Bricks Internationalisation - en to sv_SE translation catalogue (3821 entries)

en: "%s" imported.
sv_SE: “%s” importerad.

en: "Coming soon" mode (HTTP status code 200) indicates that your site is available for search engine indexing.
sv_SE: “Kommer snart”-läge (HTTP-statuskod 200) indikerar att din webbplats är tillgänglig för sökmotorindexering.

en: "Maintenance" mode (HTTP status code 503) indicates that your site is temporary unavailable, signaling search engines to come back later.
sv_SE: “Underhålls” läge (HTTP-statuskod 503) indikerar att din webbplats är tillfälligt otillgänglig, vilket signalerar till sökmotorer att komma tillbaka senare.

en: "Page Number" uses page numbers, "Offset" uses an offset value.
sv_SE: "Sidnummer" använder sidnummer, "Offset" använder ett offsetvärde.

en: %1$d orphaned elements found across %2$d posts. Click "Clean up all orphaned elements" to remove all orphaned elements from your site. Please backup your site before you proceed.
sv_SE: %1$d övergivna element hittades i %2$d inlägg. Klicka på “Rensa upp alla övergivna element” för att ta bort alla övergivna element från din webbplats. Vänligen säkerhetskopiera din webbplats innan du fortsätter.

en: %1$s about %2$s in the Bricks Academy.
sv_SE: %1$s om %2$s i Bricks Academy.

en: %1$s data for "%2$s" deleted.
sv_SE: %1$s-data för “%2$s” raderad.

en: %1$s is not enabled for post type "%2$s". Go to "%3$s > %4$s" to enable this post type.
sv_SE: %1$s är inte aktiverad för posttypen “%2$s”. Gå till “%3$s > %4$s” för att aktivera denna posttyp.

en: %1$s of %2$s
sv_SE: %1$s av %2$s

en: %1$s out of %2$s global elements components were already converted to components.
sv_SE: %1$s av %2$s globala element var redan konverterade till komponenter.

en: %1$s out of %2$s global elements have been converted to components.
sv_SE: %1$s av %2$s globala element har konverterats till komponenter.

en: %1$s requires PHP version %2$s+.
sv_SE: %1$s kräver PHP-version %2$s+.

en: %d class permanently deleted | %d classes permanently deleted
sv_SE[0]: %d klass permanent raderad
sv_SE[1]: %d klasser permanent raderade

en: %d orphaned elements found
sv_SE: %d övergivna element hittades

en: %s added to this button if there is no active filter.
sv_SE: %s läggs till denna knapp om det inte finns något aktivt filter.

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s allow you to render custom pages for the user login, registration, lost and reset password.
sv_SE: %s låter dig rendera anpassade sidor för användarinloggning, registrering, glömt lösenord och återställning av lösenord.

en: %s are best configured before you start working on your site.
sv_SE: %s konfigureras bäst innan du börjar arbeta med din webbplats.

en: %s component block
sv_SE: %s komponentblock

en: %s components
sv_SE: %s komponenter

en: %s components in the block editor
sv_SE: %s komponenter i blockredigeraren

en: %s file
sv_SE: %s-fil

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sv_SE: %s arbetar för närvarande med detta inlägg, vilket innebär att du inte kan göra ändringar om du inte tar över.

en: %s layout
sv_SE: %s-layout

en: %s settings
sv_SE: %s inställningar

en: %s typography
sv_SE: %s typografi

en: %s will be added to the most relevant HTML node.
sv_SE: %s kommer att läggas till i den mest relevanta HTML-noden.

en: %s. Set template conditions or enable default templates.
sv_SE: %s. Ställ in mallvillkor eller aktivera standardmallar.

en: %s. Template conditions precede default templates.
sv_SE: %s. Templatevillkor har företräde framför standardtemplates.

en: %s: New contact form message
sv_SE: %s: Nytt meddelande från kontaktformulär

en: (Cancel Reply)
sv_SE: (avbryt svar)

en: (Function)
sv_SE: (funktion)

en: (no title)
sv_SE: (ingen titel)

en: 1 comment | %1$s comments
sv_SE[0]: 1 kommentar
sv_SE[1]: %1$s kommentarer

en: 1 day
sv_SE: 1 dag

en: 1 hour
sv_SE: 1 timme

en: 1 week
sv_SE: 1 vecka

en: 20GB web space
sv_SE: 20 GB webbutrymme

en: 30 minutes
sv_SE: 30 minuter

en: 404 Error Page
sv_SE: 404-felsida

en: A class with the same internal ID, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
sv_SE: En klass med samma interna ID, men olika inställningar, finns redan på den här webbplatsen. Du måste antingen åsidosätta den befintliga klassen på din webbplats eller kassera den här importerade versionen.

en: A class with the same name, but different settings, already exists on this site. You must either override the existing class on your site or discard this imported version.
sv_SE: En klass med samma namn, men olika inställningar, finns redan på den här webbplatsen. Du måste antingen åsidosätta den befintliga klassen på din webbplats eller kassera den här importerade versionen.

en: A font variation with this weight and style already exists.
sv_SE: En typsnittvariation med denna vikt och stil finns redan.

en: A list of native actions on the selected hook that will be removed by Bricks.
sv_SE: En lista över inbyggda åtgärder på den valda kroken som kommer att tas bort av Bricks.

en: ACF Date picker, for example, uses Ymd.
sv_SE: ACF Datumväljare använder till exempel Ymd.

en: ACF Get Row Layout
sv_SE: ACF Hämta radlayout

en: AJAX add to cart
sv_SE: AJAX lägg till i varukorg

en: AJAX loader
sv_SE: AJAX-laddare

en: API endpoint is not set or invalid.
sv_SE: API-endpoint är inte inställd eller ogiltig.

en: API key
sv_SE: API-nyckel

en: API keys
sv_SE: API-nycklar

en: API settings
sv_SE: API-inställningar

en: Absolute header
sv_SE: Absolut rubrik

en: Accept
sv_SE: Acceptera

en: Accepts multiple addresses separated by comma
sv_SE: Accepterar flera adresser separerade med komma

en: Access breakpoints manager
sv_SE: Åtkomst till brytpunktshanteraren

en: Access class manager
sv_SE: Åtkomst till klasshanteraren

en: Access color palettes
sv_SE: Åtkomst till färgpaletter

en: Access content (HTML) settings
sv_SE: Åtkomst till innehållsinställningar (HTML)

en: Access element conditions
sv_SE: Åtkomst till elementvillkor

en: Access element hide
sv_SE: Åtkomst till att dölja element

en: Access element interactions
sv_SE: Åtkomst till elementinteraktioner

en: Access font manager
sv_SE: Åtkomst till teckensnittshanteraren

en: Access icon manager
sv_SE: Åtkomst till ikonhanteraren

en: Access page settings
sv_SE: Åtkomst till sidinställningar

en: Access pseudos & selectors
sv_SE: Åtkomst till pseudos & selektorer

en: Access query loop builder
sv_SE: Åtkomst till frågeloopbyggaren

en: Access query manager
sv_SE: Hantering av åtkomstfrågor

en: Access remote templates
sv_SE: Åtkomst till fjärrmallar

en: Access revisions
sv_SE: Åtkomst till revisioner

en: Access style (CSS) settings
sv_SE: Åtkomst till stilinställningar (CSS)

en: Access template settings
sv_SE: Åtkomst till mallinställningar

en: Access theme styles
sv_SE: Åtkomst till temats stilar

en: Access variable manager
sv_SE: Åtkomst till variabelhanteraren

en: Accordion
sv_SE: Dragspel

en: Accordion layout at breakpoint
sv_SE: Dragspelslayout vid brytpunkt

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account creation on "My account" page is not enabled.
sv_SE: Kontoskapande på sidan “Mitt konto” är inte aktiverat.

en: Across sessions
sv_SE: Över sessioner

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Action URL
sv_SE: Åtgärds-URL

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Actions after successful form submit
sv_SE: Åtgärder efter lyckad formulärinskickning

en: Activate license
sv_SE: Aktivera licens

en: Activate your account
sv_SE: Aktivera ditt konto

en: Activate your license to edit with Bricks, receive one-click updates, and access to all community templates.
sv_SE: Aktivera din licens för att redigera med Bricks, få enkla uppdateringar och tillgång till alla community-mallar.

en: Activation status
sv_SE: Aktiveringsstatus

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active Filters
sv_SE: Aktiva filter

en: Active Plugins
sv_SE: Aktiva tillägg

en: Active Tab
sv_SE: Aktiv flik

en: Active background
sv_SE: Aktiv bakgrund

en: Active border
sv_SE: Aktiv kant

en: Active box shadow
sv_SE: Aktiv skugga

en: Active class
sv_SE: Aktiv klass

en: Active classes
sv_SE: Aktiva klasser

en: Active color
sv_SE: Aktiv färg

en: Active filter
sv_SE: Aktivt filter

en: Active filters
sv_SE: Aktiva filter

en: Active filters count
sv_SE: Antal aktiva filter

en: Active rating icon
sv_SE: Aktiv betygsikon

en: Active rating typography
sv_SE: Aktiv betygstypografi

en: Active styles
sv_SE: Aktiva stilar

en: Active typography
sv_SE: Aktiv typografi

en: Adaptive height
sv_SE: Anpassningsbar höjd

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add "%root%" via keyboard shortcut "r + TAB".
sv_SE: Lägg till “%root%” via kortkommandot “r + TAB”.

en: Add "brx_code_errors" as an URL parameter to show PHP errors if needed.
sv_SE: Lägg till “brx_code_errors” som en URL-parameter för att visa PHP-fel vid behov.

en: Add "position: relative" as needed
sv_SE: Lägg till “position: relative” vid behov

en: Add / Search for
sv_SE: Lägg till / sök efter

en: Add / Search for templates
sv_SE: Lägg till / Sök efter mallar

en: Add Item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add New Custom Font
sv_SE: Lägg till nytt anpassat teckensnitt

en: Add New Template
sv_SE: Lägg till ny template

en: Add New Template Bundle
sv_SE: Lägg till nytt template-paket

en: Add New Template Tag
sv_SE: Lägg till ny template-tagg

en: Add a "Toggle" element to your page that targets this Offcanvas to open it.
sv_SE: Lägg till ett “Växla”-element på din sida som riktar sig mot denna offcanvas för att öppna den.

en: Add a font variant
sv_SE: Lägg till en teckensnittsvariant

en: Add at least two colors to create a gradient.
sv_SE: Lägg till minst två färger för att skapa en gradient.

en: Add context
sv_SE: Lägg till kontext

en: Add context to dates on archive templates.
sv_SE: Lägg till kontext till datum på arkivmallar.

en: Add context to title on archive/search templates.
sv_SE: Lägg till kontext till titeln på arkiv/sökmallar.

en: Add custom headers in JSON format. Leave empty for default headers.
sv_SE: Lägg till anpassade rubriker i JSON-format. Lämna tomt för standardrubriker.

en: Add element ID as needed
sv_SE: Lägg till element-ID vid behov

en: Add elements
sv_SE: Lägg till element

en: Add images
sv_SE: Lägg till bilder

en: Add larger variable
sv_SE: Lägg till större variabel

en: Add meta query
sv_SE: Lägg till metafråga

en: Add new capability
sv_SE: Lägg till ny rättighet

en: Add parameters to be sent in the request body.
sv_SE: Lägg till parametrar som ska skickas i meddelandetexten.

en: Add prefix
sv_SE: Lägg till prefix

en: Add products to cart to see cross-sells.
sv_SE: Lägg till produkter i varukorgen för att se korsförsäljning.

en: Add smaller variable
sv_SE: Lägg till mindre variabel

en: Add suffix
sv_SE: Lägg till suffix

en: Add taxonomy query
sv_SE: Lägg till taxonomifråga

en: Add to cart
sv_SE: Lägg i varukorg

en: Add to favorites
sv_SE: Lägg till i favoriter

en: Add to icon set
sv_SE: Lägg till i ikonuppsättning

en: Add your first color to this palette by selecting a color value above and then click "Save".
sv_SE: Lägg till din första färg i den här paletten genom att välja ett färgvärde ovan och klicka sedan på “Spara”.

en: Add your offcanvas content in here
sv_SE: Lägg till ditt offcanvas-innehåll här

en: Added
sv_SE: Tillagd

en: Added to cart
sv_SE: Lagd i varukorgen

en: Added to icon. If there is no icon, it will be added to the overlay.
sv_SE: Läggs till i ikonen. Om det inte finns någon ikon läggs den till i överlagringen.

en: Added to the search form as hidden input fields.
sv_SE: Läggs till i sökformuläret som dolda inmatningsfält.

en: Adding
sv_SE: Lägger till

en: Adding to cart
sv_SE: Lägger till i kundvagnen

en: Additional info
sv_SE: Ytterligare information

en: Additional information
sv_SE: Ytterligare information

en: Additional parameters
sv_SE: Ytterligare parametrar

en: Additional properties
sv_SE: Ytterligare egenskaper

en: Additional target elements
sv_SE: Ytterligare målelement

en: Address
sv_SE: Adress

en: Addresses
sv_SE: Adresser

en: Adds inline CSS to %s tag.
sv_SE: Lägger till inline CSS till %s-taggen.

en: Adds scripts right after opening %s tag.
sv_SE: Lägger till skript direkt efter den öppnande %s-taggen.

en: Adds scripts right before closing %s tag.
sv_SE: Lägger till skript precis före den avslutande %s-taggen.

en: Admin email
sv_SE: Admin-email

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Administrator role is not allowed as a security precaution.
sv_SE: Administratörsrollen är inte tillåten som en säkerhetsåtgärd.

en: Adobe fonts
sv_SE: Adobe-typsnitt

en: After
sv_SE: Efter

en: After order review heading
sv_SE: Efter orderöversiktens rubrik

en: After title
sv_SE: Efter titel

en: Ajax loader
sv_SE: Ajax-laddare

en: Ajax loader animation
sv_SE: Animering av Ajax-laddare

en: Ajax loader desc
sv_SE: Ajax-laddare desc

en: Ajax loader selector
sv_SE: Väljare för Ajax-laddare

en: Alert
sv_SE: Varning

en: Align
sv_SE: Justera

en: Align content
sv_SE: Justera innehåll

en: Align cross axis
sv_SE: Justera tväraxel

en: Align horizontal
sv_SE: Justera horisontellt

en: Align items
sv_SE: Justera objekt

en: Align main axis
sv_SE: Justera huvudaxel

en: Align self
sv_SE: Justera själv

en: Align tables
sv_SE: Justera tabeller

en: Align vertical
sv_SE: Justera vertikalt

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All %s
sv_SE: Alla %s

en: All Code elements, SVG elements (source: code), and Query editor instances now require code signatures.
sv_SE: Alla Kodelement, SVG-element (källa: kod) och instanser av Frågeredigeraren kräver nu kodsignaturer.

en: All Custom Fonts
sv_SE: Alla anpassade teckensnitt

en: All Template Bundles
sv_SE: Alla template-paket

en: All Template Tags
sv_SE: Alla template-taggar

en: All Templates
sv_SE: Alla templates

en: All archives
sv_SE: Alla arkiv

en: All author posts
sv_SE: Alla författarens inlägg

en: All code instances
sv_SE: Alla kodinstanser

en: All components are enabled in the block editor.
sv_SE: Alla komponenter är aktiverade i blockredigeraren.

en: All headings
sv_SE: Alla rubriker

en: All index jobs removed
sv_SE: Alla indexeringsjobb borttagna

en: All indexing jobs completed.
sv_SE: Alla indexeringsjobb slutförda.

en: All revisions deleted
sv_SE: Alla revideringar borttagna

en: All right
sv_SE: Okej

en: All selected elements must have the same parent
sv_SE: Alla valda element måste ha samma överordnade element

en: All sides linked
sv_SE: Alla sidor länkade

en: All template types
sv_SE: Alla malltyper

en: All terms
sv_SE: Alla termer

en: Allow other sites to browse and insert your templates from their template library. Restrict template access via "Whitelist URLs" and "Password Protection" settings below.
sv_SE: Tillåt andra webbplatser att bläddra och infoga dina mallar från deras mallbibliotek. Begränsa mallåtkomst via inställningarna “Vitlistade URL:er” och “Lösenordsskydd” nedan.

en: Allow specific user roles or individual users to execute code.
sv_SE: Tillåt specifika användarroller eller enskilda användare att köra kod.

en: Allow the element's normal click behavior (like following links) instead of blocking it.
sv_SE: Tillåt elementets normala klickbeteende (som att följa länkar) istället för att blockera det.

en: Allow user to change and execute code through the Code element
sv_SE: Tillåt användare att ändra och köra kod genom Kod-elementet

en: Allow user to upload SVG files
sv_SE: Tillåt användare att ladda upp SVG-filer

en: Allowed file formats
sv_SE: Tillåtna filformat

en: Alphabetically
sv_SE: Alfabetiskt

en: Alternate images
sv_SE: Växla bilder

en: Alternative to Latitude/Longitude fields
sv_SE: Alternativ till Latitud/Longitud-fälten

en: Although it's super tempting to start editing with Bricks right away, you'll have a much better experience quickly going over the "Getting Started" section of the Bricks Academy on how to use Bricks most productively.
sv_SE: Även om det är väldigt frestande att börja redigera med Bricks direkt, kommer du att få en mycket bättre upplevelse genom att snabbt gå igenom avsnittet “Kom igång” i Bricks Academy om hur du använder Bricks mest produktivt.

en: Always
sv_SE: Alltid

en: Always show
sv_SE: Visa alltid

en: Always shows in builder for editing.
sv_SE: Visas alltid i byggaren för redigering.

en: Always visible
sv_SE: Alltid synlig

en: Always visible in builder for styling purpose.
sv_SE: Alltid synlig i byggaren för stilsättning.

en: Amazing
sv_SE: Fantastiskt

en: An error occurred while cleaning up orphaned elements.
sv_SE: Ett fel inträffade vid upprensning av övergivna element.

en: An error occurred while scanning for orphaned elements.
sv_SE: Ett fel inträffade vid sökning efter övergivna element.

en: An error occurred, please try again later.
sv_SE: Ett fel inträffade, försök igen senare.

en: An error occurred.
sv_SE: Ett fel inträffade.

en: And
sv_SE: Och

en: Angle in °
sv_SE: Vinkel i °

en: Anim. Typing
sv_SE: Anim. Skrivande

en: Animation delay
sv_SE: Animationsfördröjning

en: Animation duration
sv_SE: Animationslängd

en: Animation end
sv_SE: Animation slut

en: Animation in ms
sv_SE: Animation i ms

en: Animation speed in ms
sv_SE: Animationshastighet i ms

en: Another user
sv_SE: En annan användare

en: Any
sv_SE: Valfri

en: Any breakpoint
sv_SE: Valfri brytpunkt

en: Any option text
sv_SE: Text för alla alternativ

en: Applicable to heading or button "Style" setting only. Create & use global colors through your own custom "Color palette".
sv_SE: Gäller endast för inställningen “Stil” för rubrik eller knapp. Skapa och använd globala färger genom din egen anpassade “Färgpalett”.

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply on
sv_SE: Tillämpa på

en: Apply preview
sv_SE: Använd förhandsvisning

en: Apply spacing inside
sv_SE: Tillämpa mellanrum inuti

en: Apply to
sv_SE: Tillämpa på

en: Apply to child pages
sv_SE: Tillämpa på undersidor

en: Apply to child terms
sv_SE: Tillämpa på undertermer

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Archive (products)
sv_SE: Arkiv (produkter)

en: Archive description
sv_SE: Arkivbeskrivning

en: Archive post types
sv_SE: Arkivinläggstyper

en: Archive terms
sv_SE: Arkivtermer

en: Archive title
sv_SE: Arkivtitel

en: Archive type
sv_SE: Arkivtyp

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Archives: %s
sv_SE: Arkiv: %s

en: Are you sure that you want to delete this breakpoint?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här brytpunkten?

en: Are you sure you want to delete the Bricks-generated data for this %s?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera Bricks-genererade data för detta %s?

en: Are you sure you want to delete this category? Deleting it also deletes all variables in this category.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här kategorin? Om du raderar den raderas även alla variabler i kategorin.

en: Are you sure you want to delete this font and all of its font variation files?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta typsnitt och alla dess typsnittsvariationsfiler?

en: Are you sure you want to delete this icon set?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna ikonuppsättning?

en: Are you sure you want to move this font to the trash?
sv_SE: Är du säker på att du vill flytta detta typsnitt till papperskorgen?

en: Are you sure you want to remove all orphaned elements from your site? This action cannot be undone. Please perform a backup of your site before you proceed.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort alla övergivna element från din webbplats? Denna åtgärd kan inte ångras. Vänligen gör en säkerhetskopia av din webbplats innan du fortsätter.

en: Are you sure you want to remove this icon?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här ikonen?

en: Are you sure you want to unlink this component?
sv_SE: Är du säker på att du vill koppla loss den här komponenten?

en: Arguments
sv_SE: Argument

en: Arrows
sv_SE: Pilar

en: Articles could not be loaded. Please visit the official knowledge base:
sv_SE: Artiklar kunde inte laddas. Besök den officiella kunskapsbasen:

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Asides
sv_SE: Sidnoteringar

en: Aspect ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Assign/unassign global classes
sv_SE: Tilldela/ta bort globala klasser

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Attachment Page
sv_SE: Bilaga-sida

en: Attribute
sv_SE: Attribut

en: Attributes
sv_SE: Attribut

en: Attribution
sv_SE: Erkännande

en: Attribution Control
sv_SE: Kontroll av tilldelning

en: Audio
sv_SE: Ljud

en: August
sv_SE: Augusti

en: Author
sv_SE: Författare

en: Author ID
sv_SE: Författar-ID

en: Author archive URL
sv_SE: URL till författararkiv

en: Author avatar
sv_SE: Författaravatar

en: Author bio
sv_SE: Författarbiografi

en: Author email
sv_SE: Författarens e-post

en: Author meta
sv_SE: Författarmetadata

en: Author name
sv_SE: Författarnamn

[ctx: Author name]
en: Name
sv_SE: Namn

en: Author website
sv_SE: Författarens webbplats

en: Author: %s
sv_SE: Författare: %s

en: Authorization
sv_SE: Auktorisering

en: Auto height
sv_SE: Autohöjd

en: Auto log in user
sv_SE: Logga in användaren automatiskt

en: Auto login after activation
sv_SE: Automatisk inloggning efter aktivering

en: Auto poster
sv_SE: Automatisk affisch

en: Auto scroll element into view
sv_SE: Auto-scrolla element i vy

en: Auto toggle child terms
sv_SE: Auto-växla undertermer

en: Auto width
sv_SE: Automatisk bredd

en: Auto-generated if form only requires email address for registration.
sv_SE: Autogenereras om formuläret endast kräver e-postadress för registrering.

en: Autocomplete
sv_SE: Autokomplettering

en: Autogenerated if no password is required/submitted.
sv_SE: Autogenereras om inget lösenord krävs/skickas in.

en: Automatically adjust the map view to fit all markers when markers are added or removed.
sv_SE: Justera automatiskt kartvyn för att passa alla markörer när markörer läggs till eller tas bort.

en: Autoplay
sv_SE: Autouppspelning

en: Autoplay delay in ms
sv_SE: Autoplay-fördröjning i ms

en: Autoplay is not supported when using preview image.
sv_SE: Automatisk uppspelning stöds inte när förhandsgranskningsbild används.

en: Autosave
sv_SE: Autosparande

en: Autosave by
sv_SE: Autosparning av

en: Autosave interval (seconds)
sv_SE: Intervall för autosparande (sekunder)

en: Available via "+" action icon & right-click context menu.
sv_SE: Tillgängligt via “+”-åtgärdsikonen och högerklicksmenyn.

en: Available via "Layout" action icon.
sv_SE: Tillgängligt via “Layout”-åtgärdsikonen.

en: Available via keyboard shortcut & right-click context menu.
sv_SE: Tillgängligt via tangentbordsgenväg och högerklicksmenyn.

