Bricks Internationalisation - en to fi translation catalogue (3898 entries)

en: "%s" imported.
fi: ”%s” tuotu.

en: "Coming soon" mode (HTTP status code 200) indicates that your site is available for search engine indexing.
fi: ”Tulossa pian” -tila (HTTP-tilakoodi 200) ilmaisee, että sivustosi on käytettävissä hakukoneiden indeksointia varten.

en: "Maintenance" mode (HTTP status code 503) indicates that your site is temporary unavailable, signaling search engines to come back later.
fi: ”Huolto”-tila (HTTP-tilakoodi 503) ilmaisee, että sivustosi on tilapäisesti pois käytöstä, viestien hakukoneille palata myöhemmin.

en: "Page Number" uses page numbers, "Offset" uses an offset value.
fi: ”Sivunumero” käyttää sivunumeroita, ”Offset” käyttää siirtymäarvoa.

en: %1$d orphaned elements found across %2$d posts. Click "Clean up all orphaned elements" to remove all orphaned elements from your site. Please backup your site before you proceed.
fi: %1$d orpoksi jäänyttä elementtiä löydetty %2$d artikkelista. Napsauta ”Siivoa kaikki orpoksi jääneet elementit” poistaaksesi kaikki orpoksi jääneet elementit sivustoltasi. Tee varmuuskopio sivustostasi ennen kuin jatkat.

en: %1$s about %2$s in the Bricks Academy.
fi: Lisää tietoa %2$s %1$s Bricks Academyssä.

en: %1$s data for "%2$s" deleted.
fi: %1$s-data kohteelle ”%2$s” poistettu.

en: %1$s is not enabled for post type "%2$s". Go to "%3$s > %4$s" to enable this post type.
fi: %1$s ei ole käytössä sisältötyypille ”%2$s”. Siirry kohtaan ”%3$s > %4$s” ottaaksesi tämän sisältötyypin käyttöön.

en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: %1$s out of %2$s global elements components were already converted to components.
fi: %1$s / %2$s globaalia elementtikomponenttia oli jo muunnettu komponenteiksi.

en: %1$s out of %2$s global elements have been converted to components.
fi: %1$s / %2$s globaalia elementtiä on muunnettu komponenteiksi.

en: %1$s requires PHP version %2$s+.
fi: %1$s vaatii PHP-version %2$s+.

en: %d class permanently deleted | %d classes permanently deleted
fi[0]: %d luokka poistettu pysyvästi
fi[1]: %d luokkaa poistettu pysyvästi

en: %d orphaned elements found
fi: %d orpoksi jäänyttä elementtiä löydetty

en: %s added to this button if there is no active filter.
fi: %s lisätään tähän painikkeeseen, jos aktiivista suodatinta ei ole.

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s allow you to render custom pages for the user login, registration, lost and reset password.
fi: %s mahdollistavat mukautettujen sivujen luomisen käyttäjän kirjautumista, rekisteröitymistä, salasanan palauttamista ja uuden salasanan asettamista varten.

en: %s are best configured before you start working on your site.
fi: %s on parasta määrittää ennen kuin aloitat sivustosi työstämisen.

en: %s component block
fi: %s komponenttilohko

en: %s components
fi: %s komponentit

en: %s components in the block editor
fi: %s komponentit lohkoeditorissa

en: %s file
fi: %s-tiedosto

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
fi: %s työskentelee parhaillaan tämän artikkelin parissa, joten et voi tehdä muutoksia, ellet ota sitä hallintaasi.

en: %s layout
fi: %s asettelu

en: %s settings
fi: %s asetukset

en: %s typography
fi: %s typografia

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
fi: %s lisätään olennaisimpaan HTML-solmuun.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
fi: %s. Aseta mallipohjan ehdot tai ota käyttöön oletusmallitpohjat.

en: %s. Template conditions precede default templates.
fi: %s. Templaten ehdot ovat etusijalla oletustemplatehin nähden.

en: %s: New contact form message
fi: %s: Uusi yhteydenottolomakkeen viesti

en: (Cancel Reply)
fi: (peruuta vastaus)

en: (Function)
fi: (funktio)

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: 1 comment | %1$s comments
fi[0]: 1 kommentti
fi[1]: %1$s kommenttia

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: 20GB web space
fi: 20 Gt levytilaa

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 404 Error Page
fi: 404-virhesivu

en: A class with the same internal ID, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
fi: Luokka samalla sisäisellä tunnuksella, mutta eri asetuksilla, on jo olemassa tällä sivustolla. Sinun täytyy joko korvata olemassa oleva luokka sivustollasi tai hylätä tämä tuotu versio.

en: A class with the same name, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
fi: Luokka samalla nimellä, mutta eri asetuksilla, on jo olemassa tällä sivustolla. Sinun täytyy joko korvata olemassa oleva luokka sivustollasi tai hylätä tämä tuotu versio.

en: A font variation with this weight and style already exists.
fi: Tällä painolla ja tyylillä on jo olemassa fonttivariointi.

en: A list of native actions on the selected hook that will be removed by Bricks.
fi: Lista natiiveista toiminnoista valitussa koukussa, jotka Bricks poistaa.

en: ACF Date picker, for example, uses Ymd.
fi: ACF-päivämäärävalitsin käyttää esimerkiksi muotoa Ymd.

en: ACF Get Row Layout
fi: ACF Hae rivin asettelu

en: AJAX add to cart
fi: AJAX-lisäys ostoskoriin

en: AJAX loader
fi: AJAX-latain

en: API endpoint is not set or invalid.
fi: API-päätepistettä ei ole asetettu tai se on virheellinen.

en: API key
fi: API-avain

en: API keys
fi: API-avaimet

en: API settings
fi: API-asetukset

en: Absolute header
fi: Absoluuttinen ylätunniste

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Accepts multiple addresses separated by comma
fi: Hyväksyy useita osoitteita pilkulla erotettuina

en: Access breakpoints manager
fi: Pääsy päätepisteiden hallintaan

en: Access class manager
fi: Pääsy luokkien hallintaan

en: Access color palettes
fi: Pääsy väripaletteihin

en: Access content (HTML) settings
fi: Pääsy sisällön (HTML) asetuksiin

en: Access element conditions
fi: Pääsy elementin ehtoihin

en: Access element hide
fi: Pääsy elementin piilottamiseen

en: Access element interactions
fi: Pääsy elementin vuorovaikutuksiin

en: Access font manager
fi: Pääsy fonttien hallintaan

en: Access icon manager
fi: Pääsy kuvakkeiden hallintaan

en: Access page settings
fi: Pääsy sivuasetuksiin

en: Access pseudos & selectors
fi: Pääsy pseudoihin ja valitsimiin

en: Access query loop builder
fi: Pääsy kyselyn silmukan rakentajaan

en: Access query manager
fi: Käytä kyselyjen hallintaa

en: Access remote templates
fi: Pääsy etämalleihin

en: Access revisions
fi: Pääsy versiohistoriaan

en: Access style (CSS) settings
fi: Pääsy tyylien (CSS) asetuksiin

en: Access template settings
fi: Pääsy malliasetuksiin

en: Access theme styles
fi: Pääsy teeman tyyleihin

en: Access variable manager
fi: Pääsy muuttujien hallintaan

en: Accordion
fi: Haitari

en: Accordion layout at breakpoint
fi: Haitarileiskaus Breakpointissa

en: Account
fi: Tili

en: Account creation on "My account" page is not enabled.
fi: Tilin luominen ”Oma tili” -sivulla ei ole käytössä.

en: Across sessions
fi: Istuntojen välillä

en: Action
fi: Toiminto

en: Action URL
fi: Toiminnon URL

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Actions after successful form submit
fi: Toiminnot onnistuneen lomakkeen lähetyksen jälkeen

en: Activate license
fi: Aktivoi lisenssi

en: Activate your account
fi: Aktivoi tilisi

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
fi: Aktivoi lisenssisi muokataksesi Bricksillä, saadaksesi yhden klikkauksen päivitykset ja pääsyn kaikkiin yhteisön malleihin.

en: Activation status
fi: Aktivointitila

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Filters
fi: Aktiiviset suodattimet

en: Active Plugins
fi: Aktiiviset lisäosat

en: Active Tab
fi: Aktiivinen välilehti

en: Active background
fi: Aktiivinen tausta

en: Active border
fi: Aktiivinen reunus

en: Active box shadow
fi: Aktiivinen varjostus

en: Active class
fi: Aktiivinen luokka

en: Active classes
fi: Aktiiviset luokat

en: Active color
fi: Aktiivinen väri

en: Active filter
fi: Aktiivinen suodatin

en: Active filters
fi: Aktiiviset suodattimet

en: Active filters count
fi: Aktiivisten suodattimien määrä

en: Active rating icon
fi: Aktiivinen arvostelukuvake

en: Active rating typography
fi: Aktiivisen arvostelun typografia

en: Active styles
fi: Aktiiviset tyylit

en: Active typography
fi: Aktiivinen typografia

en: Adaptive height
fi: Mukautuva korkeus

en: Add
fi: Lisää

en: Add "%root%" via keyboard shortcut "r + TAB".
fi: Lisää ”%root%” pikanäppäimellä ”r + TAB”.

en: Add "brx_code_errors" as an URL parameter to show PHP errors if needed.
fi: Lisää ”brx_code_errors” URL-parametrina näyttääksesi PHP-virheet tarvittaessa.

en: Add "position: relative" as needed
fi: Lisää ”position: relative” tarvittaessa

en: Add / Search for
fi: Lisää / hae

en: Add / Search for templates
fi: Lisää / Hae mallipohjia

en: Add Item
fi: Lisää kohde

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Custom Font
fi: Lisää uusi mukautettu fontti

en: Add New Template
fi: Lisää uusi Template

en: Add New Template Bundle
fi: Lisää uusi Template-paketti

en: Add New Template Tag
fi: Lisää uusi Template-tagi

en: Add a "Toggle" element to your page that targets this Offcanvas to open it.
fi: Lisää sivullesi ”Kytkin”-elementti, joka kohdistuu tähän Offcanvas-elementtiin avataksesi sen.

en: Add a font variant
fi: Lisää fontin variantti

en: Add at least two colors to create a gradient.
fi: Lisää vähintään kaksi väriä luodaksesi liukuvärin.

en: Add context
fi: Lisää konteksti

en: Add context to dates on archive templates.
fi: Lisää konteksti päivämääriin arkistopohjissa.

en: Add context to title on archive/search templates.
fi: Lisää konteksti otsikkoon arkisto-/hakumalleissa.

en: Add custom headers in JSON format. Leave empty for default headers.
fi: Lisää mukautettuja otsakkeita JSON-muodossa. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletusotsakkeita.

en: Add element ID as needed
fi: Lisää elementin ID tarvittaessa

en: Add elements
fi: Lisää elementtejä

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Add larger variable
fi: Lisää suurempi muuttuja

en: Add meta query
fi: Lisää meta-kysely

en: Add new capability
fi: Lisää uusi käyttöoikeus

en: Add parameters to be sent in the request body.
fi: Lisää parametrit, jotka lähetetään pyynnön rungossa.

en: Add prefix
fi: Lisää etuliite

en: Add products to cart to see cross-sells.
fi: Lisää tuotteita ostoskoriin nähdäksesi ristiinmyyntituotteet.

en: Add smaller variable
fi: Lisää pienempi muuttuja

en: Add suffix
fi: Lisää jälkiliite

en: Add taxonomy query
fi: Lisää taksonomia-kysely

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add to favorites
fi: Lisää suosikkeihin

en: Add to icon set
fi: Lisää ikonisarjaan

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
fi: Lisää ensimmäinen väri tähän palettiin valitsemalla väriarvo yllä ja napsauta sitten ”Tallenna”.

en: Add your offcanvas content in here
fi: Lisää offcanvas-sisältösi tähän

en: Added
fi: Lisätty

en: Added to cart
fi: Lisätty ostoskoriin

en: Added to icon. If there is no icon, it will be added to the overlay.
fi: Lisätty kuvakkeeseen. Jos kuvaketta ei ole, se lisätään peittokuvaan.

en: Added to the search form as hidden input fields.
fi: Lisätään hakulomakkeeseen piilotetuiksi syöttökentiksi.

en: Adding
fi: Lisätään

en: Adding to cart
fi: Lisätään ostoskoriin

en: Additional info
fi: Lisätiedot

en: Additional information
fi: Lisätiedot

en: Additional parameters
fi: Lisäparametrit

en: Additional properties
fi: Lisäominaisuudet

en: Additional target elements
fi: Lisäkohde-elementit

en: Address
fi: Osoite

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Adds inline CSS to %s tag.
fi: Lisää inline CSS:ää %s-tagiin.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
fi: Lisää skriptit heti %s-tagin avaamisen jälkeen.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
fi: Lisää skriptit juuri ennen %s-tagin sulkemista.

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Admin email
fi: Ylläpitäjän sähköposti

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Administrator role is not allowed as a security precaution.
fi: Pääkäyttäjän rooli ei ole sallittu turvallisuussyistä.

en: Adobe fonts
fi: Adobe-kirjasimet

en: Affiliate
fi: Yhteistyökumppani

en: After
fi: Jälkeen

en: After order review heading
fi: Tilauksen yhteenvedon otsikon jälkeen

en: After title
fi: Otsikon jälkeen

en: Ajax loader
fi: Ajax-latain

en: Ajax loader animation
fi: Ajax-latausanimaatio

en: Ajax loader desc
fi: Ajax-lataimen kuvaus

en: Ajax loader selector
fi: Ajax-lataimen valitsin

en: Alert
fi: Hälytys

en: Align
fi: Tasaa

en: Align content
fi: Sisällön kohdistus

en: Align cross axis
fi: Tasaa poikittaisakseli

en: Align horizontal
fi: Tasaa vaakasuunnassa

en: Align items
fi: Tasaa kohteet

en: Align main axis
fi: Kohdista pääakseli

en: Align self
fi: Kohdista itse

en: Align tables
fi: Kohdista taulukot

en: Align vertical
fi: Tasaa pystysuunnassa

en: Alignment
fi: Tasaus

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Code elements, SVG elements (source: code), and Query editor instances now require code signatures.
fi: Kaikki Koodi-elementit, SVG-elementit (lähde: koodi) ja Kysely-editorin instanssit vaativat nyt koodin allekirjoitukset.

en: All Custom Fonts
fi: Kaikki mukautetut fontit

en: All Template Bundles
fi: Kaikki Template-paketit

en: All Template Tags
fi: Kaikki Template-tagit

en: All Templates
fi: Kaikki templatet

en: All archives
fi: Kaikki arkistot

en: All author posts
fi: Kaikki kirjoittajan julkaisut

en: All code instances
fi: Kaikki kooditapaukset

en: All components are enabled in the block editor.
fi: Kaikki komponentit on otettu käyttöön lohkoeditorissa.

en: All headings
fi: Kaikki otsikot

en: All index jobs removed
fi: Kaikki indeksointitehtävät poistettu

en: All indexing jobs completed.
fi: Kaikki indeksointityöt suoritettu.

en: All revisions deleted
fi: Kaikki versiot poistettu

en: All right
fi: Kaikki hyvin

en: All selected elements must have the same parent
fi: Kaikilla valituilla elementeillä täytyy olla sama yläelementti

en: All sides linked
fi: Kaikki sivut linkitetty

en: All template types
fi: Kaikki mallityypit

en: All terms
fi: Kaikki termit

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
fi: Salli muiden sivustojen selata ja lisätä mallejasi heidän mallikirjastostaan. Rajoita mallien käyttöoikeutta alla olevilla ”Sallitut URL-osoitteet” ja ”Salasanasuojaus” -asetuksilla.

en: Allow specific user roles or individual users to execute code.
fi: Salli tiettyjen käyttäjäroolien tai yksittäisten käyttäjien suorittaa koodia.

en: Allow the element's normal click behavior (like following links) instead of blocking it.
fi: Salli elementin normaali klikkauskäyttäytyminen (kuten linkkien seuraaminen) sen estämisen sijaan.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
fi: Salli käyttäjän muuttaa ja suorittaa koodia Koodi-elementin kautta

en: Allow user to upload SVG files
fi: Salli käyttäjän ladata SVG-tiedostoja

en: Allowed file formats
fi: Sallitut tiedostomuodot

en: Alphabetically
fi: Aakkosjärjestyksessä

en: Alternate images
fi: Vaihda kuvia

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
fi: Vaihtoehto Leveysaste/Pituusaste-kentille

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
fi: Vaikka onkin todella houkuttelevaa aloittaa muokkaaminen Bricksillä heti, saat paljon paremman kokemuksen käymällä nopeasti läpi Bricks Academyn ”Aloittaminen”-osion siitä, miten Bricksiä käytetään tehokkaimmin.

en: Always
fi: Aina

en: Always show
fi: Näytä aina

en: Always shows in builder for editing.
fi: Näkyy aina muokkausnäkymässä.

en: Always visible
fi: Aina näkyvissä

en: Always visible in builder for styling purpose.
fi: Aina näkyvissä rakentajassa muotoilua varten.

en: Amazing
fi: Mahtavaa

en: An error occurred while cleaning up orphaned elements.
fi: Tapahtui virhe orpoksi jääneiden elementtien siivoamisessa.

en: An error occurred while scanning for orphaned elements.
fi: Tapahtui virhe orpoksi jääneiden elementtien etsimisessä.

en: An error occurred, please try again later.
fi: Tapahtui virhe, yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: And
fi: Ja

en: Angle in °
fi: Kulma asteina

en: Anim. Typing
fi: Anim. Kirjoitus

en: Animation
fi: Animaatio

en: Animation delay
fi: Animaation viive

en: Animation duration
fi: Animaation kesto

en: Animation end
fi: Animaation loppu

en: Animation in ms
fi: Animaatio (ms)

en: Animation speed in ms
fi: Animaation nopeus (ms)

en: Another user
fi: Toinen käyttäjä

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Any breakpoint
fi: Mikä tahansa breakpoint

en: Any option text
fi: Mikä tahansa vaihtoehto -teksti

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
fi: Koskee vain otsikon tai painikkeen ”Tyyli”-asetusta. Luo ja käytä globaaleja värejä oman mukautetun ”Väripaletin” kautta.

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply on
fi: Käytä

en: Apply preview
fi: Käytä esikatselua

en: Apply spacing inside
fi: Käytä välistystä sisällä

en: Apply to
fi: Käytä kohteeseen

en: Apply to child pages
fi: Sovella alasivuihin

en: Apply to child terms
fi: Sovella alitermeihin

en: April
fi: Huhtikuu

en: Archive
fi: Arkisto

en: Archive (products)
fi: Arkisto (tuotteet)

en: Archive description
fi: Arkiston kuvaus

en: Archive post types
fi: Arkiston sisältötyypit

en: Archive terms
fi: Arkiston termit

en: Archive title
fi: Arkiston otsikko

en: Archive type
fi: Arkistotyyppi

en: Archives
fi: Arkistot

en: Archives: %s
fi: Arkistot: %s

en: Are you sure that you want to delete this breakpoint?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän päätepisteen?

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa Bricksin luomat tiedot tälle kohteelle %s?

en: Are you sure you want to delete this category? Deleting it also deletes all variables in this category.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kategorian? Sen poistaminen poistaa myös kaikki tämän kategorian muuttujat.

en: Are you sure you want to delete this font and all of its font variation files?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kirjasimen ja kaikki sen kirjasinvariaatiotiedostot?

en: Are you sure you want to delete this icon set?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kuvakesarjan?

en: Are you sure you want to move this font to the trash?
fi: Haluatko varmasti siirtää tämän fontin roskakoriin?

en: Are you sure you want to remove all orphaned elements from your site? This action cannot be undone. Please perform a backup of your site before you proceed.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki orpoksi jääneet elementit sivustoltasi? Tätä toimintoa ei voi kumota. Tee varmuuskopio sivustostasi ennen kuin jatkat.

en: Are you sure you want to remove this icon?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kuvakkeen?

en: Are you sure you want to unlink this component?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän komponentin linkityksen?

en: Argument
fi: Argumentti

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
fi: Artikkeleita ei voitu ladata. Käy virallisessa tietokannassa:

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Asides
fi: Sivuhuomautukset

en: Aspect ratio
fi: Kuvasuhde

en: Assign/unassign global classes
fi: Liitä/poista globaaleja luokkia

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment Page
fi: Liitesivu

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Attribution
fi: Tekijätiedot

en: Attribution Control
fi: Tekijätietojen hallinta

en: Audio
fi: Ääni

en: August
fi: Elokuu

en: Author
fi: Tekijä

en: Author ID
fi: Kirjoittajan tunnus

en: Author archive URL
fi: Kirjoittajan arkiston URL

en: Author avatar
fi: Kirjoittajan avatar

en: Author bio
fi: Kirjoittajan esittely

en: Author email
fi: Kirjoittajan sähköposti

en: Author meta
fi: Kirjoittajan metatieto

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

[ctx: Author name]
en: Name
fi: Nimi

en: Author website
fi: Kirjoittajan verkkosivusto

en: Author: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Authorization
fi: Valtuutus

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Auto height
fi: Automaattinen korkeus

en: Auto log in user
fi: Kirjaa käyttäjä automaattisesti sisään

en: Auto login after activation
fi: Automaattinen kirjautuminen aktivoinnin jälkeen

en: Auto poster
fi: Automaattinen esikatselukuva

en: Auto scroll element into view
fi: Vieritä elementti automaattisesti näkyviin

en: Auto toggle child terms
fi: Automaattinen alitermien vaihto

en: Auto width
fi: Automaattinen leveys

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
fi: Luodaan automaattisesti, jos lomake vaatii vain sähköpostiosoitteen rekisteröitymiseen.

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
fi: Luodaan automaattisesti, jos salasanaa ei vaadita/lähetetä.

en: Automatically adjust the map view to fit all markers when markers are added or removed.
fi: Säädä karttanäkymä automaattisesti niin, että kaikki merkinnät mahtuvat, kun niitä lisätään tai poistetaan.

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Autoplay delay in ms
fi: Automaattisen toiston viive (ms)

en: Autoplay is not supported when using preview image.
fi: Automaattinen toisto ei ole tuettu käytettäessä esikatselukuvaa.

en: Autosave
fi: Automaattinen tallennus

en: Autosave by
fi: Automaattinen tallennus tekijältä

en: Autosave interval (seconds)
fi: Automaattisen tallennuksen aikaväli (sekunteina)

en: Available via "+" action icon & right-click context menu.
fi: Käytettävissä ”+”-toimintokuvakkeesta ja hiiren oikean painikkeen kontekstivalikosta.

en: Available via "Layout" action icon.
fi: Käytettävissä ”Asettelu”-toimintokuvakkeesta.

en: Available via keyboard shortcut & right-click context menu.
fi: Käytettävissä näppäinyhdistelmällä ja hiiren oikean painikkeen kontekstivalikosta.

en: Avatar border
fi: Avatarin reunus

en: Avatar box shadow
fi: Avatarin varjostus

en: Avatar image of %s
fi: %s:n profiilikuva

en: Avatar position
fi: Avatarin sijainti

en: Avatar size
fi: Avatarin koko

en: Avoid using in combination with third-party filter plugins.
fi: Vältä käyttöä yhdessä kolmannen osapuolen suodatinliitännäisten kanssa.

en: Aye
fi: Joo

en: BCC email address
fi: Piilokopio-sähköpostiosoite

en: Back
fi: Takaisin

en: Back delay in ms
fi: Paluuviive ms

en: Back speed in ms
fi: Paluunopeus ms

en: Back to Top
fi: Takaisin ylös

en: Back to builder
fi: Takaisin rakentajaan

en: Back to icon sets
fi: Takaisin kuvakesarjoihin

en: Back to import manager
fi: Takaisin tuonnin hallintaan

en: Back to settings
fi: Takaisin asetuksiin

en: Backdrop
fi: Tausta

en: Background
fi: Tausta

en: Background active
fi: Aktiivinen tausta

en: Background attachment
fi: Taustan kiinnitys

en: Background blend mode
fi: Taustan sekoitustila

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background custom size
fi: Taustan mukautettu koko

en: Background filters
fi: Taustasuodattimet

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Background position
fi: Taustan sijainti

en: Background repeat
fi: Taustan toisto

en: Background size
fi: Taustan koko

en: Background video
fi: Taustavideo

en: Bar
fi: Palkki

en: Bar background color
fi: Palkin taustaväri

en: Bar border
fi: Palkin reunus

en: Bar color
fi: Palkin väri

en: Bar height
fi: Palkin korkeus

en: Base breakpoint
fi: Peruspäätepiste

en: Base font size
fi: Perusfonttikoko

en: Baseline
fi: Perustaso

en: Baseline step
fi: Perusaskel

en: Basic
fi: Perus

en: Basic Text
fi: Perusteksti

en: Beautiful
fi: Kaunista

en: Before
fi: Ennen

en: Before order review heading
fi: Ennen tilauksen yhteenvedon otsikkoa

en: Before payment
fi: Ennen maksua

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
fi: Ennen kuin poistat Bricksin käytöstä, voisitko kertoa miksi? Haluaisin sisällyttää palautteesi Bricksin parantamiseen. Kiitos paljon!

en: Berlin, Germany
fi: Berliini, Saksa

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Bio
fi: Kuvaus

en: Black
fi: Musta

en: Block
fi: Lohko

en: Block editor
fi: Lohkoeditori

en: Block not available
fi: Lohko ei saatavilla

en: Blockquote
fi: Lainaus

en: Blockquote border
fi: Lainauksen reunus

en: Blockquote margin
fi: Lainauksen marginaali

en: Blockquote padding
fi: Lainauksen täyte

en: Blockquote typography
fi: Lainauksen typografia

en: Blur
fi: Sumennus

en: Body
fi: Runko

en: Body (footer) scripts
fi: Body (footer) -skriptit

en: Body (header) scripts
fi: Body (header) -skriptit

en: Body - Heading
fi: Runko - otsikko

en: Body parameters
fi: Rungon parametrit

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
fi: Body-skriptit lisätään heti avaavan %s-tagin jälkeen.

en: Body typography
fi: Leipätekstin typografia

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Border
fi: Reunus

en: Border / Box Shadow
fi: Reunus / laatikkovarjo

en: Border color
fi: Reunuksen väri

en: Border width
fi: Reunan leveys

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Ala

en: Bottom / End
fi: Alas / loppuun

en: Bottom center
fi: Keskiala

en: Bottom left
fi: Vasen ala

en: Bottom right
fi: Oikea ala

en: Box Zoom
fi: Laatikkozoomaus

en: Box list
fi: Ruutulista

en: Box shadow
fi: Laatikkovarjo

en: Boxed
fi: Laatikko

en: Boxed max. width
fi: Laatikon maksimileveys

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Breakpoint already exists
fi: Breakpoint on jo olemassa

en: Breakpoint label must start with a letter.
fi: Breakpointin nimen täytyy alkaa kirjaimella.

en: Breakpoints
fi: Breakpointit

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Brilliant
fi: Loistavaa

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse Media Library
fi: Selaa mediakirjastoa

en: Browse Unsplash
fi: Selaa Unsplashia

en: Browser
fi: Selain

en: Browser storage
fi: Selaimen tallennus

en: Builder
fi: Rakentaja

en: Builder access
fi: Rakentajan käyttöoikeus

en: Builder capabilities
fi: Rakentajan käyttöoikeudet

en: Builder mode
fi: Rakentajan tila

en: Built in icon sets
fi: Sisäänrakennetut kuvakekokoelmat

en: Built-in icon sets
fi: Sisäänrakennetut kuvakesarjat

en: Bulk actions
fi: Joukkotoiminnot

en: Bulk edit
fi: Joukkomuokkaus

en: Bullet List
fi: Luettelomerkkilista

en: Bulleted list
fi: Luettelomerkkilista

en: Bundle
fi: Kokoelma

en: Bundles
fi: Kokoelmat

en: Butt
fi: Tuhmat

en: Button
fi: Painike

en: Button background
fi: Painikkeen tausta

en: Button border
fi: Painikkeen reunus

en: Button box shadow
fi: Painikkeen varjostus

en: Button link
fi: Painikkeen linkki

en: Button size
fi: Painikkeen koko

en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Button typography
fi: Painikkeen typografia

en: Button width
fi: Painikkeen leveys

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buy product
fi: Osta tuote

en: By default, covers entire available width.
fi: Oletuksena peittää koko käytettävissä olevan leveyden.

en: By default, form fields are validated on input, blur and submit.
fi: Oletuksena lomakkeen kentät validoidaan syötettäessä, poistuttaessa ja lähetettäessä.

en: By default, only the most specific theme style is loaded. To load all theme styles whose conditions are met, select "Load all matching theme styles".
fi: Oletuksena vain tarkin teeman tyyli ladataan. Jos haluat ladata kaikki teeman tyylit, joiden ehdot täyttyvät, valitse ”Lataa kaikki sopivat teeman tyylit”.

en: By default, the favorite fonts are listed first in the font-family options. To show only the favorite fonts, select "Show favorites only" at %s.
fi: Oletuksena suosikkikirjasimet listataan ensimmäisinä kirjasinperheen vaihtoehdoissa. Näyttääksesi vain suosikkikirjasimet, valitse ”Näytä vain suosikit” kohdassa %s.

en: By default, the min/max values are dynamically set based on each filter query loop results. Disable this feature so the min/max values are only set initially.
fi: Oletuksena minimi-/maksimiarvot asetetaan dynaamisesti kunkin suodatinkyselyn tulosten perusteella. Poista tämä ominaisuus käytöstä, jolloin minimi-/maksimiarvot asetetaan vain aluksi.

en: By default, this icon is always visible and rotates 90° when the accordion item is expanded. To display different icons for each state, duplicate this icon and set the "Show" option to "Collapsed" for one and "Expanded" for the other.
fi: Oletuksena tämä kuvake on aina näkyvissä ja pyörii 90° kun haitarikomponentti laajennetaan. Jos haluat näyttää eri kuvakkeet eri tiloissa, monista tämä kuvake ja aseta ”Näytä”-vaihtoehto yhdelle ”Supistettu” ja toiselle ”Laajennettu”.

en: By default, users can access the default WordPress auth pages by adding %1$s to the URL, bypassing custom authentication pages. Enable this setting to remove this bypass option and always use your custom authentication pages and behavior as set above.
fi: Oletuksena käyttäjät voivat käyttää WordPress-oletustodennussivuja lisäämällä %1$s URL-osoitteeseen, ohittaen mukautetut todennussivut. Ota tämä asetus käyttöön poistaaksesi tämän ohitusvaihtoehdon ja käyttääksesi aina mukautettuja todennussivujasi ja -käyttäytymistä yllä määritetyllä tavalla.

en: Byline
fi: Tekijän nimi

en: Bypass maintenance
fi: Ohita ylläpito

en: CSS Filters
fi: CSS-suodattimet

en: CSS ID
fi: CSS-tunniste

en: CSS Selector
fi: CSS-valitsin

en: CSS class
fi: CSS-luokka

en: CSS classes
fi: CSS-luokat

en: CSS files processed
fi: CSS-tiedostot käsitelty

en: CSS filter
fi: CSS-suodatin

en: CSS is automatically wrapped in style tags.
fi: CSS kääritään automaattisesti style-tageihin.

en: CSS loading method
fi: CSS:n latausmenetelmä

en: CSS selector
fi: CSS-valitsin

en: CSS selector of the element to insert the AJAX loader into.
fi: Sen elementin CSS-valitsin, johon AJAX-latain lisätään.

en: CSS selectors
fi: CSS-valitsimet

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Cache duration
fi: Välimuistin kesto

en: Cache query loops
fi: Välimuistita kyselysilmukat

en: Calculation method
fi: Laskentamenetelmä

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Can also be set globally via theme styles.
fi: Voidaan asettaa myös globaalisti teeman tyyleissä.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Canvas
fi: Kanvas

en: Capabilities
fi: Ominaisuudet

en: Capability
fi: Kyvykkyys

en: Capitalize
fi: Isot alkukirjaimet

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption type
fi: Kuvatekstityyppi

en: Caret
fi: Kenoviiva

en: Carousel
fi: Karuselli

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Cross-sells
fi: Ostoskorin ristiinmyynti

en: Cart Details
fi: Ostoskorin tiedot

en: Cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Cart count
fi: Ostoskorin määrä

en: Cart coupon
fi: Ostoskorin alennus

en: Cart cross sells
fi: Ostoskorin ristiinmyynti

en: Cart items
fi: Ostoskorin tuotteet

en: Cart product name
fi: Ostoskorin tuotenimi

en: Cart product quantity
fi: Ostoskorin tuotemäärä

en: Cart product subtotal
fi: Ostoskorin tuotteiden välisumma

en: Cart remove product
fi: Ostoskorin tuotteen poisto

en: Cart subtotal
fi: Ostoskorin välisumma

en: Cart totals
fi: Ostoskorin yhteenveto

en: Cart update
fi: Ostoskorin päivitys

en: Cart updated
fi: Ostoskori päivitetty

en: Cascade layer
fi: Cascade-kerros

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories & Tags
fi: Kategoriat & avainsanat

en: Categories deleted
fi: Kategoriat poistettu

en: Categories imported
fi: Kategoriat tuotu

en: Categorize
fi: Luokittele

en: Category
fi: Kategoria

en: Category: %s
fi: Kategoria: %s

en: Center
fi: Keskitä

en: Center center
fi: Keskitä keskelle

en: Center left
fi: Keskitä vasemmalle

en: Center mode
fi: Keskitystila

en: Center right
fi: Keskitä oikealle

en: Champ
fi: Mestari

en: Change content
fi: Muuta sisältöä

en: Change image
fi: Vaihda kuva

en: Characters per minute
fi: Merkkiä minuutissa

en: Chart size in px
fi: Kaavion koko pikseleinä

en: Chats
fi: Keskustelut

en: Check for orphaned elements on builder save
fi: Tarkista orvot elementit rakentajan tallennuksen yhteydessä

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout coupon
fi: Kassan kuponki

en: Checkout customer details
fi: Kassan asiakastiedot

en: Checkout login
fi: Kassan kirjautuminen

en: Checkout order payment
fi: Kassan tilauksen maksu

en: Checkout order review
fi: Kassan tilauksen tarkistus

en: Checkout order table
fi: Kassan tilaustaulukko

en: Checkout thank you
fi: Kassan kiitossivu

en: Checks for %1$s on builder save to check for orphaned elements. Always checked on load regardless of this setting. Can also be manually enabled by adding %2$s to the builder URL.
fi: Tarkistaa %1$s rakentajan tallennuksen yhteydessä orpojen elementtien varalta. Tarkistetaan aina ladattaessa tästä asetuksesta riippumatta. Voidaan myös ottaa manuaalisesti käyttöön lisäämällä %2$s rakentajan URL-osoitteeseen.

en: Child of
fi: Alasivu

en: Childless
fi: Ei alaelementtejä

en: Childless terms only
fi: Vain lapsettomat termit

en: Choose a color for this attribute term
fi: Valitse väri tälle ominaisuustermille

en: Choose a color for this attribute value.
fi: Valitse väri tälle ominaisuuden arvolle.

