ca: Instàncies

en: Integer
ca: Enter

en: Interaction
ca: Interacció

en: Interaction ID
ca: Identificador d'interacció

en: Interactions
ca: Interaccions

en: Interactions don't run in the builder.
ca: Les interaccions no s'executen al constructor.

en: Interface
ca: Interfície

en: Internal post/page
ca: Publicació / pàgina interna

en: Interval in ms
ca: Interval en ms

en: Invalid
ca: Adreça de correu no vàlida

en: Invalid CSS response from Google Fonts.
ca: Resposta CSS de Google Fonts no vàlida.

en: Invalid SVG files
ca: Fitxers SVG no vàlids

en: Invalid action
ca: L'acció no és vàlida

en: Invalid element names
ca: Noms d'elements no vàlids

en: Invalid font ID.
ca: ID de font no vàlid.

en: Invalid font file
ca: Fitxer de font no vàlid

en: Invalid form token.
ca: El testimoni de formulari no és vàlid.

en: Invalid license key.
ca: Clau de llicència no vàlida.

en: Invalid password reset key
ca: Clau de restabliment de la contrasenya no vàlida

en: Invalid post ID or form ID.
ca: Identificador de publicació o identificador de formulari no vàlid.

en: Invalid pseudo class. Must start with a colon (:)
ca: Pseudoclasse no vàlida. Ha de començar amb dos punts (:)

en: Invalid request
ca: La sol·licitud no és vàlida

en: Invalid signature
ca: Signatura no vàlida

en: Invalid total pages value "%1$s" extracted from path "%2$s". Expected a numeric value.
ca: El valor total de pàgines "%1$s" no és vàlid i s'ha extret de la ruta "%2$s". S'esperava un valor numèric.

en: Invalid webhook URL.
ca: URL de webhook no vàlid.

en: Invalid webhook payload format.
ca: Format de càrrega útil del webhook no vàlid.

en: Invert
ca: Invertir

en: Is
ca: És

en: Is main query
ca: És la consulta principal

en: Isolation
ca: Aïllament

en: It's just a temporary deactivation
ca: És només una desactivació temporal

en: Italic
ca: Cursiva

en: Item
ca: Element

en: Item width
ca: Amplada de l'element

en: Items
ca: Articles

en: Items to scroll
ca: Elements per desplaçar-se

en: Items to show
ca: Articles per mostrar

en: January
ca: Gener

en: JavaScript function name without parentheses or window object.
ca: Nom de la funció JavaScript sense parèntesis ni objecte finestra.

en: JavaScript is automatically wrapped in script tags.
ca: JavaScript s'embolica automàticament en etiquetes d'script.

en: Join Us
ca: Uneix-te a nosaltres

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Just another slide
ca: Només una altra diapositiva

en: Justify
ca: Justifica

en: Justify content
ca: Justifiqueu el contingut

en: Justify items
ca: Justificar elements

en: Keep formatting
ca: Conserva el format

en: Keep open while styling
ca: Mantingueu-vos obert mentre pentineu

en: Key
ca: Clau

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label text
ca: Etiqueta de text

en: Label typography
ca: Tipografia d’etiquetes

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Language
ca: Idioma

en: Language codes
ca: Codis d'idioma

en: Language switcher
ca: Canviador d'idiomes

en: Languages
ca: Idiomes

en: Laptop
ca: Portàtil

en: Large
ca: Gran

en: Last generated
ca: Última generació

en: Last name
ca: Cognom

en: Last order
ca: Última comanda

en: Last refresh
ca: Última actualització

en: Latest
ca: Més recent

en: Latitude
ca: Latitud

en: Layers
ca: Capes

en: Lazy
ca: Mandrós

en: Lazy load offset
ca: Compensació de càrrega mandrosa

en: Lead
ca: Client Potencial

en: Learn more
ca: Saber-ne més

en: Learn more about CSS filters
ca: Obteniu més informació sobre els filtres CSS

en: Learn more about CSS transform
ca: Obteniu més informació sobre la transformació CSS

en: Learn more about CSS transform-origin
ca: Obteniu més informació sobre l’origen de la transformació CSS

en: Learn more about CSS transitions
ca: Obteniu més informació sobre les transicions CSS

en: Learn more on wordpress.org
ca: Més informació a wordpress.org

en: Learn which %1$s you should to add to the fields above via the %2$s dynamic data tag.
ca: Esbrineu quins %1$s hauríeu d'afegir als camps anteriors mitjançant l'etiqueta de dades dinàmiques %2$s.

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
ca: Deixeu-lo en blanc per aplicar la plantilla a tots els termes de l'arxiu.

en: Leave empty to apply template to all post types.
ca: Deixeu-ho en blanc per aplicar la plantilla a tots els tipus de publicacions.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
ca: Deixeu buit per utilitzar la llista predeterminada de WooCommerce.

en: Leave empty to use the default WordPress home URL.
ca: Deixeu-lo en blanc per utilitzar l'URL d'inici de WordPress predeterminat.

en: Leave options empty to use the options of the first connected control.
ca: Deixeu les opcions buides per utilitzar les opcions del primer control connectat.

en: Leave the first comment
ca: Deixa el primer comentari

en: Leave viewport
ca: Surt de la finestra gràfica

en: Leave your comment
ca: Deixa el teu comentari

en: Left
ca: Esquerra

en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Left with space
ca: Esquerra amb espai

en: Lesser
ca: Menor

en: Lesser or equal
ca: Menor o igual

en: Letter spacing
ca: Espai entre lletres

en: License
ca: Llicència

en: License activated.
ca: Llicència activada.

en: License key format
ca: Format de clau de llicència

en: Light
ca: Clar

en: Light color
ca: Color clar

en: Lightbox ID
ca: ID de la caixa de llum

en: Lightbox Image
ca: Imatge Lightbox

en: Lightbox Video
ca: Vídeo Lightbox

en: Lightness
ca: Lluminositat

en: Limit how often this popup appears.
ca: Limiteu la freqüència amb què apareix aquesta finestra emergent.

en: Limit the number of webhook requests that can be sent per hour.
ca: Limiteu el nombre de sol·licituds de webhook que es poden enviar per hora.

en: Line cap
ca: Tap de línia

en: Line height
ca: Alçada de línia

en: Line width in px
ca: Amplada de la línia en px

en: Linear
ca: Lineal

en: Link
ca: Enllaç

en: Link & status
ca: Enllaç i estat

en: Link To
ca: Enllaç a

en: Link entire post
ca: Enllaça la publicació sencera

en: Link entire product
ca: Enllaça tot el producte

en: Link image
ca: Imatge de l'enllaç

en: Link rendered as
ca: Enllaç representat com a

en: Link styles apply only to specific elements. Overwrite them via the %s filter or extend them via the CSS selectors setting below.
ca: Els estils d'enllaç només s'apliquen a elements específics. Sobreescriu-los mitjançant el filtre %s o amplia-los mitjançant la configuració dels selectors CSS que hi ha a continuació.

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Link to
ca: Enllaça a

en: Link to lightbox
ca: Enllaç a lightbox

en: Link to post
ca: Enllaça a

en: Link to product
ca: Enllaç al producte

en: Link to website
ca: Enllaç al lloc web

en: Link type
ca: Tipus d’enllaç

en: Linked
ca: Enllaçat

en: Links
ca: Enllaços

en: List
ca: Llista

en: List item
ca: Element de la llista

en: List item #1
ca: Element de llista 1

en: List item #2
ca: Element de llista núm. 2

en: List items
ca: Llista d’elements

en: Live search
ca: Cerca en temps real

en: Load all matching theme styles
ca: Carrega tots els estils de tema coincidents

en: Load more
ca: Carregar més

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
ca: Carregueu plantilles des de qualsevol altra instal·lació de Bricks a la qual tingueu accés a la biblioteca de plantilles.

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading font data
ca: S'estan carregant les dades de la font

en: Loading method
ca: Mètode de càrrega

en: Loading templates
ca: S'estan carregant les plantilles

en: Local storage
ca: Emmagatzematge local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location content
ca: Contingut de la ubicació

en: Location subtitle
ca: Subtítol d'ubicació

en: Location title
ca: Títol de la ubicació

en: Lock
ca: Bloquejar

en: Lock selected
ca: Bloqueig seleccionat

en: Lock/unlock global classes
ca: Bloquejar/desbloquejar classes globals

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
ca: Inicieu la sessió a %s per recuperar la vostra clau de llicència o copieu-la i enganxeu-la al correu electrònic de confirmació de la compra.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
ca: Inicieu sessió a l'usuari després de registrar-vos correctament. Consell: configureu l'acció "Redirigeix" per redirigir l'usuari a l'àrea del compte / administrador.

en: Logged in
ca: S’ha accedit al compte

en: Logged out
ca: Desconnectat

en: Logged-in users
ca: Usuaris connectats

en: Logged-in users with role
ca: Usuaris registrats amb rol

en: Login
ca: Iniciar sessió

en: Login URL
ca: URL per entrar

en: Login form
ca: Formulari d'accés

en: Login message
ca: Missatge d'inici de sessió

en: Logo inverse
ca: Logotip invers

en: Logout URL
ca: URL de tancament de sessió

en: Longitude
ca: Longitut

en: Loop
ca: Bucle

en: Lost password
ca: S'ha perdut la contrasenya

en: Low
ca: Baix

en: Low stock
ca: Poc estoc

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Lowercase removes leading zeros
ca: La minúscula elimina els zeros inicials

en: Magnificent
ca: Magnífic

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Es requereix una clau d'API Mailchimp. Afegeix una clau al tauler a: %s

en: Main
ca: Principal

en: Main query
ca: Consulta principal

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Maintenance mode
ca: Mode de manteniment

en: Make sure not to use the "Product tabs" element on the same page.
ca: Assegureu-vos de no utilitzar l'element "Pestanyes de producte" a la mateixa pàgina.

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
ca: Assegureu-vos que el lloc web remot introduït anteriorment us concedeixi "Les meves plantilles d'accés".

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
ca: Assegureu-vos que no hi hagi elements amb enllaços dins del vostre contenidor enllaçat (enllaços imbricats).

en: Make sure to save settings after closing this modal to apply changes
ca: Assegureu-vos de desar la configuració després de tancar aquest modal per aplicar els canvis

en: Make sure to set "%1$s" in your "%2$s" definitions below.
ca: Assegureu-vos d'establir "%1$s" a les definicions de "%2$s" a continuació.

en: Manage
ca: Gestionar

en: Manage global elements
ca: Gestiona elements globals

en: Manage my menus in WordPress.
ca: Gestioneu els meus menús a WordPress.

en: Manage your custom font files
ca: Gestioneu els fitxers de tipus de lletra personalitzats

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: Manually regenerate CSS files
ca: Regenera manualment els fitxers CSS

en: Map
ca: Mapa

en: Map Connector
ca: Connector de mapa

en: Map ID
ca: ID del mapa

en: Map Type Control
ca: Control de tipus de mapa

en: Map center
ca: Centre del mapa

en: Map style
ca: Estil de mapa

en: Map type
ca: Tipus de mapa

en: March
ca: Març

en: Margin
ca: Marge

en: Mark
ca: Marc

en: Mark all as read
ca: Marcar tots com a llegits

en: Marker
ca: Marcador

en: Markers
ca: Marcadors

en: Markers set on individual addresses or map connectors precede these settings.
ca: Els marcadors establerts en adreces individuals o connectors de mapa precedeixen aquests paràmetres.

en: Marvelous
ca: Meravellós

en: Mask
ca: Màscara

en: Max
ca: Màx

en: Max payload size
ca: Mida màxima de la càrrega útil

en: Max requests per hour
ca: Màxim de peticions per hora

en: Max resolution
ca: Resolució màxima

en: Max results
ca: Màxim resultats

en: Max upload size: %s
ca: Mida màxima de pujada: %s

en: Max. entries
ca: Màx. entrades

en: Max. files
ca: Màx. fitxers

en: Max. height
ca: Altura del Mapa

en: Max. items
ca: Màx. elements

en: Max. length
ca: Màx. longitud

en: Max. post width
ca: Primer missatge d'amplada completa

en: Max. price
ca: Màx. mida

en: Max. products
ca: Màx. productes

en: Max. rating
ca: Màx. qualificació

en: Max. related posts
ca: Màx. Articles Relacionats

en: Max. size
ca: Màx. mida

en: Max. time
ca: Màx. temps

en: Max. value
ca: Valor meta

en: Max. width
ca: Caixa màx. amplada

en: Maximum
ca: Màxim

en: Maximum number of entries reached.
ca: S'ha assolit el nombre màxim d'entrades.

en: Maximum number of results to display for each query loop in the builder. Applies only to Bricks-native queries. Leave blank to use the default value.
ca: Nombre màxim de resultats per mostrar per a cada bucle de consulta al constructor. S'aplica només a les consultes natives de Bricks. Deixeu en blanc per utilitzar el valor predeterminat.

en: Maximum number of webhook requests allowed per hour.
ca: Nombre màxim de sol·licituds de webhook permeses per hora.

en: Maximum size of the webhook payload in kilobytes.
ca: Mida màxima de la càrrega útil del webhook en kilobytes.

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: May
ca: Maig

en: Media
ca: Mèdia

en: Media File
ca: Arxiu multimèdia

en: Media library
ca: Mediateca

en: Media query
ca: Consulta de mitjans

en: Medium
ca: Mitja

en: Mega menu
ca: Mega menú

en: Member
ca: Membre

en: Menu
ca: Menú

en: Menu order
ca: Posició del menú

en: Message
ca: Missatge

en: Message sent from:
ca: Missatge enviat des de:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
ca: El missatge s'ha enviat correctament. Ens posarem en contacte amb vostè el més aviat possible.

en: Messages
ca: Missatges

en: Meta
ca: Paraules clau

en: Meta Data
ca: Metadades

en: Meta Key
ca: Clau meta

en: Meta description
ca: Descripció meta

en: Meta key
ca: Clau meta

en: Meta keywords
ca: Meta paraules clau

en: Meta query
ca: Valor meta

en: Meta typography
ca: Meta tipografia

en: Meta value
ca: Valor meta

en: Metadata
ca: Metadades

en: Mid Size
ca: Mida

en: Middle center
ca: Centre mig

en: Middle left
ca: Mig esquerre

en: Middle right
ca: Mig dret

en: Mime type
ca: Tipus mímic

en: Min
ca: Mín

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
ca: Mín. La versió de PHP per executar Bricks és PHP 5.4

en: Min. characters
ca: Min. personatges

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
ca: Mín. dimensió: el doble del valor sota l'alçada del logotip / l'amplada del logotip per a una visualització adequada als dispositius retina.

en: Min. height
ca: Alçada de línia

en: Min. height is 70.
ca: Mín. l'alçada és de 70.

en: Min. length
ca: Longitud mínima

en: Min. price
ca: Mín. temps

en: Min. time
ca: Mín. temps

en: Min. value
ca: Valor meta

en: Min. width
ca: Amplada de la icona

en: Min/max date
ca: Data mínima/màxima

en: Mini cart
ca: Mini carro

en: Minimum
ca: Mínim

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Missing sidebar name.
ca: Falta el nom de la barra lateral.

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile first
ca: Primer el mòbil

en: Mobile landscape
ca: Paisatge mòbil

en: Mobile menu
ca: Menú mòbil

en: Mobile portrait
ca: Retrat mòbil

en: Modified
ca: Modificat

en: Modified date
ca: Data modificada

en: Monday
ca: Dilluns

en: Month: %s
ca: Mes: %s

en: Monthly
ca: Mensualment

en: More about meta robots directives.
ca: Més informació sobre les directrius de meta-robots.

en: More content to come ..
ca: Més contingut per venir ..

en: More layouts
ca: Més dissenys

en: More text
ca: Més text

en: Most Popular
ca: Més popular

en: Most specific
ca: Més específic

en: Mouse enter
ca: Entra el ratolí

en: Mouse leave
ca: Sortida del ratolí

en: Mouse leave window
ca: El ratolí surt de la finestra

en: Move
ca: Moure

en: Move elements
ca: Moure elements

en: Move selected
ca: Mou la selecció

en: Move to trash
ca: Llença a la paperera

en: Moved
ca: Mogut

en: Moved to trash
ca: S'ha mogut a la paperera

en: Multilevel
ca: Multinivell

en: Multiple options
ca: Múltiples opcions

en: Must match with the format saved in database.
ca: Ha de coincidir amb el format desat a la base de dades.

en: Mute
ca: Desactivar so

en: Muted
ca: Silenciada

en: Muted color
ca: Color silenciat

en: My Templates
ca: Les meves plantilles

en: My account
ca: El meu compte

en: My templates
ca: Les meves plantilles

en: My templates access
ca: Accés a les meves plantilles

en: MySQL version
ca: Versió MySQL

en: NUMERIC
ca: NUMÈRIC

en: Name
ca: Nom

en: Name is required
ca: El nom és obligatori

en: Name to display instead of the remote template URL in the template source dropdown.
ca: Nom que es mostrarà en lloc de l'URL de la plantilla remota al menú desplegable de la font de la plantilla.

en: Native actions on this hook
ca: Accions natives en aquest ganxo

en: Native elements
ca: Elements nadius

en: Nav Menu
ca: Menú de navegació

en: Nav items
ca: Elements de navegació

en: Navigate through the different query pages without reloading the page.
ca: Navegueu per les diferents pàgines de consulta sense tornar a carregar la pàgina.

en: Navigation
ca: Navegació

en: Neat
ca: Ordenat

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
ca: Necessitar ajuda? Heu trobat un error? Voleu suggerir una funció?

en: Nestable
ca: Encaixable

en: Nestable elements can't be converted to components. You can either unlink them manually by right-clicking the global element in the builder or convert them automatically by clicking the "Convert to components" button above and then confirm the prompt.
ca: Els elements encaixables no es poden convertir en components. Podeu desenllaçar-los manualment fent clic amb el botó dret a l'element global del creador o convertir-los automàticament fent clic al botó "Convertir a components" de dalt i, a continuació, confirmar la sol·licitud.