en: Avatar border
sv_SE: Avatarkant

en: Avatar box shadow
sv_SE: Avatarskugga

en: Avatar image of %s
sv_SE: Avatarbild för %s

en: Avatar position
sv_SE: Avatarposition

en: Avatar size
sv_SE: Avatarstorlek

en: Avoid using in combination with third-party filter plugins.
sv_SE: Undvik att använda i kombination med filterplugins från tredje part.

en: Aye
sv_SE: Jajamän

en: BCC email address
sv_SE: BCC email-adress

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Back delay in ms
sv_SE: Backfördröjning i ms

en: Back speed in ms
sv_SE: Backningshastighet i ms

en: Back to Top
sv_SE: Tillbaka till toppen

en: Back to builder
sv_SE: Tillbaka till byggaren

en: Back to icon sets
sv_SE: Tillbaka till ikonuppsättningar

en: Back to import manager
sv_SE: Tillbaka till importhanteraren

en: Back to settings
sv_SE: Tillbaka till inställningar

en: Backdrop
sv_SE: Bakgrund

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background active
sv_SE: Bakgrund aktiv

en: Background attachment
sv_SE: Bakgrundsfästning

en: Background blend mode
sv_SE: Bakgrundsblandningsläge

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background custom size
sv_SE: Anpassad storlek för bakgrund

en: Background filters
sv_SE: Bakgrundsfilter

en: Background image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background position
sv_SE: Bakgrundsposition

en: Background repeat
sv_SE: Bakgrundsupprepning

en: Background size
sv_SE: Bakgrundsstorlek

en: Background video
sv_SE: Bakgrundsvideo

en: Bar
sv_SE: Fält

en: Bar background color
sv_SE: Fältets bakgrundsfärg

en: Bar border
sv_SE: Fältkant

en: Bar color
sv_SE: Stapelfärg

en: Bar height
sv_SE: Fälthöjd

en: Base breakpoint
sv_SE: Basbryttpunkt

en: Base font size
sv_SE: Grundtextstorlek

en: Baseline
sv_SE: Baslinje

en: Baseline step
sv_SE: Baslinje steg

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Basic Text
sv_SE: Grundläggande text

en: Beautiful
sv_SE: Vackert

en: Before
sv_SE: Före

en: Before order review heading
sv_SE: Före orderöversiktens rubrik

en: Before payment
sv_SE: Före betalning

en: Before you deactivate Bricks could you let me know why? I'd love to incorporate your feedback to improve Bricks. Thank you so much!
sv_SE: Innan du avaktiverar Bricks, kan du berätta varför? Jag skulle gärna ta del av din återkoppling för att förbättra Bricks. Tack så mycket!

en: Berlin, Germany
sv_SE: Berlin, Tyskland

en: Billing address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Black
sv_SE: Svart

en: Block editor
sv_SE: Blockredaktör

en: Block not available
sv_SE: Blocket är inte tillgängligt

en: Blockquote
sv_SE: Citat

en: Blockquote border
sv_SE: Citat-ram

en: Blockquote margin
sv_SE: Citat-marginal

en: Blockquote padding
sv_SE: Citat-padding

en: Blockquote typography
sv_SE: Citat-typografi

en: Blur
sv_SE: Oskärpa

en: Body (footer) scripts
sv_SE: Skript i kroppen (sidfot)

en: Body (header) scripts
sv_SE: Skript i kroppen (sidhuvud)

en: Body - Heading
sv_SE: Innehåll - rubrik

en: Body parameters
sv_SE: Body parametrar

en: Body scripts are added right after opening %s tag.
sv_SE: Skript i kroppen läggs till precis efter den öppnande %s-taggen.

en: Body typography
sv_SE: Brödtext-typografi

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Border
sv_SE: Kant

en: Border / Box Shadow
sv_SE: Kant / lådskugga

en: Border color
sv_SE: Kantfärg

en: Border width
sv_SE: Rambredd

en: Both
sv_SE: Båda

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Bottom / End
sv_SE: Botten / slut

en: Bottom center
sv_SE: Nedre mitten

en: Bottom left
sv_SE: Nedre vänster

en: Bottom right
sv_SE: Nedre höger

en: Box list
sv_SE: Rutlista

en: Box shadow
sv_SE: Skuggeffekt

en: Boxed
sv_SE: Boxad

en: Boxed max. width
sv_SE: Boxad max. bredd

en: Breadcrumb
sv_SE: Brödsmula

en: Breadcrumbs
sv_SE: Brödsmulor

en: Breakpoint already exists
sv_SE: Breakpoint finns redan

en: Breakpoint label must start with a letter.
sv_SE: Breakpoint-etikett måste börja med en bokstav.

en: Brightness
sv_SE: Ljusstyrka

en: Brilliant
sv_SE: Briljant

en: Browse
sv_SE: Bläddra

en: Browse Media Library
sv_SE: Bläddra i mediebiblioteket

en: Browse Unsplash
sv_SE: Bläddra i Unsplash

en: Browser
sv_SE: Webbläsare

en: Browser storage
sv_SE: Webbläsarlagring

en: Builder
sv_SE: Byggare

en: Builder access
sv_SE: Åtkomst till byggare

en: Builder capabilities
sv_SE: Byggarrättigheter

en: Builder mode
sv_SE: Byggarläge

en: Built in icon sets
sv_SE: Inbyggda ikonuppsättningar

en: Built-in icon sets
sv_SE: Inbyggda ikonuppsättningar

en: Bulk actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulk edit
sv_SE: Massredigering

en: Bullet List
sv_SE: Punktlista

en: Bulleted list
sv_SE: Punktlista

en: Bundle
sv_SE: Paket

en: Bundles
sv_SE: Paket

en: Butt
sv_SE: Rumpan

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button background
sv_SE: Knappbakgrund

en: Button border
sv_SE: Knappram

en: Button box shadow
sv_SE: Knappskugga

en: Button link
sv_SE: Knapplänk

en: Button size
sv_SE: Knappstorlek

en: Button style
sv_SE: Knappstil

en: Button text
sv_SE: Knapptext

en: Button typography
sv_SE: Knapptypografi

en: Button width
sv_SE: Knappbredd

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Buy product
sv_SE: Köp produkt

en: By default, covers entire available width.
sv_SE: Täcker som standard hela tillgänglig bredd.

en: By default, form fields are validated on input, blur and submit.
sv_SE: Som standard valideras formulärfält vid inmatning, blur och skicka.

en: By default, only the most specific theme style is loaded. To load all theme styles whose conditions are met, select "Load all matching theme styles".
sv_SE: Som standard laddas endast den mest specifika tematiska stilen. För att ladda alla tematiska stilar vars villkor uppfylls, välj “Ladda alla matchande tematiska stilar”.

en: By default, the favorite fonts are listed first in the font-family options. To show only the favorite fonts, select "Show favorites only" at %s.
sv_SE: Som standard listas favorittypsnitt först i typsnittsfamiljsalternativen. För att endast visa favorittypsnitt, välj “Visa endast favoriter” vid %s.

en: By default, the min/max values are dynamically set based on each filter query loop results. Disable this feature so the min/max values are only set initially.
sv_SE: Som standard sätts min/max-värdena dynamiskt baserat på resultaten från varje filterfrågeslinga. Inaktivera denna funktion så att min/max-värdena endast ställs in initialt.

en: By default, this icon is always visible and rotates 90° when the accordion item is expanded. To display different icons for each state, duplicate this icon and set the "Show" option to "Collapsed" for one and "Expanded" for the other.
sv_SE: Som standard är denna ikon alltid synlig och roterar 90° när dragspelsobjektet är utfällt. För att visa olika ikoner för varje tillstånd, duplicera denna ikon och ställ in “Visa”-alternativet till “Ihopfälld” för en och “Utfälld” för den andra.

en: By default, users can access the default WordPress auth pages by adding %1$s to the URL, bypassing custom authentication pages. Enable this setting to remove this bypass option and always use your custom authentication pages and behavior as set above.
sv_SE: Som standard kan användare komma åt WordPress standardautentiseringssidor genom att lägga till %1$s till URL:en, vilket kringgår anpassade autentiseringssidor. Aktivera denna inställning för att ta bort detta förbigångsalternativ och alltid använda dina anpassade autentiseringssidor och beteenden som anges ovan.

en: Byline
sv_SE: Undertitel

en: Bypass maintenance
sv_SE: Kringgå underhåll

en: CSS Filters
sv_SE: CSS-filter

en: CSS ID
sv_SE: CSS-ID

en: CSS Selector
sv_SE: CSS-väljare

en: CSS class
sv_SE: CSS-klass

en: CSS classes
sv_SE: CSS-klasser

en: CSS files processed
sv_SE: CSS-filer behandlade

en: CSS filter
sv_SE: CSS-filter

en: CSS is automatically wrapped in style tags.
sv_SE: CSS är automatiskt insvept i style-taggar.

en: CSS loading method
sv_SE: CSS-laddningsmetod

en: CSS selector
sv_SE: CSS-väljare

en: CSS selector of the element to insert the AJAX loader into.
sv_SE: CSS-väljare för elementet som AJAX-laddaren ska infogas i.

en: CSS selectors
sv_SE: CSS-selektorer

en: Cache duration
sv_SE: Cache-varaktighet

en: Cache query loops
sv_SE: Cacha frågeloops

en: Calculation method
sv_SE: Beräkningsmetod

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Can also be set globally via theme styles.
sv_SE: Kan också ställas in globalt via temats stilar.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Canvas
sv_SE: Arbetsyta

en: Capabilities
sv_SE: Behörigheter

en: Capability
sv_SE: Behörighet

en: Capitalize
sv_SE: Gör till versaler

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Caption type
sv_SE: Bildtextstyp

en: Carousel
sv_SE: Karusell

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Cart Cross-sells
sv_SE: Korsförsäljning i varukorgen

en: Cart Details
sv_SE: Varukorgsdetaljer

en: Cart contents
sv_SE: Varukorgsinnehåll

en: Cart count
sv_SE: Antal i varukorg

en: Cart coupon
sv_SE: Varukorgskupong

en: Cart cross sells
sv_SE: Korsförsäljning med kundvagn

en: Cart items
sv_SE: Varukorgsartiklar

en: Cart product name
sv_SE: Varukorgsproduktnamn

en: Cart product quantity
sv_SE: Varukorgsproduktkvantitet

en: Cart product subtotal
sv_SE: Delsumma för varor i kundvagnen

en: Cart remove product
sv_SE: Ta bort produkt från varukorg

en: Cart subtotal
sv_SE: Varukorgens delsumma

en: Cart totals
sv_SE: Varukorgssumma

en: Cart update
sv_SE: Uppdatera kundvagn

en: Cart updated
sv_SE: Varukorg uppdaterad

en: Cascade layer
sv_SE: Kaskadlager

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Categories & Tags
sv_SE: Kategorier & taggar

en: Categories deleted
sv_SE: Kategorier borttagna

en: Categories imported
sv_SE: Kategorier importerade

en: Categorize
sv_SE: Kategorisera

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category: %s
sv_SE: Kategori: %s

en: Center
sv_SE: Centrera

en: Center center
sv_SE: Centrera mitten

en: Center left
sv_SE: Centrera vänster

en: Center mode
sv_SE: Centrerat läge

en: Center right
sv_SE: Centrera höger

en: Champ
sv_SE: Mästare

en: Change content
sv_SE: Ändra innehåll

en: Change image
sv_SE: Ändra bild

en: Characters per minute
sv_SE: Tecken per minut

en: Chart size in px
sv_SE: Diagramstorlek i px

en: Chats
sv_SE: Chattar

en: Check for orphaned elements on builder save
sv_SE: Kontrollera efter föräldralösa element vid byggarsparande

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Checkout coupon
sv_SE: Kassans kupong

en: Checkout customer details
sv_SE: Kassans kunduppgifter

en: Checkout login
sv_SE: Kassa inloggning

en: Checkout order payment
sv_SE: Kassans orderbetalning

en: Checkout order review
sv_SE: Kassans orderöversikt

en: Checkout order table
sv_SE: Kassans ordertabell

en: Checkout thank you
sv_SE: Kassans tack-sida

en: Checks for %1$s on builder save to check for orphaned elements. Always checked on load regardless of this setting. Can also be manually enabled by adding %2$s to the builder URL.
sv_SE: Kontrollerar efter %1$s vid byggarsparande för att hitta föräldralösa element. Kontrolleras alltid vid inläsning oavsett denna inställning. Kan även aktiveras manuellt genom att lägga till %2$s till byggar-URL:en.

en: Child of
sv_SE: Underordnad till

en: Childless
sv_SE: Utan underordnade

en: Childless terms only
sv_SE: Endast barnlösa villkor

en: Choose a color for this attribute term
sv_SE: Välj en färg för denna attributterm

en: Choose a color for this attribute value.
sv_SE: Välj en färg för detta attributvärde.

en: Choose an image for this attribute term
sv_SE: Välj en bild för denna attributterm

en: Choose an image for this attribute value.
sv_SE: Välj en bild för detta attributvärde.

en: Choose at which breakpoint do you want to start showing this popup or on which specific breakpoints.
sv_SE: Välj vid vilken brytpunkt du vill börja visa denna popup eller på vilka specifika brytpunkter.

en: Choose files
sv_SE: Välj filer

en: Choose how passwords are managed. "Template password" uses this template's password to protect content according to template conditions. "Post password" protects content that has an individual post password set. "Template & post password" uses the template password, but individual post passwords will be used instead if set.
sv_SE: Välj hur lösenord ska hanteras. “Template-lösenord” använder denna templates lösenord för att skydda innehåll enligt templatevillkoren. “Inläggslösenord” skyddar innehåll som har ett individuellt inläggslösenord inställt. “Template- och inläggslösenord” använder template-lösenordet, men individuella inläggslösenord kommer att användas istället om de är inställda.

en: Choose how to display product variations.
sv_SE: Välj hur produktvariationer ska visas.

en: Choose image
sv_SE: Välj bild

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Class
sv_SE: Klass

en: Class "%s" has been moved to trash but your modifications are kept.
sv_SE: Klassen “%s” har flyttats till papperskorgen men dina ändringar behålls.

en: Class found in trash
sv_SE: Klass hittades i papperskorgen

en: Class name
sv_SE: Klassnamn

en: Class name already exists
sv_SE: Klassnamnet finns redan

en: Classes
sv_SE: Klasser

en: Classes discarded
sv_SE: Klasser kasserade

en: Classes duplicated
sv_SE: Klasser duplicerade

en: Classes found
sv_SE: Klasser hittade

en: Classes renamed
sv_SE: Klasser omdöpta

en: Clause name
sv_SE: Satsnamn

en: Clause name description
sv_SE: Klausulens namn Beskrivning

en: Clean
sv_SE: Rensa

en: Clean up
sv_SE: Städa upp

en: Clean up all orphaned elements
sv_SE: Rensa upp alla övergivna element

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear all
sv_SE: Rensa allt

en: Clear filter
sv_SE: Rensa filter

en: Clear form
sv_SE: Rensa formulär

en: Clear gallery
sv_SE: Töm bildgalleri

en: Clear non-existing dynamic data
sv_SE: Rensa icke-existerande dynamiska data

en: Click
sv_SE: Klick

en: Click "Accept" to use the incoming database changes. Click "Discard" to save your current builder data instead.
sv_SE: Klicka på “Acceptera” för att använda de inkommande databasändringarna. Klicka på “Kassera” för att istället spara dina nuvarande byggdata.

en: Click "Continue filter index" to immediately run any remaining/queued filter index jobs instead of waiting for the next WP cronjob.
sv_SE: Klicka på “Fortsätt filterindex” för att omedelbart köra eventuella återstående/köade filterindex-jobb istället för att vänta på nästa WP-cronjobb.

en: Click "Regenerate filter index" to regenerate the query filter index for your entire website.
sv_SE: Klicka på “Återskapa filterindex” för att återskapa frågefiltreringindexet för hela din webbplats.

en: Click me
sv_SE: Klicka här

en: Click on any element to add it to your canvas.
sv_SE: Klicka på valfritt element för att lägga till det på din canvas.

en: Click on any element to add it to your popup.
sv_SE: Klicka på valfritt element för att lägga till det i din popup.

en: Click or hover
sv_SE: Klick eller hover

en: Click the "+" icon to add your first condition.
sv_SE: Klicka på “+”-ikonen för att lägga till ditt första villkor.

en: Click the "+" icon to add your first interaction.
sv_SE: Klicka på “+”-ikonen för att lägga till din första interaktion.

en: Click the "Generate variables" button to auto-generate all your fluid typography variables.
sv_SE: Klicka på knappen "Generera variabler" för att automatiskt generera alla dina variabler för flytande typografi.

en: Click the button above to retrieve all Code element, SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances and review the code for every page, template, etc.
sv_SE: Klicka på knappen ovan för att hämta alla kodelementinstanser, SVG-elementinstanser (kod), frågeredigerare och “echo”-tagginstanser och granska koden för varje sida, mall, etc.

en: Click the button to retrieve a list of all global element instances. Then review and convert them to components either individually, in bulk, or by manually unlinking them in the builder. Once done, please delete all global elements from the elements panel in the builder.
sv_SE: Klicka på knappen för att hämta en lista över alla instanser av globala element. Granska och konvertera dem sedan till komponenter antingen individuellt, i bulk eller genom att manuellt koppla bort dem i byggaren. När du är klar, vänligen ta bort alla globala element från elementpanelen i byggaren.

en: Click this button to remove all index jobs. Useful if your index jobs are stuck due to unknown reasons. You should regenerate the filter index afterwards.
sv_SE: Klicka på denna knapp för att ta bort alla indexjobb. Användbart om dina indexjobb har fastnat av okända anledningar. Du bör återskapa filterindexet efteråt.

en: Click to apply the latest filter settings. This ensures all filter options are up-to-date.
sv_SE: Klicka för att tillämpa de senaste filterinställningarna. Detta säkerställer att alla filteralternativ är uppdaterade.

en: Click to download
sv_SE: Klicka för att ladda ner

en: Click to set preview content.
sv_SE: Klicka för att ställa in förhandsvisningsinnehåll.

en: Clone
sv_SE: Klona

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close (ESC)
sv_SE: Stäng (ESC)

en: Close after
sv_SE: Stäng efter

en: Close button
sv_SE: Stäng-knapp

en: Close color
sv_SE: Stängningsfärg

en: Close icon
sv_SE: Stängningsikon

en: Close mini cart
sv_SE: Stäng minivarukorg

en: Close mobile menu
sv_SE: Stäng mobilmeny

en: Close on
sv_SE: Stäng vid

en: Close popup on click
sv_SE: Stäng popup-fönstret vid klick

en: Close position
sv_SE: Stängningsposition

en: Close search
sv_SE: Stäng sök

en: Close size
sv_SE: Stängningsstorlek

en: Closest corner
sv_SE: Närmaste hörn

en: Closest side
sv_SE: Närmaste sida

en: Cloud
sv_SE: Moln

en: Cloudflare Turnstile API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Cloudflare Turnstile API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Cluster
sv_SE: Kluster

en: Code
sv_SE: Kod

en: Code control
sv_SE: Kodkontroll

en: Code execution
sv_SE: Kodkörning

en: Code execution has been explicitly disabled by the %s filter. This filter is currently overriding your Bricks settings.
sv_SE: Kodkörning har uttryckligen inaktiverats av %s-filtret. Detta filter åsidosätter för närvarande dina Bricks-inställningar.

en: Code execution is disabled
sv_SE: Kodkörning är inaktiverad

en: Code execution not allowed.
sv_SE: Kodkörning ej tillåten.

en: Code execution, if needed, must be explicitly enabled.
sv_SE: Kodexekvering måste uttryckligen aktiveras om det behövs.

en: Code execution: Disabled by default
sv_SE: Kodkörning: Inaktiverad som standard

en: Code review
sv_SE: Kodgranskning

en: Code signatures
sv_SE: Kodsignaturer

en: Code signatures are locked.
sv_SE: Kodsignaturer är låsta.

en: Code signatures regenerated successfully.
sv_SE: Kodsignaturer regenererade framgångsrikt.

en: Code signed
sv_SE: Kodsignerad

en: Code that requires execution only runs when it has a valid code signature.
sv_SE: Kod som kräver exekvering körs endast när den har en giltig kodsignatur.

en: Collapse
sv_SE: Fäll ihop

en: Collapse inactive
sv_SE: Fäll ihop inaktiva

en: Collapse on page load
sv_SE: Fäll ihop vid sidladdning

en: Collapsed
sv_SE: Ihopfälld

en: Color
sv_SE: Färg

en: Color #%s
sv_SE: Färg #%s

en: Color close
sv_SE: Färg på stängning

en: Color editor
sv_SE: Färgredigerare

en: Color palette
sv_SE: Färgpalett

en: Color preview
sv_SE: Färgförhandsvisning

en: Color stop
sv_SE: Färgstopp

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Column
sv_SE: Kolumn

en: Column gap
sv_SE: Kolumnavstånd

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Coming soon
sv_SE: Kommer snart

en: Comma-separated list of results per page options.
sv_SE: Kommaseparerad lista med alternativ för resultat per sida.

en: Command palette
sv_SE: Kommandopalett

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Comment count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigering

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Comments are disabled.
sv_SE: Kommentarer är inaktiverade.

en: Common classes
sv_SE: Vanliga klasser

en: Common taxonomies
sv_SE: Gemensamma taxonomier

en: Community templates
sv_SE: Community-mallar

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: Compare
sv_SE: Jämför

en: Compare with
sv_SE: Jämför med

en: Component
sv_SE: Komponent

en: Component %s
sv_SE: Komponent %s

en: Component configured but preview unavailable
sv_SE: Komponent konfigurerad men förhandsgranskning inte tillgänglig

en: Component preview error
sv_SE: Fel vid förhandsgranskning av komponent

en: Component preview unavailable
sv_SE: Förhandsgranskning av komponent inte tillgänglig

en: Components
sv_SE: Komponenter

en: Condition
sv_SE: Villkor

en: Conditions
sv_SE: Villkor

en: Conditions always run before query loop.
sv_SE: Villkor körs alltid innan frågans loop.

en: Conditions don't run in the builder.
sv_SE: Villkor körs inte i byggaren.

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Configure "Marker: Type" on the connected "Map" element to render text or image markers. The settings below will precede the settings on the "Map" element.
sv_SE: Konfigurera “Markör: Typ” på det anslutna “Karta”-elementet för att rendera text- eller bildmarkörer. Inställningarna nedan kommer att ha företräde framför inställningarna på “Karta”-elementet.

en: Configure the API settings to retrieve data from an API endpoint.
sv_SE: Konfigurera API-inställningarna för att hämta data från en API-slutpunkt.

en: Configure the scale generator as per your requirements.
sv_SE: Konfigurera skalgeneratorn enligt dina krav.

en: Configure your API settings (URL, etc.) and fetch data to view and work with the API response data.
sv_SE: Konfigurera dina API-inställningar (URL, etc.) och hämta data för att visa och arbeta med API-svarsdata.

