Bricks Internationalisation - en to el translation catalogue (3890 entries)

en: "%s" imported.
el: Το “%s” εισήχθη.

en: "Coming soon" mode (HTTP status code 200) indicates that your site is available for search engine indexing.
el: Η λειτουργία “Έρχεται σύντομα” (κωδικός κατάστασης HTTP 200) υποδεικνύει ότι ο ιστότοπός σας είναι διαθέσιμος για ευρετηρίαση από μηχανές αναζήτησης.

en: "Maintenance" mode (HTTP status code 503) indicates that your site is temporary unavailable, signaling search engines to come back later.
el: Η λειτουργία “Συντήρησης” (κωδικός κατάστασης HTTP 503) υποδεικνύει ότι ο ιστότοπός σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμος, σηματοδοτώντας στις μηχανές αναζήτησης να επιστρέψουν αργότερα.

en: "Page Number" uses page numbers, "Offset" uses an offset value.
el: Το “Page Number” χρησιμοποιεί αριθμούς σελίδων, το “Offset” χρησιμοποιεί τιμή μετατόπισης.

en: %1$d orphaned elements found across %2$d posts. Click "Clean up all orphaned elements" to remove all orphaned elements from your site. Please backup your site before you proceed.
el: Βρέθηκαν %1$d ορφανά στοιχεία σε %2$d δημοσιεύσεις. Κάντε κλικ στο “Καθαρισμός όλων των ορφανών στοιχείων” για να αφαιρέσετε όλα τα ορφανά στοιχεία από τον ιστότοπό σας. Παρακαλώ δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σας πριν προχωρήσετε.

en: %1$s about %2$s in the Bricks Academy.
el: %1$s για %2$s στην Ακαδημία Bricks.

en: %1$s data for "%2$s" deleted.
el: Τα δεδομένα %1$s για το “%2$s” διαγράφηκαν.

en: %1$s is not enabled for post type "%2$s". Go to "%3$s > %4$s" to enable this post type.
el: Το %1$s δεν είναι ενεργοποιημένο για τον τύπο δημοσίευσης “%2$s”. Πήγαινε στο “%3$s > %4$s” για να ενεργοποιήσεις αυτόν τον τύπο δημοσίευσης.

en: %1$s of %2$s
el: %1$s από %2$s

en: %1$s out of %2$s global elements components were already converted to components.
el: %1$s από τα %2$s συστατικά καθολικών στοιχείων είχαν ήδη μετατραπεί σε συστατικά.

en: %1$s out of %2$s global elements have been converted to components.
el: %1$s από τα %2$s καθολικά στοιχεία έχουν μετατραπεί σε συστατικά.

en: %1$s requires PHP version %2$s+.
el: Το %1$s απαιτεί έκδοση PHP %2$s+.

en: %d class permanently deleted | %d classes permanently deleted
el[0]: %d κλάση διαγράφηκε μόνιμα
el[1]: %d κλάσεις διαγράφηκαν μόνιμα

en: %d orphaned elements found
el: Βρέθηκαν %d ορφανά στοιχεία

en: %s added to this button if there is no active filter.
el: %s προστίθεται σε αυτό το κουμπί αν δεν υπάρχει ενεργό φίλτρο.

en: %s ago
el: πριν από %s

en: %s allow you to render custom pages for the user login, registration, lost and reset password.
el: Τα %s σου επιτρέπουν να εμφανίζεις προσαρμοσμένες σελίδες για τη σύνδεση χρήστη, εγγραφή, απώλεια και επαναφορά κωδικού πρόσβασης.

en: %s are best configured before you start working on your site.
el: Είναι καλύτερο να διαμορφώσεις τα %s πριν ξεκινήσεις να εργάζεσαι στον ιστότοπό σου.

en: %s component block
el: Μπλοκ στοιχείου %s

en: %s components
el: Στοιχεία %s

en: %s components in the block editor
el: Στοιχεία %s στον επεξεργαστή μπλοκ

en: %s file
el: Αρχείο %s

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
el: Ο/Η %s εργάζεται αυτή τη στιγμή σε αυτό το άρθρο, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές, εκτός αν αναλάβεις τον έλεγχο.

en: %s layout
el: Διάταξη %s

en: %s settings
el: Ρυθμίσεις %s

en: %s typography
el: Τυπογραφία %s

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
el: Το %s θα προστεθεί στον πιο σχετικό κόμβο HTML.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
el: %s. Όρισε συνθήκες προτύπου ή ενεργοποίησε προεπιλεγμένα πρότυπα.

en: %s. Template conditions precede default templates.
el: %s. Οι συνθήκες του template προηγούνται των προεπιλεγμένων templates.

en: %s: New contact form message
el: %s: Νέο μήνυμα από φόρμα επικοινωνίας

en: (Cancel Reply)
el: (ακυρώστε την απάντηση)

en: (Function)
el: (συνάρτηση)

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: 1 comment | %1$s comments
el[0]: 1 σχόλιο
el[1]: %1$s σχόλια

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: 20GB web space
el: 20GB χώρος ιστού

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 404 Error Page
el: Σελίδα σφάλματος 404

en: A class with the same internal ID, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
el: Μια κλάση με το ίδιο εσωτερικό ID, αλλά διαφορετικές ρυθμίσεις, υπάρχει ήδη σε αυτόν τον ιστότοπο. Πρέπει είτε να αντικαταστήσετε την υπάρχουσα κλάση στον ιστότοπό σας είτε να απορρίψετε αυτήν την εισαγόμενη έκδοση.

en: A class with the same name, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
el: Μια κλάση με το ίδιο όνομα, αλλά διαφορετικές ρυθμίσεις, υπάρχει ήδη σε αυτόν τον ιστότοπο. Πρέπει είτε να αντικαταστήσετε την υπάρχουσα κλάση στον ιστότοπό σας είτε να απορρίψετε αυτήν την εισαγόμενη έκδοση.

en: A font variation with this weight and style already exists.
el: Υπάρχει ήδη μια παραλλαγή γραμματοσειράς με αυτό το βάρος και στυλ.

en: A list of native actions on the selected hook that will be removed by Bricks.
el: Μια λίστα με τις εγγενείς ενέργειες στο επιλεγμένο hook που θα αφαιρεθούν από το Bricks.

en: ACF Date picker, for example, uses Ymd.
el: Το ACF Date picker, για παράδειγμα, χρησιμοποιεί Ymd.

en: ACF Get Row Layout
el: ACF Λήψη διάταξης σειράς

en: AJAX add to cart
el: AJAX προσθήκη στο καλάθι

en: AJAX loader
el: Φορτωτής AJAX

en: API endpoint is not set or invalid.
el: Το τελικό σημείο API δεν έχει οριστεί ή δεν είναι έγκυρο.

en: API key
el: Κλειδί API

en: API keys
el: Κλειδιά API

en: API settings
el: Ρυθμίσεις API

en: Absolute header
el: Απόλυτη κεφαλίδα

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Accepts multiple addresses separated by comma
el: Δέχεται πολλαπλές διευθύνσεις χωρισμένες με κόμμα

en: Access breakpoints manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση σημείων διακοπής

en: Access class manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση κλάσεων

en: Access color palettes
el: Πρόσβαση στις παλέτες χρωμάτων

en: Access content (HTML) settings
el: Πρόσβαση στις ρυθμίσεις περιεχομένου (HTML)

en: Access element conditions
el: Πρόσβαση στις συνθήκες στοιχείων

en: Access element hide
el: Πρόσβαση στην απόκρυψη στοιχείων

en: Access element interactions
el: Πρόσβαση στις αλληλεπιδράσεις στοιχείων

en: Access font manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση γραμματοσειρών

en: Access icon manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση εικονιδίων

en: Access page settings
el: Πρόσβαση στις ρυθμίσεις σελίδας

en: Access pseudos & selectors
el: Πρόσβαση σε ψευδο-κλάσεις & επιλογείς

en: Access query loop builder
el: Πρόσβαση στον κατασκευαστή βρόχου ερωτημάτων

en: Access query manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση ερωτημάτων

en: Access remote templates
el: Πρόσβαση σε απομακρυσμένα πρότυπα

en: Access revisions
el: Πρόσβαση στις αναθεωρήσεις

en: Access style (CSS) settings
el: Πρόσβαση στις ρυθμίσεις στυλ (CSS)

en: Access template settings
el: Πρόσβαση στις ρυθμίσεις προτύπου

en: Access theme styles
el: Πρόσβαση στα στυλ θέματος

en: Access variable manager
el: Πρόσβαση στη διαχείριση μεταβλητών

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Accordion layout at breakpoint
el: Διάταξη ακορντεόν στο breakpoint

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account creation on "My account" page is not enabled.
el: Η δημιουργία λογαριασμού στη σελίδα “Ο λογαριασμός μου” δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Across sessions
el: Μεταξύ συνεδριών

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action URL
el: URL ενέργειας

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Actions after successful form submit
el: Ενέργειες μετά από επιτυχή υποβολή φόρμας

en: Activate license
el: Ενεργοποίηση άδειας

en: Activate your account
el: Ενεργοποιήστε τον λογαριασμό σας

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
el: Ενεργοποιήστε την άδειά σας για να επεξεργαστείτε με το Bricks, να λαμβάνετε ενημερώσεις με ένα κλικ και να έχετε πρόσβαση σε όλα τα πρότυπα της κοινότητας.

en: Activation status
el: Κατάσταση ενεργοποίησης

en: Active
el: Ενεργό

en: Active Filters
el: Ενεργά φίλτρα

en: Active Plugins
el: Ενεργά πρόσθετα

en: Active Tab
el: Ενεργή καρτέλα

en: Active background
el: Ενεργό φόντο

en: Active border
el: Ενεργό περίγραμμα

en: Active box shadow
el: Σκιά ενεργού πλαισίου

en: Active class
el: Ενεργή κλάση

en: Active classes
el: Ενεργές κλάσεις

en: Active color
el: Ενεργό χρώμα

en: Active filter
el: Ενεργό φίλτρο

en: Active filters
el: Ενεργά φίλτρα

en: Active filters count
el: Πλήθος ενεργών φίλτρων

en: Active rating icon
el: Ενεργό εικονίδιο αξιολόγησης

en: Active rating typography
el: Ενεργή τυπογραφία αξιολόγησης

en: Active styles
el: Ενεργά στυλ

en: Active typography
el: Ενεργή τυπογραφία

en: Adaptive height
el: Προσαρμοζόμενο ύψος

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add "%root%" via keyboard shortcut "r + TAB".
el: Πρόσθεσε το “%root%” μέσω συντόμευσης πληκτρολογίου “r + TAB”.

en: Add "brx_code_errors" as an URL parameter to show PHP errors if needed.
el: Πρόσθεσε το “brx_code_errors” ως παράμετρο URL για να εμφανίσεις σφάλματα PHP αν χρειάζεται.

en: Add "position: relative" as needed
el: Πρόσθεσε “position: relative” όπου χρειάζεται

en: Add / Search for
el: Προσθήκη / αναζήτηση για

en: Add / Search for templates
el: Προσθήκη / Αναζήτηση προτύπων

en: Add Item
el: Προσθήκη στοιχείου

en: Add New
el: Προσθήκη νέας

en: Add New Custom Font
el: Προσθήκη νέας προσαρμοσμένης γραμματοσειράς

en: Add New Template
el: Προσθήκη Νέου Template

en: Add New Template Bundle
el: Προσθήκη Νέου Πακέτου Templates

en: Add New Template Tag
el: Προσθήκη Νέας Ετικέτας Template

en: Add a "Toggle" element to your page that targets this Offcanvas to open it.
el: Πρόσθεσε ένα στοιχείο “Εναλλαγή” στη σελίδα σου που στοχεύει αυτό το Offcanvas για να το ανοίξει.

en: Add a font variant
el: Προσθήκη παραλλαγής γραμματοσειράς

en: Add at least two colors to create a gradient.
el: Προσθέστε τουλάχιστον δύο χρώματα για να δημιουργήσετε ντεγκραντέ.

en: Add context
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Add context to dates on archive templates.
el: Προσθήκη περιεχομένου σε ημερομηνίες σε πρότυπα αρχείου.

en: Add context to title on archive/search templates.
el: Προσθήκη πλαισίου στον τίτλο σε πρότυπα αρχείου/αναζήτησης.

en: Add custom headers in JSON format. Leave empty for default headers.
el: Προσθέστε προσαρμοσμένες κεφαλίδες σε μορφή JSON. Αφήστε κενό για προεπιλεγμένες κεφαλίδες.

en: Add element ID as needed
el: Προσθήκη αναγνωριστικού στοιχείου όταν χρειάζεται

en: Add elements
el: Προσθήκη στοιχείων

en: Add images
el: Προσθήκη εικόνων

en: Add larger variable
el: Προσθήκη μεγαλύτερης μεταβλητής

en: Add meta query
el: Προσθήκη meta query

en: Add new capability
el: Προσθήκη νέας δυνατότητας

en: Add parameters to be sent in the request body.
el: Προσθέστε παραμέτρους που θα αποσταλούν στο σώμα του αιτήματος.

en: Add prefix
el: Προσθήκη προθέματος

en: Add products to cart to see cross-sells.
el: Πρόσθεσε προϊόντα στο καλάθι για να δεις τις σχετικές πωλήσεις.

en: Add smaller variable
el: Προσθήκη μικρότερης μεταβλητής

en: Add suffix
el: Προσθήκη επιθήματος

en: Add taxonomy query
el: Προσθήκη taxonomy query

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: Add to icon set
el: Προσθήκη στο σετ εικονιδίων

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
el: Πρόσθεσε το πρώτο σου χρώμα σε αυτή την παλέτα επιλέγοντας μια τιμή χρώματος παραπάνω και μετά κάνε κλικ στο “Αποθήκευση”.

en: Add your offcanvas content in here
el: Πρόσθεσε εδώ το περιεχόμενο του offcanvas

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Added to cart
el: Προστέθηκε στο καλάθι

en: Added to icon. If there is no icon, it will be added to the overlay.
el: Προστέθηκε στο εικονίδιο. Αν δεν υπάρχει εικονίδιο, θα προστεθεί στην επικάλυψη.

en: Added to the search form as hidden input fields.
el: Προστίθενται στη φόρμα αναζήτησης ως κρυφά πεδία εισαγωγής.

en: Adding
el: Προσθήκη

en: Adding to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Additional info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Additional parameters
el: Πρόσθετες παράμετροι

en: Additional properties
el: Πρόσθετες ιδιότητες

en: Additional target elements
el: Πρόσθετα στοιχεία-στόχοι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Adds inline CSS to %s tag.
el: Προσθέτει inline CSS στην ετικέτα %s.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
el: Προσθέτει scripts ακριβώς μετά το άνοιγμα της ετικέτας %s.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
el: Προσθέτει scripts ακριβώς πριν το κλείσιμο της ετικέτας %s.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admin email
el: Email διαχειριστή

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Administrator role is not allowed as a security precaution.
el: Ο ρόλος διαχειριστή δεν επιτρέπεται ως προληπτικό μέτρο ασφαλείας.

en: Adobe fonts
el: Γραμματοσειρές Adobe

en: Affiliate
el: Συνεργάτη

en: After
el: Μετά

en: After order review heading
el: Μετά την επικεφαλίδα επισκόπησης παραγγελίας

en: After title
el: Μετά τον τίτλο

en: Ajax loader
el: Φορτωτής Ajax

en: Ajax loader animation
el: Κίνηση φορτωτή Ajax

en: Ajax loader desc
el: Περιγραφή φορτωτή Ajax

en: Ajax loader selector
el: Επιλογέας φορτωτή Ajax

en: Alert
el: Ειδοποίηση

en: Align
el: Ευθυγράμμιση

en: Align content
el: Στοίχιση περιεχομένου

en: Align cross axis
el: Ευθυγράμμιση εγκάρσιου άξονα

en: Align horizontal
el: Οριζόντια ευθυγράμμιση

en: Align items
el: Ευθυγράμμιση στοιχείων

en: Align main axis
el: Ευθυγράμμιση κύριου άξονα

en: Align self
el: Ευθυγράμμιση εαυτού

en: Align tables
el: Ευθυγράμμιση πινάκων

en: Align vertical
el: Κάθετη ευθυγράμμιση

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: All Code elements, SVG elements (source: code), and Query editor instances now require code signatures.
el: Όλα τα στοιχεία Κώδικα, τα στοιχεία SVG (πηγή: κώδικας) και οι περιπτώσεις επεξεργαστή Ερωτημάτων απαιτούν πλέον υπογραφές κώδικα.

en: All Custom Fonts
el: Όλες οι προσαρμοσμένες γραμματοσειρές

en: All Template Bundles
el: Όλα τα Πακέτα Templates

en: All Template Tags
el: Όλες οι Ετικέτες Template

en: All Templates
el: Όλα τα templates

en: All archives
el: Όλα τα αρχεία

en: All author posts
el: Όλες οι αναρτήσεις του συγγραφέα

en: All code instances
el: Όλες οι περιπτώσεις κώδικα

en: All components are enabled in the block editor.
el: Όλα τα στοιχεία είναι ενεργοποιημένα στον επεξεργαστή μπλοκ.

en: All headings
el: Όλες οι επικεφαλίδες

en: All index jobs removed
el: Όλες οι εργασίες ευρετηρίασης αφαιρέθηκαν

en: All indexing jobs completed.
el: Όλες οι εργασίες ευρετηρίασης ολοκληρώθηκαν.

en: All revisions deleted
el: Όλες οι αναθεωρήσεις διαγράφηκαν

en: All right
el: Εντάξει

en: All selected elements must have the same parent
el: Όλα τα επιλεγμένα στοιχεία πρέπει να έχουν τον ίδιο γονέα

en: All sides linked
el: Όλες οι πλευρές συνδεδεμένες

en: All template types
el: Όλοι οι τύποι προτύπων

en: All terms
el: Όλοι οι όροι

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
el: Επίτρεψε σε άλλους ιστότοπους να περιηγηθούν και να εισάγουν τα πρότυπά σου από τη βιβλιοθήκη προτύπων τους. Περιόρισε την πρόσβαση στα πρότυπα μέσω των ρυθμίσεων “Λίστα επιτρεπόμενων URL” και “Προστασία με κωδικό πρόσβασης” παρακάτω.

en: Allow specific user roles or individual users to execute code.
el: Επιτρέψτε σε συγκεκριμένους ρόλους χρηστών ή μεμονωμένους χρήστες να εκτελούν κώδικα.

en: Allow the element's normal click behavior (like following links) instead of blocking it.
el: Επίτρεψε την κανονική συμπεριφορά κλικ του στοιχείου (όπως την ακολούθηση συνδέσμων) αντί να την μπλοκάρεις.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
el: Επίτρεψε στον χρήστη να αλλάζει και να εκτελεί κώδικα μέσω του στοιχείου Κώδικα

en: Allow user to upload SVG files
el: Επίτρεψε στον χρήστη να ανεβάζει αρχεία SVG

en: Allowed file formats
el: Επιτρεπόμενες μορφές αρχείων

en: Alphabetically
el: Αλφαβητικά

en: Alternate images
el: Εναλλαγή εικόνων

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
el: Εναλλακτικά των πεδίων Γεωγραφικού πλάτους/μήκους

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
el: Παρόλο που είναι πολύ δελεαστικό να ξεκινήσετε την επεξεργασία με το Bricks αμέσως, θα έχετε μια πολύ καλύτερη εμπειρία αν ρίξετε μια γρήγορη ματιά στην ενότητα “Ξεκινώντας” της Ακαδημίας Bricks για το πώς να χρησιμοποιήσετε το Bricks πιο παραγωγικά.

en: Always
el: Πάντα

en: Always show
el: Εμφάνιση πάντα

en: Always shows in builder for editing.
el: Εμφανίζεται πάντα στο πρόγραμμα δημιουργίας για επεξεργασία.

en: Always visible
el: Πάντα ορατό

en: Always visible in builder for styling purpose.
el: Πάντα ορατό στον κατασκευαστή για λόγους στυλ.

en: Amazing
el: Καταπληκτικό

en: An error occurred while cleaning up orphaned elements.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά τον καθαρισμό των ορφανών στοιχείων.

en: An error occurred while scanning for orphaned elements.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά τη σάρωση για ορφανά στοιχεία.

en: An error occurred, please try again later.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα, παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: An error occurred.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα.

en: And
el: Και

en: Angle in °
el: Γωνία σε °

en: Anim. Typing
el: Κινούμενη πληκτρολόγηση

en: Animation
el: Κίνηση

en: Animation delay
el: Καθυστέρηση κίνησης

en: Animation duration
el: Διάρκεια κίνησης

en: Animation end
el: Τέλος κίνησης

en: Animation in ms
el: Κίνηση σε ms

en: Animation speed in ms
el: Ταχύτητα κίνησης σε ms

en: Another user
el: Άλλος χρήστης

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Any breakpoint
el: Οποιοδήποτε σημείο διακοπής

en: Any option text
el: Κείμενο οποιασδήποτε επιλογής

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
el: Εφαρμόζεται μόνο στη ρύθμιση “Στυλ” επικεφαλίδας ή κουμπιού. Δημιουργήστε και χρησιμοποιήστε καθολικά χρώματα μέσω της δικής σας προσαρμοσμένης “Παλέτας χρωμάτων”.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply on
el: Εφαρμογή σε

en: Apply preview
el: Εφαρμογή προεπισκόπησης

en: Apply spacing inside
el: Εφαρμογή απόστασης εσωτερικά

en: Apply to
el: Εφαρμογή σε

en: Apply to child pages
el: Εφαρμογή σε υποσελίδες

en: Apply to child terms
el: Εφαρμογή σε υπο-όρους

en: April
el: Απρίλιος

en: Archive
el: Αρχείο

en: Archive (products)
el: Αρχείο (προϊόντα)

en: Archive description
el: Περιγραφή αρχείου

en: Archive post types
el: Τύποι δημοσιεύσεων αρχείου

en: Archive terms
el: Όροι αρχείου

en: Archive title
el: Τίτλος αρχείου

en: Archive type
el: Τύπος αρχείου

en: Archives
el: Αρχεία

en: Archives: %s
el: Αρχεία: %s

en: Are you sure that you want to delete this breakpoint?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να διαγράψεις αυτό το σημείο διακοπής;?

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τα δεδομένα που δημιουργήθηκαν από το Bricks για αυτό το %s;?

en: Are you sure you want to delete this category? Deleting it also deletes all variables in this category.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την κατηγορία; Η διαγραφή της διαγράφει επίσης όλες τις μεταβλητές σε αυτήν την κατηγορία.

en: Are you sure you want to delete this font and all of its font variation files?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή τη γραμματοσειρά και όλα τα αρχεία παραλλαγών της;?

en: Are you sure you want to delete this icon set?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να διαγράψεις αυτό το σετ εικονιδίων;?

en: Are you sure you want to move this font to the trash?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να μετακινήσεις αυτή τη γραμματοσειρά στον κάδο ανακύκλωσης;?

en: Are you sure you want to remove all orphaned elements from your site? This action cannot be undone. Please perform a backup of your site before you proceed.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε όλα τα ορφανά στοιχεία από τον ιστότοπό σας; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί. Παρακαλώ δημιουργήστε ένα αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σας πριν προχωρήσετε.

en: Are you sure you want to remove this icon?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το εικονίδιο;?

en: Are you sure you want to unlink this component?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποσυνδέσετε αυτό το στοιχείο;?

en: Argument
el: Όρισμα

en: Arguments
el: Ορίσματα

en: Arrows
el: Βέλη

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση των άρθρων. Παρακαλώ επισκεφθείτε την επίσημη βάση γνώσεων:

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Asides
el: Παράπλευρα

en: Aspect ratio
el: Αναλογία διαστάσεων

en: Assign/unassign global classes
el: Ανάθεση/αφαίρεση καθολικών κλάσεων

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Attachment Page
el: Σελίδα συνημμένου

en: Attribute
el: Χαρακτηριστικό

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Attribution
el: Απόδοση

en: Attribution Control
el: Έλεγχος απόδοσης

en: Audio
el: Ήχος

en: August
el: Αύγουστος

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author ID
el: ID συγγραφέα

en: Author archive URL
el: URL αρχείου συγγραφέα

en: Author avatar
el: Avatar συγγραφέα

en: Author bio
el: Βιογραφικό συγγραφέα

en: Author email
el: Email συγγραφέα

en: Author meta
el: Μετα-δεδομένα συγγραφέα

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

[ctx: Author name]
en: Name
el: Όνομα

en: Author website
el: Ιστοσελίδα συγγραφέα

en: Author: %s
el: Συγγραφέας: %s

en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Auto height
el: Αυτόματο ύψος

en: Auto log in user
el: Αυτόματη σύνδεση χρήστη

en: Auto login after activation
el: Αυτόματη σύνδεση μετά την ενεργοποίηση

en: Auto poster
el: Αυτόματη αφίσα

en: Auto scroll element into view
el: Αυτόματη κύλιση στοιχείου σε προβολή

en: Auto toggle child terms
el: Αυτόματη εναλλαγή θυγατρικών όρων

en: Auto width
el: Αυτόματο πλάτος

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
el: Δημιουργείται αυτόματα αν η φόρμα απαιτεί μόνο διεύθυνση email για εγγραφή.

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
el: Δημιουργείται αυτόματα αν δεν απαιτείται/υποβάλλεται κωδικός πρόσβασης.

en: Automatically adjust the map view to fit all markers when markers are added or removed.
el: Αυτόματη προσαρμογή της προβολής του χάρτη για να χωρέσουν όλοι οι δείκτες όταν προστίθενται ή αφαιρούνται.

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Autoplay delay in ms
el: Καθυστέρηση αυτόματης αναπαραγωγής σε ms

en: Autoplay is not supported when using preview image.
el: Η αυτόματη αναπαραγωγή δεν υποστηρίζεται όταν χρησιμοποιείται εικόνα προεπισκόπησης.

en: Autosave
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Autosave by
el: Αυτόματη αποθήκευση από

en: Autosave interval (seconds)
el: Διάστημα αυτόματης αποθήκευσης (δευτερόλεπτα)

en: Available via "+" action icon & right-click context menu.
el: Διαθέσιμο μέσω του εικονιδίου ενέργειας “+” & του μενού δεξιού κλικ.

en: Available via "Layout" action icon.
el: Διαθέσιμο μέσω του εικονιδίου ενέργειας “Διάταξη”.

en: Available via keyboard shortcut & right-click context menu.
el: Διαθέσιμο μέσω συντόμευσης πληκτρολογίου & μενού δεξιού κλικ.

en: Avatar border
el: Σύνορα Avatar

en: Avatar box shadow
el: Σκιά κουτιού Avatar

en: Avatar image of %s
el: Εικόνα avatar του %s

en: Avatar position
el: Θέση avatar

en: Avatar size
el: Μέγεθος Avatar

en: Avoid using in combination with third-party filter plugins.
el: Απόφυγε τη χρήση σε συνδυασμό με πρόσθετα φίλτρων τρίτων.

en: Aye
el: Ναι

en: BCC email address
el: Διεύθυνση email BCC

en: Back
el: Πίσω

en: Back delay in ms
el: Καθυστέρηση επιστροφής σε ms

en: Back speed in ms
el: Ταχύτητα επιστροφής σε ms

en: Back to Top
el: Επιστροφή στην κορυφή

en: Back to builder
el: Επιστροφή στο πρόγραμμα δημιουργίας

en: Back to icon sets
el: Επιστροφή στα σετ εικονιδίων

en: Back to import manager
el: Επιστροφή στον διαχειριστή εισαγωγής

en: Back to settings
el: Πίσω στις ρυθμίσεις

en: Backdrop
el: Φόντο

en: Background
el: Φόντο

en: Background active
el: Ενεργό φόντο

en: Background attachment
el: Προσκόλληση φόντου

en: Background blend mode
el: Λειτουργία ανάμειξης φόντου

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Background custom size
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος φόντου

en: Background filters
el: Φίλτρα φόντου

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Background position
el: Θέση φόντου

en: Background repeat
el: Επανάληψη φόντου

en: Background size
el: Μέγεθος φόντου

en: Background video
el: Βίντεο φόντου

en: Bar
el: Μπάρα

en: Bar background color
el: Χρώμα φόντου μπάρας

en: Bar border
el: Περίγραμμα μπάρας

en: Bar color
el: Χρώμα μπάρας

en: Bar height
el: Ύψος μπάρας

en: Base breakpoint
el: Βασικό σημείο διακοπής

en: Base font size
el: Βασικό μέγεθος γραμματοσειράς

en: Baseline
el: Γραμμή βάσης

en: Baseline step
el: Βήμα βασικής γραμμής

en: Basic
el: Βασικό

en: Basic Text
el: Βασικό κείμενο

en: Beautiful
el: Όμορφο

en: Before
el: Πριν

en: Before order review heading
el: Πριν την επικεφαλίδα επισκόπησης παραγγελίας

en: Before payment
el: Πριν την πληρωμή

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
el: Πριν απενεργοποιήσεις το Bricks, θα μπορούσες να μου πεις γιατί; Θα ήθελα πολύ να ενσωματώσω τα σχόλιά σου για να βελτιώσω το Bricks. Σε ευχαριστώ πολύ!

en: Berlin, Germany
el: Βερολίνο, Γερμανία

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Black
el: Μαύρη

en: Block
el: Μπλοκ

en: Block editor
el: Επεξεργαστής μπλοκ

en: Block not available
el: Το μπλοκ δεν είναι διαθέσιμο

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Blockquote border
el: Περίγραμμα παράθεσης

en: Blockquote margin
el: Περιθώριο παράθεσης

en: Blockquote padding
el: Γέμισμα παράθεσης

en: Blockquote typography
el: Τυπογραφία παράθεσης

en: Blur
el: Θόλωμα

en: Body
el: Σώμα

en: Body (footer) scripts
el: Scripts σώματος (υποσέλιδο)

en: Body (header) scripts
el: Scripts σώματος (κεφαλίδα)

en: Body - Heading
el: Σώμα - επικεφαλίδα

en: Body parameters
el: Παράμετροι σώματος

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
el: Τα scripts σώματος προστίθενται ακριβώς μετά το άνοιγμα της ετικέτας %s.

en: Body typography
el: Τυπογραφία κειμένου

en: Bold
el: Έντονη

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Border / Box Shadow
el: Περίγραμμα / σκιά πλαισίου

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Both
el: Και τα δύο

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom / End
el: Κάτω / τέλος

en: Bottom center
el: Κάτω κέντρο

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Box Zoom
el: Ζουμ πλαισίου

en: Box list
el: Λίστα πλαισίων

en: Box shadow
el: Σκιά πλαισίου

en: Boxed
el: Σε πλαίσιο

en: Boxed max. width
el: Μέγιστο πλάτος πλαισίου

en: Breadcrumb
el: Διαδρομή πλοήγησης

en: Breadcrumbs
el: Διαδρομή πλοήγησης

en: Breakpoint already exists
el: Το breakpoint υπάρχει ήδη

en: Breakpoint label must start with a letter.
el: Η ετικέτα του breakpoint πρέπει να ξεκινά με γράμμα.

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Brilliant
el: Εξαιρετικό

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Browse Media Library
el: Περιήγηση στη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Browse Unsplash
el: Περιήγηση στο Unsplash

en: Browser
el: Πρόγραμμα περιήγησης

en: Browser storage
el: Αποθήκευση στον browser

en: Builder
el: Πρόγραμμα δημιουργίας

en: Builder access
el: Πρόσβαση στο πρόγραμμα δημιουργίας

en: Builder capabilities
el: Δυνατότητες builder

en: Builder mode
el: Λειτουργία builder

en: Built in icon sets
el: Ενσωματωμένα σετ εικονιδίων

en: Built-in icon sets
el: Ενσωματωμένα σύνολα εικονιδίων

en: Bulk actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Bulk edit
el: Μαζική επεξεργασία

en: Bullet List
el: Λίστα με κουκκίδες

en: Bulleted list
el: Λίστα με κουκκίδες

en: Bundle
el: Πακέτο

en: Bundles
el: Πακέτα

en: Button
el: Κουμπί

en: Button background
el: Φόντο κουμπιού

en: Button border
el: Περίγραμμα κουμπιού

en: Button box shadow
el: Σκιά κουμπιού

en: Button link
el: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Button size
el: Μέγεθος κουμπιού

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Button typography
el: Τυπογραφία κουμπιού

en: Button width
el: Πλάτος κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Buy product
el: Αγορά προϊόντος

en: By default, covers entire available width.
el: Από προεπιλογή, καλύπτει ολόκληρο το διαθέσιμο πλάτος.

en: By default, form fields are validated on input, blur and submit.
el: Από προεπιλογή, τα πεδία της φόρμας επικυρώνονται κατά την εισαγωγή, την απώλεια εστίασης και την υποβολή.

en: By default, only the most specific theme style is loaded. To load all theme styles whose conditions are met, select "Load all matching theme styles".
el: Από προεπιλογή, φορτώνεται μόνο το πιο συγκεκριμένο στυλ θέματος. Για να φορτώσεις όλα τα στυλ θέματος των οποίων οι συνθήκες πληρούνται, επίλεξε “Φόρτωση όλων των αντίστοιχων στυλ θέματος”.

en: By default, the favorite fonts are listed first in the font-family options. To show only the favorite fonts, select "Show favorites only" at %s.
el: Από προεπιλογή, οι αγαπημένες γραμματοσειρές εμφανίζονται πρώτες στις επιλογές οικογένειας γραμματοσειρών. Για να εμφανίσεις μόνο τις αγαπημένες γραμματοσειρές, επίλεξε “Εμφάνιση μόνο αγαπημένων” στο %s.

en: By default, the min/max values are dynamically set based on each filter query loop results. Disable this feature so the min/max values are only set initially.
el: Από προεπιλογή, οι ελάχιστες/μέγιστες τιμές ορίζονται δυναμικά με βάση τα αποτελέσματα κάθε επανάληψης ερωτήματος φίλτρου. Απενεργοποίησε αυτή τη λειτουργία ώστε οι ελάχιστες/μέγιστες τιμές να ορίζονται μόνο αρχικά.

en: By default, this icon is always visible and rotates 90° when the accordion item is expanded. To display different icons for each state, duplicate this icon and set the "Show" option to "Collapsed" for one and "Expanded" for the other.
el: Από προεπιλογή, αυτό το εικονίδιο είναι πάντα ορατό και περιστρέφεται κατά 90° όταν το στοιχείο του ακορντεόν αναπτύσσεται. Για να εμφανίσετε διαφορετικά εικονίδια για κάθε κατάσταση, αντιγράψτε αυτό το εικονίδιο και ορίστε την επιλογή “Εμφάνιση” σε “Συμπτυγμένο” για το ένα και “Αναπτυγμένο” για το άλλο.

en: By default, users can access the default WordPress auth pages by adding %1$s to the URL, bypassing custom authentication pages. Enable this setting to remove this bypass option and always use your custom authentication pages and behavior as set above.
el: Από προεπιλογή, οι χρήστες μπορούν να έχουν πρόσβαση στις προεπιλεγμένες σελίδες αυθεντικοποίησης του WordPress προσθέτοντας %1$s στη διεύθυνση URL, παρακάμπτοντας τις προσαρμοσμένες σελίδες αυθεντικοποίησης. Ενεργοποίησε αυτή τη ρύθμιση για να καταργήσεις αυτή την επιλογή παράκαμψης και να χρησιμοποιείς πάντα τις προσαρμοσμένες σελίδες αυθεντικοποίησης και τη συμπεριφορά που έχεις ορίσει παραπάνω.

en: Byline
el: Υπογραφή

en: Bypass maintenance
el: Παράκαμψη συντήρησης

en: CSS Filters
el: Φίλτρα CSS

en: CSS ID
el: Αναγνωριστικό CSS

en: CSS Selector
el: Επιλογέας CSS

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: CSS files processed
el: Αρχεία CSS που επεξεργάστηκαν

en: CSS filter
el: Φίλτρο CSS

en: CSS is automatically wrapped in style tags.
el: Το CSS τυλίγεται αυτόματα σε ετικέτες στυλ.

en: CSS loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης CSS

en: CSS selector
el: Επιλογέας CSS

en: CSS selector of the element to insert the AJAX loader into.
el: Επιλογέας CSS του στοιχείου στο οποίο θα εισαχθεί ο φορτωτής AJAX.

en: CSS selectors
el: Επιλογείς CSS

en: Cache
el: Προσωρινή μνήμη

en: Cache duration
el: Διάρκεια προσωρινής μνήμης

en: Cache query loops
el: Αποθήκευση βρόχων ερωτημάτων στην προσωρινή μνήμη

en: Calculation method
el: Μέθοδος υπολογισμού

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Can also be set globally via theme styles.
el: Μπορεί επίσης να οριστεί καθολικά μέσω των στυλ του θέματος.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Canvas
el: Καμβάς

en: Capabilities
el: Δυνατότητες

en: Capability
el: Δυνατότητα

en: Capitalize
el: Με κεφαλαίο

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Caption type
el: Τύπος λεζάντας

en: Caret
el: Δρομέας

en: Carousel
el: Καρουζέλ

en: Cart
el: Καλάθι

en: Cart Cross-sells
el: Διασταυρούμενες πωλήσεις καλαθιού

en: Cart Details
el: Λεπτομέρειες καλαθιού

en: Cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού

en: Cart count
el: Αριθμός προϊόντων καλαθιού

en: Cart coupon
el: Κουπόνι καλαθιού

en: Cart cross sells
el: Διασταυρούμενες πωλήσεις καλαθιού

en: Cart items
el: Προϊόντα καλαθιού

en: Cart product name
el: Όνομα προϊόντος στο καλάθι

en: Cart product quantity
el: Ποσότητα προϊόντος στο καλάθι

en: Cart product subtotal
el: Μερικό σύνολο προϊόντων καλαθιού

en: Cart remove product
el: Αφαίρεση προϊόντος από το καλάθι

en: Cart subtotal
el: Μερικό σύνολο καλαθιού

en: Cart totals
el: Σύνολα καλαθιού

en: Cart update
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Cart updated
el: Το καλάθι ενημερώθηκε

en: Cascade layer
el: Επίπεδο καταρράκτη

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories & Tags
el: Κατηγορίες & ετικέτες

en: Categories deleted
el: Οι κατηγορίες διαγράφηκαν

en: Categories imported
el: Οι κατηγορίες εισήχθησαν

en: Categorize
el: Κατηγοριοποίηση

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category: %s
el: Κατηγορία: %s

en: Center
el: Κέντρο

en: Center center
el: Κέντρο κέντρο

en: Center left
el: Κέντρο αριστερά

en: Center mode
el: Λειτουργία κέντρου

en: Center right
el: Κέντρο δεξιά

en: Champ
el: Πρωταθλητή

en: Change content
el: Αλλαγή περιεχομένου

en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

en: Characters per minute
el: Χαρακτήρες ανά λεπτό

en: Chart size in px
el: Μέγεθος διαγράμματος σε px

en: Chats
el: Συζητήσεις

en: Check for orphaned elements on builder save
el: Έλεγχος για ορφανά στοιχεία κατά την αποθήκευση του builder

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Checkout coupon
el: Κουπόνι ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout customer details
el: Στοιχεία πελάτη ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout login
el: Σύνδεση ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout order payment
el: Πληρωμή παραγγελίας ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout order review
el: Επισκόπηση παραγγελίας ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout order table
el: Πίνακας παραγγελίας ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checkout thank you
el: Ευχαριστήριο μήνυμα ολοκλήρωσης αγοράς

en: Checks for %1$s on builder save to check for orphaned elements. Always checked on load regardless of this setting. Can also be manually enabled by adding %2$s to the builder URL.
el: Ελέγχει για %1$s κατά την αποθήκευση του builder για ορφανά στοιχεία. Ελέγχεται πάντα κατά τη φόρτωση ανεξάρτητα από αυτή τη ρύθμιση. Μπορεί επίσης να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα προσθέτοντας %2$s στη διεύθυνση URL του builder.

en: Child of
el: Υποκατηγορία του

en: Childless
el: Χωρίς υποκατηγορίες

en: Childless terms only
el: Μόνο όροι χωρίς παιδιά

en: Choose a color for this attribute term
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για αυτόν τον όρο χαρακτηριστικού

en: Choose a color for this attribute value.
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για αυτήν την τιμή χαρακτηριστικού.

en: Choose an image for this attribute term
el: Επιλέξτε μια εικόνα για αυτόν τον όρο χαρακτηριστικού

en: Choose an image for this attribute value.
el: Επιλέξτε μια εικόνα για αυτήν την τιμή χαρακτηριστικού.

en: Choose at which breakpoint do you want to start showing this popup or on which specific breakpoints.
el: Επιλέξτε σε ποιο σημείο διακοπής θέλετε να αρχίσει να εμφανίζεται αυτό το αναδυόμενο παράθυρο ή σε ποια συγκεκριμένα σημεία διακοπής.