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New Custom Font
ca: Nova font personalitzada

en: New Template
ca: Nova plantilla

en: New Template Name
ca: Nom de la plantilla nova

en: New capability
ca: Nova capacitat

en: New category name
ca: Nom de la nova categoria de producte

en: New class name
ca: Nou nom de classe

en: New classes detected. Resolve conflicts, if any, to import or skip.
ca: S'han detectat noves classes. Resoldre els conflictes, si n'hi ha, per importar o saltar.

en: New color could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar el color nou.

en: New color palette name
ca: Nou nom de la paleta de colors

en: New feature
ca: Característica nova

en: New group name
ca: Nou nom del grup

en: New sidebar created.
ca: S'ha creat una barra lateral nova.

en: New tab
ca: Nova pestanya

en: New theme style name
ca: Nom d'estil de tema nou

en: New variable name
ca: Nou nom de variable

en: Newer Comments
ca: Comentaris més recents

en: Next
ca: Següent

en: Next Icon
ca: Entrada següent

en: Next arrow
ca: Fletxa següent

en: Next label
ca: Següent etiqueta

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Next post
ca: Entrada següent

en: Next slide
ca: Diapositiva següent

en: Nice job
ca: Bona feina

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: No Bricks data found.
ca: No s'han trobat dades dinàmiques.

en: No CSS variable found.
ca: No s'ha trobat cap variable CSS.

en: No Custom Font found in Trash
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra personalitzat a la paperera

en: No Custom Fonts found
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra personalitzat

en: No Facebook page URL provided.
ca: No s'ha proporcionat cap URL de pàgina de Facebook.

en: No HTML markup defined.
ca: No s'ha definit cap marcatge HTML.

en: No Instagram account found.
ca: No s'ha trobat cap compte d'Instagram.

en: No Instagram posts found.
ca: No s'han trobat publicacions d'Instagram.

en: No Polylang languages found.
ca: No s'han trobat llengües Polylang.

en: No SVG selected.
ca: No s'ha seleccionat cap SVG.

en: No Template Bundle found
ca: No s'ha trobat cap paquet de plantilles

en: No Template Tag found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta de plantilla

en: No Template found in Trash
ca: No s'ha trobat cap plantilla a la paperera

en: No Templates found
ca: No s'ha trobat cap plantilla

en: No URL parameters are generated or read, even if filter elements are present.
ca: No es genera ni llegeix cap paràmetre d'URL, encara que hi hagi elements de filtre.

en: No Vimeo ID provided.
ca: No s'ha proporcionat cap identificador de Vimeo.

en: No Vimeo URL provided.
ca: No s'ha proporcionat cap URL de Vimeo.

en: No WordPress added content found.
ca: No s'ha trobat contingut afegit per WordPress.

en: No WordPress widget type selected.
ca: No s'ha seleccionat cap tipus de widget de WordPress.

en: No YouTube ID provided.
ca: No s'ha proporcionat cap identificador de YouTube.

en: No YouTube URL provided.
ca: No s'ha proporcionat cap URL de YouTube.

en: No access
ca: Sense accès

en: No accordion item added.
ca: No s'ha afegit cap acordió.

en: No action has been set for this form.
ca: No s'ha establert cap acció per a aquest formulari.

en: No active icon set selected
ca: No s'ha seleccionat cap conjunt d'icones actiu

en: No additional information to show.
ca: No hi ha informació addicional per mostrar.

en: No audio file selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer d'àudio.

en: No caption
ca: Sense subtítols

en: No checkout fields defined.
ca: No s'han definit camps de pagament.

en: No classes specified for deletion
ca: No s'han especificat classes per a la supressió

en: No classes to import.
ca: No hi ha classes per importar.

en: No code found.
ca: No s'ha trobat cap codi.

en: No components found.
ca: No s'han trobat components.

en: No conflict
ca: Cap conflicte

en: No connectable property found.
ca: No s'ha trobat cap propietat connectable.

en: No content
ca: Sense contingut

en: No date/fields set.
ca: No s'ha definit cap data/camp.

en: No default value
ca: Cap valor predeterminat

en: No dynamic data found.
ca: No s'han trobat dades dinàmiques.

en: No dynamic data set.
ca: No hi ha cap conjunt de dades dinàmiques.

en: No effect with loop enabled
ca: Sense efecte amb el bucle activat

en: No elements found for the selected filter.
ca: No s'han trobat elements per al filtre seleccionat.

en: No email address provided.
ca: No s'ha proporcionat cap adreça de correu electrònic.

en: No excerpt found.
ca: No s'ha trobat cap fragment.

en: No file URL provided.
ca: No s'ha proporcionat cap URL de fitxer.

en: No file selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer.

en: No files were uploaded.
ca: No s’han pujat els arxius.

en: No filter source selected.
ca: No s'ha seleccionat cap font de filtre.

en: No fluid typography category selected. Please create and select a category, then generate your fluid typography variables.
ca: No s'ha seleccionat cap categoria de tipografia fluida. Si us plau, creeu i seleccioneu una categoria i, a continuació, genereu les variables de tipografia fluida.

en: No fluid typography variables found. Configure the scale generator on the right-hand side as per your requirements. Once done, click the "Generate variables" button to automatically create your fluid typography variables.
ca: No s'han trobat variables de tipografia fluida. Configureu el generador d'escala a la dreta segons les vostres necessitats. Un cop fet això, feu clic al botó "Genera variables" per crear automàticament les vostres variables de tipografia fluida.

en: No font files found in the CSS.
ca: No s'han trobat fitxers de tipus de lletra al CSS.

en: No form field added.
ca: No s'ha afegit cap camp de formulari.

en: No hook selected.
ca: No s'ha seleccionat cap ganxo.

en: No icon selected.
ca: No s'ha seleccionat cap icona.

en: No image selected.
ca: No s'ha seleccionat cap imatge.

en: No instances
ca: Sense instàncies

en: No languages found.
ca: No s'han trobat llengües.

en: No latitude/longitude or address provided. Use dynamic data tags to retrieve the coordinates/address from your query loop results.
ca: No s'ha proporcionat latitud, longitud ni adreça. Utilitzeu etiquetes de dades dinàmiques per recuperar les coordenades/adreça dels resultats del vostre bucle de consulta.

en: No license for provided license key found.
ca: No s'ha trobat cap llicència per a la clau de llicència proporcionada.

en: No link
ca: Sense enllaç

en: No list items defined.
ca: No s'ha definit cap element de llista.

en: No locations found
ca: No s'han trobat ubicacions

en: No menu items
ca: No hi ha elements del menú

en: No meta data selected.
ca: No s'ha seleccionat cap metadada.

en: No name
ca: Sense nom

en: No native actions on this hook
ca: No hi ha accions natives en aquest ganxo

en: No nav menu found.
ca: No s’han trobat elements.

en: No order found or the order is not suitable for this element.
ca: No s'ha trobat cap comanda o la comanda no és adequada per a aquest element.

en: No orphaned elements found.
ca: No s'han trobat elements orfes.

en: No pagination on singular posts/pages.
ca: Sense paginació en publicacions/pàgines singulars.

en: No pagination results.
ca: No hi ha resultats de paginació.

en: No permission
ca: Sense permís

en: No post ID provided.
ca: No s'ha proporcionat cap ID de publicació.

en: No posts found
ca: No s'han trobat enviaments

en: No previous or next posts found..
ca: No s'ha trobat cap publicació anterior o següent ..

en: No pricing table defined.
ca: No s'ha definit cap taula de preus.

en: No product archive description found.
ca: No s'ha trobat cap descripció de l'arxiu del producte.

en: No product selected
ca: No s'ha seleccionat cap producte

en: No products in cart
ca: No hi ha productes al carretó

en: No products to show.
ca: No hi ha productes per mostrar.

en: No progress bar created.
ca: No s'ha creat cap barra de progrés.

en: No properties connected.
ca: No hi ha propietats connectades.

en: No properties found.
ca: No s'han trobat propietats.

en: No property groups found.
ca: No s'han trobat grups de propietats.

en: No query selected
ca: No s'ha seleccionat cap consulta

en: No rating
ca: Sense qualificació

en: No ratings
ca: Sense puntuacions

en: No ratings yet.
ca: Panell flotant.

en: No related products to show.
ca: No hi ha productes relacionats per mostrar.

en: No repeat
ca: Cap repetició

en: No results
ca: No hi ha resultats

en: No results found
ca: No s'han trobat resultats

en: No scroll
ca: Cap desplaçament

en: No sharing option selected.
ca: No s'ha seleccionat cap opció per compartir.

en: No shortcode provided.
ca: No es proporciona cap codi abreujat.

en: No sidebar selected.
ca: No s'ha seleccionat cap barra lateral.

en: No signature
ca: Sense signatura

en: No slide added.
ca: No s'ha afegit cap diapositiva.

en: No social icon added.
ca: No s'ha afegit cap icona social.

en: No spaces. No pound (#) sign.
ca: Sense espais. No hi ha cap signe de lliura (#).

en: No tabs added.
ca: No s'ha afegit cap pestanya.

en: No target query selected.
ca: No s'ha seleccionat cap consulta de destinació.

en: No team members added.
ca: No s'ha afegit cap membre de l'equip.

en: No template selected.
ca: No s'ha seleccionat cap imatge.

en: No templates found.
ca: No s’han trobat plantilles.

en: No testimonials added.
ca: No s'ha afegit cap testimoni.

en: No text added.
ca: No s'ha afegit cap text.

en: No valid font files were processed.
ca: No s'ha processat cap fitxer de font vàlid.

en: No variables found. Create a CSS variable using the input at the bottom or in bulk by clicking the "Import" icon at the top.
ca: No s'han trobat variables. Creeu una variable CSS utilitzant l'entrada a la part inferior o de manera massiva fent clic a la icona "Importa" a la part superior.

en: No video selected.
ca: No s'ha seleccionat cap vídeo.

en: No wrap
ca: Sense embolcall

en: No-repeat
ca: No repetir

en: None
ca: Cap

en: Not allowed
ca: No està permès

en: Not allowed: Infinite template loop.
ca: No es permet: bucle de plantilla infinit.

en: Not applied in the builder.
ca: No s'aplica al constructor.

en: Not empty
ca: No buit

en: Not exists
ca: No existeix

en: Not featured
ca: No destacat

en: Not found
ca: No trobat

en: Not new
ca: No és nou

en: Not on sale
ca: No a la venda

en: Not possible while bulk-editing.
ca: No és possible durant l'edició massiva.

en: Not supported on mobile devices
ca: No és compatible amb dispositius mòbils

en: Nothing found
ca: No s'ha trobat res

en: Nothing found.
ca: No s'ha trobat res.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
ca: No s'ha trobat res. Torneu-ho a provar amb una paraula clau diferent!

en: Nothing to copy
ca: Res a copiar

en: Nothing to paste
ca: S'estan carregant les plantilles

en: Notice
ca: Anotació

en: Notice from %1$s: But don't worry. %1$s regularly updates all WooCommerce template files with each new release. If you are on the latest version and see this message, any necessary compatibility enhancements will be included in the next update.
ca: Avís de %1$s: però no us preocupeu. %1$s actualitza regularment tots els fitxers de plantilla de WooCommerce amb cada versió nova. Si teniu l'última versió i veieu aquest missatge, les millores de compatibilitat necessàries s'inclouran a la propera actualització.

en: Notices
ca: Avisos

en: Notifications
ca: Notificacions

en: November
ca: Novembre

en: Number
ca: Número

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Number of posts
ca: Nombre d'entrades

en: Number of users to retrieve
ca: Nombre d'usuaris per recuperar

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Numeric
ca: Numèric

en: Numeric meta value
ca: Meta valor numèric

en: Object fit
ca: Encaix d'objectes

en: Object position
ca: Posició de la icona

en: Oblique
ca: Obliqua

en: October
ca: Octubre

en: Odd background
ca: Fons estrany

en: Off-Canvas
ca: Fora de la lona

en: Okay
ca: Bé

en: Older Comments
ca: Comentaris antics

en: On
ca: Activat

en: On backorder
ca: En reserva

en: On blur
ca: Sobre el desenfocament

en: On input
ca: A l'entrada

en: On input, blur and submit
ca: A l'entrada, desenfoca i envia

en: On sale
ca: En venda

en: Once done editing, click the "Save Settings" button at the bottom below to persist your changes.
ca: Un cop feta l'edició, feu clic al botó "Desa la configuració" a la part inferior per mantenir els canvis.

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
ca: Un cop conegut el funcionament de Bricks, és una bona idea aprendre sobre les plantilles. Així es crea la capçalera, el peu de pàgina i qualsevol altre tipus de contingut reutilitzable del lloc web, com ara dissenys de publicacions de blocs, arxius, resultats de la cerca i pàgines d’errors.

en: One Page Navigation
ca: Navegació d'una pàgina

en: One Result
ca: Un resultat

en: One feature per line
ca: Una característica per línia

en: One or more of the selected classes conflict with existing classes on your site. You must either override the existing classes on your site or discard these imported versions.
ca: Una o més de les classes seleccionades entren en conflicte amb les classes existents al vostre lloc. Heu de substituir les classes existents al vostre lloc o descartar aquestes versions importades.

en: One or more webhook requests failed.
ca: Una o més sol·licituds de webhook han fallat.

en: One post found
ca: S'ha trobat una publicació

en: Only added if none of your product fields contains any links.
ca: Només s'afegeix si cap dels camps del vostre producte conté cap enllaç.

en: Only applicable for purchasable simple products with in stock status.
ca: Només s'aplica a productes simples comprables amb estat d'estoc.

en: Only applicable if the add to cart display as form (e.g. on single product page).
ca: Només s'aplica si l'afegeix al carretó es mostra com a formulari (p. ex., a la pàgina d'un sol producte).

en: Only applied in builder and template preview.
ca: Només s'aplica a la vista prèvia del constructor i de la plantilla.

en: Only applies to Image, Image Gallery, and SVG elements. Images will not be imported if the source is a custom URL or a dynamic data tag.
ca: Només s'aplica als elements d'Imatge, Galeria d'imatges i SVG. Les imatges no s'importaran si la font és un URL personalitzat o una etiqueta de dades dinàmiques.

en: Only applies to new items added to the DOM.
ca: Només s'aplica als elements nous afegits al DOM.

en: Only applies to top level dropdown elements.
ca: Només s'aplica als elements desplegables de nivell superior.

en: Only empty draft fonts can be deleted.
ca: Només es poden suprimir els tipus de lletra d'esborrany buits.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
ca: Només concediu accés a les vostres plantilles als llocs web introduïts anteriorment. Un URL per línia.

en: Only muted YouTube videos will autoplay on iOS Safari.
ca: Només els vídeos de YouTube silenciats es reproduiran automàticament al Safari per a iOS.

en: Only one "Table of contents" element can be visible on a page at a time.
ca: Només un element "Taula de continguts" es pot veure en una pàgina alhora.

en: Only parent terms
ca: Seleccioneu els termes

en: Only post queries are supported in this version.
ca: En aquesta versió només s'admeten les consultes de publicació.

en: Only rendered if link is set.
ca: Només es renderitza si l'enllaç està establert.

en: Only set if you experience problems with the default rendering in the builder (REST API disabled, etc.)
ca: Definiu només si teniu problemes amb la representació predeterminada al constructor (API REST desactivada, etc.)

en: Only supports Post, Term, and User context. More context are available inside the "Interaction" settings that open this popup.
ca: Només admet el context de publicació, termini i usuari. Hi ha més context disponible a la configuració "Interacció" que obre aquesta finestra emergent.

en: Only the first assigned term will be displayed.
ca: Només es mostrarà el primer terme assignat.

en: Only works if the first assigned term is a child term.
ca: Només funciona si el primer terme assignat és un terme secundari.