en: Choose an image for this attribute term
fi: Valitse kuva tälle ominaisuustermille

en: Choose an image for this attribute value.
fi: Valitse kuva tälle ominaisuuden arvolle.

en: Choose at which breakpoint do you want to start showing this popup or on which specific breakpoints.
fi: Valitse, millä mobiilikatkeamispisteellä haluat alkaa näyttää tämän ponnahdusikkunan tai millä tietyillä katkeamispisteillä.

en: Choose files
fi: Valitse tiedostot

en: Choose how passwords are managed. "Template password" uses this template's password to protect content according to template conditions. "Post password" protects content that has an individual post password set. "Template & post password" uses the template password, but individual post passwords will be used instead if set.
fi: Valitse, miten salasanoja hallitaan. ”Templaten salasana” käyttää tämän templaten salasanaa suojatakseen sisällön templaten ehtojen mukaisesti. ”Artikkelin salasana” suojaa sisällön, jolle on asetettu yksilöllinen artikkelin salasana. ”Templaten & artikkelin salasana” käyttää templaten salasanaa, mutta yksilölliset artikkelin salasanat korvaavat sen, jos ne on asetettu.

en: Choose how to display product variations.
fi: Valitse miten tuotevariaatiot näytetään.

en: Choose image
fi: Valitse kuva

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Class
fi: Luokka

en: Class "%s" has been moved to trash but your modifications are kept.
fi: Luokka ”%s” on siirretty roskakoriin, mutta muutoksesi on säilytetty.

en: Class found in trash
fi: Luokka löytyi roskakorista

en: Class name
fi: Luokan nimi

en: Class name already exists
fi: Luokan nimi on jo olemassa

en: Classes
fi: Luokat

en: Classes discarded
fi: Luokat hylätty

en: Classes duplicated
fi: Luokat kopioitu

en: Classes found
fi: Luokkia löytyi

en: Classes renamed
fi: Luokat uudelleennimetty

en: Clause name
fi: Lausekkeen nimi

en: Clause name description
fi: Lausekkeen nimi kuvaus

en: Clean
fi: Siisti

en: Clean up
fi: Siivoa

en: Clean up all orphaned elements
fi: Siivoa kaikki orpoksi jääneet elementit

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear all
fi: Tyhjennä kaikki

en: Clear filter
fi: Tyhjennä suodatin

en: Clear form
fi: Tyhjennä lomake

en: Clear gallery
fi: Tyhjennä galleria

en: Clear non-existing dynamic data
fi: Tyhjennä olemattomat dynaamiset tiedot

en: Click
fi: Klikkaus

en: Click "Accept" to use the incoming database changes. Click "Discard" to save your current builder data instead.
fi: Klikkaa ”Hyväksy” käyttääksesi saapuvia tietokantamuutoksia. Klikkaa ”Hylkää” tallentaaksesi nykyiset muokkaajatietosi sen sijaan.

en: Click "Continue filter index" to immediately run any remaining/queued filter index jobs instead of waiting for the next WP cronjob.
fi: Napsauta ”Jatka suodatinindeksiä” suorittaaksesi heti kaikki jäljellä olevat/jonossa olevat suodatinindeksityöt sen sijaan, että odotat seuraavaa WP-cronjobia.

en: Click "Regenerate filter index" to regenerate the query filter index for your entire website.
fi: Napsauta ”Luo suodatinindeksi uudelleen” luodaksesi kyselysuodattimen indeksin uudelleen koko verkkosivustollesi.

en: Click me
fi: Klikkaa minua

en: Click on any element to add it to your canvas.
fi: Napsauta mitä tahansa elementtiä lisätäksesi sen kanvaasillesi.

en: Click on any element to add it to your popup.
fi: Napsauta mitä tahansa elementtiä lisätäksesi sen ponnahdusikkunaasi.

en: Click or hover
fi: Napsautus tai leijutus

en: Click the "+" icon to add your first condition.
fi: Napsauta ”+”-kuvaketta lisätäksesi ensimmäisen ehdon.

en: Click the "+" icon to add your first interaction.
fi: Napsauta ”+”-kuvaketta lisätäksesi ensimmäisen vuorovaikutuksen.

en: Click the "Generate variables" button to auto-generate all your fluid typography variables.
fi: Klikkaa ”Generate variables” -painiketta luodaksesi kaikki fluid-typografiamuuttujat automaattisesti.

en: Click the button above to retrieve all Code element, SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances and review the code for every page, template, etc.
fi: Klikkaa yllä olevaa painiketta noutaaksesi kaikki Koodi-elementit, SVG-elementit (koodi), Kyselyeditorit ja ”echo”-tagit ja tarkistaaksesi koodin jokaiselta sivulta, mallilta jne.

en: Click the button to retrieve a list of all global element instances. Then review and convert them to components either individually, in bulk, or by manually unlinking them in the builder. Once done, please delete all global elements from the elements panel in the builder.
fi: Napsauta painiketta saadaksesi listan kaikista globaaleista elementti-instansseista. Tarkista ja muunna ne sitten komponenteiksi joko yksitellen, joukkona tai irrottamalla ne manuaalisesti rakentajassa. Kun olet valmis, poista kaikki globaalit elementit elementtipaneelista rakentajassa.

en: Click this button to remove all index jobs. Useful if your index jobs are stuck due to unknown reasons. You should regenerate the filter index afterwards.
fi: Napsauta tätä painiketta poistaaksesi kaikki indeksityöt. Hyödyllinen, jos indeksityöt ovat jumiutuneet tuntemattomista syistä. Sinun tulisi luoda suodatinindeksi uudelleen tämän jälkeen.

en: Click to apply the latest filter settings. This ensures all filter options are up-to-date.
fi: Napsauta soveltaaksesi viimeisimmät suodatinasetukset. Tämä varmistaa, että kaikki suodatinvaihtoehdot ovat ajan tasalla.

en: Click to download
fi: Klikkaa ladataksesi

en: Click to set preview content.
fi: Napsauta asettaaksesi esikatselun sisällön.

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Close
fi: Sulje

en: Close (ESC)
fi: Sulje (ESC)

en: Close after
fi: Sulje jälkeen

en: Close button
fi: Sulkemispainike

en: Close color
fi: Sulkemisen väri

en: Close icon
fi: Sulkemiskuvake

en: Close mini cart
fi: Sulje miniostoskori

en: Close mobile menu
fi: Sulje mobiilivalikko

en: Close on
fi: Sulje

en: Close popup on click
fi: Sulje ponnahdusikkuna klikattaessa

en: Close position
fi: Sulkemisen sijainti

en: Close search
fi: Sulje haku

en: Close size
fi: Sulkemisen koko

en: Closest corner
fi: Lähin kulma

en: Closest side
fi: Lähin sivu

en: Cloud
fi: Pilvi

en: Cloudflare Turnstile API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Cloudflare Turnstile API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Cluster
fi: Ryhmitä

en: Code
fi: Koodi

en: Code control
fi: Koodin hallinta

en: Code execution
fi: Koodin suoritus

en: Code execution has been explicitly disabled by the %s filter. This filter is currently overriding your Bricks settings.
fi: Koodin suoritus on nimenomaisesti estetty %s-suodattimella. Tämä suodatin ohittaa tällä hetkellä Bricks-asetuksesi.

en: Code execution is disabled
fi: Koodin suoritus on estetty

en: Code execution not allowed.
fi: Koodin suoritus ei ole sallittu.

en: Code execution, if needed, must be explicitly enabled.
fi: Koodin suoritus, jos tarpeen, täytyy erikseen sallia.

en: Code execution: Disabled by default
fi: Koodin suoritus: Oletuksena pois käytöstä

en: Code review
fi: Koodin tarkistus

en: Code signatures
fi: Koodin allekirjoitukset

en: Code signatures are locked.
fi: Koodin allekirjoitukset on lukittu.

en: Code signatures regenerated successfully.
fi: Koodin allekirjoitukset luotu uudelleen onnistuneesti.

en: Code signed
fi: Koodi allekirjoitettu

en: Code that requires execution only runs when it has a valid code signature.
fi: Suoritusta vaativa koodi ajetaan vain, kun sillä on voimassa oleva koodin allekirjoitus.

en: Collapse
fi: Supista

en: Collapse inactive
fi: Sulje epäaktiiviset

en: Collapse on page load
fi: Sulje sivun latautuessa

en: Collapsed
fi: Supistettu

en: Color
fi: Väri

en: Color #%s
fi: Väri #%s

en: Color close
fi: Sulkemisen väri

en: Color editor
fi: Värieditori

en: Color palette
fi: Väripaletti

en: Color preview
fi: Värin esikatselu

en: Color stop
fi: Väriliukuman pysähdyspiste

en: Colors
fi: Värit

en: Column
fi: Sarake

en: Column gap
fi: Sarakeväli

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Coming soon
fi: Tulossa pian

en: Comma-separated list of results per page options.
fi: Pilkulla erotettu lista tuloksista per sivu -vaihtoehdoista.

en: Command palette
fi: Komentopaletti

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment count
fi: Kommenttien määrä

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Comments are disabled.
fi: Kommentointi on pois käytöstä.

en: Common classes
fi: Yleiset luokat

en: Common taxonomies
fi: Yhteiset taksonomiat

en: Community
fi: Yhteisö

en: Community templates
fi: Yhteisön mallipohjat

en: Compact
fi: Kompakti

en: Compare
fi: Vertaa

en: Compare with
fi: Vertaa kohteeseen

en: Component
fi: Komponentti

en: Component %s
fi: Komponentti %s

en: Component configured but preview unavailable
fi: Komponentti määritetty mutta esikatselu ei saatavilla

en: Component preview error
fi: Komponentin esikatseluvirhe

en: Component preview unavailable
fi: Komponentin esikatselu ei saatavilla

en: Components
fi: Komponentit

en: Condition
fi: Ehto

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Conditions always run before query loop.
fi: Ehdot suoritetaan aina ennen kyselysilmukkaa.

en: Conditions don't run in the builder.
fi: Ehdot eivät toimi rakentajassa.

en: Configure
fi: Määritä

en: Configure "Marker: Type" on the connected "Map" element to render text or image markers. The settings below will precede the settings on the "Map" element.
fi: Määritä ”Merkki: Tyyppi” yhdistetyssä ”Kartta”-elementissä renderöidäksesi teksti- tai kuvamerkkejä. Alla olevat asetukset ohittavat ”Kartta”-elementin asetukset.

en: Configure the API settings to retrieve data from an API endpoint.
fi: Määritä API-asetukset hakeaksesi tietoja API-päätepisteestä.

en: Configure the scale generator as per your requirements.
fi: Määritä skaalageneraattori vaatimustesi mukaan.

en: Configure your API settings (URL, etc.) and fetch data to view and work with the API response data.
fi: Määritä API-asetukset (URL jne.) ja hae tiedot nähdäksesi ja työskennelläksesi API-vastausdatan kanssa.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Confirmation email
fi: Vahvistussähköposti

en: Conflict
fi: Ristiriita

en: Conflict: Class "%s" has been permanently deleted by another user.
fi: Ristiriita: Luokka ”%s” on poistettu pysyvästi toisen käyttäjän toimesta.

en: Conflict: Some classes exist in both trash and active classes
fi: Ristiriita: Joitakin luokkia on sekä roskakorissa että aktiivisissa luokissa

en: Conflicts
fi: Ristiriidat

en: Congrats
fi: Onneksi olkoon

en: Conic
fi: Kartiomainen

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect property
fi: Yhdistä ominaisuus

en: Connect the CSS ID to a property to set it on an per-instance basis to avoid same ID conflicts.
fi: Yhdistä CSS ID ominaisuuteen asettaaksesi sen tapauskohtaisesti välttääksesi samojen ID-tunnusten konfliktit.

en: Connect the form fields to the post data that you want to create on form submit.
fi: Yhdistä lomakkeen kentät artikkelitietoihin, jotka haluat luoda lomakkeen lähetyksen yhteydessä.

en: Connect the form fields to the post data that you want to update on form submit.
fi: Yhdistä lomakkeen kentät artikkelitietoihin, jotka haluat päivittää lomakkeen lähetyksen yhteydessä.

en: Connected property
fi: Yhdistetty ominaisuus

en: Construct the selector you want to create from the node tree below by toggling the relevant selectors.
fi: Rakenna haluamasi valitsin alla olevasta solmupuusta kytkemällä asianmukaiset valitsimet.

en: Contact form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact us
fi: Ota yhteyttä

en: Contain
fi: Sisällytä

en: Container
fi: Säiliö

en: Content
fi: Sisältö

en: Content align horizontal
fi: Sisällön tasaus vaakasuunnassa

en: Content align vertical
fi: Sisällön tasaus pystysuunnassa

en: Content background
fi: Sisällön tausta

en: Content border
fi: Sisällön reunus

en: Content box shadow
fi: Sisällön varjostus

en: Content goes here ..
fi: Sisältö tulee tähän ..

en: Content loaded
fi: Sisältö ladattu

en: Content margin
fi: Sisällön marginaali

en: Content padding
fi: Sisällön täyte

en: Content selector
fi: Sisällön valitsin

en: Content text align
fi: Sisällön tekstin tasaus

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Content typography
fi: Sisällön typografia

en: Content width
fi: Sisällön leveys

en: Context ID
fi: Kontekstin ID

en: Context type
fi: Kontekstin tyyppi

en: Contextual spacing
fi: Kontekstuaalinen välistys

en: Contextual spacing applies a top margin to elements with a preceding sibling within embedded content.
fi: Kontekstuaalinen välistys lisää ylämarginaalin elementeille, joilla on edeltävä sisarelementti upotetun sisällön sisällä.

en: Contextual spacing targets embedded content (Rich Text, Post Content, WooCommerce). Use this field to apply contextual spacing to additional selectors, separated by commas.
fi: Kontekstuaalinen välistys kohdistuu upotettuun sisältöön (Rich Text, Post Content, WooCommerce). Käytä tätä kenttää soveltaaksesi kontekstuaalista välistystä lisävalitsimiin, erota pilkuilla.

en: Continue index job
fi: Jatka indeksityötä

en: Continue on error
fi: Jatka virheestä huolimatta

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Control dropdown element text.
fi: Hallitse pudotusvalikon elementin tekstiä.

en: Control group visibility
fi: Hallitse ryhmän näkyvyyttä

en: Control panel
fi: Ohjauspaneeli

en: Control when to show the global classes import manager when pasting elements, importing classes or templates.
fi: Hallitse, milloin globaalien luokkien tuontimanageri näytetään liitettäessä elementtejä, tuotaessa luokkia tai malleja.

en: Controls
fi: Kontrollit

en: Convert
fi: Muunna

en: Convert "Container" to new "Section" & "Block" elements
fi: Muuta ”Sisältöalue” uusiksi ”Osio”- ja ”Lohko”-elementeiksi

en: Convert Block editor data into Bricks data and vice versa.
fi: Muunna lohkoeditorin data Bricks-dataksi ja päinvastoin.

en: Convert element IDs & classes
fi: Muunna elementtien ID:t & luokat

en: Convert template on import/insert from Container to new layout elements structure
fi: Muunna malli tuonnin/lisäyksen yhteydessä Containerista uuteen asetteluelementtien rakenteeseen

en: Convert templates
fi: Muunna mallit

en: Convert to components
fi: Muunna komponenteiksi

en: Convert variation dropdowns to color/image/label swatches on the add to cart element.
fi: Muunna variaatioiden pudotusvalikot väri-/kuva-/nimikepaletiksi Lisää ostoskoriin -elementissä.

en: Converter
fi: Muunnin

en: Cookie consent
fi: Evästeiden hyväksyntä

en: Cool
fi: Siistiä

en: Coordinates
fi: Koordinaatit

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Copied to clipboard
fi: Kopioitu leikepöydälle

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
fi: Kopioi ja liitä tähän etäsivuston antama ”Omat Templatet -käyttöoikeuden” salasana.

en: Copy CSS selector
fi: Kopioi CSS-valitsin

en: Copy and paste the code below into your Bricks child theme to allow those functions to be called through the "echo" tag. Remove the function names you don't want to allow. Explore the %s documentation for more code examples such as using regex for more flexible echo tag checks, etc.
fi: Kopioi ja liitä alla oleva koodi Bricks-lapsiteemaasi salliaksesi näiden funktioiden kutsumisen ”echo”-tagin kautta. Poista ne funktioiden nimet, joita et halua sallia. Tutustu %s-dokumentaatioon saadaksesi lisää koodiesimerkkejä, kuten regexin käyttö joustavampaan echo-tagin tarkistukseen jne.

en: Copy the element ID you want to toggle and paste it into the "CSS selector" setting below.
fi: Kopioi sen elementin ID, jonka haluat vaihtaa, ja liitä se alla olevaan ”CSS-valitsin” -asetukseen.

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
fi: Kopioi ja liitä koodi jostain %s:n kartoista

en: Copy/paste element attributes
fi: Kopioi/liitä elementin attribuutteja

en: Copy/paste element conditions
fi: Kopioi/liitä elementin ehtoja

en: Copy/paste element interactions
fi: Kopioi/liitä elementin vuorovaikutuksia

en: Copy/paste element styles
fi: Kopioi/liitä elementin tyylejä

en: Copy/paste elements
fi: Kopioi/liitä elementtejä

en: Copy/paste global class styles
fi: Kopioi/liitä globaalin luokan tyylejä

en: Corrupted filter element database has been fixed
fi: Vioittunut suodinelementtitietokanta on korjattu

en: Count
fi: Määrä

en: Count from
fi: Laske alkaen

en: Count to
fi: Laske asti

en: Countdown
fi: Laskuri

en: Counter
fi: Laskuri

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon applied
fi: Kuponki käytetty

en: Coupon message
fi: Kuponkiviesti

en: Coupon removed
fi: Kuponki poistettu

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %1$sWooCommerce settings%2$s
fi: Alennuskupongit eivät ole käytössä. Ota alennuskupongit käyttöön %1$sWooCommercen asetuksissa%2$s

en: Cover
fi: Peitä

en: Coverflow
fi: Kansikuvaefekti

en: Create
fi: Luo

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
fi: Luo ja hallinnoi rajatonta määrää mukautettuja sivupalkkeja. Lisää sivupalkkeja rakentajassa käyttämällä ”Sivupalkki”-elementtiä.

en: Create component
fi: Luo komponentti

en: Create components
fi: Luo komponentteja

en: Create global classes
fi: Luo globaaleja luokkia

en: Create icon set
fi: Luo kuvakesarja

en: Create new sidebar
fi: Luo uusi sivupalkki

en: Create new template:
fi: Luo uusi mallipohja:

en: Create post
fi: Luo artikkeli

en: Create properties and connect them to your component settings to customize a component instance.
fi: Luo ominaisuuksia ja yhdistä ne komponenttisi asetuksiin muokataksesi komponentin instanssia.

en: Create property
fi: Luo ominaisuus

en: Create template
fi: Luo mallipohja

en: Create templates
fi: Luo malleja

en: Create your own builder mode via CSS variables.
fi: Luo oma rakentajan tila CSS-muuttujien avulla.

en: Create your own elements
fi: Luo omia elementtejä

en: Create, edit and use global queries inside any query loop throughout your website. Changes to a global query apply to all instances throughout your website.
fi: Luo, muokkaa ja käytä globaaleja kyselyjä missä tahansa kyselysilmukassa koko sivustollasi. Globaaliin kyselyyn tehdyt muutokset vaikuttavat kaikkiin ilmentymiin koko sivustollasi.

en: Create/select a fluid typography category (i.e. Headings, Text).
fi: Luo/valitse mukautuvan typografian kategoria (esim. Otsikot, Teksti).

en: Created
fi: Luotu

en: Cropped
fi: Rajattu

en: Cross sells
fi: Ristiinmyynti

en: Cross-sells
fi: Ristiinmyynti

en: Cube
fi: Kuutio

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency position
fi: Valuutan sijainti

en: Current
fi: Nykyinen

en: Current URL
fi: Nykyinen URL

en: Current date
fi: Nykyinen päivämäärä

en: Current interaction ID
fi: Nykyisen vuorovaikutuksen ID

en: Current job
fi: Nykyinen työ

en: Current layout
fi: Nykyinen asettelu

en: Current location
fi: Nykyinen sijainti

en: Current page
fi: Nykyinen sivu

en: Current post author
fi: Nykyisen artikkelin kirjoittaja

en: Current post term
fi: Nykyisen artikkelin termi

en: Current version by
fi: Nykyinen versio tekijältä

en: Current width
fi: Nykyinen leveys

en: Currently all matching theme styles are loaded. To load only the most specific theme style, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
fi: Tällä hetkellä kaikki vastaavat teematyylit ladataan. Ladataksesi vain tarkimman teematyylin, muuta asetuksiasi kohdassa ”Teematyylit: Latausmetodi”.

en: Currently only the most specific theme style is loaded. To load all matching theme styles, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
fi: Tällä hetkellä vain tarkimmin määritelty teeman tyyli ladataan. Ladataksesi kaikki sopivat teeman tyylit, muuta asetuksiasi kohdassa ”Teeman tyylit: Latausmenetelmä”.

en: Currently previewing content from "%s".
fi: Esikatselussa sisältö kohteesta ”%s”.

en: Cursor
fi: Kursori

en: Cursor character
fi: Kursorimerkki

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom CSS and JavaScript added below are loaded on your entire website.
fi: Alla lisätty mukautettu CSS ja JavaScript ladataan koko verkkosivustollasi.

en: Custom Font
fi: Mukautettu fontti

en: Custom Fonts
fi: Mukautetut fontit

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Custom alt text
fi: Mukautettu alt-teksti

en: Custom attributes
fi: Mukautetut attribuutit

en: Custom authentication pages
fi: Mukautetut todennussivut

en: Custom breakpoints
fi: Mukautetut katkaisupisteet

en: Custom capabilities
fi: Mukautetut kyvykkyydet

en: Custom caption
fi: Mukautettu kuvateksti

en: Custom code
fi: Mukautettu koodi

en: Custom elements
fi: Mukautetut elementit

en: Custom email address
fi: Mukautettu sähköpostiosoite

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to create the post.
fi: Mukautettu virheviesti, joka näytetään, kun nykyisellä käyttäjällä ei ole vaadittua oikeutta luoda artikkelia.

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to edit the post.
fi: Mukautettu virheviesti, joka näytetään, kun nykyisellä käyttäjällä ei ole vaadittua oikeutta muokata artikkelia.

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom fields integration
fi: Mukautettujen kenttien integraatio

en: Custom font
fi: Mukautettu fontti

en: Custom fonts
fi: Mukautetut kirjasimet

en: Custom icon sets
fi: Mukautetut kuvakesarjat

en: Custom language switchers
fi: Mukautetut kielivalitsimet

en: Custom link
fi: Mukautettu linkki

en: Custom links
fi: Mukautetut linkit

en: Custom location only takes effect on the frontend. Ensure this element is placed at the top of this template so the element can hook on the desire location successfully.
fi: Mukautettu sijainti vaikuttaa vain julkisella puolella. Varmista, että tämä elementti on sijoitettu tämän mallin yläosaan, jotta elementti voi kiinnittyä haluttuun sijaintiin onnistuneesti.

en: Custom map style
fi: Mukautettu kartan tyyli

en: Custom options
fi: Mukautetut vaihtoehdot

en: Custom preview text
fi: Mukautettu esikatseluteksti

en: Custom redirect URL
fi: Mukautettu uudelleenohjaus-URL

en: Custom shape
fi: Mukautettu muoto

en: Custom size
fi: Mukautettu koko

en: Custom styles
fi: Mukautetut tyylit

en: Custom tag
fi: Mukautettu tagi

en: Custom text
fi: Mukautettu teksti

en: Custom title
fi: Mukautettu otsikko

en: Custom video player
fi: Mukautettu videosoitin

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customise this breadcrumb structure for specific post types.
fi: Mukauta tätä murupolkurakennetta tietyille sisältötyypeille.

en: Customize details for sharing this URL on social media.
fi: Muokkaa tämän URL-osoitteen jakamistietoja sosiaalisessa mediassa.

en: Customize how the data is structured. Leave empty to send all form fields.
fi: Muokkaa datan rakennetta. Jätä tyhjäksi lähettääksesi kaikki lomakekentät.

en: Customize in "Settings" group.
fi: Muokkaa ”Asetukset”-ryhmässä.

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
fi: Muokkaa lightboxia: Asetukset > Teematyylit > Yleinen

en: Customize the language switcher from your WordPress dashboard
fi: Muokkaa kielivalitsinta WordPress-hallintapaneelista

en: Danger
fi: Vaara

en: Danger color
fi: Vaaran väri

en: Dark
fi: Tumma

en: Dark color
fi: Tumma väri

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Dashed
fi: Katkoviiva

en: Data format
fi: Tietojen muoto

en: Data source
fi: Tietolähde

en: Database
fi: Tietokanta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date & time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Date Reached
fi: Päivämäärä saavutettu

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Date range
fi: Päivämääräväli

en: Datepicker
fi: Päivämäärävalitsin

en: Datetime
fi: Päivämäärä ja aika

en: Day: %s
fi: Päivä: %s

en: Deactivate license
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Debounce
fi: Viive

en: December
fi: Joulukuu

en: Decimal places
fi: Desimaalipaikat

en: Default
fi: Oletus

en: Default capabilities
fi: Oletuskyvykkyydet

en: Default center of the map.
fi: Kartan oletuskeskipiste.

en: Default color for terms without a specific color
fi: Oletusväri termeille ilman määritettyä väriä

en: Default query
fi: Oletuskysely

en: Default sorting
fi: Oletuslajittelu

en: Default tab
fi: Oletusvälilehti

en: Default templates are disabled
fi: Oletusmallitpohjat ovat pois käytöstä

en: Default templates are enabled
fi: Oletusmallitpohjat ovat käytössä

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
fi: Oletus: 60 sekuntia. Automaattisen tallennuksen vähimmäisaikaväli on 15 sekuntia.

en: Define a unique, more readable URL parameter name for this filter.
fi: Määritä tälle suodattimelle yksilöllinen, helppolukuisempi URL-parametrin nimi.

en: Delay
fi: Viive

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Bricks data
fi: Poista Bricks-data

en: Delete all
fi: Poista kaikki

en: Delete components
fi: Poista komponentteja

en: Delete database table
fi: Poista tietokantataulukko

en: Delete elements
fi: Poista elementtejä

en: Delete global classes
fi: Poista globaaleja luokkia

en: Delete icon
fi: Poista kuvake

en: Delete permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete revisions
fi: Poista versioita

en: Delete screenshots
fi: Poista kuvakaappaukset

en: Delete selected
fi: Poista valitut

en: Delete templates
fi: Poista malleja

en: Delete this sidebar
fi: Poista tämä sivupalkki

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deprecated
fi: Vanhentunut

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description lightbox video
fi: Kuvaus lightbox-video

en: Description typography
fi: Kuvauksen typografia

en: Descriptive name for viewing submissions on the "%s" page.
fi: Kuvaava nimi lähetysten tarkasteluun ”%s”-sivulla.

en: Descriptive name of your API connection.
fi: API-yhteytesi kuvaava nimi.

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
fi: Tämän sivun kuvaileva teksti. Näytetään hakukoneiden tuloksissa. Suositus: 50 - 300 merkkiä.

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Design sets
fi: Suunnittelukokoelmat

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Determines how components are made available in the block editor.
fi: Määrittää, miten komponentit ovat saatavilla lohkoeditorissa.

en: Determines what happens when someone visits a default WordPress authentication URL (%s). Only applies when custom pages above have been set. Caution: If hiding default paths, remember your custom page URLs to avoid lockout.
fi: Määrittää, mitä tapahtuu, kun joku vierailee oletusarvoisessa WordPress-todennuksen URL-osoitteessa (%s). Koskee vain tilanteita, joissa yllä olevat mukautetut sivut on asetettu. Varoitus: Jos piilotat oletuspolut, muista mukautettujen sivujesi URL-osoitteet välttääksesi uloskirjautumisen.

en: Determines which slide should be active if the carousel has multiple slides in a page.
fi: Määrittää, mikä dia on aktiivinen, jos karusellissa on useita dioja sivulla.

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
fi: Tutkitko %1$s? Vai otitko yhteyttä minuun %2$s:n kautta?

en: Direction
fi: Suunta

en: Directory is created in your "uploads" directory if it doesn't exist.
fi: Hakemisto luodaan ”uploads”-kansioon, jos sitä ei ole olemassa.

en: Directory name
fi: Hakemiston nimi

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable "Skip links"
fi: Poista ”Ohituslinkit” käytöstä

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
fi: Poista Bricksin Open Graph -metatagit käytöstä

en: Disable Bricks SEO meta tags
fi: Poista Bricksin SEO-metatagit käytöstä

en: Disable Bricks cascade layer (discouraged)
fi: Poista Bricksin cascade-kerros käytöstä (ei suositella)

en: Disable CSS variables manager
fi: Poista CSS-muuttujien hallinta käytöstä

en: Disable Default UI
fi: Poista oletuskäyttöliittymä käytöstä

en: Disable Google Fonts
fi: Poista Google-fontit käytöstä

en: Disable URL parameter filter
fi: Poista URL-parametrisuodatin käytöstä

en: Disable WP REST API render
fi: Poista käytöstä WP REST API -renderöinti

en: Disable WooCommerce builder
fi: Poista WooCommerce-rakentaja käytöstä

en: Disable WordPress custom fields in dropdown
fi: Poista käytöstä WordPressin mukautetut kentät pudotusvalikossa

en: Disable auto focus
fi: Poista automaattinen kohdistus käytöstä

en: Disable auto min/max value
fi: Poista automaattinen minimi-/maksimiarvo käytöstä

en: Disable auto-expand
fi: Poista automaattinen laajentaminen käytöstä

en: Disable autosave
fi: Poista automaattinen tallennus käytöstä

en: Disable backdrop
fi: Poista tausta käytöstä

en: Disable capability checks
fi: Poista käyttöoikeustarkistukset käytöstä

en: Disable chaining element & global class
fi: Poista elementin ja globaalin luokan ketjutus käytöstä

en: Disable class chaining
fi: Poista luokkien ketjutus käytöstä

en: Disable clickable POI
fi: Poista napsautettavat POI:t käytöstä

en: Disable coupon message
fi: Poista kuponkiviesti käytöstä

en: Disable cross sells
fi: Poista ristiinmyynti käytöstä

en: Disable custom authentication page bypass
fi: Poista mukautetun todennussivun ohitus käytöstä

en: Disable default templates
fi: Poista oletusmallien käyttö

en: Disable element spacing
fi: Poista käytöstä elementtien välistys

en: Disable embed
fi: Poista upotus käytöstä

en: Disable emojis
fi: Poista emojit käytöstä

en: Disable footer
fi: Poista alatunniste käytöstä

en: Disable for WordPress data
fi: Poista käytöstä WordPress-datalle

en: Disable for logged-in users
fi: Poista käytöstä sisäänkirjautuneilta käyttäjiltä

en: Disable form validation
fi: Poista lomakkeen validointi käytöstä

en: Disable global class manager
fi: Poista globaali luokkahallinta käytöstä

en: Disable global classes
fi: Poista käytöstä globaalit luokat

en: Disable globally
fi: Poista käytöstä globaalisti

en: Disable header
fi: Poista ylätunniste käytöstä

en: Disable icon
fi: Poista kuvake käytöstä

en: Disable image
fi: Poista kuva käytöstä

en: Disable jQuery migrate
fi: Poista jQuery migrate käytöstä

en: Disable lazy load
fi: Poista laiska lataus käytöstä

en: Disable lazy loading
fi: Poista laiska lataus käytöstä

en: Disable link
fi: Poista linkki käytöstä

en: Disable login message
fi: Poista kirjautumisviesti käytöstä

en: Disable navigation
fi: Poista navigointi käytöstä

en: Disable popups
fi: Poista ponnahdusikkunat käytöstä

en: Disable product gallery lightbox
fi: Poista tuotegallerian lightbox käytöstä

en: Disable product gallery zoom
fi: Poista tuotegallerian zoomaus käytöstä

en: Disable query merge
fi: Poista kyselyn yhdistäminen käytöstä

en: Disable text
fi: Poista teksti käytöstä

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabled (default)
fi: Pois käytöstä (oletus)

en: Disabled: Insert below existing content.
fi: Pois käytöstä: Lisää olemassa olevan sisällön alle.

en: Disabled: Keep original image filename.
fi: Pois käytöstä: Säilytä alkuperäinen kuvan tiedostonimi.

en: Disabled: Show placeholder images.
fi: Pois käytöstä: Näytä paikkamerkkikuvat.

en: Disables the %s. While this may maintain compatibility with certain existing setups, we strongly recommend leaving this option OFF for optimal functionality and future compatibility.
fi: Poistaa käytöstä %s. Vaikka tämä saattaa säilyttää yhteensopivuuden tiettyjen olemassa olevien asetusten kanssa, suosittelemme vahvasti jättämään tämän vaihtoehdon POIS PÄÄLTÄ optimaalisen toiminnallisuuden ja tulevan yhteensopivuuden varmistamiseksi.

en: Disallowed keyword found
fi: Kielletty avainsana löydetty

en: Discard
fi: Hylkää

en: Discarded
fi: Hylätty

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Dismissable
fi: Hylättävissä

en: Display
fi: Näyttö

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Display names as
fi: Näytä nimet muodossa

en: Display on breakpoints
fi: Näytä katkeamispisteissä

en: Display the object type (e.g. "acf_related_writers", "mb_page-to-user") in the query loop type dropdown.
fi: Näytä objektityyppi (esim. ”acf_related_writers”, ”mb_page-to-user”) kyselysilmukan tyypin pudotusvalikossa.