en: Choose files
el: Επιλογή αρχείων

en: Choose how passwords are managed. "Template password" uses this template's password to protect content according to template conditions. "Post password" protects content that has an individual post password set. "Template & post password" uses the template password, but individual post passwords will be used instead if set.
el: Επίλεξε πώς θα γίνεται η διαχείριση των κωδικών πρόσβασης. Ο “Κωδικός πρόσβασης template” χρησιμοποιεί τον κωδικό πρόσβασης αυτού του template για να προστατεύσει το περιεχόμενο σύμφωνα με τις συνθήκες του template. Ο “Κωδικός πρόσβασης άρθρου” προστατεύει το περιεχόμενο που έχει οριστεί με μεμονωμένο κωδικό πρόσβασης άρθρου. Ο “Κωδικός πρόσβασης template & άρθρου” χρησιμοποιεί τον κωδικό πρόσβασης του template, αλλά οι μεμονωμένοι κωδικοί πρόσβασης άρθρων θα χρησιμοποιηθούν αντί αυτού, αν έχουν οριστεί.

en: Choose how to display product variations.
el: Επιλέξτε πώς θα εμφανίζονται οι παραλλαγές προϊόντων.

en: Choose image
el: Επιλογή εικόνας

en: Circle
el: Κύκλος

en: Class
el: Κλάση

en: Class "%s" has been moved to trash but your modifications are kept.
el: Η κλάση “%s” έχει μεταφερθεί στον κάδο αλλά οι τροποποιήσεις σου διατηρούνται.

en: Class found in trash
el: Η κλάση βρέθηκε στον κάδο ανακύκλωσης

en: Class name
el: Όνομα κλάσης

en: Class name already exists
el: Το όνομα της κλάσης υπάρχει ήδη

en: Classes
el: Κλάσεις

en: Classes discarded
el: Οι κλάσεις απορρίφθηκαν

en: Classes duplicated
el: Οι κλάσεις αντιγράφηκαν

en: Classes found
el: Βρέθηκαν κλάσεις

en: Classes renamed
el: Οι κλάσεις μετονομάστηκαν

en: Clause name
el: Όνομα ρήτρας

en: Clause name description
el: Όνομα ρήτρας περιγραφή

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Clean up
el: Εκκαθάριση

en: Clean up all orphaned elements
el: Καθαρισμός όλων των ορφανών στοιχείων

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear all
el: Εκκαθάριση όλων

en: Clear filter
el: Καθαρισμός φίλτρου

en: Clear form
el: Καθαρισμός φόρμας

en: Clear gallery
el: Εκκαθάριση συλλογής

en: Clear non-existing dynamic data
el: Εκκαθάριση μη υπαρχόντων δυναμικών δεδομένων

en: Click
el: Κλικ

en: Click "Accept" to use the incoming database changes. Click "Discard" to save your current builder data instead.
el: Κάνε κλικ στο “Αποδοχή” για να χρησιμοποιήσεις τις εισερχόμενες αλλαγές της βάσης δεδομένων. Κάνε κλικ στο “Απόρριψη” για να αποθηκεύσεις αντ' αυτού τα τρέχοντα δεδομένα του δομητή σου.

en: Click "Continue filter index" to immediately run any remaining/queued filter index jobs instead of waiting for the next WP cronjob.
el: Κάνε κλικ στο “Συνέχιση ευρετηρίου φίλτρων” για να εκτελέσεις αμέσως τυχόν εναπομείναντες/σε αναμονή εργασίες ευρετηρίου φίλτρων αντί να περιμένεις την επόμενη εργασία cron του WP.

en: Click "Regenerate filter index" to regenerate the query filter index for your entire website.
el: Κάνε κλικ στο “Αναδημιουργία ευρετηρίου φίλτρων” για να αναδημιουργήσεις το ευρετήριο φίλτρων ερωτημάτων για ολόκληρο τον ιστότοπό σου.

en: Click me
el: Κάνε κλικ εδώ

en: Click on any element to add it to your canvas.
el: Κάνε κλικ σε οποιοδήποτε στοιχείο για να το προσθέσεις στον καμβά σου.

en: Click on any element to add it to your popup.
el: Κάνε κλικ σε οποιοδήποτε στοιχείο για να το προσθέσεις στο αναδυόμενο παράθυρό σου.

en: Click or hover
el: Κλικ ή πέρασμα ποντικιού

en: Click the "+" icon to add your first condition.
el: Κάνε κλικ στο εικονίδιο “+” για να προσθέσεις την πρώτη σου συνθήκη.

en: Click the "+" icon to add your first interaction.
el: Κάνε κλικ στο εικονίδιο “+” για να προσθέσεις την πρώτη σου αλληλεπίδραση.

en: Click the "Generate variables" button to auto-generate all your fluid typography variables.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί “Δημιουργία μεταβλητών” για να δημιουργήσετε αυτόματα όλες τις μεταβλητές ρευστής τυπογραφίας σας.

en: Click the button above to retrieve all Code element, SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances and review the code for every page, template, etc.
el: Κάντε κλικ στο παραπάνω κουμπί για να ανακτήσετε όλα τα στοιχεία Κώδικα, στοιχεία SVG (κώδικας), τον επεξεργαστή Ερωτημάτων και τις περιπτώσεις ετικέτας “echo” και να αναθεωρήσετε τον κώδικα για κάθε σελίδα, πρότυπο, κλπ.

en: Click the button to retrieve a list of all global element instances. Then review and convert them to components either individually, in bulk, or by manually unlinking them in the builder. Once done, please delete all global elements from the elements panel in the builder.
el: Κάνε κλικ στο κουμπί για να ανακτήσεις μια λίστα με όλα τα στιγμιότυπα καθολικών στοιχείων. Στη συνέχεια, εξέτασε και μετέτρεψέ τα σε components είτε μεμονωμένα, μαζικά, είτε αποσυνδέοντάς τα χειροκίνητα στο πρόγραμμα κατασκευής. Μόλις ολοκληρώσεις, διέγραψε όλα τα καθολικά στοιχεία από τον πίνακα στοιχείων στο πρόγραμμα κατασκευής.

en: Click this button to remove all index jobs. Useful if your index jobs are stuck due to unknown reasons. You should regenerate the filter index afterwards.
el: Κάνε κλικ σε αυτό το κουμπί για να αφαιρέσεις όλες τις εργασίες ευρετηρίου. Χρήσιμο αν οι εργασίες ευρετηρίου σου έχουν κολλήσει για άγνωστους λόγους. Θα πρέπει να αναδημιουργήσεις το ευρετήριο φίλτρων στη συνέχεια.

en: Click to apply the latest filter settings. This ensures all filter options are up-to-date.
el: Κάνε κλικ για να εφαρμόσεις τις τελευταίες ρυθμίσεις φίλτρου. Αυτό εξασφαλίζει ότι όλες οι επιλογές φίλτρων είναι ενημερωμένες.

en: Click to download
el: Κάνε κλικ για λήψη

en: Click to set preview content.
el: Κάνε κλικ για να ορίσεις το περιεχόμενο προεπισκόπησης.

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close (ESC)
el: Κλείσιμο (ESC)

en: Close after
el: Κλείσιμο μετά από

en: Close button
el: Κουμπί κλεισίματος

en: Close color
el: Χρώμα κλεισίματος

en: Close icon
el: Εικονίδιο κλεισίματος

en: Close mini cart
el: Κλείσιμο μίνι καλαθιού

en: Close mobile menu
el: Κλείσιμο μενού για κινητά

en: Close on
el: Κλείσιμο σε

en: Close popup on click
el: Κλείσιμο αναδυόμενου παραθύρου με κλικ

en: Close position
el: Θέση κλεισίματος

en: Close search
el: Κλείσιμο αναζήτησης

en: Close size
el: Μέγεθος κλεισίματος

en: Closest corner
el: Πλησιέστερη γωνία

en: Closest side
el: Πλησιέστερη πλευρά

en: Cloud
el: Σύννεφο

en: Cloudflare Turnstile API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API του Cloudflare Turnstile! Προσθέστε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου στο: %s

en: Cluster
el: Ομαδοποίηση

en: Code
el: Κώδικας

en: Code control
el: Έλεγχος κώδικα

en: Code execution
el: Εκτέλεση κώδικα

en: Code execution has been explicitly disabled by the %s filter. This filter is currently overriding your Bricks settings.
el: Η εκτέλεση κώδικα έχει απενεργοποιηθεί ρητά από το φίλτρο %s. Αυτό το φίλτρο παρακάμπτει προς το παρόν τις ρυθμίσεις του Bricks.

en: Code execution is disabled
el: Η εκτέλεση κώδικα είναι απενεργοποιημένη

en: Code execution not allowed.
el: Η εκτέλεση κώδικα δεν επιτρέπεται.

en: Code execution, if needed, must be explicitly enabled.
el: Η εκτέλεση κώδικα, αν χρειάζεται, πρέπει να ενεργοποιηθεί ρητά.

en: Code execution: Disabled by default
el: Εκτέλεση κώδικα: Απενεργοποιημένη από προεπιλογή

en: Code review
el: Αναθεώρηση κώδικα

en: Code signatures
el: Υπογραφές κώδικα

en: Code signatures are locked.
el: Οι υπογραφές κώδικα είναι κλειδωμένες.

en: Code signatures regenerated successfully.
el: Οι υπογραφές κώδικα αναδημιουργήθηκαν επιτυχώς.

en: Code signed
el: Υπογεγραμμένος κώδικας

en: Code that requires execution only runs when it has a valid code signature.
el: Ο κώδικας που απαιτεί εκτέλεση τρέχει μόνο όταν έχει έγκυρη υπογραφή κώδικα.

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Collapse inactive
el: Σύμπτυξη ανενεργών

en: Collapse on page load
el: Σύμπτυξη κατά τη φόρτωση σελίδας

en: Collapsed
el: Συμπτυγμένο

en: Color
el: Χρώμα

en: Color #%s
el: Χρώμα #%s

en: Color close
el: Χρώμα κλεισίματος

en: Color editor
el: Επεξεργαστής χρωμάτων

en: Color palette
el: Παλέτα χρωμάτων

en: Color preview
el: Προεπισκόπηση χρώματος

en: Color stop
el: Στάση χρώματος

en: Colors
el: Χρώματα

en: Column
el: Στήλη

en: Column gap
el: Κενό στήλης

en: Columns
el: Στήλες

en: Coming soon
el: Έρχεται σύντομα

en: Comma-separated list of results per page options.
el: Λίστα επιλογών αποτελεσμάτων ανά σελίδα, χωρισμένη με κόμματα.

en: Command palette
el: Παλέτα εντολών

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment count
el: Αριθμός σχολίων

en: Comment navigation
el: Σχόλιο πλοήγηση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια είναι κλειστά.

en: Comments are disabled.
el: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

en: Common classes
el: Κοινές κλάσεις

en: Common taxonomies
el: Κοινές ταξινομίες

en: Community
el: Κοινότητα

en: Community templates
el: Πρότυπα κοινότητας

en: Compact
el: Συμπαγές

en: Compare
el: Σύγκριση

en: Compare with
el: Σύγκριση με

en: Component
el: Συστατικό

en: Component %s
el: Στοιχείο %s

en: Component configured but preview unavailable
el: Το στοιχείο έχει ρυθμιστεί αλλά η προεπισκόπηση δεν είναι διαθέσιμη

en: Component preview error
el: Σφάλμα προεπισκόπησης στοιχείου

en: Component preview unavailable
el: Η προεπισκόπηση στοιχείου δεν είναι διαθέσιμη

en: Components
el: Στοιχεία

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Conditions always run before query loop.
el: Οι συνθήκες εκτελούνται πάντα πριν από τον βρόχο ερωτήματος.

en: Conditions don't run in the builder.
el: Οι συνθήκες δεν εκτελούνται στον επεξεργαστή.

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Configure "Marker: Type" on the connected "Map" element to render text or image markers. The settings below will precede the settings on the "Map" element.
el: Διαμορφώστε τον “Τύπο: Δείκτη” στο συνδεδεμένο στοιχείο “Χάρτης” για να εμφανίσετε δείκτες κειμένου ή εικόνας. Οι παρακάτω ρυθμίσεις θα προηγούνται των ρυθμίσεων στο στοιχείο “Χάρτης”.

en: Configure the API settings to retrieve data from an API endpoint.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις API για να ανακτήσετε δεδομένα από ένα τελικό σημείο API.

en: Configure the scale generator as per your requirements.
el: Ρυθμίστε τη γεννήτρια κλίμακας σύμφωνα με τις απαιτήσεις σας.

en: Configure your API settings (URL, etc.) and fetch data to view and work with the API response data.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις API σας (URL, κλπ.) και κάντε λήψη δεδομένων για να δείτε και να εργαστείτε με τα δεδομένα απόκρισης API.

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Confirmation email
el: Email επιβεβαίωσης

en: Conflict
el: Σύγκρουση

en: Conflict: Class "%s" has been permanently deleted by another user.
el: Διένεξη: Η κλάση “%s” έχει διαγραφεί μόνιμα από άλλο χρήστη.

en: Conflict: Some classes exist in both trash and active classes
el: Διένεξη: Κάποιες κλάσεις υπάρχουν και στον κάδο και στις ενεργές κλάσεις

en: Conflicts
el: Συγκρούσεις

en: Congrats
el: Συγχαρητήρια

en: Conic
el: Κωνικός

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connect property
el: Σύνδεση ιδιότητας

en: Connect the CSS ID to a property to set it on an per-instance basis to avoid same ID conflicts.
el: Συνδέστε το CSS ID με μια ιδιότητα για να το ορίσετε ανά περίπτωση ώστε να αποφύγετε συγκρούσεις ίδιων ID.

en: Connect the form fields to the post data that you want to create on form submit.
el: Συνδέστε τα πεδία της φόρμας με τα δεδομένα δημοσίευσης που θέλετε να δημιουργήσετε κατά την υποβολή της φόρμας.

en: Connect the form fields to the post data that you want to update on form submit.
el: Συνδέστε τα πεδία της φόρμας με τα δεδομένα δημοσίευσης που θέλετε να ενημερώσετε κατά την υποβολή της φόρμας.

en: Connected property
el: Συνδεδεμένη ιδιότητα

en: Construct the selector you want to create from the node tree below by toggling the relevant selectors.
el: Δημιούργησε τον επιλογέα που θέλεις να φτιάξεις από το δέντρο κόμβων παρακάτω, εναλλάσσοντας τους σχετικούς επιλογείς.

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Contact us
el: Επικοινώνησε μαζί μας

en: Contain
el: Περιέχει

en: Container
el: Κοντέινερ

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content align horizontal
el: Οριζόντια ευθυγράμμιση περιεχομένου

en: Content align vertical
el: Κάθετη ευθυγράμμιση περιεχομένου

en: Content background
el: Φόντο περιεχομένου

en: Content border
el: Περίγραμμα περιεχομένου

en: Content box shadow
el: Σκιά περιεχομένου

en: Content goes here ..
el: Το περιεχόμενο πηγαίνει εδώ..

en: Content loaded
el: Φόρτωση περιεχομένου

en: Content margin
el: Περιθώριο περιεχομένου

en: Content padding
el: Γέμισμα περιεχομένου

en: Content selector
el: Επιλογέας περιεχομένου

en: Content text align
el: Στοίχιση κειμένου περιεχομένου

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Content typography
el: Τυπογραφία περιεχομένου

en: Content width
el: Πλάτος περιεχομένου

en: Context ID
el: ID περιεχομένου

en: Context type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Contextual spacing
el: Περιεχομενικό διάστημα

en: Contextual spacing applies a top margin to elements with a preceding sibling within embedded content.
el: Η συμφραζόμενη απόσταση εφαρμόζει ένα πάνω περιθώριο σε στοιχεία με προηγούμενο αδερφό στοιχείο εντός ενσωματωμένου περιεχομένου.

en: Contextual spacing targets embedded content (Rich Text, Post Content, WooCommerce). Use this field to apply contextual spacing to additional selectors, separated by commas.
el: Η συμφραζόμενη απόσταση στοχεύει σε ενσωματωμένο περιεχόμενο (Εμπλουτισμένο Κείμενο, Περιεχόμενο Άρθρου, WooCommerce). Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να εφαρμόσετε συμφραζόμενη απόσταση σε πρόσθετους επιλογείς, χωρισμένους με κόμματα.

en: Continue index job
el: Συνέχιση εργασίας ευρετηρίου

en: Continue on error
el: Συνέχεια σε περίπτωση σφάλματος

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Control dropdown element text.
el: Έλεγχος κειμένου στοιχείου αναδυόμενου μενού.

en: Control group visibility
el: Έλεγχος ορατότητας ομάδας

en: Control panel
el: Πίνακας ελέγχου

en: Control when to show the global classes import manager when pasting elements, importing classes or templates.
el: Ελέγξτε πότε θα εμφανίζεται ο διαχειριστής εισαγωγής καθολικών κλάσεων κατά την επικόλληση στοιχείων, την εισαγωγή κλάσεων ή προτύπων.

en: Controls
el: Στοιχεία ελέγχου

en: Convert
el: Μετατροπή

en: Convert "Container" to new "Section" & "Block" elements
el: Μετατροπή “Container” σε νέα στοιχεία “Ενότητα” & “Μπλοκ”

en: Convert Block editor data into Bricks data and vice versa.
el: Μετατροπή δεδομένων επεξεργαστή μπλοκ σε δεδομένα Bricks και αντίστροφα.

en: Convert element IDs & classes
el: Μετατροπή ID & κλάσεων στοιχείων

en: Convert template on import/insert from Container to new layout elements structure
el: Μετατροπή προτύπου κατά την εισαγωγή/εισαγωγή από Container στη νέα δομή στοιχείων διάταξης

en: Convert templates
el: Μετατροπή προτύπων

en: Convert to components
el: Μετατροπή σε components

en: Convert variation dropdowns to color/image/label swatches on the add to cart element.
el: Μετατροπή των αναπτυσσόμενων μενού παραλλαγών σε δείγματα χρώματος/εικόνας/ετικέτας στο στοιχείο προσθήκης στο καλάθι.

en: Converter
el: Μετατροπέας

en: Cookie consent
el: Συγκατάθεση cookie

en: Cool
el: Τέλεια

en: Coordinates
el: Συντεταγμένες

en: Copied
el: Αντιγράφηκε

en: Copied to clipboard
el: Αντιγράφηκε στο πρόχειρο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε εδώ τον κωδικό πρόσβασης “Πρόσβαση στα Templates μου” που παρέχεται από τον απομακρυσμένο ιστότοπο.

en: Copy CSS selector
el: Αντιγραφή επιλογέα CSS

en: Copy and paste the code below into your Bricks child theme to allow those functions to be called through the "echo" tag. Remove the function names you don't want to allow. Explore the %s documentation for more code examples such as using regex for more flexible echo tag checks, etc.
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε τον παρακάτω κώδικα στο θέμα-παιδί του Bricks για να επιτρέψετε την κλήση αυτών των συναρτήσεων μέσω της ετικέτας “echo”. Αφαιρέστε τα ονόματα των συναρτήσεων που δεν θέλετε να επιτρέψετε. Εξερευνήστε την τεκμηρίωση του %s για περισσότερα παραδείγματα κώδικα, όπως τη χρήση regex για πιο ευέλικτους ελέγχους ετικετών echo, κλπ.

en: Copy the element ID you want to toggle and paste it into the "CSS selector" setting below.
el: Αντιγράψτε το ID του στοιχείου που θέλετε να εναλλάξετε και επικολλήστε το στη ρύθμιση “Επιλογέας CSS” παρακάτω.

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
el: Αντίγραψε και επικόλλησε τον κώδικα από έναν από τους χάρτες στο %s

en: Copy/paste element attributes
el: Αντιγραφή/επικόλληση χαρακτηριστικών στοιχείων

en: Copy/paste element conditions
el: Αντιγραφή/επικόλληση συνθηκών στοιχείων

en: Copy/paste element interactions
el: Αντιγραφή/επικόλληση αλληλεπιδράσεων στοιχείων

en: Copy/paste element styles
el: Αντιγραφή/επικόλληση στυλ στοιχείων

en: Copy/paste elements
el: Αντιγραφή/επικόλληση στοιχείων

en: Copy/paste global class styles
el: Αντιγραφή/επικόλληση στυλ καθολικών κλάσεων

en: Corrupted filter element database has been fixed
el: Η κατεστραμμένη βάση δεδομένων στοιχείων φίλτρου έχει διορθωθεί

en: Count
el: Μέτρηση

en: Count from
el: Μέτρηση από

en: Count to
el: Μέτρηση έως

en: Countdown
el: Αντίστροφη μέτρηση

en: Counter
el: Μετρητής

en: Coupon
el: Κουπόνι

en: Coupon applied
el: Το κουπόνι εφαρμόστηκε

en: Coupon message
el: Μήνυμα κουπονιού

en: Coupon removed
el: Το κουπόνι αφαιρέθηκε

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %1$sWooCommerce settings%2$s
el: Τα κουπόνια είναι απενεργοποιημένα. Για να ενεργοποιήσετε τα κουπόνια πηγαίνετε στις %1$sΡυθμίσεις WooCommerce%2$s

en: Cover
el: Κάλυψη

en: Coverflow
el: Εξώφυλλο

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε απεριόριστο αριθμό προσαρμοσμένων πλευρικών στηλών. Προσθέστε πλευρικές στήλες στον κατασκευαστή χρησιμοποιώντας το στοιχείο “Πλευρική στήλη”.

en: Create component
el: Δημιουργία συστατικού

en: Create components
el: Δημιουργία στοιχείων

en: Create global classes
el: Δημιουργία καθολικών κλάσεων

en: Create icon set
el: Δημιουργία σετ εικονιδίων

en: Create new sidebar
el: Δημιουργία νέας πλευρικής στήλης

en: Create new template:
el: Δημιουργία νέου προτύπου:

en: Create post
el: Δημιουργία δημοσίευσης

en: Create properties and connect them to your component settings to customize a component instance.
el: Δημιούργησε ιδιότητες και σύνδεσέ τες με τις ρυθμίσεις του στοιχείου σου για να προσαρμόσεις μια παρουσία στοιχείου.

en: Create property
el: Δημιουργία ιδιότητας

en: Create template
el: Δημιουργία προτύπου

en: Create templates
el: Δημιουργία προτύπων

en: Create your own builder mode via CSS variables.
el: Δημιούργησε τη δική σου λειτουργία builder μέσω μεταβλητών CSS.

en: Create your own elements
el: Δημιούργησε τα δικά σου στοιχεία

en: Create, edit and use global queries inside any query loop throughout your website. Changes to a global query apply to all instances throughout your website.
el: Δημιουργήστε, επεξεργαστείτε και χρησιμοποιήστε καθολικά ερωτήματα σε οποιονδήποτε βρόχο ερωτημάτων σε όλο τον ιστότοπό σας. Οι αλλαγές σε ένα καθολικό ερώτημα εφαρμόζονται σε όλες τις περιπτώσεις σε όλο τον ιστότοπό σας.

en: Create/select a fluid typography category (i.e. Headings, Text).
el: Δημιουργήστε/επιλέξτε μια κατηγορία ρευστής τυπογραφίας (π.χ. Επικεφαλίδες, Κείμενο).

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Cropped
el: Περικομμένη

en: Cross sells
el: Διασταυρούμενες πωλήσεις

en: Cross-sells
el: Διασταυρούμενες πωλήσεις

en: Cube
el: Κύβος

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency position
el: Θέση νομίσματος

en: Current
el: Τρέχον

en: Current URL
el: Τρέχον URL

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Current interaction ID
el: ID τρέχουσας αλληλεπίδρασης

en: Current job
el: Τρέχουσα εργασία

en: Current layout
el: Τρέχουσα διάταξη

en: Current location
el: Τρέχουσα τοποθεσία

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Current post author
el: Συγγραφέας τρέχουσας δημοσίευσης

en: Current post term
el: Όρος τρέχουσας δημοσίευσης

en: Current version by
el: Τρέχουσα έκδοση από

en: Current width
el: Τρέχον πλάτος

en: Currently all matching theme styles are loaded. To load only the most specific theme style, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
el: Προς το παρόν φορτώνονται όλα τα αντίστοιχα στυλ θέματος. Για να φορτώσεις μόνο το πιο συγκεκριμένο στυλ θέματος, προσάρμοσε τις ρυθμίσεις σου στο “Στυλ θέματος: Μέθοδος φόρτωσης”.

en: Currently only the most specific theme style is loaded. To load all matching theme styles, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
el: Προς το παρόν φορτώνεται μόνο το πιο συγκεκριμένο στυλ θέματος. Για να φορτώσετε όλα τα αντίστοιχα στυλ θέματος, προσαρμόστε τις ρυθμίσεις σας στο "Στυλ θέματος: Μέθοδος φόρτωσης".

en: Currently previewing content from "%s".
el: Αυτή τη στιγμή γίνεται προεπισκόπηση περιεχομένου από “%s”.

en: Cursor
el: Δρομέας

en: Cursor character
el: Χαρακτήρας δρομέα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom CSS and JavaScript added below are loaded on your entire website.
el: Το προσαρμοσμένο CSS και JavaScript που προστίθενται παρακάτω φορτώνονται σε ολόκληρο τον ιστότοπό σας.

en: Custom Font
el: Προσαρμοσμένη γραμματοσειρά

en: Custom Fonts
el: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές

en: Custom URL
el: Προσαρμοσμένο URL

en: Custom alt text
el: Προσαρμοσμένο εναλλακτικό κείμενο

en: Custom attributes
el: Προσαρμοσμένες ιδιότητες

en: Custom authentication pages
el: Προσαρμοσμένες σελίδες αυθεντικοποίησης

en: Custom breakpoints
el: Προσαρμοσμένα σημεία διακοπής

en: Custom capabilities
el: Προσαρμοσμένες δυνατότητες

en: Custom caption
el: Προσαρμοσμένη λεζάντα

en: Custom code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας

en: Custom elements
el: Προσαρμοσμένα στοιχεία

en: Custom email address
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση email

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to create the post.
el: Προσαρμοσμένο μήνυμα σφάλματος που θα εμφανίζεται όταν ο τρέχων χρήστης δεν έχει την απαιτούμενη δυνατότητα για τη δημιουργία της δημοσίευσης.

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to edit the post.
el: Προσαρμοσμένο μήνυμα σφάλματος που θα εμφανίζεται όταν ο τρέχων χρήστης δεν έχει την απαιτούμενη δυνατότητα για την επεξεργασία της δημοσίευσης.

en: Custom field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: Custom fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom fields integration
el: Ενσωμάτωση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom font
el: Προσαρμοσμένη γραμματοσειρά

en: Custom fonts
el: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές

en: Custom icon sets
el: Προσαρμοσμένα σετ εικονιδίων

en: Custom language switchers
el: Προσαρμοσμένοι εναλλάκτες γλώσσας

en: Custom link
el: Προσαρμοσμένος σύνδεσμος

en: Custom links
el: Προσαρμοσμένοι σύνδεσμοι

en: Custom location only takes effect on the frontend. Ensure this element is placed at the top of this template so the element can hook on the desire location successfully.
el: Η προσαρμοσμένη τοποθεσία εφαρμόζεται μόνο στο frontend. Βεβαιωθείτε ότι αυτό το στοιχείο είναι τοποθετημένο στην κορυφή αυτού του προτύπου, ώστε το στοιχείο να μπορεί να συνδεθεί επιτυχώς στην επιθυμητή τοποθεσία.

en: Custom map style
el: Προσαρμοσμένο στιλ χάρτη

en: Custom options
el: Προσαρμοσμένες επιλογές

en: Custom preview text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο προεπισκόπησης

en: Custom redirect URL
el: Προσαρμοσμένο URL ανακατεύθυνσης

en: Custom shape
el: Προσαρμοσμένο σχήμα

en: Custom size
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος

en: Custom styles
el: Προσαρμοσμένα στυλ

en: Custom tag
el: Προσαρμοσμένη ετικέτα

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Custom title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος

en: Custom video player
el: Προσαρμοσμένος video player

en: Customer details
el: Στοιχεία πελάτη

en: Customise this breadcrumb structure for specific post types.
el: Προσάρμοσε αυτή τη δομή διαδρομής πλοήγησης για συγκεκριμένους τύπους δημοσιεύσεων.

en: Customize details for sharing this URL on social media.
el: Προσάρμοσε τις λεπτομέρειες για κοινοποίηση αυτού του URL στα κοινωνικά δίκτυα.

en: Customize how the data is structured. Leave empty to send all form fields.
el: Προσαρμόστε τον τρόπο δόμησης των δεδομένων. Αφήστε κενό για να στείλετε όλα τα πεδία της φόρμας.

en: Customize in "Settings" group.
el: Προσαρμόστε στην ομάδα “Ρυθμίσεις”.

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
el: Προσαρμογή lightbox: Ρυθμίσεις > Στυλ θέματος > Γενικά

en: Customize the language switcher from your WordPress dashboard
el: Προσάρμοσε τον εναλλάκτη γλώσσας από τον πίνακα ελέγχου του WordPress

en: Danger
el: Κίνδυνος

en: Danger color
el: Χρώμα κινδύνου

en: Dark
el: Σκούρο

en: Dark color
el: Σκούρο χρώμα

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Data
el: Δεδομένα

en: Data format
el: Μορφή δεδομένων

en: Data source
el: Πηγή δεδομένων

en: Database
el: Βάση δεδομένων

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date & time
el: Ημερομηνία & ώρα

en: Date Reached
el: Ημερομηνία που έφτασε

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date range
el: Εύρος ημερομηνιών

en: Datepicker
el: Επιλογέας ημερομηνίας

en: Datetime
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Day: %s
el: Ημέρα: %s

en: Deactivate license
el: Απενεργοποίηση άδειας

en: Debounce
el: Καθυστέρηση

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decimal places
el: Δεκαδικά ψηφία

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default capabilities
el: Προεπιλεγμένες δυνατότητες

en: Default center of the map.
el: Προεπιλεγμένο κέντρο του χάρτη.

en: Default color for terms without a specific color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για όρους χωρίς συγκεκριμένο χρώμα

en: Default query
el: Προεπιλεγμένο ερώτημα

en: Default sorting
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Default tab
el: Προεπιλεγμένη καρτέλα

en: Default templates are disabled
el: Τα προεπιλεγμένα πρότυπα είναι απενεργοποιημένα

en: Default templates are enabled
el: Τα προεπιλεγμένα πρότυπα είναι ενεργοποιημένα

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
el: Προεπιλογή: 60 δευτερόλεπτα. Το ελάχιστο διάστημα αυτόματης αποθήκευσης είναι 15 δευτερόλεπτα.

en: Define a unique, more readable URL parameter name for this filter.
el: Όρισε ένα μοναδικό, πιο ευανάγνωστο όνομα παραμέτρου URL για αυτό το φίλτρο.

en: Delay
el: Καθυστέρηση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Bricks data
el: Διαγραφή δεδομένων Bricks

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Delete components
el: Διαγραφή στοιχείων

en: Delete database table
el: Διαγραφή πίνακα βάσης δεδομένων

en: Delete elements
el: Διαγραφή στοιχείων

en: Delete global classes
el: Διαγραφή καθολικών κλάσεων

en: Delete icon
el: Διαγραφή εικονιδίου

en: Delete permanently
el: Μόνιμη διαγραφή

en: Delete revisions
el: Διαγραφή αναθεωρήσεων

en: Delete screenshots
el: Διαγραφή στιγμιότυπων

en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Delete templates
el: Διαγραφή προτύπων

en: Delete this sidebar
el: Διαγραφή αυτής της πλευρικής στήλης

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Delta
el: Δέλτα

en: Deprecated
el: Παρωχημένο

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description lightbox video
el: Βίντεο lightbox περιγραφής

en: Description typography
el: Τυπογραφία περιγραφής

en: Descriptive name for viewing submissions on the "%s" page.
el: Περιγραφικό όνομα για προβολή υποβολών στη σελίδα “%s”.

en: Descriptive name of your API connection.
el: Περιγραφικό όνομα της σύνδεσης API σας.

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
el: Περιγραφικό κείμενο αυτής της σελίδας. Εμφανίζεται στα αποτελέσματα μηχανών αναζήτησης. Προτεινόμενο: 50 - 300 χαρακτήρες.

en: Deselect
el: Αποεπιλογή

en: Design sets
el: Σετ σχεδίασης

en: Desktop
el: Υπολογιστής

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Determines how components are made available in the block editor.
el: Καθορίζει πώς τα στοιχεία διατίθενται στον επεξεργαστή μπλοκ.

en: Determines what happens when someone visits a default WordPress authentication URL (%s). Only applies when custom pages above have been set. Caution: If hiding default paths, remember your custom page URLs to avoid lockout.
el: Καθορίζει τι συμβαίνει όταν κάποιος επισκέπτεται μια προεπιλεγμένη διεύθυνση URL αυθεντικοποίησης WordPress (%s). Εφαρμόζεται μόνο όταν έχουν οριστεί προσαρμοσμένες σελίδες παραπάνω. Προσοχή: Αν αποκρύψεις τις προεπιλεγμένες διαδρομές, θυμήσου τις διευθύνσεις URL των προσαρμοσμένων σελίδων σου για να αποφύγεις τον αποκλεισμό.

en: Determines which slide should be active if the carousel has multiple slides in a page.
el: Καθορίζει ποια διαφάνεια πρέπει να είναι ενεργή αν το carousel έχει πολλαπλές διαφάνειες σε μια σελίδα.

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
el: Εξερευνήσατε το %1$s; Ή ήρθατε σε επαφή μαζί μου μέσω του %2$s;?

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Directory is created in your "uploads" directory if it doesn't exist.
el: Ο κατάλογος δημιουργείται στον κατάλογο “uploads” αν δεν υπάρχει.

en: Directory name
el: Όνομα καταλόγου

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable "Skip links"
el: Απενεργοποίηση “Παράλειψης συνδέσμων”

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
el: Απενεργοποίηση μετα-ετικετών Open Graph του Bricks

en: Disable Bricks SEO meta tags
el: Απενεργοποίηση μετα-ετικετών SEO του Bricks

en: Disable Bricks cascade layer (discouraged)
el: Απενεργοποίηση του επιπέδου καταρράκτη του Bricks (δεν συνιστάται)

en: Disable CSS variables manager
el: Απενεργοποίηση διαχειριστή μεταβλητών CSS

en: Disable Default UI
el: Απενεργοποίηση προεπιλεγμένου UI

en: Disable Google Fonts
el: Απενεργοποίηση γραμματοσειρών Google

en: Disable URL parameter filter
el: Απενεργοποίηση φίλτρου παραμέτρων URL

en: Disable WP REST API render
el: Απενεργοποίηση απόδοσης WP REST API

en: Disable WooCommerce builder
el: Απενεργοποίηση του προγράμματος δημιουργίας WooCommerce

en: Disable WordPress custom fields in dropdown
el: Απενεργοποίηση προσαρμοσμένων πεδίων WordPress στο αναπτυσσόμενο μενού

en: Disable auto focus
el: Απενεργοποίηση αυτόματης εστίασης

en: Disable auto min/max value
el: Απενεργοποίηση αυτόματης ελάχιστης/μέγιστης τιμής

en: Disable auto-expand
el: Απενεργοποίηση αυτόματης επέκτασης

en: Disable autosave
el: Απενεργοποίηση αυτόματης αποθήκευσης

en: Disable backdrop
el: Απενεργοποίηση φόντου

en: Disable capability checks
el: Απενεργοποίηση ελέγχων δυνατοτήτων

en: Disable chaining element & global class
el: Απενεργοποίηση αλυσίδωσης στοιχείου & καθολικής κλάσης

en: Disable class chaining
el: Απενεργοποίηση αλυσίδωσης κλάσεων

en: Disable clickable POI
el: Απενεργοποίηση κλικ σε POI

en: Disable coupon message
el: Απενεργοποίηση μηνύματος κουπονιού

en: Disable cross sells
el: Απενεργοποίηση διασταυρούμενων πωλήσεων

en: Disable custom authentication page bypass
el: Απενεργοποίηση παράκαμψης προσαρμοσμένης σελίδας αυθεντικοποίησης

en: Disable default templates
el: Απενεργοποίηση προεπιλεγμένων προτύπων

en: Disable element spacing
el: Απενεργοποίηση απόστασης στοιχείων

en: Disable embed
el: Απενεργοποίηση ενσωμάτωσης

en: Disable emojis
el: Απενεργοποίηση emojis

en: Disable footer
el: Απενεργοποίηση υποσέλιδου

en: Disable for WordPress data
el: Απενεργοποίηση για δεδομένα WordPress

en: Disable for logged-in users
el: Απενεργοποίηση για συνδεδεμένους χρήστες

en: Disable form validation
el: Απενεργοποίηση επικύρωσης φόρμας

en: Disable global class manager
el: Απενεργοποίηση διαχειριστή καθολικών κλάσεων

en: Disable global classes
el: Απενεργοποίηση καθολικών κλάσεων

en: Disable globally
el: Καθολική απενεργοποίηση

en: Disable header
el: Απενεργοποίηση κεφαλίδας

en: Disable icon
el: Απενεργοποίηση εικονιδίου

en: Disable image
el: Απενεργοποίηση εικόνας

en: Disable jQuery migrate
el: Απενεργοποίηση jQuery migrate

en: Disable lazy load
el: Απενεργοποίηση καθυστερημένης φόρτωσης

en: Disable lazy loading
el: Απενεργοποίηση καθυστερημένης φόρτωσης

en: Disable link
el: Απενεργοποίηση συνδέσμου

en: Disable login message
el: Απενεργοποίηση μηνύματος σύνδεσης

en: Disable navigation
el: Απενεργοποίηση πλοήγησης

en: Disable popups
el: Απενεργοποίηση αναδυόμενων παραθύρων

en: Disable product gallery lightbox
el: Απενεργοποίηση lightbox στη συλλογή προϊόντος

en: Disable product gallery zoom
el: Απενεργοποίηση ζουμ στη συλλογή προϊόντος

en: Disable query merge
el: Απενεργοποίηση συγχώνευσης ερωτημάτων

en: Disable text
el: Απενεργοποίηση κειμένου

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disabled (default)
el: Απενεργοποιημένο (προεπιλογή)

en: Disabled: Insert below existing content.
el: Απενεργοποιημένη: Εισαγωγή κάτω από το υπάρχον περιεχόμενο.

en: Disabled: Keep original image filename.
el: Απενεργοποιημένη: Διατήρηση του αρχικού ονόματος αρχείου εικόνας.

en: Disabled: Show placeholder images.
el: Απενεργοποιημένο: Εμφάνιση εικόνων τοποθέτησης.

en: Disables the %s. While this may maintain compatibility with certain existing setups, we strongly recommend leaving this option OFF for optimal functionality and future compatibility.
el: Απενεργοποιεί το %s. Αν και αυτό μπορεί να διατηρήσει τη συμβατότητα με ορισμένες υπάρχουσες ρυθμίσεις, συνιστούμε έντονα να αφήσετε αυτήν την επιλογή ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ για βέλτιστη λειτουργικότητα και μελλοντική συμβατότητα.

en: Disallowed keyword found
el: Βρέθηκε απαγορευμένη λέξη-κλειδί

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Discarded
el: Απορρίφθηκε

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Dismissable
el: Απορριπτέο

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display names as
el: Εμφάνιση ονομάτων ως

en: Display on breakpoints
el: Εμφάνιση στα σημεία διακοπής

en: Display the object type (e.g. "acf_related_writers", "mb_page-to-user") in the query loop type dropdown.
el: Εμφάνιση του τύπου αντικειμένου (π.χ. “acf_related_writers”, “mb_page-to-user”) στο αναπτυσσόμενο μενού τύπου βρόχου ερωτήματος.