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open
ca: Obrir

en: Open accordion
ca: Acordió obert

en: Open icon manager
ca: Obre el gestor d'icones

en: Open image in lightbox
ca: Obre la imatge a la caixa de llum

en: Open in new tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Open mobile menu
ca: Obre el menú del mòbil

en: Open on add to cart (AJAX)
ca: Obre en afegir al carretó (AJAX)

en: Open on page load
ca: Obre en carregar la pàgina

en: Open tab index
ca: Obre l'índex de pestanyes

en: Open tab on
ca: Obre la pestanya

en: Operating system
ca: Sistema operatiu

en: Opposites linked
ca: Contraris enllaçats

en: Option
ca: Opció

en: Optional
ca: Opcional

en: Options
ca: Opcions

en: Options (one per line)
ca: Opcions (una per línia)

en: Options type
ca: Tipus d'opcions

en: Or
ca: O

en: Order
ca: Comanda

en: Order by
ca: Ordenar per

en: Order date
ca: Data de la comanda:¡

en: Order details
ca: Detalls de la comanda

en: Order email
ca: Correu electrònic d'administrador

en: Order id
ca: Comanda

en: Order matters. Start at smallest breakpoint. If using mobile-first start at largest breakpoint.
ca: L'ordre importa. Comenceu al punt d'interrupció més petit. Si utilitzeu el mòbil primer, inicieu el punt d'interrupció més gran.

en: Order meta key
ca: Ordenar per

en: Order number
ca: Número d'ordre

en: Order overview
ca: Vista en quadrícula

en: Order payment method
ca: Forma de pagament de la comanda

en: Order receipt
ca: Rebut de comanda

en: Order review
ca: Revisió de la comanda

en: Order total
ca: Comanda Total

en: Order updates
ca: Actualitzacions de la comanda

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Orders
ca: Comandes

en: Organize your properties in groups. Reorder your groups via drag & drop. Click to rename. Create a property group using the form below.
ca: Organitzeu les vostres propietats en grups. Reordena els teus grups arrossegant i deixant anar. Feu clic per canviar el nom. Creeu un grup de propietats mitjançant el formulari següent.

en: Original price
ca: Preu original

en: Original price typography
ca: Tipografia de preus original

en: Orphaned elements
ca: Elements orfes

en: Orphaned elements detected (%s). Please back-up your site or at least copy all elements in the structure panel, then click the "Clean up" button below to remove all orphaned elements.
ca: S'han detectat elements orfes (%s). Feu una còpia de seguretat del vostre lloc web o, com a mínim, copieu tots els elements del panell d'estructura i, a continuació, feu clic al botó "Neteja" que hi ha a continuació per eliminar tots els elements orfes.

en: Orphaned elements removed.
ca: Elements orfes eliminats.

en: Orphaned elements review
ca: Revisió d'elements orfes

en: Other
ca: Altres

en: Other (URL)
ca: Altres (URL)

en: Other classes
ca: Classes CSS

en: Other pages
ca: Altres pàgines

en: Other styles
ca: Altres estils

en: Others
ca: Altres

en: Out of stock
ca: Sense Stock

en: Outer width of the info box popup.
ca: Amplada exterior de la finestra emergent del quadre d'informació.

en: Outline
ca: Contorn

en: Outline - Dark
ca: Esquema: fosc

en: Outline - Light
ca: Esquema - Llum

en: Outline - Primary
ca: Esquema - Primària

en: Output PHP function
ca: Sortida de la funció PHP

en: Outset
ca: Exterior

en: Outstanding
ca: Excepcional

en: Overflow
ca: Debordament( Overflow )

en: Overlay
ca: Superposició

en: Overlay content
ca: Superposició de contingut

en: Overline
ca: Sobrelínia

en: Override
ca: Substitueix les seleccions predeterminades

en: Override local class
ca: Anul·la la classe local

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: PHP class does not exist
ca: La classe PHP no existeix

en: PHP execution time limit
ca: Límit de temps d'execució de PHP

en: PHP max input vars
ca: Vars d’entrada PHP màx

en: PHP max upload file size
ca: Mida màxima de fitxers de pujada de PHP

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria PHP

en: PHP post max size
ca: Mida màxima de publicació PHP

en: PHP safe mode
ca: Mode segur PHP

en: PHP version
ca: Versió PHP

en: Padding
ca: Farciment

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page ID
ca: Identificador de pàgina

en: Page background
ca: Fons de la pàgina

en: Page date
ca: Data de la pàgina

en: Page layout
ca: Disseny de pàgina

en: Page modified
ca: Pàgina modificada

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page order
ca: Ordre de la pàgina

en: Page settings
ca: Configuració de la pàgina

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
ca: Els estils específics de la pàgina es carreguen en línia de manera predeterminada. Seleccioneu "Fitxers externs" per carregar només el CSS requerit i per permetre l'emmagatzematge a la memòria cau del full d'estil.

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Pagination
ca: Paginació

en: Pane
ca: Panell

en: Panel
ca: Panell

en: Panel width could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'amplada del tauler.

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameter name for the page number (e.g., "page" or "offset"). This parameter will only be added when AJAX enabled pagination element are used.
ca: Nom del paràmetre per al número de pàgina (per exemple, "page" o "offset"). Aquest paràmetre només s'afegirà quan s'utilitzin elements de paginació habilitats per AJAX.

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parent
ca: Pare

en: Parent theme URI
ca: URI del tema principal

en: Parent theme author URI
ca: URI de l'autor principal del tema

en: Parent theme name
ca: Nom del tema principal

en: Parent theme version
ca: Versió del tema principal

en: Parse dynamic data
ca: Analitzar dades dinàmiques

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password accepted. You can now access the protected content.
ca: S'ha acceptat la contrasenya. Ara podeu accedir al contingut protegit.

en: Password min. length
ca: Contrasenya mín. llargada

en: Password protect your templates.
ca: Protegiu amb contrasenya les vostres plantilles.

en: Password protected
ca: Protegit amb contrasenya

en: Password protection
ca: Protecció de contrasenya

en: Password protection limits access to content on the rendered frontend only. It does not restrict alternative access methods (e.g. REST API). For sensitive data, consider stricter security controls.
ca: La protecció amb contrasenya limita l'accés al contingut només a la interfície renderitzada. No restringeix els mètodes d'accés alternatius (per exemple, l'API REST). Per a dades sensibles, tingueu en compte controls de seguretat més estrictes.

en: Password required.
ca: Cal una contrasenya.

en: Password source
ca: Font de la contrasenya

en: Password toggle
ca: Canvi de contrasenya

en: Paste
ca: Enganxar

en: Pasted
ca: Enganxar

en: Path to extract nested data. Leave empty to use full response. Example: "data.results" to get results from {data: {results: [...]}}
ca: Camí per extreure dades imbricades. Deixeu-ho en blanc per utilitzar la resposta completa. Exemple: "data.results" per obtenir resultats de {data: {results: [...]}}

en: Pattern
ca: Patró

en: Pause autoplay
ca: Posa en pausa la reproducció automàtica

en: Pause on focus
ca: Pausa en el focus

en: Pause on hover
ca: Pausa a sobre

en: Paused
ca: Pausat

en: Pay
ca: Pagar

en: Payment
ca: Pagament

en: Pending message
ca: Missatge pendent

en: Per page load
ca: Per càrrega de pàgina

en: Per session
ca: Per sessió

en: Percent
ca: Percentatge

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage typography
ca: Tipografia percentual

en: Performance
ca: Rendiment

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Permanently delete this icon? This action cannot be undone.
ca: Vols suprimir aquesta icona permanentment? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Picture in picture
ca: Imatge en imatge

en: Pie Chart
ca: Gràfic circular

en: Pin/unpin elements
ca: Fixar/desfixar elements

en: Pinned
ca: Fixat

en: Pinned elements
ca: Elements fixats

en: Place and configure a "Map Connector" element inside the query loop to enable dynamic address retrieval. On the frontend, actual location markers will be displayed based on the retrieved addresses. In the builder, a placeholder marker will be shown using your Map Center settings for styling purposes.
ca: Col·loqueu i configureu un element "Map Connector" dins del bucle de consulta per permetre la recuperació d'adreces dinàmiques. A la interfície, es mostraran marcadors d'ubicació real en funció de les adreces recuperades. Al creador, es mostrarà un marcador de posició utilitzant la configuració del Centre de mapes amb finalitats d'estil.

en: Place this query on the cart page.
ca: Feu aquesta consulta a la pàgina del carretó.

en: Place this query on the product page.
ca: Feu aquesta consulta a la pàgina del producte.

en: Place this query on the single product page.
ca: Feu aquesta consulta a la pàgina de producte únic.

en: Placeholder color
ca: Color del contenidor

en: Placeholder image shown.
ca: Es mostra la imatge de marcador de posició.

en: Placeholder typography
ca: Tipografia de marcador de posició

en: Placeholders
ca: Lloc-tinents

en: Play inline
ca: Juga en línia

en: Play interaction
ca: Jugar a la interacció

en: Play once
ca: Juga una vegada

en: Please check your email to confirm your subscription.
ca: Comproveu el vostre correu electrònic per confirmar la vostra subscripció.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
ca: Feu clic al botó següent per generar tots els fitxers CSS necessaris.

en: Please connect your Instagram account.
ca: Connecteu el vostre compte d'Instagram.

en: Please copy & paste your license key in here ..
ca: Copieu i enganxeu aquí la vostra clau de llicència ...

en: Please create a full-site backup and perform a "Code review" (see above) before generating code signatures globally.
ca: Creeu una còpia de seguretat del lloc complet i feu una "Revisió del codi" (vegeu més amunt) abans de generar signatures de codi a nivell mundial.

en: Please create a full-site backup before running the converter.
ca: Creeu una còpia de seguretat del lloc complet abans d'executar el convertidor.

en: Please ensure SMTP is set up on this site so all outgoing emails are delivered properly.
ca: Si us plau, assegureu-vos que SMTP estigui configurat en aquest lloc perquè tots els correus electrònics sortints s'entreguin correctament.

en: Please ensure that the SVG code you paste in here does not contain any potentially malicious code. You can run it first through a free online SVG cleaner like %s
ca: Assegureu-vos que el codi SVG que enganxeu aquí no contingui cap codi potencialment maliciós. Podeu executar-lo primer mitjançant un netejador SVG en línia gratuït com %s

en: Please enter a password of at least %s characters.
ca: Introduïu una contrasenya de %s caràcters com a mínim.

en: Please enter at least 2 characters
ca: Si us plau, introduïu almenys 2 caràcters

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
ca: Introduïu la latitud/longitud quan feu servir diversos marcadors.

en: Please fetch the data again as the API settings have changed.
ca: Si us plau, torneu a obtenir les dades, ja que la configuració de l'API ha canviat.

en: Please make sure to set the "Scale X" value inside the transform setting above to "-1".
ca: Assegureu-vos d'establir el valor "Escala X" dins de la configuració de transformació anterior a "-1".

en: Please provide a new password
ca: Proporcioneu una contrasenya nova

en: Please review all code instances found on your site page by page to ensure they don't contain any malicious or faulty code. Click on the title to edit the page, template, etc. with Bricks.
ca: Reviseu totes les instàncies de codi que es troben al vostre lloc pàgina per pàgina per assegurar-vos que no continguin codi maliciós o defectuós. Feu clic al títol per editar la pàgina, la plantilla, etc. amb Bricks.

en: Please review your code and generate code signatures.
ca: Si us plau, reviseu el vostre codi i genereu signatures de codi.

en: Please select a filter input.
ca: Seleccioneu una entrada de filtre.

en: Please select rating icons.
ca: Seleccioneu les icones de classificació.

en: Please set at least one product filter.
ca: Definiu almenys un filtre de producte.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
ca: Compartiu els motius per desactivar Bricks. Com més detalls, millor :)

en: Please update your WordPress URLs under Settings > General to use https:// instead of http:// for optimal performance & functionality. Valid SSL certificate required.
ca: Si us plau, actualitzeu els vostres URL de WordPress a Configuració > General per utilitzar https:// en comptes de http:// per obtenir un rendiment i una funcionalitat òptims. Cal un certificat SSL vàlid.

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
ca: Utilitzeu l'adreça electrònica del vostre compte Bricks per a totes les sol·licituds d'assistència al client. Per adjuntar fitxers més grans, envieu un correu electrònic directament a %s. Per veure què hi ha actualment en desenvolupament o enviar / sol·licitar funcions de vot positiu, visiteu el nostre %s.

en: Popular
ca: Popular %s

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Populate Content
ca: Poblar contingut

en: Populate the query loop address above through dynamic data tags.
ca: Omple l'adreça del bucle de consulta anterior mitjançant etiquetes de dades dinàmiques.

en: Popup
ca: Menú emergent

en: Popup data not found
ca: No s'han trobat dades emergents

en: Popup limit
ca: Límit de finestres emergents

en: Position
ca: Posició

en: Positioning
ca: Posicionament

en: Post
ca: Entrada

en: Post Content
ca: Contingut de la publicació

en: Post ID
ca: ID Entrada

en: Post Navigation
ca: Navegació de posts

en: Post Title
ca: Títol d’entrada

en: Post author
ca: Autor de l'entrada

en: Post comments
ca: Comentaris de correu

en: Post comments count
ca: Compte de comentaris de publicacions

en: Post content
ca: Contingut de la publicació

en: Post could not be duplicated
ca: No s'ha pogut duplicar la publicació

en: Post count
ca: Número d'entrada

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Post excerpt
ca: Extracte de missatge

en: Post link
ca: Enllaç de l'entrada

en: Post meta typography
ca: Publicar meta-tipografia

en: Post modified date
ca: Data de publicació modificada

en: Post navigation
ca: Navegació de les entrades

en: Post parent
ca: Publica els pares

en: Post password
ca: Publica la contrasenya

en: Post slug
ca: Post llimac

en: Post status
ca: Estat de la publicació

en: Post time
ca: Temps de publicació

en: Post title
ca: Títol de la publicació

en: Post title typography
ca: Tipografia del títol del missatge

en: Post type
ca: Tipus de publicació

en: Post types
ca: Entrades personalitzades

en: Poster
ca: Cartell

en: Poster image
ca: Imatge del cartell

en: Poster size for YouTube
ca: Mida del pòster per a YouTube

en: Postmeta table meta_value type
ca: Tipus de meta_valor de la taula Postmeta

en: Posts
ca: Entrades

en: Posts per page
ca: Entrades per pàgina

en: Posts per row
ca: Entrades per pàgina

en: Posts should be in a same taxonomy term.
ca: Les publicacions haurien de tenir el mateix terme de taxonomia.

en: Powered by %s
ca: Desenvolupat per %s

en: Precedes "Link Image" setting.
ca: Precedeix la configuració de la relació d'imatges.

en: Precedes image height setting.
ca: Precedeix la configuració de l'alçada de la imatge.

en: Prefix block
ca: Bloc de prefixos

en: Preload
ca: Precàrrega

en: Preload custom fonts
ca: Precarrega els tipus de lletra personalitzats

en: Prev
ca: Ant

en: Prev arrow
ca: Fletxa anterior

en: Prev label
ca: Etiqueta anterior

en: Prevent duplicates
ca: Evitar duplicats

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview autosave
ca: Previsualitza el desat automàtic

en: Preview image
ca: Imatge de vista prèvia

en: Preview mode
ca: Mode de vista prèvia

en: Preview notice type
ca: Vista prèvia del tipus d'avís

en: Preview order ID
ca: Previsualitza l'identificador de la comanda

en: Preview template
ca: Previsualitzar plantilles

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Icon
ca: Entrada prèvia

en: Previous interaction ID
ca: Identificador d'interacció anterior

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Previous post
ca: Entrada prèvia

en: Previous slide
ca: Diapositiva anterior

en: Price
ca: Preu

en: Price meta
ca: Meta de preus

en: Price prefix
ca: Prefix de preu

en: Price suffix
ca: Sufix de preu

en: Price typography
ca: Tipografia de preus

en: Pricing
ca: Preu

en: Pricing Tables
ca: Taules de preus

en: Pricing table
ca: Taula de preus

en: Primary
ca: Primari

en: Primary color
ca: Color primari

en: Priority
ca: Prioritat

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Privacy policy
ca: Política de privacitat

en: Product
ca: Producte

en: Product ID
ca: Producte ID

en: Product SKU
ca: Producte SKU

en: Product additional information
ca: Informació addicional del producte

en: Product archive
ca: Arxiu de productes

en: Product attribute
ca: Atribut rel

en: Product badge "New"
ca: Insígnia del producte "Nou"

en: Product badge "Sale"
ca: Insígnia de producte "Rebaixa"

en: Product badge new
ca: Insígnia del producte "Nou"

en: Product categories
ca: Categoria productes

en: Product category
ca: Categoria del Producte

en: Product category image
ca: Imatge de categoria de producte

en: Product content
ca: Edita el contingut

en: Product content is empty.
ca: El contingut del producte és buit.

en: Product featured
ca: Producte destacat

en: Product gallery
ca: Galeria de productes

en: Product gallery images
ca: Imatges de la galeria de productes

en: Product images
ca: Imatges del producte

en: Product is out of stock.
ca: El producte està esgotat.

en: Product meta
ca: Meta del producte

en: Product new status
ca: Estat nou del producte

en: Product on sale
ca: Producte a la venda

en: Product price
ca: Preu del producte

en: Product purchased by user
ca: Producte comprat per l'usuari

en: Product rating
ca: Qualificació del producte

en: Product ratings are disabled.
ca: Els comentaris estan desactivats.

en: Product regular price
ca: Preu regular del producte

en: Product reviews
ca: Ressenyes de productes

en: Product sale price
ca: Preu de venda del producte

en: Product sale status
ca: Estat de venda del producte

en: Product search
ca: Cerca de productes

en: Product short description
ca: Descripció de l'arxiu

en: Product sold individually
ca: Producte venut individualment

en: Product stock
ca: Estoc de producte

en: Product stock management
ca: Gestió d'estoc de productes

en: Product stock quantity
ca: Quantitat d'estoc del producte

en: Product stock status
ca: Estat d'estoc del producte

en: Product tabs
ca: Pestanyes de productes

en: Product tag
ca: Etiqueta del producte

en: Product tags
ca: Etiquetes de producte

en: Product title
ca: Títol d’entrada

en: Product type
ca: Tipus de Producte

en: Product up/cross-sells
ca: Producte/venda creuada

en: Products
ca: Productes

en: Products archive description
ca: Descripció de l'arxiu

en: Products filter
ca: Filtres de fons

en: Products orderby
ca: Productes per comanda

en: Products pagination
ca: Navegació de posts

en: Products per page
ca: Productes per pàgina

en: Products total results
ca: Resultats totals dels productes

en: Products with the same category or tag.
ca: Productes amb la mateixa categoria o etiqueta.

en: Profile picture
ca: Mida de la foto de perfil

en: Progress
ca: Progrés

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Project ID
ca: ID del Projecte

en: Project not found.
ca: Projecte no trobat.

en: Properties
ca: Immobles

en: Properties found, but none are conneted to any setting of your main component.
ca: S'han trobat propietats, però cap està connectada a cap configuració del vostre component principal.

en: Property
ca: Immoble

en: Property groups
ca: Grups de propietats

en: Property name
ca: Nom de la propietat

en: Property value
ca: Valor de la propietat

en: Provide the element ID that holds the live search results below.
ca: Proporcioneu l'identificador de l'element que conté els resultats de la cerca en directe a continuació.

en: Provide your own options in JSON format
ca: Proporcioneu les vostres pròpies opcions en format JSON

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Pseudo class
ca: Pseudoclasse

en: Public templates
ca: Plantilles públiques

en: Publish
ca: Publicar

en: Published
ca: Publicat

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Queries of the types "Post", "Term", and "User" are supported.
ca: S'admeten consultes dels tipus "Publicació", "Termini" i "Usuari".

en: Query
ca: Consulta desde %s

en: Query Bricks data in search results
ca: Consulteu dades de Bricks als resultats de la cerca

en: Query Results Summary
ca: Resum de resultats de la consulta

en: Query editor
ca: Editor de consultes

en: Query editor in use. But not accessible due to lack of code execution rights.
ca: Editor de consultes en ús. Però no és accessible a causa de la manca de drets d'execució de codi.

en: Query filters
ca: Filtres de consulta

en: Query filters are disabled
ca: Els filtres de consulta estan desactivats

en: Query filters reindex job started.
ca: S'ha iniciat la tasca de reindexació dels filtres de consulta.

en: Query loop
ca: Bucle de consulta

en: Query loop results in the builder are limited to %1$s.
ca: Els resultats del bucle de consulta al creador es limiten a %1$s.

en: Query object type not supported
ca: El tipus d'objecte de consulta no és compatible

en: Query results count
ca: Recompte de resultats de la consulta

en: Query type
ca: Tipus de consulta

en: Quick Feedback
ca: Comentaris ràpids

en: Quick View
ca: Vista Ràpida

en: REST API Prefix
ca: Prefix API REST

en: Radio
ca: Ràdio

en: Radio list
ca: Ràdio

en: Radius
ca: Radi

en: Random
ca: Aleatori

en: Random order
ca: Ordre aleatori

en: Random seed TTL
ca: TTL de llavors aleatòries

en: Range
ca: Rang

en: Rate limit exceeded. Please try again later.
ca: S'ha superat el límit de velocitat. Torna-ho a provar més tard.