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Confirmation
sv_SE: Bekräftelse

en: Confirmation email
sv_SE: Bekräftelsemejl

en: Conflict
sv_SE: Konflikt

en: Conflict: Class "%s" has been permanently deleted by another user.
sv_SE: Konflikt: Klassen “%s” har raderats permanent av en annan användare.

en: Conflict: Some classes exist in both trash and active classes
sv_SE: Konflikt: Några klasser finns i både papperskorgen och aktiva klasser

en: Conflicts
sv_SE: Konflikter

en: Congrats
sv_SE: Grattis

en: Conic
sv_SE: Konisk

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connect property
sv_SE: Anslut egenskap

en: Connect the CSS ID to a property to set it on an per-instance basis to avoid same ID conflicts.
sv_SE: Koppla CSS-ID:t till en egenskap för att ställa in det per instans för att undvika konflikter med samma ID.

en: Connect the form fields to the post data that you want to create on form submit.
sv_SE: Koppla formulärfälten till de inläggsdata som du vill skapa när formuläret skickas in.

en: Connect the form fields to the post data that you want to update on form submit.
sv_SE: Koppla formulärfälten till de inläggsdata som du vill uppdatera när formuläret skickas in.

en: Connected property
sv_SE: Ansluten egenskap

en: Construct the selector you want to create from the node tree below by toggling the relevant selectors.
sv_SE: Skapa väljaren du vill skapa från nodträdet nedan genom att växla relevanta väljare.

en: Contact form
sv_SE: Kontaktformulär

en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contain
sv_SE: Innehåll

en: Container
sv_SE: Behållare

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content align horizontal
sv_SE: Justera innehåll horisontellt

en: Content align vertical
sv_SE: Justera innehåll vertikalt

en: Content background
sv_SE: Innehållsbakgrund

en: Content border
sv_SE: Innehållsram

en: Content box shadow
sv_SE: Innehållsskugga

en: Content goes here ..
sv_SE: Innehåll kommer här ..

en: Content loaded
sv_SE: Innehåll laddat

en: Content margin
sv_SE: Innehållsmarginal

en: Content padding
sv_SE: Innehållsutfyllnad

en: Content selector
sv_SE: Innehållsväljare

en: Content text align
sv_SE: Textjustering för innehåll

en: Content type
sv_SE: Innehållstyp

en: Content typography
sv_SE: Innehållstypografi

en: Content width
sv_SE: Innehållsbredd

en: Context ID
sv_SE: Kontext-ID

en: Context type
sv_SE: Kontexttyp

en: Contextual spacing
sv_SE: Kontextuellt avstånd

en: Contextual spacing applies a top margin to elements with a preceding sibling within embedded content.
sv_SE: Kontextuell mellanrum tillämpar en övre marginal på element med ett föregående syskon inom inbäddat innehåll.

en: Contextual spacing targets embedded content (Rich Text, Post Content, WooCommerce). Use this field to apply contextual spacing to additional selectors, separated by commas.
sv_SE: Kontextuellt mellanrum riktar sig mot inbäddat innehåll (Rich Text, Inläggsinnehåll, WooCommerce). Använd detta fält för att tillämpa kontextuellt mellanrum på ytterligare selektorer, separerade med kommatecken.

en: Continue index job
sv_SE: Fortsätt indexjobb

en: Continue on error
sv_SE: Fortsätt vid fel

en: Contrast
sv_SE: Kontrast

en: Control dropdown element text.
sv_SE: Kontrollera dropdownelementets text.

en: Control group visibility
sv_SE: Kontrollera gruppsynlighet

en: Control panel
sv_SE: Kontrollpanel

en: Control when to show the global classes import manager when pasting elements, importing classes or templates.
sv_SE: Kontrollera när importhanteraren för globala klasser ska visas när element klistras in, klasser importeras eller mallar importeras.

en: Controls
sv_SE: Kontroller

en: Convert
sv_SE: Konvertera

en: Convert "Container" to new "Section" & "Block" elements
sv_SE: Konvertera “Container” till nya “Section”- & “Block”-element

en: Convert Block editor data into Bricks data and vice versa.
sv_SE: Konvertera Block editor-data till Bricks-data och vice versa.

en: Convert element IDs & classes
sv_SE: Konvertera element-ID:n och klasser

en: Convert template on import/insert from Container to new layout elements structure
sv_SE: Konvertera mall vid import/infogande från Container till ny layout-elementstruktur

en: Convert templates
sv_SE: Konvertera mallar

en: Convert to components
sv_SE: Konvertera till komponenter

en: Convert variation dropdowns to color/image/label swatches on the add to cart element.
sv_SE: Konvertera variationsrullgardinsmenyer till färg-/bild-/etikettswitchar på lägg till i varukorg-elementet.

en: Converter
sv_SE: Konverterare

en: Cookie consent
sv_SE: Samtycke för cookies

en: Cool
sv_SE: Häftigt

en: Coordinates
sv_SE: Koordinater

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Copied to clipboard
sv_SE: Kopierad till urklipp

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy & paste the "My Templates Access" password provided by the remote site in here.
sv_SE: Kopiera och klistra in lösenordet för “åtkomst till Mina Templates” som tillhandahålls av den fjärranslutna webbplatsen här.

en: Copy CSS selector
sv_SE: Kopiera CSS-väljare

en: Copy and paste the code below into your Bricks child theme to allow those functions to be called through the "echo" tag. Remove the function names you don't want to allow. Explore the %s documentation for more code examples such as using regex for more flexible echo tag checks, etc.
sv_SE: Kopiera och klistra in koden nedan i ditt Bricks-barntema för att tillåta dessa funktioner att anropas genom “echo”-taggen. Ta bort de funktionsnamn du inte vill tillåta. Utforska %s-dokumentationen för fler kodexempel, såsom att använda regex för mer flexibla echo-taggkontroller, etc.

en: Copy the element ID you want to toggle and paste it into the "CSS selector" setting below.
sv_SE: Kopiera element-ID:t du vill växla och klistra in det i inställningen “CSS-väljare” nedan.

en: Copy to clipboard
sv_SE: Kopiera till urklipp

en: Copy+paste code from one of the maps over at %s
sv_SE: Kopiera och klistra in kod från en av kartorna på %s

en: Copy/paste element attributes
sv_SE: Kopiera/klistra in elementattribut

en: Copy/paste element conditions
sv_SE: Kopiera/klistra in elementvillkor

en: Copy/paste element interactions
sv_SE: Kopiera/klistra in elementinteraktioner

en: Copy/paste element styles
sv_SE: Kopiera/klistra in elementstilar

en: Copy/paste elements
sv_SE: Kopiera/klistra in element

en: Copy/paste global class styles
sv_SE: Kopiera/klistra in globala klassstilar

en: Corrupted filter element database has been fixed
sv_SE: Korrupterad filterelement-databas har åtgärdats

en: Count
sv_SE: Räkna

en: Count from
sv_SE: Räkna från

en: Count to
sv_SE: Räkna till

en: Countdown
sv_SE: Nedräkning

en: Counter
sv_SE: Räknare

en: Coupon
sv_SE: Kupong

en: Coupon applied
sv_SE: Kupong använd

en: Coupon message
sv_SE: Kupongmeddelande

en: Coupon removed
sv_SE: Kupong borttagen

en: Coupons are disabled. To enable coupons go to %1$sWooCommerce settings%2$s
sv_SE: Kuponger är inaktiverade. För att aktivera kuponger, gå till %1$sWooCommerce-inställningar%2$s

en: Cover
sv_SE: Täck

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create and manage an unlimited number of custom sidebars. Add sidebars in the builder using the "Sidebar" element.
sv_SE: Skapa och hantera ett obegränsat antal anpassade sidofält. Lägg till sidofält i byggaren med hjälp av “Sidofält”-elementet.

en: Create component
sv_SE: Skapa komponent

en: Create components
sv_SE: Skapa komponenter

en: Create global classes
sv_SE: Skapa globala klasser

en: Create icon set
sv_SE: Skapa ikonuppsättning

en: Create new sidebar
sv_SE: Skapa nytt sidofält

en: Create new template:
sv_SE: Skapa ny mall:

en: Create post
sv_SE: Skapa inlägg

en: Create properties and connect them to your component settings to customize a component instance.
sv_SE: Skapa egenskaper och anslut dem till dina komponentinställningar för att anpassa en komponentinstans.

en: Create property
sv_SE: Skapa egenskap

en: Create template
sv_SE: Skapa mall

en: Create templates
sv_SE: Skapa mallar

en: Create your own builder mode via CSS variables.
sv_SE: Skapa ditt eget byggarläge via CSS-variabler.

en: Create your own elements
sv_SE: Skapa dina egna element

en: Create, edit and use global queries inside any query loop throughout your website. Changes to a global query apply to all instances throughout your website.
sv_SE: Skapa, redigera och använd globala frågor i en frågeslinga på hela webbplatsen. Ändringar i en global fråga gäller för alla instanser på hela webbplatsen.

en: Create/select a fluid typography category (i.e. Headings, Text).
sv_SE: Skapa/välja en flytande typografikategori (t.ex. rubriker, text).

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Cropped
sv_SE: Beskuren

en: Cross sells
sv_SE: Korsförsäljning

en: Cross-sells
sv_SE: Korsförsäljning

en: Cube
sv_SE: Kub

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Currency position
sv_SE: Valutaposition

en: Current
sv_SE: Nuvarande

en: Current URL
sv_SE: Nuvarande URL

en: Current date
sv_SE: Aktuellt datum

en: Current interaction ID
sv_SE: Aktuellt interaktions-ID

en: Current job
sv_SE: Aktuellt jobb

en: Current layout
sv_SE: Nuvarande layout

en: Current location
sv_SE: Nuvarande placering

en: Current page
sv_SE: Aktuell sida

en: Current post author
sv_SE: Nuvarande inläggsförfattare

en: Current post term
sv_SE: Nuvarande inläggstermin

en: Current version by
sv_SE: Nuvarande version av

en: Current width
sv_SE: Nuvarande bredd

en: Currently all matching theme styles are loaded. To load only the most specific theme style, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
sv_SE: För närvarande laddas alla matchande temastiler. För att endast ladda den mest specifika temastilen, justera dina inställningar under “Temastil: Laddningsmetod”.

en: Currently only the most specific theme style is loaded. To load all matching theme styles, adjust your settings under "Theme styles: Loading method".
sv_SE: För närvarande laddas endast den mest specifika temastilen. För att ladda alla matchande temastilar, justera dina inställningar under “Temastilar: Laddningsmetod”.

en: Currently previewing content from "%s".
sv_SE: För närvarande förhandsgranskas innehåll från “%s”.

en: Cursor
sv_SE: Muspekare

en: Cursor character
sv_SE: Markör-tecken

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom CSS and JavaScript added below are loaded on your entire website.
sv_SE: Anpassad CSS och JavaScript som läggs till nedan laddas på hela din webbplats.

en: Custom Font
sv_SE: Anpassat teckensnitt

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom alt text
sv_SE: Anpassad alt-text

en: Custom attributes
sv_SE: Anpassade attribut

en: Custom authentication pages
sv_SE: Anpassade autentiseringssidor

en: Custom breakpoints
sv_SE: Anpassade brytpunkter

en: Custom capabilities
sv_SE: Anpassade behörigheter

en: Custom caption
sv_SE: Anpassad bildtext

en: Custom code
sv_SE: Anpassad kod

en: Custom elements
sv_SE: Anpassade element

en: Custom email address
sv_SE: Anpassad email-adress

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to create the post.
sv_SE: Anpassat felmeddelande som visas när den aktuella användaren inte har den kapacitet som krävs för att skapa inlägget.

en: Custom error message to display when the current user does not have the required capability to edit the post.
sv_SE: Anpassat felmeddelande som visas när den aktuella användaren inte har den kapacitet som krävs för att redigera inlägget.

en: Custom field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom fields integration
sv_SE: Integration av anpassade fält

en: Custom font
sv_SE: Anpassat typsnitt

en: Custom fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Custom icon sets
sv_SE: Anpassade ikonuppsättningar

en: Custom language switchers
sv_SE: Anpassade språkväljare

en: Custom link
sv_SE: Anpassad länk

en: Custom links
sv_SE: Anpassade länkar

en: Custom location only takes effect on the frontend. Ensure this element is placed at the top of this template so the element can hook on the desire location successfully.
sv_SE: Anpassad placering påverkar endast frontend. Se till att detta element placeras överst i denna mall så att elementet kan kopplas till önskad placering framgångsrikt.

en: Custom map style
sv_SE: Anpassad kartstil

en: Custom options
sv_SE: Anpassade alternativ

en: Custom preview text
sv_SE: Anpassad förhandsvisningstext

en: Custom redirect URL
sv_SE: Anpassad omdirigeringsadress

en: Custom shape
sv_SE: Anpassad form

en: Custom size
sv_SE: Anpassad storlek

en: Custom styles
sv_SE: Anpassade stilar

en: Custom tag
sv_SE: Anpassad tagg

en: Custom text
sv_SE: Anpassad text

en: Custom title
sv_SE: Anpassad titel

en: Custom video player
sv_SE: Anpassad videospelare

en: Customer details
sv_SE: Kunduppgifter

en: Customise this breadcrumb structure for specific post types.
sv_SE: Anpassa denna brödsmulestruktur för specifika inläggstyper.

en: Customize details for sharing this URL on social media.
sv_SE: Anpassa detaljer för delning av denna URL på sociala medier.

en: Customize how the data is structured. Leave empty to send all form fields.
sv_SE: Anpassa hur datan struktureras. Lämna tomt för att skicka alla formulärfält.

en: Customize in "Settings" group.
sv_SE: Anpassa i gruppen “Inställningar”.

en: Customize lightbox: Settings > Theme Styles > General
sv_SE: Anpassa lightbox: Inställningar > Temastilar > Allmänt

en: Customize the language switcher from your WordPress dashboard
sv_SE: Anpassa språkväljaren från din WordPress-kontrollpanel

en: Danger
sv_SE: Fara

en: Danger color
sv_SE: Farofärg

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Dark color
sv_SE: Mörk färg

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Dashed
sv_SE: Streckad

en: Data format
sv_SE: Dataformat

en: Data source
sv_SE: Datakälla

en: Database
sv_SE: Databas

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date & time
sv_SE: Datum & tid

en: Date Reached
sv_SE: Datum uppnått

en: Date format
sv_SE: Datumformat

en: Date range
sv_SE: Datumintervall

en: Datepicker
sv_SE: Datumväljare

en: Datetime
sv_SE: Datum och tid

en: Day: %s
sv_SE: Dag: %s

en: Deactivate license
sv_SE: Inaktivera licens

en: Debounce
sv_SE: Fördröjning

en: Decimal places
sv_SE: Decimaler

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default capabilities
sv_SE: Standardbehörigheter

en: Default center of the map.
sv_SE: Standardcentrum för kartan.

en: Default color for terms without a specific color
sv_SE: Standardfärg för termer utan en specifik färg

en: Default query
sv_SE: Standardfråga

en: Default sorting
sv_SE: Standardsortering

en: Default tab
sv_SE: Standardflik

en: Default templates are disabled
sv_SE: Standardmallar är inaktiverade

en: Default templates are enabled
sv_SE: Standardmallar är aktiverade

en: Default: 60 seconds. Minimum autosave interval is 15 seconds.
sv_SE: Standard: 60 sekunder. Minsta intervall för autosparande är 15 sekunder.

en: Define a unique, more readable URL parameter name for this filter.
sv_SE: Definiera ett unikt, mer läsbart URL-parameternamn för detta filter.

en: Delay
sv_SE: Fördröjning

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Bricks data
sv_SE: Radera Bricks-data

en: Delete all
sv_SE: Ta bort alla

en: Delete components
sv_SE: Radera komponenter

en: Delete database table
sv_SE: Ta bort databastabell

en: Delete elements
sv_SE: Radera element

en: Delete global classes
sv_SE: Radera globala klasser

en: Delete icon
sv_SE: Ta bort ikon

en: Delete permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Delete revisions
sv_SE: Radera revisioner

en: Delete screenshots
sv_SE: Ta bort skärmbilder

en: Delete selected
sv_SE: Ta bort valda

en: Delete templates
sv_SE: Radera mallar

en: Delete this sidebar
sv_SE: Ta bort detta sidofält

en: Deleted
sv_SE: Raderad

en: Deprecated
sv_SE: Föråldrad

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description lightbox video
sv_SE: Beskrivning lightbox-video

en: Description typography
sv_SE: Beskrivningstypografi

en: Descriptive name for viewing submissions on the "%s" page.
sv_SE: Beskrivande namn för att visa inlämningar på sidan “%s”.

en: Descriptive name of your API connection.
sv_SE: Beskrivande namn på din API-anslutning.

en: Descriptive text of this page. Displayed in search engine results. Recommended: 50 - 300 characters.
sv_SE: Beskrivande text för denna sida. Visas i sökmotorresultat. Rekommenderas: 50 - 300 tecken.

en: Deselect
sv_SE: Avmarkera

en: Design sets
sv_SE: Designuppsättningar

en: Desktop
sv_SE: Dator

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Determines how components are made available in the block editor.
sv_SE: Bestämmer hur komponenter ska göras tillgängliga i blockredigeraren.

en: Determines what happens when someone visits a default WordPress authentication URL (%s). Only applies when custom pages above have been set. Caution: If hiding default paths, remember your custom page URLs to avoid lockout.
sv_SE: Avgör vad som händer när någon besöker en standard WordPress-autentiserings-URL (%s). Gäller endast när anpassade sidor ovan har angetts. Varning: Om du döljer standardsökvägar, kom ihåg dina anpassade sidors URL:er för att undvika utelåsning.

en: Determines which slide should be active if the carousel has multiple slides in a page.
sv_SE: Avgör vilken bild som ska vara aktiv om karusellen har flera bilder på en sida.

en: Developer
sv_SE: Utvecklare

en: Did you explore the %1$s? Or get in touch with me via %2$s?
sv_SE: Utforskade du %1$s? Eller kontaktade du mig via %2$s?

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Directory is created in your "uploads" directory if it doesn't exist.
sv_SE: Katalogen skapas i din “uploads”-katalog om den inte finns.

en: Directory name
sv_SE: Katalognamn

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable "Skip links"
sv_SE: Inaktivera “Hoppa över länkar”

en: Disable Bricks Open Graph meta tags
sv_SE: Inaktivera Bricks Open Graph-metataggar

en: Disable Bricks SEO meta tags
sv_SE: Inaktivera Bricks SEO-metataggar

en: Disable Bricks cascade layer (discouraged)
sv_SE: Inaktivera Bricks kaskadlager (avråds)

en: Disable CSS variables manager
sv_SE: Inaktivera hanteraren för CSS-variabler

en: Disable Default UI
sv_SE: Inaktivera standardgränssnitt

en: Disable Google Fonts
sv_SE: Inaktivera Google Fonts

en: Disable URL parameter filter
sv_SE: Inaktivera URL-parameterfilter

en: Disable WP REST API render
sv_SE: Inaktivera WP REST API-rendering

en: Disable WooCommerce builder
sv_SE: Inaktivera WooCommerce-byggaren

en: Disable WordPress custom fields in dropdown
sv_SE: Inaktivera WordPress anpassade fält i rullgardinsmenyn

en: Disable auto focus
sv_SE: Inaktivera autofokus

en: Disable auto min/max value
sv_SE: Inaktivera auto min/max-värde

en: Disable auto-expand
sv_SE: Inaktivera automatisk expandering

en: Disable autosave
sv_SE: Inaktivera autosparande

en: Disable backdrop
sv_SE: Inaktivera bakgrunden

en: Disable capability checks
sv_SE: Inaktivera kapacitetskontroller

en: Disable chaining element & global class
sv_SE: Inaktivera kedjning av element och global klass

en: Disable class chaining
sv_SE: Inaktivera klasskedjning

en: Disable clickable POI
sv_SE: Inaktivera klickbara intressepunkter

en: Disable coupon message
sv_SE: Inaktivera kupongmeddelande

en: Disable cross sells
sv_SE: Inaktivera korsförsäljning

en: Disable custom authentication page bypass
sv_SE: Inaktivera förbigång av anpassad autentiseringssida

en: Disable default templates
sv_SE: Inaktivera standardmallar

en: Disable element spacing
sv_SE: Inaktivera elementavstånd

en: Disable embed
sv_SE: Inaktivera inbäddning

en: Disable emojis
sv_SE: Inaktivera emojis

en: Disable footer
sv_SE: Inaktivera sidfot

en: Disable for WordPress data
sv_SE: Inaktivera för WordPress-data

en: Disable for logged-in users
sv_SE: Inaktivera för inloggade användare

en: Disable form validation
sv_SE: Inaktivera formulärvalidering

en: Disable global class manager
sv_SE: Inaktivera hanteraren för globala klasser

en: Disable global classes
sv_SE: Inaktivera globala klasser

en: Disable globally
sv_SE: Inaktivera globalt

en: Disable header
sv_SE: Inaktivera sidhuvud

en: Disable icon
sv_SE: Inaktivera ikon

en: Disable image
sv_SE: Inaktivera bild

en: Disable jQuery migrate
sv_SE: Inaktivera jQuery migrate

en: Disable lazy load
sv_SE: Inaktivera lazy load

en: Disable lazy loading
sv_SE: Inaktivera lazy loading

en: Disable link
sv_SE: Inaktivera länk

en: Disable login message
sv_SE: Inaktivera inloggningsmeddelande

en: Disable navigation
sv_SE: Inaktivera navigering

en: Disable popups
sv_SE: Inaktivera popups

en: Disable product gallery lightbox
sv_SE: Inaktivera produktgalleriets lightbox

en: Disable product gallery zoom
sv_SE: Inaktivera produktgallerizoom

en: Disable query merge
sv_SE: Inaktivera frågsammanslagning

en: Disable text
sv_SE: Inaktivera text

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Disabled (default)
sv_SE: Inaktiverad (standard)

en: Disabled: Insert below existing content.
sv_SE: Inaktiverad: Infoga under befintligt innehåll.

en: Disabled: Keep original image filename.
sv_SE: Inaktiverad: Behåll originalbildens filnamn.

en: Disabled: Show placeholder images.
sv_SE: Inaktiverad: Visa platshållarbilder.

en: Disables the %s. While this may maintain compatibility with certain existing setups, we strongly recommend leaving this option OFF for optimal functionality and future compatibility.
sv_SE: Inaktiverar %s. Även om detta kan bibehålla kompatibilitet med vissa befintliga konfigurationer, rekommenderar vi starkt att lämna detta alternativ AV för optimal funktionalitet och framtida kompatibilitet.

en: Disallowed keyword found
sv_SE: Otillåtet nyckelord hittades

en: Discard
sv_SE: Kassera

en: Discarded
sv_SE: Kasserad

en: Disconnect
sv_SE: Koppla bort

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Dismissable
sv_SE: Avfärdningsbar

en: Display
sv_SE: Visning

en: Display name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display names as
sv_SE: Visa namn som

en: Display on breakpoints
sv_SE: Visning på brytpunkter

en: Display the object type (e.g. "acf_related_writers", "mb_page-to-user") in the query loop type dropdown.
sv_SE: Visa objekttypen (t.ex. “acf_related_writers”, “mb_page-to-user”) i rullgardinsmenyn för frågeloopstyp.

en: Displayed in URL. All lowercase. Use dashes instead of spaces.
sv_SE: Visas i URL. Endast gemener. Använd bindestreck istället för mellanslag.

en: Displayed in search results, social networks and web browser. Recommended: Max. 60 characters.
sv_SE: Visas i sökresultat, sociala nätverk och webbläsare. Rekommenderat: Max. 60 tecken.

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Do not close this window, the process is running in the background.
sv_SE: Stäng inte detta fönster, processen körs i bakgrunden.

en: Do not set this interaction on a Toggle element.
sv_SE: Ställ inte in denna interaktion på ett Växla-element.

en: Do not track
sv_SE: Spåra inte

en: Do you really want to delete this sidebar?
sv_SE: Vill du verkligen ta bort detta sidofält?

en: Do you want to unlink all nestable global elements?
sv_SE: Vill du ta bort länken för alla nästlade globala element?

en: Document title
sv_SE: Dokumenttitel

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Don't auto focus on first focusable element when offcanvas opens.
sv_SE: Fokusera inte automatiskt på det första fokuserbara elementet när offcanvas öppnas.

en: Don't close on click outside mini cart
sv_SE: Stäng inte när man klickar utanför minivarukorgen

en: Don't focus on first focusable element inside popup when popup opens.
sv_SE: Fokusera inte på det första fokusbara elementet i popupen när den öppnas.

en: Don't render in builder
sv_SE: Rendera inte i byggaren

en: Done
sv_SE: Klart

en: Dots
sv_SE: Prickar

en: Dotted
sv_SE: Prickad

en: Double
sv_SE: Dubbel

en: Double opt-in
sv_SE: Dubbel opt-in

en: Double-click
sv_SE: Dubbelklick

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download %s
sv_SE: Ladda ner %s

en: Downloaded
sv_SE: Nedladdad

en: Downloading
sv_SE: Laddar ner

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Draft font deleted successfully.
sv_SE: Draft font raderades framgångsrikt.

en: Drag & drop
sv_SE: Dra & släpp

en: Drag and drop .JSON or .ZIP template file(s) in here ..
sv_SE: Dra och släpp .JSON eller .ZIP mallfil(er) här ..

en: Draggable
sv_SE: Dragbar

en: Dragging
sv_SE: Dragning

en: Drop file(s) here
sv_SE: Släpp fil(er) här

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Drops
sv_SE: Droppar

en: Dual ring
sv_SE: Dubbel ring

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duplicate classes detected
sv_SE: Duplicerade klasser upptäckta

en: Duplicate classes detected. Resolve conflicts before importing.
sv_SE: Dubbla klasser upptäckta. Lös konflikter innan import.

en: Duplicate content
sv_SE: Duplicera innehåll

en: Duplicate content is available to all users with the %s capability. Use this feature for any post or page to ensure that all relevant WordPress and/or Bricks data is duplicated accurately.
sv_SE: Duplicering av innehåll är tillgängligt för alla användare med %s-behörighet. Använd denna funktion för alla inlägg eller sidor för att säkerställa att all relevant WordPress- och/eller Bricks-data dupliceras korrekt.

en: Duplicate elements
sv_SE: Duplicera element

en: Duplicate entries not allowed.
sv_SE: Dubblettinlämningar är inte tillåtna.