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
el: Εμφανίζεται στη διεύθυνση URL. Όλα πεζά. Χρησιμοποιήστε παύλες αντί για κενά.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
el: Εμφανίζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης, στα κοινωνικά δίκτυα και στον περιηγητή ιστού. Προτεινόμενο: Μέγιστο 60 χαρακτήρες.

en: Divider
el: Διαχωριστικό

en: Do not close this window, the process is running in the background.
el: Μην κλείσετε αυτό το παράθυρο, η διαδικασία εκτελείται στο παρασκήνιο.

en: Do not set this interaction on a Toggle element.
el: Μην ορίζετε αυτή την αλληλεπίδραση σε ένα στοιχείο Εναλλαγής.

en: Do not track
el: Να μην γίνεται παρακολούθηση

en: Do you really want to delete this sidebar?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε αυτή την πλευρική στήλη;?

en: Do you want to unlink all nestable global elements?
el: Θέλετε να αποσυνδέσετε όλα τα εμφωλευμένα καθολικά στοιχεία;?

en: Document title
el: Τίτλος εγγράφου

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Don't auto focus on first focusable element when offcanvas opens.
el: Μη αυτόματη εστίαση στο πρώτο εστιάσιμο στοιχείο όταν ανοίγει το offcanvas.

en: Don't close on click outside mini cart
el: Να μην κλείνει με κλικ έξω από το μίνι καλάθι

en: Don't focus on first focusable element inside popup when popup opens.
el: Να μην εστιάζει στο πρώτο εστιάσιμο στοιχείο μέσα στο αναδυόμενο παράθυρο όταν αυτό ανοίγει.

en: Don't render in builder
el: Να μην εμφανίζεται στον δημιουργό

en: Done
el: Έγινε

en: Dots
el: Τελείες

en: Dotted
el: Διάστικτο

en: Double
el: Διπλή

en: Double opt-in
el: Διπλή συγκατάθεση

en: Double-click
el: Διπλό κλικ

en: Download
el: Λήψη

en: Download %s
el: Λήψη %s

en: Downloaded
el: Λήφθηκε

en: Downloading
el: Λήψη σε εξέλιξη

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Draft font deleted successfully.
el: Το προσχέδιο γραμματοσειράς διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Drag & drop
el: Μεταφορά & απόθεση

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
el: Σύρετε και αποθέστε αρχείο(α) προτύπου.JSON ή.ZIP εδώ..

en: Draggable
el: Με δυνατότητα μετακίνησης

en: Dragging
el: Σύρσιμο

en: Drop file(s) here
el: Σύρε αρχείο(α) εδώ

en: Dropdown
el: Αναπτυσσόμενο μενού

en: Drops
el: Σταγόνες

en: Dual ring
el: Διπλός δακτύλιος

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: Duplicate classes detected
el: Εντοπίστηκαν διπλότυπες κλάσεις

en: Duplicate classes detected. Resolve conflicts before importing.
el: Εντοπίστηκαν διπλές κλάσεις. Επίλυσε τις διενέξεις πριν την εισαγωγή.

en: Duplicate content
el: Αντιγραφή περιεχομένου

en: Duplicate content is available to all users with the %s capability. Use this feature for any post or page to ensure that all relevant WordPress and/or Bricks data is duplicated accurately.
el: Η αντιγραφή περιεχομένου είναι διαθέσιμη σε όλους τους χρήστες με την ικανότητα %s. Χρησιμοποίησε αυτή τη λειτουργία για οποιαδήποτε δημοσίευση ή σελίδα για να εξασφαλίσεις ότι όλα τα σχετικά δεδομένα WordPress και/ή Bricks αντιγράφονται με ακρίβεια.

en: Duplicate elements
el: Αντιγραφή στοιχείων

en: Duplicate entries not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται διπλότυπες καταχωρήσεις.

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Dynamic Data
el: Δυναμικά δεδομένα

en: Dynamic data
el: Δυναμικά δεδομένα

en: Dynamic data is empty.
el: Τα δυναμικά δεδομένα είναι κενά.

en: Dynamic data tag
el: Ετικέτα δυναμικών δεδομένων

en: Dynamic dots
el: Δυναμικές κουκκίδες

en: Dynamically retrieve map addresses from a connected query on the same page, allowing real-time updates with query-based content, including query filter support.
el: Δυναμική ανάκτηση διευθύνσεων χάρτη από ένα συνδεδεμένο ερώτημα στην ίδια σελίδα, επιτρέποντας ενημερώσεις σε πραγματικό χρόνο με περιεχόμενο βασισμένο σε ερωτήματα, συμπεριλαμβανομένης της υποστήριξης φίλτρων ερωτημάτων.

en: EXISTS
el: ΥΠΑΡΧΕΙ

en: Eager
el: Άμεση

en: Echo tags: Allow functions via filter
el: Ετικέτες echo: Επιτρέψτε συναρτήσεις μέσω φίλτρου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Custom Font
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένης γραμματοσειράς

en: Edit Template
el: Επεξεργασία Template

en: Edit Template Bundle
el: Επεξεργασία Πακέτου Templates

en: Edit Template Tag
el: Επεξεργασία Ετικέτας Template

en: Edit WordPress content (WP admin).
el: Επεξεργασία περιεχομένου WordPress (WP admin).

en: Edit account
el: Επεξεργασία λογαριασμού

en: Edit address
el: Επεξεργασία διεύθυνσης

en: Edit capability
el: Επεξεργασία δυνατότητας

en: Edit component
el: Επεξεργασία στοιχείου

en: Edit components
el: Επεξεργασία στοιχείων

en: Edit content
el: Επεξεργασία περιεχομένου

en: Edit dropdown to set icon individually.
el: Επεξεργάσου το αναδυόμενο μενού για να ορίσεις το εικονίδιο ξεχωριστά.

en: Edit elements
el: Επεξεργασία στοιχείων

en: Edit footer
el: Επεξεργασία υποσέλιδου

en: Edit global classes
el: Επεξεργασία καθολικών κλάσεων

en: Edit header
el: Επεξεργασία κεφαλίδας

en: Edit icon
el: Επεξεργασία εικονιδίου

en: Edit in WordPress
el: Επεξεργασία στο WordPress

en: Edit link
el: Επεξεργασία συνδέσμου

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
el: Επεξεργάσου τα συνδεδεμένα προϊόντα για να προσθέσεις επιπλέον ή σχετικές πωλήσεις προϊόντων.

en: Edit palette
el: Επεξεργασία παλέτας

en: Edit product content in WordPress.
el: Επεξεργασία περιεχομένου προϊόντος στο WordPress.

en: Edit product short description in WordPress.
el: Επεξεργασία σύντομης περιγραφής προϊόντος στο WordPress.

en: Edit properties
el: Επεξεργασία ιδιοτήτων

en: Edit templates
el: Επεξεργασία προτύπων

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
el: Επεξεργασία τίτλου: Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις σελίδας > SEO

en: Edit with %s
el: Επεξεργασία με %s

en: Edit your WordPress menu item to enable multilevel functionality.
el: Επεξεργάσου το στοιχείο του μενού WordPress για να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία πολλαπλών επιπέδων.

en: Edit your WordPress menu item to set a Bricks mega menu template.
el: Επεξεργάσου το στοιχείο του μενού WordPress για να ορίσεις ένα πρότυπο mega menu του Bricks.

en: Edited
el: Επεξεργασμένο

en: Editing
el: Επεξεργασία

en: Editing the base breakpoint width affects all media queries.
el: Η επεξεργασία του πλάτους του βασικού σημείου διακοπής επηρεάζει όλα τα media queries.

en: Effect
el: Εφέ

en: Element
el: Στοιχείο

en: Element "%s" doesn't exist.
el: Το στοιχείο “%s” δεν υπάρχει.

en: Element %s not found.
el: Το στοιχείο %s δεν βρέθηκε.

en: Element - Video
el: Στοιχείο - βίντεο

en: Element ID
el: ID στοιχείου

en: Element ID that holds the live search results. Only visible when the live search is performed.
el: ID του στοιχείου που περιέχει τα αποτελέσματα ζωντανής αναζήτησης. Ορατό μόνο όταν εκτελείται ζωντανή αναζήτηση.

en: Element Manager
el: Διαχείριση στοιχείων

en: Element actions
el: Ενέργειες στοιχείου

en: Element breadcrumbs
el: Διαδρομή στοιχείων

en: Element can't be rendered as the connected component doesn't exist. Unlink this instance or import the missing component.
el: Το στοιχείο δεν μπορεί να αποδοθεί καθώς το συνδεδεμένο συστατικό δεν υπάρχει. Αποσύνδεσε αυτό το στιγμιότυπο ή εισήγαγε το λείπον συστατικό.

en: Element classes
el: Κλάσεις στοιχείου

en: Element doesn't exist.
el: Το στοιχείο δεν υπάρχει.

en: Element editing & styling
el: Επεξεργασία & στυλ στοιχείων

en: Element has been disabled globally.
el: Το στοιχείο έχει απενεργοποιηθεί καθολικά.

en: Element is not visible in the builder elements panel, but still rendered in the builder and frontend.
el: Το στοιχείο δεν είναι ορατό στον πίνακα στοιχείων του κατασκευαστή, αλλά εξακολουθεί να αποδίδεται στον κατασκευαστή και στο frontend.

en: Element is not visible in the builder nor on the frontend.
el: Το στοιχείο δεν είναι ορατό ούτε στον κατασκευαστή ούτε στο frontend.

en: Element is visible in the builder and frontend. This is the default behaviour.
el: Το στοιχείο είναι ορατό στον κατασκευαστή και στο frontend. Αυτή είναι η προεπιλεγμένη συμπεριφορά.

en: Element margin
el: Περιθώριο στοιχείου

en: Element not found
el: Το στοιχείο δεν βρέθηκε

en: Element structure name
el: Όνομα δομής στοιχείου

en: Elements
el: Στοιχεία

en: Elements without code signature. Review, then sign your code one-by-one or all-at-once.
el: Στοιχεία χωρίς υπογραφή κώδικα. Έλεγξε και μετά υπόγραψε τον κώδικά σου ένα προς ένα ή όλα μαζί.

en: Ellipse
el: Έλλειψη

en: Ellipsis
el: Έλλειψη

en: Email address
el: Διεύθυνση email

en: Email address already exists.
el: Η διεύθυνση email υπάρχει ήδη.

en: Email address in submitted form
el: Διεύθυνση email στην υποβληθείσα φόρμα

en: Email address is not valid.
el: Η διεύθυνση email δεν είναι έγκυρη.

en: Email address required.
el: Απαιτείται διεύθυνση email.

en: Email content
el: Περιεχόμενο email

en: Email or username
el: Email ή όνομα χρήστη

en: Empty
el: Κενό

en: Empty cart
el: Άδειο καλάθι

en: Empty response from the API.
el: Κενή απόκριση από το API.

en: Empty star color
el: Χρώμα κενών αστεριών

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable "%s" button
el: Ενεργοποίηση κουμπιού “%s”

en: Enable AJAX
el: Ενεργοποίηση AJAX

en: Enable AJAX add to cart
el: Ενεργοποίηση AJAX προσθήκης στο καλάθι

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout coupon" element
el: Ενεργοποίηση του στοιχείου “Κουπόνι Ταμείου” WooCommerce του Bricks

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout login" element
el: Ενεργοποίηση του στοιχείου “Σύνδεση στο Ταμείο” WooCommerce του Bricks

en: Enable Bricks WooCommerce "Notice" element
el: Ενεργοποίηση του στοιχείου “Ειδοποίηση” WooCommerce του Bricks

en: Enable all
el: Ενεργοποίηση όλων

en: Enable all components automatically
el: Ενεργοποίηση όλων των στοιχείων αυτόματα

en: Enable code execution
el: Ενεργοποίηση εκτέλεσης κώδικα

en: Enable code execution if your site uses Code elements, SVG elements (source: code), Query editors, or "echo" tags.
el: Ενεργοποιήστε την εκτέλεση κώδικα αν ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί στοιχεία Κώδικα, στοιχεία SVG (πηγή: κώδικας), επεξεργαστές Ερωτημάτων ή ετικέτες “echo”.

en: Enable form submission access for specific user roles. Edit the user's profile directly to grant access to a specific user.
el: Ενεργοποίησε την πρόσβαση στις υποβολές φόρμας για συγκεκριμένους ρόλους χρηστών. Επεξεργάσου απευθείας το προφίλ του χρήστη για να παραχωρήσεις πρόσβαση σε συγκεκριμένο χρήστη.

en: Enable if image is cropped for a smooth lightbox image transition.
el: Ενεργοποιήστε αν η εικόνα είναι περικομμένη για ομαλή μετάβαση εικόνας στο lightbox.

en: Enable if the API supports pagination.
el: Ενεργοποιήστε εάν το API υποστηρίζει σελιδοποίηση.

en: Enable if this popup template is for a map "Info Box".
el: Ενεργοποίησε αν αυτό το πρότυπο αναδυόμενου παραθύρου είναι για ένα “Πλαίσιο Πληροφοριών” χάρτη.

en: Enable if you experience issues loading the builder in combination with Cloudflare Rocket Loader.
el: Ενεργοποιήστε αν αντιμετωπίζετε προβλήματα φόρτωσης του επεξεργαστή σε συνδυασμό με το Cloudflare Rocket Loader.

en: Enable if your archive pagination is not working.
el: Ενεργοποιήστε αν η σελιδοποίηση του αρχείου σας δεν λειτουργεί.

en: Enable individual components manually
el: Ενεργοποίηση μεμονωμένων στοιχείων χειροκίνητα

en: Enable live search
el: Ενεργοποίηση ζωντανής αναζήτησης

en: Enable log-in during checkout disabled. Check %1$sWooCommerce settings%2$s
el: Η ενεργοποίηση σύνδεσης κατά την ολοκλήρωση αγοράς είναι απενεργοποιημένη. Ελέγξτε τις %1$sΡυθμίσεις WooCommerce%2$s

en: Enable product variation swatches
el: Ενεργοποίηση δειγμάτων παραλλαγών προϊόντων

en: Enable this setting to preload custom fonts to avoid FOUT (Flash of unstyled text).
el: Ενεργοποίησε αυτή τη ρύθμιση για να προφορτώσεις προσαρμοσμένες γραμματοσειρές και να αποφύγεις το FOUT (Αναλαμπή μη μορφοποιημένου κειμένου).

en: Enable time
el: Ενεργοποίηση ώρας

en: Enable to automatically generate template screenshots on every builder save, view them, and use the bulk generate button in the template manager.
el: Ενεργοποίησε για αυτόματη δημιουργία στιγμιότυπων προτύπων σε κάθε αποθήκευση του builder, προβολή τους και χρήση του κουμπιού μαζικής δημιουργίας στον διαχειριστή προτύπων.

en: Enable to automatically group markers that are close to each other into a cluster.
el: Ενεργοποιήστε για αυτόματη ομαδοποίηση δεικτών που βρίσκονται κοντά ο ένας στον άλλο σε μια συστάδα.

en: Enable to automatically log the user in after successful email verification.
el: Ενεργοποιήστε για αυτόματη σύνδεση του χρήστη μετά από επιτυχή επαλήθευση email.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
el: Ενεργοποίησε για να κάνεις τα πρότυπά σου δημόσια και ορατά σε όλους στο διαδίκτυο. Απενεργοποίησε για να επιτρέψεις μόνο σε συνδεδεμένους χρήστες να βλέπουν τα πρότυπά σου.

en: Enable to not load/render this element in the builder.
el: Ενεργοποιήστε για να μη φορτώνεται/αποδίδεται αυτό το στοιχείο στον δομητή.

en: Enable to not load/render this element on the frontend.
el: Ενεργοποιήστε για να μη φορτώνεται/αποδίδεται αυτό το στοιχείο στο frontend.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
el: Ενεργοποιήστε για άνοιγμα & κλείσιμο ενός στοιχείου χωρίς να επηρεάζονται άλλα στοιχεία.

en: Enable to position in document flow (e.g. inside offcanvas).
el: Ενεργοποίησε για τοποθέτηση στη ροή του εγγράφου (π.χ. μέσα σε offcanvas).

en: Enable to render the dynamic data text on the canvas to improve the preview experience.
el: Ενεργοποιήστε για απόδοση του δυναμικού κειμένου δεδομένων στον καμβά για βελτίωση της εμπειρίας προεπισκόπησης.

en: Enable to replace global classes set on the element with the classes set on the property.
el: Ενεργοποίηση της αντικατάστασης των καθολικών κλάσεων που έχουν οριστεί στο στοιχείο με τις κλάσεις που έχουν οριστεί στην ιδιότητα.

en: Enable to require user to verify the email after registration through an activation link.
el: Ενεργοποιήστε για να απαιτείται από τον χρήστη να επαληθεύσει το email μετά την εγγραφή μέσω συνδέσμου ενεργοποίησης.

en: Enable to show the template thumbnail column under %s, displaying the featured image or screenshot.
el: Ενεργοποίησε για να εμφανίζεται η στήλη μικρογραφίας προτύπου κάτω από %s, εμφανίζοντας την επιλεγμένη εικόνα ή το στιγμιότυπο.

en: Enable to sync global classes on every builder save between all open builder instances. Useful to avoid overwriting each others changes when multiple people work on the same dataset (e.g. adding, deleting, modifying global classes).
el: Ενεργοποιήστε για συγχρονισμό των καθολικών κλάσεων σε κάθε αποθήκευση του επεξεργαστή μεταξύ όλων των ανοιχτών παραθύρων του επεξεργαστή. Χρήσιμο για αποφυγή αλληλοεπικάλυψης αλλαγών όταν πολλά άτομα εργάζονται στο ίδιο σύνολο δεδομένων (π.χ. προσθήκη, διαγραφή, τροποποίηση καθολικών κλάσεων).

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enabled: Download template images to media library.
el: Ενεργοποιημένο: Λήψη εικόνων προτύπου στη βιβλιοθήκη πολυμέσων.

en: Enabled: Rename image before download.
el: Ενεργοποιημένο: Μετονομασία εικόνας πριν από τη λήψη.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
el: Ενεργοποιημένη: Αντικατάσταση υπάρχοντος περιεχομένου με δεδομένα προτύπου.

en: End
el: Τέλος

en: End Size
el: Μέγεθος άκρων

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: End time
el: Ώρα λήξης

en: Endpoint
el: Τελικό σημείο

en: Endpoint URL
el: URL τελικού σημείου

en: Endpoints
el: Τελικά σημεία

en: Enjoy
el: Απόλαυσέ το

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element and that a width is defined, especially when using a Div element.
el: Βεβαιώσου ότι δεν εφαρμόζονται αντικρουόμενα στυλ CSS σε αυτό το στοιχείο και ότι έχει οριστεί ένα πλάτος, ειδικά όταν χρησιμοποιείς ένα στοιχείο Div.

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element.
el: Βεβαιωθείτε ότι δεν εφαρμόζονται αντικρουόμενα στυλ CSS σε αυτό το στοιχείο.

en: Enter Bricks IDs, separated by comma, of filter elements to exclude.
el: Εισάγετε τα αναγνωριστικά Bricks, χωρισμένα με κόμμα, των στοιχείων φίλτρου που θέλετε να εξαιρέσετε.

en: Enter CSS filters + value (learn more)
el: Εισάγετε φίλτρα CSS + τιμή (μάθετε περισσότερα)

en: Enter CSS variable definitions separated by semicolon
el: Εισάγαγε ορισμούς μεταβλητών CSS χωρισμένους με ερωτηματικό

en: Enter SVG URL
el: Εισαγάγετε URL SVG

en: Enter URL of media file
el: Εισαγάγετε URL αρχείου πολυμέσων

en: Enter a custom label for this attribute value (optional).
el: Εισαγάγετε μια προσαρμοσμένη ετικέτα για αυτήν την τιμή χαρακτηριστικού (προαιρετικό).

en: Enter a dynamic data tag for ACF Icon Picker or MetaBox Icon fields
el: Εισαγάγετε μια ετικέτα δυναμικών δεδομένων για πεδία ACF Icon Picker ή MetaBox Icon

en: Enter a generic error message. Otherwise the reason why the login failed is displayed.
el: Εισάγετε ένα γενικό μήνυμα σφάλματος. Διαφορετικά, θα εμφανίζεται ο λόγος για τον οποίο απέτυχε η σύνδεση.

en: Enter a search term or command
el: Εισάγετε έναν όρο αναζήτησης ή εντολή

en: Enter dynamic data tag or custom value
el: Εισαγάγετε ετικέτα δυναμικών δεδομένων ή προσαρμοσμένη τιμή

en: Enter new template name
el: Εισαγωγή νέου ονόματος προτύπου

en: Enter search term
el: Εισαγάγετε όρο αναζήτησης

en: Enter shortcut name
el: Εισαγάγετε όνομα συντόμευσης

en: Enter the JSON body to be sent with the request
el: Εισάγετε το σώμα JSON που θα αποσταλεί με το αίτημα

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
el: Εισάγαγε το όνομα της πρώτης σου καθολικής κλάσης CSS στο παραπάνω πεδίο. Στη συνέχεια, πάτησε enter για να τη δημιουργήσεις.

en: Enter viewport
el: Είσοδος στο οπτικό πεδίο

en: Enter width between 180 and 500.
el: Εισάγετε πλάτος μεταξύ 180 και 500.

en: Enter your Google Maps API key under %s to access all options.
el: Εισάγετε το κλειδί API του Google Maps στο %s για πρόσβαση σε όλες τις επιλογές.

en: Enter your Google Maps ID, which you can find in the %s, to enable the latest Google Maps features.
el: Εισάγετε το αναγνωριστικό σας Google Maps ID, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο %s, για να ενεργοποιήσετε τις πιο πρόσφατες λειτουργίες του Google Maps.

en: Entire website
el: Ολόκληρος ο ιστότοπος

en: Entries
el: Καταχωρήσεις

en: Entries per page
el: Καταχωρήσεις ανά σελίδα

en: Entry animation
el: Κίνηση εισόδου

en: Entry animation to interaction
el: Κίνηση εισόδου σε αλληλεπίδραση

en: Equal
el: Ίσο

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Tile URL
el: URL πλακιδίου σφάλματος

en: Error deleting class
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή της κλάσης

en: Error fetching site classes
el: Σφάλμα κατά τη λήψη των κλάσεων του ιστότοπου

en: Error loading results
el: Σφάλμα φόρτωσης αποτελεσμάτων

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Error on save
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: Error page
el: Σελίδα σφάλματος

en: Error processing font files
el: Σφάλμα επεξεργασίας αρχείων γραμματοσειράς

en: Error rendering component
el: Σφάλμα κατά την απόδοση του στοιχείου

en: Error restoring class
el: Σφάλμα κατά την επαναφορά της κλάσης

en: Error uploading font
el: Σφάλμα μεταφόρτωσης γραμματοσειράς

en: Error: Could not load class
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της κλάσης

en: Error: Could not load class control
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του ελέγχου κλάσης

en: Error: Could not load gallery
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της συλλογής

en: Error: Could not load image
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της εικόνας

en: Error: Could not load link
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του συνδέσμου

en: Error: Could not load query
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του ερωτήματος

en: Error: Could not load select
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της επιλογής

en: Error: Could not load toggle control
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του ελέγχου εναλλαγής

en: Error: Invalid license key
el: Σφάλμα: Μη έγκυρο κλειδί άδειας

en: Error: License mismatch
el: Σφάλμα: Αναντιστοιχία άδειας

en: Even background
el: Φόντο ζυγών

en: Events
el: Συμβάντα

en: Every 5 minutes
el: Κάθε 5 λεπτά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Example: {"Authorization": "Bearer token"}
el: Παράδειγμα: {“authorization”: “bearer token”}

en: Example: {"name": "{{43f295}}", "email": "{{a5c626}}"}
el: Παράδειγμα: {“name”: “{{43f295}}”, “email”: “{{a5c626}}”}

en: Excellent
el: Άριστα

en: Exceptional
el: Εξαιρετικό

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Excerpt length
el: Μήκος αποσπάσματος

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Exclude current post
el: Εξαίρεση τρέχουσας δημοσίευσης

en: Exclude filter IDs
el: Εξαίρεση αναγνωριστικών φίλτρου

en: Exclude posts
el: Εξαίρεση δημοσιεύσεων

en: Exclude posts/pages
el: Εξαίρεση άρθρων/σελίδων

en: Exclude templates
el: Εξαίρεση προτύπων

en: Exclude terms
el: Εξαίρεση όρων

en: Excluded terms
el: Εξαιρούμενοι όροι

en: Execute code
el: Εκτέλεση κώδικα

en: Exercise great caution with granting code execution privileges. Enable them sparingly and only for trusted roles or ideally only specific users. Grant the least permissions necessary to maintain tight security.
el: Να είστε πολύ προσεκτικοί με την παραχώρηση δικαιωμάτων εκτέλεσης κώδικα. Ενεργοποιήστε τα με φειδώ και μόνο για αξιόπιστους ρόλους ή ιδανικά μόνο για συγκεκριμένους χρήστες. Παραχωρήστε τα ελάχιστα απαραίτητα δικαιώματα για να διατηρήσετε υψηλή ασφάλεια.

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Expand
el: Ανάπτυξη

en: Expand active element & scroll into view
el: Επέκταση ενεργού στοιχείου & κύλιση σε προβολή

en: Expand all
el: Ανάπτυξη όλων

en: Expand first item
el: Επέκταση πρώτου στοιχείου

en: Expand item indexes
el: Επέκταση δεικτών στοιχείων

en: Expand panel when dropdown is visible
el: Επέκταση πίνακα όταν το αναπτυσσόμενο μενού είναι ορατό

en: Expanded
el: Αναπτυγμένο

en: Experimental
el: Πειραματικό

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Settings
el: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Export Template
el: Εξαγωγή Template

en: Export Variables
el: Εξαγωγή μεταβλητών

en: Export all components first by clicking the "Export" icon above before deleting any. Once exported, hover over the component you'd like to delete, then click the "Delete" icon.
el: Εξαγωγή πρώτα όλων των συστατικών κάνοντας κλικ στο εικονίδιο “Εξαγωγή” παραπάνω πριν διαγράψεις οποιοδήποτε. Μόλις εξαχθούν, πέρασε το ποντίκι πάνω από το συστατικό που θέλεις να διαγράψεις, και μετά κάνε κλικ στο εικονίδιο “Διαγραφή”.

en: Exquisite
el: Εξαίσιο

en: Extend allowed tags through filter
el: Επέκτεινε τις επιτρεπόμενες ετικέτες μέσω φίλτρου

en: Extend contextual spacing to other elements within embedded content.
el: Επέκταση συμφραζόμενης απόστασης σε άλλα στοιχεία εντός ενσωματωμένου περιεχομένου.

en: External
el: Εξωτερικό

en: External URL
el: Εξωτερικό URL

en: External files
el: Εξωτερικά αρχεία

en: External product
el: Εξωτερικό προϊόν

en: Extra Bold
el: Πολύ έντονη

en: Extra Light
el: Πολύ λεπτή

en: Extra large
el: Πολύ μεγάλο

en: FAQ schema
el: Σχήμα FAQ

en: Facebook Page
el: Σελίδα Facebook

en: Facebook page URL
el: URL σελίδας Facebook

en: Fade
el: Σταδιακή εμφάνιση

en: Fade in
el: Σταδιακή εμφάνιση

en: Fade in animation
el: Κίνηση εμφάνισης με εξασθένιση

en: Fade in down
el: Εμφάνιση με εξασθένιση προς τα κάτω

en: Fade in left
el: Εμφάνιση με εξασθένιση προς τα αριστερά

en: Fade in right
el: Εμφάνιση με εξασθένιση προς τα δεξιά

en: Fade in up
el: Εμφάνιση με εξασθένιση προς τα πάνω

en: Failed to clean up orphaned elements.
el: Αποτυχία εκκαθάρισης ορφανών στοιχείων.

en: Failed to create font
el: Αποτυχία δημιουργίας γραμματοσειράς

en: Failed to create font draft.
el: Αποτυχία δημιουργίας προσχεδίου γραμματοσειράς.

en: Failed to delete classes
el: Αποτυχία διαγραφής κλάσεων

en: Failed to delete draft font.
el: Αποτυχία διαγραφής προσχεδίου γραμματοσειράς.

en: Failed to delete font
el: Αποτυχία διαγραφής της γραμματοσειράς

en: Failed to fetch Instagram account details.
el: Αποτυχία λήψης λεπτομερειών λογαριασμού Instagram.

en: Failed to fetch Instagram posts.
el: Αποτυχία λήψης δημοσιεύσεων Instagram.

en: Failed to move font to trash.
el: Αποτυχία μετακίνησης της γραμματοσειράς στον κάδο.

en: Failed to process any font files.
el: Αποτυχία επεξεργασίας οποιωνδήποτε αρχείων γραμματοσειράς.

en: Failed to publish font.
el: Αποτυχία δημοσίευσης της γραμματοσειράς.

en: Failed to restore font.
el: Αποτυχία επαναφοράς της γραμματοσειράς.

en: Fallback
el: Εφεδρικό

en: Fallback applies to elements in embedded content without a specific spacing rule.
el: Η εφεδρική απόσταση εφαρμόζεται σε στοιχεία ενσωματωμένου περιεχομένου χωρίς συγκεκριμένο κανόνα απόστασης.

en: Fallback color
el: Εφεδρικό χρώμα

en: Fallback fonts
el: Εφεδρικές γραμματοσειρές

en: Fallback image
el: Εφεδρική εικόνα

en: Fallback label
el: Εφεδρική ετικέτα

en: Fallback label for terms without a specific label
el: Εφεδρική ετικέτα για όρους χωρίς συγκεκριμένη ετικέτα

en: Fallback preview image
el: Εναλλακτική εικόνα προεπισκόπησης

en: Fallback spacing
el: Εφεδρική απόσταση

en: False
el: Ψευδές

en: Fantastic
el: Φανταστικό

en: Farthest corner
el: Πιο απομακρυσμένη γωνία

en: Farthest side
el: Πιο απομακρυσμένη πλευρά

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Fast forward
el: Γρήγορη προώθηση

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured image
el: Επιλεγμένη εικόνα

en: Featured image height
el: Ύψος προτεινόμενης εικόνας

en: Featured image sizes
el: Μεγέθη προτεινόμενης εικόνας

en: Featured image tag
el: Ετικέτα επιλεγμένης εικόνας

en: Featured image width
el: Πλάτος προτεινόμενης εικόνας

en: Featured products
el: Προτεινόμενα προϊόντα

en: Featured products only
el: Μόνο προτεινόμενα προϊόντα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Features typography
el: Τυπογραφία χαρακτηριστικών

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Fetch content via AJAX
el: Λήψη περιεχομένου μέσω AJAX

en: Fetch data
el: Λήψη δεδομένων

en: Fetch priority
el: Προτεραιότητα φόρτωσης

en: Fetching
el: Γίνεται λήψη

en: Field
el: Πεδίο

en: Field ID
el: ID πεδίου

en: Field mapping
el: Αντιστοίχιση πεδίων

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Fieldset
el: Σύνολο πεδίων

en: Figure
el: Σχήμα

en: File
el: Αρχείο

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
el: Το αρχείο %s δεν έγινε αποδεκτό. Υπέρβαση ορίου αρχείων.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
el: Το αρχείο %s δεν έγινε αποδεκτό. Υπέρβαση ορίου μεγέθους.

en: File URL
el: URL αρχείου

en: File URL, YouTube/Vimeo URL/ID.
el: URL αρχείου, URL/ID YouTube/Vimeo.

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
el: Το αρχείο δεν μεταφορτώθηκε λόγω σφάλματος εξυγίανσης. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο SVG ή επικοινωνήστε μαζί μας.

en: Files
el: Αρχεία

en: Fill
el: Γέμισμα

en: Fill - Dark
el: Γέμισμα - σκούρο

en: Fill - Light
el: Γέμισμα - ανοιχτό

en: Fill - Primary
el: Γέμισμα - κύριο

en: Fill color
el: Χρώμα γεμίσματος

en: Fill grid
el: Γέμισμα πλέγματος

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter by
el: Φιλτράρισμα κατά

en: Filter by parent term
el: Φιλτράρισμα με βάση τον γονικό όρο

en: Filter by parent term ID
el: Φιλτράρισμα με βάση το ID γονικού όρου

en: Filter for more advanced duplicate content rules
el: Φίλτρο για πιο προηγμένους κανόνες αντιγραφής περιεχομένου

en: Filter input
el: Είσοδος φίλτρου

en: Filter media by mime type
el: Φιλτράρισμα πολυμέσων κατά τύπο MIME

en: Filter title
el: Τίτλος φίλτρου

en: Filter type
el: Τύπος φίλτρου

en: Find
el: Εύρεση

en: Fine
el: Καλό

en: Finish
el: Τέλος

en: First name
el: Όνομα

en: First post full width
el: Πρώτη δημοσίευση σε πλήρες πλάτος

en: Fit map on markers change
el: Προσαρμογή χάρτη στην αλλαγή δεικτών

en: Fix corrupted database
el: Διόρθωση κατεστραμμένης βάσης δεδομένων

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Flag size
el: Μέγεθος σημαίας

en: Flex
el: Ευέλικτο

en: Flex basis
el: Ευέλικτη βάση

en: Flex direction
el: Κατεύθυνση flex

en: Flex grow
el: Ευέλικτη ανάπτυξη

en: Flex shrink
el: Ευέλικτη συρρίκνωση

en: Flex wrap
el: Αναδίπλωση flex

en: Flip
el: Αναστροφή

en: Float
el: Δεκαδικός

en: Fluid typography
el: Ρευστή τυπογραφία

en: Fluid typography scale
el: Κλίμακα ρευστής τυπογραφίας

en: Fluid typography variable added
el: Προστέθηκε μεταβλητή ρευστής τυπογραφίας

en: Focus
el: Εστίαση

en: Focus outline
el: Περίγραμμα εστίασης

en: Focused
el: Εστιασμένο

en: Follow
el: Ακολούθησε

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
el: Ακολουθήστε αυτόν τον %1$sσύνδεσμο%2$s για να επεξεργαστείτε την περιγραφή του αρχείου προϊόντων ή επεξεργαστείτε τις περιγραφές κατηγορίας/ετικέτας προϊόντος

en: Font Family
el: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font Manager
el: Διαχειριστής γραμματοσειρών

en: Font deleted permanently
el: Η γραμματοσειρά διαγράφηκε μόνιμα

en: Font download failed
el: Η λήψη της γραμματοσειράς απέτυχε

en: Font downloaded
el: Η γραμματοσειρά κατέβηκε

en: Font downloaded successfully.
el: Η γραμματοσειρά κατέβηκε επιτυχώς.

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειράς

en: Font file selected
el: Επιλέχθηκε αρχείο γραμματοσειράς

en: Font manager
el: Διαχειριστής γραμματοσειρών

en: Font moved to trash
el: Η γραμματοσειρά μεταφέρθηκε στον κάδο

en: Font moved to trash successfully.
el: Η γραμματοσειρά μετακινήθηκε στον κάδο επιτυχώς.

en: Font name
el: Όνομα γραμματοσειράς

en: Font not found.
el: Η γραμματοσειρά δεν βρέθηκε.

en: Font preview
el: Προεπισκόπηση γραμματοσειράς

en: Font restore error
el: Σφάλμα επαναφοράς γραμματοσειράς

en: Font restored
el: Η γραμματοσειρά επαναφέρθηκε

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font size at the largest viewport. Acts as the upper bound—text will not grow beyond this.
el: Μέγεθος γραμματοσειράς στο μεγαλύτερο παράθυρο προβολής. Λειτουργεί ως ανώτατο όριο—το κείμενο δεν θα μεγαλώσει πέρα από αυτό.

en: Font size at the smallest viewport. Acts as the lower bound—text will not shrink below this.
el: Μέγεθος γραμματοσειράς στο μικρότερο παράθυρο προβολής. Λειτουργεί ως κατώτατο όριο—το κείμενο δεν θα συρρικνωθεί κάτω από αυτό.

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Font variants
el: Παραλλαγές γραμματοσειράς

en: Font variation settings
el: Ρυθμίσεις παραλλαγής γραμματοσειράς

en: Font variations
el: Παραλλαγές γραμματοσειράς

en: Font weight
el: Βάρος γραμματοσειράς

en: FontAwesome - Brands
el: FontAwesome - brands

en: FontAwesome - Regular
el: FontAwesome - regular

en: FontAwesome - Solid
el: FontAwesome - solid

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Fonts synced! It might take a few minutes to sync a font project you just published or updated.
el: Οι γραμματοσειρές συγχρονίστηκαν! Μπορεί να χρειαστούν λίγα λεπτά για να συγχρονιστεί ένα έργο γραμματοσειρών που μόλις δημοσιεύσατε ή ενημερώσατε.

en: Foot
el: Υποσέλιδο

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
el: Τα scripts υποσέλιδου προστίθενται ακριβώς πριν το κλείσιμο της ετικέτας %s.

en: For better preview select content to show.
el: Για καλύτερη προεπισκόπηση επιλέξτε το περιεχόμενο που θα εμφανιστεί.

en: For frontend SEO purpose only. Not overwriting Post title. Recommended: Max. 60 characters.
el: Μόνο για σκοπούς SEO στο frontend. Δεν αντικαθιστά τον τίτλο της δημοσίευσης. Προτεινόμενο: Μέγιστο 60 χαρακτήρες.

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
el: Για περιγραφές αρχείων κατηγορίας προϊόντων ή ετικέτας προϊόντων, επεξεργαστείτε την περιγραφή κάθε όρου.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
el: Για ερωτήσεις σχετικά με το Bricks, στείλτε ένα email στο help@bricksbuilder.io. Αν θέλετε να μάθετε τι βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε ανάπτυξη, μεταβείτε στον δημόσιο οδικό χάρτη μας. Εκεί μπορείτε επίσης να υποβάλετε τις δικές σας προτάσεις για χαρακτηριστικά ώστε να τις ψηφίσουν και να τις σχολιάσουν άλλοι.

en: Force home
el: Εξαναγκασμός αρχικής

en: Form
el: Φόρμα

en: Form ID
el: ID Φόρμας

en: Form Submissions
el: Υποβολές φόρμας

en: Form data
el: Δεδομένα φόρμας

en: Form name
el: Όνομα φόρμας

en: Form submission access
el: Πρόσβαση υποβολής φόρμας

en: Form submission table could not be deleted.
el: Ο πίνακας υποβολών φόρμας δεν μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Form submission table deleted successfully.
el: Ο πίνακας υποβολών φόρμας διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Form submissions
el: Υποβολές φόρμας

en: Form submissions could not be deleted.
el: Οι υποβολές φόρμας δεν μπόρεσαν να διαγραφούν.

en: Form submissions deleted.
el: Οι υποβολές φόρμας διαγράφηκαν.

en: Form submissions table could not be resetted.
el: Ο πίνακας υποβολών φόρμας δεν μπόρεσε να επαναφερθεί.

en: Form submissions table resetted successfully.
el: Ο πίνακας υποβολών φόρμας επαναφέρθηκε επιτυχώς.

en: Form title
el: Τίτλος εντύπου

en: Format
el: Μορφή

en: Format to send the data in.
el: Μορφή για την αποστολή των δεδομένων.

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From email address
el: Διεύθυνση email αποστολέα

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: Front
el: Μπροστά

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Full
el: Πλήρης

en: Full access
el: Πλήρης πρόσβαση

en: Full response
el: Πλήρης απόκριση

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Fullscreen Control
el: Έλεγχος πλήρους οθόνης

en: Function name
el: Όνομα συνάρτησης

en: Function names
el: Ονόματα συναρτήσεων

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the %s filter.
el: Τα ονόματα των συναρτήσεων που καλούνται μέσω της ετικέτας “echo” πρέπει να είναι στη λευκή λίστα μέσω του φίλτρου %s.

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the new %s filter.
el: Τα ονόματα συναρτήσεων που καλούνται μέσω της ετικέτας “echo” πρέπει να είναι στη λευκή λίστα μέσω του νέου φίλτρου %s.

en: Function names must pass the check through the %s filter.
el: Τα ονόματα συναρτήσεων πρέπει να περάσουν τον έλεγχο μέσω του φίλτρου %s.

en: Galleries
el: Γκαλερί

en: Gallery
el: Συλλογή

en: Gallery layout
el: Διάταξη συλλογής

en: Gap
el: Κενό

en: General
el: Γενικά

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Generate FAQPage structured data (JSON-LD).
el: Δημιουργία δομημένων δεδομένων FAQPage (JSON-LD).

en: Generate custom image sizes
el: Δημιουργία προσαρμοσμένων μεγεθών εικόνας

en: Generate password
el: Δημιουργία κωδικού

en: Generate review schema
el: Δημιουργία σχήματος κριτικής

en: Generate screenshots
el: Δημιουργία στιγμιότυπων οθόνης

en: Generate variables
el: Δημιουργία μεταβλητών

en: Generating variables will delete all existing variables in this category. Do you want to proceed?
el: Η δημιουργία μεταβλητών θα διαγράψει όλες τις υπάρχουσες μεταβλητές σε αυτήν την κατηγορία. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Generator
el: Γεννήτρια

en: Get In Touch
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Get current post author
el: Λήψη τρέχοντος συγγραφέα δημοσίευσης

en: Get started here
el: Ξεκινήστε εδώ

en: Get terms from current
el: Λήψη όρων από τρέχον

en: Get terms from current post
el: Λήψη όρων από την τρέχουσα δημοσίευση

en: Get terms that are children of specified term
el: Λήψη όρων που είναι παιδιά του καθορισμένου όρου

en: Get the author of current post
el: Λήψη του συγγραφέα της τρέχουσας δημοσίευσης

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Global
el: Καθολικό

en: Global class
el: Καθολική κλάση

en: Global class import manager
el: Διαχειριστής εισαγωγής καθολικών κλάσεων

en: Global classes
el: Καθολικές κλάσεις

en: Global data sync
el: Συγχρονισμός καθολικών δεδομένων

en: Global element
el: Καθολικό στοιχείο

en: Global elements
el: Καθολικά στοιχεία

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and must be converted to components or unlinked.
el: Τα καθολικά στοιχεία είναι παρωχημένα από την έκδοση 2.0 και πρέπει να μετατραπούν σε components ή να αποσυνδεθούν.