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
ca: S'ha assolit el límit de tarifes per a aquesta hora. Espereu fins a la propera hora completa perquè es restableixi.

en: Rate limiting
ca: Limitació de velocitat

en: Rated %s out of 5
ca: Qualificat %s de 5

en: Rating
ca: Valoració

en: Rating icon
ca: Icona de valoració

en: Rating typography
ca: Tipografia de capçalera

en: Raw
ca: En cru

en: Raw HTML
ca: Codi HTML

en: Read more
ca: Llegir més

en: Read more about %s
ca: Llegir més

en: Reading progress bar
ca: Barra de progrés de lectura

en: Reading time
ca: Temps de lectura

en: Ready to publish your first post?
ca: Esteu a punt per publicar la vostra primera publicació?

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Recent posts
ca: Últimes entrades

en: Recommended column type
ca: Tipus de columna recomanat

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
ca: Longitud recomanada: 55 caràcters. Valor per defecte: extracte de publicació / pàgina.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
ca: Longitud recomanada: 95 caràcters o menys. Valor per defecte: títol de la publicació / pàgina.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
ca: Max_execution_time recomanat: 180 (o més)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
ca: Mida recomanada: gran. Valor per defecte: imatge destacada.

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
ca: Wp_memory_limit recomanat: 64 milions (o més)

en: Redirect
ca: Redirigir

en: Redirect after (ms)
ca: Redirecció després (ms)

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
ca: La redirecció només s’activa després d’enviar el formulari amb èxit.

en: Redirect to
ca: Redirigeix a

en: Redirect to admin area
ca: Redirigeix a l'àrea d'administració

en: Redirect to custom authentication page
ca: Redirigeix a la pàgina d'autenticació personalitzada

en: Redirect to product page
ca: Redirigeix a la pàgina del producte

en: Redirect to specific page
ca: Redirigeix a una pàgina específica

en: Redo
ca: Refer

en: Referrer
ca: Referent

en: Referrer URL
ca: URL de referència

en: Regenerate CSS files
ca: Obteniu més informació sobre els filtres CSS

en: Regenerate code signatures
ca: Regenerar signatures de codi

en: Regenerate code signatures whenever your WordPress salts (secret keys) change.
ca: Regenera les signatures de codi sempre que les teves sals de WordPress (claus secretes) canviïn.

en: Regenerate filter index
ca: Regenera l'índex del filtre

en: Register form
ca: Formulari de registre

en: Registered
ca: Registrat

en: Registered sidebars
ca: Barres laterals registrades

en: Registration
ca: Registre

en: Regular expression to validate the input.
ca: Expressió regular per validar l'entrada.

en: Regular price typography
ca: Tipografia de preu habitual

en: Rel attribute
ca: Atribut rel

en: Related Posts
ca: Entrades relacionades

en: Related posts
ca: Entrades relacionades

en: Related products
ca: Productes relacionats

en: Related videos from other channels
ca: Vídeos relacionats d'altres canals

en: Relation
ca: Relació

en: Reload
ca: Recarrega

en: Reload canvas
ca: Torna a carregar el llenç

en: Remarkable
ca: Notable

en: Remember me
ca: Recorda’m

en: Remote
ca: Remot

en: Remote playback
ca: Reproducció remota

en: Remote templates
ca: Plantilles remotes

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove all index jobs
ca: Elimineu tots els treballs d'índex

en: Remove attribute
ca: Elimina l'atribut

en: Remove billing fields
ca: Elimina fitxer

en: Remove default margins
ca: Elimina els marges predeterminats

en: Remove file
ca: Elimina fitxer

en: Remove from favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Remove from icon set
ca: Elimina del conjunt d'icones

en: Remove image
ca: Eliminar imatge

en: Remove selected
ca: Elimina la selecció

en: Remove shipping fields
ca: Elimina fitxer

en: Removed
ca: Eliminat

en: Removed from cart
ca: Eliminat del carretó

en: Rename
ca: Renombra

en: Rename images
ca: Canvieu el nom de les imatges

en: Renamed
ca: Renombrat

en: Render
ca: Revelar

en: Render dynamic data text on canvas
ca: Renderitza el text de dades dinàmiques al llenç

en: Render footer
ca: Renderitza el peu de pàgina

en: Render header
ca: Renderitza la capçalera

en: Render on the front-end without the div wrapper.
ca: Renderitza a la part frontal sense l'embolcall div.

en: Render popups
ca: Mostra les finestres emergents

en: Render with %s
ca: Renderitzar amb %s

en: Render without wrapper
ca: Render sense embolcall

en: Rendered with %s
ca: Renderitzat amb %s

en: Repeat
ca: Repetir

en: Repeat-x
ca: Repeteix X

en: Repeat-y
ca: Repetir-y

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace content
ca: Substitueix el contingut

en: Replace element classes
ca: Substitueix les classes d'elements

en: Replace with
ca: Substitueix el contingut

en: Replace with this string
ca: Substitueix per aquesta cadena

en: Reply
ca: Respondre

en: Reply to email address
ca: Respon a l'adreça de correu electrònic

en: Request
ca: Sol. licitud

en: Required
ca: Requerit

en: Requires enabling of "%1$s" and/or "%2$s" permission.
ca: Requereix l'habilitació del permís "%1$s" i/o "%2$s".

en: Reset
ca: Restablir

en: Reset Settings
ca: Restableix la configuració

en: Reset all
ca: Reinicialitza tot

en: Reset database table
ca: Restableix la taula de la base de dades

en: Reset filters
ca: Restableix els estils

en: Reset password
ca: Restablir la contrasenya

en: Reset styles
ca: Reinicia els estils

en: Reset text after .. seconds
ca: Restableix el text al cap de .. segons

en: Resetting all breakpoints deletes all custom breakpoints and resets all default breakpoints.
ca: En restablir tots els punts d'interrupció, se suprimeixen tots els punts d'interrupció personalitzats i es restableixen tots els punts d'interrupció predeterminats.

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Resolve all conflicts listed below to save your changes.
ca: Resoldre tots els conflictes enumerats a continuació per desar els canvis.

en: Resolve all conflicts listed below, highlighted in red, to continue with importing those classes.
ca: Resoldre tots els conflictes enumerats a continuació, ressaltats en vermell, per continuar amb la importació d'aquestes classes.

en: Response
ca: Resposta

en: Responsive breakpoints
ca: Punts d'interrupció sensibles

en: Responsive control indicator
ca: Indicador de control sensible

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore all
ca: Restaura-ho tot

en: Restore icon
ca: Icona de restauració

en: Restored
ca: Restaurat

en: Result Count
ca: Resultats

en: Results
ca: Resultats

en: Results for: %s
ca: Resultats per a: %s

en: Results per page
ca: Resultats per pàgina

en: Return query parameters in PHP array. Learn more about the query parameters for %1$s, %2$s, %3$s
ca: Retorna els paràmetres de consulta a la matriu PHP. Més informació sobre els paràmetres de consulta per a %1$s, %2$s, %3$s

en: Reveal animation
ca: Revela l'animació

en: Reverse
ca: Desfer

en: Review
ca: Valoració

en: Review all Code element (PHP & HTML), SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances.
ca: Reviseu tots els elements de codi (PHP i HTML), l'element SVG (codi), l'editor de consultes i les instàncies d'etiqueta "eco".

en: Review author
ca: Autor de la ressenya

en: Reviewed
ca: Revisat

en: Reviewed item name
ca: Nom de l'element revisat

en: Reviewed item type
ca: Tipus d'element revisat

en: Revision applied
ca: S'ha aplicat la revisió

en: Revision by
ca: Revisió de

en: Revision deleted
ca: S'ha suprimit la revisió

en: Revision discarded
ca: S'ha descartat la revisió

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Rewind by drag
ca: Rebobina arrossegant

en: Ribbon
ca: Rivet

en: Rich Text
ca: Text enriquit

en: Right
ca: Dreta

en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Right with space
ca: Dreta amb espai

en: Ring
ca: Anella

en: Ripple
ca: Onda

en: Roadmap
ca: Full de ruta

en: Role
ca: Rol

en: Roles
ca: Rols

en: Roller
ca: Corró

en: Root container margin
ca: Marge de pressupost

en: Root container padding
ca: Encoixinat de cotització de blocs

en: Root container width
ca: Amplada del contenidor arrel

en: Rotate
ca: Girar

en: Rotate X
ca: Gireu X

en: Rotate Y
ca: Gireu Y

en: Rotate Z
ca: Gireu Z

en: Round
ca: Rodó

en: Row
ca: Fila

en: Row gap
ca: Buit de fila

en: Rows
ca: Files

en: Run only once
ca: Corre només una vegada

en: Run this interaction if the following conditions are met.
ca: Executeu aquesta interacció si es compleixen les condicions següents.

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
ca: L'execució de %s detecta les dades de Bricks obsoletes i les actualitza automàticament a la sintaxi més recent.

en: SSL certificate
ca: Certificat SSL

en: SVG code
ca: Codi SVG

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
ca: Els fitxers SVG descriuen imatges en format XML i, per tant, poden contenir codi maliciós. Amb %s activat, Bricks intentarà sanejar els fitxers SVG durant la càrrega.

en: SVG files not imported for security reasons.
ca: Els fitxers SVG no s’importen per motius de seguretat.

en: SVG logo: Set "Height" & "Width" in "px" value.
ca: Logotip SVG: defineix "Alçada" i "Amplada" al valor "px".

en: SVG uploads
ca: Càrregues SVG

en: Sale
ca: Oferta

en: Sale price typography
ca: Tipografia de preus original

en: Sale!
ca: Oferta!

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Saturation
ca: Saturació

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desar

en: Save IP address
ca: Desa l'adreça IP

en: Save Settings
ca: Desa la configuració

en: Save Variables
ca: Desa variables

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Save as component
ca: Desa com a component

en: Save as template
ca: Guardar com a plantilla

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Save draft
ca: Guardar l'esborrany

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: Save form submissions in database
ca: Desa els enviaments de formularis a la base de dades

en: Save in custom directory
ca: Desa al directori personalitzat

en: Save in media library
ca: Desa a la biblioteca multimèdia

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ca: Guardar el meu nom, correu electrònic i web en aquest navegador per la propera vegada que comento.

en: Save new style
ca: Desa un estil nou

en: Save new title/permalink
ca: Desa el nou títol / enllaç permanent

en: Save style
ca: Estalviar estil

en: Save submission
ca: Desa l'enviament

en: Saved
ca: Desat

en: Saved as template
ca: Desat com a plantilla

en: Scale
ca: Escala

en: Scale X
ca: Escala X

en: Scale Y
ca: Escala Y

en: Scale color
ca: Color de l’escala

en: Scale down
ca: Alba pàl·lida

en: Scale length in px
ca: Longitud de l'escala en px

en: Scan complete: %1$d orphaned elements found across %2$d posts.
ca: Escaneig completat: s'han trobat %1$d elements orfes a %2$d publicacions.

en: Scan your site for orphaned elements that may cause issues.
ca: Analitza el teu lloc web per detectar elements orfes que puguin causar problemes.

en: Scanning your entire site. This may take a moment.
ca: Escanejant tot el vostre lloc. Això pot trigar un moment.

en: Schedule
ca: Programar

en: Schema
ca: Esquema

en: Scope
ca: Àmbit

en: Screen reader label for the marker. Set for better accessibility.
ca: Etiqueta del lector de pantalla per al marcador. Establit per a una millor accessibilitat.

en: Screenshots generated
ca: S'han generat captures de pantalla

en: Scroll
ca: Al desplaçar-se

en: Scroll offset
ca: Desplaçament de desplaçament

en: Scroll snap
ca: Ajusta el desplaçament

en: Scroll to
ca: Desplaçar-se a

en: Scroll to notice
ca: Desplaceu-vos per notar

en: Scroll to top
ca: Tornar al principi

en: Scroll to top of popup when popup opens.
ca: Desplaceu-vos fins a la part superior de la finestra emergent quan s'obri.

en: Scroll to top when offcanvas opens.
ca: Desplaceu-vos cap a dalt quan s'obri fora del llenç.

en: Scrolling background
ca: Desplaçament de fons

en: Scrolling box shadow
ca: Ombra del quadre de desplaçament

en: Scrolling text color
ca: Color de text desplaçable

en: Search
ca: Cercar

en: Search ...
ca: Cercar...

en: Search Custom Fonts
ca: Cerqueu tipus de lletra personalitzats

en: Search Template Bundles
ca: Cercar paquets de plantilles

en: Search Template Tags
ca: Cerca etiquetes de plantilla

en: Search Templates
ca: Cerca de plantilles

en: Search and replace label value.
ca: Cerca i substitueix el valor de l'etiqueta.

en: Search background color
ca: Cerca el color de fons

en: Search border
ca: Cerca a la vora

en: Search documentation
ca: Cercar documentació

en: Search elements ..
ca: Elements de cerca ..

en: Search for
ca: Cerca

en: Search for posts, pages, or custom post types
ca: Cerca publicacions, pàgines o tipus de publicacions personalitzades

en: Search or create post
ca: Cerca o crea una publicació

en: Search pages ..
ca: Cerca pàgines ..

en: Search posts/pages
ca: Cerca publicacions/pàgines

en: Search results
ca: Resultats de la recerca

en: Search results for:
ca: Resultats de la cerca:

en: Search settings
ca: Configuració de la cerca

en: Search site
ca: Cercar

en: Search tag
ca: Etiqueta de cerca

en: Search templates ..
ca: Cerca plantilles ..

en: Search term
ca: Terme de cerca

en: Search variable
ca: Variable de cerca

en: Searching
ca: Cercant

en: Secondary
ca: Secundari

en: Secondary color
ca: Color secundari

en: Section
ca: Secció

en: Security warning
ca: Avís de seguretat

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Color
ca: Selecciona un color

en: Select HTML tags
ca: Seleccionar etiquetes HTML

en: Select SVG Icons
ca: Selecciona icones SVG

en: Select a slide to show
ca: Seleccioneu una diapositiva per mostrar

en: Select a template or provide a custom text to show if this query doesn't return any results.
ca: Seleccioneu una plantilla o proporcioneu un text personalitzat per mostrar si aquesta consulta no retorna cap resultat.

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
ca: Seleccioneu un estil de tema o creeu-ne un de nou per donar estil al vostre lloc web (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
ca: Seleccioneu les accions que vulgueu realitzar després d'enviar el formulari amb èxit.