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Dynamic Data
sv_SE: Dynamisk data

en: Dynamic data
sv_SE: Dynamisk data

en: Dynamic data is empty.
sv_SE: Dynamisk data är tom.

en: Dynamic data tag
sv_SE: Dynamisk datatagg

en: Dynamic dots
sv_SE: Dynamiska prickar

en: Dynamically retrieve map addresses from a connected query on the same page, allowing real-time updates with query-based content, including query filter support.
sv_SE: Hämta kartadresser dynamiskt från en ansluten fråga på samma sida, vilket möjliggör realtidsuppdateringar med frågebaserat innehåll, inklusive stöd för frågfilter.

en: EXISTS
sv_SE: FINNS

en: Eager
sv_SE: Ivrig

en: Echo tags: Allow functions via filter
sv_SE: Echo-taggar: Tillåt funktioner via filter

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Custom Font
sv_SE: Redigera anpassat teckensnitt

en: Edit Template
sv_SE: Redigera template

en: Edit Template Bundle
sv_SE: Redigera template-paket

en: Edit Template Tag
sv_SE: Redigera template-tagg

en: Edit WordPress content (WP admin).
sv_SE: Redigera WordPress-innehåll (WP admin).

en: Edit account
sv_SE: Redigera konto

en: Edit address
sv_SE: Redigera adress

en: Edit capability
sv_SE: Redigera behörighet

en: Edit component
sv_SE: Redigera komponent

en: Edit components
sv_SE: Redigera komponenter

en: Edit content
sv_SE: Redigera innehåll

en: Edit dropdown to set icon individually.
sv_SE: Redigera dropdown för att ställa in ikon individuellt.

en: Edit elements
sv_SE: Redigera element

en: Edit footer
sv_SE: Redigera sidfot

en: Edit global classes
sv_SE: Redigera globala klasser

en: Edit header
sv_SE: Redigera sidhuvud

en: Edit icon
sv_SE: Redigera ikon

en: Edit in WordPress
sv_SE: Redigera i WordPress

en: Edit link
sv_SE: Redigera länk

en: Edit linked products to add product upsells or cross-sells.
sv_SE: Redigera länkade produkter för att lägga till produkt-merförsäljning eller korsförsäljning.

en: Edit palette
sv_SE: Redigera palett

en: Edit product content in WordPress.
sv_SE: Redigera produktinnehåll i WordPress.

en: Edit product short description in WordPress.
sv_SE: Redigera kort produktbeskrivning i WordPress.

en: Edit properties
sv_SE: Redigera egenskaper

en: Edit templates
sv_SE: Redigera mallar

en: Edit title: Settings > Page Settings > SEO
sv_SE: Redigera titel: Inställningar > Sidinställningar > SEO

en: Edit with %s
sv_SE: Redigera med %s

en: Edit your WordPress menu item to enable multilevel functionality.
sv_SE: Redigera ditt WordPress-menyobjekt för att aktivera flernivåfunktionalitet.

en: Edit your WordPress menu item to set a Bricks mega menu template.
sv_SE: Redigera ditt WordPress-menyobjekt för att ställa in en Bricks mega-menymall.

en: Edited
sv_SE: Redigerad

en: Editing
sv_SE: Redigerar

en: Editing the base breakpoint width affects all media queries.
sv_SE: Att ändra basbrytpunktens bredd påverkar alla mediaförfrågningar.

en: Effect
sv_SE: Effekt

en: Element "%s" doesn't exist.
sv_SE: Elementet “%s” existerar inte.

en: Element %s not found.
sv_SE: Element %s hittades inte.

en: Element - Video
sv_SE: Element - video

en: Element ID
sv_SE: Element-ID

en: Element ID that holds the live search results. Only visible when the live search is performed.
sv_SE: Element-ID som innehåller livesökningsresultaten. Endast synligt när livesökningen utförs.

en: Element Manager
sv_SE: Elementhanterare

en: Element actions
sv_SE: Elementåtgärder

en: Element breadcrumbs
sv_SE: Elementbrödsmulor

en: Element can't be rendered as the connected component doesn't exist. Unlink this instance or import the missing component.
sv_SE: Elementet kan inte renderas eftersom den anslutna komponenten inte existerar. Koppla bort denna instans eller importera den saknade komponenten.

en: Element classes
sv_SE: Elementklasser

en: Element doesn't exist.
sv_SE: Elementet finns inte.

en: Element editing & styling
sv_SE: Elementredigering & stilsättning

en: Element has been disabled globally.
sv_SE: Elementet har inaktiverats globalt.

en: Element is not visible in the builder elements panel, but still rendered in the builder and frontend.
sv_SE: Element är inte synligt i byggarens elementpanel, men renderas fortfarande i byggaren och på frontend.

en: Element is not visible in the builder nor on the frontend.
sv_SE: Element är inte synligt i byggaren eller på frontend.

en: Element is visible in the builder and frontend. This is the default behaviour.
sv_SE: Element är synligt i byggaren och på frontend. Detta är standardbeteendet.

en: Element margin
sv_SE: Elementmarginal

en: Element not found
sv_SE: Element hittades inte

en: Element structure name
sv_SE: Elementstrukturnamn

en: Elements
sv_SE: Element

en: Elements without code signature. Review, then sign your code one-by-one or all-at-once.
sv_SE: Element utan kodsignatur. Granska och signera sedan din kod en i taget eller alla på en gång.

en: Ellipse
sv_SE: Ellips

en: Ellipsis
sv_SE: Ellips

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Email address already exists.
sv_SE: E-postadressen finns redan.

en: Email address in submitted form
sv_SE: Email-adress i inskickat formulär

en: Email address is not valid.
sv_SE: E-postadressen är inte giltig.

en: Email address required.
sv_SE: E-postadress krävs.

en: Email content
sv_SE: Email-innehåll

en: Email or username
sv_SE: E-post eller användarnamn

en: Empty
sv_SE: Tom

en: Empty cart
sv_SE: Tom varukorg

en: Empty response from the API.
sv_SE: Tomt svar från API:et.

en: Empty star color
sv_SE: Färg på tom stjärna

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable "%s" button
sv_SE: Aktivera knappen “%s”

en: Enable AJAX
sv_SE: Aktivera AJAX

en: Enable AJAX add to cart
sv_SE: Aktivera AJAX lägg till i varukorg

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout coupon" element
sv_SE: Aktivera Bricks WooCommerce “Kassakupong”-element

en: Enable Bricks WooCommerce "Checkout login" element
sv_SE: Aktivera Bricks WooCommerce “Inloggning i kassan”-element

en: Enable Bricks WooCommerce "Notice" element
sv_SE: Aktivera Bricks WooCommerce “Meddelande”-element

en: Enable all
sv_SE: Aktivera alla

en: Enable all components automatically
sv_SE: Aktivera alla komponenter automatiskt

en: Enable code execution
sv_SE: Aktivera kodexekvering

en: Enable code execution if your site uses Code elements, SVG elements (source: code), Query editors, or "echo" tags.
sv_SE: Aktivera kodkörning om din webbplats använder Kodelement, SVG-element (källa: kod), Frågeredigerare eller “echo”-taggar.

en: Enable form submission access for specific user roles. Edit the user's profile directly to grant access to a specific user.
sv_SE: Aktivera åtkomst till formulärinskickningar för specifika användarroller. Redigera användarens profil direkt för att ge åtkomst till en specifik användare.

en: Enable if image is cropped for a smooth lightbox image transition.
sv_SE: Aktivera om bilden är beskuren för en smidig lightbox-bildövergång.

en: Enable if the API supports pagination.
sv_SE: Aktivera om API:et stöder paginering.

en: Enable if this popup template is for a map "Info Box".
sv_SE: Aktivera om denna popupmall är för en karta “Info Box”.

en: Enable if you experience issues loading the builder in combination with Cloudflare Rocket Loader.
sv_SE: Aktivera om du upplever problem med att ladda byggverktyget i kombination med Cloudflare Rocket Loader.

en: Enable if your archive pagination is not working.
sv_SE: Aktivera om din arkivpaginering inte fungerar.

en: Enable individual components manually
sv_SE: Aktivera enskilda komponenter manuellt

en: Enable live search
sv_SE: Aktivera direktsökning

en: Enable log-in during checkout disabled. Check %1$sWooCommerce settings%2$s
sv_SE: Aktivera inloggning under utcheckning är inaktiverat. Kontrollera %1$sWooCommerce-inställningar%2$s

en: Enable product variation swatches
sv_SE: Aktivera produktvariationsswitchar

en: Enable this setting to preload custom fonts to avoid FOUT (Flash of unstyled text).
sv_SE: Aktivera denna inställning för att förladda anpassade typsnitt och undvika FOUT (Flash of unstyled text).

en: Enable time
sv_SE: Aktivera tid

en: Enable to automatically generate template screenshots on every builder save, view them, and use the bulk generate button in the template manager.
sv_SE: Aktivera för att automatiskt generera mallskärmbilder vid varje byggarsparande, visa dem och använd knappen för massgenerering i mallhanteraren.

en: Enable to automatically group markers that are close to each other into a cluster.
sv_SE: Aktivera för att automatiskt gruppera markörer som är nära varandra till ett kluster.

en: Enable to automatically log the user in after successful email verification.
sv_SE: Aktivera för att automatiskt logga in användaren efter en lyckad e-postverifiering.

en: Enable to make your templates public and viewable by anyone online. Disable to allow only logged-in users to view your templates.
sv_SE: Aktivera för att göra dina mallar offentliga och synliga för alla online. Inaktivera för att endast tillåta inloggade användare att se dina mallar.

en: Enable to not load/render this element in the builder.
sv_SE: Aktivera för att inte ladda/rendera detta element i byggaren.

en: Enable to not load/render this element on the frontend.
sv_SE: Aktivera för att inte ladda/rendera detta element på frontend.

en: Enable to open & close an item without toggling other items.
sv_SE: Aktivera för att öppna och stänga ett objekt utan att påverka andra objekt.

en: Enable to position in document flow (e.g. inside offcanvas).
sv_SE: Aktivera för positionering i dokumentflödet (t.ex. inuti offcanvas).

en: Enable to render the dynamic data text on the canvas to improve the preview experience.
sv_SE: Aktivera för att rendera den dynamiska datatexten på arbetsytan för att förbättra förhandsgranskningsupplevelsen.

en: Enable to replace global classes set on the element with the classes set on the property.
sv_SE: Gör det möjligt att ersätta globala klasser som angetts för elementet med klasser som angetts för egenskapen.

en: Enable to require user to verify the email after registration through an activation link.
sv_SE: Gör det möjligt att kräva att användaren verifierar e-postadressen efter registrering via en aktiveringslänk.

en: Enable to show the template thumbnail column under %s, displaying the featured image or screenshot.
sv_SE: Aktivera för att visa mallminiatyrkolumnen under %s, som visar den utvalda bilden eller skärmbilden.

en: Enable to sync global classes on every builder save between all open builder instances. Useful to avoid overwriting each others changes when multiple people work on the same dataset (e.g. adding, deleting, modifying global classes).
sv_SE: Aktivera för att synkronisera globala klasser vid varje sparande i byggverktyget mellan alla öppna bygginstanser. Användbart för att undvika att skriva över varandras ändringar när flera personer arbetar med samma dataset (t.ex. lägga till, ta bort, ändra globala klasser).

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enabled: Download template images to media library.
sv_SE: Aktiverad: Ladda ner mallbilder till mediebiblioteket.

en: Enabled: Rename image before download.
sv_SE: Aktiverad: Byt namn på bilden före nedladdning.

en: Enabled: Replace existing content with template data.
sv_SE: Aktiverad: Ersätt befintligt innehåll med malldata.

en: End
sv_SE: Slut

en: End Size
sv_SE: Slutstorlek

en: End date
sv_SE: Slutdatum

en: End time
sv_SE: Sluttid

en: Endpoint
sv_SE: Slutpunkt

en: Endpoint URL
sv_SE: Slutpunkts-URL

en: Endpoints
sv_SE: Slutpunkter

en: Enjoy
sv_SE: Njut

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element and that a width is defined, especially when using a Div element.
sv_SE: Se till att inga motstridiga CSS-stilar appliceras på detta element och att en bredd är definierad, särskilt när du använder ett Div-element.

en: Ensure that no conflicting CSS styles are applied to this element.
sv_SE: Se till att inga motstridiga CSS-stilar appliceras på detta element.

en: Enter Bricks IDs, separated by comma, of filter elements to exclude.
sv_SE: Ange Bricks-ID:n, separerade med kommatecken, för filterelement som ska exkluderas.

en: Enter CSS filters + value (learn more)
sv_SE: Ange CSS-filter + värde (lär dig mer)

en: Enter CSS variable definitions separated by semicolon
sv_SE: Ange CSS-variabeldefinitioner separerade med semikolon

en: Enter SVG URL
sv_SE: Ange SVG URL

en: Enter URL of media file
sv_SE: Ange URL för mediefil

en: Enter a custom label for this attribute value (optional).
sv_SE: Ange en anpassad etikett för detta attributvärde (valfritt).

en: Enter a dynamic data tag for ACF Icon Picker or MetaBox Icon fields
sv_SE: Ange en dynamisk datatagg för ACF Icon Picker eller MetaBox Icon-fält

en: Enter a generic error message. Otherwise the reason why the login failed is displayed.
sv_SE: Ange ett generellt felmeddelande. Annars visas orsaken till varför inloggningen misslyckades.

en: Enter a search term or command
sv_SE: Ange en sökterm eller ett kommando

en: Enter dynamic data tag or custom value
sv_SE: Ange dynamisk datatagg eller anpassat värde

en: Enter new template name
sv_SE: Ange nytt mallnamn

en: Enter search term
sv_SE: Ange sökterm

en: Enter shortcut name
sv_SE: Ange namn på genväg

en: Enter the JSON body to be sent with the request
sv_SE: Ange JSON-kroppen som ska skickas med begäran

en: Enter the name of your first global CSS class in the field above. Then hit enter to create it.
sv_SE: Ange namnet på din första globala CSS-klass i fältet ovan. Tryck sedan på enter för att skapa den.

en: Enter viewport
sv_SE: Komma in i viewport

en: Enter width between 180 and 500.
sv_SE: Ange bredd mellan 180 och 500.

en: Enter your Google Maps API key under %s to access all options.
sv_SE: Ange din Google Maps API-nyckel under %s för att få tillgång till alla alternativ.

en: Enter your Google Maps ID, which you can find in the %s, to enable the latest Google Maps features.
sv_SE: Ange ditt Google Maps-ID, som du hittar i %s, för att aktivera de senaste Google Maps-funktionerna.

en: Entire website
sv_SE: Hela webbplatsen

en: Entries
sv_SE: Poster

en: Entries per page
sv_SE: Poster per sida

en: Entry animation
sv_SE: Entréanimation

en: Entry animation to interaction
sv_SE: Startanimation till interaktion

en: Equal
sv_SE: Lika

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error Tile URL
sv_SE: Fel i URL:en för Tile

en: Error deleting class
sv_SE: Fel vid borttagning av klass

en: Error fetching site classes
sv_SE: Fel vid hämtning av webbplatsklasser

en: Error loading results
sv_SE: Fel vid laddning av resultat

en: Error message
sv_SE: Felmeddelande

en: Error on save
sv_SE: Fel vid sparande

en: Error page
sv_SE: Felsida

en: Error processing font files
sv_SE: Fel vid bearbetning av typsnittsfiler

en: Error rendering component
sv_SE: Komponent för felrendering

en: Error restoring class
sv_SE: Fel vid återställning av klass

en: Error uploading font
sv_SE: Fel vid uppladdning av typsnitt

en: Error: Could not load class
sv_SE: Felmeddelande: Klassen kunde inte laddas

en: Error: Could not load class control
sv_SE: Felmeddelande: Kunde inte ladda klass kontroll

en: Error: Could not load gallery
sv_SE: Felmeddelande: Kunde inte ladda galleriet

en: Error: Could not load image
sv_SE: Felmeddelande: Det gick inte att ladda bilden

en: Error: Could not load link
sv_SE: Felmeddelande: Länken kunde inte laddas

en: Error: Could not load query
sv_SE: Felmeddelande: Kunde inte läsa in frågan

en: Error: Could not load select
sv_SE: Felmeddelande: Kunde inte ladda markeringen

en: Error: Could not load toggle control
sv_SE: Felmeddelande: Kunde inte ladda toggle-kontrollen

en: Error: Invalid license key
sv_SE: Fel: Ogiltig licensnyckel

en: Error: License mismatch
sv_SE: Fel: Licensavvikelse

en: Even background
sv_SE: Jämn bakgrund

en: Events
sv_SE: Händelser

en: Every 5 minutes
sv_SE: Var 5:e minut

en: Example
sv_SE: Exempel

en: Example: {"Authorization": "Bearer token"}
sv_SE: Exempel: {“auktorisering”: “bärartoken”}

en: Example: {"name": "{{43f295}}", "email": "{{a5c626}}"}
sv_SE: Exempel: {“namn”: “{{43f295}}”, “e-post”: “{{a5c626}}”}

en: Excellent
sv_SE: Utmärkt

en: Exceptional
sv_SE: Enastående

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Excerpt length
sv_SE: Utdragslängd

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Exclude current post
sv_SE: Exkludera aktuellt inlägg

en: Exclude filter IDs
sv_SE: Exkludera filter-ID:n

en: Exclude posts
sv_SE: Utesluta inlägg

en: Exclude posts/pages
sv_SE: Exkludera inlägg/sidor

en: Exclude templates
sv_SE: Exkludera mallar

en: Exclude terms
sv_SE: Uteslut villkor

en: Excluded terms
sv_SE: Exkluderade termer

en: Execute code
sv_SE: Kör kod

en: Exercise great caution with granting code execution privileges. Enable them sparingly and only for trusted roles or ideally only specific users. Grant the least permissions necessary to maintain tight security.
sv_SE: Var ytterst försiktig med att ge behörighet för kodexekvering. Aktivera dem sparsamt och endast för betrodda roller eller helst bara för specifika användare. Ge minsta möjliga behörigheter för att upprätthålla hög säkerhet.

en: Exists
sv_SE: Finns

en: Expand
sv_SE: Expandera

en: Expand active element & scroll into view
sv_SE: Expandera aktivt element och scrolla in i vy

en: Expand all
sv_SE: Expandera alla

en: Expand first item
sv_SE: Expandera första objektet

en: Expand item indexes
sv_SE: Expandera objektindex

en: Expand panel when dropdown is visible
sv_SE: Expandera panel när rullgardinsmenyn är synlig

en: Expanded
sv_SE: Utfälld

en: Experimental
sv_SE: Experiment

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Settings
sv_SE: Exportera inställningar

en: Export Template
sv_SE: Exportera template

en: Export Variables
sv_SE: Exportera variabler

en: Export all components first by clicking the "Export" icon above before deleting any. Once exported, hover over the component you'd like to delete, then click the "Delete" icon.
sv_SE: Exportera först alla komponenter genom att klicka på “Exportera”-ikonen ovan innan du tar bort någon. När de är exporterade, hovra över komponenten du vill ta bort och klicka sedan på “Ta bort”-ikonen.

en: Exquisite
sv_SE: Utsökt

en: Extend allowed tags through filter
sv_SE: Utöka tillåtna taggar genom filter

en: Extend contextual spacing to other elements within embedded content.
sv_SE: Utöka kontextuellt mellanrum till andra element inom inbäddat innehåll.

en: External
sv_SE: Extern

en: External URL
sv_SE: Extern URL

en: External files
sv_SE: Externa filer

en: External product
sv_SE: Extern produkt

en: Extra Bold
sv_SE: Extra fet

en: Extra Light
sv_SE: Extra tunn

en: Extra large
sv_SE: Extra stor

en: FAQ schema
sv_SE: FAQ-schema

en: Facebook Page
sv_SE: Facebook-sida

en: Facebook page URL
sv_SE: Facebook-sidans URL

en: Fade
sv_SE: Tona

en: Fade in
sv_SE: Tona in

en: Fade in animation
sv_SE: Tona in-animation

en: Fade in down
sv_SE: Tona in nedåt

en: Fade in left
sv_SE: Tona in vänster

en: Fade in right
sv_SE: Tona in höger

en: Fade in up
sv_SE: Tona in uppåt

en: Failed to clean up orphaned elements.
sv_SE: Misslyckades med att rensa upp föräldralösa element.

en: Failed to create font
sv_SE: Misslyckades med att skapa teckensnitt

en: Failed to create font draft.
sv_SE: Misslyckades med att skapa typsnittsutkast.

en: Failed to delete classes
sv_SE: Misslyckades med att radera klasser

en: Failed to delete draft font.
sv_SE: Misslyckades med att ta bort utkast till teckensnitt.

en: Failed to delete font
sv_SE: Kunde inte ta bort teckensnittet

en: Failed to fetch Instagram account details.
sv_SE: Kunde inte hämta Instagram-kontouppgifter.

en: Failed to fetch Instagram posts.
sv_SE: Kunde inte hämta Instagram-inlägg.

en: Failed to move font to trash.
sv_SE: Kunde inte flytta teckensnittet till papperskorgen.

en: Failed to process any font files.
sv_SE: Kunde inte bearbeta några teckensnittsfiler.

en: Failed to publish font.
sv_SE: Kunde inte publicera teckensnittet.

en: Failed to restore font.
sv_SE: Kunde inte återställa teckensnittet.

en: Fallback
sv_SE: Reservalternativ

en: Fallback applies to elements in embedded content without a specific spacing rule.
sv_SE: Reservmellanrum gäller för element i inbäddat innehåll utan en specifik mellanrumsregel.

en: Fallback color
sv_SE: Reservfärg

en: Fallback fonts
sv_SE: Reservtypsnitt

en: Fallback image
sv_SE: Reservbild

en: Fallback label
sv_SE: Reservetikett

en: Fallback label for terms without a specific label
sv_SE: Reservetikett för termer utan en specifik etikett

en: Fallback preview image
sv_SE: Reservbild för förhandsgranskning

en: Fallback spacing
sv_SE: Reservmellanrum

en: False
sv_SE: Falskt

en: Fantastic
sv_SE: Fantastiskt

en: Farthest corner
sv_SE: Bortre hörn

en: Farthest side
sv_SE: Bortre sida

en: Fast
sv_SE: Snabb

en: Fast forward
sv_SE: Snabbspola framåt

en: Favorites
sv_SE: Favoriter

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Featured image
sv_SE: Utvald bild

en: Featured image height
sv_SE: Höjd på utvald bild

en: Featured image sizes
sv_SE: Storleker för utvald bild

en: Featured image tag
sv_SE: Tagg för utvald bild

en: Featured image width
sv_SE: Bredd på utvald bild

en: Featured products
sv_SE: Utvalda produkter

en: Featured products only
sv_SE: Endast utvalda produkter

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Features typography
sv_SE: Funktioners typografi

en: February
sv_SE: Februari

en: Fetch content via AJAX
sv_SE: Hämta innehåll via AJAX

en: Fetch data
sv_SE: Hämta data

en: Fetch priority
sv_SE: Hämtningsprioritet

en: Fetching
sv_SE: Hämtar

en: Field
sv_SE: Fält

en: Field ID
sv_SE: Fält-ID

en: Field mapping
sv_SE: Kartläggning av fält

en: Field type
sv_SE: Fälttyp

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Fieldset
sv_SE: Fältgrupp

en: Figure
sv_SE: Figur

en: File
sv_SE: Fil

en: File %s not accepted. File limit exceeded.
sv_SE: Filen %s accepterades inte. Filgränsen överskreds.