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and will be removed in the near future. Please convert them into components as soon as possible under %s. Once done, please delete all global elements by hovering over a global element below and clicking the "Delete" icon.
el: Τα καθολικά στοιχεία έχουν καταργηθεί από την έκδοση 2.0 και θα αφαιρεθούν στο εγγύς μέλλον. Παρακαλώ μετατρέψτε τα σε components το συντομότερο δυνατό στο %s. Μόλις ολοκληρωθεί, διαγράψτε όλα τα καθολικά στοιχεία περνώντας το ποντίκι πάνω από ένα καθολικό στοιχείο παρακάτω και κάνοντας κλικ στο εικονίδιο “Διαγραφή”.

en: Global elements converted to components.
el: Τα καθολικά στοιχεία μετατράπηκαν σε συστατικά.

en: Global elements review
el: Επισκόπηση καθολικών στοιχείων

en: Global queries
el: Καθολικά ερωτήματα

en: Global query
el: Καθολικό ερώτημα

en: Global settings
el: Καθολικές ρυθμίσεις

en: Global styles & settings
el: Καθολικά στυλ & ρυθμίσεις

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go to
el: Μετάβαση στο

en: Go to first slide
el: Μετάβαση στην πρώτη διαφάνεια

en: Go to last slide
el: Μετάβαση στην τελευταία διαφάνεια

en: Go to slide %s
el: Μετάβαση στη διαφάνεια %s

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
el: Μετάβαση στις: Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Template > Συμπλήρωση Περιεχομένου

en: Go to: WooCommerce > Products > Inventory
el: Πήγαινε στο: WooCommerce > Προϊόντα > Απόθεμα

en: Good
el: Ωραία

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API Google Maps! Πρόσθεσε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου στο: %s

en: Google fonts
el: Γραμματοσειρές Google

en: Google fonts have been disabled
el: Οι γραμματοσειρές Google έχουν απενεργοποιηθεί

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API του Google reCAPTCHA! Προσθέστε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου στο: %s

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
el: Google reCaptcha: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου.

en: Got it
el: Το κατάλαβα

en: Gradient
el: Διαβάθμιση

en: Gradient / Overlay
el: Διαβάθμιση / επικάλυψη

en: Grand
el: Υπέροχο

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο από

en: Greater than or equal
el: Μεγαλύτερο ή ίσο

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Grid (Round)
el: Πλέγμα (στρογγυλό)

en: Grid (Square)
el: Πλέγμα (τετράγωνο)

en: Grid auto columns
el: Αυτόματες στήλες πλέγματος

en: Grid auto flow
el: Αυτόματη ροή πλέγματος

en: Grid auto rows
el: Αυτόματες γραμμές πλέγματος

en: Grid column
el: Στήλη πλέγματος

en: Grid item
el: Στοιχείο πλέγματος

en: Grid row
el: Γραμμή πλέγματος

en: Grid template columns
el: Στήλες προτύπου πλέγματος

en: Grid template rows
el: Γραμμές προτύπου πλέγματος

en: Groove
el: Αυλακωτή

en: Group
el: Ομάδα

en: Group already exists
el: Η ομάδα υπάρχει ήδη

en: Grouped
el: Ομαδοποιημένο

en: Grouped product
el: Ομαδοποιημένο προϊόν

en: Groups
el: Ομάδες

en: HTML tag
el: Ετικέτα HTML

en: HTML tag not allowed
el: Η ετικέτα HTML δεν επιτρέπεται

en: HTTP method
el: Μέθοδος HTTP

en: Hamburger toggle
el: Εναλλαγή hamburger

en: Has conflict
el: Έχει διένεξη

en: Has inherited settings
el: Έχει κληρονομημένες ρυθμίσεις

en: Has no styles
el: Δεν έχει στυλ

en: Has pagination
el: Έχει σελιδοποίηση

en: Has styles
el: Έχει στυλ

en: Head
el: Κεφαλή

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Header location
el: Θέση κεφαλίδας

en: Header scripts
el: Scripts κεφαλίδας

en: Header scripts are added right before closing %s tag.
el: Τα scripts κεφαλίδας προστίθενται ακριβώς πριν το κλείσιμο της ετικέτας %s.

en: Header width
el: Πλάτος κεφαλίδας

en: Headers
el: Κεφαλίδες

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Heading selectors
el: Επιλογείς επικεφαλίδων

en: Heading typography
el: Τυπογραφία επικεφαλίδας

en: Headings
el: Επικεφαλίδες

en: Headings offset
el: Μετατόπιση επικεφαλίδων

en: Height
el: Ύψος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here goes my text ...
el: Εδώ μπαίνει το κείμενό μου...

en: Here goes your caption ...
el: Εδώ μπαίνει η λεζάντα σας...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
el: Εδώ πηγαίνει το κείμενό σας... Επιλέξτε οποιοδήποτε μέρος του κειμένου σας για να αποκτήσετε πρόσβαση στη γραμμή εργαλείων μορφοποίησης.

en: Hero
el: Ηρωικό στοιχείο

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide "All" option
el: Απόκρυψη επιλογής “Όλα”

en: Hide "View cart" button
el: Απόκρυψη κουμπιού “Προβολή καλαθιού”

en: Hide %s
el: Απόκρυψη %s

en: Hide CTA button
el: Απόκρυψη κουμπιού CTA

en: Hide additional information
el: Απόκρυψη πρόσθετων πληροφοριών

en: Hide at breakpoint
el: Απόκρυψη στο σημείο διακοπής

en: Hide cart details to link directly to the cart.
el: Απόκρυψη λεπτομερειών καλαθιού για απευθείας σύνδεση στο καλάθι.

en: Hide close
el: Απόκρυψη κλεισίματος

en: Hide count
el: Απόκρυψη μετρητή

en: Hide count bracket
el: Απόκρυψη αγκύλης μετρητή

en: Hide cover
el: Απόκρυψη εξωφύλλου

en: Hide current
el: Απόκρυψη τρέχουσας

en: Hide current post
el: Απόκρυψη τρέχουσας δημοσίευσης

en: Hide dynamic data label in dropdown
el: Απόκρυψη ετικέτας δυναμικών δεδομένων στο αναπτυσσόμενο μενού

en: Hide element
el: Απόκρυψη στοιχείου

en: Hide empty
el: Απόκρυψη κενών

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι κενό

en: Hide if no active filter
el: Απόκρυψη αν δεν υπάρχει ενεργό φίλτρο

en: Hide if no translation
el: Απόκρυψη αν δεν υπάρχει μετάφραση

en: Hide if not open
el: Απόκρυψη αν δεν είναι ανοιχτό

en: Hide image
el: Απόκρυψη εικόνας

en: Hide info
el: Απόκρυψη πληροφοριών

en: Hide label
el: Απόκρυψη ετικέτας

en: Hide labels
el: Απόκρυψη ετικετών

en: Hide message
el: Απόκρυψη μηνύματος

en: Hide out of stock
el: Απόκρυψη εξαντλημένων

en: Hide password
el: Απόκρυψη κωδικού

en: Hide placeholders
el: Απόκρυψη κειμένων υποκατάστασης

en: Hide popup
el: Απόκρυψη αναδυόμενου παραθύρου

en: Hide regular price
el: Απόκρυψη κανονικής τιμής

en: Hide reviews link
el: Απόκρυψη συνδέσμου κριτικών

en: Hide stock
el: Απόκρυψη αποθέματος

en: Hide the form by default, and show it only when the toggle is clicked.
el: Απόκρυψη της φόρμας από προεπιλογή και εμφάνισή της μόνο όταν γίνεται κλικ στον διακόπτη.

en: Hide title
el: Απόκρυψη τίτλου

en: Hierarchical
el: Ιεραρχικό

en: High
el: Υψηλή

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Highlight label
el: Ετικέτα επισήμανσης

en: Highlight on focus
el: Επισήμανση στην εστίαση

en: History
el: Ιστορικό

en: History deleted
el: Το ιστορικό διαγράφηκε

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
el: Κρατήστε πατημένο το CMD/CRTL για να επιλέξετε πολλαπλές εικόνες.

en: Home
el: Αρχική

en: Home URL
el: URL αρχικής σελίδας

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Honeypot: Create form field(s) and enable the "Honeypot" checkbox. Those honeypot fields aren't visible to users, but add an extra layer of protection against spam submissions.
el: Honeypot: Δημιουργήστε πεδίο(α) φόρμας και ενεργοποιήστε το πλαίσιο ελέγχου “Honeypot”. Αυτά τα πεδία honeypot δεν είναι ορατά στους χρήστες, αλλά προσθέτουν ένα επιπλέον επίπεδο προστασίας κατά των ανεπιθύμητων υποβολών.

en: Hook
el: Άγκιστρο

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Horizontal align
el: Οριζόντια στοίχιση

en: Horizontal alignment
el: Οριζόντια ευθυγράμμιση

en: Horizontal order
el: Οριζόντια σειρά

en: Hover
el: Αιώρηση

en: How Editing With Bricks Works
el: Πώς λειτουργεί η επεξεργασία με το Bricks

en: How long to keep
el: Πόσο καιρό να διατηρηθεί

en: How long to keep the same random order (in seconds)
el: Πόσο καιρό να διατηρηθεί η ίδια τυχαία σειρά (σε δευτερόλεπτα)

en: How many numbers on either side of the current page.
el: Πόσοι αριθμοί θα εμφανίζονται σε κάθε πλευρά της τρέχουσας σελίδας.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
el: Πόσοι αριθμοί θα εμφανίζονται στην αρχή και το τέλος της λίστας.

en: How many numbers to either side of the current page.
el: Πόσοι αριθμοί να εμφανίζονται σε κάθε πλευρά της τρέχουσας σελίδας.

en: How to create a footer template
el: Πώς να δημιουργήσετε ένα πρότυπο υποσέλιδου

en: How to create a header template
el: Πώς να δημιουργήσετε ένα πρότυπο επικεφαλίδας

en: How to get your Adobe fonts project ID
el: Πώς να αποκτήσετε το ID του έργου σας στο Adobe Fonts

en: How to get your Facebook App ID
el: Πώς να αποκτήσετε το ID εφαρμογής του Facebook

en: How to get your Google Maps API key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί API του Google Maps

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
el: Πώς να αποκτήσετε το μυστικό κλειδί API του Google reCAPTCHA v3

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί ιστοτόπου API του Google reCAPTCHA v3

en: How to get your Instagram Access Token
el: Πώς να αποκτήσετε το Access Token του Instagram

en: How to get your MailChimp API key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί API του MailChimp

en: How to get your SendGrid API key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί API του SendGrid

en: How to get your Turnstile secret key
el: Πώς να αποκτήσετε το μυστικό κλειδί του Turnstile

en: How to get your Turnstile site key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί ιστοτόπου του Turnstile

en: How to get your Unsplash API key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί API του Unsplash

en: How to get your hCaptcha secret key
el: Πώς να αποκτήσετε το μυστικό κλειδί του hCaptcha

en: How to get your hCaptcha site key
el: Πώς να αποκτήσετε το κλειδί ιστοτόπου του hCaptcha

en: How to use the fluid typography
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τη ρευστή τυπογραφία

en: How to use the global query manager
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τον διαχειριστή καθολικών ερωτημάτων

en: How to use the global variable manager
el: Πώς να χρησιμοποιήσεις τον διαχειριστή καθολικών μεταβλητών

en: Hue
el: Απόχρωση

en: Hybrid
el: Υβριδικό

en: I am a button
el: Είμαι ένα κουμπί

en: I am a heading
el: Είμαι μια επικεφαλίδα

en: I am a slide
el: Είμαι μια διαφάνεια

en: I am a so called subtitle.
el: Είμαι ένας λεγόμενος υπότιτλος.

en: I am an alert.
el: Είμαι μια ειδοποίηση.

en: I don't know how to use this Bricks
el: Δεν ξέρω πώς να χρησιμοποιήσω το Bricks

en: I found a better site builder
el: Βρήκα καλύτερο πρόγραμμα δημιουργίας ιστοσελίδων

en: I no longer need Bricks
el: Δεν χρειάζομαι πλέον το Bricks

en: I.e.: 200px / 50% etc.
el: Π.χ.: 200px / 50% κλπ.

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Box
el: Πλαίσιο εικονιδίου

en: Icon List
el: Λίστα εικονιδίων

en: Icon Size
el: Μέγεθος εικονιδίου

en: Icon align
el: Ευθυγράμμιση εικονιδίου

en: Icon background
el: Φόντο εικονιδίου

en: Icon background color
el: Χρώμα φόντου εικονιδίου

en: Icon border
el: Περίγραμμα εικονιδίου

en: Icon box shadow
el: Σκιά εικονιδίου

en: Icon collapsed
el: Εικονίδιο συμπτυγμένο

en: Icon color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: Icon expanded
el: Εικονίδιο ανεπτυγμένο

en: Icon expanded typography
el: Τυπογραφία ανεπτυγμένου εικονιδίου

en: Icon height
el: Ύψος εικονιδίου

en: Icon manager
el: Διαχείριση εικονιδίων

en: Icon margin
el: Περιθώριο εικονιδίου

en: Icon only
el: Μόνο εικονίδιο

en: Icon padding
el: Περιθώριο εικονιδίου

en: Icon position
el: Θέση εικονιδίου

en: Icon rotate in °
el: Περιστροφή εικονιδίου σε °

en: Icon rotation for expanded accordion.
el: Περιστροφή εικονιδίου για ανεπτυγμένο ακορντεόν.

en: Icon set
el: Σετ εικονιδίων

en: Icon size
el: Μέγεθος εικονιδίου

en: Icon source
el: Πηγή εικονιδίου

en: Icon spinning
el: Περιστροφή εικονιδίου

en: Icon transform
el: Μετασχηματισμός εικονιδίου

en: Icon transition
el: Μετάβαση εικονιδίου

en: Icon typography
el: Τυπογραφία εικονιδίου

en: Icon width
el: Πλάτος εικονιδίου

en: Icon(s) deleted successfully
el: Το(α) εικονίδιο(α) διαγράφηκε(αν) με επιτυχία

en: Icon(s) imported successfully
el: Το(α) εικονίδιο(α) εισήχθη(σαν) με επιτυχία

en: Icons
el: Εικονίδια

en: If enabled Bricks will try to use the image of the matching product variation when no term-specific image swatch is set.
el: Αν ενεργοποιηθεί, το Bricks θα προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει την εικόνα της αντίστοιχης παραλλαγής προϊόντος όταν δεν έχει οριστεί συγκεκριμένο δείγμα εικόνας για τον όρο.

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
el: Αν ενεργοποιηθεί, φορτώνεται ένα επιπλέον αρχείο JS & CSS.

en: If enabled, form submission will succeed even if the webhook fails. Errors will be logged to the server error log.
el: Αν ενεργοποιηθεί, η υποβολή της φόρμας θα επιτύχει ακόμα κι αν αποτύχει το webhook. Τα σφάλματα θα καταγράφονται στο αρχείο καταγραφής σφαλμάτων του διακομιστή.

en: If no form field is selected, the first password field in the form is used.
el: Αν δεν επιλεγεί κανένα πεδίο φόρμας, χρησιμοποιείται το πρώτο πεδίο κωδικού πρόσβασης στη φόρμα.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
el: Αν δεν έχουν οριστεί συνθήκες προτύπου, το Bricks εμφανίζει δημοσιευμένα πρότυπα (κεφαλίδα, υποσέλιδο, κλπ.) στο frontend του ιστότοπού σου. Επίλεξε αυτή τη ρύθμιση για να απενεργοποιήσεις αυτή τη συμπεριφορά. Βεβαιώσου ότι έχεις ορίσει συνθήκες προτύπου αντ' αυτού.

en: If the shape doesn't take up all available space add %s to the "svg" tag.
el: Αν το σχήμα δεν καταλαμβάνει όλο τον διαθέσιμο χώρο, πρόσθεσε %s στην ετικέτα “svg”.

en: If the video is unlisted, you will need to enter the video privacy hash.
el: Αν το βίντεο δεν είναι δημόσιο, θα χρειαστεί να εισαγάγετε τον κωδικό ιδιωτικότητας του βίντεο.

en: If this account exists, a password reset link will be sent to the associated email address.
el: Αν αυτός ο λογαριασμός υπάρχει, ένας σύνδεσμος επαναφοράς κωδικού θα σταλεί στην αντίστοιχη διεύθυνση email.

en: Iframe title
el: Τίτλος iframe

en: Ignore selector
el: Αγνόηση επιλογέα

en: Ignore sticky posts
el: Αγνόηση καρφιτσωμένων δημοσιεύσεων

en: Ignored when posts per page set to "-1".
el: Αγνοείται όταν οι αναρτήσεις ανά σελίδα ορίζονται σε “-1”.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Gallery
el: Συλλογή εικόνων

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
el: Η εικόνα με ID (%s) δεν υπάρχει πλέον. Παρακαλώ επιλέξτε άλλη εικόνα.

en: Image Overlay
el: Επικάλυψη εικόνας

en: Image align
el: Ευθυγράμμιση εικόνας

en: Image border
el: Περίγραμμα εικόνας

en: Image box shadow
el: Σκιά εικόνας

en: Image caption
el: Λεζάντα εικόνας

en: Image click action
el: Ενέργεια κλικ εικόνας

en: Image gallery
el: Συλλογή εικόνων

en: Image height
el: Ύψος εικόνας

en: Image link alt text
el: Εναλλακτικό κείμενο συνδέσμου εικόνας

en: Image not found
el: Η εικόνα δεν βρέθηκε

en: Image position
el: Θέση εικόνας

en: Image ratio
el: Αναλογία εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Image width
el: Πλάτος εικόνας

en: Images
el: Εικόνες

en: Images file types
el: Τύποι αρχείων εικόνων

en: Images of the same lightbox ID are grouped together.
el: Οι εικόνες με το ίδιο αναγνωριστικό lightbox ομαδοποιούνται μαζί.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import CSS variables
el: Εισαγωγή μεταβλητών CSS

en: Import Settings
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Import classes
el: Εισαγωγή κλάσεων

en: Import images
el: Εισαγωγή εικόνων

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
el: Η εισαγωγή του “%s” απέτυχε: Το όνομα υπάρχει ήδη.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
el: Η εισαγωγή του “%s” απέτυχε: Λάθος μορφή.

en: Import pasted images/SVGs
el: Εισαγωγή επικολλημένων εικόνων/SVG

en: Import settings
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Import template
el: Εισαγωγή προτύπου

en: Import/export components
el: Εισαγωγή/εξαγωγή στοιχείων

en: Import/export templates
el: Εισαγωγή/εξαγωγή προτύπων

en: Imported
el: Εισήχθη

en: Imports
el: Εισαγωγές

en: Impressive
el: Εντυπωσιακό

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
el: Σε περίπτωση που είστε προγραμματιστής, μπορείτε να προσαρμόσετε το Bricks ακόμη περισσότερο με προσαρμοσμένα hooks, φίλτρα ή δημιουργώντας τα δικά σας στοιχεία.

en: In same term
el: Κατά την ίδια περίοδο

en: In stock
el: Σε απόθεμα

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Include
el: Συμπερίληψη

en: Include children
el: Συμπερίληψη παιδιών

en: Include posts
el: Συμπερίληψη δημοσιεύσεων

en: Include terms
el: Συμπερίληψη όρων

en: Incoming
el: Εισερχόμενα

en: Incoming changes
el: Εισερχόμενες αλλαγές

en: Incorrect configuration might cause unwanted side effects. Only use these settings if you know what you are doing.
el: Η λανθασμένη διαμόρφωση μπορεί να προκαλέσει ανεπιθύμητες παρενέργειες. Χρησιμοποιήστε αυτές τις ρυθμίσεις μόνο αν γνωρίζετε τι κάνετε.

en: Incorrect password.
el: Λανθασμένος κωδικός πρόσβασης.

en: Incredible
el: Απίστευτο

en: Indent
el: Εσοχή

en: Independent toggle
el: Ανεξάρτητη εναλλαγή

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Index of the item to expand on page load, start at 0.
el: Δείκτης του στοιχείου που θα επεκταθεί κατά τη φόρτωση της σελίδας, ξεκινώντας από το 0.

en: Indexes of the items to expand on page load, separated by comma, start at 0.
el: Δείκτες των στοιχείων που θα επεκταθούν κατά τη φόρτωση της σελίδας, διαχωρισμένοι με κόμμα, ξεκινώντας από το 0.

en: Indexing in progress.
el: Ευρετηρίαση σε εξέλιξη.

en: Indexing job is stuck?
el: Η εργασία ευρετηρίασης έχει κολλήσει;?

en: Individual
el: Μεμονωμένα

en: Individual users with code execution capability
el: Μεμονωμένοι χρήστες με δυνατότητα εκτέλεσης κώδικα

en: Infinite
el: Άπειρο

en: Infinite scroll
el: Άπειρη κύλιση

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Info Box
el: Πλαίσιο πληροφοριών

en: Info Box template enabled.
el: Το πρότυπο πλαισίου πληροφοριών είναι ενεργοποιημένο.

en: Info color
el: Χρώμα πληροφοριών

en: Info lightbox
el: Lightbox πληροφοριών

en: Infobox
el: Πλαίσιο πληροφοριών

en: Infobox appears on map marker click.
el: Το πλαίσιο πληροφοριών εμφανίζεται με κλικ στον δείκτη του χάρτη.

en: Inherited from
el: Κληρονομήθηκε από

en: Initial
el: Αρχικό

en: Initial slide
el: Αρχική διαφάνεια

en: Inline styles (CSS) are added at the end of the %s tag.
el: Τα ενσωματωμένα στυλ (CSS) προστίθενται στο τέλος της ετικέτας %s.

en: Inline styles (default)
el: Εσωτερικά στυλ (προεπιλογή)

en: Inner background color
el: Χρώμα εσωτερικού φόντου

en: Inner container
el: Εσωτερικό κοντέινερ

en: Input
el: Είσοδος

en: Input background
el: Φόντο εισαγωγής

en: Input border
el: Περίγραμμα εισαγωγής

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert "Toggle" element after "Nav items" to show/hide your mobile menu.
el: Εισήγαγε το στοιχείο “Εναλλαγή” μετά τα “Στοιχεία πλοήγησης” για εμφάνιση/απόκρυψη του μενού για κινητά.

en: Insert after
el: Εισαγωγή μετά

en: Insert components
el: Εισαγωγή στοιχείων

en: Insert element
el: Εισαγωγή στοιχείου

en: Insert elements in Emmet-like syntax.
el: Εισαγωγή στοιχείων με σύνταξη παρόμοια με το Emmet.

en: Insert layout
el: Εισαγωγή διάταξης

en: Insert media
el: Εισαγωγή πολυμέσων

en: Insert of the same component is not possible.
el: Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή του ίδιου εξαρτήματος.

en: Insert section
el: Εισαγωγή τμήματος

en: Insert template
el: Εισαγωγή προτύπου

en: Insert templates
el: Εισαγωγή προτύπων

en: Inserted
el: Εισήχθη

en: Inserted template uses theme style "%s"
el: Το εισηγμένο πρότυπο χρησιμοποιεί το στυλ θέματος “%s”

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
el: Η εισαγωγή οποιουδήποτε προτύπου αντικαθιστά τα δεδομένα σου. Συνιστούμε να αποθηκεύσεις πρώτα τις αλλαγές σου.

en: Inset
el: Ενσωματωμένο

en: Instagram access token required! Add in WordPress dashboard under %s
el: Απαιτείται διακριτικό πρόσβασης Instagram! Προσθέστε το στον πίνακα ελέγχου του WordPress κάτω από %s

en: Instagram feed
el: Ροή Instagram

en: Installed version
el: Εγκατεστημένη έκδοση

en: Instance
el: Στιγμιότυπο

en: Instances
el: Περιπτώσεις

en: Integer
el: Ακέραιος

en: Interaction
el: Αλληλεπίδραση

en: Interaction ID
el: Αναγνωριστικό αλληλεπίδρασης

en: Interactions
el: Αλληλεπιδράσεις

en: Interactions don't run in the builder.
el: Οι αλληλεπιδράσεις δεν εκτελούνται στον επεξεργαστή.

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Internal post/page
el: Εσωτερική θέση/σελίδα

en: Interval in ms
el: Διάστημα σε ms

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Invalid CSS response from Google Fonts.
el: Μη έγκυρη απόκριση CSS από τα Google Fonts.

en: Invalid SVG files
el: Μη έγκυρα αρχεία SVG

en: Invalid action
el: Μη έγκυρη ενέργεια

en: Invalid element names
el: Μη έγκυρα ονόματα στοιχείων

en: Invalid font ID.
el: Μη έγκυρο ID γραμματοσειράς.

en: Invalid font file
el: Μη έγκυρο αρχείο γραμματοσειράς

en: Invalid form token.
el: Μη έγκυρο διακριτικό φόρμας.

en: Invalid license key.
el: Μη έγκυρο κλειδί άδειας.

en: Invalid password reset key
el: Μη έγκυρο κλειδί επαναφοράς κωδικού

en: Invalid post ID or form ID.
el: Μη έγκυρο ID δημοσίευσης ή ID φόρμας.

en: Invalid pseudo class. Must start with a colon (:)
el: Μη έγκυρη ψευδοκλάση. Πρέπει να αρχίζει με άνω και κάτω τελεία (:)

en: Invalid request
el: Μη έγκυρο αίτημα

en: Invalid signature
el: Μη έγκυρη υπογραφή

en: Invalid total pages value "%1$s" extracted from path "%2$s". Expected a numeric value.
el: Μη έγκυρη τιμή συνολικών σελίδων “%1$s” που εξήχθη από τη διαδρομή “%2$s”. Αναμενόταν αριθμητική τιμή.

en: Invalid webhook URL.
el: Μη έγκυρο URL webhook.

en: Invalid webhook payload format.
el: Μη έγκυρη μορφή ωφέλιμου φορτίου webhook.

en: Invert
el: Αντιστροφή

en: Invisible
el: Αόρατο

en: Is
el: Είναι

en: Is archive main query
el: Είναι το κύριο ερώτημα αρχείου

en: Is main query
el: Είναι κύριο ερώτημα

en: Isolation
el: Απομόνωση

en: It's just a temporary deactivation
el: Είναι απλά μια προσωρινή απενεργοποίηση

en: Italic
el: Πλάγια

en: Item
el: Στοιχείο

en: Item width
el: Πλάτος στοιχείου

en: Items
el: Στοιχεία

en: Items to scroll
el: Αντικείμενα προς κύλιση

en: Items to show
el: Αντικείμενα προς εμφάνιση

en: January
el: Ιανουάριος

en: JavaScript function name without parentheses or window object.
el: Όνομα συνάρτησης JavaScript χωρίς παρενθέσεις ή αντικείμενο window.

en: JavaScript is automatically wrapped in script tags.
el: Η JavaScript τυλίγεται αυτόματα σε ετικέτες script.

en: Join Us
el: Γίνε μέλος

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Just another slide
el: Απλά άλλη μια διαφάνεια

en: Justify
el: Στοίχιση

en: Justify content
el: Στοίχιση περιεχομένου

en: Justify items
el: Στοίχιση αντικειμένων

en: Keep formatting
el: Συνεχίστε τη μορφοποίηση

en: Keep open while styling
el: Διατήρηση ανοιχτού κατά τη μορφοποίηση

en: Key
el: Κλειδί

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label text
el: Κείμενο ετικέτας

en: Label typography
el: Τυπογραφία ετικέτας

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language codes
el: Κωδικοί γλώσσας

en: Language switcher
el: Εναλλαγή γλώσσας

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Laptop
el: Φορητός υπολογιστής

en: Large
el: Μεγάλο

en: Last fetch
el: Τελευταία λήψη

en: Last generated
el: Τελευταία δημιουργία

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last order
el: Τελευταία παραγγελία

en: Last refresh
el: Τελευταία ανανέωση

en: Latest
el: Πιο πρόσφατα

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Layers
el: Επίπεδα

en: Layout
el: Διάταξη

en: Lazy
el: Με καθυστέρηση

en: Lazy load offset
el: Απόσταση καθυστερημένης φόρτωσης

en: Lead
el: Εισαγωγικό κείμενο

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about CSS filters
el: Μάθε περισσότερα για τα φίλτρα CSS

en: Learn more about CSS transform
el: Μάθε περισσότερα για τον μετασχηματισμό CSS

en: Learn more about CSS transform-origin
el: Μάθε περισσότερα για το σημείο αναφοράς μετασχηματισμού CSS

en: Learn more about CSS transitions
el: Μάθε περισσότερα για τις μεταβάσεις CSS

en: Learn more on wordpress.org
el: Μάθετε περισσότερα στο wordpress.org

en: Learn which %1$s you should to add to the fields above via the %2$s dynamic data tag.
el: Μάθετε ποια %1$s πρέπει να προσθέσετε στα παραπάνω πεδία μέσω της ετικέτας δυναμικών δεδομένων %2$s.

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
el: Αφήστε κενό για να εφαρμόσετε το πρότυπο σε όλους τους όρους αρχείου.

en: Leave empty to apply template to all post types.
el: Αφήστε κενό για να εφαρμόσετε το πρότυπο σε όλους τους τύπους δημοσιεύσεων.

en: Leave empty to update the current post.
el: Αφήστε κενό για ενημέρωση της τρέχουσας δημοσίευσης.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
el: Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη λίστα του WooCommerce.

en: Leave empty to use the default WordPress home URL.
el: Άφησε κενό για να χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη αρχική URL του WordPress.

en: Leave options empty to use the options of the first connected control.
el: Αφήστε τις επιλογές κενές για να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές του πρώτου συνδεδεμένου χειριστηρίου.

en: Leave the first comment
el: Αφήστε το πρώτο σχόλιο

en: Leave viewport
el: Έξοδος από το οπτικό πεδίο

en: Leave your comment
el: Αφήστε το σχόλιό σας

en: Left
el: Αριστερά

en: Left to right
el: Από αριστερά προς τα δεξιά

en: Left with space
el: Αριστερά με κενό

en: Lesser
el: Μικρότερο

en: Lesser or equal
el: Μικρότερο ή ίσο

en: Letter spacing
el: Απόσταση γραμμάτων

en: License
el: Άδεια χρήσης

en: License activated.
el: Η άδεια ενεργοποιήθηκε.

en: License key format
el: Μορφή κλειδιού άδειας χρήσης

en: Light
el: Ελαφριά

en: Light color
el: Ανοιχτό χρώμα

en: Lightbox
el: Προβολή σε φωτεινό κουτί

en: Lightbox Animation
el: Κίνηση lightbox

en: Lightbox ID
el: ID Lightbox

en: Lightbox Image
el: Εικόνα Lightbox

en: Lightbox Video
el: Βίντεο Lightbox

en: Lightbox id
el: ID lightbox

en: Lightness
el: Φωτεινότητα

en: Limit how often this popup appears.
el: Περιορίστε πόσο συχνά εμφανίζεται αυτό το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Limit the number of webhook requests that can be sent per hour.
el: Περιορίστε τον αριθμό των αιτημάτων webhook που μπορούν να σταλούν ανά ώρα.

en: Line cap
el: Άκρο γραμμής

en: Line height
el: Ύψος γραμμής

en: Line width in px
el: Πλάτος γραμμής σε px

en: Linear
el: Γραμμικό

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link & status
el: Σύνδεσμος & κατάσταση

en: Link To
el: Σύνδεσμος προς

en: Link attributes
el: Χαρακτηριστικά συνδέσμου

en: Link configured
el: Ο σύνδεσμος έχει ρυθμιστεί

en: Link entire post
el: Σύνδεση ολόκληρης της δημοσίευσης

en: Link entire product
el: Σύνδεσμος ολόκληρου προϊόντος

en: Link image
el: Σύνδεση εικόνας

en: Link rendered as
el: Σύνδεσμος που αποδίδεται ως

en: Link styles apply only to specific elements. Overwrite them via the %s filter or extend them via the CSS selectors setting below.
el: Τα στυλ συνδέσμων εφαρμόζονται μόνο σε συγκεκριμένα στοιχεία. Αντικαταστήστε τα μέσω του φίλτρου %s ή επεκτείνετέ τα μέσω της ρύθμισης επιλογέων CSS παρακάτω.

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Link to
el: Σύνδεσμος προς

en: Link to lightbox
el: Σύνδεσμος σε φωτεινό κουτί

en: Link to post
el: Σύνδεσμος προς δημοσίευση

en: Link to product
el: Σύνδεσμος προς το προϊόν

en: Link to website
el: Σύνδεσμος προς τον ιστότοπο

en: Link type
el: Τύπος συνδέσμου

en: Linked
el: Συνδεδεμένο

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: List
el: Λίστα

en: List item
el: Στοιχείο λίστας

en: List item #1
el: Στοιχείο λίστας #1

en: List item #2
el: Στοιχείο λίστας #2

en: List items
el: Στοιχεία λίστας

en: Live search
el: Ζωντανή αναζήτηση

en: Live search info
el: Πληροφορίες ζωντανής αναζήτησης

en: Live search wrapper selector
el: Επιλογέας περιτυλίγματος ζωντανής αναζήτησης

en: Load Block editor data into %s
el: Φόρτωση δεδομένων επεξεργαστή μπλοκ στο %s

en: Load all matching theme styles
el: Φόρτωση όλων των αντίστοιχων στυλ θέματος

en: Load more
el: Φόρτωση περισσότερων

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
el: Φόρτωσε πρότυπα από οποιαδήποτε άλλη εγκατάσταση Bricks στην οποία έχεις πρόσβαση στη βιβλιοθήκη προτύπων σου.

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading component preview
el: Φόρτωση προεπισκόπησης στοιχείου

en: Loading font data
el: Φόρτωση δεδομένων γραμματοσειράς

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading templates
el: Φόρτωση προτύπων

en: Local storage
el: Τοπική αποθήκευση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location content
el: Περιεχόμενο τοποθεσίας

en: Location subtitle
el: Υπότιτλος τοποθεσίας

en: Location title
el: Τίτλος τοποθεσίας

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Lock selected
el: Κλείδωμα επιλεγμένων

en: Lock/unlock global classes
el: Κλείδωμα/ξεκλείδωμα καθολικών κλάσεων

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
el: Συνδεθείτε στο %s για να ανακτήσετε το κλειδί άδειας χρήσης ή αντιγράψτε και επικολλήστε το από το email επιβεβαίωσης της αγοράς σας.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
el: Σύνδεση του χρήστη μετά από επιτυχή εγγραφή. Συμβουλή: Ορίστε την ενέργεια “Ανακατεύθυνση” για να ανακατευθύνετε τον χρήστη στην περιοχή λογαριασμού/διαχείρισης.

en: Logged in
el: Συνδεδεμένος

en: Logged out
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Logged-in users
el: Συνδεδεμένοι χρήστες

en: Logged-in users with role
el: Συνδεδεμένοι χρήστες με ρόλο

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login URL
el: URL σύνδεσης

en: Login form
el: Φόρμα σύνδεσης

en: Login message
el: Μήνυμα σύνδεσης

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logo inverse
el: Αντίστροφο λογότυπο

en: Logout URL
el: URL αποσύνδεσης

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Loop
el: Επανάληψη

en: Lost password
el: Απώλεια κωδικού

en: Low
el: Χαμηλή

en: Low stock
el: Χαμηλό απόθεμα

en: Lowercase
el: Πεζά

en: Lowercase removes leading zeros
el: Τα πεζά αφαιρούν τα αρχικά μηδενικά

en: Magnificent
el: Μεγαλοπρεπές

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API του Mailchimp! Προσθέστε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου στο: %s

en: Main
el: Κύριο

en: Main query
el: Κύριο ερώτημα

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Maintenance mode
el: Λειτουργία συντήρησης

en: Make sure not to use the "Product tabs" element on the same page.
el: Φρόντισε να μη χρησιμοποιήσεις το στοιχείο “Καρτέλες προϊόντος” στην ίδια σελίδα.

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
el: Βεβαιωθείτε ότι ο απομακρυσμένος ιστότοπος που εισαγάγατε παραπάνω σας έχει παραχωρήσει “Πρόσβαση στα Templates μου”.

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
el: Βεβαιώσου ότι δεν υπάρχουν στοιχεία με συνδέσμους μέσα στο συνδεδεμένο περιέχον στοιχείο σου (ένθετοι σύνδεσμοι).

en: Make sure to save settings after closing this modal to apply changes
el: Βεβαιωθείτε ότι θα αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις μετά το κλείσιμο αυτού του παραθύρου για να εφαρμοστούν οι αλλαγές

en: Make sure to set "%1$s" in your "%2$s" definitions below.
el: Βεβαιώσου ότι έχεις ορίσει το “%1$s” στους ορισμούς “%2$s” παρακάτω.

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Manage global elements
el: Διαχείριση καθολικών στοιχείων

en: Manage my menus in WordPress.
el: Διαχείριση των μενού μου στο WordPress.

en: Manage your custom font files
el: Διαχείριση των προσαρμοσμένων αρχείων γραμματοσειρών

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: Manually regenerate CSS files
el: Χειροκίνητη αναδημιουργία αρχείων CSS

en: Map
el: Χάρτης

en: Map Connector
el: Συνδετήρας χάρτη

en: Map ID
el: Αναγνωριστικό χάρτη

en: Map Type Control
el: Έλεγχος τύπου χάρτη

en: Map center
el: Κέντρο χάρτη

en: Map style
el: Στιλ χάρτη

en: Map type
el: Τύπος χάρτη

en: March
el: Μάρτιος

en: Margin
el: Περιθώριο

en: Mark
el: Επισήμανση

en: Mark all as read
el: Σημείωση όλων ως αναγνωσμένα

en: Mark as active
el: Επισήμανση ως ενεργό

en: Mark as inactive
el: Επισήμανση ως ανενεργό

en: Marker
el: Δείκτης

en: Markers
el: Δείκτες

en: Markers set on individual addresses or map connectors precede these settings.
el: Οι δείκτες που έχουν οριστεί σε μεμονωμένες διευθύνσεις ή συνδέσεις χάρτη προηγούνται αυτών των ρυθμίσεων.

en: Marvelous
el: Θαυμάσιο

en: Mask
el: Μάσκα

en: Masonry
el: Τοιχοποιία

en: Max
el: Μέγιστο

en: Max Zoom
el: Μέγιστο ζουμ

en: Max payload size
el: Μέγιστο μέγεθος ωφέλιμου φορτίου

en: Max requests per hour
el: Μέγιστα αιτήματα ανά ώρα

en: Max resolution
el: Μέγιστη ανάλυση

en: Max results
el: Μέγιστα αποτελέσματα

en: Max upload size: %s
el: Μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης: %s

en: Max. entries
el: Μέγιστες καταχωρήσεις

en: Max. files
el: Μέγιστος αριθμός αρχείων

en: Max. height
el: Μέγ. ύψος

en: Max. items
el: Μέγιστος αριθμός στοιχείων

en: Max. length
el: Μέγιστο μήκος

en: Max. post width
el: Μέγιστο πλάτος στύλου

en: Max. price
el: Μέγιστη τιμή

en: Max. products
el: Μέγιστος αριθμός προϊόντων

en: Max. rating
el: Μέγιστη αξιολόγηση

en: Max. related posts
el: Μέγιστος αριθμός σχετικών δημοσιεύσεων

en: Max. size
el: Μέγιστο μέγεθος

en: Max. time
el: Μέγιστη ώρα

en: Max. value
el: Μέγιστη τιμή

en: Max. width
el: Μέγ. πλάτος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Maximum number of entries reached.
el: Επιτεύχθηκε ο μέγιστος αριθμός καταχωρήσεων.

en: Maximum number of results to display for each query loop in the builder. Applies only to Bricks-native queries. Leave blank to use the default value.
el: Μέγιστος αριθμός αποτελεσμάτων προς εμφάνιση για κάθε βρόχο ερωτήματος στον επεξεργαστή. Ισχύει μόνο για τα εγγενή ερωτήματα του Bricks. Αφήστε κενό για χρήση της προεπιλεγμένης τιμής.

en: Maximum number of webhook requests allowed per hour.
el: Μέγιστος αριθμός αιτημάτων webhook που επιτρέπονται ανά ώρα.

en: Maximum size of the webhook payload in kilobytes.
el: Μέγιστο μέγεθος του ωφέλιμου φορτίου του webhook σε kilobytes.

en: Maximum value
el: Μέγιστη τιμή

en: May
el: Μάιος

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Media File
el: Αρχείο πολυμέσων

en: Media URL
el: URL πολυμέσων

en: Media library
el: Βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Media query
el: Ερώτημα μέσων

en: Medium
el: Μεσαία

en: Mega menu
el: Μεγα-μενού

en: Member
el: Μέλος

en: Menu
el: Μενού

en: Menu bar
el: Γραμμή μενού

en: Menu order
el: Σειρά μενού

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message sent from:
el: Το μήνυμα στάλθηκε από:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
el: Το μήνυμα στάλθηκε επιτυχώς. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σου το συντομότερο δυνατό.