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
ca: Seleccioneu i importeu el fitxer JSON de configuració des de l'ordinador.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
ca: Seleccioneu i importeu la plantilla JSON / ZIP des del vostre ordinador.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
ca: Seleccioneu qualsevol revisió per previsualitzar-la. Feu clic a "Aplica" per continuar editant la revisió seleccionada. Feu clic a "Descarta" per continuar editant la revisió actual.

en: Select archive term
ca: Seleccioneu el terme d'arxiu

en: Select archive type
ca: Seleccioneu el tipus d’arxiu

en: Select author
ca: Seleccioneu l'autor

en: Select color
ca: Seleccioneu el color

en: Select color palette
ca: Seleccioneu la paleta de colors

en: Select condition
ca: Seleccioneu la condició

en: Select content type
ca: Seleccioneu el tipus de contingut

en: Select dynamic data
ca: Seleccioneu dades dinàmiques

en: Select element structure
ca: Selecciona l'estructura dels elements

en: Select end date
ca: Seleccioneu la data de finalització

en: Select file
ca: Seleccioneu el fitxer

en: Select file(s) to import
ca: Seleccioneu els fitxers que voleu importar

en: Select font file
ca: Selecciona el fitxer de font

en: Select icon
ca: Seleccioneu la icona

en: Select icon set
ca: Selecciona el conjunt d'icones

en: Select image
ca: Selecciona una imatge

en: Select individual
ca: Seleccioneu un individu

en: Select items
ca: Selecciona elements

en: Select link type
ca: Seleccioneu el tipus d'enllaç

en: Select nav menu
ca: Seleccioneu el menú de navegació

en: Select option
ca: Selecciona l'opció

en: Select options
ca: Seleccionar opcions

en: Select post
ca: Seleccioneu una entrada

en: Select post type
ca: Seleccioneu el tipus de publicació

en: Select post types to edit with %s.
ca: Seleccioneu els tipus de publicació per editar amb %s.

en: Select post/page
ca: Seleccioneu publicació / pàgina

en: Select posts
ca: Selecciona publicacions

en: Select posts/pages
ca: Selecciona publicacions/pàgines

en: Select product type
ca: Seleccioneu el tipus d'entrada

en: Select products
ca: Selecciona publicacions

en: Select query loop
ca: Selecciona el bucle de consulta

en: Select shape
ca: Selecciona la forma

en: Select smallest breakpoint that this video should play at. Preview on frontend.
ca: Seleccioneu el punt d'interrupció més petit on s'ha de reproduir aquest vídeo. Vista prèvia a la interfície.

en: Select sort
ca: Selecciona l'ordenació

en: Select start date
ca: Seleccioneu la data d'inici

en: Select taxonomies
ca: Seleccioneu taxonomies

en: Select taxonomy
ca: Seleccioneu la taxonomia

en: Select template
ca: Seleccioneu la plantilla

en: Select template tags
ca: Seleccioneu les etiquetes de plantilla

en: Select template to update
ca: Seleccioneu la plantilla que vulgueu actualitzar

en: Select template type
ca: Seleccioneu el tipus de plantilla

en: Select templates
ca: Selecciona plantilles

en: Select templates to exclude from remote template access.
ca: Seleccioneu plantilles per excloure de l'accés remot a plantilles.

en: Select term
ca: Selecciona un terme

en: Select terms
ca: Seleccioneu els termes

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
ca: Seleccioneu el text del llenç per formatar-lo. Per afegir encapçalaments, paràgrafs i imatges, utilitzeu l'element "Text enriquit".

en: Select the elements for which you want to remove the default margins.
ca: Seleccioneu els elements dels quals voleu eliminar els marges per defecte.

en: Select the node that you want to style inside the currently active element on the canvas.
ca: Seleccioneu el node que voleu estilitzar dins de l'element actiu actualment al llenç.

en: Select the query this filter should target.
ca: Seleccioneu la consulta que aquest filtre ha d'orientar.

en: Select the type of template you want to create:
ca: Seleccioneu el tipus de plantilla que vulgueu crear:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
ca: Seleccioneu el tipus de contingut que voleu mostrar al llenç i, a continuació, feu clic a "APLICA UNA PREVISUALITZACIÓ" per mostrar el contingut seleccionat al llenç.

en: Select which post types can be edited using Bricks.
ca: Selecciona quins tipus de publicacions es poden editar amb Bricks.

en: Select/enter unit
ca: Seleccioneu la llista

en: Select/upload font variation
ca: Selecciona/carrega una variació de font

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Selected classes
ca: Classes seleccionades

en: Selected elements
ca: Elements seleccionats

en: Selected posts/pages will be accessible even when maintenance mode is active.
ca: Les publicacions/pàgines seleccionades seran accessibles fins i tot quan el mode de manteniment estigui actiu.

en: Selected sidebar has no active widgets.
ca: La barra lateral seleccionada no té widgets actius.

en: Selected variables
ca: Variables seleccionades

en: Selecting an element in the structure panel scrolls it into view on the canvas.
ca: Si seleccioneu un element al tauler d'estructura, es desplaça a la vista al llenç.

en: Selection
ca: Selecció

en: Selector detector
ca: Detector selector

en: Selector exists
ca: El selector existeix

en: Self
ca: Localment

en: Semi Bold
ca: Semi Negreta

en: Send
ca: Enviar

en: Send WordPress notification
ca: Enviar notificació de WordPress

en: Send an email to every newly registered user with an activation link that must be clicked to activate their account.
ca: Envia un correu electrònic a cada usuari registrat recentment amb un enllaç d'activació que cal fer clic per activar el seu compte.

en: Send email to %s
ca: Enviar a l'adreça de correu electrònic

en: Send to custom email address
ca: Envia a una adreça electrònica personalitzada

en: Send to email address
ca: Enviar a l'adreça de correu electrònic

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Es requereix una clau d'API Sendgrid. Afegeix una clau al tauler a: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
ca: Separeu les paraules clau per comes. Ajuda el motor de cerca a determinar el tema d'una pàgina.

en: Separate value & label by ":".
ca: Separeu el valor i l'etiqueta amb ":".

en: Separate values by comma.
ca: Separeu els valors per comes.

en: Separated by space. Without class dot.
ca: Separats per espai. Sense punt de classe.

en: Separator
ca: Separador

en: Separator color
ca: Color del separador

en: Sepia
ca: Sèpia

en: September
ca: Setembre

en: Server Environment
ca: Entorn de Servidor

en: Server info
ca: Informació del servidor

en: Server-side render not available
ca: Renderització del costat del servidor no disponible

en: Service
ca: Servei

en: Session storage
ca: Emmagatzematge de la sessió

en: Set "Align items" under "Mobile menu" instead.
ca: En lloc d'això, configureu "Alinea elements" a "Menú mòbil".

en: Set "ID" on items above to open via anchor link.
ca: Estableix "ID" als elements de dalt perquè s'obrin mitjançant un enllaç d'àncora.

en: Set "ID" on tab menu "Div" to open a tab via anchor link.
ca: Estableix "ID" al menú de pestanyes "Div" per obrir una pestanya mitjançant un enllaç d'ancoratge.

en: Set "Icon" as video play button for a better user experience.
ca: Estableix "Icona" com a botó de reproducció de vídeo per a una millor experiència d'usuari.

en: Set "Top" value to make this element "sticky".
ca: Estableix el valor "Superior" per fer que aquest element sigui "enganxós".

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
ca: Definiu %s per funció d'usuari. Per definir l'accés per a un usuari específic, editeu el perfil d'usuari directament.

en: Set Unsplash API Key
ca: Estableix la clau d'API Unsplash

en: Set a specific height for your template manager thumbnails in the builder. Thumbnails exceeding this height auto-scroll on mouseover.
ca: Establiu una alçada específica per a les miniatures del vostre gestor de plantilles al creador. Les miniatures que superen aquesta alçada es desplacen automàticament al passar el ratolí.

en: Set attribute
ca: Defineix l'atribut

en: Set clause name to be used as "Order by" parameter.
ca: Estableix el nom de la clàusula que s'utilitzarà com a paràmetre "Ordena per".

en: Set code execution capability for individual users by editing their user profile.
ca: Estableix la capacitat d'execució de codi per a usuaris individuals editant el seu perfil d'usuari.

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
ca: Definiu les condicions per aplicar l'estil del tema seleccionat a tot el lloc web o a determinades àrees.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
ca: Definiu les condicions per mostrar la plantilla en àrees específiques del vostre lloc.

en: Set conditions
ca: Establir condicions

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
ca: Definiu una destinació d'enllaç personalitzada per al logotip de la barra d'eines del creador.

en: Set for better in-builder performance. Using dynamic data tags like {cf_my_wordpress_field} is still possible.
ca: Desactiva per obtenir un millor rendiment del constructor. Encara és possible utilitzar etiquetes de dades dinàmiques com {cf_my_wordpress_field}.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
ca: Configureu un rendiment millor si no executeu cap codi jQuery anterior a la versió 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
ca: Configureu un rendiment millor si no feu servir incrustacions, com ara vídeos de YouTube, al vostre lloc.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
ca: Configureu un rendiment millor si no feu servir emojis al vostre lloc.

en: Set for video SEO best practices via poster attribute on the video tag. If the source is Youtube or Vimeo, it will be used as preview image.
ca: Establiu les millors pràctiques de SEO de vídeo mitjançant l'atribut de pòster a l'etiqueta de vídeo. Si la font és Youtube o Vimeo, s'utilitzarà com a imatge de previsualització.

en: Set globally under %s
ca: Estableix globalment sota %s

en: Set if this element doesn't contain any descriptive text.
ca: Definiu si aquest element no conté cap text descriptiu.

en: Set if you don't use Google Fonts or you've uploaded and self-host Google Fonts as "Custom Fonts".
ca: Definiu-lo si no feu servir Google Fonts o si heu penjat i autoallotjat Google Fonts com a "Fonts personalitzades".

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
ca: Configureu-lo si teniu problemes amb la càrrega mandrosa incorporada a Bricks.

en: Set if your dynamic data in AJAX popup is rendered incorrectly.
ca: Definiu si les vostres dades dinàmiques a la finestra emergent AJAX es representen incorrectament.

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
ca: Configureu controls individuals del reproductor de vídeo a: Configuració> Estils de tema> Element - Vídeo

en: Set interactions for this popup.
ca: Estableix les interaccions per a aquesta finestra emergent.

en: Set maximum number of form submissions that you want to store in the database.
ca: Establiu el nombre màxim d'enviaments de formularis que voleu emmagatzemar a la base de dades.

en: Set number of columns on smaller breakpoints.
ca: Estableix el nombre de columnes en punts d'interrupció més petits.

en: Set only width generates 16:9 ratio videos.
ca: Establir només l'amplada genera vídeos de proporció 16:9.

en: Set options as %s
ca: Estableix les opcions com a %s

en: Set source image at base breakpoint to use main image as fallback image.
ca: Estableix la imatge font al punt d'interrupció base per utilitzar la imatge principal com a imatge alternativa.

en: Set template style
ca: Estableix l'estil de la plantilla

en: Set the builder language direction.
ca: Estableix la direcció de l'idioma del constructor.

en: Set the builder language.
ca: Estableix l'idioma del constructor.

en: Set the default field value/content.
ca: Estableix el valor/contingut del camp predeterminat.

en: Set the key you used for the offset. Example: limit = 20 set on query parameter, Page parameter is "skip", set this offset key as "limit". Clicking page 3 on the pagination element will generate the final URL as https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20
ca: Establiu la clau que heu utilitzat per al desplaçament. Exemple: limit = 20 definit al paràmetre de consulta, el paràmetre de pàgina és "skip", definiu aquesta clau de desplaçament com a "limit". Si feu clic a la pàgina 3 de l'element de paginació, l'URL final es generarà com a https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20

en: Set the required password under Settings > Template settings > Password protection for template-wide protection, or set an individual password directly for each post/page.
ca: Establiu la contrasenya necessària a Configuració > Configuració de la plantilla > Protecció amb contrasenya per a la protecció de tota la plantilla o establiu una contrasenya individual directament per a cada publicació/pàgina.

en: Set the status of each element, native and custom, in the builder and frontend.
ca: Estableix l'estat de cada element, natiu i personalitzat, al constructor i al frontend.

en: Set to "0" to disable default animations.
ca: Establiu a "0" per desactivar les animacions predeterminades.

en: Set to "0s" to disable open/close animation.
ca: Estableix-ho a "0s" per desactivar l'animació d'obertura/tancament.

en: Set to "50%" to scroll active element into center or "off" to disable auto-scroll.
ca: Establiu a "50%" per desplaçar l'element actiu al centre o "desactivat" per desactivar el desplaçament automàtic.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
ca: Establiu a "Fixat" per a l'efecte de paral·laxi.

en: Set to improve performance by caching query loops. This is particularly useful when your query loop arguments remain relatively unchanged. For optimal functionality, ensure that server object caching is enabled for persistent caching. Disable this setting if you experience any unexpected query results.
ca: S'estableix per millorar el rendiment posant a la memòria cau bucles de consulta. Això és especialment útil quan els arguments del bucle de consulta romanen relativament sense canvis. Per obtenir una funcionalitat òptima, assegureu-vos que la memòria cau d'objectes del servidor estigui habilitat per a la memòria cau persistent. Desactiveu aquesta configuració si teniu resultats de consulta inesperats.

en: Set to load %s in the builder to improve compatibility in older browsers. Not recommended to enable for modern browsers due to potential performance impact.
ca: Estableix per carregar %s al constructor per millorar la compatibilitat en navegadors antics. No es recomana activar-lo per als navegadors moderns a causa de l'impacte potencial en el rendiment.

en: Set to show the responsive indicator next to controls that can have different values at each breakpoint.
ca: S'estableix per mostrar l'indicador de resposta al costat dels controls que poden tenir valors diferents a cada punt d'interrupció.

en: Set up your own capabilities with the exact permissions you want to allow. Then assign it to specific user roles from the "Builder Access" dropdown below.
ca: Configureu les vostres pròpies capacitats amb els permisos exactes que voleu permetre. A continuació, assigneu-lo a rols d'usuari específics des del menú desplegable "Accés del creador" a continuació.

en: Set who can bypass maintenance mode. To grant bypass privileges to a specific user, modify the user's profile settings directly.
ca: Definiu qui pot ometre el mode de manteniment. Per concedir privilegis de bypass a un usuari específic, modifiqueu directament la configuració del perfil de l'usuari.

en: Sets direction to row
ca: Estableix la direcció de la fila

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings imported
ca: Configuració importada

en: Settings resetted
ca: S'han restablert els paràmetres

en: Settings saved
ca: Configuració desada

en: Shape
ca: Forma

en: Shape Dividers
ca: Divisors de formes

en: Shape dividers
ca: Divisors de formes

en: Share on %s
ca: Comparteix a %s

en: Share via
ca: Comparteix mitjançant

en: Share via email
ca: Compartir per correu electrònic

en: Shop template
ca: Plantilla de botiga

en: Shortcode content is empty
ca: El contingut del codi curt és buit

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Show
ca: Mostrar

en: Show After Grid
ca: Mostra el títol del formulari

en: Show Before Grid
ca: Mostra el títol del formulari

en: Show again after .. hours
ca: Mostra de nou al cap de... hores

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Show all fonts
ca: Mostra totes les fonts

en: Show arrows
ca: Mostra les fletxes

en: Show artist
ca: Artista de l'espectacle

en: Show at breakpoint
ca: Mostra al punt d'interrupció

en: Show author
ca: Mostra l'autor

en: Show avatar
ca: Mostra l'avatar

en: Show badge if product is less than .. days old.
ca: Mostra la insígnia si el producte té menys de .. dies d'antiguitat.

en: Show bio
ca: Mostra la biografia

en: Show count
ca: Nombre de mostres

en: Show custom element names
ca: Mostra els noms dels elements personalitzats

en: Show date
ca: Mostra la data

en: Show default element names
ca: Mostra els noms dels elements predeterminats

en: Show different images per breakpoint.
ca: Mostra imatges diferents per punt d'interrupció.

en: Show dots
ca: Mostra els punts

en: Show dynamic data key in dropdown
ca: Mostra la clau de dades dinàmiques al menú desplegable

en: Show element
ca: Mostra l'element

en: Show empty
ca: Mostra l'extracte

en: Show empty stars
ca: Mostra les estrelles buides

en: Show empty terms
ca: Seleccioneu els termes

en: Show excerpt
ca: Mostra l'extracte

en: Show favorites only
ca: Mostra només els preferits

en: Show featured image
ca: Mostra la imatge destacada

en: Show flags
ca: Mostra les banderes

en: Show for class conflicts
ca: Espectacle per a conflictes de classe

en: Show for new & conflicting classes
ca: Espectacle per a classes noves i conflictives

en: Show for new classes
ca: Espectacle per a noves classes

en: Show friends' photos
ca: Mostra les fotos dels amics

en: Show fullscreen
ca: Mostra la pantalla completa

en: Show if any value exists
ca: Mostra si existeix algun valor

en: Show if non-base breakpoint value exists
ca: Mostra si existeix un valor de punt d'interrupció no bàsic

en: Show image
ca: Mostra la imatge

en: Show info
ca: Mostra informació

en: Show label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Show labels
ca: Mostra les etiquetes

en: Show link to author posts
ca: Mostra l'enllaç a les publicacions d'autor

en: Show name
ca: Mostra el nom

en: Show names
ca: Mostra els noms

en: Show navigation
ca: Mostra la navegació

en: Show notice
ca: Mostra l'avís

en: Show on all responsive controls
ca: Mostra a tots els controls sensibles

en: Show on hover
ca: Mostra a sobre

en: Show only active dropdown. Toggle on click. Inner dropdowns inherit multilevel.
ca: Mostra només el menú desplegable actiu. Commuta al clic. Els menús desplegables interns hereten diversos nivells.

en: Show only featured
ca: Mostra només destacades

en: Show parent posts
ca: Mostra les publicacions dels pares

en: Show parent terms
ca: Mostra els termes dels pares

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Show percentage
ca: Mostra el percentatge

en: Show popup
ca: Mostra la finestra emergent

en: Show post type archive
ca: Mostra l'arxiu de tipus de publicació

en: Show quantity input field in product loop
ca: Mostra el camp d'entrada de quantitat al bucle de producte

en: Show query loop type
ca: Mostra el tipus de bucle de consulta

en: Show required asterisk
ca: Mostra l'asterisc requerit

en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Show taxonomy
ca: Mostra la taxonomia

en: Show tips
ca: Mostra consells

en: Show title
ca: Mostra el títol

en: Show under
ca: Mostra a sota

en: Shows when popup content is fetched via AJAX.
ca: Mostra quan s'obté el contingut emergent mitjançant AJAX.