en: File %s not accepted. Size limit exceeded.
sv_SE: Filen %s accepterades inte. Storleksgränsen överskreds.

en: File URL
sv_SE: Fil-URL

en: File URL, YouTube/Vimeo URL/ID.
sv_SE: Fil-URL, YouTube/Vimeo URL/ID.

en: File not uploaded due to a sanitization error. Please verify the SVG file or get in touch.
sv_SE: Filen laddades inte upp på grund av ett rensningsfel. Vänligen verifiera SVG-filen eller kontakta oss.

en: Files
sv_SE: Filer

en: Fill
sv_SE: Fyll

en: Fill - Dark
sv_SE: Fyll - mörk

en: Fill - Light
sv_SE: Fyll - ljus

en: Fill - Primary
sv_SE: Fyll - primär

en: Fill color
sv_SE: Fyllnadsfärg

en: Fill grid
sv_SE: Fyll rutnät

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Filter by
sv_SE: Filtrera efter

en: Filter by parent term
sv_SE: Filtrera efter föräldraterm

en: Filter by parent term ID
sv_SE: Filtrera efter föräldraterms-ID

en: Filter for more advanced duplicate content rules
sv_SE: Filtrera för mer avancerade regler för duplicering av innehåll

en: Filter input
sv_SE: Filterinmatning

en: Filter media by mime type
sv_SE: Filtrera media efter MIME-typ

en: Filter title
sv_SE: Filtertitel

en: Filter type
sv_SE: Filtertyp

en: Find
sv_SE: Hitta

en: Fine
sv_SE: Bra

en: Finish
sv_SE: Avsluta

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: First post full width
sv_SE: Första inlägget fullbredd

en: Fit map on markers change
sv_SE: Anpassa kartan när markörer ändras

en: Fix corrupted database
sv_SE: Fixa korrupt databas

en: Fixed
sv_SE: Fast

en: Flag size
sv_SE: Flaggstorlek

en: Flex basis
sv_SE: Flex-bas

en: Flex direction
sv_SE: Flexriktning

en: Flex grow
sv_SE: Flex-tillväxt

en: Flex shrink
sv_SE: Flex-krympning

en: Flex wrap
sv_SE: Flex-omslag

en: Flip
sv_SE: Vänd

en: Float
sv_SE: Flytande

en: Fluid typography
sv_SE: Flytande typografi

en: Fluid typography scale
sv_SE: Flytande typografi skala

en: Fluid typography variable added
sv_SE: Flytande typografi variabel tillagd

en: Focus
sv_SE: Fokus

en: Focus outline
sv_SE: Fokuskontur

en: Focused
sv_SE: Fokuserad

en: Follow
sv_SE: Följ

en: Follow this %1$slink%2$s to edit the product archive description or edit the product category/tag descriptions
sv_SE: Följ denna %1$slänk%2$s för att redigera produktarkivets beskrivning eller redigera produktkategori/tagg-beskrivningar

en: Font Family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Font Manager
sv_SE: Teckensnittshanterare

en: Font deleted permanently
sv_SE: Teckensnittet togs bort permanent

en: Font download failed
sv_SE: Nedladdning av typsnitt misslyckades

en: Font downloaded
sv_SE: Typsnitt nedladdat

en: Font downloaded successfully.
sv_SE: Teckensnitt nedladdat framgångsrikt.

en: Font family
sv_SE: Teckensnittsfamilj

en: Font file selected
sv_SE: Typsnittsfil vald

en: Font manager
sv_SE: Typsnittshanterare

en: Font moved to trash
sv_SE: Typsnitt flyttat till papperskorgen

en: Font moved to trash successfully.
sv_SE: Teckensnittet flyttades till papperskorgen.

en: Font name
sv_SE: Typsnittets namn

en: Font not found.
sv_SE: Font hittades inte.

en: Font preview
sv_SE: Förhandsvisning av teckensnitt

en: Font restore error
sv_SE: Fel vid återställning av typsnitt

en: Font restored
sv_SE: Typsnitt återställt

en: Font size
sv_SE: Teckenstorlek

en: Font size at the largest viewport. Acts as the upper bound—text will not grow beyond this.
sv_SE: Teckenstorlek i den största vyn. Fungerar som övre gräns - texten växer inte utöver detta.

en: Font size at the smallest viewport. Acts as the lower bound—text will not shrink below this.
sv_SE: Teckenstorlek i den minsta vyn. Fungerar som den nedre gränsen - texten krymper inte under denna.

en: Font style
sv_SE: Teckensnittsformat

en: Font variants
sv_SE: Typsnittsvarianter

en: Font variation settings
sv_SE: Inställningar för typsnittsvariationer

en: Font variations
sv_SE: Typsnittsvariationer

en: Font weight
sv_SE: Teckensnittstjocklek

en: FontAwesome - Brands
sv_SE: FontAwesome - Varumärken

en: FontAwesome - Regular
sv_SE: FontAwesome - Vanlig

en: Fonts
sv_SE: Typsnitt

en: Fonts synced! It might take a few minutes to sync a font project you just published or updated.
sv_SE: Typsnitt synkroniserade! Det kan ta några minuter att synkronisera ett typsnittprojekt du precis har publicerat eller uppdaterat.

en: Foot
sv_SE: Fot

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer scripts are added right before closing %s tag.
sv_SE: Skript i sidfoten läggs till precis före den avslutande %s-taggen.

en: For better preview select content to show.
sv_SE: För bättre förhandsgranskning, välj innehåll att visa.

en: For frontend SEO purpose only. Not overwriting Post title. Recommended: Max. 60 characters.
sv_SE: Endast för frontend SEO-syfte. Skriver inte över inläggstiteln. Rekommenderat: Max. 60 tecken.

en: For product category or product tag archive descriptions edit each term description.
sv_SE: För produktkategori eller produkttagg-arkivbeskrivningar, redigera varje terms beskrivning.

en: For questions about Bricks please send an email to help@bricksbuilder.io. If you want to know what is currently in development head over to our public roadmap. There you can also submit your own feature requests for others to upvote and comment on.
sv_SE: För frågor om Bricks, vänligen skicka ett e-postmeddelande till help@bricksbuilder.io. Om du vill veta vad som för närvarande är under utveckling, gå till vår offentliga roadmap. Där kan du också skicka in dina egna funktionsförfrågningar för andra att rösta upp och kommentera.

en: Force home
sv_SE: Tvinga hem

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form ID
sv_SE: Formulär-ID

en: Form Submissions
sv_SE: Formulärinskickningar

en: Form data
sv_SE: Formulärdata

en: Form name
sv_SE: Formulärnamn

en: Form submission access
sv_SE: Åtkomst för formulärinlämning

en: Form submission table could not be deleted.
sv_SE: Formulärinskickningtabellen kunde inte raderas.

en: Form submission table deleted successfully.
sv_SE: Formulärinskickningtabellen raderades framgångsrikt.

en: Form submissions
sv_SE: Formulärinskickningar

en: Form submissions could not be deleted.
sv_SE: Formulärinskickningar kunde inte raderas.

en: Form submissions deleted.
sv_SE: Formulärinskickningar raderade.

en: Form submissions table could not be resetted.
sv_SE: Formulärinskickningtabellen kunde inte återställas.

en: Form submissions table resetted successfully.
sv_SE: Formulärinskickningtabellen återställdes framgångsrikt.

en: Form title
sv_SE: Formulärtitel

en: Format to send the data in.
sv_SE: Format att skicka data i.

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: From email address
sv_SE: Från email-adress

en: From name
sv_SE: Från namn

en: Front
sv_SE: Fram

en: Front page
sv_SE: Förstasida

en: Full access
sv_SE: Full åtkomst

en: Full response
sv_SE: Fullständigt svar

en: Full size
sv_SE: Full storlek

en: Fullscreen
sv_SE: Helskärm

en: Fullscreen Control
sv_SE: Helskärmskontroll

en: Function name
sv_SE: Funktionsnamn

en: Function names
sv_SE: Funktionsnamn

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the %s filter.
sv_SE: Funktionsnamn som anropas genom “echo”-taggen måste vitlistas via %s-filtret.

en: Function names called through the "echo" tag must be whitelisted via the new %s filter.
sv_SE: Funktionsnamn som anropas genom “echo”-taggen måste vitlistas via det nya %s-filtret.

en: Function names must pass the check through the %s filter.
sv_SE: Funktionsnamn måste passera kontrollen genom %s-filtret.

en: Galleries
sv_SE: Gallerier

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Gallery layout
sv_SE: Gallerilayout

en: Gap
sv_SE: Mellanrum

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Generate FAQPage structured data (JSON-LD).
sv_SE: Generera FAQPage strukturerad data (JSON-LD).

en: Generate custom image sizes
sv_SE: Generera anpassade bildstorlekar

en: Generate password
sv_SE: Generera lösenord

en: Generate review schema
sv_SE: Generera recensionsschema

en: Generate screenshots
sv_SE: Generera skärmdumpar

en: Generate variables
sv_SE: Generera variabler

en: Generating variables will delete all existing variables in this category. Do you want to proceed?
sv_SE: Om du genererar variabler raderas alla befintliga variabler i den här kategorin. Vill du fortsätta?

en: Get In Touch
sv_SE: Kontakta oss

en: Get current post author
sv_SE: Hämta aktuell inläggsförfattare

en: Get started here
sv_SE: Börja här

en: Get terms from current
sv_SE: Få villkor från nuvarande

en: Get terms from current post
sv_SE: Hämta villkor från aktuell post

en: Get terms that are children of specified term
sv_SE: Hämta termer som är barn till angiven term

en: Get the author of current post
sv_SE: Hämta författaren till det aktuella inlägget

en: Getting Started
sv_SE: Kom igång

en: Global class
sv_SE: Global klass

en: Global class import manager
sv_SE: Importhanterare för globala klasser

en: Global classes
sv_SE: Globala klasser

en: Global data sync
sv_SE: Global datasynkronisering

en: Global element
sv_SE: Globalt element

en: Global elements
sv_SE: Globala element

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and must be converted to components or unlinked.
sv_SE: Globala element är föråldrade sedan version 2.0 och måste konverteras till komponenter eller kopplas bort.

en: Global elements are deprecated since version 2.0 and will be removed in the near future. Please convert them into components as soon as possible under %s. Once done, please delete all global elements by hovering over a global element below and clicking the "Delete" icon.
sv_SE: Globala element är föråldrade sedan version 2.0 och kommer att tas bort inom en snar framtid. Vänligen konvertera dem till komponenter så snart som möjligt under %s. När det är klart, radera alla globala element genom att hovra över ett globalt element nedan och klicka på ikonen “Ta bort”.

en: Global elements converted to components.
sv_SE: Globala element konverterade till komponenter.

en: Global elements review
sv_SE: Granskning av globala element

en: Global queries
sv_SE: Globala förfrågningar

en: Global query
sv_SE: Global fråga

en: Global settings
sv_SE: Globala inställningar

en: Global styles & settings
sv_SE: Globala stilar & inställningar

en: Go back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Go to
sv_SE: Gå till

en: Go to first slide
sv_SE: Gå till första bilden

en: Go to last slide
sv_SE: Gå till sista bilden

en: Go to slide %s
sv_SE: Gå till bild %s

en: Go to: Settings > Template Settings > Populate Content
sv_SE: Gå till: Inställningar > Template-inställningar > Fyll innehåll

en: Go to: WooCommerce > Products > Inventory
sv_SE: Gå till: WooCommerce > Produkter > Lager

en: Good
sv_SE: Bra

en: Google Maps API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Google Maps API-nyckel krävs! Lägg till nyckel i kontrollpanelen under: %s

en: Google fonts
sv_SE: Google-typsnitt

en: Google fonts have been disabled
sv_SE: Google-typsnitt har inaktiverats

en: Google reCAPTCHA API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Google reCAPTCHA API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Google reCaptcha: Invalid site key.
sv_SE: Google reCaptcha: Ogiltig webbplatsnyckel.

en: Got it
sv_SE: Uppfattat

en: Gradient / Overlay
sv_SE: Gradient / överlägg

en: Grand
sv_SE: Storslaget

en: Greater than
sv_SE: Större än

en: Greater than or equal
sv_SE: Större än eller lika med

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Grid (Round)
sv_SE: Rutnät (runt)

en: Grid (Square)
sv_SE: Rutnät (fyrkantigt)

en: Grid auto columns
sv_SE: Rutnät autokolumner

en: Grid auto flow
sv_SE: Rutnät autoflöde

en: Grid auto rows
sv_SE: Rutnät autorader

en: Grid column
sv_SE: Rutnätskolumn

en: Grid item
sv_SE: Rutnätsobjekt

en: Grid row
sv_SE: Rutnätsrad

en: Grid template columns
sv_SE: Rutnätsmall kolumner

en: Grid template rows
sv_SE: Rutnätsmall rader

en: Groove
sv_SE: Räfflad

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Group already exists
sv_SE: Gruppen finns redan

en: Grouped
sv_SE: Grupperad

en: Grouped product
sv_SE: Grupperad produkt

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: HTML email
sv_SE: HTML-email

en: HTML tag
sv_SE: HTML-tagg

en: HTML tag not allowed
sv_SE: HTML-tagg ej tillåten

en: HTTP method
sv_SE: HTTP Metod

en: Hamburger toggle
sv_SE: Hamburgarknapp

en: Has conflict
sv_SE: Har konflikt

en: Has inherited settings
sv_SE: Har ärvda inställningar

en: Has no styles
sv_SE: Har inga stilar

en: Has pagination
sv_SE: Har paginering

en: Has styles
sv_SE: Har stilar

en: Head
sv_SE: Huvud

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header location
sv_SE: Rubrikposition

en: Header scripts
sv_SE: Skript i sidhuvudet

en: Header scripts are added right before closing %s tag.
sv_SE: Skript i sidhuvudet läggs till precis före den avslutande %s-taggen.

en: Header width
sv_SE: Rubrikbredd

en: Headers
sv_SE: Rubriker

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Heading selectors
sv_SE: Rubrikväljare

en: Heading typography
sv_SE: Rubrik-typografi

en: Headings
sv_SE: Rubriker

en: Headings offset
sv_SE: Rubrikförskjutning

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Here goes my text ...
sv_SE: Här kommer min text ...

en: Here goes your caption ...
sv_SE: Här kommer din bildtext...

en: Here goes your text ... Select any part of your text to access the formatting toolbar.
sv_SE: Här kommer din text ... Markera valfri del av din text för att komma åt formateringsverktygsfältet.

en: Hero
sv_SE: Hjälte

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide "All" option
sv_SE: Dölj alternativet “Alla”

en: Hide "View cart" button
sv_SE: Dölj knappen “Visa varukorg”

en: Hide %s
sv_SE: Dölj %s

en: Hide CTA button
sv_SE: Dölj CTA-knapp

en: Hide additional information
sv_SE: Dölj ytterligare information

en: Hide at breakpoint
sv_SE: Dölj vid brytpunkt

en: Hide cart details to link directly to the cart.
sv_SE: Dölj varukorgsdetaljer för att länka direkt till varukorgen.

en: Hide close
sv_SE: Dölj stängning

en: Hide count
sv_SE: Dölj antal

en: Hide count bracket
sv_SE: Dölj antalsparentes

en: Hide cover
sv_SE: Dölj omslagsbild

en: Hide current
sv_SE: Dölj nuvarande

en: Hide current post
sv_SE: Dölj aktuellt inlägg

en: Hide dynamic data label in dropdown
sv_SE: Dölj dynamisk dataetikett i rullgardinsmenyn

en: Hide element
sv_SE: Dölj element

en: Hide empty
sv_SE: Dölj tomma

en: Hide if empty
sv_SE: Dölj om tom

en: Hide if no active filter
sv_SE: Dölj om inget aktivt filter

en: Hide if no translation
sv_SE: Dölj om ingen översättning finns

en: Hide if not open
sv_SE: Dölj om inte öppen

en: Hide image
sv_SE: Dölj bild

en: Hide info
sv_SE: Dölj info

en: Hide label
sv_SE: Dölj etikett

en: Hide labels
sv_SE: Dölj etiketter

en: Hide message
sv_SE: Dölj meddelande

en: Hide out of stock
sv_SE: Dölj slutsålda

en: Hide password
sv_SE: Dölj lösenord

en: Hide placeholders
sv_SE: Dölj platshållare

en: Hide popup
sv_SE: Dölj popup

en: Hide regular price
sv_SE: Dölj ordinarie pris

en: Hide reviews link
sv_SE: Dölj recensionslänk

en: Hide stock
sv_SE: Dölj lager

en: Hide the form by default, and show it only when the toggle is clicked.
sv_SE: Dölj formuläret som standard och visa det endast när växlingen klickas.

en: Hide title
sv_SE: Dölj titel

en: Hierarchical
sv_SE: Hierarkisk

en: High
sv_SE: Hög

en: Highlight
sv_SE: Markera

en: Highlight label
sv_SE: Markeringsetikett

en: Highlight on focus
sv_SE: Markera på fokus

en: History
sv_SE: Historik

en: History deleted
sv_SE: Historik raderad

en: Hold down CMD/CRTL to select multiple images.
sv_SE: Håll ned CMD/CRTL för att välja flera bilder.

en: Home
sv_SE: Hem

en: Home URL
sv_SE: Hem-URL

en: Home page
sv_SE: Hemsida

en: Honeypot: Create form field(s) and enable the "Honeypot" checkbox. Those honeypot fields aren't visible to users, but add an extra layer of protection against spam submissions.
sv_SE: Honeypot: Skapa formulärfält och aktivera kryssrutan “Honeypot”. Dessa honeypot-fält är inte synliga för användare, men lägger till ett extra skyddslager mot skräppostinlämningar.

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Horizontal align
sv_SE: Horisontell justering

en: Horizontal alignment
sv_SE: Horisontell justering

en: Horizontal order
sv_SE: Horisontell ordning

en: Hover
sv_SE: Hovring

en: How Editing With Bricks Works
sv_SE: Hur redigering med Bricks fungerar

en: How long to keep
sv_SE: Hur länge ska du behålla

en: How long to keep the same random order (in seconds)
sv_SE: Hur lång tid tar det att hålla samma slumpmässiga ordning (i sekunder)

en: How many numbers on either side of the current page.
sv_SE: Hur många nummer på vardera sidan om den aktuella sidan.

en: How many numbers on either the start and the end list edges.
sv_SE: Hur många nummer på antingen start- eller slutkanten av listan.

en: How many numbers to either side of the current page.
sv_SE: Hur många nummer som ska visas på vardera sida om den aktuella sidan.

en: How to create a footer template
sv_SE: Hur man skapar en sidfotsmall

en: How to create a header template
sv_SE: Hur man skapar en sidhuvudsmall

en: How to get your Adobe fonts project ID
sv_SE: Hur du får ditt Adobe Fonts projekt-ID

en: How to get your Facebook App ID
sv_SE: Hur du får ditt Facebook App ID

en: How to get your Google Maps API key
sv_SE: Hur du får din Google Maps API-nyckel

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Secret key
sv_SE: Hur du får din Google reCAPTCHA v3 API Secret-nyckel

en: How to get your Google reCAPTCHA v3 API Site key
sv_SE: Hur du får din Google reCAPTCHA v3 API Site-nyckel

en: How to get your Instagram Access Token
sv_SE: Hur du får din Instagram Access Token

en: How to get your MailChimp API key
sv_SE: Hur du får din MailChimp API-nyckel

en: How to get your SendGrid API key
sv_SE: Hur du får din SendGrid API-nyckel

en: How to get your Turnstile secret key
sv_SE: Hur du får din Turnstile secret-nyckel

en: How to get your Turnstile site key
sv_SE: Hur du får din Turnstile site-nyckel

en: How to get your Unsplash API key
sv_SE: Hur du får din Unsplash API-nyckel

en: How to get your hCaptcha secret key
sv_SE: Hur du får din hCaptcha secret-nyckel

en: How to get your hCaptcha site key
sv_SE: Hur du får din hCaptcha site-nyckel

en: How to use the fluid typography
sv_SE: Hur man använder flytande typografi

en: How to use the global query manager
sv_SE: Så här använder du den globala frågehanteraren

en: How to use the global variable manager
sv_SE: Hur man använder den globala variabelhanteraren

en: Hue
sv_SE: Nyans

en: I am a button
sv_SE: Jag är en knapp

en: I am a heading
sv_SE: Jag är en rubrik

en: I am a slide
sv_SE: Jag är en bild

en: I am a so called subtitle.
sv_SE: Jag är en så kallad underrubrik.

en: I am an alert.
sv_SE: Jag är en varning.

en: I don't know how to use this Bricks
sv_SE: Jag vet inte hur man använder Bricks

en: I found a better site builder
sv_SE: Jag har hittat en bättre sidbyggare

en: I no longer need Bricks
sv_SE: Jag behöver inte längre Bricks

en: I.e.: 200px / 50% etc.
sv_SE: T.ex.: 200px / 50% etc.

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Box
sv_SE: Ikonbox

en: Icon List
sv_SE: Ikonlista

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icon align
sv_SE: Ikonjustering

en: Icon background
sv_SE: Ikonbakgrund

en: Icon background color
sv_SE: Ikonens bakgrundsfärg

en: Icon border
sv_SE: Ikonram

en: Icon box shadow
sv_SE: Ikonskugga

en: Icon collapsed
sv_SE: Ikon ihopfälld

en: Icon color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icon expanded
sv_SE: Expanderad ikon

en: Icon expanded typography
sv_SE: Expanderad ikontypografi

en: Icon height
sv_SE: Ikonhöjd

en: Icon manager
sv_SE: Ikonhanterare

en: Icon margin
sv_SE: Ikonmarginal

en: Icon only
sv_SE: Endast ikon

en: Icon padding
sv_SE: Ikonpadding

en: Icon position
sv_SE: Ikonposition

en: Icon rotate in °
sv_SE: Ikonrotation i °

en: Icon rotation for expanded accordion.
sv_SE: Ikonrotation för expanderat dragspel.

en: Icon set
sv_SE: Ikonuppsättning

en: Icon size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icon source
sv_SE: Ikonkälla

en: Icon spinning
sv_SE: Roterande ikon

en: Icon transform
sv_SE: Ikontransform

en: Icon transition
sv_SE: Ikonövergång

en: Icon typography
sv_SE: Ikontypografi

en: Icon width
sv_SE: Ikonbredd

en: Icon(s) deleted successfully
sv_SE: Ikon(er) raderades framgångsrikt

en: Icon(s) imported successfully
sv_SE: Ikon(er) importerades framgångsrikt

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: If enabled Bricks will try to use the image of the matching product variation when no term-specific image swatch is set.
sv_SE: Om aktiverad kommer Bricks att försöka använda bilden från matchande produktvariation när ingen termspecifik bildfärgprov är inställd.

en: If enabled an additional JS & CSS file is loaded.
sv_SE: Om aktiverad laddas en ytterligare JS- och CSS-fil.

en: If enabled, form submission will succeed even if the webhook fails. Errors will be logged to the server error log.
sv_SE: Om aktiverad kommer formulärinskickningen att lyckas även om webhooken misslyckas. Fel kommer att loggas i serverns fellogg.

en: If no form field is selected, the first password field in the form is used.
sv_SE: Om inget formulärfält är valt används det första lösenordsfältet i formuläret.

en: If no template conditions are set Bricks shows published templates (header, footer, etc.) on the frontend of your site. Select this setting to disable this behavior. Make sure to set template conditions instead.
sv_SE: Om inga mallvillkor är inställda visar Bricks publicerade mallar (sidhuvud, sidfot, etc.) på framsidan av din webbplats. Välj denna inställning för att inaktivera detta beteende. Se till att ställa in mallvillkor istället.

en: If the shape doesn't take up all available space add %s to the "svg" tag.
sv_SE: Om formen inte upptar allt tillgängligt utrymme, lägg till %s i “svg”-taggen.

en: If the video is unlisted, you will need to enter the video privacy hash.
sv_SE: Om videon är olistad måste du ange videonas sekretesshash.

en: If this account exists, a password reset link will be sent to the associated email address.
sv_SE: Om detta konto existerar kommer en länk för återställning av lösenord att skickas till den tillhörande e-postadressen.

en: Iframe title
sv_SE: Iframe-titel

en: Ignore selector
sv_SE: Ignorera väljare

en: Ignore sticky posts
sv_SE: Ignorera klistrade inlägg

en: Ignored when posts per page set to "-1".
sv_SE: Ignoreras när inlägg per sida är inställt på “-1”.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Gallery
sv_SE: Bildgalleri

en: Image ID (%s) no longer exist. Please select another image.
sv_SE: Bild-ID (%s) existerar inte längre. Vänligen välj en annan bild.

en: Image Overlay
sv_SE: Bildöverlägg

en: Image align
sv_SE: Bildjustering

en: Image border
sv_SE: Bildram

en: Image box shadow
sv_SE: Bildskugga

en: Image caption
sv_SE: Bildtext

en: Image click action
sv_SE: Bildklicksåtgärd

en: Image gallery
sv_SE: Bildgalleri

en: Image height
sv_SE: Bildhöjd

en: Image link alt text
sv_SE: Bildlänkens alt-text

en: Image not found
sv_SE: Bilden hittades inte

en: Image position
sv_SE: Bildposition

en: Image ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Image size
sv_SE: Bildstorlek

en: Image width
sv_SE: Bildbredd

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Images file types
sv_SE: Filtyper för bilder

en: Images of the same lightbox ID are grouped together.
sv_SE: Bilder med samma lightbox-ID grupperas tillsammans.