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Meta
el: Μετα-δεδομένα

en: Meta Data
el: Μεταδεδομένα

en: Meta Key
el: Κλειδί μετα-δεδομένων

en: Meta description
el: Μετα-περιγραφή

en: Meta key
el: Κλειδί μετα-δεδομένων

en: Meta keywords
el: Meta λέξεις-κλειδιά

en: Meta query
el: Ερώτημα μετα-δεδομένων

en: Meta typography
el: Τυπογραφία μετα-δεδομένων

en: Meta value
el: Τιμή μετα-δεδομένων

en: Meta value num
el: Αριθμητική τιμή meta

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Mid Size
el: Μεσαίο μέγεθος

en: Middle center
el: Μέση κέντρο

en: Middle left
el: Μέση αριστερά

en: Middle right
el: Μέση δεξιά

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Min
el: Ελάχιστο

en: Min Zoom
el: Ελάχιστο ζουμ

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
el: Η ελάχιστη έκδοση PHP για να τρέξει το Bricks είναι PHP 5.4

en: Min. characters
el: Ελάχιστοι χαρακτήρες

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
el: Ελάχιστη διάσταση: Διπλάσια της τιμής κάτω από το ύψος λογότυπου / πλάτος λογότυπου για σωστή εμφάνιση σε συσκευές retina.

en: Min. height
el: Ελάχ. ύψος

en: Min. height is 70.
el: Το ελάχιστο ύψος είναι 70.

en: Min. length
el: Ελάχιστο μήκος

en: Min. price
el: Ελάχιστη τιμή

en: Min. time
el: Ελάχιστη ώρα

en: Min. value
el: Ελάχιστη τιμή

en: Min. width
el: Ελάχ. πλάτος

en: Min/max date
el: Ελάχιστη/μέγιστη ημερομηνία

en: Mini cart
el: Μίνι καλάθι

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Minimum value
el: Ελάχιστη τιμή

en: Misc
el: Διάφορα

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Missing sidebar name.
el: Λείπει το όνομα της πλευρικής στήλης.

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile first
el: Πρώτα για κινητά

en: Mobile landscape
el: Κινητό σε οριζόντια προβολή

en: Mobile menu
el: Μενού για κινητά

en: Mobile portrait
el: Κινητό σε κατακόρυφη προβολή

en: Mode
el: Λειτουργία

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Modified date
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Month: %s
el: Μήνας: %s

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: More about meta robots directives.
el: Περισσότερα για τις οδηγίες meta robots.

en: More content to come ..
el: Περισσότερο περιεχόμενο έρχεται..

en: More layouts
el: Περισσότερες διατάξεις

en: More text
el: Περισσότερο κείμενο

en: Most Popular
el: Δημοφιλέστερα

en: Most specific
el: Πιο συγκεκριμένο

en: Mouse enter
el: Είσοδος ποντικιού

en: Mouse leave
el: Έξοδος ποντικιού

en: Mouse leave window
el: Έξοδος ποντικιού από το παράθυρο

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move elements
el: Μετακίνηση στοιχείων

en: Move selected
el: Μετακίνηση επιλεγμένων

en: Move to trash
el: Μετακίνηση στον κάδο

en: Moved
el: Μετακινήθηκε

en: Moved to trash
el: Μετακινήθηκε στον κάδο

en: Multilevel
el: Πολλαπλά επίπεδα

en: Multiple options
el: Πολλαπλές επιλογές

en: Must match with the format saved in database.
el: Πρέπει να ταιριάζει με τη μορφή που είναι αποθηκευμένη στη βάση δεδομένων.

en: Mute
el: Σίγαση

en: Muted
el: Απαλό

en: Muted color
el: Χρώμα σε άτονο

en: My Templates
el: Τα templates μου

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: My templates
el: Τα πρότυπά μου

en: My templates access
el: Πρόσβαση στα πρότυπά μου

en: MySQL version
el: Έκδοση MySQL

en: NUMERIC
el: ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ

en: Name
el: Όνομα

en: Name already exists
el: Το όνομα υπάρχει ήδη

en: Name is required
el: Το όνομα είναι υποχρεωτικό

en: Name is reserved
el: Το όνομα είναι δεσμευμένο

en: Name to display instead of the remote template URL in the template source dropdown.
el: Όνομα που θα εμφανίζεται αντί για το απομακρυσμένο URL προτύπου στην αναπτυσσόμενη λίστα πηγής προτύπων.

en: Native actions on this hook
el: Εγγενείς ενέργειες σε αυτό το hook

en: Native elements
el: Εγγενή στοιχεία

en: Nav
el: Πλοήγηση

en: Nav Menu
el: Μενού πλοήγησης

en: Nav items
el: Στοιχεία πλοήγησης

en: Navigate through the different query pages without reloading the page.
el: Πλοήγηση στις διαφορετικές σελίδες του ερωτήματος χωρίς επαναφόρτωση της σελίδας.

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Neat
el: Τακτοποιημένο

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
el: Χρειάζεστε βοήθεια; Βρήκατε ένα σφάλμα; Προτείνετε ένα χαρακτηριστικό;?

en: Nestable
el: Εμφωλεύσιμο

en: Nestable elements can't be converted to components. You can either unlink them manually by right-clicking the global element in the builder or convert them automatically by clicking the "Convert to components" button above and then confirm the prompt.
el: Τα εμφωλεύσιμα στοιχεία δεν μπορούν να μετατραπούν σε components. Μπορείς είτε να τα αποσυνδέσεις χειροκίνητα κάνοντας δεξί κλικ στο καθολικό στοιχείο στο πρόγραμμα κατασκευής είτε να τα μετατρέψεις αυτόματα κάνοντας κλικ στο κουμπί “Μετατροπή σε components” παραπάνω και μετά να επιβεβαιώσεις το μήνυμα.

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέο

en: New Custom Font
el: Νέα προσαρμοσμένη γραμματοσειρά

en: New Template
el: Νέο Template

en: New Template Name
el: Νέο Όνομα Template

en: New capability
el: Νέα δυνατότητα

en: New category name
el: Όνομα νέας κατηγορίας

en: New class name
el: Νέο όνομα κλάσης

en: New classes detected. Resolve conflicts, if any, to import or skip.
el: Εντοπίστηκαν νέες κλάσεις. Επιλύστε τυχόν διενέξεις για εισαγωγή ή παράλειψη.

en: New color could not be saved.
el: Το νέο χρώμα δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: New color palette name
el: Νέο όνομα παλέτας χρωμάτων

en: New feature
el: Νέα λειτουργία

en: New group name
el: Νέο όνομα ομάδας

en: New query name
el: Νέο όνομα ερωτήματος

en: New sidebar created.
el: Δημιουργήθηκε νέα πλευρική στήλη.

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: New theme style name
el: Νέο όνομα στυλ θέματος

en: New variable name
el: Νέο όνομα μεταβλητής

en: Newer Comments
el: Νεότερα σχόλια

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Icon
el: Επόμενο εικονίδιο

en: Next arrow
el: Επόμενο βέλος

en: Next label
el: Επόμενη ετικέτα

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Next post
el: Επόμενη θέση

en: Next slide
el: Επόμενη διαφάνεια

en: Nice job
el: Ωραία δουλειά

en: Nicename
el: Κανονικό όνομα

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No Bricks data found.
el: Δεν βρέθηκαν δεδομένα για τούβλα.

en: No CSS variable found.
el: Δεν βρέθηκε μεταβλητή CSS.

en: No Custom Font found in Trash
el: Δεν βρέθηκε Προσαρμοσμένη Γραμματοσειρά στον Κάδο

en: No Custom Fonts found
el: Δεν βρέθηκαν Προσαρμοσμένες Γραμματοσειρές

en: No Facebook page URL provided.
el: Δεν έχει δοθεί URL σελίδας Facebook.

en: No HTML markup defined.
el: Δεν έχει οριστεί σήμανση HTML.

en: No Instagram account found.
el: Δεν βρέθηκε λογαριασμός Instagram.

en: No Instagram posts found.
el: Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις Instagram.

en: No Polylang languages found.
el: Δεν βρέθηκαν γλώσσες Polylang.

en: No SVG selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί SVG.

en: No Template Bundle found
el: Δεν βρέθηκε Πακέτο Templates

en: No Template Tag found
el: Δεν βρέθηκε Ετικέτα Template

en: No Template found in Trash
el: Δεν βρέθηκε Template στον Κάδο

en: No Templates found
el: Δεν βρέθηκαν Templates

en: No URL parameters are generated or read, even if filter elements are present.
el: Δεν δημιουργούνται ούτε διαβάζονται παράμετροι URL, ακόμα κι αν υπάρχουν στοιχεία φίλτρου.

en: No Vimeo ID provided.
el: Δεν δόθηκε ID Vimeo.

en: No Vimeo URL provided.
el: Δεν παρέχεται URL Vimeo.

en: No WordPress added content found.
el: Δεν βρέθηκε περιεχόμενο που προστέθηκε από το WordPress.

en: No WordPress widget type selected.
el: Δεν επιλέχθηκε τύπος widget WordPress.

en: No YouTube ID provided.
el: Δεν δόθηκε ID YouTube.

en: No YouTube URL provided.
el: Δεν παρέχεται URL YouTube.

en: No access
el: Χωρίς πρόσβαση

en: No accordion item added.
el: Δεν έχει προστεθεί στοιχείο ακορντεόν.

en: No action has been set for this form.
el: Δεν έχει οριστεί ενέργεια για αυτήν τη φόρμα.

en: No active icon set selected
el: Δεν έχει επιλεγεί ενεργό σετ εικονιδίων

en: No additional information to show.
el: Δεν υπάρχουν πρόσθετες πληροφορίες για προβολή.

en: No audio file selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί αρχείο ήχου.

en: No caption
el: Χωρίς λεζάντα

en: No checkout fields defined.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία ολοκλήρωσης αγοράς.

en: No classes found
el: Δεν βρέθηκαν κλάσεις

en: No classes specified for deletion
el: Δεν καθορίστηκαν κλάσεις για διαγραφή

en: No classes to import.
el: Δεν υπάρχουν κλάσεις για εισαγωγή.

en: No code found.
el: Δε βρέθηκε κώδικας.

en: No components found.
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία.

en: No conflict
el: Καμία διένεξη

en: No connectable property found.
el: Δεν βρέθηκε συνδέσιμη ιδιότητα.

en: No content
el: Χωρίς περιεχόμενο

en: No date/fields set.
el: Δεν έχουν οριστεί ημερομηνίες/πεδία.

en: No default value
el: Καμία προεπιλεγμένη τιμή

en: No dynamic data found.
el: Δεν βρέθηκαν δυναμικά δεδομένα.

en: No dynamic data set.
el: Δεν ορίστηκαν δυναμικά δεδομένα.

en: No effect with loop enabled
el: Καμία επίδραση με ενεργοποιημένη την επανάληψη

en: No elements found for the selected filter.
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία για το επιλεγμένο φίλτρο.

en: No email address provided.
el: Δεν δόθηκε διεύθυνση email.

en: No excerpt found.
el: Δεν βρέθηκε απόσπασμα.

en: No file URL provided.
el: Δεν παρέχεται URL αρχείου.

en: No file selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί αρχείο.

en: No files were uploaded.
el: Δεν ανέβηκαν αρχεία.

en: No filter source selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί πηγή φίλτρου.

en: No fluid typography category selected. Please create and select a category, then generate your fluid typography variables.
el: Δεν έχει επιλεγεί κατηγορία ρευστής τυπογραφίας. Παρακαλώ δημιουργήστε και επιλέξτε μια κατηγορία, και στη συνέχεια δημιουργήστε τις μεταβλητές ρευστής τυπογραφίας σας.

en: No fluid typography variables found. Configure the scale generator on the right-hand side as per your requirements. Once done, click the "Generate variables" button to automatically create your fluid typography variables.
el: Δεν βρέθηκαν μεταβλητές ρευστής τυπογραφίας. Ρυθμίστε τη γεννήτρια κλίμακας στη δεξιά πλευρά σύμφωνα με τις απαιτήσεις σας. Μόλις ολοκληρώσετε, κάντε κλικ στο κουμπί "Δημιουργία μεταβλητών" για να δημιουργήσετε αυτόματα τις μεταβλητές ρευστής τυπογραφίας σας.

en: No font files found in the CSS.
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία γραμματοσειρών στο CSS.

en: No form field added.
el: Δεν έχει προστεθεί πεδίο φόρμας.

en: No found rows
el: Δεν βρέθηκαν σειρές

en: No hook selected.
el: Δεν επιλέχθηκε hook.

en: No icon selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί εικονίδιο.

en: No image selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί εικόνα.

en: No instances
el: Καμία παρουσία

en: No languages found.
el: Δεν βρέθηκαν γλώσσες.

en: No latitude/longitude or address provided. Use dynamic data tags to retrieve the coordinates/address from your query loop results.
el: Δεν παρέχεται γεωγραφικό πλάτος/μήκος ή διεύθυνση. Χρησιμοποιήστε ετικέτες δυναμικών δεδομένων για να ανακτήσετε τις συντεταγμένες/διεύθυνση από τα αποτελέσματα του βρόχου ερωτήματός σας.

en: No license for provided license key found.
el: Δεν βρέθηκε άδεια για το παρεχόμενο κλειδί άδειας.

en: No link
el: Δεν υπάρχει σύνδεσμος

en: No list items defined.
el: Δεν έχουν οριστεί στοιχεία λίστας.

en: No locations found
el: Δε βρέθηκαν τοποθεσίες

en: No menu items
el: Δεν υπάρχουν στοιχεία μενού

en: No meta data selected.
el: Δεν έχουν επιλεγεί μεταδεδομένα.

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: No native actions on this hook
el: Δεν υπάρχουν εγγενείς ενέργειες σε αυτό το hook

en: No nav menu found.
el: Δεν βρέθηκε μενού πλοήγησης.

en: No options found
el: Δεν βρέθηκαν επιλογές

en: No order found or the order is not suitable for this element.
el: Δεν βρέθηκε παραγγελία ή η παραγγελία δεν είναι κατάλληλη για αυτό το στοιχείο.

en: No orphaned elements found.
el: Δε βρέθηκαν ορφανά στοιχεία.

en: No pagination on singular posts/pages.
el: Δεν υπάρχει σελιδοποίηση σε μεμονωμένα άρθρα/σελίδες.

en: No pagination results.
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα σελιδοποίησης.

en: No permission
el: Χωρίς άδεια

en: No post ID provided.
el: Δεν δόθηκε ID δημοσίευσης.

en: No posts found
el: Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις

en: No previous or next posts found..
el: Δεν βρέθηκαν προηγούμενες ή επόμενες αναρτήσεις..

en: No pricing table defined.
el: Δεν έχει οριστεί πίνακας τιμών.

en: No product archive description found.
el: Δεν βρέθηκε περιγραφή αρχείου προϊόντων.

en: No product selected
el: Δεν έχει επιλεγεί προϊόν

en: No products in cart
el: Δεν υπάρχουν προϊόντα στο καλάθι

en: No products to show.
el: Δεν υπάρχουν προϊόντα για προβολή.

en: No progress bar created.
el: Δεν έχει δημιουργηθεί μπάρα προόδου.

en: No properties connected.
el: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένες ιδιότητες.

en: No properties found.
el: Δεν βρέθηκαν ιδιότητες.

en: No property groups found.
el: Δεν βρέθηκαν ομάδες ιδιοτήτων.

en: No query selected
el: Δεν έχει επιλεγεί ερώτημα

en: No rating
el: Χωρίς βαθμολογία

en: No ratings
el: Χωρίς αξιολογήσεις

en: No ratings yet.
el: Δεν υπάρχουν ακόμα αξιολογήσεις.

en: No related products to show.
el: Δεν υπάρχουν σχετικά προϊόντα για προβολή.

en: No repeat
el: Χωρίς επανάληψη

en: No results
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: No results found
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No scroll
el: Χωρίς κύλιση

en: No sharing option selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί επιλογή κοινοποίησης.

en: No shortcode provided.
el: Δεν έχει δοθεί σύντομος κωδικός.

en: No sidebar selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί πλευρική στήλη.

en: No signature
el: Χωρίς υπογραφή

en: No slide added.
el: Δεν έχει προστεθεί διαφάνεια.

en: No social icon added.
el: Δεν έχει προστεθεί εικονίδιο κοινωνικών δικτύων.

en: No spaces. No pound (#) sign.
el: Χωρίς κενά. Χωρίς σύμβολο δίεσης (#).

en: No tabs added.
el: Δεν προστέθηκαν καρτέλες.

en: No target query selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί ερώτημα-στόχος.

en: No team members added.
el: Δεν προστέθηκαν μέλη ομάδας.

en: No template selected.
el: Δεν επιλέχθηκε πρότυπο.

en: No templates found.
el: Δεν βρέθηκαν πρότυπα.

en: No testimonials added.
el: Δεν προστέθηκαν μαρτυρίες.

en: No text added.
el: Δεν προστέθηκε κείμενο.

en: No valid font files were processed.
el: Δεν επεξεργάστηκαν έγκυρα αρχεία γραμματοσειράς.

en: No variables found. Create a CSS variable using the input at the bottom or in bulk by clicking the "Import" icon at the top.
el: Δεν βρέθηκαν μεταβλητές. Δημιούργησε μια μεταβλητή CSS χρησιμοποιώντας την είσοδο στο κάτω μέρος ή μαζικά κάνοντας κλικ στο εικονίδιο “Εισαγωγή” στην κορυφή.

en: No video selected.
el: Δεν επιλέχθηκε βίντεο.

en: No wrap
el: Χωρίς αναδίπλωση

en: No-repeat
el: Χωρίς-επανάληψη

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονική

en: Not allowed
el: Δεν επιτρέπεται

en: Not allowed: Infinite template loop.
el: Δεν επιτρέπεται: Ατέρμονος βρόχος προτύπου.

en: Not applied in the builder.
el: Δεν εφαρμόζεται στο πρόγραμμα επεξεργασίας.

en: Not empty
el: Μη κενό

en: Not equal
el: Δεν είναι ίσο

en: Not exists
el: Δεν υπάρχει

en: Not featured
el: Μη προτεινόμενα

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Not new
el: Όχι νέο

en: Not on sale
el: Όχι σε έκπτωση

en: Not possible while bulk-editing.
el: Δεν είναι δυνατή η μαζική επεξεργασία.

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Not supported on mobile devices
el: Δεν υποστηρίζεται σε κινητές συσκευές

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: Nothing found.
el: Δεν βρέθηκε τίποτα.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
el: Δεν βρέθηκε τίποτα. Δοκίμασε ξανά με διαφορετική λέξη-κλειδί!

en: Nothing to copy
el: Τίποτα για αντιγραφή

en: Nothing to paste
el: Τίποτα για επικόλληση

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: Notice from %1$s: But don't worry. %1$s regularly updates all WooCommerce template files with each new release. If you are on the latest version and see this message, any necessary compatibility enhancements will be included in the next update.
el: Ειδοποίηση από %1$s: Αλλά μην ανησυχείτε. Το %1$s ενημερώνει τακτικά όλα τα αρχεία προτύπων του WooCommerce με κάθε νέα έκδοση. Αν είστε στην τελευταία έκδοση και βλέπετε αυτό το μήνυμα, τυχόν απαραίτητες βελτιώσεις συμβατότητας θα συμπεριληφθούν στην επόμενη ενημέρωση.

en: Notices
el: Ειδοποιήσεις

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of comments
el: Αριθμός σχολίων

en: Number of posts
el: Αριθμός δημοσιεύσεων

en: Number of users to retrieve
el: Αριθμός χρηστών για ανάκτηση

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Numeric
el: Αριθμητικό

en: Numeric meta value
el: Αριθμητική τιμή μετα-δεδομένων

en: Object fit
el: Προσαρμογή αντικειμένου

en: Object position
el: Θέση αντικειμένου

en: Oblique
el: Λοξή

en: October
el: Οκτώβριος

en: Odd background
el: Φόντο μονών

en: Off
el: Απενεργοποίηση

en: Offcanvas
el: Πλαϊνό μενού

en: Offset
el: Μετατόπιση

en: Offset key
el: Κλειδί μετατόπισης

en: Offset key location
el: Θέση κλειδιού μετατόπισης

en: Okay
el: Εντάξει

en: Older Comments
el: Παλαιότερα σχόλια

en: On
el: Ενεργό

en: On backorder
el: Σε παραγγελία

en: On blur
el: Κατά την απώλεια εστίασης

en: On input
el: Κατά την εισαγωγή

en: On input, blur and submit
el: Κατά την εισαγωγή, απώλεια εστίασης και υποβολή

en: On sale
el: Σε έκπτωση

en: On sale products only
el: Μόνο προϊόντα σε προσφορά

en: Once done editing, click the "Save Settings" button at the bottom below to persist your changes.
el: Μόλις ολοκληρώσετε την επεξεργασία, κάντε κλικ στο κουμπί “Αποθήκευση Ρυθμίσεων” στο κάτω μέρος για να διατηρήσετε τις αλλαγές σας.

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
el: Μόλις εξοικειωθείτε με τον τρόπο λειτουργίας του Bricks, είναι καλή ιδέα να μάθετε για τα πρότυπα. Έτσι δημιουργείτε την κεφαλίδα, το υποσέλιδο και οποιοδήποτε άλλο τύπο επαναχρησιμοποιήσιμου περιεχομένου του ιστότοπού σας, όπως διατάξεις άρθρων ιστολογίου, αρχεία, σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης και σελίδες σφαλμάτων.

en: One Page Navigation
el: Πλοήγηση μίας σελίδας

en: One Result
el: Ένα αποτέλεσμα

en: One feature per line
el: Ένα χαρακτηριστικό ανά γραμμή

en: One or more of the selected classes conflict with existing classes on your site. You must either override the existing classes on your site or discard these imported versions.
el: Μία ή περισσότερες από τις επιλεγμένες κλάσεις έρχονται σε σύγκρουση με υπάρχουσες κλάσεις στον ιστότοπό σας. Πρέπει είτε να αντικαταστήσετε τις υπάρχουσες κλάσεις στον ιστότοπό σας είτε να απορρίψετε αυτές τις εισαγόμενες εκδόσεις.

en: One or more webhook requests failed.
el: Ένα ή περισσότερα αιτήματα webhook απέτυχαν.

en: One post found
el: Βρέθηκε μία δημοσίευση

en: Only added if none of your product fields contains any links.
el: Προστίθεται μόνο αν κανένα από τα πεδία του προϊόντος σας δεν περιέχει συνδέσμους.

en: Only applicable for purchasable simple products with in stock status.
el: Ισχύει μόνο για αγοράσιμα απλά προϊόντα με κατάσταση διαθέσιμου αποθέματος.

en: Only applicable if the add to cart display as form (e.g. on single product page).
el: Εφαρμόζεται μόνο αν η προσθήκη στο καλάθι εμφανίζεται ως φόρμα (π.χ. στη σελίδα μεμονωμένου προϊόντος).

en: Only applied in builder and template preview.
el: Εφαρμόζεται μόνο στον κατασκευαστή και στην προεπισκόπηση προτύπου.

en: Only applies to Image, Image Gallery, and SVG elements. Images will not be imported if the source is a custom URL or a dynamic data tag.
el: Ισχύει μόνο για στοιχεία Εικόνας, Συλλογής Εικόνων και SVG. Οι εικόνες δεν θα εισαχθούν αν η πηγή είναι προσαρμοσμένο URL ή δυναμική ετικέτα δεδομένων.

en: Only applies to new items added to the DOM.
el: Εφαρμόζεται μόνο σε νέα στοιχεία που προστίθενται στο DOM.

en: Only applies to top level dropdown elements.
el: Εφαρμόζεται μόνο σε στοιχεία αναδυόμενου μενού ανώτατου επιπέδου.

en: Only empty draft fonts can be deleted.
el: Μόνο τα κενά προσχέδια γραμματοσειρών μπορούν να διαγραφούν.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
el: Δώσε πρόσβαση στα πρότυπά σου μόνο στους ιστότοπους που έχεις εισάγει παραπάνω. Ένα URL ανά γραμμή.

en: Only muted YouTube videos will autoplay on iOS Safari.
el: Μόνο τα βίντεο YouTube με σίγαση θα αναπαράγονται αυτόματα στο iOS Safari.

en: Only one "Table of contents" element can be visible on a page at a time.
el: Μόνο ένα στοιχείο “Πίνακας περιεχομένων” μπορεί να είναι ορατό σε μια σελίδα κάθε φορά.

en: Only parent terms
el: Μόνο γονικοί όροι

en: Only post queries are supported in this version.
el: Μόνο τα ερωτήματα δημοσιεύσεων υποστηρίζονται σε αυτήν την έκδοση.

en: Only rendered if link is set.
el: Εμφανίζεται μόνο αν έχει οριστεί σύνδεσμος.

en: Only return terms
el: Επιστροφή μόνο όρων

en: Only set if you experience problems with the default rendering in the builder (REST API disabled, etc.)
el: Ορίστε μόνο αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την προεπιλεγμένη απόδοση στον επεξεργαστή (απενεργοποιημένο REST API, κλπ.)

en: Only supports Post, Term, and User context. More context are available inside the "Interaction" settings that open this popup.
el: Υποστηρίζει μόνο πλαίσιο Άρθρου, Όρου και Χρήστη. Περισσότερα πλαίσια είναι διαθέσιμα μέσα στις ρυθμίσεις “Αλληλεπίδρασης” που ανοίγουν αυτό το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Only the first assigned term will be displayed.
el: Θα εμφανιστεί μόνο ο πρώτος ανατεθειμένος όρος.

en: Only works if the first assigned term is a child term.
el: Λειτουργεί μόνο αν ο πρώτος ανατεθειμένος όρος είναι θυγατρικός όρος.

en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open accordion
el: Άνοιγμα ακορντεόν

en: Open icon manager
el: Άνοιγμα διαχειριστή εικονιδίων

en: Open image in lightbox
el: Άνοιγμα εικόνας σε φωτεινό κουτί

en: Open in new tab
el: Άνοιγμα σε νέα καρτέλα

en: Open mobile menu
el: Άνοιγμα μενού για κινητά

en: Open on add to cart (AJAX)
el: Άνοιγμα κατά την προσθήκη στο καλάθι (AJAX)

en: Open on page load
el: Άνοιγμα κατά τη φόρτωση της σελίδας

en: Open tab index
el: Άνοιγμα δείκτη καρτέλας

en: Open tab on
el: Άνοιγμα καρτέλας σε

en: Operating system
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Opposites linked
el: Αντίθετες πλευρές συνδεδεμένες

en: Option
el: Επιλογή

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Options
el: Επιλογές

en: Options (one per line)
el: Επιλογές (μία ανά γραμμή)

en: Options type
el: Τύπος επιλογών

en: Or
el: Ή

en: Order
el: Σειρά

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order date
el: Ημερομηνία παραγγελίας

en: Order details
el: Λεπτομέρειες παραγγελίας

en: Order email
el: Email παραγγελίας

en: Order id
el: ID παραγγελίας

en: Order matters. Start at smallest breakpoint. If using mobile-first start at largest breakpoint.
el: Η σειρά έχει σημασία. Ξεκινήστε από το μικρότερο σημείο διακοπής. Αν χρησιμοποιείτε προσέγγιση mobile-first, ξεκινήστε από το μεγαλύτερο σημείο διακοπής.

en: Order meta key
el: Κλειδί μετα-δεδομένων ταξινόμησης

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Order overview
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Order payment method
el: Μέθοδος πληρωμής παραγγελίας

en: Order receipt
el: Απόδειξη παραγγελίας

en: Order review
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: Order updates
el: Ενημερώσεις παραγγελίας

en: Ordered list
el: Ταξινομημένη λίστα

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Organize your properties in groups. Reorder your groups via drag & drop. Click to rename. Create a property group using the form below.
el: Οργανώστε τα ακίνητά σας σε ομάδες. Αναδιατάξτε τις ομάδες σας μέσω drag & drop. Κάντε κλικ για να μετονομάσετε. Δημιουργήστε μια ομάδα ακινήτων χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: Original price
el: Αρχική τιμή

en: Original price typography
el: Τυπογραφία αρχικής τιμής

en: Orphaned elements
el: Ορφανά στοιχεία

en: Orphaned elements detected (%s). Please back-up your site or at least copy all elements in the structure panel, then click the "Clean up" button below to remove all orphaned elements.
el: Εντοπίστηκαν ορφανά στοιχεία (%s). Κάνε αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σου ή τουλάχιστον αντίγραψε όλα τα στοιχεία στον πίνακα δομής, μετά κάνε κλικ στο κουμπί “Εκκαθάριση” παρακάτω για να αφαιρέσεις όλα τα ορφανά στοιχεία.

en: Orphaned elements removed.
el: Τα ορφανά στοιχεία αφαιρέθηκαν.

en: Orphaned elements review
el: Επισκόπηση ορφανών στοιχείων

en: Other
el: Άλλο

en: Other (URL)
el: Άλλο (URL)

en: Other classes
el: Άλλες κλάσεις

en: Other pages
el: Άλλες σελίδες

en: Other styles
el: Άλλα στυλ

en: Others
el: Άλλα

en: Out of stock
el: Εξαντλημένο

en: Outer width of the info box popup.
el: Εξωτερικό πλάτος του αναδυόμενου πλαισίου πληροφοριών.

en: Outline
el: Περίγραμμα

en: Outline - Dark
el: Περίγραμμα - σκούρο

en: Outline - Light
el: Περίγραμμα - ανοιχτό

en: Outline - Primary
el: Περίγραμμα - κύριο

en: Output PHP function
el: Έξοδος συνάρτησης PHP

en: Outset
el: Εξωτερική

en: Outstanding
el: Εξαιρετικό

en: Overflow
el: Υπερχείλιση

en: Overlay
el: Επικάλυψη

en: Overlay content
el: Επικάλυψη περιεχομένου

en: Overline
el: Άνω γραμμή

en: Override
el: Παράκαμψη

en: Override local class
el: Παράκαμψη τοπικής κλάσης

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: PHP class does not exist
el: Η κλάση PHP δεν υπάρχει

en: PHP execution time limit
el: Όριο χρόνου εκτέλεσης PHP

en: PHP max input vars
el: Μέγιστες μεταβλητές εισόδου PHP

en: PHP max upload file size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου μεταφόρτωσης PHP

en: PHP memory limit
el: Όριο μνήμης PHP

en: PHP post max size
el: Μέγιστο μέγεθος PHP post

en: PHP safe mode
el: Ασφαλής λειτουργία PHP

en: PHP version
el: Έκδοση PHP

en: Padding
el: Γέμισμα

en: Page
el: Σελίδα

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Page ID
el: ID σελίδας

en: Page background
el: Φόντο σελίδας

en: Page date
el: Ημερομηνία σελίδας

en: Page layout
el: Διάταξη σελίδας

en: Page modified
el: Τροποποίηση σελίδας

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: Page order
el: Σειρά σελίδας

en: Page parameter
el: Παράμετρος σελίδας

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
el: Τα στυλ συγκεκριμένων σελίδων φορτώνονται εσωτερικά από προεπιλογή. Επιλέξτε “Εξωτερικά αρχεία” για να φορτώσετε μόνο το απαραίτητο CSS και να επιτρέψετε την προσωρινή αποθήκευση των φύλλων στυλ.

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Pagination method
el: Μέθοδος σελιδοποίησης

en: Pagination parameter location
el: Θέση παραμέτρου σελιδοποίησης

en: Pane
el: Πλαίσιο

en: Panel
el: Πίνακας

en: Panel width could not be saved.
el: Το πλάτος του πίνακα δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: Parameter name for the page number (e.g., "page" or "offset"). This parameter will only be added when AJAX enabled pagination element are used.
el: Όνομα παραμέτρου για τον αριθμό σελίδας (π.χ., “page” ή “offset”). Αυτή η παράμετρος θα προστεθεί μόνο όταν χρησιμοποιούνται στοιχεία σελιδοποίησης με ενεργοποιημένο AJAX.

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Parent
el: Γονικό

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent term ID
el: ID γονικού όρου

en: Parent theme URI
el: URI γονικού θέματος

en: Parent theme author URI
el: URI δημιουργού γονικού θέματος

en: Parent theme name
el: Όνομα γονικού θέματος

en: Parent theme version
el: Έκδοση γονικού θέματος

en: Parse dynamic data
el: Ανάλυση δυναμικών δεδομένων

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password accepted. You can now access the protected content.
el: Ο κωδικός έγινε αποδεκτός. Μπορείς τώρα να αποκτήσεις πρόσβαση στο προστατευμένο περιεχόμενο.

en: Password min. length
el: Ελάχιστο μήκος κωδικού

en: Password protect your templates.
el: Προστάτεψε τα πρότυπά σου με κωδικό πρόσβασης.

en: Password protected
el: Προστατευμένο με κωδικό πρόσβασης

en: Password protection
el: Προστασία με κωδικό

en: Password protection limits access to content on the rendered frontend only. It does not restrict alternative access methods (e.g. REST API). For sensitive data, consider stricter security controls.
el: Η προστασία με κωδικό πρόσβασης περιορίζει την πρόσβαση στο περιεχόμενο μόνο στο εμφανιζόμενο frontend. Δεν περιορίζει εναλλακτικές μεθόδους πρόσβασης (π.χ. REST API). Για ευαίσθητα δεδομένα, σκέψου αυστηρότερους ελέγχους ασφαλείας.

en: Password required.
el: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης.

en: Password source
el: Πηγή κωδικού πρόσβασης

en: Password toggle
el: Εναλλαγή κωδικού

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Pasted
el: Επικολλήθηκε

en: Path that contains the total item count. Use "body" to target the response path root and "header" for the response headers. Required for the pagination to work. Use "header.x-wp-totalpages" for WordPress REST API calls.
el: Μονοπάτι που περιέχει το συνολικό αριθμό στοιχείων. Χρησιμοποιήστε το "body" για να στοχεύσετε τη ρίζα της διαδρομής απόκρισης και το "header" για τις κεφαλίδες της απόκρισης. Απαιτείται για να λειτουργήσει η σελιδοποίηση. Χρησιμοποιήστε το "header.x-wp-totalpages" για κλήσεις του WordPress REST API.

en: Path to extract nested data. Leave empty to use full response. Example: "data.results" to get results from {data: {results: [...]}}
el: Διαδρομή για εξαγωγή ένθετων δεδομένων. Αφήστε κενό για χρήση πλήρους απόκρισης. Παράδειγμα: “data.results” για λήψη αποτελεσμάτων από {data: {results: [...]}}

en: Pattern
el: Μοτίβο

en: Pause autoplay
el: Παύση αυτόματης αναπαραγωγής

en: Pause on focus
el: Παύση κατά την εστίαση

en: Pause on hover
el: Παύση στο πέρασμα του ποντικιού

en: Paused
el: Σε παύση

en: Pay
el: Πληρωμή

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Pending message
el: Μήνυμα αναμονής

en: Per page load
el: Ανά φόρτωση σελίδας

en: Per session
el: Ανά συνεδρία

en: Percent
el: Ποσοστό

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Percentage typography
el: Τυπογραφία ποσοστού

en: Performance
el: Απόδοση

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Permanently delete this icon? This action cannot be undone.
el: Να διαγραφεί μόνιμα αυτό το εικονίδιο; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Picture in picture
el: Εικόνα σε εικόνα

en: Pie Chart
el: Κυκλικό διάγραμμα

en: Pin
el: Καρφίτσωμα

en: Pin/unpin elements
el: Καρφίτσωμα/ξεκαρφίτσωμα στοιχείων

en: Pinned
el: Καρφιτσωμένο

en: Pinned elements
el: Καρφιτσωμένα στοιχεία

en: Place and configure a "Map Connector" element inside the query loop to enable dynamic address retrieval. On the frontend, actual location markers will be displayed based on the retrieved addresses. In the builder, a placeholder marker will be shown using your Map Center settings for styling purposes.
el: Τοποθετήστε και διαμορφώστε ένα στοιχείο “Συνδετήρας Χάρτη” μέσα στον βρόχο ερωτήματος για να ενεργοποιήσετε τη δυναμική ανάκτηση διευθύνσεων. Στο frontend, θα εμφανίζονται οι πραγματικοί δείκτες τοποθεσίας με βάση τις ανακτημένες διευθύνσεις. Στον δομητή, θα εμφανίζεται ένας ενδεικτικός δείκτης χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις Κέντρου Χάρτη για σκοπούς μορφοποίησης.

en: Place this query on the cart page.
el: Τοποθετήστε αυτό το ερώτημα στη σελίδα του καλαθιού.

en: Place this query on the product page.
el: Τοποθέτησε αυτό το ερώτημα στη σελίδα προϊόντος.

en: Place this query on the single product page.
el: Τοποθετήστε αυτό το ερώτημα στη σελίδα μεμονωμένου προϊόντος.

en: Placeholder
el: Σύμβολο

en: Placeholder color
el: Χρώμα σύμβολου κράτησης θέσης

en: Placeholder image shown.
el: Εμφανίζεται εικόνα-σύμβολο.

en: Placeholder typography
el: Τυπογραφία υποδείγματος

en: Placeholders
el: Σύμβολα κράτησης θέσης

en: Play inline
el: Αναπαραγωγή εντός σελίδας

en: Play interaction
el: Αναπαραγωγή αλληλεπίδρασης

en: Play once
el: Αναπαραγωγή μία φορά

en: Please check your email to confirm your subscription.
el: Παρακαλώ ελέγξτε το email σας για να επιβεβαιώσετε την εγγραφή σας.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για να δημιουργήσετε όλα τα απαιτούμενα αρχεία CSS.

en: Please click the link below to activate your account
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας

en: Please connect your Instagram account.
el: Παρακαλώ συνδέστε τον λογαριασμό σας στο Instagram.

en: Please copy & paste your license key in here ..
el: Παρακαλούμε αντιγράψτε και επικολλήστε το κλειδί άδειας χρήσης εδώ..

en: Please create a full-site backup and perform a "Code review" (see above) before generating code signatures globally.
el: Παρακαλώ δημιουργήστε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπου και πραγματοποιήστε “Έλεγχο κώδικα” (δείτε παραπάνω) πριν δημιουργήσετε υπογραφές κώδικα συνολικά.

en: Please create a full-site backup before running the converter.
el: Δημιούργησε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπου πριν εκτελέσεις τον μετατροπέα.

en: Please ensure SMTP is set up on this site so all outgoing emails are delivered properly.
el: Βεβαιωθείτε ότι το SMTP έχει ρυθμιστεί σε αυτόν τον ιστότοπο ώστε όλα τα εξερχόμενα emails να παραδίδονται σωστά.

en: Please ensure that the SVG code you paste in here does not contain any potentially malicious code. You can run it first through a free online SVG cleaner like %s
el: Βεβαιωθείτε ότι ο κώδικας SVG που επικολλάτε εδώ δεν περιέχει δυνητικά κακόβουλο κώδικα. Μπορείτε πρώτα να τον περάσετε από ένα δωρεάν online καθαριστή SVG όπως το %s

en: Please enter a password of at least %s characters.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό με τουλάχιστον %s χαρακτήρες.

en: Please enter at least 2 characters
el: Παρακαλώ εισάγετε τουλάχιστον 2 χαρακτήρες

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
el: Παρακαλώ εισάγετε το γεωγραφικό πλάτος/μήκος όταν χρησιμοποιείτε πολλαπλούς δείκτες.

en: Please fetch the data again as the API settings have changed.
el: Παρακαλώ κάντε ξανά λήψη των δεδομένων καθώς οι ρυθμίσεις API έχουν αλλάξει.

en: Please make sure to set the "Scale X" value inside the transform setting above to "-1".
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει την τιμή “Κλίμακα X” στη ρύθμιση μετασχηματισμού παραπάνω σε “-1”.

en: Please provide a new password
el: Παρακαλώ δώστε έναν νέο κωδικό

en: Please review all code instances found on your site page by page to ensure they don't contain any malicious or faulty code. Click on the title to edit the page, template, etc. with Bricks.
el: Παρακαλώ αναθεωρήστε όλες τις περιπτώσεις κώδικα που βρέθηκαν στον ιστότοπό σας σελίδα προς σελίδα για να βεβαιωθείτε ότι δεν περιέχουν κακόβουλο ή ελαττωματικό κώδικα. Κάντε κλικ στον τίτλο για να επεξεργαστείτε τη σελίδα, το πρότυπο, κλπ. με το Bricks.

en: Please review your code and generate code signatures.
el: Παρακαλώ ελέγξτε τον κώδικά σας και δημιουργήστε υπογραφές κώδικα.

en: Please select a filter input.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια είσοδο φίλτρου.

en: Please select rating icons.
el: Παρακαλώ επιλέξτε εικονίδια αξιολόγησης.

en: Please set at least one product filter.
el: Παρακαλώ ορίστε τουλάχιστον ένα φίλτρο προϊόντων.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
el: Παρακαλούμε μοιραστείτε τους λόγους για την απενεργοποίηση Bricks. Όσο περισσότερες λεπτομέρειες, τόσο το καλύτερο :)

en: Please update your WordPress URLs under Settings > General to use https:// instead of http:// for optimal performance & functionality. Valid SSL certificate required.
el: Παρακαλούμε ενημερώστε τις διευθύνσεις URL του WordPress στις Ρυθμίσεις > Γενικά ώστε να χρησιμοποιούν https:// αντί για http:// για βέλτιστη απόδοση και λειτουργικότητα. Απαιτείται έγκυρο πιστοποιητικό SSL.