en: Shows when using infinite scroll, load more interaction, AJAX pagination.
ca: Mostra quan s'utilitza el desplaçament infinit, carrega més interacció, paginació AJAX.

en: Shuffle
ca: Barreja

en: Sidebar
ca: Barra Lateral

en: Sidebar deleted.
ca: S'ha suprimit la barra lateral.

en: Sidebar name *
ca: Nom de la barra lateral *

en: Sidebars
ca: Barres laterals

en: Sign all
ca: Signa-ho tot

en: Sign code
ca: Codi de signatura

en: Simple product
ca: Producte Simple

en: Single
ca: Únic

en: Single product
ca: Publicació / pàgina única

en: Single product template
ca: Plantilla de producte únic

en: Site
ca: Lloc

en: Site Address
ca: Adreça del lloc

en: Site URL
ca: URL del lloc

en: Site background
ca: Antecedents del lloc

en: Site border
ca: Vora del lloc

en: Site layout
ca: Disseny del lloc

en: Site tagline
ca: Eslògan del lloc

en: Site title
ca: Títol del lloc web

en: Size
ca: Mida

en: Size - Default
ca: Mida - Per defecte

en: Size - Extra Large
ca: Mida: molt gran

en: Size - Large
ca: Mida: gran

en: Size - Medium
ca: Mida - Mitjana

en: Size - Small
ca: Mida: petita

en: Sizing
ca: Dimensionament

en: Skew
ca: Volteig

en: Skew X
ca: Inclinació X

en: Skew Y
ca: Inclinar Y

en: Skillful
ca: Hàbil

en: Skin
ca: Pell

en: Skip
ca: Omet

en: Skip & Deactivate
ca: Omet i desactiva

en: Skip class import
ca: Omet la importació de classe

en: Skip to footer
ca: Omet la visita

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut principal

en: Slide from left
ca: Feu lliscar l’esquerra

en: Slide from right
ca: Feu lliscar cap a la dreta

en: Slide up after
ca: Slider

en: Slides
ca: Diapositives

en: Slow
ca: Lenta

en: Small
ca: Petit

en: Small header
ca: Capçalera petita

en: Smooth scroll
ca: Desplaçament suau

en: Snap
ca: Acoblar

en: Snapping elements selector
ca: Selector d'elements de fixació

en: Social Sharing
ca: Compartició social

en: Social media
ca: Mitjà de comunicació social

en: Solid
ca: Sòlid

en: Something went wrong.
ca: Alguna cosa ha sortit malament.

en: Sorry, but no site URL has been provided.
ca: Ho sentim, però no s'ha proporcionat cap URL del lloc.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
ca: Ho sentim, però no us hem pogut subscriure.

en: Sort
ca: Ordre

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Sort by average rating
ca: Ordenar per qualificació mitja

en: Sort by latest
ca: Ordena per

en: Sort by options
ca: Ordena per

en: Sort by popularity
ca: Ordenar per popularitat

en: Sort by price: high to low
ca: Ordena per preu: de major a menor

en: Sort by price: low to high
ca: Ordena per preu: de menor a major

en: Sort options
ca: Opcions d'ordenació

en: Source
ca: Origen

en: Sources
ca: Orígens

en: Space
ca: Espai

en: Space around
ca: Espai al voltant

en: Space between
ca: Espai entre

en: Space between header and footer.
ca: Espai entre capçalera i peu de pàgina.

en: Space evenly
ca: Espai uniforme

en: Space-separated list of CSS classes to add to the <body> tag of this page.
ca: Llista separada per espais de classes CSS per afegir-hi<body> etiqueta d'aquesta pàgina.

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spam protection
ca: Protecció contra correu brossa

en: Speed
ca: Velocitat

en: Speed in ms
ca: Velocitat en ms

en: Spellcheck
ca: Corrector ortogràfic

en: Spinner
ca: Tornasol

en: Spread
ca: Propagació

en: Square
ca: Quadrat

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard fonts
ca: Tipus de lletra estàndard

en: Star color
ca: Color d’estrella

en: Stars
ca: Estrelles

en: Start
ca: Inici

en: Start animation
ca: Inicia l'animació

en: Start autoplay
ca: Inicia la reproducció automàtica

en: Start date
ca: Data d’inici

en: Start delay in ms
ca: Retard d'inici en ms

en: Start display at breakpoint
ca: Inicieu la visualització al punt d'interrupció

en: Start index
ca: Inici índex

en: Start play at
ca: Comença a jugar a

en: Start time
ca: Hora d’inici

en: Starting angle in º
ca: Angle inicial en º

en: Static
ca: Estat

en: Static dropdown content always toggles on click, not hover.
ca: El contingut del menú desplegable estàtic sempre alterna al fer clic, no al passar el cursor.

en: Status
ca: Estat

en: Statuses
ca: Estats

en: Step
ca: Pas

en: Sticky
ca: Fixat

en: Sticky header
ca: Capçalera enganxosa

en: Sticky on scroll
ca: Elements per desplaçar-se

en: Stock
ca: Borsa

en: Stock management not enabled for this product.
ca: La gestió d'estocs no està habilitada per a aquest producte.

en: Stop
ca: Atura

en: Stop on last slide
ca: Atureu-vos a l'última diapositiva

en: Stretch
ca: Estirar

en: Strike
ca: Colpejar

en: Strikethrough
ca: Barrat

en: Strings
ca: Cordes

en: Stroke
ca: Traç

en: Stroke #2
ca: Traç # 2

en: Stroke color
ca: Color de traç

en: Stroke width
ca: Amplada del traç

en: Structure
ca: Estructura

en: Structure panel
ca: Panell d'estructura

en: Stunning
ca: Impressionant

en: Style
ca: Estil

en: Style notices globally under Settings > Theme Styles > WooCommerce - Notice.
ca: Avisos d'estil globalment a Configuració > Estils de tema > WooCommerce - Avís.

en: Style saved
ca: Estil desat

en: Styles
ca: Estils

en: Stylesheet
ca: Full d'estils

en: Stylesheets (default)
ca: Estil: predeterminat

en: Sub menu
ca: Submenú

en: Sub menu, mega menu, or multilevel area.
ca: Submenú, mega menú o àrea multinivell.

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
ca: No s'ha pogut enviar. Torneu a carregar la pàgina i torneu a enviar el formulari.

en: Submit
ca: Enviar

en: Submit & Deactivate
ca: Envia i desactiva

en: Submit Comment
ca: Enviar comentari

en: Submit button
ca: Botó d’Enviar

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Subtitle goes here
ca: El subtítol va aquí

en: Subtitle typography
ca: Tipografia de subtítols

en: Subtitles typography
ca: Tipografia de subtítols

en: Success
ca: Èxit

en: Success color
ca: Color d’èxit

en: Success message
ca: Missatge lliurat amb èxit

en: Successful
ca: Amb èxit

en: Successfully removed %1$d orphaned elements across %2$d posts.
ca: S'han eliminat correctament %1$d elements orfes de %2$d publicacions.

en: Suffix
ca: Sufix

en: Suffix block
ca: Bloc de sufixos

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Superb
ca: Magnífica

en: Supported field types
ca: Tipus de camp compatibles

en: Supported filters
ca: Filtres compatibles

en: Suppress PHP errors
ca: Suprimeix els errors de PHP

en: Sure thing
ca: És clar

en: Sure?
ca: Segur?

en: Swatch type
ca: Tipus de mostra

en: Sweet
ca: Dolç

en: Switch
ca: Canvia

en: Sync fonts
ca: Sincronitza els tipus de lletra

en: Sync global classes
ca: Sincronitza les classes globals

en: Sync with query
ca: Sincronitza amb la consulta

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: T-shirt
ca: samarreta

en: TIME
ca: TEMPS

en: Tab
ca: Pestanya

en: Tab 1
ca: Pestanya 1

en: Tab 1 label
ca: Etiqueta de la pestanya 1

en: Tab 2
ca: Pestanya 2

en: Tab 2 label
ca: Etiqueta de la pestanya 2

en: Tab content
ca: Contingut de la pestanya

en: Tab menu
ca: Menú de pestanyes

en: Table
ca: Taula

en: Table background
ca: Fons de la taula

en: Table border
ca: Vora de la taula

en: Table box shadow
ca: Ombra de quadre de taula

en: Table of contents
ca: Taula de continguts

en: Tablet
ca: Tauleta tàctil

en: Tablet portrait
ca: Retrat de tauleta

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag cloud
ca: Núvol d’etiquetes

en: Tag: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Take over
ca: Encarregar-se'n

en: Target
ca: Destí

en: Target a "CSS selector" on "Hide popup", but not a popup directly! As this action runs after the popup has been closed.
ca: Orienta un "selector CSS" a "Oculta la finestra emergent", però no directament una finestra emergent! Com que aquesta acció s'executa després de tancar la finestra emergent.

en: Target form selector
ca: Selector de formulari de destinació

en: Target interaction ID
ca: Identificador d'interacció objectiu

en: Target query
ca: Consulta objectiu

en: Target query has not been set. Without connecting a filter to a query, the filter has no effect.
ca: La consulta objectiu no s'ha establert. Sense connectar un filtre a una consulta, el filtre no té cap efecte.

en: Taxonomies related posts must have in common.
ca: Les publicacions relacionades amb les taxonomies han de tenir en comú.

en: Taxonomy
ca: Taxonomia per a mostrar a la ruta de navegació per als tipus d'entrada

en: Taxonomy query
ca: Taxonomia per a mostrar a la ruta de navegació per als tipus d'entrada

en: Taxonomy slug
ca: Slug de taxonomia

en: Team Members
ca: Membres de l'equip

en: Team member
ca: Membre de l'equip

en: Team members
ca: Membres de l'equip

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Template
ca: Plantilla

en: Template & post password
ca: Plantilla i contrasenya de publicació

en: Template Bundle
ca: Paquet de plantilles

en: Template Bundles
ca: Paquets de plantilles

en: Template Tag
ca: Etiqueta de plantilla

en: Template Tags
ca: Etiquetes de plantilla

en: Template bundle
ca: Paquet de plantilles

en: Template created
ca: Plantilla creada

en: Template deleted
ca: La plantilla s'ha suprimit

en: Template has not been published.
ca: La plantilla no s'ha publicat.

en: Template imported
ca: Plantilla importada

en: Template insert failed: This template has no data
ca: La inserció de la plantilla ha fallat: aquesta plantilla no té seccions :(

en: Template inserted
ca: Plantilla inserida

en: Template manager thumbnail height
ca: Alçada de la miniatura del gestor de plantilles

en: Template overridden
ca: Plantilla anul·lada

en: Template password
ca: Contrasenya de plantilla

en: Template saved
ca: Plantilla desada

en: Template screenshot generation is disabled.
ca: La generació de captures de pantalla de plantilles està desactivada.

en: Template screenshots
ca: Captures de pantalla de plantilla

en: Template screenshots deleted
ca: S'han suprimit les captures de pantalla de la plantilla

en: Template settings
ca: Configuració de plantilla

en: Template tag
ca: Etiqueta de plantilla

en: Template tags
ca: Etiquetes de plantilla

en: Template thumbnail column
ca: Columna de miniatures de la plantilla

en: Template title
ca: Títol de la plantilla

en: Template type
ca: Tipus de plantilla

en: Templates
ca: Plantilles

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: Terme ID

en: Term archive URL
ca: URL de l'arxiu de termes

en: Term count
ca: Recompte de terminis

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Term id
ca: Terme

en: Term meta
ca: Terme meta

en: Term name
ca: Nom del tema

en: Term slug
ca: Terme llimac

en: Term taxonomy slug
ca: Terme taxonomia llimac

en: Terms
ca: Termes

en: Terrain
ca: Terreny

en: Testimonial
ca: Testimoni

en: Testimonials
ca: Testimonis

en: Text align
ca: Alineació del text

en: Text block
ca: Bloc de text

en: Text color
ca: Color del text

en: Text decoration
ca: Decoració de text

en: Text editor
ca: Editor de textos

en: Text link
ca: Enllaç de text

en: Text list
ca: Alineació del text

en: Text padding
ca: Farciment de text

en: Text shadow
ca: Ombra de text

en: Text to display when hovering over the field.
ca: Text que es mostrarà en passar el cursor per sobre del camp.

en: Text transform
ca: Transformació de text

en: Text wrap
ca: Embolcall de text

en: Textarea
ca: Àrea de Text

en: Thank you
ca: Gràcies

en: Thank you for your message
ca: Gràcies pel teu missatge

en: The "Enable AJAX add to cart buttons on archives" WooCommerce setting must also be active.
ca: La configuració de WooCommerce "Activa els botons d'afegir AJAX al carretó als arxius" també ha d'estar activa.

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
ca: Els articles "Funcions" inclouen temes com la integració Unsplash, el codi personalitzat (CSS i JS), els degradats, les barres laterals, els separadors de formes, els elements globals, etc.

en: The URL to send the form data to.
ca: L'URL per enviar les dades del formulari.

en: The active theme has no sidebars defined.
ca: El tema actiu no té barres laterals definides.

en: The custom video player is only applicable to "Media" or "File URL" video source.
ca: El reproductor de vídeo personalitzat només s'aplica a la font de vídeo "Mitjans" o "URL del fitxer".

en: The dynamic data is empty.
ca: Les dades dinàmiques estan buides.

en: The executed code will run on your site! Only add code that you consider safe.
ca: El codi executat s'executarà al vostre lloc! Afegiu només el codi que considereu segur.

en: The field "%s" exceeds the allowed maximum length of %2$d characters.
ca: El camp "%s" supera la longitud màxima permesa de %2$d caràcters.

en: The following classes have been modified by the user below since your last save. Accept or discard those changes to continue your save.
ca: Les classes següents han estat modificades per l'usuari següent des de la darrera vegada que vas desar. Accepteu o descarteu aquests canvis per continuar desant.

en: The form is not rendered if the current user is lacking the required capability.
ca: El formulari no es renderitza si l'usuari actual no té la capacitat necessària.

en: The full URL of the API endpoint you want to retrieve data.
ca: L'URL completa del punt final de l'API des del qual voleu recuperar les dades.

en: The query element doesn't exist.
ca: L'element "%s" no existeix.

en: The query filter database is outdated. Please click "Regenerate filter index" button to update it.
ca: La base de dades del filtre de consultes està obsoleta. Feu clic al botó "Regenera l'índex del filtre" per actualitzar-lo.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
ca: El lloc des del qual sol·liciteu plantilles té accés a les seves plantilles desactivades.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
ca: El lloc des del qual sol·liciteu plantilles requereix una contrasenya de plantilles remotes.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
ca: El nom d'estil introduït ja existeix. Trieu un nom diferent.

en: The value is automatically populated based on the font-size in percentage that you have set under Theme Styles > Typography > HTML: font-size. For an HTML font-size of 100%, the value is 16, if the HTML font-size is 62.5%, the value is 10, and so on. If left empty, your fluid typography unit will be "px" instead of "rem".
ca: El valor s'omple automàticament en funció de la mida de la font en percentatge que heu definit a Estils de tema > Tipografia > HTML: mida-de-la-font. Per a una mida de font HTML del 100%, el valor és 16, si la mida de la font HTML és del 62,5%, el valor és 10, i així successivament. Si es deixa buit, la unitat de tipografia fluida serà "px" en lloc de "rem".

en: The video <iframe> is lazy loaded after clicking the preview image.
ca: El vídeo<iframe> es carrega mandrosa després de fer clic a la imatge de previsualització.

en: The webhook endpoint(s) to send the submitted form data to.
ca: El punt final del webhook als quals enviar les dades del formulari enviat.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme Information
ca: Informació del tema

en: Theme Style
ca: Estil del tema

en: Theme Styles
ca: Estils temàtics

en: Theme author
ca: Autor del tema

en: Theme author URI
ca: URI d’autor del tema

en: Theme is child theme
ca: El tema és el tema infantil

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: Theme style created
ca: S'ha creat l'estil del tema

en: Theme style deleted
ca: S'ha suprimit l'estil del tema

en: Theme styles
ca: Estils temàtics

en: Theme version
ca: Versió del tema

en: There is an "Activation status" column under "Users", where you can manually set the status to active/inactive and resend the activation email.
ca: Hi ha una columna "Estat d'activació" a "Usuaris", on podeu definir manualment l'estat com a actiu/inactiu i tornar a enviar el correu electrònic d'activació.