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
fi: Näytetään URL-osoitteessa. Kaikki pienillä kirjaimilla. Käytä väliviivoja välilyöntien sijaan.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
fi: Näytetään hakutuloksissa, sosiaalisissa verkostoissa ja verkkoselaimessa. Suositus: Enintään 60 merkkiä.

en: Divider
fi: Jakaja

en: Do not close this window, the process is running in the background.
fi: Älä sulje tätä ikkunaa, prosessi on käynnissä taustalla.

en: Do not set this interaction on a Toggle element.
fi: Älä aseta tätä vuorovaikutusta Vaihda-elementtiin.

en: Do not track
fi: Älä seuraa

en: Do you really want to delete this sidebar?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän sivupalkin?

en: Do you want to unlink all nestable global elements?
fi: Haluatko poistaa linkityksen kaikista sisäkkäisistä globaaleista elementeistä?

en: Document title
fi: Dokumentin otsikko

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Don't auto focus on first focusable element when offcanvas opens.
fi: Älä kohdista automaattisesti ensimmäiseen kohdistettavaan elementtiin, kun offcanvas avataan.

en: Don't close on click outside mini cart
fi: Älä sulje klikattaessa miniostoskorin ulkopuolelle

en: Don't focus on first focusable element inside popup when popup opens.
fi: Älä kohdista ensimmäiseen kohdistettavissa olevaan elementtiin ponnahdusikkunan sisällä, kun ponnahdusikkuna avautuu.

en: Don't render in builder
fi: Älä renderöi rakentajassa

en: Done
fi: Valmis

en: Dots
fi: Pisteet

en: Dotted
fi: Pisteviiva

en: Double
fi: Kaksoisviiva

en: Double opt-in
fi: Kaksivaiheinen vahvistus

en: Double-click
fi: Kaksoisklikkaus

en: Download
fi: Lataa

en: Download %s
fi: Lataa %s

en: Downloaded
fi: Ladattu

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft font deleted successfully.
fi: Luonnosfontti poistettu onnistuneesti.

en: Drag & drop
fi: Vedä & pudota

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
fi: Vedä ja pudota .JSON tai .ZIP mallitiedosto(t) tähän..

en: Draggable
fi: Raahattava

en: Dragging
fi: Vetäminen

en: Drop file(s) here
fi: Pudota tiedosto(t) tähän

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Drops
fi: Pisarat

en: Dual ring
fi: Kaksoisrengas

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate classes detected
fi: Havaittu päällekkäisiä luokkia

en: Duplicate classes detected. Resolve conflicts before importing.
fi: Päällekkäisiä luokkia havaittu. Ratkaise ristiriidat ennen tuontia.

en: Duplicate content
fi: Sisällön kopiointi

en: Duplicate content is available to all users with the %s capability. Use this feature for any post or page to ensure that all relevant WordPress and/or Bricks data is duplicated accurately.
fi: Sisällön kopiointi on käytettävissä kaikille käyttäjille, joilla on %s-oikeus. Käytä tätä ominaisuutta mille tahansa artikkelille tai sivulle varmistaaksesi, että kaikki oleellinen WordPress- ja/tai Bricks-data kopioidaan tarkasti.

en: Duplicate elements
fi: Monista elementtejä

en: Duplicate entries not allowed.
fi: Kaksoiskappaleet eivät ole sallittuja.

en: Duration
fi: Kesto

en: Dynamic Data
fi: Dynaaminen data

en: Dynamic data
fi: Dynaaminen data

en: Dynamic data is empty.
fi: Dynaaminen data on tyhjä.

en: Dynamic data tag
fi: Dynaamisen datan tunniste

en: Dynamic dots
fi: Dynaamiset pisteet

en: Dynamically retrieve map addresses from a connected query on the same page, allowing real-time updates with query-based content, including query filter support.
fi: Hae karttaosoitteet dynaamisesti samalla sivulla olevasta yhdistetystä kyselystä, mahdollistaen reaaliaikaiset päivitykset kyselypohjaiselle sisällölle, mukaan lukien kyselysuodatintuki.

en: EXISTS
fi: ON OLEMASSA

en: Eager
fi: Innokas

en: Echo tags: Allow functions via filter
fi: Echo-tagit: Salli funktiot suodattimen kautta

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Custom Font
fi: Muokkaa mukautettua fonttia

en: Edit Template
fi: Muokkaa Templatea

en: Edit Template Bundle
fi: Muokkaa Template-pakettia

en: Edit Template Tag
fi: Muokkaa Template-tagia

en: Edit WordPress content (WP admin).
fi: Muokkaa WordPress-sisältöä (WP-hallinta).

en: Edit account
fi: Muokkaa tiliä

en: Edit address
fi: Muokkaa osoitetta

en: Edit capability
fi: Muokkaa kyvykkyyttä

en: Edit component
fi: Muokkaa komponenttia

en: Edit components
fi: Muokkaa komponentteja

en: Edit content
fi: Muokkaa sisältöä

en: Edit dropdown to set icon individually.
fi: Muokkaa pudotusvalikkoa asettaaksesi kuvakkeen yksilöllisesti.

en: Edit elements
fi: Muokkaa elementtejä

en: Edit footer
fi: Muokkaa alatunnistetta

en: Edit global classes
fi: Muokkaa globaaleja luokkia

en: Edit header
fi: Muokkaa ylätunnistetta

en: Edit icon
fi: Muokkaa kuvaketta

en: Edit in WordPress
fi: Muokkaa WordPressissä

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
fi: Muokkaa linkitettyjä tuotteita lisätäksesi lisä- tai ristiinmyyntituotteita.

en: Edit palette
fi: Muokkaa väripalettia

en: Edit product content in WordPress.
fi: Muokkaa tuotteen sisältöä WordPressissä.

en: Edit product short description in WordPress.
fi: Muokkaa tuotteen lyhyttä kuvausta WordPressissä.

en: Edit properties
fi: Muokkaa ominaisuuksia

en: Edit templates
fi: Muokkaa malleja

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
fi: Muokkaa otsikkoa: Asetukset > Sivuasetukset > SEO

en: Edit with %s
fi: Muokkaa %s-työkalulla

en: Edit your WordPress menu item to enable multilevel functionality.
fi: Muokkaa WordPress-valikon kohtaa ottaaksesi käyttöön monitasoisen toiminnallisuuden.

en: Edit your WordPress menu item to set a Bricks mega menu template.
fi: Muokkaa WordPress-valikon kohtaa asettaaksesi Bricks-megavalikkomallin.

en: Edited
fi: Muokattu

en: Editing
fi: Muokataan

en: Editing the base breakpoint width affects all media queries.
fi: Peruspäätepisteen leveyden muokkaaminen vaikuttaa kaikkiin mediakyselyihin.

en: Effect
fi: Tehoste

en: Element
fi: Elementti

en: Element "%s" doesn't exist.
fi: Elementtiä ”%s” ei ole olemassa.

en: Element %s not found.
fi: Elementtiä %s ei löydy.

en: Element - Video
fi: Elementti - video

en: Element ID
fi: Elementin ID

en: Element ID that holds the live search results. Only visible when the live search is performed.
fi: Elementin tunnus, joka sisältää reaaliaikaisen haun tulokset. Näkyy vain, kun reaaliaikainen haku suoritetaan.

en: Element Manager
fi: Elementtien hallinta

en: Element actions
fi: Elementtitoiminnot

en: Element breadcrumbs
fi: Elementtien navigointipolku

en: Element can't be rendered as the connected component doesn't exist. Unlink this instance or import the missing component.
fi: Elementtiä ei voida renderöidä, koska yhdistettyä komponenttia ei ole olemassa. Poista tämän instanssin linkitys tai tuo puuttuva komponentti.

en: Element classes
fi: Elementin luokat

en: Element doesn't exist.
fi: Elementtiä ei ole olemassa.

en: Element editing & styling
fi: Elementtien muokkaus ja tyylittely

en: Element has been disabled globally.
fi: Elementti on poistettu käytöstä globaalisti.

en: Element is not visible in the builder elements panel, but still rendered in the builder and frontend.
fi: Elementti ei ole näkyvissä rakentajan elementtipaneelissa, mutta se renderöidään silti rakentajassa ja julkisivulla.

en: Element is not visible in the builder nor on the frontend.
fi: Elementti ei ole näkyvissä rakentajassa eikä julkisivulla.

en: Element is visible in the builder and frontend. This is the default behaviour.
fi: Elementti on näkyvissä rakentajassa ja julkisivulla. Tämä on oletuskäyttäytyminen.

en: Element margin
fi: Elementin marginaali

en: Element not found
fi: Elementtiä ei löytynyt

en: Element structure name
fi: Elementtirakenteen nimi

en: Elements
fi: Elementit

en: Elements without code signature. Review, then sign your code one-by-one or all-at-once.
fi: Elementit ilman koodiallekirjoitusta. Tarkista, sitten allekirjoita koodisi yksi kerrallaan tai kaikki kerralla.

en: Ellipse
fi: Ellipsi

en: Ellipsis
fi: Ellipsi

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address already exists.
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: Email address in submitted form
fi: Lähetetyssä lomakkeessa oleva sähköpostiosoite

en: Email address is not valid.
fi: Sähköpostiosoite ei ole kelvollinen.

en: Email address required.
fi: Sähköpostiosoite vaaditaan.

en: Email content
fi: Sähköpostin sisältö

en: Email or username
fi: Sähköposti tai käyttäjänimi

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Empty cart
fi: Tyhjä ostoskori

en: Empty response from the API.
fi: Tyhjä vastaus API:sta.

en: Empty star color
fi: Tyhjän tähden väri

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable "%s" button
fi: Ota ”%s” -painike käyttöön

en: Enable AJAX
fi: Ota AJAX käyttöön

en: Enable AJAX add to cart
fi: Ota käyttöön AJAX-lisäys ostoskoriin

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout coupon" element
fi: Ota käyttöön Bricks WooCommerce ”Kassan alennuskuponki” -elementti

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout login" element
fi: Ota käyttöön Bricks WooCommerce ”Kassan kirjautuminen” -elementti

en: Enable Bricks WooCommerce "Notice" element
fi: Ota käyttöön Bricks WooCommerce ”Ilmoitus” -elementti

en: Enable all
fi: Ota kaikki käyttöön

en: Enable all components automatically
fi: Ota kaikki komponentit käyttöön automaattisesti

en: Enable code execution
fi: Ota käyttöön koodin suoritus

en: Enable code execution if your site uses Code elements, SVG elements (source: code), Query editors, or "echo" tags.
fi: Ota koodin suoritus käyttöön, jos sivustosi käyttää Koodi-elementtejä, SVG-elementtejä (lähde: koodi), Kysely-editoria tai ”echo”-tageja.

en: Enable form submission access for specific user roles. Edit the user's profile directly to grant access to a specific user.
fi: Ota lomakelähetysten käyttöoikeus käyttöön tietyille käyttäjärooleille. Muokkaa käyttäjän profiilia suoraan myöntääksesi käyttöoikeuden tietylle käyttäjälle.

en: Enable if image is cropped for a smooth lightbox image transition.
fi: Ota käyttöön, jos kuva on rajattu, jotta lightboxin kuvien siirtymä on sujuva.

en: Enable if the API supports pagination.
fi: Ota käyttöön, jos API tukee sivutusta.

en: Enable if this popup template is for a map "Info Box".
fi: Ota käyttöön, jos tämä ponnahdusikkunamalli on kartan ”tietoruutua” varten.

en: Enable if you experience issues loading the builder in combination with Cloudflare Rocket Loader.
fi: Ota käyttöön, jos kohtaat ongelmia rakentajan lataamisessa yhdessä Cloudflare Rocket Loaderin kanssa.

en: Enable if your archive pagination is not working.
fi: Ota käyttöön, jos arkistosi sivutus ei toimi.

en: Enable individual components manually
fi: Ota yksittäiset komponentit käyttöön manuaalisesti

en: Enable live search
fi: Ota käyttöön live-haku

en: Enable log-in during checkout disabled. Check %1$sWooCommerce settings%2$s
fi: Kirjautuminen kassalla ei ole käytössä. Tarkista %1$sWooCommercen asetukset%2$s

en: Enable product variation swatches
fi: Ota käyttöön tuotevariaatioiden väripaletti

en: Enable this setting to preload custom fonts to avoid FOUT (Flash of unstyled text).
fi: Ota tämä asetus käyttöön välttääksesi FOUT:in (Flash of unstyled text, tyylittömän tekstin välähdys).

en: Enable time
fi: Ota aika käyttöön

en: Enable to automatically generate template screenshots on every builder save, view them, and use the bulk generate button in the template manager.
fi: Ota käyttöön automaattinen mallien kuvakaappausten luonti jokaisella rakentajan tallennuksella, tarkastele niitä ja käytä joukkoluontipainiketta mallinhallinnassa.

en: Enable to automatically group markers that are close to each other into a cluster.
fi: Ota käyttöön ryhmittääksesi automaattisesti lähellä toisiaan olevat merkit ryhmäksi.

en: Enable to automatically log the user in after successful email verification.
fi: Ota käyttöön kirjataksesi käyttäjän automaattisesti sisään onnistuneen sähköpostivahvistuksen jälkeen.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
fi: Ota käyttöön tehdäksesi malleistasi julkisia ja kaikkien nähtävillä verkossa. Poista käytöstä salliaksesi vain kirjautuneiden käyttäjien nähdä mallisi.

en: Enable to not load/render this element in the builder.
fi: Ota käyttöön, jos et halua ladata/renderöidä tätä elementtiä rakentajassa.

en: Enable to not load/render this element on the frontend.
fi: Ota käyttöön, jos et halua ladata/renderöidä tätä elementtiä julkisella puolella.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
fi: Ota käyttöön avataksesi ja sulkeaksesi kohteen vaikuttamatta muihin kohteisiin.

en: Enable to position in document flow (e.g. inside offcanvas).
fi: Ota käyttöön sijoittaaksesi dokumentin virtaukseen (esim. offcanvasin sisällä).

en: Enable to render the dynamic data text on the canvas to improve the preview experience.
fi: Ota käyttöön renderöidäksesi dynaamisen datan tekstin kanvaksella parantaaksesi esikatselukokemusta.

en: Enable to replace global classes set on the element with the classes set on the property.
fi: Ota käyttöön korvataksesi elementille asetetut globaalit luokat ominaisuudelle asetetuilla luokilla.

en: Enable to require user to verify the email after registration through an activation link.
fi: Ota käyttöön vaatiaksesi käyttäjää vahvistamaan sähköpostiosoite rekisteröitymisen jälkeen aktivointilinkin kautta.

en: Enable to show the template thumbnail column under %s, displaying the featured image or screenshot.
fi: Ota käyttöön näyttääksesi mallin pikkukuvan sarakkeen kohdassa %s, joka näyttää artikkelikuvan tai kuvakaappauksen.

en: Enable to sync global classes on every builder save between all open builder instances. Useful to avoid overwriting each others changes when multiple people work on the same dataset (e.g. adding, deleting, modifying global classes).
fi: Ota käyttöön synkronoidaksesi globaalit luokat jokaisella rakentajan tallennuksella kaikkien avointen rakentajainstanssien välillä. Hyödyllinen välttämään toistenne muutosten ylikirjoittamista, kun useat henkilöt työskentelevät saman datasetin parissa (esim. lisäävät, poistavat, muokkaavat globaaleja luokkia).

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled: Download template images to media library.
fi: Käytössä: Lataa mallin kuvat mediakirjastoon.

en: Enabled: Rename image before download.
fi: Käytössä: Nimeä kuva uudelleen ennen latausta.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
fi: Käytössä: Korvaa olemassa oleva sisältö mallin tiedoilla.

en: End
fi: Loppu

en: End Size
fi: Loppukoko

en: End date
fi: Päättymispäivä

en: End time
fi: Päättymisaika

en: Endpoint
fi: Päätepiste

en: Endpoint URL
fi: Päätepisteen URL

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Enjoy
fi: Nauti

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element and that a width is defined, especially when using a Div element.
fi: Varmista, ettei tähän elementtiin ole sovellettu ristiriitaisia CSS-tyylejä ja että leveys on määritelty, erityisesti käytettäessä Div-elementtiä.

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element.
fi: Varmista, ettei tähän elementtiin sovelleta ristiriitaisia CSS-tyylejä.

en: Enter Bricks IDs, separated by comma, of filter elements to exclude.
fi: Syötä pilkulla erotetut Bricks-ID:t suodatinelementeille, jotka haluat jättää pois.

en: Enter CSS filters + value (learn more)
fi: Syötä CSS-suodattimet + arvo (lue lisää)

en: Enter CSS variable definitions separated by semicolon
fi: Syötä CSS-muuttujien määrittelyt puolipistein erotettuina

en: Enter SVG URL
fi: Syötä SVG URL

en: Enter URL of media file
fi: Syötä mediatiedoston URL

en: Enter a custom label for this attribute value (optional).
fi: Syötä mukautettu selite tälle ominaisuuden arvolle (valinnainen).

en: Enter a dynamic data tag for ACF Icon Picker or MetaBox Icon fields
fi: Syötä dynaaminen data-tagi ACF Icon Picker- tai MetaBox Icon -kentille

en: Enter a generic error message. Otherwise the reason why the login failed is displayed.
fi: Syötä yleinen virheviesti. Muussa tapauksessa näytetään syy, miksi kirjautuminen epäonnistui.

en: Enter a search term or command
fi: Syötä hakutermi tai komento

en: Enter dynamic data tag or custom value
fi: Syötä dynaaminen data-tagi tai mukautettu arvo

en: Enter new template name
fi: Anna uuden mallin nimi

en: Enter search term
fi: Syötä hakutermi

en: Enter shortcut name
fi: Syötä pikakuvakkeen nimi

en: Enter the JSON body to be sent with the request
fi: Syötä JSON-runko, joka lähetetään pyynnön mukana

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
fi: Syötä ensimmäisen globaalin CSS-luokkasi nimi yllä olevaan kenttään. Paina sitten enter luodaksesi sen.

en: Enter viewport
fi: Saapuu näkyviin

en: Enter width between 180 and 500.
fi: Anna leveys välillä 180 ja 500.

en: Enter your Google Maps API key under %s to access all options.
fi: Syötä Google Maps API -avaimesi kohdassa %s käyttääksesi kaikkia vaihtoehtoja.

en: Enter your Google Maps ID, which you can find in the %s, to enable the latest Google Maps features.
fi: Anna Google Maps -tunnuksesi, jonka löydät %s:sta, ottaaksesi käyttöön uusimmat Google Maps -ominaisuudet.

en: Entire website
fi: Koko verkkosivusto

en: Entries
fi: Merkinnät

en: Entries per page
fi: Merkintöjä per sivu

en: Entry animation
fi: Sisääntuloanimaatio

en: Entry animation to interaction
fi: Sisääntuloanimaatio vuorovaikutukseen

en: Equal
fi: Yhtä suuri

en: Error
fi: Virhe

en: Error Tile URL
fi: Virhelaatan URL

en: Error deleting class
fi: Virhe luokkaa poistettaessa

en: Error fetching site classes
fi: Virhe sivuston luokkia haettaessa

en: Error loading results
fi: Virhe tulosten lataamisessa

en: Error message
fi: Virheilmoitus

en: Error on save
fi: Virhe tallennuksessa

en: Error page
fi: Virhe-sivu

en: Error processing font files
fi: Virhe fonttitiedostojen käsittelyssä

en: Error rendering component
fi: Virhe komponentin renderöinnissä

en: Error restoring class
fi: Virhe luokkaa palautettaessa

en: Error uploading font
fi: Virhe fontin latauksessa

en: Error: Could not load class
fi: Virhe: Luokkaa ei voitu ladata

en: Error: Could not load class control
fi: Virhe: Luokkasäädintä ei voitu ladata

en: Error: Could not load gallery
fi: Virhe: Galleriaa ei voitu ladata

en: Error: Could not load image
fi: Virhe: Kuvaa ei voitu ladata

en: Error: Could not load link
fi: Virhe: Linkkiä ei voitu ladata

en: Error: Could not load query
fi: Virhe: Kyselyä ei voitu ladata

en: Error: Could not load select
fi: Virhe: Valintaa ei voitu ladata

en: Error: Could not load toggle control
fi: Virhe: Vaihtopainiketta ei voitu ladata

en: Error: Invalid license key
fi: Virhe: Virheellinen lisenssiavain

en: Error: License mismatch
fi: Virhe: Lisenssi ei täsmää

en: Even background
fi: Parillisen tausta

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Every 5 minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Example
fi: Esimerkki

en: Example: {"Authorization": "Bearer token"}
fi: Esimerkki: {”authorization”: ”bearer token”}

en: Example: {"name": "{{43f295}}", "email": "{{a5c626}}"}
fi: Esimerkki: {”nimi”: ”{{43f295}}”, ”sähköposti”: ”{{a5c626}}”}

en: Excellent
fi: Erinomaista

en: Exceptional
fi: Poikkeuksellista

en: Excerpt
fi: Ote

en: Excerpt length
fi: Tiivistelmän pituus

en: Exclude
fi: Sulje pois

en: Exclude current post
fi: Sulje nykyinen artikkeli pois

en: Exclude filter IDs
fi: Jätä pois suodatin-ID:t

en: Exclude posts
fi: Sulje pois artikkelit

en: Exclude posts/pages
fi: Jätä pois artikkelit/sivut

en: Exclude templates
fi: Jätä mallit pois

en: Exclude terms
fi: Sulje pois termit

en: Excluded terms
fi: Poissuljetut termit

en: Execute code
fi: Suorita koodi

en: Exercise great caution with granting code execution privileges. Enable them sparingly and only for trusted roles or ideally only specific users. Grant the least permissions necessary to maintain tight security.
fi: Ole erittäin varovainen myöntäessäsi koodin suoritusoikeuksia. Ota ne käyttöön säästeliäästi ja vain luotetuille rooleille tai mieluiten vain tietyille käyttäjille. Myönnä vain vähimmäisoikeudet tiukan tietoturvan ylläpitämiseksi.

en: Exists
fi: On olemassa

en: Expand
fi: Laajenna

en: Expand active element & scroll into view
fi: Laajenna aktiivinen elementti ja vieritä näkyviin

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Expand first item
fi: Laajenna ensimmäinen kohde

en: Expand item indexes
fi: Laajenna kohdeindeksit

en: Expand panel when dropdown is visible
fi: Laajenna paneeli kun pudotusvalikko on näkyvissä

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Experimental
fi: Kokeellinen

en: Export
fi: Vie

en: Export Settings
fi: Vie asetukset

en: Export Template
fi: Vie Template

en: Export Variables
fi: Vie muuttujat

en: Export all components first by clicking the "Export" icon above before deleting any. Once exported, hover over the component you'd like to delete, then click the "Delete" icon.
fi: Vie ensin kaikki komponentit klikkaamalla yllä olevaa ”Vie”-kuvaketta ennen kuin poistat mitään. Kun olet vienyt, vie hiiri sen komponentin päälle, jonka haluat poistaa, ja klikkaa sitten ”Poista”-kuvaketta.

en: Exquisite
fi: Upeaa

en: Extend allowed tags through filter
fi: Laajenna sallittuja tageja suodattimen kautta

en: Extend contextual spacing to other elements within embedded content.
fi: Laajenna kontekstuaalinen välistys muihin elementteihin upotetussa sisällössä.

en: External
fi: Ulkoinen

en: External URL
fi: Ulkoinen URL

en: External files
fi: Ulkoiset tiedostot

en: External product
fi: Ulkoinen tuote

en: Extra Bold
fi: Erittäin lihavoitu

en: Extra Light
fi: Erittäin kevyt

en: Extra large
fi: Erittäin suuri

en: FAQ schema
fi: FAQ-rakenne

en: Facebook Page
fi: Facebook-sivu

en: Facebook page URL
fi: Facebook-sivun URL

en: Fade
fi: Häivytys

en: Fade in
fi: Häivytä sisään

en: Fade in animation
fi: Häivytys sisään -animaatio

en: Fade in down
fi: Häivytys alas

en: Fade in left
fi: Häivytys vasemmalle

en: Fade in right
fi: Häivytys oikealle

en: Fade in up
fi: Häivytys ylös

en: Failed to clean up orphaned elements.
fi: Orpojen elementtien siivous epäonnistui.

en: Failed to create font
fi: Fontin luominen epäonnistui

en: Failed to create font draft.
fi: Fontin luonnoksen luominen epäonnistui.

en: Failed to delete classes
fi: Luokkien poistaminen epäonnistui

en: Failed to delete draft font.
fi: Luonnosfontin poistaminen epäonnistui.

en: Failed to delete font
fi: Fontin poisto epäonnistui

en: Failed to fetch Instagram account details.
fi: Instagram-tilin tietojen hakeminen epäonnistui.

en: Failed to fetch Instagram posts.
fi: Instagram-julkaisujen hakeminen epäonnistui.

en: Failed to move font to trash.
fi: Fontin siirto roskakoriin epäonnistui.

en: Failed to process any font files.
fi: Yhtään fonttitiedostoa ei pystytty käsittelemään.

en: Failed to publish font.
fi: Fontin julkaisu epäonnistui.

en: Failed to restore font.
fi: Fontin palauttaminen epäonnistui.

en: Fallback
fi: Vaihtoehtoinen

en: Fallback applies to elements in embedded content without a specific spacing rule.
fi: Varavälistys koskee elementtejä upotetussa sisällössä, joilla ei ole tiettyä välistyssääntöä.

en: Fallback color
fi: Varaväri

en: Fallback fonts
fi: Varakirjasimet

en: Fallback image
fi: Varakuva

en: Fallback label
fi: Varaselite

en: Fallback label for terms without a specific label
fi: Varaselite termeille ilman määritettyä selitettä

en: Fallback preview image
fi: Vaihtoehtoinen esikatselukuva

en: Fallback spacing
fi: Varavälistys

en: False
fi: Epätosi

en: Fantastic
fi: Fantastista

en: Farthest corner
fi: Kaukaisin kulma

en: Farthest side
fi: Kaukaisin sivu

en: Fast
fi: Nopea

en: Fast forward
fi: Kelaa eteenpäin

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Featured
fi: Nostettu

en: Featured image
fi: Artikkelikuva

en: Featured image height
fi: Artikkelikuvan korkeus

en: Featured image sizes
fi: Artikkelikuvan koot

en: Featured image tag
fi: Artikkelikuvan tagi

en: Featured image width
fi: Artikkelikuvan leveys

en: Featured products
fi: Esitellyt tuotteet

en: Featured products only
fi: Vain esitellyt tuotteet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Features typography
fi: Ominaisuuksien typografia

en: February
fi: Helmikuu

en: Fetch content via AJAX
fi: Hae sisältö AJAXilla

en: Fetch data
fi: Hae tiedot

en: Fetch priority
fi: Hakuprioriteetti

en: Fetching
fi: Haetaan

en: Field
fi: Kenttä

en: Field ID
fi: Kentän tunniste

en: Field mapping
fi: Kenttien yhdistäminen

en: Field type
fi: Kenttätyyppi

en: Fields
fi: Kentät

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Figure
fi: Kuva

en: File
fi: Tiedosto

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
fi: Tiedostoa %s ei hyväksytty. Tiedostoraja ylitetty.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
fi: Tiedostoa %s ei hyväksytty. Kokoraja ylitetty.

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File URL, YouTube/Vimeo URL/ID.
fi: Tiedoston URL, YouTube/Vimeo URL/ID.

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
fi: Tiedostoa ei ladattu sanitointvirheen vuoksi. Tarkista SVG-tiedosto tai ota yhteyttä.

en: Files
fi: Tiedostot

en: Fill
fi: Täyttö

en: Fill - Dark
fi: Täyttö - tumma

en: Fill - Light
fi: Täyttö - vaalea

en: Fill - Primary
fi: Täyttö - ensisijainen

en: Fill color
fi: Täyttöväri

en: Fill grid
fi: Täytä ruudukko

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by
fi: Suodata

en: Filter by parent term
fi: Suodata ylemmän tason termin mukaan

en: Filter by parent term ID
fi: Suodata ylemmän tason termin ID:n mukaan

en: Filter for more advanced duplicate content rules
fi: Suodata saadaksesi kehittyneempiä sisällön kopiointisääntöjä

en: Filter input
fi: Suodattimen syöttö

en: Filter media by mime type
fi: Suodata media MIME-tyypin mukaan

en: Filter title
fi: Suodattimen otsikko

en: Filter type
fi: Suodatintyyppi

en: Find
fi: Etsi

en: Fine
fi: Hienoa

en: Finish
fi: Valmis

en: First name
fi: Etunimi

en: First post full width
fi: Ensimmäinen julkaisu koko leveydeltä

en: Fit map on markers change
fi: Sovita kartta merkintöjen muuttuessa

en: Fix corrupted database
fi: Korjaa vioittunut tietokanta

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Flag size
fi: Lipun koko

en: Flex basis
fi: Flex-perusta

en: Flex direction
fi: Flex-suunta

en: Flex grow
fi: Flex-kasvu

en: Flex shrink
fi: Flex-kutistus

en: Flex wrap
fi: Joustavuuden rivitys

en: Flip
fi: Käännä

en: Float
fi: Liukuluku

en: Fluid typography
fi: Mukautuva typografia

en: Fluid typography scale
fi: Mukautuvan typografian asteikko

en: Fluid typography variable added
fi: Mukautuvan typografian muuttuja lisätty

en: Focus
fi: Kohdistus

en: Focus outline
fi: Kohdistuksen ääriviiva

en: Focused
fi: Kohdistettu

en: Follow
fi: Seuraa

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
fi: Seuraa tätä %1$slinkkiä%2$s muokataksesi tuotearkiston kuvausta tai muokkaa tuoteryhmän/avainsanan kuvauksia

en: Font Family
fi: Kirjasinperhe

en: Font Manager
fi: Fonttien hallinta

en: Font deleted permanently
fi: Fontti poistettu pysyvästi

en: Font download failed
fi: Kirjasimen lataus epäonnistui

en: Font downloaded
fi: Kirjasin ladattu

en: Font downloaded successfully.
fi: Fontti ladattu onnistuneesti.

en: Font family
fi: Fonttiperhe

en: Font file selected
fi: Fonttivedos valittu

en: Font manager
fi: Kirjasinten hallinta

en: Font moved to trash
fi: Kirjasin siirretty roskakoriin

en: Font moved to trash successfully.
fi: Fontti siirretty roskakoriin onnistuneesti.

en: Font name
fi: Kirjasimen nimi

en: Font not found.
fi: Fonttia ei löydy.

en: Font preview
fi: Fontin esikatselu

en: Font restore error
fi: Virhe kirjasimen palautuksessa

en: Font restored
fi: Kirjasin palautettu

en: Font size
fi: Kirjasinkoko

en: Font size at the largest viewport. Acts as the upper bound—text will not grow beyond this.
fi: Fonttikoko suurimmassa näkymässä. Toimii ylärajana—teksti ei kasva tätä suuremmaksi.

en: Font size at the smallest viewport. Acts as the lower bound—text will not shrink below this.
fi: Fonttikoko pienimmässä näkymässä. Toimii alarajana—teksti ei pienene tätä pienemmäksi.

en: Font style
fi: Fontin tyyli

en: Font variants
fi: Kirjasinvariantit

en: Font variation settings
fi: Kirjasinvariaation asetukset

en: Font variations
fi: Kirjasinvariaatiot

en: Font weight
fi: Fontin paksuus

en: FontAwesome - Brands
fi: FontAwesome - brands

en: FontAwesome - Regular
fi: FontAwesome - regular

en: FontAwesome - Solid
fi: FontAwesome - solid

en: Fonts
fi: Kirjasimet

en: Fonts synced! It might take a few minutes to sync a font project you just published or updated.
fi: Fontit synkronoitu! Juuri julkaistun tai päivitetyn fonttiprojektin synkronointi voi kestää muutaman minuutin.

en: Foot
fi: Alatunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
fi: Footer-skriptit lisätään juuri ennen sulkevaa %s-tagia.

en: For better preview select content to show.
fi: Paremman esikatselun saamiseksi valitse näytettävä sisältö.

en: For frontend SEO purpose only. Not overwriting Post title. Recommended: Max. 60 characters.
fi: Vain hakukoneoptimointia varten. Ei korvaa julkaisun otsikkoa. Suositus: Enintään 60 merkkiä.

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
fi: Muokkaa tuoteryhmän tai tuoteavainsanan arkistokuvauksia kunkin termin kuvauksessa.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
fi: Jos sinulla on kysyttävää Bricksistä, lähetä sähköpostia osoitteeseen help@bricksbuilder.io. Jos haluat tietää, mitä parhaillaan kehitetään, käy julkisella tiekarttallamme. Siellä voit myös lähettää omia ominaisuuspyyntöjäsi muiden äänestettäväksi ja kommentoitavaksi.

en: Force home
fi: Pakota etusivu

en: Form
fi: Lomake

en: Form ID
fi: Lomakkeen tunnus

en: Form Submissions
fi: Lomakelähetykset

en: Form data
fi: Lomakkeen tiedot

en: Form name
fi: Lomakkeen nimi

en: Form submission access
fi: Lomakkeen lähetysoikeus

en: Form submission table could not be deleted.
fi: Lomakelähetystaulukkoa ei voitu poistaa.

en: Form submission table deleted successfully.
fi: Lomakelähetystaulukko poistettu onnistuneesti.

en: Form submissions
fi: Lomakelähetykset

en: Form submissions could not be deleted.
fi: Lomakelähetyksiä ei voitu poistaa.

en: Form submissions deleted.
fi: Lomakelähetykset poistettu.

en: Form submissions table could not be resetted.
fi: Lomakelähetystaulukkoa ei voitu nollata.

en: Form submissions table resetted successfully.
fi: Lomakelähetystaulukko nollattu onnistuneesti.

en: Form title
fi: Lomakkeen otsikko

en: Format
fi: Muoto

en: Format to send the data in.
fi: Muoto, jossa tiedot lähetetään.

en: Friday
fi: Perjantai

en: From email address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: From name
fi: Lähettäjän nimi

en: Front
fi: Etuosa

en: Front page
fi: Etusivu

en: Frontend
fi: Julkinen puoli

en: Full
fi: Täysi

en: Full access
fi: Täysi pääsy

en: Full response
fi: Koko vastaus

en: Full size
fi: Täysi koko

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Fullscreen Control
fi: Koko näytön ohjain

en: Function name
fi: Funktion nimi

en: Function names
fi: Funktioiden nimet

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the %s filter.
fi: ”echo”-tagin kautta kutsuttujen funktioiden nimet on sallittava %s-suodattimen kautta.

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the new %s filter.
fi: ”echo”-tagin kautta kutsuttavat funktioiden nimet täytyy lisätä sallittujen listalle uuden %s-suodattimen kautta.

en: Function names must pass the check through the %s filter.
fi: Funktioiden nimien on läpäistävä tarkistus %s-suodattimen kautta.

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery layout
fi: Gallerian asettelu

en: Gap
fi: Väli

en: General
fi: Yleiset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate FAQPage structured data (JSON-LD).
fi: Luo FAQPage-rakenteinen data (JSON-LD).

en: Generate custom image sizes
fi: Luo mukautetut kuvakoot

en: Generate password
fi: Luo salasana

en: Generate review schema
fi: Luo arvostelurakenne

en: Generate screenshots
fi: Luo kuvakaappaukset

en: Generate variables
fi: Luo muuttujat

en: Generating variables will delete all existing variables in this category. Do you want to proceed?
fi: Muuttujien luominen poistaa kaikki olemassa olevat muuttujat tästä kategoriasta. Haluatko jatkaa?

en: Generator
fi: Generaattori

en: Get In Touch
fi: Ota yhteyttä

en: Get current post author
fi: Hae nykyisen artikkelin kirjoittaja

en: Get started here
fi: Aloita tästä

en: Get terms from current
fi: Hae termit nykyisestä

en: Get terms from current post
fi: Hae termit nykyisestä artikkelista

en: Get terms that are children of specified term
fi: Hae termit, jotka ovat määritetyn termin alitermejä

en: Get the author of current post
fi: Hae nykyisen artikkelin kirjoittaja

en: Getting Started
fi: Aloitus

en: Global
fi: Globaali

en: Global class
fi: Globaali luokka

en: Global class import manager
fi: Globaalien luokkien tuonnin hallinta

en: Global classes
fi: Globaalit luokat

en: Global data sync
fi: Globaalin datan synkronointi

en: Global element
fi: Globaali elementti

en: Global elements
fi: Globaalit elementit

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and must be converted to components or unlinked.
fi: Globaalit elementit ovat vanhentuneet versiosta 2.0 lähtien ja ne on muunnettava komponenteiksi tai irrotettava.