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import CSS variables
sv_SE: Importera CSS-variabler

en: Import Settings
sv_SE: Importera inställningar

en: Import classes
sv_SE: Importera klasser

en: Import images
sv_SE: Importera bilder

en: Import of "%s" failed: Name already exists.
sv_SE: Import av “%s” misslyckades: Namnet finns redan.

en: Import of "%s" failed: Wrong format.
sv_SE: Import av “%s” misslyckades: Fel format.

en: Import pasted images/SVGs
sv_SE: Importera inklistrade bilder/SVG:er

en: Import settings
sv_SE: Importera inställningar

en: Import template
sv_SE: Importera mall

en: Import/export components
sv_SE: Importera/exportera komponenter

en: Import/export templates
sv_SE: Importera/exportera mallar

en: Imported
sv_SE: Importerad

en: Imports
sv_SE: Importer

en: Impressive
sv_SE: Imponerande

en: In case you are a developer you can customize Bricks even further with custom hooks, filters, or by creating your own elements.
sv_SE: Om du är utvecklare kan du anpassa Bricks ännu mer med anpassade hooks, filter eller genom att skapa dina egna element.

en: In same term
sv_SE: I samma term

en: In stock
sv_SE: I lager

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Include
sv_SE: Inkludera

en: Include children
sv_SE: Inkludera underordnade

en: Include posts
sv_SE: Inkludera inlägg

en: Include terms
sv_SE: Inkludera villkor

en: Incoming
sv_SE: Inkommande

en: Incoming changes
sv_SE: Inkommande ändringar

en: Incorrect configuration might cause unwanted side effects. Only use these settings if you know what you are doing.
sv_SE: Felaktig konfiguration kan orsaka oönskade biverkningar. Använd endast dessa inställningar om du vet vad du gör.

en: Incorrect password.
sv_SE: Felaktigt lösenord.

en: Incredible
sv_SE: Otroligt

en: Indent
sv_SE: Indrag

en: Independent toggle
sv_SE: Oberoende växling

en: Index of the item to expand on page load, start at 0.
sv_SE: Index för objektet som ska expanderas vid sidladdning, börjar på 0.

en: Indexes of the items to expand on page load, separated by comma, start at 0.
sv_SE: Index för objekt som ska expanderas vid sidladdning, separerade med komma, börjar på 0.

en: Indexing in progress.
sv_SE: Indexering pågår.

en: Indexing job is stuck?
sv_SE: Har indexeringsjobbet fastnat?

en: Individual
sv_SE: Individuell

en: Individual users with code execution capability
sv_SE: Individuella användare med behörighet för kodexekvering

en: Infinite
sv_SE: Oändlig

en: Infinite scroll
sv_SE: Oändlig rullning

en: Info Box
sv_SE: Inforuta

en: Info Box template enabled.
sv_SE: Inforuta-mall aktiverad.

en: Info color
sv_SE: Infofärg

en: Infobox
sv_SE: Inforuta

en: Infobox appears on map marker click.
sv_SE: Inforutan visas när man klickar på kartmarkören.

en: Inherited from
sv_SE: Ärvd från

en: Initial
sv_SE: Initialer

en: Initial slide
sv_SE: Startbild

en: Inline styles (CSS) are added at the end of the %s tag.
sv_SE: Infogade stilar (CSS) läggs till i slutet av %s-taggen.

en: Inline styles (default)
sv_SE: Inline-stilar (standard)

en: Inner background color
sv_SE: Inre bakgrundsfärg

en: Inner container
sv_SE: Inre behållare

en: Input
sv_SE: Inmatning

en: Input background
sv_SE: Inmatningsbakgrund

en: Input border
sv_SE: Inmatningsram

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Insert "Toggle" element after "Nav items" to show/hide your mobile menu.
sv_SE: Infoga elementet “Växla” efter “Navigationsobjekt” för att visa/dölja din mobilmeny.

en: Insert after
sv_SE: Infoga efter

en: Insert components
sv_SE: Infoga komponenter

en: Insert element
sv_SE: Infoga element

en: Insert elements in Emmet-like syntax.
sv_SE: Infoga element i Emmet-liknande syntax.

en: Insert layout
sv_SE: Infoga layout

en: Insert media
sv_SE: Infoga media

en: Insert of the same component is not possible.
sv_SE: Infogning av samma komponent är inte möjlig.

en: Insert section
sv_SE: Infoga sektion

en: Insert template
sv_SE: Infoga mall

en: Insert templates
sv_SE: Infoga mallar

en: Inserted
sv_SE: Infogad

en: Inserted template uses theme style "%s"
sv_SE: Infogad mall använder temastilen “%s”

en: Inserting any template overwrites your data. We recommend to save your changes first.
sv_SE: Att infoga en mall skriver över dina data. Vi rekommenderar att du sparar dina ändringar först.

en: Inset
sv_SE: Insättning

en: Instagram access token required! Add in WordPress dashboard under %s
sv_SE: Instagram-åtkomsttoken krävs! Lägg till i WordPress-adminpanelen under %s

en: Instagram feed
sv_SE: Instagram-flöde

en: Installed version
sv_SE: Installerad version

en: Instance
sv_SE: Instans

en: Instances
sv_SE: Instanser

en: Integer
sv_SE: Heltal

en: Interaction
sv_SE: Interaktion

en: Interaction ID
sv_SE: Interaktions-ID

en: Interactions
sv_SE: Interaktioner

en: Interactions don't run in the builder.
sv_SE: Interaktioner körs inte i byggaren.

en: Interface
sv_SE: Gränssnitt

en: Internal post/page
sv_SE: Internt inlägg/sida

en: Interval in ms
sv_SE: Intervall i ms

en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

en: Invalid CSS response from Google Fonts.
sv_SE: Ogiltigt CSS-svar från Google Fonts.

en: Invalid SVG files
sv_SE: Ogiltiga SVG-filer

en: Invalid action
sv_SE: Ogiltig åtgärd

en: Invalid element names
sv_SE: Ogiltiga elementnamn

en: Invalid font ID.
sv_SE: Ogiltigt teckensnitt-ID.

en: Invalid font file
sv_SE: Ogiltig typsnittsfil

en: Invalid form token.
sv_SE: Ogiltigt formulärtoken.

en: Invalid license key.
sv_SE: Ogiltig licensnyckel.

en: Invalid password reset key
sv_SE: Ogiltig nyckel för lösenordsåterställning

en: Invalid post ID or form ID.
sv_SE: Ogiltigt inläggs-ID eller formulär-ID.

en: Invalid pseudo class. Must start with a colon (:)
sv_SE: Ogiltig pseudoklass. Måste börja med ett kolon (:)

en: Invalid request
sv_SE: Felaktig beställning

en: Invalid signature
sv_SE: Ogiltig signatur

en: Invalid total pages value "%1$s" extracted from path "%2$s". Expected a numeric value.
sv_SE: Ogiltigt värde för totala sidor "%1$s" hämtat från sökvägen "%2$s". Ett numeriskt värde förväntades.

en: Invalid webhook URL.
sv_SE: Ogiltig webhook-URL.

en: Invalid webhook payload format.
sv_SE: Ogiltigt format på webhook-payload.

en: Invert
sv_SE: Invertera

en: Invisible
sv_SE: Osynlig

en: Ionicons
sv_SE: Joniska

en: Is
sv_SE: Är

en: Is archive main query
sv_SE: Är arkivets huvudfråga

en: Is main query
sv_SE: Är huvudfråga

en: Isolation
sv_SE: Isolering

en: It's just a temporary deactivation
sv_SE: Det är bara en tillfällig inaktivering

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Item
sv_SE: Objekt

en: Item width
sv_SE: Objektbredd

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Items to scroll
sv_SE: Objekt att skrolla

en: Items to show
sv_SE: Objekt att visa

en: January
sv_SE: Januari

en: JavaScript function name without parentheses or window object.
sv_SE: JavaScript-funktionsnamn utan parenteser eller window-objekt.

en: JavaScript is automatically wrapped in script tags.
sv_SE: JavaScript är automatiskt insvept i script-taggar.

en: Join Us
sv_SE: Gå med oss

en: July
sv_SE: Juli

en: June
sv_SE: Juni

en: Just another slide
sv_SE: Bara en till bild

en: Justify
sv_SE: Justera

en: Justify content
sv_SE: Justera innehåll

en: Justify items
sv_SE: Justera objekt

en: Keep formatting
sv_SE: Behåll formatering

en: Keep open while styling
sv_SE: Håll öppen under styling

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Keyboard
sv_SE: Tangentbord

en: Keyboard shortcuts
sv_SE: Kortkommandon

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label text
sv_SE: Etiketttext

en: Label typography
sv_SE: Etikettypografi

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Language
sv_SE: Språk

en: Language codes
sv_SE: Språkkoder

en: Language switcher
sv_SE: Språkväljare

en: Languages
sv_SE: Språk

en: Laptop
sv_SE: Bärbar dator

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last fetch
sv_SE: Senaste hämtning

en: Last generated
sv_SE: Senast genererad

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last order
sv_SE: Senaste ordern

en: Last refresh
sv_SE: Senaste uppdatering

en: Latest
sv_SE: Senaste

en: Latitude
sv_SE: Latitud

en: Layers
sv_SE: Sikt

en: Lazy
sv_SE: Lat

en: Lead
sv_SE: Bly

en: Learn more
sv_SE: Läs mer

en: Learn more about CSS filters
sv_SE: Lär dig mer om CSS-filter

en: Learn more about CSS transform
sv_SE: Lär dig mer om CSS-transform

en: Learn more about CSS transform-origin
sv_SE: Lär dig mer om CSS transform-origin

en: Learn more about CSS transitions
sv_SE: Lär dig mer om CSS-övergångar

en: Learn more on wordpress.org
sv_SE: Lär dig mer på wordpress.org

en: Learn which %1$s you should to add to the fields above via the %2$s dynamic data tag.
sv_SE: Lär dig vilka %1$s du bör lägga till i fälten ovan via %2$s dynamisk data-taggen.

en: Leave empty to apply template to all archive terms.
sv_SE: Lämna tomt för att tillämpa mallen på alla arkivtermer.

en: Leave empty to apply template to all post types.
sv_SE: Lämna tomt för att tillämpa mallen på alla inläggstyper.

en: Leave empty to update the current post.
sv_SE: Lämna tomt för att uppdatera den aktuella posten.

en: Leave empty to use WooCommerce default list.
sv_SE: Lämna tomt för att använda WooCommerces standardlista.

en: Leave empty to use the default WordPress home URL.
sv_SE: Lämna tomt för att använda standard WordPress hem-URL.

en: Leave options empty to use the options of the first connected control.
sv_SE: Lämna alternativen tomma för att använda alternativen för den första anslutna kontrollen.

en: Leave the first comment
sv_SE: Lämna den första kommentaren

en: Leave viewport
sv_SE: Lämna viewport

en: Leave your comment
sv_SE: Lämna din kommentar

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left to right
sv_SE: Vänster till höger

en: Left with space
sv_SE: Vänster med mellanrum

en: Lesser or equal
sv_SE: Mindre eller lika

en: Letter spacing
sv_SE: Teckenavstånd

en: License
sv_SE: Licens

en: License activated.
sv_SE: Licens aktiverad.

en: License key format
sv_SE: Licensnyckelformat

en: Light
sv_SE: Tunn

en: Light color
sv_SE: Ljus färg

en: Lightbox Animation
sv_SE: Lightbox-animering

en: Lightbox ID
sv_SE: Lightbox-ID

en: Lightbox Image
sv_SE: Lightbox-bild

en: Lightbox Video
sv_SE: Lightbox-video

en: Lightness
sv_SE: Ljushet

en: Limit how often this popup appears.
sv_SE: Begränsa hur ofta denna popup visas.

en: Limit the number of webhook requests that can be sent per hour.
sv_SE: Begränsa antalet webhook-förfrågningar som kan skickas per timme.

en: Line cap
sv_SE: Linjeavslutning

en: Line height
sv_SE: Radhöjd

en: Line width in px
sv_SE: Linjebredd i px

en: Linear
sv_SE: Linjär

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link & status
sv_SE: Länk & status

en: Link To
sv_SE: Länka till

en: Link attributes
sv_SE: Länkattribut

en: Link configured
sv_SE: Länk konfigurerad

en: Link entire post
sv_SE: Länka hela inlägget

en: Link entire product
sv_SE: Länka hela produkten

en: Link image
sv_SE: Länka bild

en: Link rendered as
sv_SE: Länk återges som

en: Link styles apply only to specific elements. Overwrite them via the %s filter or extend them via the CSS selectors setting below.
sv_SE: Länkstilar gäller endast för specifika element. Skriv över dem via %s-filtret eller utöka dem via CSS-selektorinställningen nedan.

en: Link title
sv_SE: Länktitel

en: Link to
sv_SE: Länk till

en: Link to lightbox
sv_SE: Länk till lightbox

en: Link to post
sv_SE: Länk till inlägg

en: Link to product
sv_SE: Länk till produkt

en: Link to website
sv_SE: Länk till webbplats

en: Link type
sv_SE: Länktyp

en: Linked
sv_SE: Länkad

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List
sv_SE: Lista

en: List item
sv_SE: Listobjekt

en: List item #1
sv_SE: Listobjekt #1

en: List item #2
sv_SE: Listobjekt #2

en: List items
sv_SE: Listobjekt

en: Live search
sv_SE: Livesökning

en: Live search info
sv_SE: Sökinformation i realtid

en: Live search wrapper selector
sv_SE: Väljare för live-sökning

en: Load Block editor data into %s
sv_SE: Ladda Block editor-data till %s

en: Load all matching theme styles
sv_SE: Ladda alla matchande tematiska stilar

en: Load more
sv_SE: Ladda mer

en: Load templates from any another Bricks installation you have access to in your template library.
sv_SE: Ladda mallar från vilken annan Bricks-installation som helst du har åtkomst till i ditt mallbibliotek.

en: Loading
sv_SE: Laddning

en: Loading component preview
sv_SE: Laddar förhandsgranskning av komponent

en: Loading font data
sv_SE: Laddar typsnittdata

en: Loading method
sv_SE: Inläsningsmetod

en: Loading templates
sv_SE: Laddar mallar

en: Local storage
sv_SE: Lokal lagring

en: Location
sv_SE: Placering

en: Location content
sv_SE: Platsens innehåll

en: Location subtitle
sv_SE: Platsens undertitel

en: Location title
sv_SE: Platsens titel

en: Lock
sv_SE: Lås

en: Lock selected
sv_SE: Lås valda

en: Lock/unlock global classes
sv_SE: Lås/lås upp globala klasser

en: Locked
sv_SE: Låst

en: Log in to %s to retrieve your license key or copy & paste it from your purchase confirmation email.
sv_SE: Logga in på %s för att hämta din licensnyckel eller kopiera och klistra in den från ditt bekräftelsemail för köpet.

en: Log in user after successful registration. Tip: Set action "Redirect" to redirect user to the account/admin area.
sv_SE: Logga in användaren efter lyckad registrering. Tips: Ställ in åtgärden “Omdirigera” för att omdirigera användaren till konto-/adminområdet.

en: Logged in
sv_SE: Inloggad

en: Logged out
sv_SE: Utloggad

en: Logged-in users
sv_SE: Inloggade användare

en: Logged-in users with role
sv_SE: Inloggade användare med roll

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login URL
sv_SE: Inloggnings-URL

en: Login form
sv_SE: Inloggningsformulär

en: Login message
sv_SE: Inloggningsmeddelande

en: Logo
sv_SE: Logotyp

en: Logo inverse
sv_SE: Inverterad logotyp

en: Logout URL
sv_SE: Utloggnings-URL

en: Longitude
sv_SE: Longitud

en: Lost password
sv_SE: Glömt lösenord

en: Low
sv_SE: Låg

en: Low stock
sv_SE: Lågt lager

en: Lowercase
sv_SE: Gemener

en: Lowercase removes leading zeros
sv_SE: Gemener tar bort inledande nollor

en: Magnificent
sv_SE: Magnifikt

en: Mailchimp API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Mailchimp API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Main
sv_SE: Huvud

en: Main query
sv_SE: Huvudfråga

en: Maintenance
sv_SE: Underhåll

en: Maintenance mode
sv_SE: Underhållsläge

en: Make sure not to use the "Product tabs" element on the same page.
sv_SE: Se till att inte använda elementet “Produktflikar” på samma sida.

en: Make sure the remote website entered above has granted you "My Templates Access".
sv_SE: Se till att den fjärranslutna webbplatsen som angivits ovan har beviljat dig “åtkomst till Mina Templates”.

en: Make sure there are no elements with links inside your linked container (nested links).
sv_SE: Se till att det inte finns några element med länkar inuti din länkade behållare (kapslade länkar).

en: Make sure to save settings after closing this modal to apply changes
sv_SE: Se till att spara inställningarna efter att du stängt denna modal för att tillämpa ändringarna

en: Make sure to set "%1$s" in your "%2$s" definitions below.
sv_SE: Se till att ställa in “%1$s” i dina “%2$s”-definitioner nedan.

en: Manage
sv_SE: Hantera

en: Manage global elements
sv_SE: Hantera globala element

en: Manage my menus in WordPress.
sv_SE: Hantera mina menyer i WordPress.

en: Manage your custom font files
sv_SE: Hantera dina anpassade teckensnittsfiler

en: Mandatory
sv_SE: Obligatorisk

en: Manually regenerate CSS files
sv_SE: Generera CSS-filer manuellt

en: Map
sv_SE: Karta

en: Map Connector
sv_SE: Kartkopplare

en: Map ID
sv_SE: Kart-ID

en: Map Type Control
sv_SE: Karttypskontroll

en: Map center
sv_SE: Karta centrum

en: Map style
sv_SE: Kartstil

en: Map type
sv_SE: Karttyp

en: March
sv_SE: Mars

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Mark
sv_SE: Markera

en: Mark all as read
sv_SE: Markera alla som lästa

en: Mark as active
sv_SE: Markera som aktiv

en: Mark as inactive
sv_SE: Markera som inaktiv

en: Marker
sv_SE: Markör

en: Markers
sv_SE: Markörer

en: Markers set on individual addresses or map connectors precede these settings.
sv_SE: Markörer som placerats på enskilda adresser eller kartkopplingar har företräde framför dessa inställningar.

en: Marvelous
sv_SE: Underbart

en: Masonry
sv_SE: Murverk

en: Max Zoom
sv_SE: Max zoom

en: Max payload size
sv_SE: Maximal nyttolaststorlek

en: Max requests per hour
sv_SE: Max antal förfrågningar per timme

en: Max resolution
sv_SE: Maximal upplösning

en: Max results
sv_SE: Max antal resultat

en: Max upload size: %s
sv_SE: Max uppladdningsstorlek: %s

en: Max. entries
sv_SE: Max. antal poster

en: Max. files
sv_SE: Max. filer

en: Max. height
sv_SE: Max. höjd

en: Max. items
sv_SE: Max. antal objekt

en: Max. length
sv_SE: Max. längd

en: Max. post width
sv_SE: Max. inläggsbredd

en: Max. price
sv_SE: Max. pris

en: Max. products
sv_SE: Max. antal produkter

en: Max. rating
sv_SE: Max. betyg

en: Max. related posts
sv_SE: Max. relaterade inlägg

en: Max. size
sv_SE: Max. storlek

en: Max. time
sv_SE: Max. tid

en: Max. value
sv_SE: Max. värde

en: Max. width
sv_SE: Max. bredd

en: Maximum
sv_SE: Maximal

en: Maximum number of entries reached.
sv_SE: Maximalt antal poster uppnått.

en: Maximum number of results to display for each query loop in the builder. Applies only to Bricks-native queries. Leave blank to use the default value.
sv_SE: Maximalt antal resultat att visa för varje frågeloop i byggverktyget. Gäller endast för Bricks-egna frågor. Lämna tomt för att använda standardvärdet.

en: Maximum number of webhook requests allowed per hour.
sv_SE: Maximalt antal webhook-förfrågningar som tillåts per timme.

en: Maximum size of the webhook payload in kilobytes.
sv_SE: Maximal storlek för webhook-nyttolast i kilobyte.

en: Maximum value
sv_SE: Maximivärde

en: May
sv_SE: Maj

en: Media File
sv_SE: Mediafil

en: Media URL
sv_SE: URL för media

en: Media library
sv_SE: Media bibliotek

en: Media query
sv_SE: Mediaförfrågan

en: Mega menu
sv_SE: Megameny

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu bar
sv_SE: Menyfält

en: Menu order
sv_SE: Menyordning

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message sent from:
sv_SE: Meddelande skickat från:

en: Message successfully sent. We will get back to you as soon as possible.
sv_SE: Meddelandet har skickats. Vi återkommer så snart som möjligt.

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Meta Data
sv_SE: Metadata

en: Meta Key
sv_SE: Metanyckel

en: Meta description
sv_SE: Metabeskrivning

en: Meta key
sv_SE: Metanyckel

en: Meta keywords
sv_SE: Meta-nyckelord

en: Meta query
sv_SE: Metafråga

en: Meta robots
sv_SE: Meta-robotar

en: Meta typography
sv_SE: Meta-typografi

en: Meta value
sv_SE: Metavärde

en: Meta value num
sv_SE: Metavärde num

en: Mid Size
sv_SE: Mellanstorlek

en: Middle center
sv_SE: Mitten centrerad

en: Middle left
sv_SE: Mitten vänster

en: Middle right
sv_SE: Mitten höger

en: Mime type
sv_SE: MIME-typ

en: Min. PHP version to run Bricks is PHP 5.4
sv_SE: Lägsta PHP-version för att köra Bricks är PHP 5.4

en: Min. characters
sv_SE: Min. tecken

en: Min. dimension: Twice the value under logo height / logo width for proper display on retina devices.
sv_SE: Min. dimension: Dubbla värdet under logotyphöjd / logotypbredd för korrekt visning på retina-enheter.

en: Min. height
sv_SE: Min. höjd

en: Min. height is 70.
sv_SE: Min. höjd är 70.

en: Min. length
sv_SE: Min. längd

en: Min. price
sv_SE: Min. pris

en: Min. time
sv_SE: Min. tid

en: Min. value
sv_SE: Min. värde

en: Min. width
sv_SE: Min. bredd

en: Min/max date
sv_SE: Min/max datum

en: Mini cart
sv_SE: Minivarukorg

en: Minimum value
sv_SE: Minimivärde

en: Misc
sv_SE: Övrigt

en: Miscellaneous
sv_SE: Övrigt

en: Missing sidebar name.
sv_SE: Sidofältets namn saknas.