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
ca: Hi ha un desat automàtic més recent que la versió que esteu visualitzant actualment.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ca: No hi ha extracte perquè és una entrada protegida.

en: These styles also apply to all Gutenberg captions.
ca: Aquests estils també s'apliquen a tots els subtítols de Gutenberg.

en: These styles will also apply to all Gutenberg captions.
ca: Aquests estils també s'aplicaran a tots els subtítols de Gutenberg.

en: Thin
ca: Prim

en: This %s component is not enabled for use in the block editor. Ask your site administrator to enable this component for use in the block editor.
ca: Aquest component %s no està habilitat per al seu ús a l'editor de blocs. Demaneu a l'administrador del vostre lloc que habiliti aquest component per al seu ús a l'editor de blocs.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ca: Aquest contingut està protegit amb contrasenya. Per veure-ho si us plau, introdueixi la seva contrasenya:

en: This data will be used in your query.
ca: Aquestes dades s'utilitzaran a la vostra consulta.

en: This dataset has unsaved changes
ca: Aquest conjunt de dades té canvis no desats

en: This element works alongside a "Map" element when "Sync with query" has been set. An invisible <template> node is generated that stores location data. Allowing the map to retrieve and display markers dynamically.
ca: Aquest element funciona juntament amb un element "Mapa" quan s'ha definit "Sincronitzar amb la consulta". Un invisible<template> es genera un node que emmagatzema les dades d'ubicació. Permet que el mapa recuperi i mostri marcadors de manera dinàmica.

en: This feature affects all new user registrations, not just those submitted via the Form element.
ca: Aquesta funció afecta tots els registres d'usuaris nous, no només els enviats a través de l'element Formulari.

en: This icon set is currently disabled and hidden from the icon dropdown menu. However, any existing icons from this set will still display on your site.
ca: Aquest conjunt d'icones està actualment desactivat i amagat al menú desplegable d'icones. Tanmateix, totes les icones existents d'aquest conjunt continuaran mostrant-se al vostre lloc.

en: This is an experimental feature. Query filters and components are not supported when using API requests.
ca: Aquesta és una funció experimental. Els filtres i components de consulta no són compatibles amb les sol·licituds de l'API.

en: This page is built with %s.
ca: Aquesta pàgina està construïda amb %s.

en: This post has no %s terms.
ca: Aquesta publicació no té %s termes.

en: This post has no related posts.
ca: Aquesta publicació no té cap publicació relacionada.

en: This post is already being edited.
ca: Aquesta publicació ja s'està editant.

en: This query type doesn't support pagination.
ca: Aquest tipus de consulta no admet la paginació.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
ca: Aquesta plantilla conté una paleta de colors. Voleu importar-lo?

en: This template contains color palettes. Would you like to import them?
ca: Aquesta plantilla conté paletes de colors. Vols importar-los?

en: This template contains global variables. Would you like to import them?
ca: Aquesta plantilla conté variables globals. Vols importar-los?

en: This template contains the following theme styles. Would you like to import them?
ca: Aquesta plantilla conté els següents estils de tema. Voleu importar-los?

en: This template is currently not rendered on pages that meet the template conditions as no password has been set.
ca: Aquesta plantilla no es mostra actualment a les pàgines que compleixen les condicions de la plantilla, ja que no s'ha establert cap contrasenya.

en: This template type is automatically rendered on the correct page.
ca: Aquest tipus de plantilla es representa automàticament a la pàgina correcta.

en: This text is displayed when the "Registration privacy policy" text is filled in WooCommerce.
ca: Aquest text es mostra quan s'omple el text "Política de privadesa del registre" a WooCommerce.

en: This text is displayed when the "When creating an account, send the new user a link to set their password" option is enabled in WooCommerce.
ca: Aquest text es mostra quan l'opció "Quan creeu un compte, envieu un enllaç al nou usuari per establir la seva contrasenya" està habilitada a WooCommerce.

en: This user role has %s capability, and therefore full builder access. Effectively overriding this setting.
ca: Aquesta funció d'usuari té la capacitat %s i, per tant, un accés complet del creador. Anul·lant efectivament aquesta configuració.

en: Thousand separator
ca: Separador de milers

en: Thumb
ca: Aixafar

en: Thumbnail
ca: Imatge en miniatura

en: Thumbnail navigation
ca: Navegació en miniatura

en: Thumbnail size
ca: Mida de la miniatura

en: Thursday
ca: Dijous

en: Tick if this popup is for WooCommerce Quick View.
ca: Marqueu si aquesta finestra emergent és per a la vista ràpida de WooCommerce.

en: Tick if you do not display any post meta fields. Reduce additional queries.
ca: Marqueu aquesta casella si no mostreu cap camp de metadades de publicació. Reduïu les consultes addicionals.

en: Tick if you do not display any taxonomy terms. Reduce additional queries.
ca: Marqueu aquesta casella si no mostreu cap terme de taxonomia. Reduïu les consultes addicionals.

en: Tick if you do not need pagination, load more or infinite scroll. Performance boost.
ca: Marqueu si no necessiteu paginació, carregar més o desplaçament infinit. Millora del rendiment.

en: Tilt
ca: Inclinació

en: Time
ca: Hora

en: Time in minutes that the random seed will last. Avoid duplicate posts when using random order.
ca: Temps en minuts que durarà la llavor aleatòria. Eviteu publicacions duplicades quan utilitzeu l'ordre aleatori.

en: Time zone
ca: Zona horària

en: Timeline
ca: Cronologia

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Timing function
ca: Funció de sincronització

en: Title
ca: Títol

en: Title Tag
ca: Etiqueta del títol

en: Title margin
ca: Marge del títol

en: Title tag
ca: Etiqueta de títol

en: Title typography
ca: Tipografia de títol

en: To add decorative text, but not user input. Runs through %s.
ca: Per afegir text decoratiu, però no l'entrada de l'usuari. Passa per %s.

en: To ensure showing a marker please provide the latitude and longitude, separated by comma.
ca: Per assegurar-vos de mostrar un marcador, proporcioneu la latitud i la longitud, separades per comes.

en: To select a default value you have to first connect this property with the select control.
ca: Per seleccionar un valor per defecte, primer heu de connectar aquesta propietat amb el control select.

en: To trigger the interaction when 50%% of the element is in the viewport, set the rootMargin to %s.
ca: Per activar la interacció quan 50%% de l'element es troba a la finestra gràfica, definiu rootMargin a %s.

en: Toggle attribute
ca: Commuta l'atribut

en: Toggle controls
ca: Commuta els controls

en: Toggle coupon form
ca: Commuta el formulari de cupó

en: Toggle dropdown
ca: Canvia el menú desplegable

en: Toggle login form
ca: Commuta el formulari d'inici de sessió

en: Toggle mini cart
ca: Commuta el mini carretó

en: Toggle offcanvas
ca: Commuta fora del llenç

en: Toggle on
ca: Activa

en: Toggle search
ca: Commuta la cerca

en: Toggle width
ca: Commuta l'amplada

en: Toggleable form
ca: Formulari alternable

en: Toolbar
ca: Barra d’eines

en: Toolbar logo link
ca: Enllaç del logotip de la barra d’eines

en: Tooltip
ca: Descripció

en: Top
ca: A dalt

en: Top / Start
ca: Inici / Inici

en: Top center
ca: Centre superior

en: Top left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top level
ca: Nivell superior

en: Top level terms only
ca: Només termes de primer nivell

en: Top right
ca: Dalt a la dreta

en: Total items path
ca: Camí total d'elements

en: Total jobs
ca: Total de llocs de treball

en: Track color
ca: Color de la pista

en: Transform
ca: Transformar

en: Transform origin
ca: Transformar l’origen

en: Transition
ca: Transició

en: Translate X
ca: Tradueix X

en: Translate Y
ca: Tradueix Y

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
ca[0]: %s comentari
ca[1]: %s comentaris

en: Transparency
ca: Transparència

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash is empty
ca: La paperera és buida

en: Triangle concave
ca: Triangle còncau

en: Triangle double
ca: Doble triangle

en: Trigger
ca: Desencadenant

en: Trigger "register_new_user" action to send WordPress notification. %s
ca: Activa l'acció "register_new_user" per enviar una notificació de WordPress. %s

en: True
ca: Cert

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
ca: Tipus de lletra TrueType: dades de tipus de lletra sense comprimir, però compatible amb IE9 + parcial.

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type
ca: Tipus

en: Type keyword, hit enter.
ca: Escriviu la paraula clau i premeu Retorn.

en: Type name, hit enter
ca: Escriviu el nom i premeu Intro

en: Type speed in ms
ca: Escriu la velocitat en ms

en: Type to search
ca: Escriu per cercar

en: Typography
ca: Tipografia

en: Typography active
ca: Tipografia activa

en: URL parameter
ca: Paràmetre d'URL

en: URL parameters
ca: Paràmetres d'URL

en: URL redirect to after applying the filter. Leave it empty if not intended to.
ca: Redirecció d'URL a després d'aplicar el filtre. Deixeu-lo buit si no es vol fer-ho.

en: Unable to calculate total pages for offset pagination. Items per page not found for element "%s".
ca: No s'han pogut calcular les pàgines totals per a la paginació desplaçada. No s'han trobat elements per pàgina per a l'element "%s".

en: Unable to determine items per page for offset pagination. Check offset key settings.
ca: No es poden determinar els elements per pàgina per a la paginació desplaçada. Comproveu la configuració de la clau de desplaçament.

en: Unable to fix corrupted filter element database
ca: No s'ha pogut arreglar la base de dades d'elements de filtre corrupta

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Unconnected
ca: Sense connexió

en: Unconnected properties detected. Edit your component or any of its children to connect your properties to a specific setting.
ca: S'han detectat propietats no connectades. Editeu el vostre component o qualsevol dels seus fills per connectar les vostres propietats a una configuració específica.

en: Underline
ca: Subratllat

en: Understanding the layout
ca: Comprensió del disseny

en: Undo
ca: Desfer

en: Unique lightbox identifier
ca: Identificador únic de la caixa de llum

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unlimited websites
ca: Llocs web il·limitats

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Unlink component
ca: Desenllaçar el component

en: Unlinked
ca: Sense enllaçar

en: Unlock
ca: Desbloquejar

en: Unlock password protection
ca: Desbloquegeu la protecció amb contrasenya

en: Unlocked
ca: Desbloquejat

en: Unordered list
ca: Llista sense ordenar

en: Unpin
ca: Desancora

en: Unpinned
ca: Sense fixar

en: Unsigned code
ca: Codi sense signar

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
ca: Es necessita la clau de l'API Unsplash. Afegeix una clau al tauler a: %s

en: Unused elements
ca: Elements no utilitzats

en: Unused on this page
ca: No s'utilitza en aquesta pàgina

en: Unused on this site
ca: No s'utilitza en aquest lloc

en: Unwrap
ca: Desembolica

en: Up-sells
ca: Vendes a l'alça

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Template Bundle
ca: Actualitza el paquet de plantilles

en: Update Template Tag
ca: Actualitza l'etiqueta de plantilla

en: Update filter index
ca: Actualitza l'índex del filtre

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updating references to %s global variable(s) across the entire site...
ca: S'estan actualitzant les referències a %s variables globals a tot el lloc...

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload .%s file
ca: Pengeu un fitxer %s

en: Upload SVG
ca: Pujar

en: Upload/Add image
ca: Pujar/Afegir una imatge

en: Uploaded file type is not allowed.
ca: El tipus de fitxer penjat no està permès.

en: Uppercase
ca: Majúscules

en: Usage
ca: Ús

en: Use "%root%" to target the element wrapper.
ca: Utilitzeu "%root%" per orientar l'embolcall d'elements.

en: Use "ip" to prevent multiple entries from the same IP address.
ca: Utilitzeu "ip" per evitar múltiples entrades des de la mateixa adreça IP.

en: Use %s to pass data such as the source and target elements to your custom function.
ca: Utilitzeu %s per passar dades com ara els elements d'origen i de destinació a la vostra funció personalitzada.

en: Use %s when adding columns/rows
ca: Utilitzeu %s quan afegiu columnes/files

en: Use AJAX instead of WP REST API calls to render elements.
ca: Utilitzeu AJAX en lloc de les trucades a l'API REST de WP per representar elements.

en: Use PHP constant
ca: Utilitza una constant de PHP

en: Use a prefix to avoid conflicts with plugins or WordPress reserved parameters.
ca: Utilitzeu un prefix per evitar conflictes amb els connectors o els paràmetres reservats de WordPress.

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
ca: Utilitzeu qualsevol valor de camp de formulari mitjançant el seu identificador com aquest: {{form_field}}. Substituïu "form_field" per l'identificador de camp real.

en: Use block editor
ca: Utilitzeu l'editor de blocs

en: Use brand colors
ca: Utilitzeu colors de marca

en: Use field IDs to personalize your message.
ca: Utilitzeu els identificadors de camp per personalitzar el vostre missatge.

en: Use for sticky scrolling header etc.
ca: Utilitzeu-lo per a capçaleres de desplaçament enganxoses, etc.

en: Use min/max
ca: Utilitza min/max

en: Use min/max date from index table.
ca: Utilitzeu la data mínima/màxima de la taula d'índex.

en: Use product variation image
ca: Utilitza la imatge de la variació del producte

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
ca: Utilitzeu el creador per afegir codi personalitzat a una pàgina específica.

en: Use the date format as set under Settings > General > Date format
ca: Utilitzeu el format de data tal com s'estableix a Configuració > General > Format de data

en: Use the dynamic picker in the "Meta key" control below to select the desired custom field. The dynamic data tag is used to retrieves the field settings, it is not parsed.
ca: Utilitzeu el selector dinàmic del control "Metaclau" de sota per seleccionar el camp personalitzat desitjat. L'etiqueta de dades dinàmiques s'utilitza per recuperar la configuració del camp, no s'analitza.

en: Use the generated variables in your design (theme styles, elements, etc.)
ca: Utilitzeu les variables generades en el vostre disseny (estils de tema, elements, etc.)

en: Use valid HTML syntax. No spaces.
ca: Utilitzeu una sintaxi HTML vàlida. Sense espais.

en: Use vertical position of target node.
ca: Utilitzeu la posició vertical del node objectiu.

en: Use width & horizontal position of target node.
ca: Utilitzeu l'amplada i la posició horitzontal del node objectiu.

en: Used if default or custom preview image can't be loaded.
ca: S'utilitza si la imatge de vista prèvia predeterminada o personalitzada no es pot carregar.

en: Used if logo image isn't set or available.
ca: S'utilitza si la imatge del logotip no està configurada o està disponible.

en: Used on this page
ca: S'utilitza en aquesta pàgina

en: Used on this site
ca: S'utilitza en aquest lloc

en: Used to creat visual hiarchy between nested dropdowns.
ca: S'utilitza per crear una jerarquia visual entre els desplegables imbricats.

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: ID Usuari

en: User Login
ca: Registre d’usuari

en: User Registration
ca: Registre d’usuari

en: User author URL
ca: URL de l'autor de l'usuari

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: User meta
ca: Meta de l'usuari

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User portrait
ca: Retrat de l'usuari

en: User profile
ca: Retrat de l'usuari

en: User registered
ca: Usuari registrat

en: User registered date
ca: Data de registre de l'usuari

en: User registration
ca: Inscripció usuari

en: User role
ca: Funció d'usuari

en: User roles
ca: Funcions d'usuari

en: User roles with code execution capability
ca: Rols d'usuari amb capacitat d'execució de codi

en: Username
ca: Usuari

en: Username already exists.
ca: El nom d'usuari ja existeix.

en: Username is not valid.
ca: El nom d'usuari no és vàlid.

en: Username required.
ca: Nom d’usuari obligatori.

en: Users
ca: Usuaris

en: Users could upload potentially malicious files through your form. To minimize this risk, please specify the "Allowed file formats" below.
ca: Els usuaris poden penjar fitxers potencialment maliciosos a través del vostre formulari. Per minimitzar aquest risc, especifiqueu els "Formats de fitxer permesos" a continuació.

en: Using "Auto height" might lead to CLS (Cumulative Layout Shift).
ca: L'ús de "Alçada automàtica" pot conduir a CLS (Canvi de disseny acumulat).

en: Using Cloudflare Bot Fight Mode? Try disabling it
ca: Utilitzeu el mode de lluita de bots de Cloudflare? Proveu de desactivar-lo

en: Valid
ca: Vàlid

en: Valid JSON data required to run the importer
ca: Es necessiten dades JSON vàlides per executar l'importador

en: Valid code signatures are required for all Code (element), SVG (element) and Query editor instances to run.
ca: Es requereixen signatures de codi vàlides perquè s'executin totes les instàncies de codi (element), SVG (element) i de l'editor de consultes.

en: Valid signature
ca: Signatura vàlida

en: Validation failed
ca: Ha fallat la validació

en: Value
ca: Valor

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: Variable dropdown: Hide value
ca: Menú desplegable de variables: amaga el valor

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Variable name already exists
ca: El nom de la variable ja existeix

en: Variable name missing
ca: Falta el nom de la variable

en: Variable product
ca: Producte Variable

en: Variables duplicated
ca: Variables duplicades

en: Variables imported
ca: Variables importades

en: Variables renamed
ca: Variables canviades de nom

en: Variation swatches
ca: Mostres de variació

en: Variations
ca: Variacions

en: Vertical - Cloud
ca: Vertical: núvol

en: Vertical - Drops
ca: Vertical: caigudes

en: Vertical - Pixels
ca: Vertical: píxels

en: Vertical - Stroke
ca: Vertical: traç

en: Vertical - Stroke #2
ca: Vertical: traç núm. 2

en: Vertical - Tilt
ca: Vertical: inclinació

en: Vertical - Triangle
ca: Vertical: triangle

en: Vertical - Triangle double
ca: Vertical: triangle doble

en: Vertical - Wave
ca: Vertical: ona

en: Vertical - Wave brush
ca: Vertical: pinzell d'ona

en: Vertical - Waves
ca: Vertical: ones

en: Vertical - Zigzag
ca: Vertical: zigzag

en: Vertical align
ca: Alineació vertical

en: Vertical alignment
ca: Alineació vertical

en: Very fast
ca: Molt ràpid

en: Very slow
ca: Molt lent

en: Very well
ca: Molt bé

en: Video
ca: Vídeo

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Video file URL
ca: URL del fitxer de vídeo

en: Video url
ca: Url del vídeo

en: View
ca: Veure

en: View %s
ca: Vist %s

en: View Custom Font
ca: Veure tipus de lletra personalitzat

en: View Custom Fonts
ca: Veure tipus de lletra personalitzats

en: View Template
ca: Veure plantilla

en: View Template Bundle
ca: Veure paquet de plantilles

en: View Template Tag
ca: Mostra l'etiqueta de plantilla

en: View Templates
ca: Veure plantilles

en: View cart
ca: Veure la cistella

en: View changelog
ca: Veure registre de canvis

en: View classes
ca: Veure classes

en: View on frontend
ca: Veure al frontend

en: View order
ca: Veure comanda

en: View products
ca: Veure els productes

en: Vimeo privacy hash
ca: Hash de privadesa de Vimeo

en: Vimeo video ID/URL
ca: ID/URL de vídeo de Vimeo

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Visible after
ca: Visible després

en: Visible on scroll up
ca: Visible al desplaçar-se cap amunt

en: Visit docs
ca: Visiteu els documents

en: Visit the website %s
ca: Llocs web il·limitats

en: Visual
ca: Sistema visual

en: Visual grid builder
ca: Creador de quadrícules visuals

en: WP debug
ca: Depuració de WP

en: WP language
ca: Llenguatge WP

en: WP memory limit
ca: Límit de memòria WP

en: WP version
ca: Versió WP

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning color
ca: Color d'advertència

en: Wave
ca: Ona

en: Wave brush
ca: Pinzell d'ona

en: Waves
ca: Onades

en: We recommend setting a padding for your lightbox to accommodate the thumbnail navigation.
ca: Us recomanem que configureu un farciment per a la vostra caixa de llum per adaptar-se a la navegació per miniatures.