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and will be removed in the near future. Please convert them into components as soon as possible under %s. Once done, please delete all global elements by hovering over a global element below and clicking the "Delete" icon.
fi: Globaalit elementit ovat vanhentuneita versiosta 2.0 lähtien ja poistetaan lähitulevaisuudessa. Muunna ne komponenteiksi mahdollisimman pian kohdassa %s. Kun olet valmis, poista kaikki globaalit elementit viemällä hiiri elementin päälle alla ja napsauttamalla ”Poista”-kuvaketta.

en: Global elements converted to components.
fi: Globaalit elementit muunnettu komponenteiksi.

en: Global elements review
fi: Globaalien elementtien tarkistus

en: Global queries
fi: Globaalit kyselyt

en: Global query
fi: Globaali kysely

en: Global settings
fi: Globaalit asetukset

en: Global styles & settings
fi: Globaalit tyylit ja asetukset

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Go to
fi: Siirry

en: Go to first slide
fi: Siirry ensimmäiseen diaan

en: Go to last slide
fi: Siirry viimeiseen diaan

en: Go to slide %s
fi: Siirry diaan %s

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
fi: Siirry: Asetukset > Templaten Asetukset > Täytä Sisältö

en: Go to: WooCommerce > Products > Inventory
fi: Mene kohtaan: WooCommerce > Tuotteet > Varasto

en: Good
fi: Hyvä

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Google Maps API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Google fonts
fi: Google-kirjasimet

en: Google fonts have been disabled
fi: Google-kirjasimet on poistettu käytöstä

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Google reCAPTCHA API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
fi: Google reCaptcha: Virheellinen sivustoavain.

en: Got it
fi: Selvä

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Gradient / Overlay
fi: Liukuväri / peite

en: Grand
fi: Mainiota

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Greater than or equal
fi: Suurempi tai yhtä suuri

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Grid (Round)
fi: Ruudukko (pyöreä)

en: Grid (Square)
fi: Ruudukko (neliö)

en: Grid auto columns
fi: Ruudukon automaattiset sarakkeet

en: Grid auto flow
fi: Ruudukon automaattinen virtaus

en: Grid auto rows
fi: Ruudukon automaattiset rivit

en: Grid column
fi: Ruudukon sarake

en: Grid item
fi: Ruudukkoelementti

en: Grid row
fi: Ruudukon rivi

en: Grid template columns
fi: Ruudukon sarakemalli

en: Grid template rows
fi: Ruudukon rivimalli

en: Groove
fi: Uurre

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group already exists
fi: Ryhmä on jo olemassa

en: Grouped
fi: Ryhmitelty

en: Grouped product
fi: Ryhmitelty tuote

en: Groups
fi: Ryhmät

en: HTML email
fi: HTML-sähköposti

en: HTML tag
fi: HTML-tagi

en: HTML tag not allowed
fi: HTML-tagi ei sallittu

en: HTTP method
fi: HTTP-metodi

en: Hamburger toggle
fi: Hampurilaisvalikko

en: Has conflict
fi: Ristiriita

en: Has inherited settings
fi: Periytyneet asetukset

en: Has no styles
fi: Ei tyylejä

en: Has pagination
fi: Sisältää sivutuksen

en: Has styles
fi: Tyylejä käytössä

en: Head
fi: Otsake

en: Header
fi: Otsikko

en: Header location
fi: Ylätunnisteen sijainti

en: Header scripts
fi: Header-skriptit

en: Header scripts are added right before closing %s tag.
fi: Header-skriptit lisätään juuri ennen sulkevaa %s-tagia.

en: Header width
fi: Ylätunnisteen leveys

en: Headers
fi: Otsakkeet

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading selectors
fi: Otsikkovalitsimet

en: Heading typography
fi: Otsikon typografia

en: Headings
fi: Otsikot

en: Headings offset
fi: Otsikoiden siirtymä

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Here goes my text ...
fi: Tähän tulee tekstini ...

en: Here goes your caption ...
fi: Tähän tulee kuvatekstisi...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
fi: Tähän tulee tekstisi... Valitse mikä tahansa osa tekstistäsi päästäksesi muotoilutyökalupalkkiin.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide "All" option
fi: Piilota ”Kaikki” -vaihtoehto

en: Hide "View cart" button
fi: Piilota ”Näytä ostoskori” -painike

en: Hide %s
fi: Piilota %s

en: Hide CTA button
fi: Piilota CTA-painike

en: Hide additional information
fi: Piilota lisätiedot

en: Hide at breakpoint
fi: Piilota murropisteessä

en: Hide cart details to link directly to the cart.
fi: Piilota ostoskorin tiedot linkittääksesi suoraan ostoskoriin.

en: Hide close
fi: Piilota sulkeminen

en: Hide count
fi: Piilota määrä

en: Hide count bracket
fi: Piilota määräsulkeet

en: Hide cover
fi: Piilota kansikuva

en: Hide current
fi: Piilota nykyinen

en: Hide current post
fi: Piilota nykyinen artikkeli

en: Hide dynamic data label in dropdown
fi: Piilota dynaamisen datan nimi pudotusvalikossa

en: Hide element
fi: Piilota elementti

en: Hide empty
fi: Piilota tyhjät

en: Hide if empty
fi: Piilota jos tyhjä

en: Hide if no active filter
fi: Piilota jos ei aktiivista suodatinta

en: Hide if no translation
fi: Piilota jos ei käännöstä

en: Hide if not open
fi: Piilota jos ei avoinna

en: Hide image
fi: Piilota kuva

en: Hide info
fi: Piilota tiedot

en: Hide label
fi: Piilota tunniste

en: Hide labels
fi: Piilota selitteet

en: Hide message
fi: Piilota viesti

en: Hide out of stock
fi: Piilota loppuneet tuotteet

en: Hide password
fi: Piilota salasana

en: Hide placeholders
fi: Piilota paikkamerkit

en: Hide popup
fi: Piilota ponnahdusikkuna

en: Hide regular price
fi: Piilota normaalihinta

en: Hide reviews link
fi: Piilota arvostelujen linkki

en: Hide stock
fi: Piilota varasto

en: Hide the form by default, and show it only when the toggle is clicked.
fi: Piilota lomake oletuksena ja näytä se vain, kun vaihtopainiketta klikataan.

en: Hide title
fi: Piilota otsikko

en: Hierarchical
fi: Hierarkkinen

en: High
fi: Korkea

en: Highlight
fi: Korostus

en: Highlight label
fi: Korostuksen nimike

en: Highlight on focus
fi: Korosta kohdistettaessa

en: History
fi: Historia

en: History deleted
fi: Historia poistettu

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
fi: Pidä CMD/CTRL-näppäintä pohjassa valitaksesi useita kuvia.

en: Home
fi: Etusivu

en: Home URL
fi: Kotisivun URL

en: Home page
fi: Kotisivu

en: Honeypot: Create form field(s) and enable the "Honeypot" checkbox. Those honeypot fields aren't visible to users, but add an extra layer of protection against spam submissions.
fi: Hunajapurkki: Luo lomakekenttä/kentät ja ota käyttöön ”Hunajapurkki”-valintaruutu. Nämä hunajapurkkikentät eivät näy käyttäjille, mutta ne lisäävät ylimääräisen suojakerroksen roskapostilähetyksiä vastaan.

en: Hook
fi: Koukku

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Horizontal align
fi: Vaakasuora tasaus

en: Horizontal alignment
fi: Vaakasuora kohdistus

en: Horizontal order
fi: Vaakasuora järjestys

en: Hover
fi: Hiiri päällä

en: How Editing With Bricks Works
fi: Miten Bricksillä muokkaaminen toimii

en: How long to keep
fi: Kuinka kauan säilytetään

en: How long to keep the same random order (in seconds)
fi: Kuinka kauan sama satunnainen järjestys säilytetään (sekunteina)

en: How many numbers on either side of the current page.
fi: Kuinka monta numeroa nykyisen sivun kummallakin puolella.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
fi: Kuinka monta numeroa listan alussa ja lopussa.

en: How many numbers to either side of the current page.
fi: Kuinka monta numeroa näytetään nykyisen sivun molemmin puolin.

en: How to create a footer template
fi: Miten luoda alatunnistemalli

en: How to create a header template
fi: Miten luoda ylätunnistemalli

en: How to get your Adobe fonts project ID
fi: Miten hankit Adobe-fonttien projektitunnuksen

en: How to get your Facebook App ID
fi: Miten hankit Facebook App ID:n

en: How to get your Google Maps API key
fi: Miten hankit Google Maps API-avaimen

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
fi: Miten hankit Google reCAPTCHA v3 API Salaisen avaimen

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
fi: Miten hankit Google reCAPTCHA v3 API Sivusto-avaimen

en: How to get your Instagram Access Token
fi: Miten hankit Instagram Access Tokenin

en: How to get your MailChimp API key
fi: Miten hankit MailChimp API-avaimen

en: How to get your SendGrid API key
fi: Miten hankit SendGrid API-avaimen

en: How to get your Turnstile secret key
fi: Miten hankit Turnstile salaisen avaimen

en: How to get your Turnstile site key
fi: Miten hankit Turnstile sivustoavaimen

en: How to get your Unsplash API key
fi: Miten hankit Unsplash API-avaimen

en: How to get your hCaptcha secret key
fi: Miten hankit hCaptcha salaisen avaimen

en: How to get your hCaptcha site key
fi: Miten hankit hCaptcha sivustoavaimen

en: How to use the fluid typography
fi: Miten käyttää mukautuvaa typografiaa

en: How to use the global query manager
fi: Miten käyttää globaalia kyselyjen hallintaa

en: How to use the global variable manager
fi: Kuinka käyttää globaalia muuttujien hallintaa

en: Hue
fi: Sävy

en: Hybrid
fi: Hybridi

en: I am a button
fi: Olen painike

en: I am a heading
fi: Olen otsikko

en: I am a slide
fi: Olen dia

en: I am a so called subtitle.
fi: Olen niin sanottu alaotsikko.

en: I am an alert.
fi: Olen hälytys.

en: I don't know how to use this Bricks
fi: En osaa käyttää Bricksiä

en: I found a better site builder
fi: Löysin paremman sivustonrakentajan

en: I no longer need Bricks
fi: En enää tarvitse Bricksiä

en: I.e.: 200px / 50% etc.
fi: Esim.: 200px / 50% jne.

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Box
fi: Kuvakelaatikko

en: Icon List
fi: Kuvakeluettelo

en: Icon Size
fi: Kuvakkeen koko

en: Icon align
fi: Kuvakkeen kohdistus

en: Icon background
fi: Kuvakkeen tausta

en: Icon background color
fi: Kuvakkeen taustaväri

en: Icon border
fi: Kuvakkeen reunus

en: Icon box shadow
fi: Kuvakkeen varjostus

en: Icon collapsed
fi: Kuvake suljettuna

en: Icon color
fi: Kuvakkeen väri

en: Icon expanded
fi: Laajennettu kuvake

en: Icon expanded typography
fi: Laajennetun kuvakkeen typografia

en: Icon height
fi: Kuvakkeen korkeus

en: Icon manager
fi: Kuvakkeiden hallinta

en: Icon margin
fi: Kuvakkeen marginaali

en: Icon only
fi: Vain kuvake

en: Icon padding
fi: Kuvakkeen täyte

en: Icon position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon rotate in °
fi: Kuvakkeen kierto °

en: Icon rotation for expanded accordion.
fi: Kuvakkeen kierto laajennetulle haitarille.

en: Icon set
fi: Kuvakesarja

en: Icon size
fi: Kuvakkeen koko

en: Icon source
fi: Kuvakkeen lähde

en: Icon spinning
fi: Kuvake pyörii

en: Icon transform
fi: Kuvakkeen muunnos

en: Icon transition
fi: Kuvakkeen siirtymä

en: Icon typography
fi: Kuvakkeen typografia

en: Icon width
fi: Kuvakkeen leveys

en: Icon(s) deleted successfully
fi: Kuvake(et) poistettu onnistuneesti

en: Icon(s) imported successfully
fi: Kuvake(et) tuotu onnistuneesti

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: If enabled Bricks will try to use the image of the matching product variation when no term-specific image swatch is set.
fi: Jos käytössä, Bricks yrittää käyttää vastaavan tuotevariaation kuvaa, kun termikohtaista kuvanäytettä ei ole asetettu.

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
fi: Jos käytössä, ladataan ylimääräinen JS- ja CSS-tiedosto.

en: If enabled, form submission will succeed even if the webhook fails. Errors will be logged to the server error log.
fi: Jos käytössä, lomakkeen lähetys onnistuu, vaikka webhook epäonnistuisi. Virheet kirjataan palvelimen virhelokiin.

en: If no form field is selected, the first password field in the form is used.
fi: Jos lomakekenttää ei ole valittu, käytetään lomakkeen ensimmäistä salasanakenttää.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
fi: Jos mallien ehtoja ei ole asetettu, Bricks näyttää julkaistut mallit (ylätunniste, alatunniste jne.) sivustosi julkisivulla. Valitse tämä asetus poistaaksesi tämän toiminnan käytöstä. Varmista, että asetat sen sijaan mallien ehdot.

en: If the shape doesn't take up all available space add %s to the "svg" tag.
fi: Jos muoto ei täytä kaikkea käytettävissä olevaa tilaa, lisää %s ”svg”-tagiin.

en: If the video is unlisted, you will need to enter the video privacy hash.
fi: Jos video on listaamaton, sinun täytyy syöttää videon yksityisyysavain.

en: If this account exists, a password reset link will be sent to the associated email address.
fi: Jos tämä tili on olemassa, salasanan nollauslinkki lähetetään siihen liitettyyn sähköpostiosoitteeseen.

en: Iframe title
fi: Iframen otsikko

en: Ignore selector
fi: Ohita valitsin

en: Ignore sticky posts
fi: Ohita kiinnitetyt julkaisut

en: Ignored when posts per page set to "-1".
fi: Ohitetaan, kun viestejä per sivu on asetettu arvoon ”-1”.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
fi: Kuvan ID (%s) ei ole enää olemassa. Valitse toinen kuva.

en: Image Overlay
fi: Kuvan peitto

en: Image align
fi: Kuvan tasaus

en: Image border
fi: Kuvan reunus

en: Image box shadow
fi: Kuvan varjostus

en: Image caption
fi: Kuvateksti

en: Image click action
fi: Kuvan napsautustoiminto

en: Image gallery
fi: Kuvagalleria

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Image link alt text
fi: Kuvalinkin alt-teksti

en: Image not found
fi: Kuvaa ei löydy

en: Image position
fi: Kuvan sijainti

en: Image ratio
fi: Kuvasuhde

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Images
fi: Kuvat

en: Images file types
fi: Kuvatiedostotyypit

en: Images of the same lightbox ID are grouped together.
fi: Saman lightbox-tunnuksen kuvat ryhmitellään yhteen.

en: Import
fi: Tuo

en: Import CSS variables
fi: Tuo CSS-muuttujat

en: Import Settings
fi: Tuo asetukset

en: Import classes
fi: Tuo luokat

en: Import images
fi: Tuo kuvat

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
fi: ”%s” tuonti epäonnistui: Nimi on jo käytössä.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
fi: ”%s” tuonti epäonnistui: Väärä muoto.

en: Import pasted images/SVGs
fi: Tuo liitetyt kuvat/SVG:t

en: Import settings
fi: Tuo asetukset

en: Import template
fi: Tuo malli

en: Import/export components
fi: Tuo/vie komponentteja

en: Import/export templates
fi: Tuo/vie malleja

en: Imported
fi: Tuotu

en: Imports
fi: Tuonnit

en: Impressive
fi: Vaikuttavaa

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
fi: Jos olet kehittäjä, voit mukauttaa Bricksiä entisestään mukautetuilla koukuilla, suodattimilla tai luomalla omia elementtejä.

en: In same term
fi: Samassa termissä

en: In stock
fi: Varastossa

en: Inactive
fi: Epäaktiivinen

en: Include
fi: Sisällytä

en: Include children
fi: Sisällytä lapset

en: Include posts
fi: Sisällytä artikkelit

en: Include terms
fi: Sisällytä termit

en: Incoming
fi: Saapuva

en: Incoming changes
fi: Saapuvat muutokset

en: Incorrect configuration might cause unwanted side effects. Only use these settings if you know what you are doing.
fi: Virheellinen konfigurointi voi aiheuttaa ei-toivottuja sivuvaikutuksia. Käytä näitä asetuksia vain, jos tiedät, mitä olet tekemässä.

en: Incorrect password.
fi: Väärä salasana.

en: Incredible
fi: Uskomatonta

en: Indent
fi: Sisennä

en: Independent toggle
fi: Itsenäinen vaihto

en: Index
fi: Indeksi

en: Index of the item to expand on page load, start at 0.
fi: Sivun latautuessa laajennettavan kohteen indeksi, alkaen 0:sta.

en: Indexes of the items to expand on page load, separated by comma, start at 0.
fi: Sivun latautuessa laajennettavien kohteiden indeksit pilkulla erotettuna, alkaen 0:sta.

en: Indexing in progress.
fi: Indeksointi käynnissä.

en: Indexing job is stuck?
fi: Onko indeksointityö jumissa?

en: Individual
fi: Yksittäinen

en: Individual users with code execution capability
fi: Yksittäiset käyttäjät, joilla on koodin suoritusoikeus

en: Infinite
fi: Loputon

en: Infinite scroll
fi: Loputon vieritys

en: Info
fi: Tiedot

en: Info Box
fi: Infolaatikko

en: Info Box template enabled.
fi: Infolaatikon malli käytössä.

en: Info color
fi: Info-väri

en: Info lightbox
fi: Info-lightbox

en: Infobox
fi: Infolaatikko

en: Infobox appears on map marker click.
fi: Infolaatikko ilmestyy, kun karttamerkkiä klikataan.

en: Inherited from
fi: Peritty kohteesta

en: Initial
fi: Alkuperäinen

en: Initial slide
fi: Alkudian numero

en: Inline styles (CSS) are added at the end of the %s tag.
fi: Inline-tyylit (CSS) lisätään %s-tagin loppuun.

en: Inline styles (default)
fi: Inline-tyylit (oletus)

en: Inner background color
fi: Sisätaustan väri

en: Inner container
fi: Sisäsäiliö

en: Input
fi: Syöte

en: Input background
fi: Syötteen tausta

en: Input border
fi: Syötteen reunus

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert "Toggle" element after "Nav items" to show/hide your mobile menu.
fi: Lisää ”Kytkin”-elementti ”Navigointikohdat”-elementin jälkeen näyttääksesi/piilottaaksesi mobiilivalikkosi.

en: Insert after
fi: Lisää jälkeen

en: Insert components
fi: Lisää komponentteja

en: Insert element
fi: Lisää elementti

en: Insert elements in Emmet-like syntax.
fi: Lisää elementtejä Emmet-tyylisellä syntaksilla.

en: Insert layout
fi: Lisää asettelu

en: Insert media
fi: Lisää media

en: Insert of the same component is not possible.
fi: Saman komponentin lisääminen ei ole mahdollista.

en: Insert section
fi: Lisää osio

en: Insert template
fi: Lisää malli

en: Insert templates
fi: Lisää malleja

en: Inserted
fi: Lisätty

en: Inserted template uses theme style "%s"
fi: Lisätty malli käyttää teeman tyyliä ”%s”

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
fi: Minkä tahansa mallin lisääminen ylikirjoittaa tietosi. Suosittelemme tallentamaan muutoksesi ensin.

en: Inset
fi: Syvennys

en: Instagram access token required! Add in WordPress dashboard under %s
fi: Instagramin käyttöoikeustunnus vaaditaan! Lisää WordPress-hallintapaneelissa kohdassa %s

en: Instagram feed
fi: Instagram-syöte

en: Installed version
fi: Asennettu versio

en: Instance
fi: Instanssi

en: Instances
fi: Instanssit

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Interaction
fi: Vuorovaikutus

en: Interaction ID
fi: Vuorovaikutuksen tunnus

en: Interactions
fi: Vuorovaikutukset

en: Interactions don't run in the builder.
fi: Vuorovaikutukset eivät toimi rakentajassa.

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Internal post/page
fi: Sisäinen artikkeli/sivu

en: Interval in ms
fi: Aikaväli millisekunteina

en: Invalid
fi: Ei kelpaa

en: Invalid CSS response from Google Fonts.
fi: Virheellinen CSS-vastaus Google Fontsilta.

en: Invalid SVG files
fi: Virheelliset SVG-tiedostot

en: Invalid action
fi: Virheellinen toiminto

en: Invalid element names
fi: Virheelliset elementtinimet

en: Invalid font ID.
fi: Virheellinen fontin ID.

en: Invalid font file
fi: Virheellinen fonttitiedosto

en: Invalid form token.
fi: Virheellinen lomakkeen tunniste.

en: Invalid license key.
fi: Virheellinen lisenssiavain.

en: Invalid password reset key
fi: Virheellinen salasanan nollausavain

en: Invalid post ID or form ID.
fi: Virheellinen artikkelin ID tai lomakkeen ID.

en: Invalid pseudo class. Must start with a colon (:)
fi: Virheellinen pseudoluokka. Täytyy alkaa kaksoispisteellä (:)

en: Invalid request
fi: Virheellinen pyyntö

en: Invalid signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Invalid total pages value "%1$s" extracted from path "%2$s". Expected a numeric value.
fi: Virheellinen sivujen kokonaismäärä ”%1$s” polusta ”%2$s”. Odotettiin numeerista arvoa.

en: Invalid webhook URL.
fi: Virheellinen webhook-URL.

en: Invalid webhook payload format.
fi: Virheellinen webhook-tietojen muoto.

en: Invert
fi: Käännä

en: Invisible
fi: Näkymätön

en: Is
fi: On

en: Is archive main query
fi: On arkiston pääkysely

en: Is main query
fi: On pääkysely

en: Isolation
fi: Eristys

en: It's just a temporary deactivation
fi: Kyseessä on vain väliaikainen käytöstä poisto

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Item
fi: Kohde

en: Item width
fi: Kohteen leveys

en: Items
fi: Kohteet

en: Items to scroll
fi: Vieritettävät kohteet

en: Items to show
fi: Näytettävät kohteet

en: January
fi: Tammikuu

en: JavaScript function name without parentheses or window object.
fi: JavaScript-funktion nimi ilman sulkeita tai window-objektia.

en: JavaScript is automatically wrapped in script tags.
fi: JavaScript kääritään automaattisesti script-tageihin.

en: Join Us
fi: Liity meihin

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: Just another slide
fi: Vielä yksi dia

en: Justify
fi: Tasaa

en: Justify content
fi: Tasaa sisältö

en: Justify items
fi: Kohteiden tasaus

en: Keep formatting
fi: Säilytä muotoilu

en: Keep open while styling
fi: Pidä auki muokkauksen aikana

en: Key
fi: Avain

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Label
fi: Nimike

en: Label text
fi: Nimikkeen teksti

en: Label typography
fi: Nimikkeen typografia

en: Labels
fi: Otsikot

en: Language
fi: Kieli

en: Language codes
fi: Kielikoodit

en: Language switcher
fi: Kielivalitsin

en: Languages
fi: Kielet

en: Laptop
fi: Kannettava tietokone

en: Large
fi: Suuri

en: Last fetch
fi: Viimeisin haku

en: Last generated
fi: Viimeksi luotu

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last order
fi: Viimeisin tilaus

en: Last refresh
fi: Viimeisin päivitys

en: Latest
fi: Uusin

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Layers
fi: Tasot

en: Layout
fi: Asettelu

en: Lazy
fi: Laiska

en: Lazy load offset
fi: Laiskan latauksen offset

en: Lead
fi: Ingressi

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Learn more about CSS filters
fi: Lue lisää CSS-suodattimista

en: Learn more about CSS transform
fi: Lue lisää CSS-muunnoksesta

en: Learn more about CSS transform-origin
fi: Lue lisää CSS transform-origin -ominaisuudesta

en: Learn more about CSS transitions
fi: Lue lisää CSS-siirtymistä

en: Learn more on wordpress.org
fi: Lue lisää wordpress.org-sivustolta

en: Learn which %1$s you should to add to the fields above via the %2$s dynamic data tag.
fi: Opi, mitkä %1$s sinun tulisi lisätä yllä oleviin kenttiin %2$s dynaamisen datan tagin avulla.

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
fi: Jätä tyhjäksi soveltaaksesi mallia kaikkiin arkistotermeihin.

en: Leave empty to apply template to all post types.
fi: Jätä tyhjäksi soveltaaksesi mallia kaikkiin sisältötyyppeihin.

en: Leave empty to update the current post.
fi: Jätä tyhjäksi päivittääksesi nykyisen artikkelin.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi WooCommercen oletuslistaa.

en: Leave empty to use the default WordPress home URL.
fi: Jätä tyhjäksi käyttääksesi WordPressin oletuskotisivun URL:ää.

en: Leave options empty to use the options of the first connected control.
fi: Jätä vaihtoehdot tyhjiksi käyttääksesi ensimmäisen yhdistetyn kontrollin vaihtoehtoja.

en: Leave the first comment
fi: Jätä ensimmäinen kommentti

en: Leave viewport
fi: Poistuu näkyvistä

en: Leave your comment
fi: Jätä kommenttisi

en: Left
fi: Vasen

en: Left to right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Left with space
fi: Vasemmalla välilyönnillä

en: Lesser
fi: Pienempi

en: Lesser or equal
fi: Pienempi tai yhtä suuri

en: Letter spacing
fi: Kirjainväli

en: License
fi: Lisenssi

en: License activated.
fi: Lisenssi aktivoitu.

en: License key format
fi: Lisenssiavaimen muoto

en: Light
fi: Kevyt

en: Light color
fi: Vaalea väri

en: Lightbox Animation
fi: Lightbox-animaatio

en: Lightbox ID
fi: Lightbox-tunnus

en: Lightbox Image
fi: Lightbox-kuva

en: Lightbox Video
fi: Lightbox-video

en: Lightbox id
fi: Lightbox-tunnus

en: Lightness
fi: Valoisuus

en: Limit how often this popup appears.
fi: Rajoita, kuinka usein tämä ponnahdusikkuna näytetään.

en: Limit the number of webhook requests that can be sent per hour.
fi: Rajoita lähetettävien webhook-pyyntöjen määrää tunnissa.

en: Line cap
fi: Viivan pääte

en: Line height
fi: Rivikorkeus

en: Line width in px
fi: Viivan leveys pikseleinä

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Link
fi: Linkki

en: Link & status
fi: Linkki & tila

en: Link To
fi: Linkki kohteeseen

en: Link attributes
fi: Linkin määritteet

en: Link configured
fi: Linkki määritetty

en: Link entire post
fi: Linkitä koko julkaisu

en: Link entire product
fi: Linkitä koko tuote

en: Link image
fi: Linkitä kuva

en: Link rendered as
fi: Linkki renderöity muodossa

en: Link styles apply only to specific elements. Overwrite them via the %s filter or extend them via the CSS selectors setting below.
fi: Linkkityylit koskevat vain tiettyjä elementtejä. Ylikirjoita ne %s-suodattimella tai laajenna niitä alla olevalla CSS-valitsimet-asetuksella.

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Link to
fi: Linkki kohteeseen

en: Link to lightbox
fi: Linkki lightboxiin

en: Link to post
fi: Linkki julkaisuun

en: Link to product
fi: Linkki tuotteeseen

en: Link to website
fi: Linkki verkkosivulle

en: Link type
fi: Linkin tyyppi

en: Linked
fi: Linkitetty

en: Links
fi: Linkit

en: List
fi: Luettelo

en: List item
fi: Listakohde

en: List item #1
fi: Listakohde #1

en: List item #2
fi: Listakohde #2

en: List items
fi: Listakohteet

en: Live search
fi: Reaaliaikainen haku

en: Live search info
fi: Live-haun tiedot

en: Live search wrapper selector
fi: Live-haun käärevalitsin

en: Load Block editor data into %s
fi: Lataa lohkoeditorin tiedot %s:een

en: Load all matching theme styles
fi: Lataa kaikki sopivat teeman tyylit

en: Load more
fi: Lataa lisää

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
fi: Lataa malleja mistä tahansa Bricks-asennuksesta, johon sinulla on pääsy mallikirjastossasi.

en: Loading
fi: Lataus

en: Loading component preview
fi: Ladataan komponentin esikatselua

en: Loading font data
fi: Ladataan fonttitietoja

en: Loading method
fi: Latausmenetelmä

en: Loading templates
fi: Ladataan malleja

en: Local storage
fi: Paikallinen tallennus

en: Location
fi: Sijainti

en: Location content
fi: Sijainnin sisältö

en: Location subtitle
fi: Sijainnin alaotsikko

en: Location title
fi: Sijainnin otsikko

en: Lock
fi: Lukitse

en: Lock selected
fi: Lukitse valitut

en: Lock/unlock global classes
fi: Lukitse/avaa globaaleja luokkia

en: Locked
fi: Lukittu

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
fi: Kirjaudu %s:iin noutaaksesi lisenssiavaimesi tai kopioi ja liitä se ostovahvistussähköpostistasi.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
fi: Kirjaa käyttäjä sisään onnistuneen rekisteröitymisen jälkeen. Vinkki: Aseta toiminto ”Uudelleenohjaus” ohjataksesi käyttäjän tili/hallinta-alueelle.

en: Logged in
fi: Kirjautunut sisään

en: Logged out
fi: Kirjautunut ulos

en: Logged-in users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Logged-in users with role
fi: Kirjautuneet käyttäjät roolilla

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Login URL
fi: Kirjautumisen URL

en: Login form
fi: Kirjautumislomake

en: Login message
fi: Kirjautumisviesti

en: Logo inverse
fi: Käänteinen logo

en: Logout URL
fi: Uloskirjautumisen URL

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Loop
fi: Silmukka

en: Lost password
fi: Unohtunut salasana

en: Low
fi: Matala

en: Low stock
fi: Vähissä

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Lowercase removes leading zeros
fi: Pienet kirjaimet poistavat etunollat

en: Magnificent
fi: Suurenmoista

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Mailchimp API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Main
fi: Pää

en: Main query
fi: Pääkysely

en: Maintenance
fi: Huolto

en: Maintenance mode
fi: Huoltotila

en: Make sure not to use the "Product tabs" element on the same page.
fi: Varmista, ettet käytä ”Tuotevälilehdet”-elementtiä samalla sivulla.

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
fi: Varmista, että yllä syötetty etäsivusto on myöntänyt sinulle ”Omat Templatet -käyttöoikeuden”.

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
fi: Varmista, ettei linkitetyn säiliön sisällä ole linkkejä sisältäviä elementtejä (sisäkkäiset linkit).

en: Make sure to save settings after closing this modal to apply changes
fi: Muista tallentaa asetukset tämän ikkunan sulkemisen jälkeen muutosten käyttöönottamiseksi

en: Make sure to set "%1$s" in your "%2$s" definitions below.
fi: Muista asettaa ”%1$s” alla olevissa ”%2$s”-määrittelyissä.

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Manage global elements
fi: Hallitse globaaleja elementtejä

en: Manage my menus in WordPress.
fi: Hallitse valikkojani WordPressissä.

en: Manage your custom font files
fi: Hallitse mukautettuja fonttitiedostojasi

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Manually regenerate CSS files
fi: Luo CSS-tiedostot uudelleen manuaalisesti

en: Map
fi: Kartta

en: Map Connector
fi: Karttayhdistin

en: Map ID
fi: Kartan tunnus

en: Map Type Control
fi: Karttatyypin ohjain

en: Map center
fi: Kartan keskipiste

en: Map style
fi: Kartan tyyli

en: Map type
fi: Karttatyyppi

en: March
fi: Maaliskuu

en: Margin
fi: Marginaali

en: Mark
fi: Merkki

en: Mark all as read
fi: Merkitse kaikki luetuiksi

en: Mark as active
fi: Merkitse aktiiviseksi

en: Mark as inactive
fi: Merkitse epäaktiiviseksi

en: Marker
fi: Merkki

en: Markers
fi: Merkit

en: Markers set on individual addresses or map connectors precede these settings.
fi: Yksittäisille osoitteille tai karttalinkittimille asetetut merkinnät ohittavat nämä asetukset.

en: Marvelous
fi: Ihmeellistä

en: Mask
fi: Maski

en: Masonry
fi: Tiiliseinä

en: Max
fi: Maksimi

en: Max Zoom
fi: Max zoom

en: Max payload size
fi: Maksimi kuormakoko

en: Max requests per hour
fi: Maksimi pyyntöjä tunnissa

en: Max resolution
fi: Maksimitarkkuus

en: Max results
fi: Enimmäistulokset

en: Max upload size: %s
fi: Suurin lähetyskoko: %s

en: Max. entries
fi: Maksimimäärä merkintöjä

en: Max. files
fi: Enimmäistiedostomäärä

en: Max. height
fi: Maksimikorkeus

en: Max. items
fi: Enimmäismäärä

en: Max. length
fi: Enimmäispituus

en: Max. post width
fi: Suurin julkaisun leveys

en: Max. price
fi: Maksimihinta

en: Max. products
fi: Tuotteiden enimmäismäärä

en: Max. rating
fi: Korkein arvosana

en: Max. related posts
fi: Enintään aiheeseen liittyviä julkaisuja

en: Max. size
fi: Enimmäiskoko

en: Max. time
fi: Enimmäisaika

en: Max. value
fi: Maksimiarvo

en: Max. width
fi: Maksimileveys

en: Maximum
fi: Maksimi

en: Maximum number of entries reached.
fi: Merkintöjen enimmäismäärä saavutettu.

en: Maximum number of results to display for each query loop in the builder. Applies only to Bricks-native queries. Leave blank to use the default value.
fi: Enimmäismäärä tuloksia, jotka näytetään kullekin kyselysilmukalle rakentajassa. Koskee vain Bricks-natiiveja kyselyitä. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletusarvoa.

en: Maximum number of webhook requests allowed per hour.
fi: Suurin sallittu webhook-pyyntöjen määrä tunnissa.

en: Maximum size of the webhook payload in kilobytes.
fi: Webhookin kuorman enimmäiskoko kilotavuina.

en: Maximum value
fi: Maksimiarvo

en: May
fi: Toukokuu

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Media URL
fi: Median URL

en: Media library
fi: Mediakirjasto

en: Media query
fi: Mediakysely

en: Medium
fi: Keskivahva

en: Mega menu
fi: Megavalikko

en: Member
fi: Jäsen

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu bar
fi: Valikkorivi

en: Menu order
fi: Valikon järjestys

en: Message
fi: Viesti

en: Message sent from:
fi: Viesti lähetetty osoitteesta:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti. Otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

en: Messages
fi: Viestit

en: Meta Data
fi: Metatiedot

en: Meta Key
fi: Meta-avain

en: Meta description
fi: Metakuvaus

en: Meta key
fi: Meta-avain

en: Meta keywords
fi: Meta-avainsanat

en: Meta query
fi: Meta-kysely

en: Meta typography
fi: Metatietojen typografia

en: Meta value
fi: Meta-arvo

en: Meta value num
fi: Meta-arvon numero

en: Metadata
fi: Metatiedot

en: Mid Size
fi: Keskikoko

en: Middle center
fi: Keskellä keskellä

en: Middle left
fi: Keskellä vasemmalla

en: Middle right
fi: Keskellä oikealla

en: Mime type
fi: MIME-tyyppi

en: Min
fi: Minimi

en: Min Zoom
fi: Min zoom

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
fi: Vähimmäis-PHP-versio Bricksin suorittamiseen on PHP 5.4

en: Min. characters
fi: Vähimmäismerkkimäärä

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
fi: Vähimmäiskoko: Kaksinkertainen arvo logon korkeus / logon leveys -kohtaan verrattuna, jotta näkyy oikein retina-laitteissa.

en: Min. height
fi: Minimikorkeus

en: Min. height is 70.
fi: Vähimmäiskorkeus on 70.

en: Min. length
fi: Vähimmäispituus

en: Min. price
fi: Minimihinta

en: Min. time
fi: Vähimmäisaika

en: Min. value
fi: Minimiarvo

en: Min. width
fi: Minimileveys

en: Min/max date
fi: Minimi-/maksimipäivämäärä

en: Mini cart
fi: Miniostoskori

en: Minimum
fi: Minimi

en: Minimum value
fi: Minimiarvo

en: Misc
fi: Sekalaiset

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing sidebar name.
fi: Sivupalkin nimi puuttuu.