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
el: Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του λογαριασμού σας Bricks για όλα τα αιτήματα υποστήριξης πελατών. Για να επισυνάψετε μεγαλύτερα αρχεία, παρακαλούμε στείλτε ένα email απευθείας στη διεύθυνση %1$s. Για να δείτε τι βρίσκεται υπό ανάπτυξη ή να υποβάλετε/υποστηρίξετε αιτήματα λειτουργιών, παρακαλούμε επισκεφθείτε το %2$s.

en: Popular
el: Δημοφιλή

en: Popularity
el: Δημοτικότητα

en: Populate Content
el: Συμπλήρωση περιεχομένου

en: Populate the query loop address above through dynamic data tags.
el: Συμπληρώστε την παραπάνω διεύθυνση του βρόχου ερωτήματος μέσω ετικετών δυναμικών δεδομένων.

en: Popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο

en: Popup data not found
el: Δεν βρέθηκαν δεδομένα αναδυόμενου παραθύρου

en: Popup limit
el: Όριο αναδυόμενου παραθύρου

en: Position
el: Θέση

en: Positioning
el: Τοποθέτηση

en: Post
el: Δημοσίευση

en: Post Content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: Post ID
el: ID δημοσίευσης

en: Post Navigation
el: Post navigation

en: Post Title
el: Τίτλος δημοσίευσης

en: Post author
el: Συγγραφέας δημοσίευσης

en: Post comments
el: Σχόλια άρθρου

en: Post comments count
el: Αριθμός σχολίων άρθρου

en: Post content
el: Περιεχόμενο άρθρου

en: Post could not be duplicated
el: Η δημοσίευση δεν μπόρεσε να αντιγραφεί

en: Post count
el: Αριθμός δημοσιεύσεων

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Post excerpt
el: Απόσπασμα άρθρου

en: Post link
el: Σύνδεσμος άρθρου

en: Post meta
el: Meta δημοσίευσης

en: Post meta typography
el: Τυπογραφία μετα-δεδομένων δημοσίευσης

en: Post modified date
el: Ημερομηνία τροποποίησης δημοσίευσης

en: Post navigation
el: Δημοσίευση πλοήγησης

en: Post parent
el: Γονική δημοσίευση

en: Post parent ID
el: ID γονικής δημοσίευσης

en: Post password
el: Κωδικός πρόσβασης δημοσίευσης

en: Post slug
el: Slug άρθρου

en: Post status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Post time
el: Ώρα άρθρου

en: Post title
el: Τίτλος δημοσίευσης

en: Post title typography
el: Τυπογραφία τίτλου δημοσίευσης

en: Post to update
el: Δημοσίευση προς ενημέρωση

en: Post type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post types
el: Τύποι δημοσιεύσεων

en: Poster
el: Αφίσα

en: Poster image
el: Εικόνα αφίσας

en: Poster size for YouTube
el: Μέγεθος αφίσας για YouTube

en: Postmeta table meta_value type
el: Τύπος meta_value πίνακα postmeta

en: Posts
el: Άρθρα

en: Posts per page
el: Αναρτήσεις ανά σελίδα

en: Posts per row
el: Δημοσιεύσεις ανά σειρά

en: Posts should be in a same taxonomy term.
el: Οι αναρτήσεις θα πρέπει να είναι σε έναν ίδιο όρο ταξινομίας.

en: Powered by %s
el: Τροφοδοτείται από %s

en: Precedes "Link Image" setting.
el: Προηγείται της ρύθμισης “Σύνδεση Εικόνας”.

en: Precedes image height setting.
el: Προηγείται της ρύθμισης ύψους εικόνας.

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Prefix block
el: Μπλοκ προθέματος

en: Prefix with a dot (.) to filter results that start with this string, or suffix with a dot (.) to filter results ending with this string.
el: Προσθέστε μια τελεία (.) στην αρχή για να φιλτράρετε αποτελέσματα που ξεκινούν με αυτή τη συμβολοσειρά, ή στο τέλος για να φιλτράρετε αποτελέσματα που τελειώνουν με αυτή τη συμβολοσειρά.

en: Preload
el: Προφόρτωση

en: Preload custom fonts
el: Προφόρτωση προσαρμοσμένων γραμματοσειρών

en: Prev
el: Προηγούμενο

en: Prev arrow
el: Προηγούμενο βέλος

en: Prev label
el: Προηγούμενη ετικέτα

en: Prevent duplicates
el: Αποτροπή διπλότυπων

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview autosave
el: Προεπισκόπηση αυτόματης αποθήκευσης

en: Preview image
el: Εικόνα προεπισκόπησης

en: Preview mode
el: Λειτουργία προεπισκόπησης

en: Preview notice type
el: Προεπισκόπηση τύπου ειδοποίησης

en: Preview order ID
el: Προεπισκόπηση ID παραγγελίας

en: Preview template
el: Πρότυπο προεπισκόπησης

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous Icon
el: Προηγούμενο εικονίδιο

en: Previous interaction ID
el: ID προηγούμενης αλληλεπίδρασης

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Previous post
el: Προηγούμενη θέση

en: Previous slide
el: Προηγούμενη διαφάνεια

en: Price
el: Τιμή

en: Price meta
el: Μετα-δεδομένα τιμής

en: Price prefix
el: Πρόθεμα τιμής

en: Price suffix
el: Επίθημα τιμής

en: Price typography
el: Τυπογραφία τιμής

en: Pricing
el: Τιμολόγηση

en: Pricing Tables
el: Πίνακες τιμολόγησης

en: Pricing table
el: Πίνακας τιμολόγησης

en: Primary
el: Πρωτεύον

en: Primary color
el: Κύριο χρώμα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Privacy
el: Απόρρητο

en: Privacy policy
el: Πολιτική απορρήτου

en: Product
el: Προϊόν

en: Product ID
el: ID Προϊόντος

en: Product SKU
el: SKU προϊόντος

en: Product additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες προϊόντος

en: Product archive
el: Αρχείο προϊόντων

en: Product attribute
el: Χαρακτηριστικό προϊόντος

en: Product badge "New"
el: Σήμα προϊόντος “Νέο”

en: Product badge "Sale"
el: Σήμα προϊόντος “Προσφορά”

en: Product badge new
el: Σήμανση νέου προϊόντος

en: Product categories
el: Κατηγορίες προϊόντων

en: Product category
el: Κατηγορία προϊόντος

en: Product category image
el: Εικόνα κατηγορίας προϊόντος

en: Product content
el: Περιεχόμενο προϊόντος

en: Product content is empty.
el: Το περιεχόμενο του προϊόντος είναι κενό.

en: Product featured
el: Προτεινόμενο προϊόν

en: Product gallery
el: Συλλογή προϊόντος

en: Product gallery images
el: Εικόνες συλλογής προϊόντος

en: Product images
el: Εικόνες προϊόντος

en: Product is out of stock.
el: Το προϊόν είναι εξαντλημένο.

en: Product meta
el: Μεταδεδομένα προϊόντος

en: Product new status
el: Κατάσταση νέου προϊόντος

en: Product on sale
el: Προϊόν σε προσφορά

en: Product price
el: Τιμή προϊόντος

en: Product purchased by user
el: Προϊόν που αγοράστηκε από τον χρήστη

en: Product rating
el: Βαθμολογία προϊόντος

en: Product ratings are disabled.
el: Οι αξιολογήσεις προϊόντος είναι απενεργοποιημένες.

en: Product regular price
el: Κανονική τιμή προϊόντος

en: Product reviews
el: Κριτικές προϊόντος

en: Product sale price
el: Τιμή προσφοράς προϊόντος

en: Product sale status
el: Κατάσταση έκπτωσης προϊόντος

en: Product search
el: Αναζήτηση προϊόντος

en: Product short description
el: Σύντομη περιγραφή προϊόντος

en: Product sold individually
el: Προϊόν που πωλείται μεμονωμένα

en: Product stock
el: Απόθεμα προϊόντος

en: Product stock management
el: Διαχείριση αποθέματος προϊόντος

en: Product stock quantity
el: Ποσότητα αποθέματος προϊόντος

en: Product stock status
el: Κατάσταση αποθέματος προϊόντος

en: Product tabs
el: Καρτέλες προϊόντος

en: Product tag
el: Ετικέτα προϊόντος

en: Product tags
el: Ετικέτες προϊόντων

en: Product title
el: Τίτλος προϊόντος

en: Product type
el: Τύπος προϊόντος

en: Product up/cross-sells
el: Προϊόντα επιπλέον/σχετικών πωλήσεων

en: Products
el: Προϊόντα

en: Products archive description
el: Περιγραφή αρχείου προϊόντων

en: Products filter
el: Φίλτρο προϊόντων

en: Products orderby
el: Ταξινόμηση προϊόντων κατά

en: Products pagination
el: Σελιδοποίηση προϊόντων

en: Products per page
el: Προϊόντα ανά σελίδα

en: Products total results
el: Συνολικά αποτελέσματα προϊόντων

en: Products with the same category or tag.
el: Προϊόντα με την ίδια κατηγορία ή ετικέτα.

en: Profile picture
el: Εικόνα προφίλ

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Progress Bar
el: Μπάρα προόδου

en: Project ID
el: ID έργου

en: Project not found.
el: Το έργο δεν βρέθηκε.

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties found, but none are conneted to any setting of your main component.
el: Βρέθηκαν ιδιότητες, αλλά καμία δεν είναι συνδεδεμένη με κάποια ρύθμιση του κύριου στοιχείου σου.

en: Property
el: Ακίνητα

en: Property groups
el: Ομάδες ακινήτων

en: Property name
el: Όνομα ιδιότητας

en: Property value
el: Τιμή ιδιότητας

en: Provide the element ID that holds the live search results below.
el: Δώσε το ID του στοιχείου που περιέχει τα αποτελέσματα ζωντανής αναζήτησης παρακάτω.

en: Provide your own options in JSON format
el: Παρέχετε τις δικές σας επιλογές σε μορφή JSON

en: Provider
el: Πάροχος

en: Pseudo class
el: Ψευδοκλάση

en: Public templates
el: Δημόσια πρότυπα

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Published date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Queries
el: Ερωτήματα

en: Queries of the types "Post", "Term", and "User" are supported.
el: Υποστηρίζονται ερωτήματα των τύπων “Δημοσίευση”, “Όρος” και “Χρήστης”.

en: Query
el: Ερώτηση

en: Query API
el: Ερώτημα API

en: Query Bricks data in search results
el: Αναζήτηση δεδομένων Bricks στα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Query Results Summary
el: Σύνοψη αποτελεσμάτων ερωτήματος

en: Query configured
el: Το ερώτημα έχει ρυθμιστεί

en: Query editor
el: Επεξεργαστής ερωτήσεων

en: Query editor in use. But not accessible due to lack of code execution rights.
el: Επεξεργαστής ερωτημάτων σε χρήση. Αλλά δεν είναι προσβάσιμο λόγω έλλειψης δικαιωμάτων εκτέλεσης κώδικα.

en: Query filters
el: Φίλτρα αναζήτησης

en: Query filters are disabled
el: Τα φίλτρα ερωτημάτων είναι απενεργοποιημένα

en: Query filters reindex job started.
el: Ξεκίνησε η εργασία επανευρετηρίασης των φίλτρων ερωτημάτων.

en: Query loop
el: Βρόχος ερωτήσεων

en: Query loop index
el: Δείκτης βρόχου ερωτήματος

en: Query loop results in the builder are limited to %1$s.
el: Τα αποτελέσματα του βρόχου ερωτημάτων στο πρόγραμμα δημιουργίας περιορίζονται σε %1$s.

en: Query manager
el: Διαχειριστής ερωτημάτων

en: Query name
el: Όνομα ερωτήματος

en: Query object type not supported
el: Ο τύπος αντικειμένου ερωτήματος δεν υποστηρίζεται

en: Query results count
el: Πλήθος αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Query settings
el: Ρυθμίσεις ερωτήματος

en: Query type
el: Τύπος ερωτήματος

en: Query with this name already exists.
el: Ερώτημα με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη.

en: Quick Feedback
el: Γρήγορη ανατροφοδότηση

en: Quick View
el: Γρήγορη προβολή

en: Quotes
el: Αποσπάσματα

en: REST API Prefix
el: Πρόθεμα REST API

en: Radial
el: Ακτινική

en: Radio
el: Κουμπί επιλογής

en: Radio list
el: Λίστα ραδιοφώνου

en: Radius
el: Ακτίνα

en: Random
el: Τυχαία

en: Random order
el: Τυχαία σειρά

en: Random seed TTL
el: Τυχαίος σπόρος TTL

en: Random seed ttl
el: TTL τυχαίου σπόρου

en: Range
el: Εύρος

en: Rate limit exceeded. Please try again later.
el: Υπέρβαση ορίου ρυθμού. Παρακαλώ δοκίμασε ξανά αργότερα.

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
el: Το όριο αιτημάτων για αυτή την ώρα έχει εξαντληθεί. Παρακαλώ περιμένετε μέχρι την επόμενη πλήρη ώρα για να επαναφερθεί.

en: Rate limiting
el: Περιορισμός ρυθμού

en: Rated %s out of 5
el: Βαθμολογήθηκε με %s στα 5

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Rating icon
el: Εικονίδιο αξιολόγησης

en: Rating typography
el: Τυπογραφία αξιολόγησης

en: Raw
el: Ακατέργαστο

en: Raw HTML
el: Ακατέργαστη HTML

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Read more about %s
el: Διαβάστε περισσότερα για το %s

en: Reading progress bar
el: Γραμμή προόδου ανάγνωσης

en: Reading time
el: Χρόνος ανάγνωσης

en: Ready to publish your first post?
el: Έτοιμοι να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο;?

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Recent posts
el: Πρόσφατες δημοσιεύσεις

en: Recommended column type
el: Προτεινόμενος τύπος στήλης

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
el: Προτεινόμενο μήκος: 55 χαρακτήρες. Προεπιλογή: Απόσπασμα δημοσίευσης/σελίδας.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
el: Προτεινόμενο μήκος: 95 χαρακτήρες ή λιγότερο. Προεπιλογή: Τίτλος δημοσίευσης/σελίδας.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
el: Προτεινόμενο max_execution_time: 180 (ή περισσότερο)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
el: Προτεινόμενο μέγεθος: Μεγάλο. Προεπιλογή: Επιλεγμένη εικόνα.

en: Recommended upload_max_filesize
el: Προτεινόμενο upload_max_filesize

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
el: Προτεινόμενο wp_memory_limit: 64M (ή περισσότερο)

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Redirect after (ms)
el: Ανακατεύθυνση μετά από (ms)

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
el: Η ανακατεύθυνση ενεργοποιείται μόνο μετά από επιτυχή υποβολή της φόρμας.

en: Redirect to
el: Ανακατεύθυνση σε

en: Redirect to admin area
el: Ανακατεύθυνση στην περιοχή διαχείρισης

en: Redirect to custom authentication page
el: Ανακατεύθυνση σε προσαρμοσμένη σελίδα αυθεντικοποίησης

en: Redirect to product page
el: Ανακατεύθυνση στη σελίδα προϊόντος

en: Redirect to specific page
el: Ανακατεύθυνση σε συγκεκριμένη σελίδα

en: Referrer
el: Παραπομπή

en: Referrer URL
el: URL παραπομπής

en: Regenerate CSS files
el: Αναδημιουργία αρχείων CSS

en: Regenerate code signatures
el: Ανανέωση υπογραφών κώδικα

en: Regenerate code signatures whenever your WordPress salts (secret keys) change.
el: Ανανεώστε τις υπογραφές κώδικα κάθε φορά που αλλάζουν τα μυστικά κλειδιά (secret keys) του WordPress.

en: Regenerate filter index
el: Αναδημιουργία ευρετηρίου φίλτρων

en: Register form
el: Φόρμα εγγραφής

en: Registered
el: Εγγεγραμμένο

en: Registered sidebars
el: Εγγεγραμμένες πλευρικές στήλες

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Regular expression to validate the input.
el: Κανονική έκφραση για επικύρωση της εισόδου.

en: Regular price typography
el: Τυπογραφία κανονικής τιμής

en: Rel attribute
el: Χαρακτηριστικό rel

en: Related Posts
el: Σχετικές δημοσιεύσεις

en: Related posts
el: Σχετικά άρθρα

en: Related products
el: Σχετικά προϊόντα

en: Related videos from other channels
el: Σχετικά βίντεο από άλλα κανάλια

en: Relation
el: Σχέση

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reload canvas
el: Επαναφόρτωση καμβά

en: Remarkable
el: Αξιοσημείωτο

en: Remember me
el: Να με θυμάσαι

en: Remote
el: Απομακρυσμένο

en: Remote playback
el: Απομακρυσμένη αναπαραγωγή

en: Remote templates
el: Απομακρυσμένα πρότυπα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove all index jobs
el: Αφαίρεση όλων των εργασιών ευρετηρίου

en: Remove attribute
el: Αφαίρεση ιδιότητας

en: Remove billing fields
el: Αφαίρεση πεδίων χρέωσης

en: Remove default margins
el: Αφαίρεση προεπιλεγμένων περιθωρίων

en: Remove file
el: Αφαίρεση αρχείου

en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

en: Remove from icon set
el: Αφαίρεση από το σετ εικονιδίων

en: Remove image
el: Αφαίρεση εικόνας

en: Remove selected
el: Αφαίρεση επιλεγμένων

en: Remove shipping fields
el: Αφαίρεση πεδίων αποστολής

en: Removed
el: Αφαιρέθηκε το

en: Removed from cart
el: Αφαιρέθηκε από το καλάθι

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename images
el: Μετονομασία εικόνων

en: Renamed
el: Μετονομάστηκε σε

en: Render
el: Απόδοση

en: Render dynamic data text on canvas
el: Απόδοση δυναμικού κειμένου δεδομένων στον καμβά

en: Render footer
el: Εμφάνιση υποσέλιδου

en: Render header
el: Εμφάνιση κεφαλίδας

en: Render on the front-end without the div wrapper.
el: Απόδοση στο front-end χωρίς το περιτύλιγμα div.

en: Render popups
el: Εμφάνιση αναδυόμενων παραθύρων

en: Render with %s
el: Απόδοση με %s

en: Render without wrapper
el: Απόδοση χωρίς περιτύλιγμα

en: Rendered with %s
el: Αποδόθηκε με %s

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat-x
el: Επανάληψη-x

en: Repeat-y
el: Επανάληψη-y

en: Replace
el: Αντικαταστήστε το

en: Replace content
el: Αντικατάσταση περιεχομένου

en: Replace element classes
el: Αντικατάσταση κλάσεων στοιχείων

en: Replace image
el: Αντικατάσταση εικόνας

en: Replace with
el: Αντικαταστήστε με

en: Replace with this string
el: Αντικαταστήστε με αυτή τη συμβολοσειρά

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply to email address
el: Διεύθυνση email απάντησης

en: Request
el: Αίτημα

en: Request body
el: Σώμα αιτήματος

en: Request body type
el: Τύπος σώματος αιτήματος

en: Required
el: Απαιτούμενο

en: Requires enabling of "%1$s" and/or "%2$s" permission.
el: Απαιτείται ενεργοποίηση της άδειας “%1$s” ή/και “%2$s”.

en: Resend activation email
el: Επαναποστολή email ενεργοποίησης

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Reset all
el: Επαναφορά όλων

en: Reset database table
el: Επαναφορά πίνακα βάσης δεδομένων

en: Reset filters
el: Επαναφορά φίλτρων

en: Reset password
el: Επαναφορά κωδικού

en: Reset styles
el: Επαναφορά στυλ

en: Reset text after .. seconds
el: Επαναφορά κειμένου μετά από.. δευτερόλεπτα

en: Resetting all breakpoints deletes all custom breakpoints and resets all default breakpoints.
el: Η επαναφορά όλων των σημείων διακοπής διαγράφει όλα τα προσαρμοσμένα σημεία διακοπής και επαναφέρει όλα τα προεπιλεγμένα σημεία διακοπής.

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Resolve all conflicts listed below to save your changes.
el: Επίλυσε όλες τις συγκρούσεις που αναφέρονται παρακάτω για να αποθηκεύσεις τις αλλαγές σου.

en: Resolve all conflicts listed below, highlighted in red, to continue with importing those classes.
el: Επιλύστε όλες τις διενέξεις που αναφέρονται παρακάτω, επισημασμένες με κόκκινο, για να συνεχίσετε με την εισαγωγή αυτών των κλάσεων.

en: Response
el: Απόκριση

en: Response path
el: Διαδρομή απόκρισης

en: Response settings
el: Ρυθμίσεις απόκρισης

en: Responsive breakpoints
el: Ανταποκρινόμενα σημεία διακοπής

en: Responsive control indicator
el: Ένδειξη ελέγχου ανταπόκρισης

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore all
el: Επαναφορά όλων

en: Restore icon
el: Εικονίδιο επαναφοράς

en: Restored
el: Επαναφέρθηκε

en: Result Count
el: Αριθμός αποτελεσμάτων

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Results for: %s
el: Αποτελέσματα για: %s

en: Results per page
el: Αποτελέσματα ανά σελίδα

en: Return query parameters in PHP array. Learn more about the query parameters for %1$s, %2$s, %3$s
el: Επιστροφή παραμέτρων ερωτήματος σε πίνακα PHP. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις παραμέτρους ερωτήματος για %1$s, %2$s, %3$s

en: Reveal animation
el: Αποκάλυψη κινούμενων γραφικών

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Review
el: Κριτική

en: Review all Code element (PHP & HTML), SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances.
el: Αναθεωρήστε όλα τα στοιχεία Κώδικα (PHP & HTML), στοιχεία SVG (κώδικας), τον επεξεργαστή Ερωτημάτων και τις περιπτώσεις ετικέτας “echo”.

en: Review author
el: Συγγραφέας κριτικής

en: Reviewed
el: Αναθεωρημένο

en: Reviewed item name
el: Όνομα αξιολογημένου αντικειμένου

en: Reviewed item type
el: Τύπος αξιολογημένου αντικειμένου

en: Revision applied
el: Η αναθεώρηση εφαρμόστηκε

en: Revision by
el: Αναθεώρηση από

en: Revision deleted
el: Η αναθεώρηση διαγράφηκε

en: Revision discarded
el: Η αναθεώρηση απορρίφθηκε

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Rewind
el: Επαναφορά

en: Rewind by drag
el: Επαναφορά με σύρσιμο

en: Ribbon
el: Κορδέλα

en: Rich Text
el: Πλούσιο κείμενο

en: Rich text
el: Εμπλουτισμένο κείμενο

en: Ridge
el: Ανάγλυφη

en: Right
el: Δεξιά

en: Right to left
el: Από δεξιά προς αριστερά

en: Right with space
el: Δεξιά με κενό

en: Ring
el: Δακτύλιος

en: Ripple
el: Κυματισμός

en: Roadmap
el: Οδικός χάρτης

en: Role
el: Ρόλος

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Roller
el: Κύλινδρος

en: Root container margin
el: Περιθώριο βασικού container

en: Root container padding
el: Γέμισμα βασικού container

en: Root container width
el: Πλάτος βασικού container

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Rotate X
el: Περιστροφή x

en: Rotate Y
el: Περιστροφή y

en: Rotate Z
el: Περιστροφή z

en: Round
el: Στρογγυλό

en: Row
el: Γραμμή

en: Row gap
el: Κενό γραμμής

en: Rows
el: Γραμμές

en: Run only once
el: Εκτέλεση μόνο μία φορά

en: Run this interaction if the following conditions are met.
el: Εκτελέστε αυτή την αλληλεπίδραση αν πληρούνται οι ακόλουθες συνθήκες.

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
el: Η εκτέλεση του %s εντοπίζει τυχόν παρωχημένα δεδομένα Bricks και τα ενημερώνει αυτόματα στην πιο πρόσφατη σύνταξη.

en: SSL certificate
el: Πιστοποιητικό SSL

en: SVG URL
el: URL SVG

en: SVG code
el: Κώδικας SVG

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
el: Τα αρχεία SVG περιγράφουν εικόνες σε μορφή XML και επομένως μπορεί να περιέχουν κακόβουλο κώδικα. Με το %s ενεργοποιημένο, το Bricks θα προσπαθήσει να εξυγιάνει τα αρχεία SVG κατά τη μεταφόρτωση.

en: SVG files not imported for security reasons.
el: Τα αρχεία SVG δεν εισάγονται για λόγους ασφαλείας.

en: SVG logo: Set "Height" & "Width" in "px" value.
el: Λογότυπο SVG: Ορίστε το “Ύψος” & “Πλάτος” σε τιμή “px”.

en: SVG uploads
el: Μεταφορτώσεις SVG

en: Sale
el: Προσφορά

en: Sale price typography
el: Τυπογραφία τιμής έκπτωσης

en: Sale!
el: Προσφορά!

en: Sample text
el: Δείγμα κειμένου

en: Sanitization method
el: Μέθοδος εξυγίανσης

en: Satellite
el: Δορυφόρος

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save %s data as Block editor data
el: Αποθήκευση δεδομένων %s ως δεδομένα επεξεργαστή μπλοκ

en: Save IP address
el: Αποθήκευση διεύθυνσης IP

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save Variables
el: Αποθήκευση μεταβλητών

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Save as component
el: Αποθήκευση ως στοιχείο

en: Save as template
el: Αποθήκευση ως πρότυπο

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save draft
el: Αποθήκευση προσχεδίου

en: Save file
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Save form submissions in database
el: Αποθήκευση υποβολών φόρμας στη βάση δεδομένων

en: Save in custom directory
el: Αποθήκευση σε προσαρμοσμένο κατάλογο

en: Save in media library
el: Αποθήκευση στη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
el: Αποθηκεύστε το όνομα, το email και την ιστοσελίδα μου σε αυτό το πρόγραμμα περιήγησης για την επόμενη φορά που θα σχολιάσω.

en: Save new style
el: Αποθήκευση νέου στυλ

en: Save new title/permalink
el: Αποθήκευση νέου τίτλου/μόνιμου συνδέσμου

en: Save style
el: Αποθήκευση στυλ

en: Save submission
el: Αποθήκευση υποβολής

en: Saved
el: Αποθηκεύτηκε

en: Saved as template
el: Αποθηκεύτηκε ως πρότυπο

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Scale X
el: Κλίμακα x

en: Scale Y
el: Κλίμακα y

en: Scale color
el: Χρώμα κλίμακας

en: Scale down
el: Σμίκρυνση

en: Scale length in px
el: Μήκος κλίμακας σε px

en: Scale type
el: Τύπος κλίμακας

en: Scales
el: Κλίμακες

en: Scan complete: %1$d orphaned elements found across %2$d posts.
el: Ολοκλήρωση σάρωσης: Βρέθηκαν %1$d ορφανά στοιχεία σε %2$d δημοσιεύσεις.

en: Scan your site for orphaned elements that may cause issues.
el: Σάρωσε τον ιστότοπό σου για ορφανά στοιχεία που μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα.

en: Scanning your entire site. This may take a moment.
el: Σάρωση ολόκληρου του ιστότοπού σου. Αυτό μπορεί να πάρει λίγο χρόνο.

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Schema
el: Σχήμα

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Screen reader label for the marker. Set for better accessibility.
el: Ετικέτα αναγνώστη οθόνης για τον δείκτη. Ορίστε για καλύτερη προσβασιμότητα.

en: Screen width
el: Πλάτος οθόνης

en: Screenshots generated
el: Τα στιγμιότυπα οθόνης δημιουργήθηκαν

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Scroll offset
el: Μετατόπιση κύλισης

en: Scroll snap
el: Κύλιση με αγκύρωση

en: Scroll to
el: Κύλιση προς

en: Scroll to notice
el: Κύλιση στην ειδοποίηση

en: Scroll to top
el: Κύλιση προς τα πάνω

en: Scroll to top of popup when popup opens.
el: Κύλιση στην κορυφή του αναδυόμενου παραθύρου όταν αυτό ανοίγει.

en: Scroll to top when offcanvas opens.
el: Κύλιση στην κορυφή όταν ανοίγει το offcanvas.

en: Scrolling background
el: Φόντο κατά την κύλιση

en: Scrolling box shadow
el: Σκιά πλαισίου κατά την κύλιση

en: Scrolling text color
el: Χρώμα κειμένου κατά την κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search ...
el: Αναζήτηση...

en: Search Custom Fonts
el: Αναζήτηση προσαρμοσμένων γραμματοσειρών

en: Search Template Bundles
el: Αναζήτηση Πακέτων Templates

en: Search Template Tags
el: Αναζήτηση Ετικετών Template

en: Search Templates
el: Αναζήτηση templates

en: Search and replace label value.
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση τιμής ετικέτας.

en: Search background color
el: Χρώμα φόντου αναζήτησης

en: Search border
el: Περίγραμμα αναζήτησης

en: Search classes
el: Αναζήτηση τάξεων

en: Search documentation
el: Αναζήτηση τεκμηρίωσης

en: Search elements ..
el: Αναζήτηση στοιχείων..

en: Search for
el: Αναζήτηση για

en: Search for posts, pages, or custom post types
el: Αναζήτηση για δημοσιεύσεις, σελίδες ή προσαρμοσμένους τύπους δημοσιεύσεων

en: Search options
el: Επιλογές αναζήτησης

en: Search or create post
el: Αναζήτηση ή δημιουργία δημοσίευσης

en: Search pages ..
el: Αναζήτηση σελίδων..

en: Search posts
el: Αναζήτηση δημοσιεύσεων

en: Search posts/pages
el: Αναζήτηση δημοσιεύσεων/σελίδων

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Search settings
el: Ρυθμίσεις αναζήτησης

en: Search site
el: Αναζήτηση ιστότοπου

en: Search tag
el: Αναζήτηση ετικέτας

en: Search templates ..
el: Αναζήτηση προτύπων..

en: Search term
el: Όρος αναζήτησης

en: Search variable
el: Αναζήτηση μεταβλητής

en: Searching
el: Αναζήτηση

en: Secondary
el: Δευτερεύον

en: Secondary color
el: Δευτερεύον χρώμα

en: Section
el: Ενότητα

en: Security warning
el: Προειδοποίηση ασφαλείας

en: Select
el: Επιλογή

en: Select Color
el: Επιλέξτε χρώμα

en: Select HTML tags
el: Επιλέξτε ετικέτες HTML

en: Select SVG Icons
el: Επιλογή εικονιδίων SVG

en: Select a slide to show
el: Επιλέξτε μια διαφάνεια για προβολή

en: Select a template or provide a custom text to show if this query doesn't return any results.
el: Επίλεξε ένα πρότυπο ή δώσε ένα προσαρμοσμένο κείμενο για να εμφανίζεται αν αυτό το ερώτημα δεν επιστρέψει αποτελέσματα.

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
el: Επιλέξτε ένα στυλ θέματος ή δημιουργήστε ένα νέο για να μορφοποιήσετε τον ιστότοπό σας (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
el: Επίλεξε την(τις) ενέργεια(ες) που θέλεις να εκτελεστούν αφού η φόρμα έχει υποβληθεί επιτυχώς.

en: Select an icon library
el: Επιλέξτε μια βιβλιοθήκη εικονιδίων

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
el: Επίλεξε και εισήγαγε το αρχείο JSON των ρυθμίσεών σου από τον υπολογιστή σου.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
el: Επιλέξτε και εισαγάγετε το αρχείο προτύπου JSON/ZIP από τον υπολογιστή σας.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
el: Επίλεξε οποιαδήποτε αναθεώρηση για προεπισκόπηση. Κάνε κλικ στο “Εφαρμογή” για να συνεχίσεις την επεξεργασία της επιλεγμένης αναθεώρησης. Κάνε κλικ στο “Απόρριψη” για να συνεχίσεις την επεξεργασία της τρέχουσας αναθεώρησης.

en: Select archive term
el: Επιλογή όρου αρχείου

en: Select archive type
el: Επιλογή τύπου αρχείου

en: Select author
el: Επιλογή συγγραφέα

en: Select class
el: Επιλέξτε κλάση

en: Select classes
el: Επιλέξτε κλάσεις

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: Select color palette
el: Επιλογή παλέτας χρωμάτων

en: Select condition
el: Επιλογή συνθήκης

en: Select content type
el: Επιλογή τύπου περιεχομένου

en: Select dynamic data
el: Επιλογή δυναμικών δεδομένων

en: Select element structure
el: Επιλογή δομής στοιχείου

en: Select end date
el: Επιλογή ημερομηνίας λήξης

en: Select file
el: Επιλογή αρχείου

en: Select file(s) to import
el: Επιλογή αρχείου(ων) για εισαγωγή

en: Select font file
el: Επιλογή αρχείου γραμματοσειράς

en: Select icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Select icon library
el: Επιλέξτε βιβλιοθήκη εικονιδίων

en: Select icon set
el: Επιλογή συνόλου εικονιδίων

en: Select image
el: Επιλογή εικόνας

en: Select images
el: Επιλέξτε εικόνες

en: Select individual
el: Επιλογή μεμονωμένων

en: Select items
el: Επιλογή στοιχείων

en: Select link type
el: Επιλογή τύπου συνδέσμου

en: Select multiple images
el: Επιλέξτε πολλαπλές εικόνες

en: Select nav menu
el: Επιλογή μενού πλοήγησης

en: Select option
el: Επιλογή επιλογής

en: Select options
el: Επιλογή επιλογών

en: Select post
el: Επιλέξτε δημοσίευση

en: Select post type
el: Επιλογή τύπου δημοσίευσης

en: Select post types to edit with %s.
el: Επίλεξε τύπους δημοσιεύσεων για επεξεργασία με το %s.

en: Select post/page
el: Επιλογή άρθρου/σελίδας

en: Select posts
el: Επιλογή δημοσιεύσεων

en: Select posts/pages
el: Επιλογή δημοσιεύσεων/σελίδων

en: Select product type
el: Επιλέξτε τύπο προϊόντος

en: Select products
el: Επιλέξτε προϊόντα

en: Select query loop
el: Επιλογή βρόχου ερωτήματος

en: Select shape
el: Επιλογή σχήματος

en: Select smallest breakpoint that this video should play at. Preview on frontend.
el: Επίλεξε το μικρότερο σημείο διακοπής στο οποίο θα πρέπει να αναπαράγεται αυτό το βίντεο. Προεπισκόπηση στο frontend.

en: Select sort
el: Επιλογή ταξινόμησης

en: Select start date
el: Επιλογή ημερομηνίας έναρξης

en: Select taxonomies
el: Επιλογή ταξινομιών

en: Select taxonomy
el: Επιλέξτε ταξινομία

en: Select template
el: Επιλογή προτύπου

en: Select template tags
el: Επιλογή ετικετών προτύπου

en: Select template to update
el: Επιλογή προτύπου για ενημέρωση

en: Select template type
el: Επιλογή τύπου προτύπου

en: Select templates
el: Επιλογή προτύπων

en: Select templates to exclude from remote template access.
el: Επίλεξε πρότυπα για εξαίρεση από την απομακρυσμένη πρόσβαση προτύπων.

en: Select term
el: Επιλογή όρου

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
el: Επιλέξτε κείμενο στον καμβά για να το μορφοποιήσετε. Για να προσθέσετε επικεφαλίδες, παραγράφους και εικόνες, χρησιμοποιήστε το στοιχείο “Εμπλουτισμένο κείμενο”.

en: Select the elements for which you want to remove the default margins.
el: Επιλέξτε τα στοιχεία για τα οποία θέλετε να αφαιρέσετε τα προεπιλεγμένα περιθώρια.

en: Select the node that you want to style inside the currently active element on the canvas.
el: Επίλεξε τον κόμβο που θέλεις να στυλιζάρεις μέσα στο τρέχον ενεργό στοιχείο στον καμβά.

en: Select the query this filter should target.
el: Επίλεξε το ερώτημα που θα στοχεύσει αυτό το φίλτρο.

en: Select the type of template you want to create:
el: Επίλεξε τον τύπο προτύπου που θέλεις να δημιουργήσεις:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
el: Επίλεξε τον τύπο περιεχομένου που θα εμφανίζεται στον καμβά, μετά κάνε κλικ στο “ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗΣ” για να εμφανιστεί το επιλεγμένο περιεχόμενο στον καμβά.

en: Select which post types can be edited using Bricks.
el: Επίλεξε ποιοι τύποι δημοσιεύσεων μπορούν να επεξεργαστούν με το Bricks.

en: Select/enter unit
el: Επιλέξτε/εισάγετε μονάδα

en: Select/upload font variation
el: Επιλογή/μεταφόρτωση παραλλαγής γραμματοσειράς

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Selected classes
el: Επιλεγμένες κλάσεις

en: Selected elements
el: Επιλεγμένα στοιχεία

en: Selected field
el: Επιλεγμένο πεδίο

en: Selected posts/pages will be accessible even when maintenance mode is active.
el: Οι επιλεγμένες αναρτήσεις/σελίδες θα είναι προσβάσιμες ακόμα και όταν η λειτουργία συντήρησης είναι ενεργή.

en: Selected sidebar has no active widgets.
el: Η επιλεγμένη πλευρική στήλη δεν έχει ενεργά γραφικά στοιχεία.

en: Selected variables
el: Επιλεγμένες μεταβλητές

en: Selecting an element in the structure panel scrolls it into view on the canvas.
el: Η επιλογή ενός στοιχείου στον πίνακα δομής το κυλά σε προβολή στον καμβά.

en: Selection
el: Επιλογή

en: Selector
el: Επιλογέας

en: Selector detector
el: Ανιχνευτής επιλογέα

en: Selector exists
el: Ο επιλογέας υπάρχει

en: Selectors
el: Επιλογείς

en: Self
el: Εαυτός

en: Semi Bold
el: Ημι-έντονη

en: Send
el: Αποστολή

en: Send WordPress notification
el: Αποστολή ειδοποίησης WordPress

en: Send an email to every newly registered user with an activation link that must be clicked to activate their account.
el: Αποστολή email σε κάθε νέο εγγεγραμμένο χρήστη με σύνδεσμο ενεργοποίησης που πρέπει να πατηθεί για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός τους.

en: Send email to %s
el: Αποστολή email στο %s

en: Send to custom email address
el: Αποστολή σε προσαρμοσμένη διεύθυνση email

en: Send to email address
el: Αποστολή στη διεύθυνση email

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API του Sendgrid! Προσθέστε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου στο: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
el: Διαχώρισε τις λέξεις-κλειδιά με κόμμα. Βοηθά τη μηχανή αναζήτησης να καθορίσει το θέμα μιας σελίδας.

en: Separate value & label by ":".
el: Διαχώρισε την τιμή & την ετικέτα με “:”.

en: Separate values by comma.
el: Διαχώρισε τις τιμές με κόμμα.

en: Separated by space. Without class dot.
el: Διαχωρισμένες με κενό. Χωρίς την τελεία της κλάσης.

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Separator color
el: Χρώμα διαχωριστικού

en: Sepia
el: Σέπια

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Server Environment
el: Περιβάλλον διακομιστή

en: Server info
el: Πληροφορίες διακομιστή

en: Server-side render not available
el: Η απόδοση από την πλευρά του διακομιστή δεν είναι διαθέσιμη

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Session storage
el: Αποθήκευση συνεδρίας

en: Set "Align items" under "Mobile menu" instead.
el: Ορίσε το “Ευθυγράμμιση στοιχείων” στο “Μενού για κινητά” αντί για εδώ.

en: Set "ID" on items above to open via anchor link.
el: Ορίστε “ID” στα παραπάνω στοιχεία για άνοιγμα μέσω συνδέσμου άγκυρας.

en: Set "ID" on tab menu "Div" to open a tab via anchor link.
el: Ορίστε “ID” στο μενού καρτελών “Div” για να ανοίξετε μια καρτέλα μέσω συνδέσμου αγκύρωσης.

en: Set "Icon" as video play button for a better user experience.
el: Ορίστε το “Εικονίδιο” ως κουμπί αναπαραγωγής βίντεο για καλύτερη εμπειρία χρήστη.

en: Set "Top" value to make this element "sticky".
el: Ορίστε την τιμή “Πάνω” για να κάνετε αυτό το στοιχείο “κολλώδες”.

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
el: Όρισε %s ανά ρόλο χρήστη. Για να ορίσεις πρόσβαση για συγκεκριμένο χρήστη, επεξεργάσου απευθείας το προφίλ του χρήστη.

en: Set Unsplash API Key
el: Ορισμός κλειδιού API Unsplash

en: Set a specific height for your template manager thumbnails in the builder. Thumbnails exceeding this height auto-scroll on mouseover.
el: Όρισε ένα συγκεκριμένο ύψος για τις μικρογραφίες του διαχειριστή προτύπων στον builder. Οι μικρογραφίες που υπερβαίνουν αυτό το ύψος κυλούν αυτόματα όταν περνάς το ποντίκι από πάνω.

en: Set attribute
el: Ορισμός ιδιότητας

en: Set clause name to be used as "Order by" parameter.
el: Όρισε το όνομα της ρήτρας που θα χρησιμοποιηθεί ως παράμετρος “Ταξινόμηση κατά”.

en: Set code execution capability for individual users by editing their user profile.
el: Ορίστε τη δυνατότητα εκτέλεσης κώδικα για μεμονωμένους χρήστες επεξεργάζοντας το προφίλ τους.