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile first
sv_SE: Mobil först

en: Mobile landscape
sv_SE: Mobil liggande

en: Mobile menu
sv_SE: Mobilmeny

en: Mobile portrait
sv_SE: Mobil stående

en: Mode
sv_SE: Läge

en: Modified
sv_SE: Modifierad

en: Modified date
sv_SE: Ändringsdatum

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Month: %s
sv_SE: Månad: %s

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: More about meta robots directives.
sv_SE: Mer om meta-robotdirektiv.

en: More content to come ..
sv_SE: Mer innehåll kommer ..

en: More layouts
sv_SE: Fler layouter

en: More text
sv_SE: Mer text

en: Most Popular
sv_SE: Mest populära

en: Most specific
sv_SE: Mest specifik

en: Mouse enter
sv_SE: Mus in

en: Mouse leave
sv_SE: Mus ut

en: Mouse leave window
sv_SE: Mus lämnar fönster

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Move elements
sv_SE: Flytta element

en: Move selected
sv_SE: Flytta valda

en: Move to trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Moved
sv_SE: Flyttad

en: Moved to trash
sv_SE: Flyttad till papperskorgen

en: Multilevel
sv_SE: Flernivå

en: Multiple options
sv_SE: Flera alternativ

en: Must match with the format saved in database.
sv_SE: Måste matcha formatet som sparats i databasen.

en: Mute
sv_SE: Ljud av

en: Muted
sv_SE: Dämpad

en: Muted color
sv_SE: Dämpad färg

en: My Templates
sv_SE: Mina templates

en: My account
sv_SE: Mitt konto

en: My templates
sv_SE: Mina mallar

en: My templates access
sv_SE: Åtkomst till mina mallar

en: MySQL version
sv_SE: MySQL-version

en: NUMERIC
sv_SE: NUMERISK

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name already exists
sv_SE: Namnet finns redan

en: Name is required
sv_SE: Namn krävs

en: Name is reserved
sv_SE: Namnet är reserverat

en: Name to display instead of the remote template URL in the template source dropdown.
sv_SE: Namn att visa istället för fjärrmallens URL i rullgardinsmenyn för mallkälla.

en: Native actions on this hook
sv_SE: Inbyggda åtgärder på denna krok

en: Native elements
sv_SE: Inbyggda element

en: Nav
sv_SE: Navigering

en: Nav Menu
sv_SE: Navigationsmeny

en: Nav items
sv_SE: Navigationsobjekt

en: Navigate through the different query pages without reloading the page.
sv_SE: Navigera genom de olika frågesidorna utan att ladda om sidan.

en: Navigation
sv_SE: Navigering

en: Neat
sv_SE: Snyggt

en: Need help? Found a bug? Suggest a feature?
sv_SE: Behöver du hjälp? Hittat en bugg? Vill du föreslå en funktion?

en: Nestable
sv_SE: Nästbara

en: Nestable elements can't be converted to components. You can either unlink them manually by right-clicking the global element in the builder or convert them automatically by clicking the "Convert to components" button above and then confirm the prompt.
sv_SE: Nästbara element kan inte konverteras till komponenter. Du kan antingen koppla bort dem manuellt genom att högerklicka på det globala elementet i byggaren eller konvertera dem automatiskt genom att klicka på knappen “Konvertera till komponenter” ovan och sedan bekräfta uppmaningen.

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: New
sv_SE: Ny

en: New Custom Font
sv_SE: Nytt anpassat teckensnitt

en: New Template
sv_SE: Ny template

en: New Template Name
sv_SE: Nytt templatenamn

en: New capability
sv_SE: Ny behörighet

en: New category name
sv_SE: Nytt kategorinamn

en: New class name
sv_SE: Nytt klassnamn

en: New classes detected. Resolve conflicts, if any, to import or skip.
sv_SE: Nya klasser upptäckta. Lös konflikter, om några, för att importera eller hoppa över.

en: New color could not be saved.
sv_SE: Ny färg kunde inte sparas.

en: New color palette name
sv_SE: Nytt färgpalettnamn

en: New feature
sv_SE: Ny funktion

en: New group name
sv_SE: Nytt gruppnamn

en: New query name
sv_SE: Nytt frågenamn

en: New sidebar created.
sv_SE: Nytt sidofält skapat.

en: New tab
sv_SE: Ny flik

en: New theme style name
sv_SE: Nytt temastilnamn

en: New variable name
sv_SE: Nytt variabelnamn

en: Newer Comments
sv_SE: Nyare kommentarer

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next Icon
sv_SE: Nästa ikon

en: Next arrow
sv_SE: Nästa pil

en: Next label
sv_SE: Nästa etikett

en: Next page
sv_SE: Nästa sida

en: Next post
sv_SE: Nästa inlägg

en: Next slide
sv_SE: Nästa bild

en: Nice job
sv_SE: Bra jobbat

en: Nicename
sv_SE: Snyggt namn

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: No
sv_SE: Nej

en: No Bricks data found.
sv_SE: Ingen Bricks-data hittades.

en: No CSS variable found.
sv_SE: Ingen CSS-variabel hittades.

en: No Custom Font found in Trash
sv_SE: Inga anpassade teckensnitt hittades i papperskorgen

en: No Custom Fonts found
sv_SE: Inga anpassade teckensnitt hittades

en: No Facebook page URL provided.
sv_SE: Ingen Facebook-sideURL angiven.

en: No HTML markup defined.
sv_SE: Ingen HTML-markup definierad.

en: No Instagram account found.
sv_SE: Inget Instagram-konto hittades.

en: No Instagram posts found.
sv_SE: Inga Instagram-inlägg hittades.

en: No Polylang languages found.
sv_SE: Inga Polylang-språk hittades.

en: No SVG selected.
sv_SE: Ingen SVG vald.

en: No Template Bundle found
sv_SE: Inget template-paket hittades

en: No Template Tag found
sv_SE: Ingen template-tagg hittades

en: No Template found in Trash
sv_SE: Inga templates hittades i papperskorgen

en: No Templates found
sv_SE: Inga templates hittades

en: No URL parameters are generated or read, even if filter elements are present.
sv_SE: Inga URL-parametrar genereras eller läses, även om filterelement finns.

en: No Vimeo ID provided.
sv_SE: Inget Vimeo-ID angivet.

en: No Vimeo URL provided.
sv_SE: Ingen Vimeo-URL angiven.

en: No WordPress added content found.
sv_SE: Inget tillagt WordPress-innehåll hittades.

en: No WordPress widget type selected.
sv_SE: Ingen WordPress-widgettyp vald.

en: No YouTube ID provided.
sv_SE: Inget YouTube-ID angivet.

en: No YouTube URL provided.
sv_SE: Ingen YouTube-URL angiven.

en: No access
sv_SE: Ingen åtkomst

en: No accordion item added.
sv_SE: Ingen dragspelspost tillagd.

en: No action has been set for this form.
sv_SE: Ingen åtgärd har angetts för detta formulär.

en: No active icon set selected
sv_SE: Ingen aktiv ikonuppsättning vald

en: No additional information to show.
sv_SE: Ingen ytterligare information att visa.

en: No audio file selected.
sv_SE: Ingen ljudfil vald.

en: No caption
sv_SE: Ingen bildtext

en: No checkout fields defined.
sv_SE: Inga kassafält definierade.

en: No classes found
sv_SE: Inga klasser hittades

en: No classes specified for deletion
sv_SE: Inga klasser specificerade för radering

en: No classes to import.
sv_SE: Inga klasser att importera.

en: No code found.
sv_SE: Ingen kod hittad.

en: No components found.
sv_SE: Inga komponenter hittades.

en: No conflict
sv_SE: Ingen konflikt

en: No connectable property found.
sv_SE: Ingen anslutningsbar egenskap hittades.

en: No content
sv_SE: Inget innehåll

en: No date/fields set.
sv_SE: Inga datum/fält inställda.

en: No default value
sv_SE: Inget standardvärde

en: No dynamic data found.
sv_SE: Ingen dynamisk data hittades.

en: No dynamic data set.
sv_SE: Ingen dynamisk data inställd.

en: No effect with loop enabled
sv_SE: Ingen effekt med loop aktiverad

en: No elements found for the selected filter.
sv_SE: Inga element hittades för det valda filtret.

en: No email address provided.
sv_SE: Ingen e-postadress angiven.

en: No excerpt found.
sv_SE: Inget utdrag hittades.

en: No file URL provided.
sv_SE: Ingen fil-URL angiven.

en: No file selected.
sv_SE: Ingen fil vald.

en: No files were uploaded.
sv_SE: Inga filer laddades upp.

en: No filter source selected.
sv_SE: Ingen filterkälla vald.

en: No fluid typography category selected. Please create and select a category, then generate your fluid typography variables.
sv_SE: Ingen kategori för flytande typografi vald. Skapa och välj en kategori och generera sedan dina variabler för flytande typografi.

en: No fluid typography variables found. Configure the scale generator on the right-hand side as per your requirements. Once done, click the "Generate variables" button to automatically create your fluid typography variables.
sv_SE: Inga variabler för flytande typografi hittades. Konfigurera skalgeneratorn på höger sida enligt dina krav. När du är klar klickar du på knappen "Generera variabler" för att automatiskt skapa dina flytande typografivariabler.

en: No font files found in the CSS.
sv_SE: Inga teckensnittsfiler hittades i CSS:en.

en: No form field added.
sv_SE: Inget formulärfält tillagt.

en: No found rows
sv_SE: Inga funna rader

en: No hook selected.
sv_SE: Ingen krok vald.

en: No icon selected.
sv_SE: Ingen ikon vald.

en: No image selected.
sv_SE: Ingen bild vald.

en: No instances
sv_SE: Inga instanser

en: No languages found.
sv_SE: Inga språk hittades.

en: No latitude/longitude or address provided. Use dynamic data tags to retrieve the coordinates/address from your query loop results.
sv_SE: Ingen latitud/longitud eller adress angiven. Använd dynamiska datataggar för att hämta koordinaterna/adressen från dina frågeloopresultat.

en: No license for provided license key found.
sv_SE: Ingen licens hittades för den angivna licensnyckeln.

en: No link
sv_SE: Ingen länk

en: No list items defined.
sv_SE: Inga listobjekt definierade.

en: No locations found
sv_SE: Inga platser hittades

en: No menu items
sv_SE: Inga menyobjekt

en: No meta data selected.
sv_SE: Ingen metadata vald.

en: No name
sv_SE: Inget namn

en: No native actions on this hook
sv_SE: Inga inbyggda åtgärder på denna krok

en: No nav menu found.
sv_SE: Ingen navigationsmeny hittades.

en: No options found
sv_SE: Inga alternativ hittades

en: No order found or the order is not suitable for this element.
sv_SE: Ingen order hittad eller ordern passar inte för detta element.

en: No orphaned elements found.
sv_SE: Inga föräldralösa element hittades.

en: No pagination on singular posts/pages.
sv_SE: Ingen paginering på enskilda inlägg/sidor.

en: No pagination results.
sv_SE: Inga pagineringsresultat.

en: No permission
sv_SE: Ingen behörighet

en: No post ID provided.
sv_SE: Inget inläggs-ID tillhandahållet.

en: No posts found
sv_SE: Inga inlägg hittades

en: No previous or next posts found..
sv_SE: Inga föregående eller nästa inlägg hittades.

en: No pricing table defined.
sv_SE: Ingen pristabell definierad.

en: No product archive description found.
sv_SE: Ingen produktarkivbeskrivning hittades.

en: No product selected
sv_SE: Ingen produkt vald

en: No products in cart
sv_SE: Inga produkter i varukorgen

en: No products to show.
sv_SE: Inga produkter att visa.

en: No progress bar created.
sv_SE: Ingen förloppsindikator skapad.

en: No properties connected.
sv_SE: Inga egenskaper anslutna.

en: No properties found.
sv_SE: Inga egenskaper hittades.

en: No property groups found.
sv_SE: Inga egenskapsgrupper hittades.

en: No query selected
sv_SE: Ingen sökning vald

en: No rating
sv_SE: Inget betyg

en: No ratings
sv_SE: Inga betyg

en: No ratings yet.
sv_SE: Inga betyg än.

en: No related products to show.
sv_SE: Inga relaterade produkter att visa.

en: No repeat
sv_SE: Ingen upprepning

en: No results
sv_SE: Inga resultat

en: No results found
sv_SE: Inga resultat hittades

en: No scroll
sv_SE: Ingen rullning

en: No sharing option selected.
sv_SE: Inget delningsalternativ valt.

en: No shortcode provided.
sv_SE: Ingen kortkod angiven.

en: No sidebar selected.
sv_SE: Inget sidofält valt.

en: No signature
sv_SE: Ingen signatur

en: No slide added.
sv_SE: Ingen bild tillagd.

en: No social icon added.
sv_SE: Ingen social ikon tillagd.

en: No spaces. No pound (#) sign.
sv_SE: Inga mellanslag. Inget nummertecken (#).

en: No tabs added.
sv_SE: Inga flikar tillagda.

en: No target query selected.
sv_SE: Ingen målfråga vald.

en: No team members added.
sv_SE: Inga teammedlemmar tillagda.

en: No template selected.
sv_SE: Ingen mall vald.

en: No templates found.
sv_SE: Inga mallar hittades.

en: No testimonials added.
sv_SE: Inga omdömen tillagda.

en: No text added.
sv_SE: Ingen text tillagd.

en: No valid font files were processed.
sv_SE: Inga giltiga teckensnittsfiler bearbetades.

en: No variables found. Create a CSS variable using the input at the bottom or in bulk by clicking the "Import" icon at the top.
sv_SE: Inga variabler hittades. Skapa en CSS-variabel med hjälp av inmatningen längst ner eller i bulk genom att klicka på ikonen “Importera” längst upp.

en: No video selected.
sv_SE: Ingen video vald.

en: No wrap
sv_SE: Ingen radbrytning

en: No-repeat
sv_SE: Ingen upprepning

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not allowed
sv_SE: Inte tillåtet

en: Not allowed: Infinite template loop.
sv_SE: Inte tillåtet: Oändlig mallslinga.

en: Not applied in the builder.
sv_SE: Tillämpas inte i byggverktyget.

en: Not empty
sv_SE: Inte tom

en: Not equal
sv_SE: Inte lika med

en: Not exists
sv_SE: Finns inte

en: Not featured
sv_SE: Inte utvald

en: Not found
sv_SE: Hittades inte

en: Not new
sv_SE: Inte ny

en: Not on sale
sv_SE: Inte på rea

en: Not possible while bulk-editing.
sv_SE: Inte möjligt under massredigering.

en: Not supported
sv_SE: Stöds inte

en: Not supported on mobile devices
sv_SE: Stöds inte på mobila enheter

en: Nothing found
sv_SE: Inget hittat

en: Nothing found.
sv_SE: Inget hittades.

en: Nothing found. Please try again with a different keyword!
sv_SE: Inget hittades. Försök igen med ett annat nyckelord!

en: Nothing to copy
sv_SE: Inget att kopiera

en: Nothing to paste
sv_SE: Inget att klistra in

en: Notice
sv_SE: Meddelande

en: Notice from %1$s: But don't worry. %1$s regularly updates all WooCommerce template files with each new release. If you are on the latest version and see this message, any necessary compatibility enhancements will be included in the next update.
sv_SE: Meddelande från %1$s: Men oroa dig inte. %1$s uppdaterar regelbundet alla WooCommerce-mallfiler med varje ny version. Om du använder den senaste versionen och ser detta meddelande kommer nödvändiga kompatibilitetsförbättringar att inkluderas i nästa uppdatering.

en: Notices
sv_SE: Meddelanden

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number of comments
sv_SE: Antal kommentarer

en: Number of posts
sv_SE: Antal inlägg

en: Number of users to retrieve
sv_SE: Antal användare som ska hämtas

en: Numbered list
sv_SE: Numrerad lista

en: Numeric
sv_SE: Numerisk

en: Numeric meta value
sv_SE: Numeriskt metavärde

en: Object fit
sv_SE: Objektanpassning

en: Object position
sv_SE: Objektposition

en: Oblique
sv_SE: Lutande

en: October
sv_SE: Oktober

en: Odd background
sv_SE: Udda bakgrund

en: Off
sv_SE: Av

en: Offset key
sv_SE: Offset-nyckel

en: Offset key location
sv_SE: Offset nyckelplacering

en: Okay
sv_SE: Okej

en: Older Comments
sv_SE: Äldre kommentarer

en: On
sv_SE: På

en: On backorder
sv_SE: Beställningsvara

en: On blur
sv_SE: Vid blur

en: On input
sv_SE: Vid inmatning

en: On input, blur and submit
sv_SE: Vid inmatning, blur och skicka

en: On sale
sv_SE: På rea

en: On sale products only
sv_SE: Endast produkter på rea

en: Once done editing, click the "Save Settings" button at the bottom below to persist your changes.
sv_SE: När du är klar med redigeringen, klicka på knappen “Spara inställningar” längst ner för att spara dina ändringar.

en: Once you are familiar with how Bricks works its a good idea to learn about templates. This is how you create your website header, footer and any other type of reuseable content such as blog post layouts, archives, your search result and error pages.
sv_SE: När du är bekant med hur Bricks fungerar är det en bra idé att lära dig om mallar. Det är så du skapar din webbplats sidhuvud, sidfot och alla andra typer av återanvändbart innehåll som blogginläggslayouter, arkiv, din sökresultatsida och felsidor.

en: One Page Navigation
sv_SE: Ensidesnavigering

en: One Result
sv_SE: Ett resultat

en: One feature per line
sv_SE: En funktion per rad

en: One or more of the selected classes conflict with existing classes on your site. You must either override the existing classes on your site or discard these imported versions.
sv_SE: En eller flera av de valda klasserna är i konflikt med befintliga klasser på din webbplats. Du måste antingen åsidosätta de befintliga klasserna på din webbplats eller kassera dessa importerade versioner.

en: One or more webhook requests failed.
sv_SE: En eller flera webhook-begäranden misslyckades.

en: One post found
sv_SE: Ett inlägg hittades

en: Only added if none of your product fields contains any links.
sv_SE: Läggs endast till om ingen av dina produktfält innehåller några länkar.

en: Only applicable for purchasable simple products with in stock status.
sv_SE: Gäller endast för köpbara enkla produkter med lagerstatus.

en: Only applicable if the add to cart display as form (e.g. on single product page).
sv_SE: Gäller endast om lägg till i varukorg visas som formulär (t.ex. på enskild produktsida).

en: Only applied in builder and template preview.
sv_SE: Tillämpas endast i byggaren och mallens förhandsvisning.

en: Only applies to Image, Image Gallery, and SVG elements. Images will not be imported if the source is a custom URL or a dynamic data tag.
sv_SE: Gäller endast Bild-, Bildgalleri- och SVG-element. Bilder importeras inte om källan är en anpassad URL eller en dynamisk datatagg.

en: Only applies to new items added to the DOM.
sv_SE: Gäller endast nya objekt som läggs till i DOM:en.

en: Only applies to top level dropdown elements.
sv_SE: Gäller endast dropdownelement på toppnivå.

en: Only empty draft fonts can be deleted.
sv_SE: Endast tomma utkast till teckensnitt kan tas bort.

en: Only grant access to your templates to the websites entered above. One URL per line.
sv_SE: Ge endast åtkomst till dina mallar för de webbplatser som anges ovan. En URL per rad.

en: Only muted YouTube videos will autoplay on iOS Safari.
sv_SE: Endast tysta YouTube-videor spelas upp automatiskt i iOS Safari.

en: Only one "Table of contents" element can be visible on a page at a time.
sv_SE: Endast ett “Innehållsförteckning”-element kan vara synligt på en sida åt gången.

en: Only parent terms
sv_SE: Endast överordnade termer

en: Only post queries are supported in this version.
sv_SE: Endast inläggsförfrågningar stöds i denna version.

en: Only rendered if link is set.
sv_SE: Renderas endast om länk är inställd.

en: Only return terms
sv_SE: Endast returvillkor

en: Only set if you experience problems with the default rendering in the builder (REST API disabled, etc.)
sv_SE: Ställ endast in om du upplever problem med standardrenderingen i byggverktyget (REST API inaktiverat, etc.)

en: Only supports Post, Term, and User context. More context are available inside the "Interaction" settings that open this popup.
sv_SE: Stödjer endast Post-, Term- och User-kontext. Fler kontexter finns tillgängliga i “Interaktion”-inställningarna som öppnar denna popup.

en: Only the first assigned term will be displayed.
sv_SE: Endast den första tilldelade termen kommer att visas.

en: Only works if the first assigned term is a child term.
sv_SE: Fungerar endast om den första tilldelade termen är en underordnad term.