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile first
fi: Mobiili ensin

en: Mobile landscape
fi: Mobiili vaakasuunnassa

en: Mobile menu
fi: Mobiilivalikko

en: Mobile portrait
fi: Mobiili pystyasennossa

en: Mode
fi: Tila

en: Modified
fi: Muokattu

en: Modified date
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month: %s
fi: Kuukausi: %s

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: More about meta robots directives.
fi: Lisätietoa meta robots -direktiiveistä.

en: More content to come ..
fi: Lisää sisältöä tulossa..

en: More layouts
fi: Lisää asetteluja

en: More text
fi: Lisää tekstiä

en: Most Popular
fi: Suosituimmat

en: Most specific
fi: Tarkin

en: Mouse enter
fi: Hiiri sisään

en: Mouse leave
fi: Hiiri ulos

en: Mouse leave window
fi: Hiiri poistuu ikkunasta

en: Move
fi: Siirrä

en: Move elements
fi: Siirrä elementtejä

en: Move selected
fi: Siirrä valitut

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Moved
fi: Siirretty

en: Moved to trash
fi: Siirretty roskakoriin

en: Multilevel
fi: Monitasoinen

en: Multiple options
fi: Useita vaihtoehtoja

en: Must match with the format saved in database.
fi: Täytyy vastata tietokantaan tallennettua muotoa.

en: Mute
fi: Mykistä

en: Muted
fi: Vaimennettu

en: Muted color
fi: Hillitty väri

en: My Templates
fi: Omat templatet

en: My account
fi: Oma tili

en: My templates
fi: Omat mallit

en: My templates access
fi: Omien mallien käyttöoikeus

en: MySQL version
fi: MySQL-versio

en: NUMERIC
fi: NUMEERINEN

en: Name
fi: Nimi

en: Name already exists
fi: Nimi on jo käytössä

en: Name is required
fi: Nimi vaaditaan

en: Name is reserved
fi: Nimi on varattu

en: Name to display instead of the remote template URL in the template source dropdown.
fi: Nimi, joka näytetään etämalli-URL:n sijaan mallilähteen pudotusvalikossa.

en: Native actions on this hook
fi: Natiivit toiminnot tässä koukussa

en: Native elements
fi: Natiivit elementit

en: Nav
fi: Navigointi

en: Nav Menu
fi: Navigointivalikko

en: Nav items
fi: Navigointikohteet

en: Navigate through the different query pages without reloading the page.
fi: Selaa eri kyselysivuja lataamatta sivua uudelleen.

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Neat
fi: Siistiä

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
fi: Tarvitsetko apua? Löysitkö bugin? Haluatko ehdottaa uutta ominaisuutta?

en: Nestable
fi: Sisäkkäin asetettava

en: Nestable elements can't be converted to components. You can either unlink them manually by right-clicking the global element in the builder or convert them automatically by clicking the "Convert to components" button above and then confirm the prompt.
fi: Sisäkkäin asetettavia elementtejä ei voi muuntaa komponenteiksi. Voit joko irrottaa ne manuaalisesti napsauttamalla globaalia elementtiä hiiren oikealla painikkeella rakentajassa tai muuntaa ne automaattisesti napsauttamalla ”Muunna komponenteiksi” -painiketta yllä ja vahvistamalla kehotteen.

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New
fi: Uusi

en: New Custom Font
fi: Uusi mukautettu fontti

en: New Template
fi: Uusi Template

en: New Template Name
fi: Uuden Templaten nimi

en: New capability
fi: Uusi kyvykkyys

en: New category name
fi: Uuden kategorian nimi

en: New class name
fi: Uuden luokan nimi

en: New classes detected. Resolve conflicts, if any, to import or skip.
fi: Uusia luokkia havaittu. Ratkaise mahdolliset ristiriidat tuodaksesi tai ohittaaksesi.

en: New color could not be saved.
fi: Uutta väriä ei voitu tallentaa.

en: New color palette name
fi: Uuden väripaletin nimi

en: New feature
fi: Uusi ominaisuus

en: New group name
fi: Uuden ryhmän nimi

en: New query name
fi: Uuden kyselyn nimi

en: New sidebar created.
fi: Uusi sivupalkki luotu.

en: New tab
fi: Uusi välilehti

en: New theme style name
fi: Uuden teeman tyylin nimi

en: New variable name
fi: Uusi muuttujan nimi

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Icon
fi: Seuraava-kuvake

en: Next arrow
fi: Seuraava-nuoli

en: Next label
fi: Seuraava-nimike

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Next post
fi: Seuraava julkaisu

en: Next slide
fi: Seuraava dia

en: Nice job
fi: Hyvää työtä

en: Nicename
fi: Käyttäjätunnus

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No
fi: Ei

en: No Bricks data found.
fi: Bricks-tietoja ei löytynyt.

en: No CSS variable found.
fi: CSS-muuttujaa ei löytynyt.

en: No Custom Font found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt mukautettuja fontteja

en: No Custom Fonts found
fi: Mukautettuja fontteja ei löytynyt

en: No Facebook page URL provided.
fi: Facebook-sivun URL-osoitetta ei ole annettu.

en: No HTML markup defined.
fi: HTML-merkintää ei ole määritelty.

en: No Instagram account found.
fi: Instagram-tiliä ei löytynyt.

en: No Instagram posts found.
fi: Instagram-julkaisuja ei löytynyt.

en: No Polylang languages found.
fi: Polylang-kieliä ei löytynyt.

en: No SVG selected.
fi: SVG:tä ei ole valittu.

en: No Template Bundle found
fi: Template-pakettia ei löytynyt

en: No Template Tag found
fi: Template-tagia ei löytynyt

en: No Template found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt Templatea

en: No Templates found
fi: Templateja ei löytynyt

en: No URL parameters are generated or read, even if filter elements are present.
fi: URL-parametreja ei luoda eikä lueta, vaikka suodatinelementtejä olisi.

en: No Vimeo ID provided.
fi: Vimeo-tunnusta ei annettu.

en: No Vimeo URL provided.
fi: Vimeo-URL-osoitetta ei annettu.

en: No WordPress added content found.
fi: WordPress-sisältöä ei löytynyt.

en: No WordPress widget type selected.
fi: WordPress-vimpaintyyppiä ei ole valittu.

en: No YouTube ID provided.
fi: YouTube-tunnusta ei annettu.

en: No YouTube URL provided.
fi: YouTube-URL-osoitetta ei annettu.

en: No access
fi: Ei pääsyä

en: No accordion item added.
fi: Ei haitariosioita lisätty.

en: No action has been set for this form.
fi: Tälle lomakkeelle ei ole asetettu toimintoa.

en: No active icon set selected
fi: Aktiivista kuvakesarjaa ei ole valittu

en: No additional information to show.
fi: Ei näytettäviä lisätietoja.

en: No audio file selected.
fi: Äänitiedostoa ei ole valittu.

en: No caption
fi: Ei kuvatekstiä

en: No checkout fields defined.
fi: Kassatietoja ei ole määritetty.

en: No classes found
fi: Luokkia ei löytynyt

en: No classes specified for deletion
fi: Poistettavia luokkia ei määritetty

en: No classes to import.
fi: Ei tuotavia luokkia.

en: No code found.
fi: Koodia ei löytynyt.

en: No components found.
fi: Komponentteja ei löytynyt.

en: No conflict
fi: Ei konfliktia

en: No connectable property found.
fi: Yhdistettävää ominaisuutta ei löytynyt.

en: No content
fi: Ei sisältöä

en: No date/fields set.
fi: Päivämäärää/kenttiä ei asetettu.

en: No default value
fi: Ei oletusarvoa

en: No dynamic data found.
fi: Dynaamista dataa ei löytynyt.

en: No dynamic data set.
fi: Dynaamista dataa ei asetettu.

en: No effect with loop enabled
fi: Ei vaikutusta silmukan ollessa päällä

en: No elements found for the selected filter.
fi: Valitulle suodattimelle ei löytynyt elementtejä.

en: No email address provided.
fi: Sähköpostiosoitetta ei annettu.

en: No excerpt found.
fi: Otetta ei löytynyt.

en: No file URL provided.
fi: Tiedoston URL-osoitetta ei annettu.

en: No file selected.
fi: Tiedostoa ei ole valittu.

en: No files were uploaded.
fi: Tiedostoja ei ladattu.

en: No filter source selected.
fi: Suodatinlähdettä ei ole valittu.

en: No fluid typography category selected. Please create and select a category, then generate your fluid typography variables.
fi: Mukautuvan typografian kategoriaa ei ole valittu. Luo ja valitse kategoria, ja luo sitten mukautuvan typografian muuttujat.

en: No fluid typography variables found. Configure the scale generator on the right-hand side as per your requirements. Once done, click the "Generate variables" button to automatically create your fluid typography variables.
fi: Mukautuvia typografiamuuttujia ei löytynyt. Määritä skaalageneraattori oikealla puolella vaatimustesi mukaan. Kun olet valmis, napsauta ”Luo muuttujat” -painiketta luodaksesi automaattisesti mukautuvat typografiamuuttujat.

en: No font files found in the CSS.
fi: CSS:stä ei löytynyt fonttitiedostoja.

en: No form field added.
fi: Lomakekenttää ei ole lisätty.

en: No found rows
fi: Ei löydettyjä rivejä

en: No hook selected.
fi: Koukkua ei ole valittu.

en: No icon selected.
fi: Kuvaketta ei ole valittu.

en: No image selected.
fi: Kuvaa ei ole valittu.

en: No instances
fi: Ei instansseja

en: No languages found.
fi: Kieliä ei löytynyt.

en: No latitude/longitude or address provided. Use dynamic data tags to retrieve the coordinates/address from your query loop results.
fi: Leveysastetta/pituusastetta tai osoitetta ei ole annettu. Käytä dynaamisia datatunnisteita hakeaksesi koordinaatit/osoitteen kyselysilmukkasi tuloksista.

en: No license for provided license key found.
fi: Annetulle lisenssiavaimelle ei löytynyt lisenssiä.

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: No list items defined.
fi: Luettelon kohteita ei ole määritelty.

en: No locations found
fi: Sijainteja ei löytynyt

en: No menu items
fi: Ei valikkokohtia

en: No meta data selected.
fi: Metatietoja ei ole valittu.

en: No name
fi: Ei nimeä

en: No native actions on this hook
fi: Ei natiiveja toimintoja tässä koukussa

en: No nav menu found.
fi: Navigointivalikkoa ei löytynyt.

en: No options found
fi: Vaihtoehtoja ei löytynyt

en: No order found or the order is not suitable for this element.
fi: Tilausta ei löytynyt tai tilaus ei sovi tälle elementille.

en: No orphaned elements found.
fi: Orpoja elementtejä ei löytynyt.

en: No pagination on singular posts/pages.
fi: Ei sivutusta yksittäisissä artikkeleissa/sivuissa.

en: No pagination results.
fi: Ei sivutustuloksia.

en: No permission
fi: Ei käyttöoikeutta

en: No post ID provided.
fi: Artikkelin ID:tä ei annettu.

en: No posts found
fi: Julkaisuja ei löytynyt

en: No previous or next posts found..
fi: Edellisiä tai seuraavia julkaisuja ei löytynyt.

en: No pricing table defined.
fi: Hintataulukkoa ei ole määritelty.

en: No product archive description found.
fi: Tuotearkiston kuvausta ei löytynyt.

en: No product selected
fi: Ei tuotetta valittuna

en: No products in cart
fi: Ei tuotteita ostoskorissa

en: No products to show.
fi: Ei näytettäviä tuotteita.

en: No progress bar created.
fi: Edistymispalkkia ei ole luotu.

en: No properties connected.
fi: Ominaisuuksia ei ole yhdistetty.

en: No properties found.
fi: Ominaisuuksia ei löytynyt.

en: No property groups found.
fi: Ominaisuusryhmiä ei löytynyt.

en: No query selected
fi: Hakua ei ole valittu

en: No rating
fi: Ei arvostelua

en: No ratings
fi: Ei arvosteluja

en: No ratings yet.
fi: Ei vielä arvosteluja.

en: No related products to show.
fi: Ei näytettäviä liittyviä tuotteita.

en: No repeat
fi: Ei toistoa

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: No results found
fi: Ei tuloksia

en: No scroll
fi: Ei vieritystä

en: No sharing option selected.
fi: Jakovaihtoehtoja ei ole valittu.

en: No shortcode provided.
fi: Lyhytkoodia ei ole annettu.

en: No sidebar selected.
fi: Sivupalkkia ei ole valittu.

en: No signature
fi: Ei allekirjoitusta

en: No slide added.
fi: Diaa ei ole lisätty.

en: No social icon added.
fi: Sosiaalisen median kuvakkeita ei ole lisätty.

en: No spaces. No pound (#) sign.
fi: Ei välilyöntejä. Ei risuaitaa (#).

en: No tabs added.
fi: Välilehtiä ei lisätty.

en: No target query selected.
fi: Ei valittua kohdekyselyä.

en: No team members added.
fi: Tiimin jäseniä ei lisätty.

en: No template selected.
fi: Mallia ei valittu.

en: No templates found.
fi: Malleja ei löytynyt.

en: No testimonials added.
fi: Suosituksia ei lisätty.

en: No text added.
fi: Tekstiä ei lisätty.

en: No valid font files were processed.
fi: Yhtään kelvollista fonttitiedostoa ei käsitelty.

en: No variables found. Create a CSS variable using the input at the bottom or in bulk by clicking the "Import" icon at the top.
fi: Muuttujia ei löytynyt. Luo CSS-muuttuja käyttämällä alareunassa olevaa syöttökenttää tai tuo useita kerralla napsauttamalla ”Tuo”-kuvaketta ylhäällä.

en: No video selected.
fi: Videota ei valittu.

en: No wrap
fi: Ei rivitystä

en: No-repeat
fi: Ei toistoa

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not allowed
fi: Ei sallittu

en: Not allowed: Infinite template loop.
fi: Ei sallittu: Päättymätön mallipohjasilmukka.

en: Not applied in the builder.
fi: Ei käytössä rakentajassa.

en: Not empty
fi: Ei tyhjä

en: Not equal
fi: Ei yhtä suuri

en: Not exists
fi: Ei ole olemassa

en: Not featured
fi: Ei esitelty

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Not new
fi: Ei uusi

en: Not on sale
fi: Ei alennuksessa

en: Not possible while bulk-editing.
fi: Ei mahdollista joukkomuokkauksen aikana.

en: Not supported
fi: Ei tuettu

en: Not supported on mobile devices
fi: Ei tuettu mobiililaitteilla

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found.
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
fi: Mitään ei löytynyt. Kokeile uudelleen eri hakusanalla!

en: Nothing to copy
fi: Ei mitään kopioitavaa

en: Nothing to paste
fi: Ei mitään liitettävää

en: Notice
fi: Huomautus

en: Notice from %1$s: But don't worry. %1$s regularly updates all WooCommerce template files with each new release. If you are on the latest version and see this message, any necessary compatibility enhancements will be included in the next update.
fi: Ilmoitus osoitteesta %1$s: Mutta ei hätää. %1$s päivittää säännöllisesti kaikki WooCommerce-mallitiedostot jokaisen uuden julkaisun yhteydessä. Jos käytät uusinta versiota ja näet tämän viestin, kaikki tarvittavat yhteensopivuusparannukset sisällytetään seuraavaan päivitykseen.

en: Notices
fi: Ilmoitukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: November
fi: Marraskuu

en: Number
fi: Numero

en: Number of comments
fi: Kommenttien määrä

en: Number of posts
fi: Julkaisujen määrä

en: Number of users to retrieve
fi: Haettavien käyttäjien määrä

en: Numbered list
fi: Numeroitu luettelo

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Numeric meta value
fi: Numeerinen meta-arvo

en: Object fit
fi: Objektin sovitus

en: Object position
fi: Objektin sijainti

en: Oblique
fi: Vino

en: October
fi: Lokakuu

en: Odd background
fi: Parittoman tausta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Offcanvas
fi: Sivupaneeli

en: Offset
fi: Siirtymä

en: Offset key
fi: Offset-avain

en: Offset key location
fi: Offset-avaimen sijainti

en: Okay
fi: Okei

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: On
fi: Päällä

en: On backorder
fi: Jälkitoimituksessa

en: On blur
fi: Poistuttaessa

en: On input
fi: Syötettäessä

en: On input, blur and submit
fi: Syötettäessä, poistuttaessa ja lähetettäessä

en: On sale
fi: Alennuksessa

en: On sale products only
fi: Vain alennuksessa olevat tuotteet

en: Once done editing, click the "Save Settings" button at the bottom below to persist your changes.
fi: Kun olet lopettanut muokkaamisen, napsauta alla olevaa ”Tallenna asetukset” -painiketta tallentaaksesi muutoksesi.

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
fi: Kun olet tutustunut Bricksin toimintaan, on hyvä idea oppia mallipohjista. Näin luot verkkosivustosi ylä- ja alatunnisteen sekä muuta uudelleenkäytettävää sisältöä, kuten blogijulkaisujen asettelut, arkistot, hakutulokset ja virhesivut.

en: One Page Navigation
fi: Yhden sivun navigointi

en: One Result
fi: Yksi tulos

en: One feature per line
fi: Yksi ominaisuus riviä kohti

en: One or more of the selected classes conflict with existing classes on your site. You must either override the existing classes on your site or discard these imported versions.
fi: Yksi tai useampi valituista luokista on ristiriidassa sivustollasi olevien luokkien kanssa. Sinun täytyy joko korvata olemassa olevat luokat sivustollasi tai hylätä nämä tuodut versiot.

en: One or more webhook requests failed.
fi: Yksi tai useampi webhook-pyyntö epäonnistui.

en: One post found
fi: Yksi julkaisu löytyi

en: Only added if none of your product fields contains any links.
fi: Lisätään vain, jos mikään tuotekentistäsi ei sisällä linkkejä.

en: Only applicable for purchasable simple products with in stock status.
fi: Koskee vain ostettavia yksinkertaisia tuotteita, jotka ovat varastossa.

en: Only applicable if the add to cart display as form (e.g. on single product page).
fi: Koskee vain, jos lisää ostoskoriin näytetään lomakkeena (esim. yksittäisen tuotteen sivulla).

en: Only applied in builder and template preview.
fi: Käytetään vain rakentajassa ja mallin esikatselussa.

en: Only applies to Image, Image Gallery, and SVG elements. Images will not be imported if the source is a custom URL or a dynamic data tag.
fi: Koskee vain Kuva-, Kuvagalleria- ja SVG-elementtejä. Kuvia ei tuoda, jos lähde on mukautettu URL tai dynaaminen datatagi.

en: Only applies to new items added to the DOM.
fi: Koskee vain DOM:iin lisättäviä uusia kohteita.

en: Only applies to top level dropdown elements.
fi: Koskee vain ylimmän tason pudotusvalikoiden elementtejä.

en: Only empty draft fonts can be deleted.
fi: Vain tyhjiä fonttiluonnoksia voi poistaa.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
fi: Myönnä pääsy malleihisi vain yllä syötetyille verkkosivustoille. Yksi URL-osoite per rivi.

en: Only muted YouTube videos will autoplay on iOS Safari.
fi: Vain mykistetyt YouTube-videot käynnistyvät automaattisesti iOS Safarissa.

en: Only one "Table of contents" element can be visible on a page at a time.
fi: Vain yksi ”Sisällysluettelo”-elementti voi olla näkyvissä sivulla kerrallaan.

en: Only parent terms
fi: Vain ylätason termit

en: Only post queries are supported in this version.
fi: Tässä versiossa tuetaan vain artikkelikyselyitä.

en: Only rendered if link is set.
fi: Renderöidään vain, jos linkki on asetettu.

en: Only return terms
fi: Palauta vain termit

en: Only set if you experience problems with the default rendering in the builder (REST API disabled, etc.)
fi: Aseta vain, jos kohtaat ongelmia oletusrenderöinnin kanssa rakentajassa (REST API pois käytöstä jne.)

en: Only supports Post, Term, and User context. More context are available inside the "Interaction" settings that open this popup.
fi: Tukee vain artikkeli-, termi- ja käyttäjäkontekstia. Lisää konteksteja on saatavilla ”Vuorovaikutus”-asetuksissa, jotka avaavat tämän ponnahdusikkunan.

en: Only the first assigned term will be displayed.
fi: Vain ensimmäinen määritetty termi näytetään.

en: Only works if the first assigned term is a child term.
fi: Toimii vain, jos ensimmäinen määritetty termi on alatermi.

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Open
fi: Avaa

en: Open accordion
fi: Avaa haitari

en: Open icon manager
fi: Avaa kuvakkeiden hallinta

en: Open image in lightbox
fi: Avaa kuva lightboxissa

en: Open in new tab
fi: Avaa uudessa välilehdessä

en: Open mobile menu
fi: Avaa mobiilivalikko

en: Open on add to cart (AJAX)
fi: Avaa lisättäessä ostoskoriin (AJAX)

en: Open on page load
fi: Avaa sivun latautuessa

en: Open tab index
fi: Avattavan välilehden indeksi

en: Open tab on
fi: Avaa välilehti kun

en: Operating system
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Opposites linked
fi: Vastakkaiset linkitetty

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Options
fi: Asetukset

en: Options (one per line)
fi: Vaihtoehdot (yksi per rivi)

en: Options type
fi: Vaihtoehtojen tyyppi

en: Or
fi: Tai

en: Order
fi: Järjestys

en: Order by
fi: Järjestä

en: Order date
fi: Tilauspäivämäärä

en: Order details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order email
fi: Tilauksen sähköposti

en: Order id
fi: Tilauksen tunnus

en: Order matters. Start at smallest breakpoint. If using mobile-first start at largest breakpoint.
fi: Järjestyksellä on väliä. Aloita pienimmästä päätepisteestä. Jos käytät mobile-first-lähestymistapaa, aloita suurimmasta päätepisteestä.

en: Order meta key
fi: Järjestä meta-avaimen mukaan

en: Order number
fi: Tilausnumero

en: Order overview
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Order payment method
fi: Tilauksen maksutapa

en: Order receipt
fi: Tilausvahvistus

en: Order review
fi: Tilauksen tarkistus

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: Order updates
fi: Tilauksen päivitykset

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Organize your properties in groups. Reorder your groups via drag & drop. Click to rename. Create a property group using the form below.
fi: Järjestä ominaisuutesi ryhmiin. Järjestele ryhmiäsi vetämällä ja pudottamalla. Napsauta nimetäksesi uudelleen. Luo ominaisuusryhmä alla olevalla lomakkeella.

en: Original price
fi: Alkuperäinen hinta

en: Original price typography
fi: Alkuperäisen hinnan typografia

en: Orphaned elements
fi: Orvot elementit

en: Orphaned elements detected (%s). Please back-up your site or at least copy all elements in the structure panel, then click the "Clean up" button below to remove all orphaned elements.
fi: Orpoja elementtejä havaittu (%s). Varmuuskopioi sivustosi tai ainakin kopioi kaikki elementit rakennepaneelista, ja napsauta sitten alla olevaa ”Siivoa”-painiketta poistaaksesi kaikki orvot elementit.

en: Orphaned elements removed.
fi: Orvot elementit poistettu.

en: Orphaned elements review
fi: Orpoksi jääneiden elementtien tarkastelu

en: Other
fi: Muu

en: Other (URL)
fi: Muu (URL)

en: Other classes
fi: Muut luokat

en: Other pages
fi: Muut sivut

en: Other styles
fi: Muut tyylit

en: Others
fi: Muut

en: Out of stock
fi: Loppu varastosta

en: Outer width of the info box popup.
fi: Tietoruudun ponnahdusikkunan ulkoleveys.

en: Outline
fi: Ääriviiva

en: Outline - Dark
fi: Ääriviiva - tumma

en: Outline - Light
fi: Ääriviiva - vaalea

en: Outline - Primary
fi: Ääriviiva - ensisijainen

en: Output PHP function
fi: Tulosta PHP-funktio

en: Outset
fi: Kohotettu

en: Outstanding
fi: Erinomaista

en: Overflow
fi: Ylivuoto

en: Overlay
fi: Peite

en: Overlay content
fi: Peittokuvan sisältö

en: Overline
fi: Yläviiva

en: Override
fi: Ohita

en: Override local class
fi: Ohita paikallinen luokka

en: Overwrite
fi: Korvaa

en: PHP class does not exist
fi: PHP-luokkaa ei ole olemassa

en: PHP execution time limit
fi: PHP:n suoritusaikaraja

en: PHP max input vars
fi: PHP:n max input vars

en: PHP max upload file size
fi: PHP:n maksimi tiedoston lähetyskoko

en: PHP memory limit
fi: PHP:n muistiraja

en: PHP post max size
fi: PHP:n post-maksimikoko

en: PHP safe mode
fi: PHP:n turvatila

en: PHP version
fi: PHP-versio

en: Padding
fi: Täyte

en: Page
fi: Sivu

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page ID
fi: Sivun ID

en: Page background
fi: Sivun tausta

en: Page date
fi: Sivun päivämäärä

en: Page layout
fi: Sivun asettelu

en: Page modified
fi: Sivun muokkaus

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Page number
fi: Sivunumero

en: Page order
fi: Sivun järjestys

en: Page parameter
fi: Sivuparametri

en: Page settings
fi: Sivun asetukset

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
fi: Sivukohtaiset tyylit ladataan oletuksena inline-tyyleinä. Valitse ”Ulkoiset tiedostot” ladataksesi vain tarvittavan CSS:n ja mahdollistaaksesi tyylitiedostojen välimuistituksen.

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Pagination method
fi: Sivutusmenetelmä

en: Pagination parameter location
fi: Sivutusparametrin sijainti

en: Pane
fi: Ruutu

en: Panel
fi: Paneeli

en: Panel width could not be saved.
fi: Paneelin leveyttä ei voitu tallentaa.

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Parameter
fi: Parametri

en: Parameter name for the page number (e.g., "page" or "offset"). This parameter will only be added when AJAX enabled pagination element are used.
fi: Parametrin nimi sivunumerolle (esim. ”page” tai ”offset”). Tämä parametri lisätään vain kun AJAX-käyttöiset sivutuselementit ovat käytössä.

en: Parameters
fi: Parametrit

en: Parent
fi: Ylempi

en: Parent term
fi: Ylemmän tason termi

en: Parent term ID
fi: Ylemmän tason termin ID

en: Parent theme URI
fi: Isäntäteeman URI

en: Parent theme author URI
fi: Isäntäteeman tekijän URI

en: Parent theme name
fi: Isäntäteeman nimi

en: Parent theme version
fi: Isäntäteeman versio

en: Parse dynamic data
fi: Jäsennä dynaaminen data

en: Password
fi: Salasana

en: Password accepted. You can now access the protected content.
fi: Salasana hyväksytty. Voit nyt käyttää suojattua sisältöä.

en: Password min. length
fi: Salasanan vähimmäispituus

en: Password protect your templates.
fi: Suojaa mallisi salasanalla.

en: Password protected
fi: Salasanasuojattu

en: Password protection
fi: Salasanasuojaus

en: Password protection limits access to content on the rendered frontend only. It does not restrict alternative access methods (e.g. REST API). For sensitive data, consider stricter security controls.
fi: Salasanasuojaus rajoittaa pääsyä vain renderöidyllä julkisivulla näkyvään sisältöön. Se ei rajoita vaihtoehtoisia käyttömenetelmiä (esim. REST API). Harkitse tiukempia turvatoimia arkaluontoisen tiedon kohdalla.

en: Password required.
fi: Salasana vaaditaan.

en: Password source
fi: Salasanan lähde

en: Password toggle
fi: Salasanan näyttö/piilotus

en: Paste
fi: Liitä

en: Pasted
fi: Liitetty

en: Path that contains the total item count. Use "body" to target the response path root and "header" for the response headers. Required for the pagination to work. Use "header.x-wp-totalpages" for WordPress REST API calls.
fi: Polku, joka sisältää kohteiden kokonaismäärän. Käytä "body" vastauksen polun juureen ja "header" vastauksen otsikoihin. Tarvitaan, jotta sivunumerointi toimii. Käytä "header.x-wp-totalpages" WordPress REST API -kutsuja varten.

en: Path to extract nested data. Leave empty to use full response. Example: "data.results" to get results from {data: {results: [...]}}
fi: Polku sisäkkäisen datan purkamiseen. Jätä tyhjäksi käyttääksesi koko vastausta. Esimerkki: ”data.results” saadaksesi tulokset muodosta {data: {results: [...]}}

en: Pattern
fi: Malli

en: Pause autoplay
fi: Keskeytä automaattinen toisto

en: Pause on focus
fi: Pysäytä kohdistettaessa

en: Pause on hover
fi: Tauko leijutettaessa

en: Paused
fi: Keskeytetty

en: Pay
fi: Maksu

en: Payment
fi: Maksu

en: Pending message
fi: Odottava viesti

en: Per page load
fi: Per sivunlataus

en: Per session
fi: Per istunto

en: Percent
fi: Prosentti

en: Percentage
fi: Prosentti

en: Percentage typography
fi: Prosenttiosuuden typografia

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Permalink
fi: Pysyvä linkki

en: Permanently delete this icon? This action cannot be undone.
fi: Poistetaanko tämä kuvake pysyvästi? Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Picture in picture
fi: Kuva kuvassa

en: Pie Chart
fi: Ympyräkaavio

en: Pin
fi: Kiinnitä

en: Pin/unpin elements
fi: Kiinnitä/irrota elementtejä

en: Pinned
fi: Kiinnitetty

en: Pinned elements
fi: Kiinnitetyt elementit

en: Place and configure a "Map Connector" element inside the query loop to enable dynamic address retrieval. On the frontend, actual location markers will be displayed based on the retrieved addresses. In the builder, a placeholder marker will be shown using your Map Center settings for styling purposes.
fi: Sijoita ja määritä ”Karttayhdistin”-elementti kyselysilmukan sisälle ottaaksesi käyttöön dynaamisen osoitteiden haun. Etusivulla näytetään todelliset sijaintimerkit haettujen osoitteiden perusteella. Muokkaimessa näytetään paikanpitäjämerkki käyttäen Kartan keskipiste -asetuksiasi tyylejä varten.

en: Place this query on the cart page.
fi: Aseta tämä kysely ostoskorisivulle.

en: Place this query on the product page.
fi: Aseta tämä kysely tuotesivulle.

en: Place this query on the single product page.
fi: Sijoita tämä kysely yksittäisen tuotteen sivulle.

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Placeholder color
fi: Paikkamerkin väri

en: Placeholder image shown.
fi: Paikkamerkkikuva näytetään.

en: Placeholder typography
fi: Paikkamerkin typografia

en: Placeholders
fi: Paikkamerkit

en: Play inline
fi: Toista samassa ruudussa

en: Play interaction
fi: Toista vuorovaikutus

en: Play once
fi: Toista kerran

en: Please check your email to confirm your subscription.
fi: Tarkista sähköpostisi vahvistaaksesi tilauksesi.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
fi: Klikkaa alla olevaa painiketta luodaksesi kaikki tarvittavat CSS-tiedostot.

en: Please click the link below to activate your account
fi: Klikkaa alla olevaa linkkiä aktivoidaksesi tilisi

en: Please connect your Instagram account.
fi: Yhdistä Instagram-tilisi.

en: Please copy & paste your license key in here ..
fi: Kopioi ja liitä lisenssiavaimesi tähän ..

en: Please create a full-site backup and perform a "Code review" (see above) before generating code signatures globally.
fi: Luo täydellinen sivustovarmuuskopio ja suorita ”Koodin tarkistus” (katso yllä) ennen koodin allekirjoitusten luomista koko sivustolle.

en: Please create a full-site backup before running the converter.
fi: Luo täydellinen sivustovarmuuskopio ennen muuntimen suorittamista.

en: Please ensure SMTP is set up on this site so all outgoing emails are delivered properly.
fi: Varmista, että SMTP on määritetty tälle sivustolle, jotta kaikki lähtevät sähköpostit toimitetaan oikein.

en: Please ensure that the SVG code you paste in here does not contain any potentially malicious code. You can run it first through a free online SVG cleaner like %s
fi: Varmista, että tähän liittämäsi SVG-koodi ei sisällä mahdollisesti haitallista koodia. Voit ajaa sen ensin ilmaisen verkkopohjaisen SVG-puhdistajan läpi, kuten %s

en: Please enter a password of at least %s characters.
fi: Anna vähintään %s merkin pituinen salasana.

en: Please enter at least 2 characters
fi: Anna vähintään 2 merkkiä

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
fi: Anna leveysaste/pituusaste, kun käytät useita merkkejä.

en: Please fetch the data again as the API settings have changed.
fi: Hae tiedot uudelleen, koska API-asetuksia on muutettu.

en: Please make sure to set the "Scale X" value inside the transform setting above to "-1".
fi: Varmista, että asetat ”Skaalaus X” -arvon ”-1”:ksi yllä olevassa muunnoasetuksessa.

en: Please provide a new password
fi: Anna uusi salasana

en: Please review all code instances found on your site page by page to ensure they don't contain any malicious or faulty code. Click on the title to edit the page, template, etc. with Bricks.
fi: Tarkista kaikki sivustoltasi löytyneet kooditapaukset sivu sivulta varmistaaksesi, etteivät ne sisällä haitallista tai virheellistä koodia. Klikkaa otsikkoa muokataksesi sivua, mallia jne. Bricksin avulla.

en: Please review your code and generate code signatures.
fi: Tarkista koodisi ja luo koodin allekirjoitukset.

en: Please select a filter input.
fi: Valitse suodattimen syöttötapa.

en: Please select rating icons.
fi: Valitse arvostelukuvakkeet.

en: Please set at least one product filter.
fi: Aseta vähintään yksi tuotesuodatin.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
fi: Kerrothan syyn/syyt Bricksin käytöstä poistoon. Mitä yksityiskohtaisemmin, sen parempi :)

en: Please update your WordPress URLs under Settings > General to use https:// instead of http:// for optimal performance & functionality. Valid SSL certificate required.
fi: Päivitä WordPress-osoitteesi kohdassa Asetukset > Yleiset käyttämään https://-protokollaa http://:n sijaan optimaalisen suorituskyvyn ja toiminnallisuuden takaamiseksi. Voimassa oleva SSL-sertifikaatti vaaditaan.