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
el: Ορίστε συνθήκες για να εφαρμόσετε το επιλεγμένο στυλ θέματος σε ολόκληρο τον ιστότοπό σας ή σε συγκεκριμένες περιοχές.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
el: Ορίστε συνθήκη(ες) για να εμφανίσετε το πρότυπο σε συγκεκριμένες περιοχές του ιστότοπού σας.

en: Set conditions
el: Ορισμός συνθηκών

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
el: Ορισμός προσαρμοσμένου προορισμού συνδέσμου για το λογότυπο της γραμμής εργαλείων του κατασκευαστή.

en: Set for better in-builder performance. Using dynamic data tags like {cf_my_wordpress_field} is still possible.
el: Ορίστε για καλύτερη απόδοση εντός του επεξεργαστή. Η χρήση δυναμικών ετικετών δεδομένων όπως {cf_my_wordpress_field} εξακολουθεί να είναι δυνατή.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
el: Ορίστε για καλύτερη απόδοση αν δεν εκτελείτε κώδικα jQuery παλαιότερο από την έκδοση 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
el: Ορίστε για καλύτερη απόδοση αν δεν χρησιμοποιείτε ενσωματώσεις, όπως βίντεο YouTube, στον ιστότοπό σας.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
el: Ορίστε για καλύτερη απόδοση αν δεν χρησιμοποιείτε emojis στον ιστότοπό σας.

en: Set for video SEO best practices via poster attribute on the video tag. If the source is Youtube or Vimeo, it will be used as preview image.
el: Ορίστε για βέλτιστες πρακτικές SEO βίντεο μέσω της ιδιότητας poster στην ετικέτα video. Αν η πηγή είναι Youtube ή Vimeo, θα χρησιμοποιηθεί ως εικόνα προεπισκόπησης.

en: Set globally under %s
el: Ορίζεται καθολικά στο %s

en: Set if this element doesn't contain any descriptive text.
el: Ορίστε αν αυτό το στοιχείο δεν περιέχει περιγραφικό κείμενο.

en: Set if you don't use Google Fonts or you've uploaded and self-host Google Fonts as "Custom Fonts".
el: Ορίστε αν δεν χρησιμοποιείτε Γραμματοσειρές Google ή τις έχετε ανεβάσει και φιλοξενείτε ως “Προσαρμοσμένες Γραμματοσειρές”.

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
el: Ορίστε αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την ενσωματωμένη καθυστερημένη φόρτωση του Bricks.

en: Set if your dynamic data in AJAX popup is rendered incorrectly.
el: Ορίστε το αν τα δυναμικά δεδομένα σας στο αναδυόμενο παράθυρο AJAX εμφανίζονται λανθασμένα.

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
el: Ορίστε μεμονωμένα στοιχεία ελέγχου αναπαραγωγής βίντεο στο: Ρυθμίσεις > Στυλ θέματος > Στοιχείο - Βίντεο

en: Set interactions for this popup.
el: Ορίστε αλληλεπιδράσεις για αυτό το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Set maximum number of form submissions that you want to store in the database.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό υποβολών φόρμας που θέλετε να αποθηκεύσετε στη βάση δεδομένων.

en: Set number of columns on smaller breakpoints.
el: Ορισμός αριθμού στηλών σε μικρότερα σημεία διακοπής.

en: Set only width generates 16:9 ratio videos.
el: Ορίζοντας μόνο το πλάτος δημιουργεί βίντεο με αναλογία 16:9.

en: Set options as %s
el: Όρισε τις επιλογές ως %s

en: Set source image at base breakpoint to use main image as fallback image.
el: Ορίστε την εικόνα πηγής στο βασικό σημείο διακοπής για να χρησιμοποιήσετε την κύρια εικόνα ως εφεδρική εικόνα.

en: Set template style
el: Ορισμός στυλ προτύπου

en: Set the builder language direction.
el: Ορίστε την κατεύθυνση της γλώσσας του οικοδόμου.

en: Set the builder language.
el: Όρισε τη γλώσσα του builder.

en: Set the default field value/content.
el: Όρισε την προεπιλεγμένη τιμή/περιεχόμενο του πεδίου.

en: Set the key you used for the offset. Example: limit = 20 set on query parameter, Page parameter is "skip", set this offset key as "limit". Clicking page 3 on the pagination element will generate the final URL as https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20
el: Ορίστε το κλειδί που χρησιμοποιήσατε για τη μετατόπιση. Παράδειγμα: limit = 20 ορισμένο στην παράμετρο ερωτήματος, η παράμετρος σελίδας είναι “skip”, ορίστε αυτό το κλειδί μετατόπισης ως “limit”. Κάνοντας κλικ στη σελίδα 3 στο στοιχείο σελιδοποίησης θα δημιουργηθεί το τελικό URL ως https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20

en: Set the required password under Settings > Template settings > Password protection for template-wide protection, or set an individual password directly for each post/page.
el: Ορίστε τον απαιτούμενο κωδικό πρόσβασης στις Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις template > Προστασία με κωδικό πρόσβασης για προστασία όλου του template, ή ορίστε έναν μεμονωμένο κωδικό πρόσβασης απευθείας για κάθε άρθρο/σελίδα.

en: Set the status of each element, native and custom, in the builder and frontend.
el: Ορίστε την κατάσταση κάθε στοιχείου, εγγενούς και προσαρμοσμένου, στον κατασκευαστή και στο frontend.

en: Set to "0" to disable default animations.
el: Ορίστε σε “0” για απενεργοποίηση των προεπιλεγμένων κινούμενων γραφικών.

en: Set to "0s" to disable open/close animation.
el: Όρισε σε “0s” για να απενεργοποιήσεις το εφέ ανοίγματος/κλεισίματος.

en: Set to "50%" to scroll active element into center or "off" to disable auto-scroll.
el: Ορίστε σε “50%” για κύλιση του ενεργού στοιχείου στο κέντρο ή “απενεργοποίηση” για απενεργοποίηση της αυτόματης κύλισης.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
el: Όρισε σε “Σταθερό” για εφέ παράλλαξης.

en: Set to 0 to disable caching. Default is 300 seconds (five minutes).
el: Ορίστε σε 0 για απενεργοποίηση της προσωρινής μνήμης. Η προεπιλογή είναι 300 δευτερόλεπτα (πέντε λεπτά).

en: Set to improve performance by caching query loops. This is particularly useful when your query loop arguments remain relatively unchanged. For optimal functionality, ensure that server object caching is enabled for persistent caching. Disable this setting if you experience any unexpected query results.
el: Ρυθμίστε για βελτίωση της απόδοσης με προσωρινή αποθήκευση των βρόχων ερωτημάτων. Αυτό είναι ιδιαίτερα χρήσιμο όταν τα ορίσματα των βρόχων ερωτημάτων σας παραμένουν σχετικά αμετάβλητα. Για βέλτιστη λειτουργικότητα, βεβαιωθείτε ότι η προσωρινή αποθήκευση αντικειμένων διακομιστή είναι ενεργοποιημένη για μόνιμη αποθήκευση. Απενεργοποιήστε αυτή τη ρύθμιση αν αντιμετωπίσετε μη αναμενόμενα αποτελέσματα ερωτημάτων.

en: Set to load %s in the builder to improve compatibility in older browsers. Not recommended to enable for modern browsers due to potential performance impact.
el: Ορίστε για φόρτωση %s στον επεξεργαστή για βελτίωση της συμβατότητας σε παλαιότερους browsers. Δεν συνιστάται η ενεργοποίηση για σύγχρονους browsers λόγω πιθανής επίδρασης στην απόδοση.

en: Set to show the responsive indicator next to controls that can have different values at each breakpoint.
el: Ορίστε για να εμφανίζεται η ένδειξη ανταπόκρισης δίπλα στους ελέγχους που μπορούν να έχουν διαφορετικές τιμές σε κάθε σημείο διακοπής.

en: Set up your own capabilities with the exact permissions you want to allow. Then assign it to specific user roles from the "Builder Access" dropdown below.
el: Δημιούργησε τις δικές σου δυνατότητες με τα ακριβή δικαιώματα που θέλεις να επιτρέψεις. Στη συνέχεια, ανάθεσέ τες σε συγκεκριμένους ρόλους χρηστών από την αναπτυσσόμενη λίστα “Πρόσβαση Builder” παρακάτω.

en: Set who can bypass maintenance mode. To grant bypass privileges to a specific user, modify the user's profile settings directly.
el: Ορίστε ποιος μπορεί να παρακάμψει τη λειτουργία συντήρησης. Για να δώσετε δικαιώματα παράκαμψης σε συγκεκριμένο χρήστη, τροποποιήστε απευθείας τις ρυθμίσεις προφίλ του χρήστη.

en: Sets direction to row
el: Ορίζει την κατεύθυνση σε σειρά

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings imported
el: Οι ρυθμίσεις εισήχθησαν

en: Settings resetted
el: Οι ρυθμίσεις επαναφέρθηκαν

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Shape
el: Σχήμα

en: Shape Dividers
el: Διαχωριστικά σχήματα

en: Shape dividers
el: Διαχωριστές σχήματος

en: Share on %s
el: Κοινοποίηση στο %s

en: Share via
el: Κοινοποίηση μέσω

en: Share via email
el: Κοινοποίηση μέσω email

en: Shop template
el: Πρότυπο καταστήματος

en: Shortcode content is empty
el: Το περιεχόμενο του σύντομου κωδικού είναι κενό

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show After Grid
el: Εμφάνιση μετά το πλέγμα

en: Show Before Grid
el: Εμφάνιση πριν το πλέγμα

en: Show again after .. hours
el: Εμφάνιση ξανά μετά από.. ώρες

en: Show all
el: Εμφάνιση όλων

en: Show all fonts
el: Εμφάνιση όλων των γραμματοσειρών

en: Show arrows
el: Εμφάνιση βελών

en: Show artist
el: Εμφάνιση καλλιτέχνη

en: Show at breakpoint
el: Εμφάνιση στο σημείο διακοπής

en: Show author
el: Εμφάνιση συγγραφέα

en: Show avatar
el: Εμφάνιση avatar

en: Show badge if product is less than .. days old.
el: Εμφάνιση σήματος αν το προϊόν είναι λιγότερο από.. μέρες παλιό.

en: Show bio
el: Εμφάνιση βιογραφικού

en: Show cart cross-sells
el: Εμφάνιση διασταυρούμενων πωλήσεων καλαθιού

en: Show count
el: Εμφάνιση μετρητή

en: Show cross-sell products
el: Εμφάνιση προϊόντων διασταυρούμενων πωλήσεων

en: Show custom element names
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένων ονομάτων στοιχείων

en: Show date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Show default element names
el: Εμφάνιση προεπιλεγμένων ονομάτων στοιχείων

en: Show different images per breakpoint.
el: Εμφάνιση διαφορετικών εικόνων ανά σημείο διακοπής.

en: Show dots
el: Εμφάνιση κουκκίδων

en: Show dynamic data key in dropdown
el: Εμφάνιση κλειδιού δυναμικών δεδομένων στο αναπτυσσόμενο μενού

en: Show element
el: Εμφάνιση στοιχείου

en: Show empty
el: Εμφάνιση κενών

en: Show empty stars
el: Εμφάνιση κενών αστεριών

en: Show empty terms
el: Εμφάνιση κενών όρων

en: Show excerpt
el: Εμφάνιση αποσπάσματος

en: Show favorites only
el: Εμφάνιση μόνο αγαπημένων

en: Show featured image
el: Εμφάνιση προτεινόμενης εικόνας

en: Show flags
el: Εμφάνιση σημαιών

en: Show for class conflicts
el: Εμφάνιση για συγκρούσεις κλάσεων

en: Show for new & conflicting classes
el: Εμφάνιση για νέες & συγκρουόμενες κλάσεις

en: Show for new classes
el: Εμφάνιση για νέες κλάσεις

en: Show friends' photos
el: Εμφάνιση φωτογραφιών φίλων

en: Show fullscreen
el: Εμφάνιση σε πλήρη οθόνη

en: Show if any value exists
el: Εμφάνιση αν υπάρχει οποιαδήποτε τιμή

en: Show if non-base breakpoint value exists
el: Εμφάνιση αν υπάρχει τιμή σε μη βασικό σημείο διακοπής

en: Show image
el: Εμφάνιση εικόνας

en: Show info
el: Εμφάνιση πληροφοριών

en: Show label
el: Εμφάνιση ετικέτας

en: Show labels
el: Εμφάνιση ετικετών

en: Show link to author posts
el: Εμφάνιση συνδέσμου στις αναρτήσεις του συγγραφέα

en: Show name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Show names
el: Εμφάνιση ονομάτων

en: Show navigation
el: Εμφάνιση πλοήγησης

en: Show notice
el: Εμφάνιση ειδοποίησης

en: Show on all responsive controls
el: Εμφάνιση σε όλους τους ελέγχους ανταπόκρισης

en: Show on hover
el: Εμφάνιση στο πέρασμα του ποντικιού

en: Show only active dropdown. Toggle on click. Inner dropdowns inherit multilevel.
el: Εμφάνιση μόνο ενεργού αναπτυσσόμενου μενού. Εναλλαγή με κλικ. Τα εσωτερικά αναπτυσσόμενα μενού κληρονομούν τα πολλαπλά επίπεδα.

en: Show only featured
el: Εμφάνιση μόνο προτεινόμενων

en: Show parent posts
el: Εμφάνιση γονικών δημοσιεύσεων

en: Show parent terms
el: Εμφάνιση γονικών όρων

en: Show password
el: Εμφάνιση κωδικού

en: Show percentage
el: Εμφάνιση ποσοστού

en: Show popup
el: Εμφάνιση αναδυόμενου παραθύρου

en: Show post type archive
el: Εμφάνιση αρχείου τύπου δημοσίευσης

en: Show products related
el: Εμφάνιση σχετικών προϊόντων

en: Show quantity input field in product loop
el: Εμφάνιση πεδίου εισαγωγής ποσότητας στο βρόχο προϊόντων

en: Show query loop type
el: Εμφάνιση τύπου βρόχου ερωτήματος

en: Show required asterisk
el: Εμφάνιση αστερίσκου απαιτούμενου

en: Show tabs
el: Εμφάνιση καρτελών

en: Show taxonomy
el: Εμφάνιση ταξινομίας

en: Show tips
el: Εμφάνιση συμβουλών

en: Show title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: Show under
el: Εμφάνιση κάτω από

en: Show up-sell products
el: Εμφάνιση προϊόντων up-sell

en: Shows when popup content is fetched via AJAX.
el: Εμφανίζεται όταν το περιεχόμενο του αναδυόμενου παραθύρου αντλείται μέσω AJAX.

en: Shows when using infinite scroll, load more interaction, AJAX pagination.
el: Εμφανίζεται κατά τη χρήση άπειρης κύλισης, αλληλεπίδρασης φόρτωσης περισσότερων, σελιδοποίησης AJAX.

en: Shuffle
el: Ανακάτεμα

en: Sidebar
el: Πλευρική στήλη

en: Sidebar deleted.
el: Η πλευρική στήλη διαγράφηκε.

en: Sidebar name *
el: Όνομα πλευρικής στήλης *

en: Sidebars
el: Πλευρικές μπάρες

en: Sign all
el: Υπογραφή όλων

en: Sign code
el: Υπογραφή κώδικα

en: Simple
el: Απλό

en: Simple product
el: Απλό προϊόν

en: Single
el: Μονό

en: Single product
el: Μεμονωμένο προϊόν

en: Single product template
el: Πρότυπο μεμονωμένου προϊόντος

en: Site
el: Ιστότοπος

en: Site Address
el: Διεύθυνση ιστότοπου

en: Site URL
el: URL ιστότοπου

en: Site background
el: Φόντο ιστοσελίδας

en: Site border
el: Περίγραμμα ιστοσελίδας

en: Site layout
el: Διάταξη ιστοσελίδας

en: Site tagline
el: Σλόγκαν ιστοσελίδας

en: Site title
el: Τίτλος ιστοσελίδας

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size - Default
el: Μέγεθος - προεπιλογή

en: Size - Extra Large
el: Μέγεθος - πολύ μεγάλο

en: Size - Large
el: Μέγεθος - μεγάλο

en: Size - Medium
el: Μέγεθος - μεσαίο

en: Size - Small
el: Μέγεθος - μικρό

en: Sizing
el: Διαστασιολόγηση

en: Skew
el: Λοξότητα

en: Skew X
el: Παραμόρφωση x

en: Skew Y
el: Παραμόρφωση y

en: Skillful
el: Επιδέξιο

en: Skin
el: Εμφάνιση

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Skip & Deactivate
el: Παράλειψη & απενεργοποίηση

en: Skip class import
el: Παράλειψη εισαγωγής κλάσης

en: Skip to footer
el: Μετάβαση στο υποσέλιδο

en: Skip to main content
el: Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Slide from left
el: Ολίσθηση από αριστερά

en: Slide from right
el: Ολίσθηση από δεξιά

en: Slide up after
el: Ολίσθηση προς τα πάνω μετά

en: Slider
el: Ρυθμιστικό

en: Slides
el: Διαφάνειες

en: Slow
el: Αργά

en: Slug
el: Σύντομο όνομα

en: Small
el: Μικρό

en: Small header
el: Μικρή κεφαλίδα

en: Smooth scroll
el: Ομαλή κύλιση

en: Snap
el: Προσκόλληση

en: Snapping elements selector
el: Επιλογέας στοιχείων αγκύρωσης

en: Social Sharing
el: Κοινοποίηση στα κοινωνικά δίκτυα

en: Social media
el: Κοινωνικά δίκτυα

en: Solid
el: Συμπαγές

en: Something went wrong.
el: Κάτι πήγε στραβά.

en: Sorry, but no site URL has been provided.
el: Συγγνώμη, αλλά δεν έχει δοθεί URL ιστοτόπου.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
el: Λυπούμαστε, αλλά δεν μπορέσαμε να σας εγγράψουμε.

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Sort by average rating
el: Ταξινόμηση κατά μέση βαθμολογία

en: Sort by latest
el: Ταξινόμηση κατά πιο πρόσφατα

en: Sort by options
el: Επιλογές ταξινόμησης

en: Sort by popularity
el: Ταξινόμηση κατά δημοτικότητα

en: Sort by price: high to low
el: Ταξινόμηση κατά τιμή: υψηλή προς χαμηλή

en: Sort by price: low to high
el: Ταξινόμηση κατά τιμή: χαμηλή προς υψηλή

en: Sort options
el: Ταξινόμηση επιλογών

en: Source
el: Πηγή

en: Sources
el: Πηγές

en: Space
el: Διάστημα

en: Space around
el: Διάστημα γύρω

en: Space between
el: Διάστημα μεταξύ

en: Space between header and footer.
el: Κενό μεταξύ κεφαλίδας και υποσέλιδου.

en: Space evenly
el: Ισοκατανομή

en: Space-separated list of CSS classes to add to the <body> tag of this page.
el: Λίστα κλάσεων CSS διαχωρισμένων με κενά για προσθήκη στην ετικέτα <body> αυτής της σελίδας.

en: Spacing
el: Απόσταση

en: Spam protection
el: Προστασία από spam

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Speed in ms
el: Ταχύτητα σε ms

en: Spellcheck
el: Ορθογραφικός έλεγχος

en: Spinner
el: Περιστροφέας

en: Spread
el: Εξάπλωση

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Standard
el: Τυπική

en: Standard fonts
el: Βασικές γραμματοσειρές

en: Star color
el: Χρώμα αστεριών

en: Stars
el: Αστέρια

en: Start
el: Έναρξη

en: Start animation
el: Έναρξη κίνησης

en: Start autoplay
el: Έναρξη αυτόματης αναπαραγωγής

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Start delay in ms
el: Καθυστέρηση έναρξης σε ms

en: Start display at breakpoint
el: Έναρξη εμφάνισης στο σημείο διακοπής

en: Start index
el: Αρχικός δείκτης

en: Start play at
el: Έναρξη αναπαραγωγής στο

en: Start time
el: Χρόνος έναρξης

en: Starting angle in º
el: Αρχική γωνία σε º

en: Static
el: Στατικό

en: Static dropdown content always toggles on click, not hover.
el: Το στατικό περιεχόμενο αναπτυσσόμενου μενού πάντα εναλλάσσεται με κλικ, όχι με πέρασμα του ποντικιού.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status bar
el: Γραμμή κατάστασης

en: Statuses
el: Καταστάσεις

en: Step
el: Βήμα

en: Sticky
el: Σταθερό

en: Sticky header
el: Σταθερή κεφαλίδα

en: Sticky on scroll
el: Σταθερή κατά την κύλιση

en: Stock
el: Απόθεμα

en: Stock management not enabled for this product.
el: Η διαχείριση αποθέματος δεν είναι ενεργοποιημένη για αυτό το προϊόν.

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stop on last slide
el: Διακοπή στην τελευταία διαφάνεια

en: Street View Control
el: Έλεγχος προβολής δρόμου

en: Stretch
el: Έκταση

en: Strike
el: Διαγράμμιση

en: Strikethrough
el: Διακριτή γραφή

en: Strings
el: Συμβολοσειρές

en: Stroke
el: Περίγραμμα

en: Stroke #2
el: Περίγραμμα #2

en: Stroke color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Stroke width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Structure
el: Δομή

en: Structure panel
el: Πίνακας δομής

en: Stunning
el: Εκπληκτικό

en: Style
el: Στυλ

en: Style notices globally under Settings > Theme Styles > WooCommerce - Notice.
el: Διαμορφώστε τις ειδοποιήσεις γενικά στις Ρυθμίσεις > Στυλ θέματος > WooCommerce - Ειδοποίηση.

en: Style saved
el: Το στυλ αποθηκεύτηκε

en: Styles
el: Στυλ

en: Stylesheet
el: Φύλλο στυλ

en: Stylesheets (default)
el: Φύλλα στυλ (προεπιλογή)

en: Sub menu
el: Υπομενού

en: Sub menu, mega menu, or multilevel area.
el: Περιοχή υπομενού, mega menu ή πολλαπλών επιπέδων.

en: Subject
el: Θέμα

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
el: Η υποβολή απέτυχε. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε να υποβάλετε τη φόρμα ξανά.

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit & Deactivate
el: Υποβολή & απενεργοποίηση

en: Submit Comment
el: Υποβολή σχολίου

en: Submit button
el: Κουμπί υποβολής

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Subtitle goes here
el: Ο υπότιτλος μπαίνει εδώ

en: Subtitle typography
el: Τυπογραφία υπότιτλου

en: Subtitles typography
el: Τυπογραφία υπότιτλων

en: Subtotal
el: Μερικό σύνολο

en: Success
el: Επιτυχία

en: Success color
el: Χρώμα επιτυχίας

en: Success message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Successful
el: Επιτυχής

en: Successfully removed %1$d orphaned elements across %2$d posts.
el: Αφαιρέθηκαν επιτυχώς %1$d ορφανά στοιχεία σε %2$d δημοσιεύσεις.

en: Suffix
el: Επίθημα

en: Suffix block
el: Μπλοκ επιθήματος

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Superb
el: Υπέροχο

en: Supported field types
el: Υποστηριζόμενοι τύποι πεδίων

en: Supported filters
el: Υποστηριζόμενα φίλτρα

en: Suppress PHP errors
el: Καταστολή σφαλμάτων PHP

en: Sure thing
el: Βεβαίως

en: Sure?
el: Σίγουρα;?

en: Swatch type
el: Τύπος δείγματος

en: Sweet
el: Γλυκό

en: Switch
el: Εναλλαγή

en: Sync fonts
el: Συγχρονισμός γραμματοσειρών

en: Sync global classes
el: Συγχρονισμός καθολικών κλάσεων

en: Sync with query
el: Συγχρονισμός με ερώτημα

en: System Information
el: Πληροφορίες συστήματος

en: TIME
el: ΧΡΟΝΟΣ

en: Tab
el: Καρτέλα

en: Tab 1
el: Καρτέλα 1

en: Tab 1 label
el: Ετικέτα καρτέλας 1

en: Tab 2
el: Καρτέλα 2

en: Tab 2 label
el: Ετικέτα καρτέλας 2

en: Tab content
el: Περιεχόμενο καρτέλας

en: Tab menu
el: Μενού καρτελών

en: Table
el: Πίνακας

en: Table background
el: Φόντο πίνακα

en: Table border
el: Περίγραμμα πίνακα

en: Table box shadow
el: Σκιά πλαισίου πίνακα

en: Table of contents
el: Πίνακας περιεχομένων

en: Tablet portrait
el: Tablet σε κατακόρυφη προβολή

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag cloud
el: Σύννεφο ετικετών

en: Tag: %s
el: Ετικέτα: %s

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Take over
el: Ανάληψη ελέγχου

en: Target
el: Στόχος

en: Target a "CSS selector" on "Hide popup", but not a popup directly! As this action runs after the popup has been closed.
el: Στόχευσε έναν “CSS επιλογέα” στο “Απόκρυψη αναδυόμενου παραθύρου”, αλλά όχι απευθείας ένα αναδυόμενο παράθυρο! Καθώς αυτή η ενέργεια εκτελείται αφού έχει κλείσει το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Target form selector
el: Επιλογέας στοχευμένης φόρμας

en: Target interaction ID
el: ID στοχευμένης αλληλεπίδρασης

en: Target query
el: Ερώτημα-στόχος

en: Target query has not been set. Without connecting a filter to a query, the filter has no effect.
el: Το ερώτημα-στόχος δεν έχει οριστεί. Χωρίς τη σύνδεση ενός φίλτρου με ένα ερώτημα, το φίλτρο δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.

en: Taxonomies
el: Ταξινομίες

en: Taxonomies related posts must have in common.
el: Ταξινομίες που πρέπει να έχουν κοινές οι σχετικές δημοσιεύσεις.

en: Taxonomy
el: Ταξινομία

en: Taxonomy query
el: Ερώτημα ταξινομίας

en: Taxonomy slug
el: Σύντομο όνομα ταξινομίας

en: Team Members
el: Μέλη ομάδας

en: Team member
el: Μέλος ομάδας

en: Team members
el: Μέλη ομάδας

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Template & post password
el: Κωδικός πρόσβασης template & άρθρου

en: Template Bundle
el: Πακέτο Templates

en: Template Bundles
el: Πακέτα Templates

en: Template Tag
el: Ετικέτα Template

en: Template Tags
el: Ετικέτες Template

en: Template bundle
el: Πακέτο templates

en: Template created
el: Το template δημιουργήθηκε

en: Template deleted
el: Το template διαγράφηκε

en: Template has not been published.
el: Το template δεν έχει δημοσιευτεί.

en: Template imported
el: Το template εισήχθη

en: Template insert failed: This template has no data
el: Η εισαγωγή του template απέτυχε: Αυτό το template δεν έχει δεδομένα

en: Template inserted
el: Το template εισήχθη

en: Template manager thumbnail height
el: Ύψος μικρογραφίας στον διαχειριστή templates

en: Template overridden
el: Το template αντικαταστάθηκε

en: Template password
el: Κωδικός πρόσβασης template

en: Template saved
el: Το template αποθηκεύτηκε

en: Template screenshot generation is disabled.
el: Η δημιουργία στιγμιότυπων template είναι απενεργοποιημένη.

en: Template screenshots
el: Στιγμιότυπα template

en: Template screenshots deleted
el: Τα στιγμιότυπα του template διαγράφηκαν

en: Template settings
el: Ρυθμίσεις template

en: Template tag
el: Ετικέτα template

en: Template tags
el: Ετικέτες template

en: Template thumbnail column
el: Στήλη μικρογραφίας template

en: Template title
el: Τίτλος template

en: Template type
el: Τύπος template

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term archive URL
el: URL αρχείου όρου

en: Term count
el: Πλήθος όρου

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: Term group
el: Ομάδα όρων

en: Term id
el: ID όρου

en: Term meta
el: Μετα-δεδομένα όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Term slug
el: Slug όρου

en: Term taxonomy ID
el: ID ταξινομίας όρου

en: Term taxonomy slug
el: Slug ταξινομίας όρου

en: Terms
el: Όροι

en: Terrain
el: Έδαφος

en: Testimonial
el: Μαρτυρία

en: Testimonials
el: Μαρτυρίες

en: Text
el: Κείμενο

en: Text align
el: Στοίχιση κειμένου

en: Text block
el: Μπλοκ κειμένου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text decoration
el: Διακόσμηση κειμένου

en: Text editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Text link
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Text list
el: Λίστα κειμένου

en: Text padding
el: Εσωτερικό περιθώριο κειμένου

en: Text shadow
el: Σκιά κειμένου

en: Text to display when hovering over the field.
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται όταν περνάτε το ποντίκι πάνω από το πεδίο.

en: Text transform
el: Μετασχηματισμός κειμένου

en: Text wrap
el: Αναδίπλωση κειμένου

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Thank you
el: Ευχαριστούμε

en: Thank you for your message
el: Ευχαριστούμε για το μήνυμά σου

en: The "Enable AJAX add to cart buttons on archives" WooCommerce setting must also be active.
el: Πρέπει επίσης να είναι ενεργή η ρύθμιση του WooCommerce “Ενεργοποίηση κουμπιών AJAX προσθήκης στο καλάθι στις σελίδες αρχείων”.

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
el: Τα άρθρα “Χαρακτηριστικά” καλύπτουν θέματα όπως η ενσωμάτωση του Unsplash, προσαρμοσμένος κώδικας (CSS & JS), διαβαθμίσεις, πλευρικές στήλες, διαχωριστικά σχήματα, καθολικά στοιχεία, κλπ.

en: The URL to send the form data to.
el: Το URL για την αποστολή των δεδομένων της φόρμας.

en: The active theme has no sidebars defined.
el: Το ενεργό θέμα δεν έχει ορισμένες πλευρικές στήλες.

en: The custom video player is only applicable to "Media" or "File URL" video source.
el: Ο προσαρμοσμένος video player εφαρμόζεται μόνο σε πηγή βίντεο “Πολυμέσα” ή “URL αρχείου”.

en: The dynamic data is empty.
el: Τα δυναμικά δεδομένα είναι κενά.

en: The executed code will run on your site! Only add code that you consider safe.
el: Ο εκτελεσμένος κώδικας θα τρέξει στον ιστότοπό σου! Πρόσθεσε μόνο κώδικα που θεωρείς ασφαλή.

en: The field "%s" exceeds the allowed maximum length of %2$d characters.
el: Το πεδίο “%s” υπερβαίνει το επιτρεπόμενο μέγιστο μήκος των %%2$d χαρακτήρων.

en: The following classes have been modified by the user below since your last save. Accept or discard those changes to continue your save.
el: Οι ακόλουθες κλάσεις έχουν τροποποιηθεί από τον παρακάτω χρήστη από την τελευταία σου αποθήκευση. Αποδέξου ή απόρριψε αυτές τις αλλαγές για να συνεχίσεις την αποθήκευσή σου.

en: The form is not rendered if the current user is lacking the required capability.
el: Η φόρμα δεν εμφανίζεται αν ο τρέχων χρήστης δεν έχει την απαιτούμενη δυνατότητα.

en: The full URL of the API endpoint you want to retrieve data.
el: Το πλήρες URL του τελικού σημείου API από το οποίο θέλετε να ανακτήσετε δεδομένα.

en: The query element doesn't exist.
el: Το στοιχείο ερωτήματος δεν υπάρχει.

en: The query filter database is outdated. Please click "Regenerate filter index" button to update it.
el: Η βάση δεδομένων φίλτρων ερωτημάτων είναι παρωχημένη. Κάνε κλικ στο κουμπί “Αναδημιουργία ευρετηρίου φίλτρων” για να την ενημερώσεις.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
el: Ο ιστότοπος από τον οποίο ζητάτε πρότυπα έχει απενεργοποιημένη την πρόσβαση στα πρότυπά του.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
el: Ο ιστότοπος από τον οποίο ζητάτε πρότυπα απαιτεί κωδικό πρόσβασης για απομακρυσμένα πρότυπα.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
el: Το όνομα στυλ που εισάγατε υπάρχει ήδη. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The value is automatically populated based on the font-size in percentage that you have set under Theme Styles > Typography > HTML: font-size. For an HTML font-size of 100%, the value is 16, if the HTML font-size is 62.5%, the value is 10, and so on. If left empty, your fluid typography unit will be "px" instead of "rem".
el: Η τιμή συμπληρώνεται αυτόματα με βάση το μέγεθος γραμματοσειράς σε ποσοστό που έχετε ορίσει στο Στυλ Θέματος > Τυπογραφία > HTML: μέγεθος γραμματοσειράς. Για μέγεθος γραμματοσειράς HTML 100%, η τιμή είναι 16, αν το μέγεθος γραμματοσειράς HTML είναι 62,5%, η τιμή είναι 10, κ.ο.κ. Αν μείνει κενό, η μονάδα ρευστής τυπογραφίας σας θα είναι “px” αντί για “rem”.

en: The video <iframe> is lazy loaded after clicking the preview image.
el: Το <iframe> του βίντεο φορτώνεται με καθυστέρηση μετά το κλικ στην εικόνα προεπισκόπησης.

en: The webhook endpoint(s) to send the submitted form data to.
el: Το(α) τελικό(ά) σημείο(α) webhook για την αποστολή των δεδομένων της υποβληθείσας φόρμας.

en: Theme
el: Θέμα

en: Theme Information
el: Πληροφορίες θέματος

en: Theme Style
el: Στυλ θέματος

en: Theme Styles
el: Στυλ θέματος

en: Theme author
el: Δημιουργός θέματος

en: Theme author URI
el: URI δημιουργού θέματος

en: Theme is child theme
el: Το θέμα είναι θέμα-παιδί

en: Theme name
el: Όνομα θέματος

en: Theme style created
el: Το στυλ θέματος δημιουργήθηκε

en: Theme style deleted
el: Το στυλ θέματος διαγράφηκε

en: Theme styles
el: Στυλ θέματος

en: Theme version
el: Έκδοση θέματος

en: There is an "Activation status" column under "Users", where you can manually set the status to active/inactive and resend the activation email.
el: Υπάρχει μια στήλη “Κατάσταση ενεργοποίησης” στην ενότητα “Χρήστες”, όπου μπορείτε να ορίσετε χειροκίνητα την κατάσταση σε ενεργή/ανενεργή και να στείλετε ξανά το email ενεργοποίησης.

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
el: Υπάρχει μια πιο πρόσφατη αυτόματη αποθήκευση από την έκδοση που βλέπεις τώρα.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
el: Δεν υπάρχει απόσπασμα επειδή αυτή είναι μια προστατευμένη δημοσίευση.

en: These parameters will be added to the API request URL.
el: Αυτές οι παράμετροι θα προστεθούν στο URL του αιτήματος API.

en: These styles also apply to all Gutenberg captions.
el: Αυτά τα στυλ εφαρμόζονται επίσης σε όλες τις λεζάντες Gutenberg.

en: These styles will also apply to all Gutenberg captions.
el: Αυτά τα στυλ θα εφαρμοστούν επίσης σε όλες τις λεζάντες Gutenberg.

en: Thin
el: Λεπτή

en: This %s component is not enabled for use in the block editor. Ask your site administrator to enable this component for use in the block editor.
el: Αυτό το στοιχείο %s δεν είναι ενεργοποιημένο για χρήση στον επεξεργαστή μπλοκ. Ζητήστε από τον διαχειριστή του ιστότοπού σας να ενεργοποιήσει αυτό το στοιχείο για χρήση στον επεξεργαστή μπλοκ.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
el: Αυτό το περιεχόμενο προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Για να το δείτε, παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασής σας παρακάτω:

en: This data will be used in your query.
el: Αυτά τα δεδομένα θα χρησιμοποιηθούν στο ερώτημά σας.

en: This dataset has unsaved changes
el: Αυτό το σύνολο δεδομένων έχει μη αποθηκευμένες αλλαγές

en: This element works alongside a "Map" element when "Sync with query" has been set. An invisible <template> node is generated that stores location data. Allowing the map to retrieve and display markers dynamically.
el: Αυτό το στοιχείο λειτουργεί παράλληλα με ένα στοιχείο “Χάρτης” όταν έχει οριστεί το “Συγχρονισμός με ερώτημα”. Δημιουργείται ένας αόρατος κόμβος <template> που αποθηκεύει δεδομένα τοποθεσίας. Αυτό επιτρέπει στον χάρτη να ανακτά και να εμφανίζει δείκτες δυναμικά.

en: This feature affects all new user registrations, not just those submitted via the Form element.
el: Αυτή η λειτουργία επηρεάζει όλες τις νέες εγγραφές χρηστών, όχι μόνο αυτές που υποβάλλονται μέσω του στοιχείου Φόρμα.

en: This icon set is currently disabled and hidden from the icon dropdown menu. However, any existing icons from this set will still display on your site.
el: Αυτό το σετ εικονιδίων είναι προς το παρόν απενεργοποιημένο και κρυμμένο από το αναπτυσσόμενο μενού εικονιδίων. Ωστόσο, τυχόν υπάρχοντα εικονίδια από αυτό το σετ θα εξακολουθούν να εμφανίζονται στον ιστότοπό σας.

en: This is an experimental feature. Query filters and components are not supported when using API requests.
el: Αυτή είναι μια πειραματική λειτουργία. Τα φίλτρα ερωτημάτων και τα στοιχεία δεν υποστηρίζονται όταν χρησιμοποιούνται αιτήματα API.

en: This page is built with %s.
el: Αυτή η σελίδα είναι κατασκευασμένη με το %s.

en: This post has no %s terms.
el: Αυτή η δημοσίευση δεν έχει όρους %s.

en: This post has no related posts.
el: Αυτή η δημοσίευση δεν έχει σχετικές δημοσιεύσεις.

en: This post is already being edited.
el: Αυτό το άρθρο ήδη υφίσταται επεξεργασία.

en: This query type doesn't support pagination.
el: Αυτός ο τύπος ερωτήματος δεν υποστηρίζει σελιδοποίηση.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
el: Αυτό το πρότυπο περιέχει μια παλέτα χρωμάτων. Θέλετε να την εισαγάγετε;?

en: This template contains color palettes. Would you like to import them?
el: Αυτό το πρότυπο περιέχει παλέτες χρωμάτων. Θέλετε να τις εισαγάγετε;?

en: This template contains global variables. Would you like to import them?
el: Αυτό το πρότυπο περιέχει καθολικές μεταβλητές. Θέλετε να τις εισαγάγετε;?

en: This template contains the following theme styles. Would you like to import them?
el: Αυτό το πρότυπο περιέχει τα ακόλουθα στυλ θέματος. Θέλετε να τα εισαγάγετε;?

en: This template is currently not rendered on pages that meet the template conditions as no password has been set.
el: Αυτό το πρότυπο δεν εμφανίζεται αυτή τη στιγμή σε σελίδες που πληρούν τις συνθήκες του προτύπου, καθώς δεν έχει οριστεί κωδικός πρόσβασης.

en: This template type is automatically rendered on the correct page.
el: Αυτός ο τύπος προτύπου αποδίδεται αυτόματα στη σωστή σελίδα.

en: This text is displayed when the "Registration privacy policy" text is filled in WooCommerce.
el: Αυτό το κείμενο εμφανίζεται όταν συμπληρώνεται το κείμενο “Πολιτική απορρήτου εγγραφής” στο WooCommerce.

en: This text is displayed when the "When creating an account, send the new user a link to set their password" option is enabled in WooCommerce.
el: Αυτό το κείμενο εμφανίζεται όταν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή “Κατά τη δημιουργία λογαριασμού, στείλτε στον νέο χρήστη έναν σύνδεσμο για να ορίσει τον κωδικό του” στο WooCommerce.

en: This user role has %s capability, and therefore full builder access. Effectively overriding this setting.
el: Αυτός ο ρόλος χρήστη έχει τη δυνατότητα %s και επομένως πλήρη πρόσβαση στον builder. Ουσιαστικά παρακάμπτει αυτή τη ρύθμιση.

en: Thousand separator
el: Διαχωριστικό χιλιάδων

en: Thumb
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail navigation
el: Πλοήγηση μικρογραφιών

en: Thumbnail size
el: Μέγεθος μικρογραφίας

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tick if this popup is for WooCommerce Quick View.
el: Επίλεξε αν αυτό το αναδυόμενο παράθυρο είναι για τη Γρήγορη Προβολή του WooCommerce.

en: Tick if you do not display any post meta fields. Reduce additional queries.
el: Μαρκάρετε εάν δεν εμφανίζετε κανένα μετα-πεδίο δημοσίευσης. Μειώστε τα πρόσθετα ερωτήματα.

en: Tick if you do not display any taxonomy terms. Reduce additional queries.
el: Μαρκάρετε εάν δεν εμφανίζετε όρους ταξινόμησης. Μειώστε τα πρόσθετα ερωτήματα.

en: Tick if you do not need pagination, load more or infinite scroll. Performance boost.
el: Μαρκάρετε εάν δεν χρειάζεστε σελιδοποίηση, load more ή άπειρη κύλιση. Ενίσχυση της απόδοσης.

en: Tilt
el: Κλίση

en: Time
el: Ώρα

en: Time in minutes that the random seed will last. Avoid duplicate posts when using random order.
el: Χρόνος σε λεπτά που θα διαρκέσει ο τυχαίος σπόρος. Αποφύγετε τις διπλές δημοσιεύσεις όταν χρησιμοποιείτε τυχαία σειρά.