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
ca: Web Open Font Format 2.0: tipus de lletra TrueType / OpenType amb una compressió encara millor que WOFF 1.0, però sense compatibilitat amb el navegador IE.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
ca: Format de tipus de lletra Open Web: tipus de lletra TrueType / OpenType comprimit amb informació sobre el tipus de font i compatibilitat completa amb IE9 + (recomanat).

en: Web design
ca: Disseny web

en: Webfont loading method
ca: Mètode de càrrega de fonts web

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
ca: Els tipus de lletra web (com ara Google Fonts) es carreguen mitjançant fulls d'estil de manera predeterminada. Seleccioneu "Webfont Loader" per evitar FOUT (Flash de text sense estil) amagant el contingut del vostre lloc web fins que es carreguin totes les fonts web.

en: Webhook payload too large.
ca: La càrrega útil del webhook és massa gran.

en: Webhook request failed with status code
ca: La sol·licitud de webhook ha fallat amb el codi d'estat

en: Website
ca: Pàgina web

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Weekday
ca: Dia setmana

en: Welcome to %s
ca: Benvinguts a %s

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
ca: Com es diu aquest creador de llocs? I per què l’heu triat?

en: When a Map ID is present, map styles are controlled via the %s.
ca: Quan hi ha un ID de mapa, els estils de mapa es controlen mitjançant %s.

en: When editing your popup template, you have to enable the "Info Box" setting under "Template Settings > Popup".
ca: Quan editeu la vostra plantilla emergent, heu d'activar la configuració "Quadre d'informació" a "Configuració de la plantilla > Popup".

en: When enabled, this field acts as a spam trap. It will not be visible to users, but will capture any bots that fill it out.
ca: Quan està activat, aquest camp actua com a trampa de correu brossa. No serà visible per als usuaris, però capturarà qualsevol bot que l'ompli.

en: When enabled, this query only runs when a live search is performed.
ca: Quan està activada, aquesta consulta només s'executa quan es realitza una cerca en directe.

en: When pasting elements from another site that contain image or SVG files, placeholders are used by default. Enable to download the image from the source site. If the current user lacks SVG upload permissions, a placeholder SVG is used.
ca: Quan s'enganxen elements d'un altre lloc que contenen fitxers d'imatge o SVG, els marcadors de posició s'utilitzen de manera predeterminada. Habiliteu per descarregar la imatge des del lloc d'origen. Si l'usuari actual no té permisos de càrrega de SVG, s'utilitza un SVG de marcador de posició.

en: When rendering without wrapper your settings under the style tab won't have any effect.
ca: Quan es renderitza sense embolcall, la configuració de la pestanya d'estil no tindrà cap efecte.

en: When someone visits a default WordPress authentication URL (%s), they are redirected to this selected page.
ca: Quan algú visita un URL d'autenticació de WordPress predeterminat (%s), es redirigeix a aquesta pàgina seleccionada.

en: When using dynamic data that contains formatted text (e.g. WYSIWYG field, or any other HTML tags such as p, div, headings, etc.), set the HTML tag to "div", not "p". Alternatively, use the Rich Text element.
ca: Quan utilitzeu dades dinàmiques que continguin text amb format (per exemple, camp WYSIWYG o qualsevol altra etiqueta HTML com p, div, encapçalaments, etc.), configureu l'etiqueta HTML a "div", no a "p". Alternativament, utilitzeu l'element Text enriquit.

en: Where to set the pagination parameter in the request.
ca: On s'ha de definir el paràmetre de paginació a la sol·licitud.

en: Where you defined the offset key. Bricks will retrieve the value from there.
ca: On heu definit la clau de desplaçament. Bricks recuperarà el valor des d'allà.

en: White space
ca: Espai en blanc

en: Whitelist URLs
ca: URL de la llista blanca

en: Whoops, that page is gone
ca: Vaja, aquesta pàgina ha desaparegut

en: Wide
ca: Ample

en: Widget
ca: Giny

en: Widget margin
ca: Marge del widget

en: Widget title
ca: Títol del giny

en: Widget title border
ca: Vora del títol del widget

en: Widget title typography
ca: Tipografia de títol de widget

en: Widgets
ca: Ginys

en: Width
ca: Amplada

en: Window
ca: Finestra

en: Window storage
ca: Emmagatzematge de finestres

en: Wireframes provide basic structural templates that serve as a starting point for designing a layout. They are based on classes and variables.
ca: Els wireframes proporcionen plantilles estructurals bàsiques que serveixen com a punt de partida per dissenyar un layout. Es basen en classes i variables.

en: Without attributes
ca: Sense atributs

en: Wonderful
ca: Meravellós

en: WooCommerce Template Hook
ca: Ganxo de plantilla de WooCommerce

en: WooCommerce template hooks
ca: Ganxos de plantilla de WooCommerce

en: WordPress Environment
ca: Entorn WordPress

en: WordPress authentication page access
ca: Accés a la pàgina d'autenticació de WordPress

en: WordPress field
ca: Camp de WordPress

en: Words limit
ca: Límit de paraules

en: Words per minute
ca: Paraules per minut

en: Words per minutes
ca: Paraules per minuts

en: Would you like to import the variable categories as well?
ca: Voleu importar també les categories de variables?

en: Wrap
ca: Ajustament

en: Wrap element
ca: Element d'embolcall

en: Wrap reverse
ca: Embolcall invers

en: Wrap your scripts in %s tags.
ca: Emboliqueu els vostres scripts amb etiquetes %s.

en: Wrapper
ca: Embolcall

en: X axis
ca: eix X

en: Y axis
ca: Eix Y

en: Yeah
ca: Sí

en: Year: %s
ca: Any: %s

en: Yearly
ca: Anualment

en: Yep
ca: Sí

en: Yes
ca: Si

en: You
ca: Vosté

en: You are about to delete all form submissions (including the database table). Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'eliminar tots els enviaments de formularis (inclosa la taula de la base de dades). Vols continuar?

en: You are about to delete all form submissions of form ID %s. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt de suprimir tots els formularis enviats amb l'identificador de formulari %s. Vols continuar?

en: You are about to delete all form submissions. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'eliminar tots els enviaments de formularis. Vols continuar?

en: You are about to delete all template screenshots. Not your featured images, though. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'eliminar totes les captures de pantalla de plantilles. Tanmateix, no les vostres imatges destacades. Vols continuar?

en: You are about to delete this capability. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt de suprimir aquesta capacitat. Voleu continuar?

en: You are about to fix the element database. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'arreglar la base de dades d'elements. Vols continuar?

en: You are about to regenerate code signatures for all executable code on your website. Please ensure you have a recent backup before continuing. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt de regenerar signatures de codi per a tot el codi executable del vostre lloc web. Assegureu-vos de tenir una còpia de seguretat recent abans de continuar. Voleu procedir?

en: You are about to regenerate indexes for all query filters. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt de regenerar índexs per a tots els filtres de consulta. Vols continuar?

en: You are about to remove all index jobs. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'eliminar totes les tasques d'índex. Vols continuar?

en: You are about to remove all selected icons from this set. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'eliminar totes les icones seleccionades d'aquest conjunt. Voleu continuar?

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt de restablir tots els paràmetres globals de Bricks. Voleu continuar?

en: You are about to trigger Index Job. Do you wish to proceed?
ca: Esteu a punt d'activar la tasca d'índex. Vols continuar?

en: You are editing the selected global query settings. Changes to this global query apply to all instances throughout your website.
ca: Esteu editant la configuració de la consulta global seleccionada. Els canvis en aquesta consulta global s'apliquen a totes les instàncies del vostre lloc web.

en: You are missing out!
ca: Us esteu perdent!

en: You are not allowed to add scripts.
ca: No teniu permís per afegir scripts.

en: You are not allowed to uploads SVG files.
ca: No podeu carregar fitxers SVG.

en: You are now running the latest version
ca: Ara estàs executant l'última versió

en: You are viewing the first 1000 results. Perform search to see more.
ca: Esteu veient els primers 1000 resultats. Feu una cerca per veure'n més.

en: You can manage code execution permissions under: %s
ca: Podeu gestionar els permisos d'execució de codi a: %s

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
ca: Podeu gestionar la llicència, actualitzar el mètode de pagament i veure les factures directament des de %s.

en: You can now manage your custom fonts using the new %s in the builder.
ca: Ara podeu gestionar els vostres tipus de lletra personalitzats amb la nova %s del creador.

en: You can render API response data through dynamic data tags. Create custom-labeled dynamic data tags for the {query_api} tag by hovering over any key in the response above and and click the "+" icon. Those labeled tags are stored for you in your browser local storage, not in the database. They are therefore not available on other devices or browsers.
ca: Podeu renderitzar les dades de resposta de l'API mitjançant etiquetes de dades dinàmiques. Creeu etiquetes de dades dinàmiques amb etiqueta personalitzada per a l'etiqueta {query_api} passant el cursor per sobre de qualsevol clau de la resposta anterior i fent clic a la icona "+". Aquestes etiquetes etiquetades s'emmagatzemen a l'emmagatzematge local del navegador, no a la base de dades. Per tant, no estan disponibles en altres dispositius o navegadors.

en: You can use the title attribute to provide a description of the expected input value to meet the "pattern" requirement set above.
ca: Podeu utilitzar l'atribut title per proporcionar una descripció del valor d'entrada esperat per complir el requisit de "patró" establert anteriorment.

en: You did not select any action(s). So when this form is submitted nothing happens.
ca: No heu seleccionat cap acció. Per tant, quan es va enviar aquest formulari no passa res.

en: You don't have permission to perform this action.
ca: No tens permís per dur a terme aquesta acció.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can create posts through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
ca: Heu desactivat les comprovacions de capacitat. Ara tothom, inclosos els visitants que no han iniciat la sessió, pot crear publicacions a través d'aquest formulari. Això pot comportar la creació de contingut no autoritzat, publicacions brossa i malicioses, contaminació de la base de dades i possibles violacions de seguretat. Feu servir aquesta configuració només si teniu mesures de seguretat alternatives implementades, el formulari es troba en una pàgina protegida o enteneu perfectament les implicacions de seguretat.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can edit the post through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
ca: Has desactivat les comprovacions de capacitat. Ara qualsevol persona, inclosos els visitants que no han iniciat la sessió, pot editar la publicació a través d'aquest formulari. Això pot comportar la creació de contingut no autoritzat, publicacions brossa i malicioses, contaminació de la base de dades i possibles violacions de seguretat. Només utilitza aquesta configuració si tens mesures de seguretat alternatives implementades, el formulari es troba en una pàgina protegida o entens perfectament les implicacions de seguretat.

en: You have set an icon, but no text. Please provide the "aria-label" for accessibility.
ca: Heu establert una icona, però cap text. Proporcioneu l'"aria-label" per a l'accessibilitat.

en: You have to add the "Checkout coupon" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout coupon is removed when this setting is enabled. The "Enable the use of coupon codes" WooCommerce setting under "General" must be active.
ca: Heu d'afegir l'element "Cupon de pagament" vosaltres mateixos a la pàgina de pagament, ja que el cupó de pagament natiu de WooCommerce s'elimina quan aquesta configuració està activada. La configuració de WooCommerce "Activa l'ús de codis de cupó" a "General" ha d'estar activa.

en: You have to add the "Checkout login" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout login is removed when this setting is enabled. The "Enable log-in during checkout" WooCommerce setting under "Accounts & Privacy" must be active.
ca: Heu d'afegir l'element "Inici de sessió de pagament" vosaltres mateixos a la pàgina de pagament, ja que l'inici de sessió natiu de WooCommerce s'elimina quan aquesta configuració està activada. La configuració de WooCommerce "Activa l'inici de sessió durant la compra" a "Comptes i privadesa" ha d'estar activa.

en: You have to add the "Notice" element yourself wherever necessary as all native WooCommerce notices are removed when this setting is enabled.
ca: Heu d'afegir l'element "Avís" sempre que sigui necessari, ja que tots els avisos natius de WooCommerce s'eliminen quan aquesta configuració està activada.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
ca: Encara no heu registrat cap barra lateral personalitzada.

en: YouTube video ID/URL
ca: ID/URL del vídeo de YouTube

en: YouTube, Vimeo or file URL.
ca: URL de YouTube, Vimeo o fitxer.

en: Your CSS files were automatically generated in the background.
ca: Els fitxers CSS s'han generat automàticament en segon pla.

en: Your Email
ca: Correu electrònic

en: Your Message
ca: El teu missatge

en: Your Name
ca: Nom

en: Your Unsplash API key is not valid.
ca: La vostra clau d'API Unsplash no és vàlida.

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
ca: Els fitxers adjunts superen el màxim límit de càrrega de 25 MB.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
ca: Els fitxers adjunts superen el màxim de servidor mida de càrrega de %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
ca: El vostre navegador no admet l’etiqueta d’àudio.

en: Your browser does not support the video tag.
ca: El vostre navegador no admet l’etiqueta de vídeo.

en: Your builder capability doesn't allow you to access these settings.
ca: La teva capacitat de creador no et permet accedir a aquesta configuració.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El seu comentari està pendent d’aprovació.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està pendent de moderació. Aquesta és una previsualització; El comentari serà visible després que s'hagi aprovat.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
ca: El vostre missatge arriba aquí. Com més detalls, millor;)

en: Your name (optional)
ca: El vostre nom (opcional)

en: Your password
ca: La teva contrasenya

en: Your provided license key is invalid. Please deactivate and then reactivate your license.
ca: La clau de llicència proporcionada no és vàlida. Si us plau, desactiveu i torneu a activar la vostra llicència.

en: Your remote templates password is incorrect.
ca: La contrasenya de les vostres plantilles remotes no és correcta.

en: Your selected template is empty.
ca: La plantilla seleccionada està buida.

en: Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.
ca: El vostre tema (%s) conté còpies obsoletes d'alguns fitxers de plantilla de WooCommerce.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
ca: Els permisos d'escriptura del directori de càrregues no són suficients.

en: Your user role "%1$s" is not allowed to edit this post type with %2$s. Please get in touch with the site admin to change it.
ca: El vostre rol d'usuari "%1$s" no té permís per editar aquest tipus de publicació amb %2$s. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc web per canviar-lo.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
ca: El vostre lloc web (%s) no té permís per accedir a plantilles des de %s

en: Your website does not match your license key. Please deactivate and then reactivate your license.
ca: El vostre lloc web no coincideix amb la vostra clau de llicència. Si us plau, desactiveu i torneu a activar la vostra llicència.

en: Z-index
ca: Índex Z

en: Zoom Control
ca: Control de zoom

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom level
ca: Nivell d'ampliació

en: Zoom or close
ca: Amplia o tanca

en: Zoom out
ca: Allunya

en: add key after
ca: afegeix la clau després

en: after
ca: després

en: alphanumeric characters only
ca: només caràcters alfanumèrics

en: auto
ca: automàtic

en: before
ca: abans

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: builder access
ca: accés del constructor

en: by
ca: per

en: carousel
ca: carrusel

en: cloned
ca: clonat

en: contains
ca: conté

en: dashed
ca: tatxat

en: deprecated
ca: obsolet

en: does not contain
ca: no conté

en: double
ca: doble

en: email
ca: correu electrònic

en: hCaptcha key required! Add key in dashboard under: %s
ca: cal la clau hCaptcha! Afegeix la clau al tauler de control a: %s

en: is
ca: és

en: is empty
ca: és buida

en: is not
ca: no és

en: is not empty
ca: no és buida

en: learn more
ca: aprèn més

en: legacy
ca: llegat

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
ca: s'han publicat noves plantilles des que vau cancel·lar Bricks.

en: not set
ca: no establert

en: official roadmap
ca: full de ruta oficial

en: per month
ca: per mes

en: posts
ca: entrades

en: results for:
ca: resultats per a:

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
ca: M j @ H: i

en: set
ca: conjunt

en: slide
ca: diapositiva

en: will be using this constant
ca: utilitzarà aquesta constant

en: wp_remote_post request failed. Please check your server configuration. Required for query filters.
ca: ha fallat la sol·licitud wp_remote_post. Comprova la configuració del servidor. Obligatori per als filtres de consulta.

en: x-axis
ca: eix x

en: y-axis
ca: eix y

en: your account
ca: el teu compte

en: {{index}} / {{slidesLength}}
ca: {{index}}/{{slidesLength}}