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
fi: Käytä Bricks-tilisi sähköpostiosoitetta kaikissa asiakastukipyynnöissä. Suurempien tiedostojen liittämiseksi lähetä sähköposti suoraan osoitteeseen %1$s. Nähdäksesi mitä on parhaillaan kehitteillä tai lähettääksesi/äänestääksesi ominaisuuspyyntöjä, vieraile %2$s.

en: Popular
fi: Suosittu

en: Popularity
fi: Suosio

en: Populate Content
fi: Täytä sisältö

en: Populate the query loop address above through dynamic data tags.
fi: Täytä yllä oleva kyselysilmukan osoite dynaamisten datatunnisteiden avulla.

en: Popup
fi: Ponnahdusikkuna

en: Popup data not found
fi: Ponnahdusikkunan tietoja ei löytynyt

en: Popup limit
fi: Ponnahdusikkunan rajoitus

en: Position
fi: Sijainti

en: Positioning
fi: Sijoittelu

en: Post
fi: Artikkeli

en: Post Content
fi: Julkaisun sisältö

en: Post ID
fi: Artikkelin ID

en: Post Navigation
fi: Julkaisun selaus

en: Post Title
fi: Julkaisun otsikko

en: Post author
fi: Artikkelin kirjoittaja

en: Post comments
fi: Artikkelin kommentit

en: Post comments count
fi: Artikkelin kommenttien määrä

en: Post content
fi: Artikkelin sisältö

en: Post could not be duplicated
fi: Artikkelia ei voitu monistaa

en: Post count
fi: Artikkelien määrä

en: Post date
fi: Artikkelin päivämäärä

en: Post excerpt
fi: Artikkelin ote

en: Post link
fi: Artikkelin linkki

en: Post meta
fi: Artikkelin meta

en: Post meta typography
fi: Julkaisun metatietojen typografia

en: Post modified date
fi: Artikkelin muokkauspäivämäärä

en: Post navigation
fi: Julkaisun selaus

en: Post parent
fi: Artikkelin yläkategoria

en: Post parent ID
fi: Artikkelin ylemmän tason ID

en: Post password
fi: Artikkelin salasana

en: Post slug
fi: Artikkelin polkutunnus

en: Post status
fi: Artikkelin tila

en: Post time
fi: Artikkelin aika

en: Post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post title typography
fi: Julkaisun otsikon typografia

en: Post to update
fi: Päivitettävä artikkeli

en: Post type
fi: Viestin tyyppi

en: Post types
fi: Artikkelityypit

en: Poster
fi: Juliste

en: Poster image
fi: Esikatselukuva

en: Poster size for YouTube
fi: YouTuben esikatselukuvan koko

en: Postmeta table meta_value type
fi: Postmeta-taulukon meta_value-tyyppi

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts per page
fi: Viestejä per sivu

en: Posts per row
fi: Julkaisuja riviä kohti

en: Posts should be in a same taxonomy term.
fi: Julkaisujen tulee olla samassa taksonomian termissä.

en: Powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: Precedes "Link Image" setting.
fi: Edeltää ”Linkin kuva” -asetusta.

en: Precedes image height setting.
fi: Edeltää kuvan korkeus -asetusta.

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Prefix block
fi: Etuliitelohko

en: Prefix with a dot (.) to filter results that start with this string, or suffix with a dot (.) to filter results ending with this string.
fi: Lisää piste (.) eteen suodattaaksesi tulokset, jotka alkavat tällä merkkijonolla, tai lisää piste (.) loppuun suodattaaksesi tulokset, jotka päättyvät tähän merkkijonoon.

en: Preload
fi: Esilataus

en: Preload custom fonts
fi: Esilataa mukautetut fontit

en: Prev
fi: Edellinen

en: Prev arrow
fi: Edellinen-nuoli

en: Prev label
fi: Edellinen-nimike

en: Prevent duplicates
fi: Estä kaksoiskappaleet

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview autosave
fi: Esikatsele automaattitallennusta

en: Preview image
fi: Esikatselukuva

en: Preview mode
fi: Esikatselutila

en: Preview notice type
fi: Esikatselun ilmoitustyyppi

en: Preview order ID
fi: Esikatselun tilausnumero

en: Preview template
fi: Esikatselupohja

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Icon
fi: Edellinen-kuvake

en: Previous interaction ID
fi: Edellisen vuorovaikutuksen ID

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Previous post
fi: Edellinen julkaisu

en: Previous slide
fi: Edellinen dia

en: Price
fi: Hinta

en: Price meta
fi: Hinnan metatiedot

en: Price prefix
fi: Hinnan etuliite

en: Price suffix
fi: Hinnan jälkiliite

en: Price typography
fi: Hinnan typografia

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Pricing Tables
fi: Hinnoittelutaulukot

en: Pricing table
fi: Hinnoittelutaulukko

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Primary color
fi: Pääväri

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Privacy
fi: Tietosuoja

en: Privacy policy
fi: Tietosuojaseloste

en: Product
fi: Tuote

en: Product ID
fi: Tuotetunnus

en: Product SKU
fi: Tuotteen tuotekoodi

en: Product additional information
fi: Tuotteen lisätiedot

en: Product archive
fi: Tuotearkisto

en: Product attribute
fi: Tuoteominaisuus

en: Product badge "New"
fi: Tuotemerkki ”Uusi”

en: Product badge "Sale"
fi: Tuotemerkki ”Ale”

en: Product badge new
fi: Tuotteen uutuusmerkki

en: Product categories
fi: Tuotekategoriat

en: Product category
fi: Tuotekategoria

en: Product category image
fi: Tuoteryhmän kuva

en: Product content
fi: Tuotteen sisältö

en: Product content is empty.
fi: Tuotteen sisältö on tyhjä.

en: Product featured
fi: Tuote esillä

en: Product gallery
fi: Tuotegalleria

en: Product gallery images
fi: Tuotegallerian kuvat

en: Product images
fi: Tuotekuvat

en: Product is out of stock.
fi: Tuote on loppunut varastosta.

en: Product meta
fi: Tuotteen metatiedot

en: Product new status
fi: Tuotteen uutuustila

en: Product on sale
fi: Tuote alennuksessa

en: Product price
fi: Tuotteen hinta

en: Product purchased by user
fi: Käyttäjän ostama tuote

en: Product rating
fi: Tuotteen arvosana

en: Product ratings are disabled.
fi: Tuotearvostelut ovat pois käytöstä.

en: Product regular price
fi: Tuotteen normaalihinta

en: Product reviews
fi: Tuotearvostelut

en: Product sale price
fi: Tuotteen tarjoushinta

en: Product sale status
fi: Tuotteen alennustila

en: Product search
fi: Tuotehaku

en: Product short description
fi: Tuotteen lyhyt kuvaus

en: Product sold individually
fi: Tuote myydään yksittäin

en: Product stock
fi: Tuotteen varasto

en: Product stock management
fi: Tuotteen varastonhallinta

en: Product stock quantity
fi: Tuotteen varastomäärä

en: Product stock status
fi: Tuotteen varastotila

en: Product tabs
fi: Tuotevälilehdet

en: Product tag
fi: Tuotetunniste

en: Product tags
fi: Tuotetunnisteet

en: Product title
fi: Tuotteen otsikko

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Product up/cross-sells
fi: Tuotteen lisä-/ristiinmyynti

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products archive description
fi: Tuotearkiston kuvaus

en: Products filter
fi: Tuotesuodatin

en: Products orderby
fi: Tuotteiden järjestys

en: Products pagination
fi: Tuotteiden sivutus

en: Products per page
fi: Tuotteita per sivu

en: Products total results
fi: Tuotteiden kokonaismäärä

en: Products with the same category or tag.
fi: Tuotteet, joilla on sama kategoria tai tagi.

en: Profile picture
fi: Profiilikuva

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: Project ID
fi: Projektin tunnus

en: Project not found.
fi: Projektia ei löytynyt.

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Properties found, but none are conneted to any setting of your main component.
fi: Ominaisuuksia löytyi, mutta yhtäkään ei ole yhdistetty pääkomponenttisi asetuksiin.

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Property groups
fi: Ominaisuusryhmät

en: Property name
fi: Ominaisuuden nimi

en: Property value
fi: Ominaisuuden arvo

en: Provide the element ID that holds the live search results below.
fi: Anna alla olevan elementin tunnus, joka sisältää reaaliaikaisen haun tulokset.

en: Provide your own options in JSON format
fi: Anna omat vaihtoehtosi JSON-muodossa

en: Provider
fi: Tarjoaja

en: Pseudo class
fi: Pseudoluokka

en: Pseudos
fi: Pseudot

en: Public templates
fi: Julkiset mallit

en: Publish
fi: Julkaise

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published date
fi: Julkaisupäivä

en: Quantity
fi: Määrä

en: Queries
fi: Kyselyt

en: Queries of the types "Post", "Term", and "User" are supported.
fi: Tuetut kyselytyypit ovat ”Artikkeli”, ”Termi” ja ”Käyttäjä”.

en: Query
fi: Kysely

en: Query API
fi: Kysely-API

en: Query Bricks data in search results
fi: Hae Bricks-dataa hakutuloksissa

en: Query Results Summary
fi: Hakutulosten yhteenveto

en: Query configured
fi: Kysely määritetty

en: Query editor
fi: Kyselyeditori

en: Query editor in use. But not accessible due to lack of code execution rights.
fi: Kyselyeditori käytössä. Mutta ei saatavilla koodin suoritusoikeuksien puutteen vuoksi.

en: Query filters
fi: Kyselysuodattimet

en: Query filters are disabled
fi: Kyselysuodattimet ovat pois käytöstä

en: Query filters reindex job started.
fi: Kyselysuodattimien uudelleenindeksointi aloitettu.

en: Query loop
fi: Kyselysilmukka

en: Query loop index
fi: Kyselysilmukan indeksi

en: Query loop results in the builder are limited to %1$s.
fi: Kyselysilmukan tulokset rakentajassa on rajoitettu %1$s:een.

en: Query manager
fi: Kyselyjen hallinta

en: Query name
fi: Kyselyn nimi

en: Query object type not supported
fi: Kyselyn objektityyppiä ei tueta

en: Query results count
fi: Hakutulosten määrä

en: Query settings
fi: Kyselyn asetukset

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: Query with this name already exists.
fi: Kysely tällä nimellä on jo olemassa.

en: Quick Feedback
fi: Nopea palaute

en: Quick View
fi: Pikaesikatselu

en: Quotes
fi: Lainaukset

en: REST API Prefix
fi: REST API -etuliite

en: Radial
fi: Säteittäinen

en: Radio
fi: Valintanappi

en: Radio list
fi: Radiopainikelist

en: Radius
fi: Säde

en: Random
fi: Satunnainen

en: Random order
fi: Satunnainen järjestys

en: Random seed TTL
fi: Satunnaisen siemenen TTL

en: Random seed ttl
fi: Satunnaisen siemenen ttl

en: Range
fi: Alue

en: Rate limit exceeded. Please try again later.
fi: Pyyntöraja ylitetty. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
fi: Tämän tunnin käyttöraja saavutettu. Odota seuraavan täyden tunnin alkuun, jolloin raja nollataan.

en: Rate limiting
fi: Nopeusrajoitus

en: Rated %s out of 5
fi: Arvosteltu %s / 5

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Rating icon
fi: Arvostelukuvake

en: Rating typography
fi: Arvostelun typografia

en: Raw
fi: Raaka

en: Raw HTML
fi: Raaka HTML

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more about %s
fi: Lue lisää aiheesta %s

en: Reading progress bar
fi: Lukemisen edistymispalkki

en: Reading time
fi: Lukuaika

en: Ready to publish your first post?
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen artikkelisi?

en: Recent comments
fi: Viimeisimmät kommentit

en: Recent posts
fi: Viimeisimmät julkaisut

en: Recommended column type
fi: Suositeltu saraketyyppi

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
fi: Suositeltu pituus: 55 merkkiä. Oletus: Artikkelin/sivun tiivistelmä.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
fi: Suositeltu pituus: enintään 95 merkkiä. Oletus: Artikkelin/sivun otsikko.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
fi: Suositus max_execution_time: 180 (tai enemmän)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
fi: Suositeltu koko: Suuri. Oletus: Pääkuva.

en: Recommended upload_max_filesize
fi: Suositeltu upload_max_filesize

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
fi: Suositeltu wp_memory_limit: 64M (tai enemmän)

en: Redirect
fi: Uudelleenohjaus

en: Redirect after (ms)
fi: Uudelleenohjaa (ms) jälkeen

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
fi: Uudelleenohjaus tapahtuu vain onnistuneen lomakkeen lähetyksen jälkeen.

en: Redirect to
fi: Ohjaa kohteeseen

en: Redirect to admin area
fi: Uudelleenohjaa hallintapaneeliin

en: Redirect to custom authentication page
fi: Ohjaa mukautetulle todennussivulle

en: Redirect to product page
fi: Uudelleenohjaa tuotesivulle

en: Redirect to specific page
fi: Ohjaa tietylle sivulle

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: Referrer URL
fi: Viittaava URL

en: Regenerate CSS files
fi: Luo CSS-tiedostot uudelleen

en: Regenerate code signatures
fi: Luo koodin allekirjoitukset uudelleen

en: Regenerate code signatures whenever your WordPress salts (secret keys) change.
fi: Luo koodin allekirjoitukset uudelleen aina, kun WordPress-suolasi (salaiset avaimet) muuttuvat.

en: Regenerate filter index
fi: Luo suodatinindeksi uudelleen

en: Register form
fi: Rekisteröitymislomake

en: Registered
fi: Rekisteröity

en: Registered sidebars
fi: Rekisteröidyt sivupalkit

en: Registration
fi: Rekisteröityminen

en: Regular expression to validate the input.
fi: Säännöllinen lauseke syötteen validointiin.

en: Regular price typography
fi: Normaalin hinnan typografia

en: Rel attribute
fi: Rel-attribuutti

en: Related Posts
fi: Aiheeseen liittyvät julkaisut

en: Related posts
fi: Aiheeseen liittyvät artikkelit

en: Related products
fi: Liittyvät tuotteet

en: Related videos from other channels
fi: Liittyvät videot muilta kanavilta

en: Relation
fi: Suhde

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Reload canvas
fi: Lataa kanvas uudelleen

en: Remarkable
fi: Huomattavaa

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remote
fi: Etä

en: Remote playback
fi: Etätoisto

en: Remote templates
fi: Etämallit

en: Remove
fi: Poista

en: Remove all index jobs
fi: Poista kaikki indeksityöt

en: Remove attribute
fi: Poista attribuutti

en: Remove billing fields
fi: Poista laskutuskentät

en: Remove default margins
fi: Poista oletusmarginaalit

en: Remove file
fi: Poista tiedosto

en: Remove from favorites
fi: Poista suosikeista

en: Remove from icon set
fi: Poista kuvakesetistä

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove selected
fi: Poista valitut

en: Remove shipping fields
fi: Poista toimituskentät

en: Removed
fi: Poistettu

en: Removed from cart
fi: Poistettu ostoskorista

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Rename images
fi: Nimeä kuvat uudelleen

en: Renamed
fi: Nimetty uudelleen

en: Render
fi: Renderöinti

en: Render dynamic data text on canvas
fi: Renderöi dynaamisen datan teksti kanvaksella

en: Render footer
fi: Näytä alatunniste

en: Render header
fi: Näytä ylätunniste

en: Render on the front-end without the div wrapper.
fi: Renderöi etupuolella ilman div-käärettä.

en: Render popups
fi: Näytä ponnahdusikkunat

en: Render with %s
fi: Renderöi %s:lla

en: Render without wrapper
fi: Renderöi ilman käärettä

en: Rendered with %s
fi: Renderöity %s:lla

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat-x
fi: Toista vaakasuunnassa

en: Repeat-y
fi: Toista pystysuunnassa

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace content
fi: Korvaa sisältö

en: Replace element classes
fi: Korvaa elementin luokat

en: Replace image
fi: Korvaa kuva

en: Replace with
fi: Korvaa kohteella

en: Replace with this string
fi: Korvaa tällä merkkijonolla

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to email address
fi: Vastausosoite

en: Request
fi: Pyyntö

en: Request body
fi: Pyynnön runko

en: Request body type
fi: Pyynnön rungon tyyppi

en: Required
fi: Pakollinen

en: Requires enabling of "%1$s" and/or "%2$s" permission.
fi: Vaatii ”%1$s” ja/tai ”%2$s” oikeuksien käyttöönottoa.

en: Resend activation email
fi: Lähetä aktivointisähköposti uudelleen

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset Settings
fi: Palauta asetukset

en: Reset all
fi: Nollaa kaikki

en: Reset database table
fi: Nollaa tietokantataulukko

en: Reset filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Reset password
fi: Nollaa salasana

en: Reset styles
fi: Nollaa tyylit

en: Reset text after .. seconds
fi: Palauta teksti .. sekunnin kuluttua

en: Resetting all breakpoints deletes all custom breakpoints and resets all default breakpoints.
fi: Kaikkien breakpointien nollaaminen poistaa kaikki mukautetut breakpointit ja palauttaa kaikki oletusbreakpointit.

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: Resolve all conflicts listed below to save your changes.
fi: Ratkaise kaikki alla listatut ristiriidat tallentaaksesi muutoksesi.

en: Resolve all conflicts listed below, highlighted in red, to continue with importing those classes.
fi: Ratkaise kaikki alla listatut ristiriidat, jotka on korostettu punaisella, jatkaaksesi näiden luokkien tuontia.

en: Response
fi: Vastaus

en: Response path
fi: Vastauspolku

en: Response settings
fi: Vastausasetukset

en: Responsive breakpoints
fi: Responsiiviset breakpointit

en: Responsive control indicator
fi: Responsiivisen hallinnan ilmaisin

en: Restart
fi: Aloita alusta

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore all
fi: Palauta kaikki

en: Restore icon
fi: Palauta kuvake

en: Restored
fi: Palautettu

en: Result Count
fi: Tulosten määrä

en: Results
fi: Tulokset

en: Results for: %s
fi: Tulokset haulle: %s

en: Results per page
fi: Tuloksia per sivu

en: Return query parameters in PHP array. Learn more about the query parameters for %1$s, %2$s, %3$s
fi: Palauta kyselyparametrit PHP-taulukkona. Lue lisää kyselyparametreista %1$s, %2$s, %3$s

en: Reveal animation
fi: Paljastusanimaatio

en: Reverse
fi: Käännä

en: Review
fi: Arvostelu

en: Review all Code element (PHP & HTML), SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances.
fi: Tarkista kaikki Koodi-elementit (PHP & HTML), SVG-elementit (koodi), Kyselyeditori ja ”echo”-tagit.

en: Review author
fi: Arvostelun kirjoittaja

en: Reviewed
fi: Tarkistettu

en: Reviewed item name
fi: Arvostellun kohteen nimi

en: Reviewed item type
fi: Arvostellun kohteen tyyppi

en: Revision applied
fi: Versio otettu käyttöön

en: Revision by
fi: Version tekijä

en: Revision deleted
fi: Versio poistettu

en: Revision discarded
fi: Versio hylätty

en: Revisions
fi: Versiot

en: Rewind
fi: Kelaa takaisin

en: Rewind by drag
fi: Kelaa takaisin vetämällä

en: Ribbon
fi: Nauha

en: Rich Text
fi: Muotoiltu teksti

en: Rich text
fi: Muotoiltu teksti

en: Ridge
fi: Harjanne

en: Right
fi: Oikea

en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Right with space
fi: Oikealla välilyönnillä

en: Ring
fi: Rengas

en: Ripple
fi: Väreily

en: Roadmap
fi: Tiekartta

en: Role
fi: Rooli

en: Roles
fi: Roolit

en: Roller
fi: Rulla

en: Root container margin
fi: Juurisäiliön marginaali

en: Root container padding
fi: Juurisäiliön täyte

en: Root container width
fi: Juurisäiliön leveys

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Rotate X
fi: Kierrä x

en: Rotate Y
fi: Kierrä y

en: Rotate Z
fi: Kierrä z

en: Round
fi: Pyöreä

en: Row
fi: Rivi

en: Row gap
fi: Riviväli

en: Rows
fi: Rivit

en: Run only once
fi: Suorita vain kerran

en: Run this interaction if the following conditions are met.
fi: Suorita tämä vuorovaikutus, jos seuraavat ehdot täyttyvät.

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
fi: %s:n suorittaminen havaitsee kaikki vanhentuneet Bricks-datat ja päivittää ne automaattisesti uusimpaan syntaksiin.

en: SEO
fi: Hakukoneoptimointi

en: SSL certificate
fi: SSL-sertifikaatti

en: SVG code
fi: SVG-koodi

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
fi: SVG-tiedostot kuvaavat kuvia XML-muodossa ja voivat siksi sisältää haitallista koodia. Kun %s on käytössä, Bricks yrittää puhdistaa SVG-tiedostot latauksen aikana.

en: SVG files not imported for security reasons.
fi: SVG-tiedostoja ei tuotu tietoturvasyistä.

en: SVG logo: Set "Height" & "Width" in "px" value.
fi: SVG-logo: Aseta ”Korkeus” ja ”Leveys” ”px”-arvoina.

en: SVG uploads
fi: SVG-lataukset

en: Sale
fi: Ale

en: Sale price typography
fi: Tarjoushinnan typografia

en: Sale!
fi: Ale!

en: Sample text
fi: Esimerkkiteksti

en: Sanitization method
fi: Sanitointimenetelmä

en: Satellite
fi: Satelliitti

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save %s data as Block editor data
fi: Tallenna %s-tiedot lohkoeditorin tiedoiksi

en: Save IP address
fi: Tallenna IP-osoite

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save Variables
fi: Tallenna muuttujat

en: Save as
fi: Tallenna nimellä

en: Save as component
fi: Tallenna komponenttina

en: Save as template
fi: Tallenna mallina

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save file
fi: Tallenna tiedosto

en: Save form submissions in database
fi: Tallenna lomakelähetykset tietokantaan

en: Save in custom directory
fi: Tallenna mukautettuun hakemistoon

en: Save in media library
fi: Tallenna mediakirjastoon

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
fi: Tallenna nimeni, sähköpostiosoitteeni ja verkkosivuni selaimeen seuraavaa kommentointikertaa varten.

en: Save new style
fi: Tallenna uusi tyyli

en: Save new title/permalink
fi: Tallenna uusi otsikko/pysyvä linkki

en: Save style
fi: Tallenna tyyli

en: Save submission
fi: Tallenna lähetys

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved as template
fi: Tallennettu mallina

en: Scale
fi: Skaalaus

en: Scale X
fi: Skaalaa x

en: Scale Y
fi: Skaalaa y

en: Scale color
fi: Asteikon väri

en: Scale down
fi: Skaalaa alas

en: Scale length in px
fi: Asteikon pituus pikseleinä

en: Scale type
fi: Asteikon tyyppi

en: Scales
fi: Skaalat

en: Scan complete: %1$d orphaned elements found across %2$d posts.
fi: Skannaus valmis: %1$d orpoa elementtiä löytyi %2$d artikkelista.

en: Scan your site for orphaned elements that may cause issues.
fi: Skannaa sivustosi orpojen elementtien varalta, jotka saattavat aiheuttaa ongelmia.

en: Scanning your entire site. This may take a moment.
fi: Skannataan koko sivustoasi. Tämä saattaa kestää hetken.

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Schema
fi: Rakenne

en: Scope
fi: Laajuus

en: Screen reader label for the marker. Set for better accessibility.
fi: Ruudunlukijan tunniste merkille. Aseta paremman saavutettavuuden vuoksi.

en: Screen width
fi: Näytön leveys

en: Screenshots generated
fi: Kuvakaappaukset luotu

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Scroll offset
fi: Vierityksen siirtymä

en: Scroll snap
fi: Vierityksen napsautus

en: Scroll to
fi: Vieritä kohteeseen

en: Scroll to notice
fi: Vieritä ilmoitukseen

en: Scroll to top
fi: Vieritä ylös

en: Scroll to top of popup when popup opens.
fi: Vieritä ponnahdusikkunan yläreunaan, kun ponnahdusikkuna avautuu.

en: Scroll to top when offcanvas opens.
fi: Vieritä ylös, kun offcanvas avataan.

en: Scrolling background
fi: Vierityksen tausta

en: Scrolling box shadow
fi: Vierityksen laatikkovarjo

en: Scrolling text color
fi: Vierityksen tekstiväri

en: Search
fi: Haku

en: Search ...
fi: Haku ...

en: Search Custom Fonts
fi: Etsi mukautettuja fontteja

en: Search Template Bundles
fi: Etsi Template-paketteja

en: Search Template Tags
fi: Etsi Template-tageja

en: Search Templates
fi: Etsi templateja

en: Search and replace label value.
fi: Etsi ja korvaa nimikkeen arvo.

en: Search background color
fi: Haun taustaväri

en: Search border
fi: Haun reunus

en: Search classes
fi: Etsi luokkia

en: Search documentation
fi: Hae dokumentaatiosta

en: Search elements ..
fi: Etsi elementtejä..

en: Search for
fi: Etsi

en: Search for posts, pages, or custom post types
fi: Etsi artikkeleita, sivuja tai mukautettuja sisältötyyppejä

en: Search options
fi: Hakuvaihtoehdot

en: Search or create post
fi: Hae tai luo artikkeli

en: Search pages ..
fi: Etsi sivuja ..

en: Search posts
fi: Etsi artikkeleita

en: Search posts/pages
fi: Hae artikkeleita/sivuja

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Search results for:
fi: Hakutulokset haulle:

en: Search settings
fi: Hakuasetukset

en: Search site
fi: Hae sivustolta

en: Search tag
fi: Etsi tagi

en: Search templates ..
fi: Etsi malleja ..

en: Search term
fi: Hakutermi

en: Search variable
fi: Etsi muuttuja

en: Searching
fi: Haetaan

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Secondary color
fi: Toissijainen väri

en: Section
fi: Osio

en: Security warning
fi: Turvallisuusvaroitus

en: Select
fi: Valitse

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Select HTML tags
fi: Valitse HTML-tagit

en: Select SVG Icons
fi: Valitse SVG-kuvakkeet

en: Select a slide to show
fi: Valitse näytettävä dia

en: Select a template or provide a custom text to show if this query doesn't return any results.
fi: Valitse malli tai anna mukautettu teksti näytettäväksi, jos tämä kysely ei palauta tuloksia.

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
fi: Valitse teeman tyyli tai luo uusi tyylittääksesi sivustoasi (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
fi: Valitse toiminto(toiminnot), jotka haluat suorittaa lomakkeen onnistuneen lähetyksen jälkeen.

en: Select an icon library
fi: Valitse kuvakekirjasto

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
fi: Valitse ja tuo asetustesi JSON-tiedosto tietokoneeltasi.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
fi: Valitse ja tuo mallisi JSON/ZIP-tiedosto tietokoneeltasi.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
fi: Valitse mikä tahansa versio esikatsellaksesi sitä. Napsauta ”Käytä” jatkaaksesi valitun version muokkaamista. Napsauta ”Hylkää” jatkaaksesi nykyisen version muokkaamista.

en: Select archive term
fi: Valitse arkistotermi

en: Select archive type
fi: Valitse arkistotyyppi

en: Select author
fi: Valitse kirjoittaja

en: Select class
fi: Valitse luokka

en: Select classes
fi: Valitse luokat

en: Select color
fi: Valitse väri

en: Select color palette
fi: Valitse väripaletti

en: Select condition
fi: Valitse ehto

en: Select content type
fi: Valitse sisältötyyppi

en: Select dynamic data
fi: Valitse dynaaminen data

en: Select element structure
fi: Valitse elementtirakenne

en: Select end date
fi: Valitse päättymispäivä

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: Select file(s) to import
fi: Valitse tuotavat tiedostot

en: Select font file
fi: Valitse fonttitiedosto

en: Select icon
fi: Valitse kuvake

en: Select icon library
fi: Valitse kuvakekirjasto

en: Select icon set
fi: Valitse kuvakesetti

en: Select image
fi: Valitse kuva

en: Select images
fi: Valitse kuvat

en: Select individual
fi: Valitse yksittäinen

en: Select items
fi: Valitse kohteet

en: Select link type
fi: Valitse linkin tyyppi

en: Select multiple images
fi: Valitse useita kuvia

en: Select nav menu
fi: Valitse navigointivalikko

en: Select option
fi: Valitse vaihtoehto

en: Select options
fi: Valitse vaihtoehdot

en: Select post
fi: Valitse artikkeli

en: Select post type
fi: Valitse sisältötyyppi

en: Select post types to edit with %s.
fi: Valitse sisältötyypit, joita muokataan %s:lla.

en: Select post/page
fi: Valitse artikkeli/sivu

en: Select posts
fi: Valitse artikkelit

en: Select posts/pages
fi: Valitse artikkelit/sivut

en: Select product type
fi: Valitse tuotetyyppi

en: Select products
fi: Valitse tuotteet

en: Select query loop
fi: Valitse kyselysilmukka

en: Select shape
fi: Valitse muoto

en: Select smallest breakpoint that this video should play at. Preview on frontend.
fi: Valitse pienin päätepiste, jossa tämä video pitäisi toistaa. Esikatsele etusivulla.

en: Select sort
fi: Valitse lajittelu

en: Select start date
fi: Valitse alkamispäivä

en: Select taxonomies
fi: Valitse taksonomiat

en: Select taxonomy
fi: Valitse taksonomia

en: Select template
fi: Valitse malli

en: Select template tags
fi: Valitse mallitägit

en: Select template to update
fi: Valitse päivitettävä malli

en: Select template type
fi: Valitse mallityyppi

en: Select templates
fi: Valitse mallipohjat

en: Select templates to exclude from remote template access.
fi: Valitse mallit, jotka jätetään pois etämallikäyttöoikeudesta.

en: Select term
fi: Valitse termi

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
fi: Valitse teksti kanvaasilla muotoillaksesi sitä. Lisätäksesi otsikoita, kappaleita ja kuvia käytä ”Muotoiltu teksti” -elementtiä.

en: Select the elements for which you want to remove the default margins.
fi: Valitse elementit, joiden oletusmarginaalit haluat poistaa.

en: Select the node that you want to style inside the currently active element on the canvas.
fi: Valitse solmu, jota haluat muotoilla kanvaasilla aktiivisena olevan elementin sisällä.

en: Select the query this filter should target.
fi: Valitse kysely, johon tämän suodattimen tulisi kohdistua.

en: Select the type of template you want to create:
fi: Valitse minkä tyyppisen mallin haluat luoda:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
fi: Valitse näytettävän sisällön tyyppi ja klikkaa sitten ”KÄYTÄ ESIKATSELUA” näyttääksesi valitun sisällön työalueella.

en: Select which post types can be edited using Bricks.
fi: Valitse, mitä artikkelityyppejä voidaan muokata Bricksin avulla.

en: Select/enter unit
fi: Valitse/syötä yksikkö

en: Select/upload font variation
fi: Valitse/lataa kirjasinvariaatio

en: Selected
fi: Valittu

en: Selected classes
fi: Valitut luokat

en: Selected elements
fi: Valitut elementit

en: Selected field
fi: Valittu kenttä

en: Selected posts/pages will be accessible even when maintenance mode is active.
fi: Valitut artikkelit/sivut ovat saatavilla, vaikka huoltotila olisi käytössä.

en: Selected sidebar has no active widgets.
fi: Valitussa sivupalkissa ei ole aktiivisia widgetejä.

en: Selected variables
fi: Valitut muuttujat

en: Selecting an element in the structure panel scrolls it into view on the canvas.
fi: Elementin valitseminen rakenneikkunassa vierittää sen näkyviin kanvaksella.

en: Selection
fi: Valinta

en: Selector
fi: Valitsin

en: Selector detector
fi: Valitsinilmaisin

en: Selector exists
fi: Valitsin on jo olemassa

en: Selectors
fi: Valitsimet

en: Self
fi: Itse

en: Semi Bold
fi: Puoliraskas

en: Send
fi: Lähetä

en: Send WordPress notification
fi: Lähetä WordPress-ilmoitus

en: Send an email to every newly registered user with an activation link that must be clicked to activate their account.
fi: Lähetä sähköposti jokaiselle uudelle rekisteröityneelle käyttäjälle aktivointilinkin kanssa, joka on klikattava tilin aktivoimiseksi.

en: Send email to %s
fi: Lähetä sähköpostia osoitteeseen %s

en: Send to custom email address
fi: Lähetä mukautettuun sähköpostiosoitteeseen

en: Send to email address
fi: Lähetä sähköpostiosoitteeseen

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Sendgrid API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
fi: Erota avainsanat pilkulla. Auttaa hakukonetta määrittämään sivun aiheen.

en: Separate value & label by ":".
fi: Erota arvo ja nimike merkillä ”:”.

en: Separate values by comma.
fi: Erota arvot pilkulla.

en: Separated by space. Without class dot.
fi: Erotettuna välilyönnillä. Ilman luokkapistettä.

en: Separator
fi: Erotin

en: Separator color
fi: Erottimen väri

en: Sepia
fi: Seepia

en: September
fi: Syyskuu

en: Server Environment
fi: Palvelinympäristö

en: Server info
fi: Palvelimen tiedot

en: Server-side render not available
fi: Palvelinpuolen renderöinti ei saatavilla

en: Service
fi: Palvelu

en: Session storage
fi: Istunnon tallennus

en: Set "Align items" under "Mobile menu" instead.
fi: Aseta ”Kohteiden tasaus” ”Mobiilivalikko”-kohdasta.

en: Set "ID" on items above to open via anchor link.
fi: Aseta ”ID” yllä oleviin kohteisiin avataksesi ankkurilinkin kautta.

en: Set "ID" on tab menu "Div" to open a tab via anchor link.
fi: Aseta ”ID” välilehdelle ”Div”-elementtiin avataksesi välilehden ankkurilinkin kautta.

en: Set "Icon" as video play button for a better user experience.
fi: Aseta ”Kuvake” videon toistopainikkeeksi paremman käyttökokemuksen saavuttamiseksi.

en: Set "Top" value to make this element "sticky".
fi: Aseta ”Ylä”-arvo tehdäksesi tästä elementistä ”kiinteän”.