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Timeline
el: Χρονολόγιο

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Timing function
el: Συνάρτηση χρονισμού

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Tag
el: Ετικέτα τίτλου

en: Title margin
el: Περιθώριο τίτλου

en: Title tag
el: Ετικέτα τίτλου

en: Title typography
el: Τυπογραφία τίτλου

en: To add decorative text, but not user input. Runs through %s.
el: Για να προσθέσεις διακοσμητικό κείμενο, αλλά όχι εισαγωγή χρήστη. Περνάει μέσα από %s.

en: To distinguish markers in the builder.
el: Για διάκριση των δεικτών στον κατασκευαστή.

en: To ensure showing a marker please provide the latitude and longitude, separated by comma.
el: Για να εξασφαλίσετε την εμφάνιση ενός δείκτη, παρακαλώ εισάγετε το γεωγραφικό πλάτος και μήκος, χωρισμένα με κόμμα.

en: To select a default value you have to first connect this property with the select control.
el: Για να επιλέξετε μια προεπιλεγμένη τιμή πρέπει πρώτα να συνδέσετε αυτή την ιδιότητα με το στοιχείο ελέγχου επιλογής.

en: To trigger the interaction when 50%% of the element is in the viewport, set the rootMargin to %s.
el: Για να ενεργοποιήσετε την αλληλεπίδραση όταν το 50%% του στοιχείου είναι στο οπτικό πεδίο, ορίστε το rootMargin σε %s.

en: Toggle
el: Εναλλαγή

en: Toggle attribute
el: Εναλλαγή ιδιότητας

en: Toggle controls
el: Εναλλαγή ελέγχων

en: Toggle coupon form
el: Εναλλαγή φόρμας κουπονιού

en: Toggle dropdown
el: Εναλλαγή αναπτυσσόμενου μενού

en: Toggle login form
el: Εναλλαγή φόρμας σύνδεσης

en: Toggle mini cart
el: Εναλλαγή μίνι καλαθιού

en: Toggle offcanvas
el: Εναλλαγή πλαϊνού μενού

en: Toggle on
el: Εναλλαγή σε

en: Toggle search
el: Εναλλαγή αναζήτησης

en: Toggle width
el: Πλάτος εναλλαγής

en: Toggleable form
el: Εναλλασσόμενη φόρμα

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Toolbar logo link
el: Σύνδεσμος λογότυπου γραμμής εργαλείων

en: Tooltip
el: Επεξήγηση

en: Top
el: Κορυφαίο

en: Top / Start
el: Πάνω / αρχή

en: Top center
el: Πάνω κέντρο

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top level
el: Ανώτατο επίπεδο

en: Top level terms only
el: Μόνο όροι ανώτατου επιπέδου

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Total
el: Σύνολο

en: Total items path
el: Διαδρομή συνολικών στοιχείων

en: Total jobs
el: Σύνολο εργασιών

en: Track color
el: Χρώμα τροχιάς

en: Track resize
el: Παρακολούθηση αλλαγής μεγέθους

en: Transform
el: Μετασχηματισμός

en: Transform origin
el: Σημείο αναφοράς μετασχηματισμού

en: Transition
el: Μετάβαση

en: Translate X
el: Μετατόπιση x

en: Translate Y
el: Μετατόπιση y

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
el[0]: %s σχόλιο
el[1]: %s σχόλια

en: Transparency
el: Διαφάνεια

en: Trash
el: Κάδος απορριμμάτων

en: Trash is empty
el: Ο κάδος απορριμμάτων είναι άδειος

en: Triangle
el: Τρίγωνο

en: Triangle concave
el: Τρίγωνο κοίλο

en: Triangle convex
el: Τρίγωνο κυρτό

en: Triangle double
el: Τρίγωνο διπλό

en: Trigger
el: Ενεργοποίηση

en: Trigger "register_new_user" action to send WordPress notification. %s
el: Ενεργοποίηση της ενέργειας “register_new_user” για αποστολή ειδοποίησης WordPress. %s

en: True
el: Αληθές

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
el: TrueType Γραμματοσειρά: Μη συμπιεσμένα δεδομένα γραμματοσειράς, αλλά μερική υποστήριξη IE9+.

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type
el: Τύπος

en: Type keyword, hit enter.
el: Πληκτρολογήστε λέξη-κλειδί, πατήστε enter.

en: Type name, hit enter
el: Πληκτρολόγησε όνομα, πάτα enter

en: Type scale ratio
el: Αναλογία κλίμακας τύπου

en: Type speed in ms
el: Ταχύτητα πληκτρολόγησης σε ms

en: Type to search
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση

en: Type to search for ..
el: Πληκτρολόγησε για αναζήτηση..

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Typography active
el: Ενεργή τυπογραφία

en: URL parameter
el: Παράμετρος URL

en: URL parameters
el: Παράμετροι URL

en: URL redirect to after applying the filter. Leave it empty if not intended to.
el: Ανακατεύθυνση URL μετά την εφαρμογή του φίλτρου. Άφησέ το κενό αν δεν προορίζεται για κάτι τέτοιο.

en: Unable to calculate total pages for offset pagination. Items per page not found for element "%s".
el: Αδυναμία υπολογισμού συνολικών σελίδων για σελιδοποίηση μετατόπισης. Δεν βρέθηκαν στοιχεία ανά σελίδα για το στοιχείο “%s”.

en: Unable to determine items per page for offset pagination. Check offset key settings.
el: Αδυναμία προσδιορισμού στοιχείων ανά σελίδα για σελιδοποίηση μετατόπισης. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις κλειδιού μετατόπισης.

en: Unable to fix corrupted filter element database
el: Αδυναμία διόρθωσης της κατεστραμμένης βάσης δεδομένων στοιχείων φίλτρου

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Unconnected
el: Μη συνδεδεμένο

en: Unconnected properties detected. Edit your component or any of its children to connect your properties to a specific setting.
el: Εντοπίστηκαν μη συνδεδεμένες ιδιότητες. Επεξεργαστείτε το στοιχείο σας ή οποιοδήποτε από τα παιδιά του για να συνδέσετε τις ιδιότητές σας με μια συγκεκριμένη ρύθμιση.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Understanding the layout
el: Κατανόηση της διάταξης

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Unique lightbox identifier
el: Μοναδικό αναγνωριστικό lightbox

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unlimited websites
el: Απεριόριστοι ιστότοποι

en: Unlink
el: Αποσύνδεση

en: Unlink component
el: Αποσύνδεση στοιχείου

en: Unlinked
el: Μη συνδεδεμένο

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Unlock password protection
el: Ξεκλείδωμα προστασίας κωδικού

en: Unlocked
el: Ξεκλειδωμένο

en: Unordered list
el: Μη ταξινομημένη λίστα

en: Unpin
el: Ξεκαρφίτσωμα

en: Unpinned
el: Ξεκαρφιτσωμένο

en: Unsigned code
el: Μη υπογεγραμμένος κώδικας

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
el: Απαιτείται κλειδί API Unsplash! Προσθέστε το κλειδί στον πίνακα ελέγχου κάτω από: %s

en: Unused elements
el: Αχρησιμοποίητα στοιχεία

en: Unused on this page
el: Δεν χρησιμοποιείται σε αυτή τη σελίδα

en: Unused on this site
el: Δεν χρησιμοποιείται σε αυτόν τον ιστότοπο

en: Unwrap
el: Ξετύλιγμα

en: Up-sells
el: Επιπλέον πωλήσεις

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Template Bundle
el: Ενημέρωση Πακέτου Templates

en: Update Template Tag
el: Ενημέρωση Ετικέτας Template

en: Update cart via AJAX
el: Ενημέρωση καλαθιού μέσω AJAX

en: Update filter index
el: Ενημέρωση ευρετηρίου φίλτρου

en: Update post
el: Ενημέρωση δημοσίευσης

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Updating references to %s global variable(s) across the entire site...
el: Ενημέρωση αναφορών σε %s καθολικές μεταβλητές σε ολόκληρο τον ιστότοπο...

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Upload .%s file
el: Ανέβασμα αρχείου.%s

en: Upload SVG
el: Μεταφόρτωση SVG

en: Upload/Add image
el: Ανέβασμα/Προσθήκη εικόνας

en: Uploaded file type is not allowed.
el: Ο τύπος αρχείου που ανεβάσατε δεν επιτρέπεται.

en: Uppercase
el: Κεφαλαία

en: Upsells
el: Προωθήσεις

en: Usage
el: Χρήση

en: Use "%root%" to target the element wrapper.
el: Χρησιμοποίησε το “%root%” για να στοχεύσεις το περιτύλιγμα του στοιχείου.

en: Use "ip" to prevent multiple entries from the same IP address.
el: Χρησιμοποιήστε το “ip” για να αποτρέψετε πολλαπλές καταχωρήσεις από την ίδια διεύθυνση IP.

en: Use %s to pass data such as the source and target elements to your custom function.
el: Χρησιμοποιήστε %s για να περάσετε δεδομένα όπως τα στοιχεία προέλευσης και στόχου στην προσαρμοσμένη συνάρτησή σας.

en: Use %s when adding columns/rows
el: Χρήση %s κατά την προσθήκη στηλών/σειρών

en: Use AJAX instead of WP REST API calls to render elements.
el: Χρήση AJAX αντί για κλήσεις WP REST API για απόδοση στοιχείων.

en: Use PHP constant
el: Χρήση σταθεράς PHP

en: Use a prefix to avoid conflicts with plugins or WordPress reserved parameters.
el: Χρησιμοποίησε ένα πρόθεμα για να αποφύγεις συγκρούσεις με πρόσθετα ή δεσμευμένες παραμέτρους του WordPress.

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
el: Χρησιμοποίησε οποιαδήποτε τιμή πεδίου φόρμας μέσω του ID της όπως αυτό: {{form_field}}. Αντικατέστησε το “form_field” με το πραγματικό ID του πεδίου.

en: Use block editor
el: Χρήση επεξεργαστή μπλοκ

en: Use brand colors
el: Χρήση χρωμάτων επωνυμίας

en: Use field IDs to personalize your message.
el: Χρησιμοποίησε τα ID των πεδίων για να εξατομικεύσεις το μήνυμά σου.

en: Use for sticky scrolling header etc.
el: Χρησιμοποιείται για κολλώδες κυλιόμενο header κλπ.

en: Use in block editor
el: Χρήση στον επεξεργαστή μπλοκ

en: Use min/max
el: Χρήση ελάχιστου/μέγιστου

en: Use min/max date from index table.
el: Χρήση ελάχιστης/μέγιστης ημερομηνίας από τον πίνακα ευρετηρίου.

en: Use product variation image
el: Χρήση εικόνας παραλλαγής προϊόντος

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
el: Χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα δημιουργίας για να προσθέσετε προσαρμοσμένο κώδικα σε μια συγκεκριμένη σελίδα.

en: Use the date format as set under Settings > General > Date format
el: Χρησιμοποίησε τη μορφή ημερομηνίας όπως έχει οριστεί στις Ρυθμίσεις > Γενικά > Μορφή ημερομηνίας

en: Use the dynamic picker in the "Meta key" control below to select the desired custom field. The dynamic data tag is used to retrieves the field settings, it is not parsed.
el: Χρησιμοποίησε τον δυναμικό επιλογέα στο χειριστήριο “Κλειδί μετα-δεδομένων” παρακάτω για να επιλέξεις το επιθυμητό προσαρμοσμένο πεδίο. Η ετικέτα δυναμικών δεδομένων χρησιμοποιείται για την ανάκτηση των ρυθμίσεων του πεδίου, δεν αναλύεται.

en: Use the generated variables in your design (theme styles, elements, etc.)
el: Χρησιμοποιήστε τις δημιουργημένες μεταβλητές στο σχεδιασμό σας (στυλ θέματος, στοιχεία, κλπ.)

en: Use valid HTML syntax. No spaces.
el: Χρησιμοποίησε έγκυρη σύνταξη HTML. Χωρίς κενά.

en: Use vertical position of target node.
el: Χρήση κάθετης θέσης του κόμβου στόχου.

en: Use width & horizontal position of target node.
el: Χρήση πλάτους & οριζόντιας θέσης του κόμβου στόχου.

en: Used if default or custom preview image can't be loaded.
el: Χρησιμοποιείται αν δεν μπορεί να φορτωθεί η προεπιλεγμένη ή προσαρμοσμένη εικόνα προεπισκόπησης.

en: Used if logo image isn't set or available.
el: Χρησιμοποιείται αν δεν έχει οριστεί ή δεν είναι διαθέσιμη η εικόνα λογότυπου.

en: Used on this page
el: Χρησιμοποιείται σε αυτή τη σελίδα

en: Used on this site
el: Χρησιμοποιείται σε αυτόν τον ιστότοπο

en: Used to creat visual hiarchy between nested dropdowns.
el: Χρησιμοποιείται για τη δημιουργία οπτικής ιεραρχίας μεταξύ των ένθετων αναδυόμενων μενού.

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: ID χρήστη

en: User Login
el: Σύνδεση χρήστη

en: User Registration
el: Εγγραφή χρήστη

en: User activation
el: Ενεργοποίηση χρήστη

en: User author URL
el: URL συγγραφέα χρήστη

en: User login
el: Όνομα χρήστη

en: User meta
el: Μετα-δεδομένα χρήστη

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: User portrait
el: Πορτρέτο χρήστη

en: User profile
el: Προφίλ χρήστη

en: User registered
el: Εγγραφή χρήστη

en: User registered date
el: Ημερομηνία εγγραφής χρήστη

en: User registration
el: Εγγραφή χρήστη

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User roles with code execution capability
el: Ρόλοι χρηστών με δυνατότητα εκτέλεσης κώδικα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username already exists.
el: Το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη.

en: Username is not valid.
el: Το όνομα χρήστη δεν είναι έγκυρο.

en: Username required.
el: Απαιτείται όνομα χρήστη.

en: Users
el: Χρήστες

en: Users could upload potentially malicious files through your form. To minimize this risk, please specify the "Allowed file formats" below.
el: Οι χρήστες θα μπορούσαν να ανεβάσουν δυνητικά κακόβουλα αρχεία μέσω της φόρμας σου. Για να ελαχιστοποιήσεις αυτόν τον κίνδυνο, παρακαλώ καθόρισε τις “Επιτρεπόμενες μορφές αρχείων” παρακάτω.

en: Using "Auto height" might lead to CLS (Cumulative Layout Shift).
el: Η χρήση του “Αυτόματο ύψος” μπορεί να οδηγήσει σε CLS (Αθροιστική Μετατόπιση Διάταξης).

en: Using Cloudflare Bot Fight Mode? Try disabling it
el: Χρησιμοποιείτε τη λειτουργία Cloudflare Bot Fight; Δοκιμάστε να την απενεργοποιήσετε

en: Valid
el: Έγκυρο

en: Valid JSON data required to run the importer
el: Απαιτούνται έγκυρα δεδομένα JSON για την εκτέλεση του εισαγωγέα

en: Valid code signatures are required for all Code (element), SVG (element) and Query editor instances to run.
el: Απαιτούνται έγκυρες υπογραφές κώδικα για όλα τα στιγμιότυπα των στοιχείων Κώδικα (Code), SVG και του επεξεργαστή Ερωτημάτων (Query) για να εκτελεστούν.

en: Valid signature
el: Έγκυρη υπογραφή

en: Validation failed
el: Η επικύρωση απέτυχε

en: Value
el: Τιμή

en: Value type
el: Τύπος τιμής

en: Variable
el: Μεταβλητό

en: Variable dropdown: Hide value
el: Αναπτυσσόμενο μενού μεταβλητών: Απόκρυψη τιμής

en: Variable name
el: Όνομα μεταβλητής

en: Variable name already exists
el: Το όνομα μεταβλητής υπάρχει ήδη

en: Variable name missing
el: Λείπει το όνομα της μεταβλητής

en: Variable product
el: Προϊόν με παραλλαγές

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Variables duplicated
el: Οι μεταβλητές αντιγράφηκαν

en: Variables imported
el: Οι μεταβλητές εισήχθησαν

en: Variables renamed
el: Οι μεταβλητές μετονομάστηκαν

en: Variation swatches
el: Δείγματα παραλλαγών

en: Variations
el: Παραλλαγές

en: Verification failure page
el: Σελίδα αποτυχίας επαλήθευσης

en: Verification success page
el: Σελίδα επιτυχίας επαλήθευσης

en: Vertical
el: Κάθετα

en: Vertical - Cloud
el: Κάθετο - σύννεφο

en: Vertical - Drops
el: Κάθετο - σταγόνες

en: Vertical - Pixels
el: Κάθετο - εικονοστοιχεία

en: Vertical - Stroke
el: Κάθετο - γραμμή

en: Vertical - Stroke #2
el: Κάθετο - γραμμή #2

en: Vertical - Tilt
el: Κάθετο - κλίση

en: Vertical - Triangle
el: Κάθετο - τρίγωνο

en: Vertical - Triangle double
el: Κάθετο - Διπλό τρίγωνο

en: Vertical - Wave
el: Κάθετο - κύμα

en: Vertical - Wave brush
el: Κάθετο - Πινέλο κύματος

en: Vertical - Waves
el: Κάθετο - κύματα

en: Vertical - Zigzag
el: Κάθετο - ζιγκ ζαγκ

en: Vertical align
el: Κάθετη στοίχιση

en: Vertical alignment
el: Κάθετη ευθυγράμμιση

en: Very fast
el: Πολύ γρήγορα

en: Very slow
el: Πολύ αργά

en: Very well
el: Πολύ καλά

en: Video
el: Βίντεο

en: Video URL
el: URL βίντεο

en: Video file URL
el: URL αρχείου βίντεο

en: Video url
el: URL βίντεο

en: Videos
el: Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View %s
el: Προβολή %s

en: View Custom Font
el: Προβολή προσαρμοσμένης γραμματοσειράς

en: View Custom Fonts
el: Προβολή προσαρμοσμένων γραμματοσειρών

en: View Template
el: Προβολή Template

en: View Template Bundle
el: Προβολή Πακέτου Templates

en: View Template Tag
el: Προβολή Ετικέτας Template

en: View Templates
el: Προβολή templates

en: View cart
el: Προβολή καλαθιού

en: View changelog
el: Προβολή αρχείου αλλαγών

en: View classes
el: Προβολή κλάσεων

en: View on frontend
el: Προβολή στο frontend

en: View order
el: Προβολή παραγγελίας

en: View products
el: Προβολή προϊόντων

en: Vimeo privacy hash
el: Κωδικός ιδιωτικότητας Vimeo

en: Vimeo video ID/URL
el: Vimeo ID/URL βίντεο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Visible
el: Ορατό

en: Visible after
el: Ορατό μετά

en: Visible on scroll up
el: Ορατό κατά την κύλιση προς τα πάνω

en: Visit docs
el: Επίσκεψη στα έγγραφα

en: Visit the website %s
el: Επίσκεψη στον ιστότοπο %s

en: Visual
el: Οπτικό

en: Visual grid builder
el: Οπτικός κατασκευαστής πλέγματος

en: WP debug
el: Αποσφαλμάτωση WP

en: WP language
el: Γλώσσα WP

en: WP memory limit
el: Όριο μνήμης WP

en: WP multisite
el: Πολυιστότοπος WP

en: WP version
el: Έκδοση WP

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning color
el: Χρώμα προειδοποίησης

en: Wave
el: Κύμα

en: Wave brush
el: Κύμα πινέλου

en: Waves
el: Κύματα

en: We recommend setting a padding for your lightbox to accommodate the thumbnail navigation.
el: Συνιστούμε να ορίσετε ένα περιθώριο για το φωτεινό κουτί σας για να χωρέσει η πλοήγηση μικρογραφιών.

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
el: Web Open Font Format 2.0: Γραμματοσειρά TrueType/OpenType με ακόμα καλύτερη συμπίεση από το WOFF 1.0, αλλά χωρίς υποστήριξη από τον περιηγητή IE.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
el: Web Open Font Format: Συμπιεσμένη γραμματοσειρά TrueType/OpenType με πληροφορίες για την πηγή της γραμματοσειράς και πλήρη υποστήριξη IE9+ (συνιστάται).

en: Web design
el: Σχεδιασμός ιστοσελίδων

en: Webfont loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης γραμματοσειρών ιστού

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
el: Οι γραμματοσειρές ιστού (όπως οι Google Fonts) φορτώνονται μέσω φύλλων στυλ από προεπιλογή. Επιλέξτε “Φορτωτής γραμματοσειρών ιστού” για να αποφύγετε το FOUT (Αναλαμπή μη στυλιζαρισμένου κειμένου) κρύβοντας το περιεχόμενο του ιστότοπού σας μέχρι να φορτωθούν όλες οι γραμματοσειρές ιστού.

en: Webhook payload too large.
el: Πολύ μεγάλο ωφέλιμο φορτίο webhook.

en: Webhook request failed with status code
el: Το αίτημα webhook απέτυχε με κωδικό κατάστασης

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekday
el: Ημέρα της εβδομάδας

en: Welcome to %s
el: Καλώς ήρθες στο %s

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
el: Ποιο είναι το όνομα αυτού του προγράμματος δημιουργίας ιστοσελίδων; Και γιατί το επέλεξες;?

en: When a Map ID is present, map styles are controlled via the %s.
el: Όταν υπάρχει αναγνωριστικό χάρτη, τα στυλ χάρτη ελέγχονται μέσω του %s.

en: When editing your popup template, you have to enable the "Info Box" setting under "Template Settings > Popup".
el: Κατά την επεξεργασία του αναδυόμενου template σου, πρέπει να ενεργοποιήσεις τη ρύθμιση “Πλαίσιο Πληροφοριών” στις “Ρυθμίσεις Template > Αναδυόμενο”.

en: When enabled, this field acts as a spam trap. It will not be visible to users, but will capture any bots that fill it out.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, αυτό το πεδίο λειτουργεί ως παγίδα για spam. Δεν θα είναι ορατό στους χρήστες, αλλά θα συλλαμβάνει όποιο bot το συμπληρώσει.

en: When enabled, this query only runs when a live search is performed.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, αυτό το ερώτημα εκτελείται μόνο όταν γίνεται ζωντανή αναζήτηση.

en: When pasting elements from another site that contain image or SVG files, placeholders are used by default. Enable to download the image from the source site. If the current user lacks SVG upload permissions, a placeholder SVG is used.
el: Κατά την επικόλληση στοιχείων από άλλο ιστότοπο που περιέχουν αρχεία εικόνας ή SVG, χρησιμοποιούνται προσωρινά αντικείμενα από προεπιλογή. Ενεργοποιήστε για λήψη της εικόνας από τον ιστότοπο προέλευσης. Αν ο τρέχων χρήστης δεν έχει δικαιώματα μεταφόρτωσης SVG, χρησιμοποιείται ένα προσωρινό SVG.

en: When rendering without wrapper your settings under the style tab won't have any effect.
el: Όταν γίνεται απόδοση χωρίς περιτύλιγμα, οι ρυθμίσεις σου στην καρτέλα στυλ δεν θα έχουν καμία επίδραση.

en: When someone visits a default WordPress authentication URL (%s), they are redirected to this selected page.
el: Όταν κάποιος επισκέπτεται μια προεπιλεγμένη διεύθυνση URL αυθεντικοποίησης WordPress (%s), ανακατευθύνεται σε αυτήν την επιλεγμένη σελίδα.

en: When using dynamic data that contains formatted text (e.g. WYSIWYG field, or any other HTML tags such as p, div, headings, etc.), set the HTML tag to "div", not "p". Alternatively, use the Rich Text element.
el: Όταν χρησιμοποιείτε δυναμικά δεδομένα που περιέχουν μορφοποιημένο κείμενο (π.χ. Πεδίο WYSIWYG, ή οποιεσδήποτε άλλες ετικέτες HTML όπως p, div, επικεφαλίδες, κλπ.), ορίστε την ετικέτα HTML σε “div”, όχι σε “p”. Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε το στοιχείο Εμπλουτισμένο κείμενο.

en: Where to set the pagination parameter in the request.
el: Πού να ορίσετε την παράμετρο σελιδοποίησης στο αίτημα.

en: Where you defined the offset key. Bricks will retrieve the value from there.
el: Πού ορίσατε το κλειδί μετατόπισης. Το Bricks θα ανακτήσει την τιμή από εκεί.

en: White space
el: Κενό διάστημα

en: Whitelist URLs
el: Λίστα επιτρεπόμενων URL

en: Whoops, that page is gone
el: Ουπς, αυτή η σελίδα έχει χαθεί

en: Wide
el: Πλατιά

en: Widget margin
el: Περιθώριο γραφικού στοιχείου

en: Widget title
el: Τίτλος widget

en: Widget title border
el: Περίγραμμα τίτλου widget

en: Widget title typography
el: Τυπογραφία τίτλου widget

en: Width
el: Πλάτος

en: Window
el: Παράθυρο

en: Window storage
el: Αποθήκευση παραθύρου

en: Wireframes
el: Σκελετοί

en: Wireframes provide basic structural templates that serve as a starting point for designing a layout. They are based on classes and variables.
el: Οι σκελετοί παρέχουν βασικά δομικά πρότυπα που χρησιμεύουν ως σημείο εκκίνησης για το σχεδιασμό μιας διάταξης. Βασίζονται σε κλάσεις και μεταβλητές.

en: Without attributes
el: Χωρίς ιδιότητες

en: Wonderful
el: Θαυμάσιο

en: WooCommerce template hooks
el: Hooks προτύπου WooCommerce

en: Woohoo
el: Γιούπι

en: WordPress Environment
el: Περιβάλλον WordPress

en: WordPress authentication page access
el: Πρόσβαση σελίδας αυθεντικοποίησης WordPress

en: WordPress field
el: Πεδίο WordPress

en: Words limit
el: Όριο λέξεων

en: Words per minute
el: Λέξεις ανά λεπτό

en: Words per minutes
el: Λέξεις ανά λεπτά

en: Would you like to import the variable categories as well?
el: Θέλετε να εισάγετε και τις κατηγορίες μεταβλητών;?

en: Wrap
el: Αναδίπλωση

en: Wrap element
el: Τύλιγμα στοιχείου

en: Wrap reverse
el: Αντίστροφη αναδίπλωση

en: Wrap your scripts in %s tags.
el: Τυλίξτε τα scripts σας σε ετικέτες %s.

en: Wrapper
el: Περιτύλιγμα

en: X axis
el: Άξονας X

en: Y axis
el: Άξονας Y

en: Yeah
el: Ναι

en: Year: %s
el: Έτος: %s

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yep
el: Ναι

en: Yes
el: Ναι

en: You
el: Εσύ

en: You are about to delete all form submissions (including the database table). Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλες τις υποβολές φορμών (συμπεριλαμβανομένου του πίνακα της βάσης δεδομένων). Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to delete all form submissions of form ID %s. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλες τις υποβολές φορμών με ID %s. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to delete all form submissions. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλες τις υποβολές φορμών. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to delete all template screenshots. Not your featured images, though. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλα τα στιγμιότυπα προτύπων. Όχι τις επιλεγμένες εικόνες σας, όμως. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to delete this capability. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διαγράψετε αυτή τη δυνατότητα. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to fix the element database. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να διορθώσετε τη βάση δεδομένων στοιχείων. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to regenerate code signatures for all executable code on your website. Please ensure you have a recent backup before continuing. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να δημιουργήσετε εκ νέου υπογραφές κώδικα για όλο τον εκτελέσιμο κώδικα στον ιστότοπό σας. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε ένα πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας πριν συνεχίσετε. Θέλετε να προχωρήσετε;?

en: You are about to regenerate indexes for all query filters. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να δημιουργήσετε εκ νέου ευρετήρια για όλα τα φίλτρα ερωτημάτων. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to remove all index jobs. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να αφαιρέσετε όλες τις εργασίες ευρετηρίου. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to remove all selected icons from this set. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να αφαιρέσεις όλα τα επιλεγμένα εικονίδια από αυτό το σετ. Θέλεις να συνεχίσεις;?

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να επαναφέρετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις του Bricks. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are about to trigger Index Job. Do you wish to proceed?
el: Πρόκειται να ενεργοποιήσετε την Εργασία Ευρετηρίου. Θέλετε να συνεχίσετε;?

en: You are editing the selected global query settings. Changes to this global query apply to all instances throughout your website.
el: Επεξεργάζεστε τις ρυθμίσεις του επιλεγμένου καθολικού ερωτήματος. Οι αλλαγές σε αυτό το καθολικό ερώτημα εφαρμόζονται σε όλες τις περιπτώσεις σε όλο τον ιστότοπό σας.

en: You are missing out!
el: Χάνεις πολλά!

en: You are not allowed to add scripts.
el: Δεν επιτρέπεται να προσθέσεις scripts.

en: You are not allowed to uploads SVG files.
el: Δεν επιτρέπεται να ανεβάσεις αρχεία SVG.

en: You are now running the latest version
el: Τώρα εκτελείς την πιο πρόσφατη έκδοση

en: You are viewing the first 1000 results. Perform search to see more.
el: Βλέπεις τα πρώτα 1000 αποτελέσματα. Κάνε αναζήτηση για να δεις περισσότερα.

en: You can manage code execution permissions under: %s
el: Μπορείς να διαχειριστείς τα δικαιώματα εκτέλεσης κώδικα στο: %s

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
el: Μπορείς να διαχειριστείς την άδειά σου, να ενημερώσεις τη μέθοδο πληρωμής και να δεις τα τιμολόγιά σου απευθείας από το %s.

en: You can now manage your custom fonts using the new %s in the builder.
el: Τώρα μπορείς να διαχειριστείς τις προσαρμοσμένες γραμματοσειρές σου χρησιμοποιώντας το νέο %s στο πρόγραμμα δημιουργίας.

en: You can render API response data through dynamic data tags. Create custom-labeled dynamic data tags for the {query_api} tag by hovering over any key in the response above and and click the "+" icon. Those labeled tags are stored for you in your browser local storage, not in the database. They are therefore not available on other devices or browsers.
el: Μπορείτε να αποδώσετε δεδομένα απόκρισης API μέσω ετικετών δυναμικών δεδομένων. Δημιουργήστε ετικέτες δυναμικών δεδομένων με προσαρμοσμένες ετικέτες για την ετικέτα {query_api} περνώντας το ποντίκι πάνω από οποιοδήποτε κλειδί στην παραπάνω απόκριση και κάνοντας κλικ στο εικονίδιο “+”. Αυτές οι ετικέτες αποθηκεύονται για εσάς στην τοπική αποθήκευση του προγράμματος περιήγησής σας, όχι στη βάση δεδομένων. Επομένως, δεν είναι διαθέσιμες σε άλλες συσκευές ή προγράμματα περιήγησης.

en: You can use the title attribute to provide a description of the expected input value to meet the "pattern" requirement set above.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το χαρακτηριστικό title για να παρέχετε μια περιγραφή της αναμενόμενης τιμής εισόδου που πληροί την απαίτηση “pattern” που ορίστηκε παραπάνω.

en: You did not select any action(s). So when this form is submitted nothing happens.
el: Δεν επέλεξες καμία ενέργεια. Έτσι, όταν αυτή η φόρμα υποβληθεί, δεν θα συμβεί τίποτα.

en: You do not have the required capability to perform this action.
el: Δεν έχετε την απαιτούμενη δυνατότητα για να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: You don't have permission to perform this action.
el: Δεν έχεις άδεια να εκτελέσεις αυτή την ενέργεια.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can create posts through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
el: Έχετε απενεργοποιήσει τους ελέγχους δυνατοτήτων. Τώρα οποιοσδήποτε, συμπεριλαμβανομένων των επισκεπτών που δεν έχουν συνδεθεί, μπορεί να δημιουργήσει δημοσιεύσεις μέσω αυτής της φόρμας. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε μη εξουσιοδοτημένη δημιουργία περιεχομένου, ανεπιθύμητα μηνύματα και κακόβουλες δημοσιεύσεις, ρύπανση της βάσης δεδομένων και πιθανές παραβιάσεις ασφαλείας. Χρησιμοποιήστε αυτή τη ρύθμιση μόνο αν έχετε εναλλακτικά μέτρα ασφαλείας, η φόρμα βρίσκεται σε προστατευμένη σελίδα ή κατανοείτε πλήρως τις επιπτώσεις ασφαλείας.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can edit the post through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
el: Έχετε απενεργοποιήσει τους ελέγχους δυνατοτήτων. Τώρα οποιοσδήποτε, συμπεριλαμβανομένων των επισκεπτών που δεν έχουν συνδεθεί, μπορεί να επεξεργαστεί τη δημοσίευση μέσω αυτής της φόρμας. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε μη εξουσιοδοτημένη δημιουργία περιεχομένου, ανεπιθύμητα μηνύματα και κακόβουλες δημοσιεύσεις, ρύπανση της βάσης δεδομένων και πιθανές παραβιάσεις ασφαλείας. Χρησιμοποιήστε αυτή τη ρύθμιση μόνο αν έχετε εναλλακτικά μέτρα ασφαλείας, η φόρμα βρίσκεται σε προστατευμένη σελίδα ή κατανοείτε πλήρως τις επιπτώσεις ασφαλείας.

en: You have set an icon, but no text. Please provide the "aria-label" for accessibility.
el: Έχεις ορίσει ένα εικονίδιο, αλλά όχι κείμενο. Παρακαλώ δώσε την “aria-label” για προσβασιμότητα.

en: You have to add the "Checkout coupon" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout coupon is removed when this setting is enabled. The "Enable the use of coupon codes" WooCommerce setting under "General" must be active.
el: Πρέπει να προσθέσετε μόνοι σας το στοιχείο “Κουπόνι Ταμείου” στη σελίδα Ταμείου, καθώς το εγγενές κουπόνι ταμείου του WooCommerce αφαιρείται όταν αυτή η ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη. Η ρύθμιση “Ενεργοποίηση της χρήσης κωδικών κουπονιού” του WooCommerce στην ενότητα “Γενικά” πρέπει να είναι ενεργή.

en: You have to add the "Checkout login" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout login is removed when this setting is enabled. The "Enable log-in during checkout" WooCommerce setting under "Accounts & Privacy" must be active.
el: Πρέπει να προσθέσετε μόνοι σας το στοιχείο “Σύνδεση στο Ταμείο” στη σελίδα Ταμείου, καθώς η εγγενής σύνδεση στο ταμείο του WooCommerce αφαιρείται όταν αυτή η ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη. Η ρύθμιση “Ενεργοποίηση σύνδεσης κατά την ολοκλήρωση αγοράς” του WooCommerce στην ενότητα “Λογαριασμοί & Απόρρητο” πρέπει να είναι ενεργή.

en: You have to add the "Notice" element yourself wherever necessary as all native WooCommerce notices are removed when this setting is enabled.
el: Πρέπει να προσθέσετε μόνοι σας το στοιχείο “Ειδοποίηση” όπου είναι απαραίτητο, καθώς όλες οι εγγενείς ειδοποιήσεις του WooCommerce αφαιρούνται όταν αυτή η ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
el: Δεν έχετε εγγράψει ακόμη καμία προσαρμοσμένη πλευρική στήλη.

en: YouTube video ID/URL
el: YouTube ID/URL βίντεο

en: YouTube, Vimeo or file URL.
el: URL από YouTube, Vimeo ή αρχείο.

en: Your CSS files were automatically generated in the background.
el: Τα αρχεία CSS σου δημιουργήθηκαν αυτόματα στο παρασκήνιο.

en: Your Email
el: Το email σου

en: Your Message
el: Το μήνυμά σου

en: Your Name
el: Το όνομά σου

en: Your Unsplash API key is not valid.
el: Το κλειδί API του Unsplash δεν είναι έγκυρο.

en: Your account is inactive
el: Ο λογαριασμός σας είναι ανενεργός

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
el: Τα επισυναπτόμενα αρχεία σας υπερβαίνουν το μέγιστο όριο μεταφόρτωσης των 25 MB.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
el: Τα επισυναπτόμενα αρχεία σας υπερβαίνουν το μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης του διακομιστή %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
el: Ο περιηγητής σας δεν υποστηρίζει την ετικέτα ήχου.

en: Your browser does not support the video tag.
el: Ο περιηγητής σας δεν υποστηρίζει την ετικέτα βίντεο.

en: Your builder capability doesn't allow you to access these settings.
el: Η δυνατότητα του δομητή σας δεν σας επιτρέπει να έχετε πρόσβαση σε αυτές τις ρυθμίσεις.

en: Your comment is awaiting moderation.
el: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
el: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση. Αυτή είναι μια προεπισκόπηση· το σχόλιό σας θα είναι ορατό αφού εγκριθεί.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
el: Το μήνυμά σου πηγαίνει εδώ. Όσο περισσότερες λεπτομέρειες, τόσο καλύτερα ;)

en: Your name (optional)
el: Το όνομά σου (προαιρετικό)

en: Your password
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας

en: Your provided license key is invalid. Please deactivate and then reactivate your license.
el: Το κλειδί άδειας που παρείχατε δεν είναι έγκυρο. Παρακαλώ απενεργοποιήστε και στη συνέχεια ενεργοποιήστε ξανά την άδειά σας.

en: Your remote templates password is incorrect.
el: Ο κωδικός πρόσβασης για τα απομακρυσμένα πρότυπα είναι λανθασμένος.

en: Your selected template is empty.
el: Το επιλεγμένο πρότυπο είναι κενό.

en: Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.
el: Το θέμα σας (%s) περιέχει παλιές εκδόσεις ορισμένων αρχείων προτύπων του WooCommerce.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
el: Τα δικαιώματα εγγραφής του καταλόγου μεταφορτώσεων είναι ανεπαρκή.

en: Your user role "%1$s" is not allowed to edit this post type with %2$s. Please get in touch with the site admin to change it.
el: Ο ρόλος χρήστη σου “%1$s” δεν επιτρέπεται να επεξεργαστεί αυτόν τον τύπο δημοσίευσης με το %2$s. Παρακαλώ επικοινώνησε με τον διαχειριστή του ιστότοπου για να το αλλάξει.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
el: Ο ιστότοπός σας (%1$s) δεν έχει άδεια πρόσβασης σε πρότυπα από το %2$s

en: Your website does not match your license key. Please deactivate and then reactivate your license.
el: Ο ιστότοπός σας δεν ταιριάζει με το κλειδί άδειας. Παρακαλώ απενεργοποιήστε και στη συνέχεια ενεργοποιήστε ξανά την άδειά σας.

en: Zigzag
el: Ζιγκ-ζαγκ

en: Zoom
el: Ζουμ

en: Zoom Control
el: Έλεγχος ζουμ

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom level
el: Επίπεδο ζουμ

en: Zoom or close
el: Μεγέθυνση ή κλείσιμο

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

en: add key after
el: προσθήκη κλειδιού μετά

en: after
el: μετά

en: alphanumeric characters only
el: μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες

en: auto
el: αυτόματο

en: before
el: πριν

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
el: %1$s στις %2$s

en: builder access
el: πρόσβαση στον builder

en: by
el: από

en: carousel
el: καρουζέλ

en: cloned
el: κλωνοποιήθηκε

en: contains
el: περιέχει

en: dashed
el: διακεκομμένο

en: deprecated
el: παρωχημένο

en: does not contain
el: δεν περιέχει

en: double
el: διπλό

en: experimental
el: πειραματικό

en: hCaptcha key required! Add key in dashboard under: %s
el: απαιτείται κλειδί hCaptcha! Προσθέστε το κλειδί στο ταμπλό κάτω από: %s

en: is
el: είναι

en: is empty
el: είναι κενό

en: is not
el: δεν είναι

en: is not empty
el: δεν είναι κενό

en: learn more
el: μάθετε περισσότερα

en: legacy
el: παλαιού τύπου

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
el: νέα πρότυπα έχουν κυκλοφορήσει από τότε που ακύρωσες το Bricks.

en: not set
el: μη ορισμένη

en: official roadmap
el: επίσημος οδικός χάρτης

en: per month
el: ανά μήνα

en: posts
el: θέσεις

en: results for:
el: αποτελέσματα για:

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
el: J M στις H:i

en: set
el: ορισμένη

en: slide
el: διαφάνεια

en: will be using this constant
el: θα χρησιμοποιεί αυτή τη σταθερά

en: wp_remote_post request failed. Please check your server configuration. Required for query filters.
el: το αίτημα wp_remote_post απέτυχε. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή σας. Απαιτείται για φίλτρα ερωτημάτων.

en: x-axis
el: άξονας x

en: y-axis
el: άξονας y

en: your account
el: ο λογαριασμός σας