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
fi: Aseta %s käyttäjärooleittain. Määrittääksesi käyttöoikeuden tietylle käyttäjälle, muokkaa käyttäjäprofiilia suoraan.

en: Set Unsplash API Key
fi: Aseta Unsplash API-avain

en: Set a specific height for your template manager thumbnails in the builder. Thumbnails exceeding this height auto-scroll on mouseover.
fi: Aseta tietty korkeus mallinhallinnan pikkukuville rakentajassa. Tämän korkeuden ylittävät pikkukuvat vierittyvät automaattisesti hiiren osoittimen ollessa niiden päällä.

en: Set attribute
fi: Aseta attribuutti

en: Set clause name to be used as "Order by" parameter.
fi: Aseta lausekkeen nimi käytettäväksi ”Järjestä” -parametrina.

en: Set code execution capability for individual users by editing their user profile.
fi: Aseta koodin suoritusoikeus yksittäisille käyttäjille muokkaamalla heidän käyttäjäprofiiliaan.

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
fi: Aseta ehdot soveltaaksesi valittua teeman tyyliä koko sivustollesi tai tietyille alueille.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
fi: Aseta ehto(ja) mallin näyttämiseksi tietyillä sivustosi alueilla.

en: Set conditions
fi: Aseta ehdot

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
fi: Aseta mukautettu linkin kohde rakentajan työkalupalkin logolle.

en: Set for better in-builder performance. Using dynamic data tags like {cf_my_wordpress_field} is still possible.
fi: Aseta parantaaksesi rakentajan suorituskykyä. Dynaamisten datatagien kuten {cf_my_wordpress_field} käyttö on silti mahdollista.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
fi: Aseta parantaaksesi suorituskykyä, jos et suorita jQuery-koodia, joka on vanhempaa kuin versio 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
fi: Aseta parantaaksesi suorituskykyä, jos et käytä upotuksia, kuten YouTube-videoita, sivustollasi.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
fi: Aseta parantaaksesi suorituskykyä, jos et käytä emojeja sivustollasi.

en: Set for video SEO best practices via poster attribute on the video tag. If the source is Youtube or Vimeo, it will be used as preview image.
fi: Aseta videon SEO-parhaita käytäntöjä varten poster-attribuutilla videotunnisteeseen. Jos lähde on YouTube tai Vimeo, sitä käytetään esikatselukuvana.

en: Set globally under %s
fi: Asetettu globaalisti kohdassa %s

en: Set if this element doesn't contain any descriptive text.
fi: Aseta, jos tämä elementti ei sisällä kuvailevaa tekstiä.

en: Set if you don't use Google Fonts or you've uploaded and self-host Google Fonts as "Custom Fonts".
fi: Aseta, jos et käytä Google-fontteja tai olet ladannut ja isännöit itse Google-fontteja ”Mukautettuina fontteina”.

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
fi: Aseta, jos sinulla on ongelmia Bricksin sisäänrakennetun laiskan latauksen kanssa.

en: Set if your dynamic data in AJAX popup is rendered incorrectly.
fi: Aseta, jos dynaaminen datasi AJAX-ponnahdusikkunassa renderöityy väärin.

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
fi: Aseta yksittäiset videosoittimen ohjaimet kohdassa: Asetukset > Teeman tyylit > Elementti - Video

en: Set interactions for this popup.
fi: Aseta vuorovaikutukset tälle ponnahdusikkunalle.

en: Set maximum number of form submissions that you want to store in the database.
fi: Aseta enimmäismäärä lomakelähetyksiä, jotka haluat tallentaa tietokantaan.

en: Set number of columns on smaller breakpoints.
fi: Aseta sarakkeiden määrä pienemmillä näyttökoilla.

en: Set only width generates 16:9 ratio videos.
fi: Pelkän leveyden asettaminen luo 16:9-suhteen videoita.

en: Set options as %s
fi: Aseta vaihtoehdot muodossa %s

en: Set source image at base breakpoint to use main image as fallback image.
fi: Aseta lähteen kuva peruspäätepisteeseen käyttääksesi pääkuvaa varakuvana.

en: Set template style
fi: Aseta mallin tyyli

en: Set the builder language direction.
fi: Aseta rakentajan kielen suunta.

en: Set the builder language.
fi: Aseta rakentajan kieli.

en: Set the default field value/content.
fi: Aseta kentän oletusarvo/sisältö.

en: Set the key you used for the offset. Example: limit = 20 set on query parameter, Page parameter is "skip", set this offset key as "limit". Clicking page 3 on the pagination element will generate the final URL as https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20
fi: Aseta käyttämäsi offset-avain. Esimerkki: limit = 20 asetettu kyselyparametriin, Sivuparametri on ”skip”, aseta tämä offset-avain muotoon ”limit”. Kun klikkaat sivua 3 sivutuselementissä, lopullinen URL muodostuu muotoon https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20

en: Set the required password under Settings > Template settings > Password protection for template-wide protection, or set an individual password directly for each post/page.
fi: Aseta vaadittu salasana kohdassa Asetukset > Templaten asetukset > Salasanasuojaus templatekohtaista suojausta varten, tai aseta yksilöllinen salasana suoraan jokaiselle artikkelille/sivulle.

en: Set the status of each element, native and custom, in the builder and frontend.
fi: Aseta kunkin elementin, sekä natiivien että mukautettujen, tila rakentajassa ja julkisivulla.

en: Set to "0" to disable default animations.
fi: Aseta ”0” poistaaksesi oletusanimaatiot käytöstä.

en: Set to "0s" to disable open/close animation.
fi: Aseta arvoksi ”0s” poistaaksesi avaamis-/sulkemisanimaation käytöstä.

en: Set to "50%" to scroll active element into center or "off" to disable auto-scroll.
fi: Aseta ”50 %” vierittääksesi aktiivisen elementin keskelle tai ”pois päältä” poistaaksesi automaattisen vierityksen käytöstä.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
fi: Aseta ”Kiinteä” parallaksiefektiä varten.

en: Set to 0 to disable caching. Default is 300 seconds (five minutes).
fi: Aseta arvoksi 0 poistaaksesi välimuistin käytöstä. Oletusarvo on 300 sekuntia (viisi minuuttia).

en: Set to improve performance by caching query loops. This is particularly useful when your query loop arguments remain relatively unchanged. For optimal functionality, ensure that server object caching is enabled for persistent caching. Disable this setting if you experience any unexpected query results.
fi: Aseta parantamaan suorituskykyä tallentamalla kyselysilmukoita välimuistiin. Tämä on erityisen hyödyllistä, kun kyselysilmukkasi argumentit pysyvät suhteellisen muuttumattomina. Varmista optimaalisen toiminnan takaamiseksi, että palvelimen objektien välimuistitus on käytössä pysyvää välimuistitusta varten. Poista tämä asetus käytöstä, jos kohtaat odottamattomia kyselyn tuloksia.

en: Set to load %s in the builder to improve compatibility in older browsers. Not recommended to enable for modern browsers due to potential performance impact.
fi: Aseta ladataksesi %s rakentajaan parantaaksesi yhteensopivuutta vanhemmissa selaimissa. Ei suositella käytettäväksi moderneissa selaimissa mahdollisen suorituskykyyn vaikutuksen vuoksi.

en: Set to show the responsive indicator next to controls that can have different values at each breakpoint.
fi: Aseta näyttämään responsiivinen ilmaisin niiden kontrollien vieressä, joilla voi olla eri arvot eri taittopisteissä.

en: Set up your own capabilities with the exact permissions you want to allow. Then assign it to specific user roles from the "Builder Access" dropdown below.
fi: Määritä omat käyttöoikeutesi juuri haluamillasi oikeuksilla. Sitten määritä ne tietyille käyttäjärooleille alla olevasta ”Rakentajan käyttöoikeus” -pudotusvalikosta.

en: Set who can bypass maintenance mode. To grant bypass privileges to a specific user, modify the user's profile settings directly.
fi: Määritä, ketkä voivat ohittaa huoltotilan. Myöntääksesi ohitusoikeudet tietylle käyttäjälle, muokkaa käyttäjän profiiliasetuksia suoraan.

en: Sets direction to row
fi: Asettaa suunnaksi rivin

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings imported
fi: Asetukset tuotu

en: Settings resetted
fi: Asetukset palautettu

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Shape
fi: Muoto

en: Shape Dividers
fi: Muotojakajat

en: Shape dividers
fi: Muodon jakajat

en: Share on %s
fi: Jaa %s:ssa

en: Share via
fi: Jaa

en: Share via email
fi: Jaa sähköpostitse

en: Shop template
fi: Kaupan malli

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Shortcode content is empty
fi: Lyhytkoodin sisältö on tyhjä

en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Show
fi: Näytä

en: Show After Grid
fi: Näytä ruudukon jälkeen

en: Show Before Grid
fi: Näytä ennen ruudukkoa

en: Show again after .. hours
fi: Näytä uudelleen .. tunnin kuluttua

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Show all fonts
fi: Näytä kaikki fontit

en: Show arrows
fi: Näytä nuolet

en: Show artist
fi: Näytä artisti

en: Show at breakpoint
fi: Näytä murropisteessä

en: Show author
fi: Näytä tekijä

en: Show avatar
fi: Näytä avatar

en: Show badge if product is less than .. days old.
fi: Näytä merkki, jos tuote on alle .. päivää vanha.

en: Show bio
fi: Näytä kuvaus

en: Show cart cross-sells
fi: Näytä ostoskorin ristiinmyyntituotteet

en: Show count
fi: Näytä määrä

en: Show cross-sell products
fi: Näytä ristiinmyyntituotteet

en: Show custom element names
fi: Näytä mukautetut elementtinimet

en: Show date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show default element names
fi: Näytä oletusarvojen elementtinimet

en: Show different images per breakpoint.
fi: Näytä eri kuvat eri päätepisteiden mukaan.

en: Show dots
fi: Näytä pisteet

en: Show dynamic data key in dropdown
fi: Näytä dynaamisen datan avain pudotusvalikossa

en: Show element
fi: Näytä elementti

en: Show empty
fi: Näytä tyhjä

en: Show empty stars
fi: Näytä tyhjät tähdet

en: Show empty terms
fi: Näytä tyhjät termit

en: Show excerpt
fi: Näytä ote

en: Show favorites only
fi: Näytä vain suosikit

en: Show featured image
fi: Näytä artikkelikuva

en: Show flags
fi: Näytä liput

en: Show for class conflicts
fi: Näytä luokkaristiriitojen kohdalla

en: Show for new & conflicting classes
fi: Näytä uusien ja ristiriitaisten luokkien kohdalla

en: Show for new classes
fi: Näytä uusien luokkien kohdalla

en: Show friends' photos
fi: Näytä kavereiden kuvat

en: Show fullscreen
fi: Näytä koko näytöllä

en: Show if any value exists
fi: Näytä, jos jokin arvo on olemassa

en: Show if non-base breakpoint value exists
fi: Näytä, jos muulla kuin perustaittopisteellä on arvo

en: Show image
fi: Näytä kuva

en: Show info
fi: Näytä tiedot

en: Show label
fi: Näytä nimike

en: Show labels
fi: Näytä nimikkeet

en: Show link to author posts
fi: Näytä linkki kirjoittajan julkaisuihin

en: Show name
fi: Näytä nimi

en: Show names
fi: Näytä nimet

en: Show navigation
fi: Näytä navigointi

en: Show notice
fi: Näytä ilmoitus

en: Show on all responsive controls
fi: Näytä kaikissa responsiivisissa kontrolleissa

en: Show on hover
fi: Näytä leijutettaessa

en: Show only active dropdown. Toggle on click. Inner dropdowns inherit multilevel.
fi: Näytä vain aktiivinen pudotusvalikko. Avaa/sulje napsauttamalla. Sisemmät pudotusvalikot perivät monitasoisuuden.

en: Show only featured
fi: Näytä vain esitellyt

en: Show parent posts
fi: Näytä yläartikkelit

en: Show parent terms
fi: Näytä ylätermit

en: Show password
fi: Näytä salasana

en: Show percentage
fi: Näytä prosenttiosuus

en: Show popup
fi: Näytä ponnahdusikkuna

en: Show post type archive
fi: Näytä sisältötyypin arkisto

en: Show products related
fi: Näytä tuotteet, jotka liittyvät

en: Show quantity input field in product loop
fi: Näytä määrän syöttökenttä tuoteluettelossa

en: Show query loop type
fi: Näytä kyselysilmukan tyyppi

en: Show required asterisk
fi: Näytä pakollisen kentän asteriski

en: Show tabs
fi: Näytä välilehdet

en: Show taxonomy
fi: Näytä taksonomia

en: Show tips
fi: Näytä vinkit

en: Show title
fi: Näytä otsikko

en: Show under
fi: Näytä alla

en: Show up-sell products
fi: Näytä lisämyyntituotteet

en: Shows when popup content is fetched via AJAX.
fi: Näytetään, kun ponnahdusikkunan sisältö haetaan AJAXin kautta.

en: Shows when using infinite scroll, load more interaction, AJAX pagination.
fi: Näytetään käytettäessä loputonta vieritystä, lataa lisää -vuorovaikutusta, AJAX-sivutusta.

en: Shuffle
fi: Sekoita

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar deleted.
fi: Sivupalkki poistettu.

en: Sidebar name *
fi: Sivupalkin nimi *

en: Sidebars
fi: Sivupalkit

en: Sign all
fi: Allekirjoita kaikki

en: Sign code
fi: Allekirjoita koodi

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Simple product
fi: Yksinkertainen tuote

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Single product
fi: Yksittäinen tuote

en: Single product template
fi: Yksittäisen tuotteen malli

en: Site
fi: Sivusto

en: Site Address
fi: Sivuston osoite

en: Site URL
fi: Sivuston URL

en: Site background
fi: Sivuston tausta

en: Site border
fi: Sivuston reunus

en: Site layout
fi: Sivuston asettelu

en: Site tagline
fi: Sivuston kuvaus

en: Site title
fi: Sivuston otsikko

en: Size
fi: Koko

en: Size - Default
fi: Koko - oletus

en: Size - Extra Large
fi: Koko - erittäin suuri

en: Size - Large
fi: Koko - suuri

en: Size - Medium
fi: Koko - keskikokoinen

en: Size - Small
fi: Koko - pieni

en: Sizing
fi: Mitoitus

en: Skew
fi: Viisto

en: Skew X
fi: Viistota x

en: Skew Y
fi: Viistota y

en: Skillful
fi: Taitavaa

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Skip
fi: Ohita

en: Skip & Deactivate
fi: Ohita ja poista käytöstä

en: Skip class import
fi: Ohita luokkien tuonti

en: Skip to footer
fi: Siirry alatunnisteeseen

en: Skip to main content
fi: Siirry pääsisältöön

en: Slide
fi: Liuku

en: Slide from left
fi: Liu'u vasemmalta

en: Slide from right
fi: Liu'u oikealta

en: Slide up after
fi: Liu'uta ylös ajan jälkeen

en: Slider
fi: Liukusäädin

en: Slides
fi: Diat

en: Slow
fi: Hidas

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Small
fi: Pieni

en: Small header
fi: Pieni otsikko

en: Smooth scroll
fi: Pehmeä vieritys

en: Snap
fi: Napsauta

en: Snapping elements selector
fi: Napsautettavien elementtien valitsin

en: Social Sharing
fi: Sosiaalinen jakaminen

en: Social media
fi: Sosiaalinen media

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Something went wrong.
fi: Jotain meni pieleen.

en: Sorry, but no site URL has been provided.
fi: Pahoittelut, mutta sivuston URL-osoitetta ei ole annettu.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
fi: Valitettavasti emme voineet tilata sinua.

en: Sort
fi: Lajittele

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Sort by average rating
fi: Lajittele keskiarvon mukaan

en: Sort by latest
fi: Lajittele uusimman mukaan

en: Sort by options
fi: Lajitteluvaihtoehdot

en: Sort by popularity
fi: Lajittele suosion mukaan

en: Sort by price: high to low
fi: Lajittele hinnan mukaan: korkeasta alhaiseen

en: Sort by price: low to high
fi: Lajittele hinnan mukaan: alhaisesta korkeaan

en: Sort options
fi: Lajitteluvaihtoehdot

en: Source
fi: Lähde

en: Sources
fi: Lähteet

en: Space
fi: Väli

en: Space around
fi: Väli ympärillä

en: Space between
fi: Väli välissä

en: Space between header and footer.
fi: Tila ylä- ja alatunnisteen välissä.

en: Space evenly
fi: Väli tasaisesti

en: Space-separated list of CSS classes to add to the <body> tag of this page.
fi: Välilyönnillä erotettu lista CSS-luokista, jotka lisätään tämän sivun <body>-tunnisteeseen.

en: Spacing
fi: Välistys

en: Spam protection
fi: Roskapostisuojaus

en: Speed
fi: Nopeus

en: Speed in ms
fi: Nopeus millisekunteina

en: Spellcheck
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistus

en: Spinner
fi: Pyörijä

en: Spread
fi: Levitys

en: Square
fi: Neliö

en: Standard
fi: Vakio

en: Standard fonts
fi: Vakiofontit

en: Star color
fi: Tähden väri

en: Stars
fi: Tähdet

en: Start
fi: Aloita

en: Start animation
fi: Aloita animaatio

en: Start autoplay
fi: Aloita automaattinen toisto

en: Start date
fi: Alkamispäivä

en: Start delay in ms
fi: Aloitusviive ms

en: Start display at breakpoint
fi: Aloita näyttäminen katkeamispisteessä

en: Start index
fi: Aloitusindeksi

en: Start play at
fi: Aloita toisto kohdasta

en: Start time
fi: Aloitusaika

en: Starting angle in º
fi: Aloituskulma asteina

en: Static
fi: Staattinen

en: Static dropdown content always toggles on click, not hover.
fi: Staattinen pudotusvalikon sisältö avautuu/sulkeutuu aina napsautuksella, ei leijutuksella.

en: Status
fi: Tila

en: Status bar
fi: Tilarivi

en: Statuses
fi: Tilat

en: Step
fi: Askel

en: Sticky
fi: Kiinteä

en: Sticky header
fi: Kiinteä ylätunniste

en: Sticky on scroll
fi: Kiinnitä vieritettäessä

en: Stock
fi: Varasto

en: Stock management not enabled for this product.
fi: Varastonhallintaa ei ole otettu käyttöön tälle tuotteelle.

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Stop on last slide
fi: Pysäytä viimeiseen diaan

en: Street View Control
fi: Street View -ohjain

en: Stretch
fi: Venytä

en: Strike
fi: Yliviivaus

en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

en: Strings
fi: Merkkijonot

en: Stroke
fi: Viiva

en: Stroke #2
fi: Viiva #2

en: Stroke color
fi: Viivan väri

en: Stroke width
fi: Viivan leveys

en: Structure
fi: Rakenne

en: Structure panel
fi: Rakenneikkuna

en: Stunning
fi: Hämmästyttävää

en: Style
fi: Tyyli

en: Style notices globally under Settings > Theme Styles > WooCommerce - Notice.
fi: Muotoile ilmoituksia globaalisti kohdasta Asetukset > Teeman tyylit > WooCommerce - Ilmoitus.

en: Style saved
fi: Tyyli tallennettu

en: Styles
fi: Tyylit

en: Stylesheet
fi: Tyylitiedosto

en: Stylesheets (default)
fi: Tyylitiedostot (oletus)

en: Sub menu
fi: Alavalikko

en: Sub menu, mega menu, or multilevel area.
fi: Alavalikko, megavalikko tai monitasoinen alue.

en: Subject
fi: Aihe

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
fi: Lähetys epäonnistui. Lataa sivu uudelleen ja yritä lähettää lomake uudelleen.

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit & Deactivate
fi: Lähetä ja poista käytöstä

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submit button
fi: Lähetyspainike

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Subtitle goes here
fi: Alaotsikko tulee tähän

en: Subtitle typography
fi: Alaotsikon typografia

en: Subtitles typography
fi: Alaotsikkojen typografia

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Success
fi: Onnistui

en: Success color
fi: Onnistumisen väri

en: Success message
fi: Onnistumisviesti

en: Successful
fi: Onnistunut

en: Successfully removed %1$d orphaned elements across %2$d posts.
fi: Poistettu onnistuneesti %1$d orpoa elementtiä yhteensä %2$d artikkelista.

en: Suffix
fi: Loppuliite

en: Suffix block
fi: Jälkiliitelohko

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Superb
fi: Loistavaa

en: Supported field types
fi: Tuetut kenttätyypit

en: Supported filters
fi: Tuetut suodattimet

en: Suppress PHP errors
fi: Piilota PHP-virheet

en: Sure thing
fi: Totta kai

en: Sure?
fi: Varmasti?

en: Swatch type
fi: Näytetyyppi

en: Sweet
fi: Ihanaa

en: Switch
fi: Vaihda

en: Sync fonts
fi: Synkronoi fontit

en: Sync global classes
fi: Synkronoi globaalit luokat

en: Sync with query
fi: Synkronoi kyselyn kanssa

en: System Information
fi: Järjestelmätiedot

en: T-shirt
fi: T-paita

en: TIME
fi: AIKA

en: Tab
fi: Välilehti

en: Tab 1
fi: Välilehti 1

en: Tab 1 label
fi: Välilehden 1 nimike

en: Tab 2
fi: Välilehti 2

en: Tab 2 label
fi: Välilehden 2 nimike

en: Tab content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab menu
fi: Välilehtivalikko

en: Table
fi: Taulukko

en: Table background
fi: Taulukon tausta

en: Table border
fi: Taulukon reunus

en: Table box shadow
fi: Taulukon varjostus

en: Table of contents
fi: Sisällysluettelo

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tablet portrait
fi: Tabletti pystyasennossa

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tag
fi: Tagi

en: Tag cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Tag: %s
fi: Avainsana: %s

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Take over
fi: Ota hallintaan

en: Target
fi: Kohde

en: Target a "CSS selector" on "Hide popup", but not a popup directly! As this action runs after the popup has been closed.
fi: Kohdista ”CSS-valitsimeen” ”Piilota ponnahdusikkuna” -toiminnossa, älä suoraan ponnahdusikkunaan! Tämä toiminto suoritetaan ponnahdusikkunan sulkemisen jälkeen.

en: Target form selector
fi: Kohdelomakkeen valitsin

en: Target interaction ID
fi: Kohdevuorovaikutuksen ID

en: Target query
fi: Kohdekysely

en: Target query has not been set. Without connecting a filter to a query, the filter has no effect.
fi: Kohdekyselyä ei ole asetettu. Ilman suodattimen yhdistämistä kyselyyn suodattimella ei ole vaikutusta.

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Taxonomies related posts must have in common.
fi: Taksonomiat, jotka aiheeseen liittyvillä julkaisuilla on oltava yhteisiä.

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy query
fi: Taksonomiakysely

en: Taxonomy slug
fi: Taksonomian polkutunnus

en: Team Members
fi: Tiimin jäsenet

en: Team member
fi: Tiimin jäsen

en: Team members
fi: Tiimin jäsenet

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Template & post password
fi: Templaten & artikkelin salasana

en: Template Bundle
fi: Template-paketti

en: Template Bundles
fi: Template-paketit

en: Template Tag
fi: Template-tagi

en: Template Tags
fi: Template-tagit

en: Template bundle
fi: Template-paketti

en: Template created
fi: Template luotu

en: Template deleted
fi: Template poistettu

en: Template has not been published.
fi: Templatea ei ole julkaistu.

en: Template imported
fi: Template tuotu

en: Template insert failed: This template has no data
fi: Templaten lisäys epäonnistui: Tässä templatessa ei ole dataa

en: Template inserted
fi: Template lisätty

en: Template manager thumbnail height
fi: Templaten hallinnan pikkukuvan korkeus

en: Template overridden
fi: Template ylikirjoitettu

en: Template password
fi: Templaten salasana

en: Template saved
fi: Template tallennettu

en: Template screenshot generation is disabled.
fi: Templaten kuvakaappauksen luonti on poistettu käytöstä.

en: Template screenshots
fi: Templaten kuvakaappaukset

en: Template screenshots deleted
fi: Templaten kuvakaappaukset poistettu

en: Template settings
fi: Templaten asetukset

en: Template tag
fi: Template-tagi

en: Template tags
fi: Template-tagit

en: Template thumbnail column
fi: Templaten pikkukuvan sarake

en: Template title
fi: Templaten otsikko

en: Template type
fi: Templaten tyyppi

en: Templates
fi: Templatet

en: Term
fi: Termi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Term archive URL
fi: Termin arkiston URL

en: Term count
fi: Termin lukumäärä

en: Term description
fi: Termin kuvaus

en: Term group
fi: Termiryhmä

en: Term id
fi: Termin tunnus

en: Term meta
fi: Termin metatieto

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Term slug
fi: Termin polkutunnus

en: Term taxonomy ID
fi: Termin taksonomian ID

en: Term taxonomy slug
fi: Termin taksonomian polkutunnus

en: Terms
fi: Termit

en: Terrain
fi: Maasto

en: Testimonial
fi: Suosittelu

en: Testimonials
fi: Suosittelut

en: Text
fi: Teksti

en: Text align
fi: Tekstin tasaus

en: Text block
fi: Tekstilohko

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text decoration
fi: Tekstin koristelu

en: Text editor
fi: Tekstieditori

en: Text link
fi: Tekstilinkki

en: Text list
fi: Tekstilista

en: Text padding
fi: Tekstin täyte

en: Text shadow
fi: Tekstin varjo

en: Text to display when hovering over the field.
fi: Teksti, joka näytetään, kun hiiri on kentän päällä.

en: Text transform
fi: Tekstin muunnos

en: Text wrap
fi: Tekstin rivitys

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Thank you
fi: Kiitos

en: Thank you for your message
fi: Kiitos viestistäsi

en: The "Enable AJAX add to cart buttons on archives" WooCommerce setting must also be active.
fi: WooCommercen ”Ota käyttöön AJAX-lisäyspainikkeet arkistoissa” -asetuksen on myös oltava aktiivinen.

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
fi: ”Ominaisuudet”-artikkelit kattavat aiheita kuten Unsplash-integraation, mukautetun koodin (CSS & JS), liukuvärit, sivupalkit, muotojen jakajat, globaalit elementit jne.

en: The URL to send the form data to.
fi: URL, johon lomakkeen tiedot lähetetään.

en: The active theme has no sidebars defined.
fi: Aktiivisella teemalla ei ole määriteltyjä sivupalkkeja.

en: The custom video player is only applicable to "Media" or "File URL" video source.
fi: Mukautettu videosoitin on käytettävissä vain ”Media”- tai ”Tiedoston URL”-videolähteille.

en: The dynamic data is empty.
fi: Dynaaminen data on tyhjä.

en: The executed code will run on your site! Only add code that you consider safe.
fi: Suoritettu koodi toimii sivustollasi! Lisää vain koodia, jonka katsot turvalliseksi.

en: The field "%s" exceeds the allowed maximum length of %2$d characters.
fi: Kenttä ”%s” ylittää sallitun enimmäispituuden %%2$d merkkiä.

en: The following classes have been modified by the user below since your last save. Accept or discard those changes to continue your save.
fi: Seuraavia luokkia on muokannut alla mainittu käyttäjä viimeisen tallennuksesi jälkeen. Hyväksy tai hylkää nämä muutokset jatkaaksesi tallennusta.

en: The form is not rendered if the current user is lacking the required capability.
fi: Lomaketta ei näytetä, jos nykyisellä käyttäjällä ei ole vaadittua oikeutta.

en: The full URL of the API endpoint you want to retrieve data.
fi: API-päätepisteen täydellinen URL-osoite, josta haluat hakea tietoja.

en: The query element doesn't exist.
fi: Kyselyelementtiä ei ole olemassa.

en: The query filter database is outdated. Please click "Regenerate filter index" button to update it.
fi: Kyselysuodattimen tietokanta on vanhentunut. Napsauta ”Luo suodatinindeksi uudelleen” -painiketta päivittääksesi sen.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
fi: Sivustolla, jolta pyydät mallipohjia, on mallipohjien käyttö estetty.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
fi: Sivusto, jolta pyydät mallipohjia, vaatii etämallipohjien salasanan.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
fi: Annettu tyylin nimi on jo olemassa. Valitse eri nimi.

en: The value is automatically populated based on the font-size in percentage that you have set under Theme Styles > Typography > HTML: font-size. For an HTML font-size of 100%, the value is 16, if the HTML font-size is 62.5%, the value is 10, and so on. If left empty, your fluid typography unit will be "px" instead of "rem".
fi: Arvo täytetään automaattisesti perustuen fonttikokoon prosentteina, jonka olet asettanut kohdassa Theme Styles > Typography > HTML: font-size. HTML-fonttikoolle 100% arvo on 16, jos HTML-fonttikoko on 62,5%, arvo on 10, ja niin edelleen. Jos jätetään tyhjäksi, fluid-typografiayksikkösi on ”px” eikä ”rem”.

en: The video <iframe> is lazy loaded after clicking the preview image.
fi: Video-<iframe> latautuu laiskasti esikatselukuvan klikkaamisen jälkeen.

en: The webhook endpoint(s) to send the submitted form data to.
fi: Webhook-päätepiste(et), joihin lähetetyn lomakkeen tiedot lähetetään.

en: Theme
fi: Teema

en: Theme Information
fi: Teeman tiedot

en: Theme Style
fi: Teeman tyyli

en: Theme Styles
fi: Teeman tyylit

en: Theme author
fi: Teeman tekijä

en: Theme author URI
fi: Teeman tekijän URI

en: Theme is child theme
fi: Teema on lapsiteema

en: Theme name
fi: Teeman nimi

en: Theme style created
fi: Teeman tyyli luotu

en: Theme style deleted
fi: Teeman tyyli poistettu

en: Theme styles
fi: Teeman tyylit

en: Theme version
fi: Teeman versio

en: There is an "Activation status" column under "Users", where you can manually set the status to active/inactive and resend the activation email.
fi: ”Käyttäjät”-osiossa on ”Aktivointitila”-sarake, jossa voit manuaalisesti asettaa tilan aktiiviseksi/inaktiiviseksi ja lähettää aktivointisähköpostin uudelleen.

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
fi: Automaattitallennus on uudempi kuin versio, jota tarkastelet tällä hetkellä.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
fi: Tiivistelmää ei ole, koska tämä on suojattu artikkeli.

en: These parameters will be added to the API request URL.
fi: Nämä parametrit lisätään API-pyyntöosoitteeseen.

en: These styles also apply to all Gutenberg captions.
fi: Nämä tyylit koskevat myös kaikkia Gutenberg-kuvatekstejä.

en: These styles will also apply to all Gutenberg captions.
fi: Nämä tyylit koskevat myös kaikkia Gutenberg-kuvatekstejä.

en: Thin
fi: Ohut

en: This %s component is not enabled for use in the block editor. Ask your site administrator to enable this component for use in the block editor.
fi: Tätä %s-komponenttia ei ole otettu käyttöön lohkoeditorissa. Pyydä sivuston ylläpitäjää ottamaan tämä komponentti käyttöön lohkoeditorissa.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
fi: Tämä sisältö on salasanasuojattu. Nähdäksesi sen, syötä salasanasi alle:

en: This data will be used in your query.
fi: Tätä dataa käytetään kyselyssäsi.

en: This dataset has unsaved changes
fi: Tässä tietojoukossa on tallentamattomia muutoksia

en: This element works alongside a "Map" element when "Sync with query" has been set. An invisible <template> node is generated that stores location data. Allowing the map to retrieve and display markers dynamically.
fi: Tämä elementti toimii yhdessä ”Kartta”-elementin kanssa, kun ”Synkronoi kyselyn kanssa” on asetettu. Luodaan näkymätön <template>-solmu, joka tallentaa sijaintitiedot. Tämä mahdollistaa kartan hakea ja näyttää merkit dynaamisesti.

en: This feature affects all new user registrations, not just those submitted via the Form element.
fi: Tämä ominaisuus vaikuttaa kaikkiin uusiin käyttäjärekisteröinteihin, ei vain lomake-elementin kautta lähetettyihin.

en: This icon set is currently disabled and hidden from the icon dropdown menu. However, any existing icons from this set will still display on your site.
fi: Tämä kuvakesarja on tällä hetkellä pois käytöstä ja piilotettu kuvakkeiden pudotusvalikosta. Kuitenkin kaikki olemassa olevat kuvakkeet tästä sarjasta näkyvät edelleen sivustollasi.

en: This is an experimental feature. Query filters and components are not supported when using API requests.
fi: Tämä on kokeellinen ominaisuus. Kyselysuodattimet ja -komponentit eivät ole tuettuja käytettäessä API-pyyntöjä.

en: This page is built with %s.
fi: Tämä sivu on rakennettu %s avulla.

en: This post has no %s terms.
fi: Tällä julkaisulla ei ole %s-termejä.

en: This post has no related posts.
fi: Tällä julkaisulla ei ole aiheeseen liittyviä julkaisuja.

en: This post is already being edited.
fi: Tätä artikkelia muokataan jo.

en: This query type doesn't support pagination.
fi: Tämä kyselytyyppi ei tue sivutusta.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
fi: Tämä malli sisältää väripaletin. Haluatko tuoda sen?

en: This template contains color palettes. Would you like to import them?
fi: Tämä malli sisältää väripaletteja. Haluatko tuoda ne?

en: This template contains global variables. Would you like to import them?
fi: Tämä malli sisältää globaaleja muuttujia. Haluatko tuoda ne?

en: This template contains the following theme styles. Would you like to import them?
fi: Tämä malli sisältää seuraavat teematyylit. Haluatko tuoda ne?

en: This template is currently not rendered on pages that meet the template conditions as no password has been set.
fi: Tätä mallia ei tällä hetkellä näytetä sivuilla, jotka täyttävät mallin ehdot, koska salasanaa ei ole asetettu.

en: This template type is automatically rendered on the correct page.
fi: Tämä mallipohjatyyppi renderöidään automaattisesti oikealla sivulla.

en: This text is displayed when the "Registration privacy policy" text is filled in WooCommerce.
fi: Tämä teksti näytetään, kun WooCommercessa on täytetty ”Rekisteröitymisen tietosuojaseloste” -kenttä.

en: This text is displayed when the "When creating an account, send the new user a link to set their password" option is enabled in WooCommerce.
fi: Tämä teksti näytetään, kun WooCommercessa on käytössä asetus ”Lähetä uudelle käyttäjälle linkki salasanan asettamiseksi tilin luomisen yhteydessä”.

en: This user role has %s capability, and therefore full builder access. Effectively overriding this setting.
fi: Tällä käyttäjäroolilla on %s -käyttöoikeus ja siten täysi pääsy rakentajaan. Tämä käytännössä ohittaa tämän asetuksen.

en: Thousand separator
fi: Tuhaterottaja

en: Thumb
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail navigation
fi: Pikkukuvaselaus

en: Thumbnail size
fi: Pikkukuvan koko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Tick if this popup is for WooCommerce Quick View.
fi: Valitse, jos tämä ponnahdusikkuna on WooCommercen pikaesikatselu.

en: Tick if you do not display any post meta fields. Reduce additional queries.
fi: Merkitse rasti, jos et näytä mitään postituksen metakenttiä. Vähennä lisäkyselyjä.

en: Tick if you do not display any taxonomy terms. Reduce additional queries.
fi: Merkitse rasti, jos et näytä mitään taksonomia-termiä. Vähennä lisäkyselyjä.

en: Tick if you do not need pagination, load more or infinite scroll. Performance boost.
fi: Merkitse rasti, jos et tarvitse sivunumerointia, lisää latausta tai loputonta vieritystä. Suorituskyvyn parantaminen.

en: Tilt
fi: Kallistus

en: Time
fi: Aika

en: Time in minutes that the random seed will last. Avoid duplicate posts when using random order.
fi: Aika minuutteina, jonka satunnainen siemen kestää. Vältä päällekkäisiä julkaisuja käytettäessä satunnaista järjestystä.

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Timing function
fi: Ajoitusfunktio

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Tag
fi: Otsikkoelementti

en: Title margin
fi: Otsikon marginaali

en: Title tag
fi: Otsikon tagi

en: Title typography
fi: Otsikon typografia

en: To add decorative text, but not user input. Runs through %s.
fi: Lisätäksesi koristeellista tekstiä, mutta ei käyttäjän syötettä. Käsitellään %s kautta.

en: To distinguish markers in the builder.
fi: Merkkien erottamiseksi rakentajassa.

en: To ensure showing a marker please provide the latitude and longitude, separated by comma.
fi: Varmistaaksesi merkin näkymisen, anna leveysaste ja pituusaste pilkulla erotettuna.

en: To select a default value you have to first connect this property with the select control.
fi: Valitaksesi oletusarvon sinun täytyy ensin yhdistää tämä ominaisuus valintakontrolliin.

en: To trigger the interaction when 50%% of the element is in the viewport, set the rootMargin to %s.
fi: Laukaistaksesi vuorovaikutuksen, kun 50 %% elementistä on näkyvissä, aseta rootMargin arvoon %s.

en: Toggle
fi: Vaihda

en: Toggle attribute
fi: Vaihda attribuutti

en: Toggle controls
fi: Näytä/piilota säätimet

en: Toggle coupon form
fi: Vaihda kuponkilomaketta

en: Toggle dropdown
fi: Avaa/sulje pudotusvalikko

en: Toggle login form
fi: Vaihda kirjautumislomaketta

en: Toggle mini cart
fi: Vaihda miniostoskoria

en: Toggle offcanvas
fi: Vaihda sivupaneeli

en: Toggle on
fi: Avaa/sulje

en: Toggle search
fi: Vaihda haku

en: Toggle width
fi: Kytkimen leveys

en: Toggleable form
fi: Avattava lomake

en: Toolbar
fi: Työkalurivi

en: Toolbar logo link
fi: Työkalupalkin logon linkki

en: Tooltip
fi: Työkaluvihje

en: Top
fi: Huippu

en: Top / Start
fi: Ylös / alkuun

en: Top center
fi: Yläkeskellä

en: Top left
fi: Ylävasen

en: Top level
fi: Ylätaso

en: Top level terms only
fi: Vain ylimmän tason termit

en: Top right
fi: Yläoikea

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total items path
fi: Kokonaismäärän polku

en: Total jobs
fi: Työt yhteensä

en: Track color
fi: Palkin väri

en: Track resize
fi: Seuraa koon muutosta

en: Transform
fi: Muunnos

en: Transform origin
fi: Muunnoksen keskipiste

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Translate X
fi: Siirrä x

en: Translate Y
fi: Siirrä y

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
fi[0]: %s kommentti
fi[1]: %s kommenttia

en: Transparency
fi: Läpinäkyvyys

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trash is empty
fi: Roskakori on tyhjä

en: Triangle
fi: Kolmio

en: Triangle concave
fi: Kolmio kovera

en: Triangle convex
fi: Kolmio kupera

en: Triangle double
fi: Kaksoiskolmio

en: Trigger
fi: Laukaisin

en: Trigger "register_new_user" action to send WordPress notification. %s
fi: Käynnistä ”register_new_user” -toiminto lähettääksesi WordPress-ilmoituksen. %s

en: True
fi: Tosi

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
fi: TrueType-fontti: Pakkaamaton fonttitiedosto, mutta osittainen IE9+ -tuki.

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type keyword, hit enter.
fi: Kirjoita avainsana, paina enter.

en: Type name, hit enter
fi: Kirjoita nimi, paina enter

en: Type scale ratio
fi: Typografia-asteikon suhde

en: Type speed in ms
fi: Kirjoitusnopeus ms

en: Type to search
fi: Kirjoita hakeaksesi

en: Type to search for ..
fi: Kirjoita hakeaksesi..

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography active
fi: Aktiivinen typografia

en: URL parameter
fi: URL-parametri

en: URL parameters
fi: URL-parametrit

en: URL redirect to after applying the filter. Leave it empty if not intended to.
fi: URL, johon ohjataan suodattimen käytön jälkeen. Jätä tyhjäksi, jos ei tarvita.

en: Unable to calculate total pages for offset pagination. Items per page not found for element "%s".
fi: Sivujen kokonaismäärää ei voitu laskea offset-sivutukselle. Kohteita per sivu ei löytynyt elementille ”%s”.

en: Unable to determine items per page for offset pagination. Check offset key settings.
fi: Kohteita per sivu ei voida määrittää offset-sivutukselle. Tarkista offset-avaimen asetukset.

en: Unable to fix corrupted filter element database
fi: Vioittuneen suodinelementtitietokannan korjaaminen ei onnistunut

en: Uncategorized
fi: Luokittelematon

en: Unconnected
fi: Ei yhdistetty

en: Unconnected properties detected. Edit your component or any of its children to connect your properties to a specific setting.
fi: Havaittu yhdistämättömiä ominaisuuksia. Muokkaa komponenttiasi tai sen alakohtia yhdistääksesi ominaisuudet tiettyyn asetukseen.

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Understanding the layout
fi: Asettelun ymmärtäminen

en: Undo
fi: Kumoa

en: Unique lightbox identifier
fi: Yksilöllinen lightbox-tunniste

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unlimited websites
fi: Rajattomat verkkosivut

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Unlink component
fi: Poista komponentin linkitys

en: Unlinked
fi: Ei linkitetty

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Unlock password protection
fi: Avaa salasanasuojaus

en: Unlocked
fi: Lukitus avattu

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: Unpin
fi: Poista kiinnitys

en: Unpinned
fi: Kiinnitys poistettu

en: Unsigned code
fi: Allekirjoittamaton koodi

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
fi: Unsplash API-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: Unused elements
fi: Käyttämättömät elementit

en: Unused on this page
fi: Käyttämätön tällä sivulla

en: Unused on this site
fi: Käyttämätön tällä sivustolla

en: Unwrap
fi: Pura kääre

en: Up sells
fi: Lisämyynti

en: Up-sells
fi: Lisämyynti

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Template Bundle
fi: Päivitä Template-paketti

en: Update Template Tag
fi: Päivitä Template-tagi

en: Update cart via AJAX
fi: Päivitä ostoskori AJAX:lla

en: Update filter index
fi: Päivitä suodatinindeksi

en: Update post
fi: Päivitä artikkeli

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updating references to %s global variable(s) across the entire site...
fi: Päivitetään viittauksia %s globaaliin muuttujaan koko sivustolla...

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload .%s file
fi: Lataa .%s-tiedosto

en: Upload SVG
fi: Lataa SVG

en: Upload/Add image
fi: Lataa/Lisää kuva

en: Uploaded file type is not allowed.
fi: Ladattu tiedostotyyppi ei ole sallittu.

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Upsells
fi: Lisämyynnit

en: Usage
fi: Käyttö

en: Use "%root%" to target the element wrapper.
fi: Käytä ”%root%” elementin kääreen kohdistamiseen.

en: Use "ip" to prevent multiple entries from the same IP address.
fi: Käytä ”ip”:tä estääksesi useat merkinnät samasta IP-osoitteesta.

en: Use %s to pass data such as the source and target elements to your custom function.
fi: Käytä %s välittääksesi tietoja kuten lähde- ja kohde-elementit mukautetulle funktiollesi.

en: Use %s when adding columns/rows
fi: Käytä %s kun lisäät sarakkeita/rivejä

en: Use AJAX instead of WP REST API calls to render elements.
fi: Käytä AJAXia WP REST API -kutsujen sijaan elementtien renderöintiin.

en: Use PHP constant
fi: Käytä PHP-vakiota

en: Use a prefix to avoid conflicts with plugins or WordPress reserved parameters.
fi: Käytä etuliitettä välttääksesi ristiriitoja lisäosien tai WordPressin varattujen parametrien kanssa.

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
fi: Käytä mitä tahansa lomakekentän arvoa sen ID:n avulla näin: {{form_field}}. Korvaa ”form_field” todellisella kentän ID:llä.

en: Use block editor
fi: Käytä lohkomuokkainta

en: Use brand colors
fi: Käytä brändin värejä

en: Use field IDs to personalize your message.
fi: Käytä kenttien ID:itä personoidaksesi viestisi.

en: Use for sticky scrolling header etc.
fi: Käytä esim. kiinteässä vieritettävässä ylätunnisteessa.

en: Use in block editor
fi: Käytä lohkoeditorissa

en: Use min/max
fi: Käytä min/max

en: Use min/max date from index table.
fi: Käytä minimi-/maksimipäivämäärää indeksitaulukosta.

en: Use product variation image
fi: Käytä tuotevariaation kuvaa

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
fi: Käytä rakennustyökalua lisätäksesi mukautettua koodia tietylle sivulle.

en: Use the date format as set under Settings > General > Date format
fi: Käytä päivämäärän muotoa, joka on asetettu kohdassa Asetukset > Yleiset > Päivämäärän muoto

en: Use the dynamic picker in the "Meta key" control below to select the desired custom field. The dynamic data tag is used to retrieves the field settings, it is not parsed.
fi: Käytä dynaamista valitsinta alla olevassa ”Meta-avain” -kentässä valitaksesi halutun mukautetun kentän. Dynaamista data-tagia käytetään kenttäasetusten hakemiseen, sitä ei jäsennetä.

en: Use the generated variables in your design (theme styles, elements, etc.)
fi: Käytä luotuja muuttujia suunnittelussasi (teematyylit, elementit jne.)

en: Use valid HTML syntax. No spaces.
fi: Käytä kelvollista HTML-syntaksia. Ei välilyöntejä.

en: Use vertical position of target node.
fi: Käytä kohdesolmun pystysuoraa sijaintia.

en: Use width & horizontal position of target node.
fi: Käytä kohdesolmun leveyttä ja vaakasuoraa sijaintia.

en: Used if default or custom preview image can't be loaded.
fi: Käytetään, jos oletus- tai mukautettua esikatselukuvaa ei voida ladata.

en: Used if logo image isn't set or available.
fi: Käytetään, jos logokuvaa ei ole asetettu tai saatavilla.

en: Used on this page
fi: Käytetty tällä sivulla

en: Used on this site
fi: Käytetty tällä sivustolla

en: Used to creat visual hiarchy between nested dropdowns.
fi: Käytetään luomaan visuaalista hierarkiaa sisäkkäisten pudotusvalikoiden välille.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: User Login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: User Registration
fi: Käyttäjän rekisteröinti

en: User activation
fi: Käyttäjän aktivointi

en: User author URL
fi: Käyttäjän tekijän URL

en: User login
fi: Käyttäjätunnus

en: User meta
fi: Käyttäjän metatieto

en: User name
fi: Käyttäjänimi

en: User portrait
fi: Käyttäjän kuva

en: User profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: User registered
fi: Käyttäjä rekisteröitynyt

en: User registered date
fi: Käyttäjän rekisteröitymispäivä

en: User registration
fi: Käyttäjän rekisteröinti

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: User roles with code execution capability
fi: Käyttäjäroolit, joilla on koodin suoritusoikeus

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username already exists.
fi: Käyttäjätunnus on jo olemassa.

en: Username is not valid.
fi: Käyttäjätunnus ei ole kelvollinen.

en: Username required.
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan.

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users could upload potentially malicious files through your form. To minimize this risk, please specify the "Allowed file formats" below.
fi: Käyttäjät voisivat ladata mahdollisesti haitallisia tiedostoja lomakkeesi kautta. Minimoidaksesi tämän riskin, määritä ”Sallitut tiedostomuodot” alla.

en: Using "Auto height" might lead to CLS (Cumulative Layout Shift).
fi: ”Automaattisen korkeuden” käyttö saattaa aiheuttaa CLS:ää (Kumulatiivista asettelun siirtymää).

en: Using Cloudflare Bot Fight Mode? Try disabling it
fi: Käytätkö Cloudflaren Bot Fight Modea? Kokeile poistaa se käytöstä

en: Valid
fi: Kelpaa

en: Valid JSON data required to run the importer
fi: Kelvollinen JSON-data vaaditaan tuonnin suorittamiseen

en: Valid code signatures are required for all Code (element), SVG (element) and Query editor instances to run.
fi: Voimassa olevat koodin allekirjoitukset vaaditaan kaikkien Koodi (elementti), SVG (elementti) ja Kyselyeditori-instanssien suorittamiseen.

en: Valid signature
fi: Kelvollinen allekirjoitus

en: Validation failed
fi: Vahvistus epäonnistui

en: Value
fi: Arvo

en: Value type
fi: Arvon tyyppi

en: Variable
fi: Muunneltava

en: Variable dropdown: Hide value
fi: Muuttujan pudotusvalikko: Piilota arvo

en: Variable name
fi: Muuttujan nimi

en: Variable name already exists
fi: Muuttujan nimi on jo olemassa

en: Variable name missing
fi: Muuttujan nimi puuttuu

en: Variable product
fi: Muuttuva tuote

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Variables duplicated
fi: Muuttujat kopioitu

en: Variables imported
fi: Muuttujat tuotu

en: Variables renamed
fi: Muuttujat nimetty uudelleen

en: Variation swatches
fi: Variaationäytteet

en: Variations
fi: Variaatiot

en: Verification failure page
fi: Vahvistuksen epäonnistumissivu

en: Verification success page
fi: Vahvistuksen onnistumissivu

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Vertical - Cloud
fi: Pystysuora - pilvi

en: Vertical - Drops
fi: Pystysuora - pisarat

en: Vertical - Pixels
fi: Pystysuora - pikselit

en: Vertical - Stroke
fi: Pystysuora - viiva

en: Vertical - Stroke #2
fi: Pystysuora - viiva #2

en: Vertical - Tilt
fi: Pystysuora - kallistus

en: Vertical - Triangle
fi: Pystysuora - kolmio

en: Vertical - Triangle double
fi: Pystysuora - kaksoiskolmio

en: Vertical - Wave
fi: Pystysuora - aalto

en: Vertical - Wave brush
fi: Pystysuora - aaltosivellin

en: Vertical - Waves
fi: Pystysuora - aallot

en: Vertical - Zigzag
fi: Pystysuora - siksak

en: Vertical align
fi: Pystysuora tasaus

en: Vertical alignment
fi: Pystysuora tasaus

en: Very fast
fi: Erittäin nopea

en: Very slow
fi: Erittäin hidas

en: Very well
fi: Erittäin hyvä

en: Video URL
fi: Videon URL

en: Video file URL
fi: Videotiedoston URL

en: Video url
fi: Videon url

en: Videos
fi: Videot

en: View
fi: Näytä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View Custom Font
fi: Näytä mukautettu fontti

en: View Custom Fonts
fi: Näytä mukautetut fontit

en: View Template
fi: Näytä Template

en: View Template Bundle
fi: Näytä Template-paketti

en: View Template Tag
fi: Näytä Template-tagi

en: View Templates
fi: Näytä templatet

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: View changelog
fi: Näytä muutosloki

en: View classes
fi: Näytä luokat

en: View on frontend
fi: Näytä julkisella puolella

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: Vimeo privacy hash
fi: Vimeon yksityisyysavain

en: Vimeo video ID/URL
fi: Vimeo-videon ID/URL

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Visible after
fi: Näkyvissä sen jälkeen

en: Visible on scroll up
fi: Näkyvissä vieritettäessä ylös

en: Visit docs
fi: Katso dokumentaatio

en: Visit the website %s
fi: Vieraile verkkosivustolla %s

en: Visual
fi: Visuaalinen

en: Visual grid builder
fi: Visuaalinen ruudukkorakentaja

en: WP debug
fi: WP-virheenkorjaus

en: WP language
fi: WP-kieli

en: WP memory limit
fi: WP-muistiraja

en: WP multisite
fi: WP-multisite

en: WP version
fi: WP-versio

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning color
fi: Varoituksen väri

en: Wave
fi: Aalto

en: Wave brush
fi: Aaltosivellin

en: Waves
fi: Aallot

en: We recommend setting a padding for your lightbox to accommodate the thumbnail navigation.
fi: Suosittelemme asettamaan täytteen lightboxille pikkukuvaselausta varten.

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
fi: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType-fontti vieläkin paremmalla pakkauksella kuin WOFF 1.0, mutta ei IE-selaintukea.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
fi: Web Open Font Format: Pakattu TrueType/OpenType-fontti tiedoilla fontin lähteestä ja täysi IE9+ -tuki (suositeltu).

en: Web design
fi: Verkkosuunnittelu

en: Webfont loading method
fi: Verkkofontien latausmenetelmä

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
fi: Verkkofontit (kuten Google Fontit) ladataan oletuksena tyylitiedostojen kautta. Valitse ”Verkkofonttilatain” välttääksesi FOUT:in (tyylittömän tekstin välähdys) piilottamalla verkkosivusi sisällön, kunnes kaikki verkkofontit on ladattu.

en: Webhook payload too large.
fi: Webhook-tiedot ovat liian suuret.

en: Webhook request failed with status code
fi: Webhook-pyyntö epäonnistui tilakoodilla

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Weekday
fi: Viikonpäivä

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa %s

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
fi: Mikä on tämän sivustonrakentajan nimi? Ja miksi valitsit sen?

en: When a Map ID is present, map styles are controlled via the %s.
fi: Kun kartan tunnus on määritetty, kartan tyylit hallitaan %s:n kautta.

en: When editing your popup template, you have to enable the "Info Box" setting under "Template Settings > Popup".
fi: Kun muokkaat popup-templatea, sinun täytyy ottaa käyttöön ”Infolaatikko”-asetus kohdasta ”Templaten Asetukset > Popup”.

en: When enabled, this field acts as a spam trap. It will not be visible to users, but will capture any bots that fill it out.
fi: Kun käytössä, tämä kenttä toimii roskapostiansana. Se ei ole näkyvissä käyttäjille, mutta se nappaa kaikki botit, jotka täyttävät sen.

en: When enabled, this query only runs when a live search is performed.
fi: Kun käytössä, tämä kysely suoritetaan vain reaaliaikaisen haun yhteydessä.

en: When pasting elements from another site that contain image or SVG files, placeholders are used by default. Enable to download the image from the source site. If the current user lacks SVG upload permissions, a placeholder SVG is used.
fi: Kun liitetään elementtejä toiselta sivustolta, jotka sisältävät kuva- tai SVG-tiedostoja, käytetään oletuksena paikanvaraajakuvia. Ota käyttöön ladataksesi kuvan lähdesiuvstolta. Jos nykyisellä käyttäjällä ei ole SVG-latausoikeuksia, käytetään SVG-paikanvaraajaa.

en: When rendering without wrapper your settings under the style tab won't have any effect.
fi: Kun renderöidään ilman käärettä, tyyliosion asetuksesi eivät vaikuta.

en: When someone visits a default WordPress authentication URL (%s), they are redirected to this selected page.
fi: Kun joku vierailee oletusarvoisessa WordPress-todennuksen URL-osoitteessa (%s), heidät ohjataan tälle valitulle sivulle.

en: When using dynamic data that contains formatted text (e.g. WYSIWYG field, or any other HTML tags such as p, div, headings, etc.), set the HTML tag to "div", not "p". Alternatively, use the Rich Text element.
fi: Kun käytät dynaamista dataa, joka sisältää muotoiltua tekstiä (esim. WYSIWYG-kenttä tai muita HTML-tageja kuten p, div, otsikot jne.), aseta HTML-tagi arvoon ”div”, ei ”p”. Vaihtoehtoisesti käytä Muotoiltu teksti -elementtiä.

en: Where to set the pagination parameter in the request.
fi: Mihin sivutusparametri asetetaan pyynnössä.

en: Where you defined the offset key. Bricks will retrieve the value from there.
fi: Missä määrittelit offset-avaimen. Bricks hakee arvon sieltä.

en: White space
fi: Tyhjä tila

en: Whitelist URLs
fi: Sallitut URL-osoitteet

en: Whoops, that page is gone
fi: Hups, tuo sivu on kadonnut

en: Wide
fi: Leveä

en: Widget
fi: Vimpain

en: Widget margin
fi: Widgetin marginaali

en: Widget title
fi: Widgetin otsikko

en: Widget title border
fi: Widgetin otsikon reunus

en: Widget title typography
fi: Widgetin otsikon typografia

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Width
fi: Leveys

en: Window
fi: Ikkuna

en: Window storage
fi: Ikkunan tallennus

en: Wireframes
fi: Rautalankamallit

en: Wireframes provide basic structural templates that serve as a starting point for designing a layout. They are based on classes and variables.
fi: Rautalankamallit tarjoavat perusrakenteellisia malleja, jotka toimivat lähtökohtana asettelun suunnittelussa. Ne perustuvat luokkiin ja muuttujiin.

en: Without attributes
fi: Ilman attribuutteja

en: Wonderful
fi: Mahtavaa

en: WooCommerce Template Hook
fi: WooCommerce Template-koukku

en: WooCommerce template hooks
fi: WooCommerce-mallin koukut

en: Woohoo
fi: Jippii

en: WordPress Environment
fi: WordPress-ympäristö

en: WordPress authentication page access
fi: WordPress-todennussivun käyttöoikeus

en: WordPress field
fi: WordPress-kenttä

en: Words limit
fi: Sanojen raja

en: Words per minute
fi: Sanaa minuutissa

en: Words per minutes
fi: Sanaa minuutissa

en: Would you like to import the variable categories as well?
fi: Haluatko tuoda myös muuttujakategoriat?

en: Wrap
fi: Rivitä

en: Wrap element
fi: Kääri elementti

en: Wrap reverse
fi: Käänteinen rivitys

en: Wrap your scripts in %s tags.
fi: Kääri skriptisi %s-tageihin.

en: Wrapper
fi: Kääre

en: X axis
fi: X-akseli

en: Y axis
fi: Y-akseli

en: Yeah
fi: Joo

en: Year: %s
fi: Vuosi: %s

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yep
fi: Jep

en: Yes
fi: Kyllä

en: You
fi: Sinä

en: You are about to delete all form submissions (including the database table). Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki lomakkeiden lähetykset (mukaan lukien tietokantataulun). Haluatko jatkaa?

en: You are about to delete all form submissions of form ID %s. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki lomakkeen ID %s lähetykset. Haluatko jatkaa?

en: You are about to delete all form submissions. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki lomakkeiden lähetykset. Haluatko jatkaa?

en: You are about to delete all template screenshots. Not your featured images, though. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki mallipohjien kuvakaappaukset. Ei kuitenkaan artikkelikuviasi. Haluatko jatkaa?

en: You are about to delete this capability. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa tätä kyvykkyyttä. Haluatko jatkaa?

en: You are about to fix the element database. Do you wish to proceed?
fi: Olet korjaamassa elementtitietokantaa. Haluatko jatkaa?

en: You are about to regenerate code signatures for all executable code on your website. Please ensure you have a recent backup before continuing. Do you wish to proceed?
fi: Olet uudelleengeneroimassa koodiallekirjoitukset kaikelle suoritettavalle koodille sivustollasi. Varmista, että sinulla on tuore varmuuskopio ennen jatkamista. Haluatko jatkaa?

en: You are about to regenerate indexes for all query filters. Do you wish to proceed?
fi: Olet uudelleengeneroimassa indeksit kaikille kyselysuodattimille. Haluatko jatkaa?

en: You are about to remove all index jobs. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki indeksointitehtävät. Haluatko jatkaa?

en: You are about to remove all selected icons from this set. Do you wish to proceed?
fi: Olet poistamassa kaikki valitut kuvakkeet tästä sarjasta. Haluatko jatkaa?

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
fi: Olet nollaamassa kaikki Bricksin globaalit asetukset. Haluatko jatkaa?

en: You are about to trigger Index Job. Do you wish to proceed?
fi: Olet käynnistämässä indeksointitehtävän. Haluatko jatkaa?

en: You are editing the selected global query settings. Changes to this global query apply to all instances throughout your website.
fi: Muokkaat valitun globaalin kyselyn asetuksia. Tähän globaaliin kyselyyn tehdyt muutokset vaikuttavat kaikkiin ilmentymiin koko sivustollasi.

en: You are missing out!
fi: Jäät paitsi jostain!

en: You are not allowed to add scripts.
fi: Skriptien lisääminen ei ole sallittua.

en: You are not allowed to uploads SVG files.
fi: Sinulla ei ole oikeutta ladata SVG-tiedostoja.

en: You are now running the latest version
fi: Käytössäsi on nyt uusin versio

en: You are viewing the first 1000 results. Perform search to see more.
fi: Näet ensimmäiset 1000 tulosta. Suorita haku nähdäksesi lisää.

en: You can manage code execution permissions under: %s
fi: Voit hallita koodin suoritusoikeuksia kohdassa: %s

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
fi: Voit hallita lisenssiäsi, päivittää maksutapaa ja tarkastella laskujasi suoraan %s:sta.

en: You can now manage your custom fonts using the new %s in the builder.
fi: Voit nyt hallita mukautettuja fonttejasi uudella %s:lla rakentajassa.

en: You can render API response data through dynamic data tags. Create custom-labeled dynamic data tags for the {query_api} tag by hovering over any key in the response above and and click the "+" icon. Those labeled tags are stored for you in your browser local storage, not in the database. They are therefore not available on other devices or browsers.
fi: Voit renderöidä API-vastausdataa dynaamisten datatagien avulla. Luo mukautetusti nimettyjä dynaamisia datatageja {query_api} -tagille viemällä hiiren minkä tahansa avaimen päälle vastauksessa ja klikkaamalla ”+” -kuvaketta. Nämä nimetyt tagit tallennetaan selaimesi paikalliseen tallennustilaan, ei tietokantaan. Ne eivät siksi ole käytettävissä muilla laitteilla tai selaimilla.

en: You can use the title attribute to provide a description of the expected input value to meet the "pattern" requirement set above.
fi: Voit käyttää title-attribuuttia antaaksesi kuvauksen odotetusta syötearvosta, joka täyttää yllä asetetun ”pattern”-vaatimuksen.

en: You did not select any action(s). So when this form is submitted nothing happens.
fi: Et valinnut yhtään toimintoa. Joten kun tämä lomake lähetetään, mitään ei tapahdu.

en: You do not have the required capability to perform this action.
fi: Sinulla ei ole vaadittua oikeutta suorittaa tätä toimintoa.

en: You don't have permission to perform this action.
fi: Sinulla ei ole oikeutta suorittaa tätä toimintoa.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can create posts through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
fi: Olet poistanut käyttöoikeustarkistukset käytöstä. Nyt kuka tahansa, mukaan lukien kirjautumattomat vierailijat, voi luoda artikkeleita tämän lomakkeen kautta. Tämä voi johtaa luvattomaan sisällön luomiseen, roskapostiin ja haitallisiin artikkeleihin, tietokannan saastumiseen ja mahdollisiin tietoturvauhkiin. Käytä tätä asetusta vain, jos sinulla on vaihtoehtoisia turvatoimia käytössä, lomake on suojatulla sivulla tai ymmärrät täysin tietoturvavaikutukset.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can edit the post through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
fi: Olet poistanut käyttöoikeustarkistukset käytöstä. Nyt kuka tahansa, mukaan lukien kirjautumattomat vierailijat, voi muokata artikkelia tämän lomakkeen kautta. Tämä voi johtaa luvattomaan sisällön luomiseen, roskapostiin ja haitallisiin artikkeleihin, tietokannan saastumiseen ja mahdollisiin tietoturvauhkiin. Käytä tätä asetusta vain, jos sinulla on vaihtoehtoisia turvatoimia käytössä, lomake on suojatulla sivulla tai ymmärrät täysin tietoturvavaikutukset.

en: You have set an icon, but no text. Please provide the "aria-label" for accessibility.
fi: Olet asettanut kuvakkeen, mutta et tekstiä. Anna ”aria-label” saavutettavuutta varten.

en: You have to add the "Checkout coupon" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout coupon is removed when this setting is enabled. The "Enable the use of coupon codes" WooCommerce setting under "General" must be active.
fi: Sinun on lisättävä ”Kassan alennuskuponki” -elementti itse Kassa-sivulle, sillä alkuperäinen WooCommerce-kassan alennuskuponki poistetaan, kun tämä asetus on käytössä. WooCommercen ”Ota alennuskoodien käyttö käyttöön” -asetuksen ”Yleiset”-kohdassa on oltava aktiivinen.

en: You have to add the "Checkout login" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout login is removed when this setting is enabled. The "Enable log-in during checkout" WooCommerce setting under "Accounts & Privacy" must be active.
fi: Sinun on lisättävä ”Kassan kirjautuminen” -elementti itse Kassa-sivulle, sillä alkuperäinen WooCommerce-kassan kirjautuminen poistetaan, kun tämä asetus on käytössä. WooCommercen ”Ota kirjautuminen käyttöön kassan aikana” -asetuksen ”Tilit ja yksityisyys” -kohdassa on oltava aktiivinen.

en: You have to add the "Notice" element yourself wherever necessary as all native WooCommerce notices are removed when this setting is enabled.
fi: Sinun on lisättävä ”Ilmoitus”-elementti itse tarvittaviin paikkoihin, sillä kaikki alkuperäiset WooCommerce-ilmoitukset poistetaan, kun tämä asetus on käytössä.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
fi: Et ole vielä rekisteröinyt yhtään mukautettua sivupalkkia.

en: YouTube video ID/URL
fi: YouTube-videon ID/URL

en: YouTube, Vimeo or file URL.
fi: YouTube, Vimeo tai tiedoston URL.

en: Your CSS files were automatically generated in the background.
fi: CSS-tiedostosi luotiin automaattisesti taustalla.

en: Your Email
fi: Sähköpostisi

en: Your Message
fi: Viestisi

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your Unsplash API key is not valid.
fi: Unsplash API-avaimesi ei ole kelvollinen.

en: Your account is inactive
fi: Tilisi on epäaktiivinen

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
fi: Liitetyt tiedostosi ylittävät 25 Mt:n maksimi lähetysrajan.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
fi: Liitetyt tiedostosi ylittävät palvelimesi maksimi lähetysrajan, joka on %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
fi: Selaimesi ei tue äänitagia.

en: Your browser does not support the video tag.
fi: Selaimesi ei tue videotagia.

en: Your builder capability doesn't allow you to access these settings.
fi: Rakentajan käyttöoikeutesi eivät salli näiden asetusten muokkaamista.

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa moderointia.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
fi: Kommenttisi odottaa moderointia. Tämä on esikatselu; kommenttisi tulee näkyviin, kun se on hyväksytty.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
fi: Viestisi tulee tähän. Mitä enemmän yksityiskohtia, sen parempi ;)

en: Your name (optional)
fi: Nimesi (valinnainen)

en: Your password
fi: Salasanasi

en: Your provided license key is invalid. Please deactivate and then reactivate your license.
fi: Annettu lisenssiavain on virheellinen. Ole hyvä ja deaktivoi ja sitten aktivoi lisenssisi uudelleen.

en: Your remote templates password is incorrect.
fi: Etämallipohjien salasanasi on virheellinen.

en: Your selected template is empty.
fi: Valitsemasi mallipohja on tyhjä.

en: Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.
fi: Teemasi (%s) sisältää vanhentuneita kopioita joistakin WooCommercen mallitiedostoista.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
fi: Latauskansiosi kirjoitusoikeudet ovat riittämättömät.

en: Your user role "%1$s" is not allowed to edit this post type with %2$s. Please get in touch with the site admin to change it.
fi: Käyttäjäroolillasi ”%1$s” ei ole oikeutta muokata tätä sisältötyyppiä %2$s-työkalulla. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään muuttaaksesi tätä.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
fi: Sivustollasi (%1$s) ei ole lupaa käyttää mallipohjia sivustolta %2$s

en: Your website does not match your license key. Please deactivate and then reactivate your license.
fi: Sivustosi ei vastaa lisenssiavaintasi. Ole hyvä ja deaktivoi ja sitten aktivoi lisenssisi uudelleen.

en: Z-index
fi: Z-indeksi

en: Zigzag
fi: Siksak

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: Zoom Control
fi: Zoomausohjain

en: Zoom in
fi: Zoomaus sisään

en: Zoom level
fi: Zoomaustaso

en: Zoom or close
fi: Zoomaa tai sulje

en: Zoom out
fi: Zoomaus ulos

en: add key after
fi: lisää avain tämän jälkeen

en: after
fi: jälkeen

en: alphanumeric characters only
fi: vain aakkosnumeerisia merkkejä

en: before
fi: ennen

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s %2$s

en: builder access
fi: rakentajan käyttöoikeus

en: by
fi: tekijä

en: carousel
fi: karuselli

en: cloned
fi: kloonattu

en: contains
fi: sisältää

en: dashed
fi: katkoviiva

en: deprecated
fi: vanhentunut

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: double
fi: kaksinkertainen

en: email
fi: sähköposti

en: experimental
fi: kokeellinen

en: hCaptcha key required! Add key in dashboard under: %s
fi: hCaptcha-avain vaaditaan! Lisää avain hallintapaneelissa kohdassa: %s

en: is
fi: on

en: is empty
fi: on tyhjä

en: is not
fi: ei ole

en: is not empty
fi: ei ole tyhjä

en: learn more
fi: lue lisää

en: legacy
fi: vanha

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
fi: uutta mallia on julkaistu sen jälkeen, kun peruit Bricksin.

en: not set
fi: ei asetettu

en: official roadmap
fi: virallisella tiekartalla

en: per month
fi: kuukaudessa

en: posts
fi: julkaisua

en: results for:
fi: tulosta haulle:

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
fi: J.n H:i

en: set
fi: asetettu

en: slide
fi: dia

en: will be using this constant
fi: käyttää tätä vakiota

en: wp_remote_post request failed. Please check your server configuration. Required for query filters.
fi: wp_remote_post pyyntö epäonnistui. Tarkista palvelimesi asetukset. Vaaditaan hakusuodattimia varten.

en: x-axis
fi: x-akseli

en: y-axis
fi: y-akseli

en: your account
fi: tilillesi