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Open
sv_SE: Öppna

en: Open accordion
sv_SE: Öppna dragspel

en: Open icon manager
sv_SE: Öppna ikonhanteraren

en: Open image in lightbox
sv_SE: Öppna bild i lightbox

en: Open in new tab
sv_SE: Öppna i ny flik

en: Open mobile menu
sv_SE: Öppna mobilmeny

en: Open on add to cart (AJAX)
sv_SE: Öppna vid lägg till i varukorg (AJAX)

en: Open on page load
sv_SE: Öppna vid sidladdning

en: Open tab index
sv_SE: Öppna flikindex

en: Open tab on
sv_SE: Öppna flik på

en: Operating system
sv_SE: Operativsystem

en: Opposites linked
sv_SE: Motsatser länkade

en: Option
sv_SE: Alternativ

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Options (one per line)
sv_SE: Alternativ (ett per rad)

en: Options type
sv_SE: Alternativtyp

en: Or
sv_SE: Eller

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: Order date
sv_SE: Orderdatum

en: Order details
sv_SE: Orderdetaljer

en: Order email
sv_SE: Order-e-post

en: Order id
sv_SE: Order-id

en: Order matters. Start at smallest breakpoint. If using mobile-first start at largest breakpoint.
sv_SE: Ordningen spelar roll. Börja vid minsta brytpunkt. Om du använder mobile-first, börja vid den största brytpunkten.

en: Order meta key
sv_SE: Sortera metanyckel

en: Order number
sv_SE: Ordernummer

en: Order overview
sv_SE: Orderöversikt

en: Order payment method
sv_SE: Betalningsmetod för order

en: Order receipt
sv_SE: Orderkvitto

en: Order review
sv_SE: Orderöversikt

en: Order total
sv_SE: Ordersumma

en: Order updates
sv_SE: Orderuppdateringar

en: Ordered list
sv_SE: Ordnad lista

en: Orders
sv_SE: Beställningar

en: Organize your properties in groups. Reorder your groups via drag & drop. Click to rename. Create a property group using the form below.
sv_SE: Organisera dina fastigheter i grupper. Ordna om dina grupper via dra och släpp. Klicka för att byta namn. Skapa en fastighetsgrupp med hjälp av formuläret nedan.

en: Original price
sv_SE: Ursprungligt pris

en: Original price typography
sv_SE: Ursprunglig pristypografi

en: Orphaned elements
sv_SE: Föräldralösa element

en: Orphaned elements detected (%s). Please back-up your site or at least copy all elements in the structure panel, then click the "Clean up" button below to remove all orphaned elements.
sv_SE: Föräldralösa element upptäckta (%s). Vänligen säkerhetskopiera din webbplats eller åtminstone kopiera alla element i strukturpanelen, klicka sedan på knappen “Städa upp” nedan för att ta bort alla föräldralösa element.

en: Orphaned elements removed.
sv_SE: Föräldralösa element borttagna.

en: Orphaned elements review
sv_SE: Granskning av övergivna element

en: Other
sv_SE: Annat

en: Other (URL)
sv_SE: Annan (URL)

en: Other classes
sv_SE: Andra klasser

en: Other pages
sv_SE: Andra sidor

en: Other styles
sv_SE: Andra stilar

en: Others
sv_SE: Övrigt

en: Out of stock
sv_SE: Slut i lager

en: Outer width of the info box popup.
sv_SE: Yttre bredd på info box-popupen.

en: Outline
sv_SE: Kontur

en: Outline - Dark
sv_SE: Kontur - mörk

en: Outline - Light
sv_SE: Kontur - ljus

en: Outline - Primary
sv_SE: Kontur - primär

en: Output PHP function
sv_SE: Generera PHP-funktion

en: Outset
sv_SE: Utåtbuktande

en: Outstanding
sv_SE: Enastående

en: Overflow
sv_SE: Överflöde

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Overlay content
sv_SE: Överläggsinnehåll

en: Overline
sv_SE: Överstrykning

en: Override
sv_SE: Åsidosätt

en: Override local class
sv_SE: Åsidosätt lokal klass

en: Overwrite
sv_SE: Skriv över

en: PHP class does not exist
sv_SE: PHP-klassen existerar inte

en: PHP execution time limit
sv_SE: PHP maximal exekveringstid

en: PHP max upload file size
sv_SE: PHP maximal uppladdningsstorlek

en: PHP memory limit
sv_SE: PHP minnesgräns

en: PHP post max size
sv_SE: PHP post max storlek

en: PHP safe mode
sv_SE: PHP säkert läge

en: PHP version
sv_SE: PHP-version

en: Padding
sv_SE: Utfyllnad

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Page ID
sv_SE: Sid-ID

en: Page background
sv_SE: Sidbakgrund

en: Page date
sv_SE: Siddatum

en: Page layout
sv_SE: Sidlayout

en: Page modified
sv_SE: Sida modifierad

en: Page not found
sv_SE: Sidan hittades inte

en: Page number
sv_SE: Sidnummer

en: Page order
sv_SE: Sidordning

en: Page parameter
sv_SE: Sidparameter

en: Page settings
sv_SE: Sidinställningar

en: Page title
sv_SE: Sidtitel

en: Page-specific styles are loaded inline by default. Select "External files" to load required CSS only and to allow for stylesheet caching.
sv_SE: Sidspecifika stilar laddas inline som standard. Välj “Externa filer” för att endast ladda nödvändig CSS och för att möjliggöra cachning av stilmallar.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Pagination
sv_SE: Sidnumrering

en: Pagination method
sv_SE: Sid brytningsmetod

en: Pagination parameter location
sv_SE: Pagineringsparameterns placering

en: Pane
sv_SE: Ruta

en: Panel width could not be saved.
sv_SE: Panelbredd kunde inte sparas.

en: Paragraph
sv_SE: Stycke

en: Parameter name for the page number (e.g., "page" or "offset"). This parameter will only be added when AJAX enabled pagination element are used.
sv_SE: Parameternamn för sidnumret (t.ex. "page" eller "offset"). Denna parameter läggs endast till när AJAX-aktiverade pagineringselement används.

en: Parameters
sv_SE: Parametrar

en: Parent
sv_SE: Förälder

en: Parent term
sv_SE: Föräldraperiod

en: Parent term ID
sv_SE: ID för föräldraterm

en: Parent theme URI
sv_SE: Föräldratemas webbadress

en: Parent theme author URI
sv_SE: Föräldratemas skapares webbadress

en: Parent theme name
sv_SE: Föräldratemas namn

en: Parent theme version
sv_SE: Föräldratemas version

en: Parse dynamic data
sv_SE: Tolka dynamisk data

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password accepted. You can now access the protected content.
sv_SE: Lösenord accepterat. Du kan nu komma åt det skyddade innehållet.

en: Password min. length
sv_SE: Lösenord min. längd

en: Password protect your templates.
sv_SE: Lösenordsskydda dina mallar.

en: Password protected
sv_SE: Lösenordsskyddad

en: Password protection
sv_SE: Lösenordsskydd

en: Password protection limits access to content on the rendered frontend only. It does not restrict alternative access methods (e.g. REST API). For sensitive data, consider stricter security controls.
sv_SE: Lösenordsskydd begränsar åtkomst till innehåll endast på den renderade fronten. Det begränsar inte alternativa åtkomstmetoder (t.ex. REST API). För känslig data, överväg striktare säkerhetskontroller.

en: Password required.
sv_SE: Lösenord krävs.

en: Password source
sv_SE: Lösenordskälla

en: Password toggle
sv_SE: Lösenordsväxling

en: Paste
sv_SE: Klistra in

en: Pasted
sv_SE: Inklistrad

en: Path that contains the total item count. Use "body" to target the response path root and "header" for the response headers. Required for the pagination to work. Use "header.x-wp-totalpages" for WordPress REST API calls.
sv_SE: Sökväg som innehåller det totala antalet artiklar. Använd "body" för att rikta in dig på roten till svarssökvägen och "header" för svarshuvudena. Krävs för att pagineringen ska fungera. Använd "header.x-wp-totalpages" för WordPress REST API-anrop.

en: Path to extract nested data. Leave empty to use full response. Example: "data.results" to get results from {data: {results: [...]}}
sv_SE: Sökväg för att extrahera nästlade data. Lämna tomt om du vill använda hela svaret. Exempel: "data.results": "data.results" för att hämta resultat från {data: {resultat: [...]}}

en: Pattern
sv_SE: Mönster

en: Pause autoplay
sv_SE: Pausa automatisk uppspelning

en: Pause on focus
sv_SE: Pausa vid fokus

en: Pause on hover
sv_SE: Pausa vid hover

en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Pay
sv_SE: Betala

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Pending message
sv_SE: Väntande meddelande

en: Per page load
sv_SE: Per sidladdning

en: Percent
sv_SE: Procent

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Percentage typography
sv_SE: Procenttypografi

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Permalink
sv_SE: Permalänk

en: Permanently delete this icon? This action cannot be undone.
sv_SE: Vill du permanent ta bort denna ikon? Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Picture in picture
sv_SE: Bild-i-bild

en: Pie Chart
sv_SE: Cirkeldiagram

en: Pin
sv_SE: Fäst

en: Pin/unpin elements
sv_SE: Fäst/lossa element

en: Pinned
sv_SE: Fäst

en: Pinned elements
sv_SE: Fästa element

en: Place and configure a "Map Connector" element inside the query loop to enable dynamic address retrieval. On the frontend, actual location markers will be displayed based on the retrieved addresses. In the builder, a placeholder marker will be shown using your Map Center settings for styling purposes.
sv_SE: Placera och konfigurera ett “Kartkopplare”-element inuti frågeloopen för att aktivera dynamisk adresshämtning. På frontend kommer faktiska platsmarkörer att visas baserat på de hämtade adresserna. I byggaren kommer en platshållarmarkör att visas med hjälp av dina Kartcentrum-inställningar för stilsättning.

en: Place this query on the cart page.
sv_SE: Placera denna fråga på varukorgsidan.

en: Place this query on the product page.
sv_SE: Placera denna fråga på produktsidan.

en: Place this query on the single product page.
sv_SE: Placera denna fråga på den enskilda produktsidan.

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Placeholder color
sv_SE: Platshållarfärg

en: Placeholder image shown.
sv_SE: Platshållarbild visas.

en: Placeholder typography
sv_SE: Platshållaretypografi

en: Placeholders
sv_SE: Platshållare

en: Play inline
sv_SE: Spela upp inline

en: Play interaction
sv_SE: Spela interaktion

en: Play once
sv_SE: Spela en gång

en: Please check your email to confirm your subscription.
sv_SE: Vänligen kontrollera din e-post för att bekräfta din prenumeration.

en: Please click the button below to generate all required CSS files.
sv_SE: Klicka på knappen nedan för att generera alla nödvändiga CSS-filer.

en: Please click the link below to activate your account
sv_SE: Vänligen klicka på länken nedan för att aktivera ditt konto

en: Please connect your Instagram account.
sv_SE: Vänligen anslut ditt Instagram-konto.

en: Please copy & paste your license key in here ..
sv_SE: Vänligen kopiera och klistra in din licensnyckel här ..

en: Please create a full-site backup and perform a "Code review" (see above) before generating code signatures globally.
sv_SE: Skapa en fullständig säkerhetskopia av webbplatsen och utför en “Kodgranskning” (se ovan) innan du genererar kodsignaturer globalt.

en: Please create a full-site backup before running the converter.
sv_SE: Skapa en fullständig säkerhetskopia av webbplatsen innan du kör konverteraren.

en: Please ensure SMTP is set up on this site so all outgoing emails are delivered properly.
sv_SE: Se till att SMTP är konfigurerat på den här webbplatsen så att alla utgående e-postmeddelanden levereras korrekt.

en: Please ensure that the SVG code you paste in here does not contain any potentially malicious code. You can run it first through a free online SVG cleaner like %s
sv_SE: Se till att SVG-koden du klistrar in här inte innehåller någon potentiellt skadlig kod. Du kan först köra den genom en gratis online SVG-rensare som %s

en: Please enter a password of at least %s characters.
sv_SE: Ange ett lösenord med minst %s tecken.

en: Please enter at least 2 characters
sv_SE: Ange minst 2 tecken

en: Please enter the latitude/longitude when using multiple markers.
sv_SE: Ange latitud/longitud när du använder flera markörer.

en: Please fetch the data again as the API settings have changed.
sv_SE: Vänligen hämta data igen eftersom API-inställningarna har ändrats.

en: Please make sure to set the "Scale X" value inside the transform setting above to "-1".
sv_SE: Se till att ställa in värdet för “Skala X” i transforminställningen ovan till “-1”.

en: Please provide a new password
sv_SE: Ange ett nytt lösenord

en: Please review all code instances found on your site page by page to ensure they don't contain any malicious or faulty code. Click on the title to edit the page, template, etc. with Bricks.
sv_SE: Vänligen granska alla kodinstanser som hittats på din webbplats sida för sida för att säkerställa att de inte innehåller någon skadlig eller felaktig kod. Klicka på titeln för att redigera sidan, mallen, etc. med Bricks.

en: Please review your code and generate code signatures.
sv_SE: Granska din kod och generera kodsignaturer.

en: Please select a filter input.
sv_SE: Vänligen välj en filterinmatning.

en: Please select rating icons.
sv_SE: Vänligen välj betygikoner.

en: Please set at least one product filter.
sv_SE: Vänligen ställ in minst ett produktfilter.

en: Please share your reason(s) for deactivation Bricks. The more details, the better :)
sv_SE: Vänligen dela dina skäl för att inaktivera Bricks. Ju fler detaljer, desto bättre :)

en: Please update your WordPress URLs under Settings > General to use https:// instead of http:// for optimal performance & functionality. Valid SSL certificate required.
sv_SE: Vänligen uppdatera dina WordPress-URL:er under Inställningar > Allmänt för att använda https:// istället för http:// för optimal prestanda och funktionalitet. Giltigt SSL-certifikat krävs.

en: Please use your Bricks account email address for all customer support requests. To attach larger files, please send an email directly to %1$s. To see what is currently in development or submit/upvote feature requests please visit our %2$s.
sv_SE: Använd din e-postadress för Bricks-kontot för alla kundtjänstförfrågningar. För att bifoga större filer, skicka ett e-postmeddelande direkt till %1$s. För att se vad som för närvarande är under utveckling eller skicka in/rösta på funktionsförfrågningar, besök vår %2$s.

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Popularity
sv_SE: Popularitet

en: Populate Content
sv_SE: Fyll innehåll

en: Populate the query loop address above through dynamic data tags.
sv_SE: Fyll i frågeloopsadressen ovan genom dynamiska datataggar.

en: Popup data not found
sv_SE: Popup-data hittades inte

en: Popup limit
sv_SE: Popup-gräns

en: Positioning
sv_SE: Positionering

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post Navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Post Title
sv_SE: Inläggstitel

en: Post author
sv_SE: Inläggsförfattare

en: Post comments
sv_SE: Inläggskommentarer

en: Post comments count
sv_SE: Antal kommentarer på inlägg

en: Post content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Post could not be duplicated
sv_SE: Inlägget kunde inte dupliceras

en: Post count
sv_SE: Antal visningar av artiklar

en: Post date
sv_SE: Inläggsdatum

en: Post excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Post link
sv_SE: Inläggslänk

en: Post meta
sv_SE: Inläggs meta

en: Post meta typography
sv_SE: Typografi för inläggsmetadata

en: Post modified date
sv_SE: Inlägg ändringsdatum

en: Post navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Post parent
sv_SE: Överordnat inlägg

en: Post parent ID
sv_SE: ID för inläggets överordnade objekt

en: Post password
sv_SE: Inläggslösenord

en: Post slug
sv_SE: Inläggs-slug

en: Post status
sv_SE: Inläggsstatus

en: Post time
sv_SE: Inläggstid

en: Post title
sv_SE: Inläggstitel

en: Post title typography
sv_SE: Typografi för inläggstitel

en: Post to update
sv_SE: Posta för att uppdatera

en: Post type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post types
sv_SE: Inläggstyper

en: Poster image
sv_SE: Affischbild

en: Poster size for YouTube
sv_SE: Affischstorlek för YouTube

en: Postmeta table meta_value type
sv_SE: Postmeta-tabellens meta_value-typ

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts per page
sv_SE: Inlägg per sida

en: Posts per row
sv_SE: Inlägg per rad

en: Posts should be in a same taxonomy term.
sv_SE: Inlägg ska vara i samma taxonomiterm.

en: Powered by %s
sv_SE: Drivs av %s

en: Precedes "Link Image" setting.
sv_SE: Föregår inställningen “Länkbild”.

en: Precedes image height setting.
sv_SE: Föregår inställningen för bildhöjd.

en: Prefix block
sv_SE: Prefixblock

en: Prefix with a dot (.) to filter results that start with this string, or suffix with a dot (.) to filter results ending with this string.
sv_SE: Prefix med en punkt (.) för att filtrera resultat som börjar med den här strängen, eller suffix med en punkt (.) för att filtrera resultat som slutar med den här strängen.

en: Preload
sv_SE: Förladda

en: Preload custom fonts
sv_SE: Förladda anpassade typsnitt

en: Prev
sv_SE: Föregående

en: Prev arrow
sv_SE: Föregående pil

en: Prev label
sv_SE: Föregående etikett

en: Prevent duplicates
sv_SE: Förhindra dubbletter

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview autosave
sv_SE: Förhandsgranska autosparning

en: Preview image
sv_SE: Förhandsgranskningsbild

en: Preview mode
sv_SE: Förhandsgranskningsläge

en: Preview notice type
sv_SE: Förhandsgranska meddelandetyp

en: Preview order ID
sv_SE: Förhandsgranska order-ID

en: Preview template
sv_SE: Förhandsgranskningsmallar

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Previous Icon
sv_SE: Föregående ikon

en: Previous interaction ID
sv_SE: Föregående interaktions-ID

en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

en: Previous post
sv_SE: Föregående inlägg

en: Previous slide
sv_SE: Föregående bild

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price meta
sv_SE: Prismeta

en: Price prefix
sv_SE: Prisprefix

en: Price suffix
sv_SE: Prissuffix

en: Price typography
sv_SE: Pristypografi

en: Pricing
sv_SE: Prissättning

en: Pricing Tables
sv_SE: Pristabeller

en: Pricing table
sv_SE: Pristabell

en: Primary
sv_SE: Primär

en: Primary color
sv_SE: Primärfärg

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Privacy policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product ID
sv_SE: Produkt-ID

en: Product SKU
sv_SE: Produkt-SKU

en: Product additional information
sv_SE: Ytterligare produktinformation

en: Product archive
sv_SE: Produktarkiv

en: Product attribute
sv_SE: Produktattribut

en: Product badge "New"
sv_SE: Produktmärke “Ny”

en: Product badge "Sale"
sv_SE: Produktmärke “Rea”

en: Product badge new
sv_SE: Produkt märke ny

en: Product categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Product category
sv_SE: Produktkategori

en: Product category image
sv_SE: Produktkategoribild

en: Product content
sv_SE: Produktinnehåll

en: Product content is empty.
sv_SE: Produktinnehållet är tomt.

en: Product featured
sv_SE: Utvald produkt

en: Product gallery
sv_SE: Produktgalleri

en: Product gallery images
sv_SE: Produktgalleribilder

en: Product images
sv_SE: Produktbilder

en: Product is out of stock.
sv_SE: Produkten är slut i lager.

en: Product meta
sv_SE: Produktmeta

en: Product new status
sv_SE: Produktens nyhetsstatusstatus

en: Product on sale
sv_SE: Produkt på rea

en: Product price
sv_SE: Produktpris

en: Product purchased by user
sv_SE: Produkt köpt av användare

en: Product rating
sv_SE: Produktbetyg

en: Product ratings are disabled.
sv_SE: Produktbetyg är inaktiverade.

en: Product regular price
sv_SE: Produktens ordinarie pris

en: Product reviews
sv_SE: Produktrecensioner

en: Product sale price
sv_SE: Produktens reapris

en: Product sale status
sv_SE: Produktens rabattstatus

en: Product search
sv_SE: Produktsökning

en: Product short description
sv_SE: Kort produktbeskrivning

en: Product sold individually
sv_SE: Produkt säljs individuellt

en: Product stock
sv_SE: Produktlager

en: Product stock management
sv_SE: Produktens lagerhantering

en: Product stock quantity
sv_SE: Produktens lagerkvantitet

en: Product stock status
sv_SE: Produktens lagerstatus

en: Product tabs
sv_SE: Produktflikar

en: Product tag
sv_SE: Produktetikett

en: Product tags
sv_SE: Produktetiketter

en: Product title
sv_SE: Produkttitel

en: Product type
sv_SE: Produkttyp

en: Product up/cross-sells
sv_SE: Produkt upp-/korsförsäljning

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products archive description
sv_SE: Produktarkivets beskrivning

en: Products filter
sv_SE: Produktfilter

en: Products orderby
sv_SE: Produktsortering

en: Products pagination
sv_SE: Produktpaginering

en: Products per page
sv_SE: Produkter per sida

en: Products total results
sv_SE: Produkters totala resultat

en: Products with the same category or tag.
sv_SE: Produkter med samma kategori eller tagg.

en: Profile picture
sv_SE: Profilbild

en: Progress
sv_SE: Framsteg

en: Progress Bar
sv_SE: Förloppsfält

en: Project ID
sv_SE: Projekt-ID

en: Project not found.
sv_SE: Projekt hittades inte.

en: Properties
sv_SE: Fastigheter

en: Properties found, but none are conneted to any setting of your main component.
sv_SE: Egenskaper hittades, men ingen är ansluten till någon inställning i din huvudkomponent.

en: Property
sv_SE: Fastighet

en: Property groups
sv_SE: Fastighetsgrupper

en: Property name
sv_SE: Egenskapsnamn

en: Property value
sv_SE: Egenskapsvärde

en: Provide the element ID that holds the live search results below.
sv_SE: Ange element-ID:t som innehåller livesökningsresultaten nedan.

en: Provide your own options in JSON format
sv_SE: Ange dina egna alternativ i JSON-format

en: Provider
sv_SE: Leverantör

en: Pseudo class
sv_SE: Pseudoklass

en: Public templates
sv_SE: Offentliga mallar

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: Published date
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Queries
sv_SE: Databasfrågor

en: Queries of the types "Post", "Term", and "User" are supported.
sv_SE: Frågor av typerna “Inlägg”, “Term” och “Användare” stöds.

en: Query
sv_SE: Fråga

en: Query API
sv_SE: API för förfrågningar

en: Query Bricks data in search results
sv_SE: Sök efter Bricks-data i sökresultat

en: Query Results Summary
sv_SE: Sammanfattning av sökresultat

en: Query configured
sv_SE: Förfrågan konfigurerad

en: Query editor
sv_SE: Förfrågningsredaktör

en: Query editor in use. But not accessible due to lack of code execution rights.
sv_SE: Förfrågningsredigerare i bruk. Men inte tillgänglig på grund av avsaknad av rättigheter att köra kod.

en: Query filters
sv_SE: Filter för sökningar

en: Query filters are disabled
sv_SE: Frågefilter är inaktiverade

en: Query filters reindex job started.
sv_SE: Omindexeringsjobb för frågefilter startade.

en: Query loop
sv_SE: Frågeslinga

en: Query loop index
sv_SE: Index för frågeslinga

en: Query loop results in the builder are limited to %1$s.
sv_SE: Sökresultat i byggaren är begränsade till %1$s.

en: Query manager
sv_SE: Förfrågningshanterare

en: Query name
sv_SE: Frågans namn

en: Query object type not supported
sv_SE: Frågetypen stöds inte

en: Query results count
sv_SE: Antal sökresultat

en: Query settings
sv_SE: Inställningar för förfrågningar

en: Query type
sv_SE: Frågetyp

en: Query with this name already exists.
sv_SE: Fråga med det här namnet finns redan.

en: Quick Feedback
sv_SE: Snabb återkoppling

en: Quick View
sv_SE: Snabbvy

en: Quotes
sv_SE: Citat

en: REST API Prefix
sv_SE: REST API-prefix

en: Radial
sv_SE: Radiell

en: Radio list
sv_SE: Radiolista

en: Radius
sv_SE: Radie

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Random order
sv_SE: Slumpmässig ordning

en: Random seed TTL
sv_SE: Slumpmässigt frö TTL

en: Random seed ttl
sv_SE: Slumpmässigt frö ttl

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Rate limit exceeded. Please try again later.
sv_SE: Hastighetsgräns överskriden. Försök igen senare.

en: Rate limit for this hour reached. Please wait until the next full hour for it to be resetted.
sv_SE: Gräns för denna timme uppnådd. Vänta till nästa hela timme för att den ska återställas.

en: Rate limiting
sv_SE: Begränsning av anropshastighet

en: Rated %s out of 5
sv_SE: Betygsatt %s av 5

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Rating icon
sv_SE: Betygsikon

en: Rating typography
sv_SE: Betygstypografi

en: Raw
sv_SE: Rå

en: Raw HTML
sv_SE: Rå HTML

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Read more about %s
sv_SE: Läs mer om %s

en: Reading progress bar
sv_SE: Läsförloppsfält

en: Reading time
sv_SE: Lästid

en: Ready to publish your first post?
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg?

en: Recent comments
sv_SE: Senaste kommentarer

en: Recent posts
sv_SE: Senaste inlägg

en: Recommended column type
sv_SE: Rekommenderad kolumntyp

en: Recommended length: 55 characters. Default: Post/page excerpt.
sv_SE: Rekommenderad längd: 55 tecken. Standard: Inläggs-/sidutdrag.

en: Recommended length: 95 characters or less. Default: Post/page title.
sv_SE: Rekommenderad längd: 95 tecken eller mindre. Standard: Inläggs-/sidtitel.

en: Recommended max_execution_time: 180 (or more)
sv_SE: Rekommenderad max_execution_time: 180 (eller mer)

en: Recommended size: Large. Default: Featured image.
sv_SE: Rekommenderad storlek: Stor. Standard: Utvald bild.

en: Recommended upload_max_filesize
sv_SE: Rekommenderad upload_max_filesize

en: Recommended wp_memory_limit: 64M (or more)
sv_SE: Rekommenderat wp_memory_limit: 64M (eller mer)

en: Redirect
sv_SE: Omdirigering

en: Redirect after (ms)
sv_SE: Omdirigera efter (ms)

en: Redirect is only triggered after successful form submit.
sv_SE: Omdirigering aktiveras endast efter lyckad formulärinskickning.

en: Redirect to
sv_SE: Omdirigera till

en: Redirect to admin area
sv_SE: Omdirigera till adminområdet

en: Redirect to custom authentication page
sv_SE: Omdirigera till anpassad autentiseringssida

en: Redirect to product page
sv_SE: Omdirigera till produktsida

en: Redirect to specific page
sv_SE: Omdirigera till specifik sida

en: Referrer
sv_SE: Hänvisare

en: Referrer URL
sv_SE: Hänvisande URL

en: Regenerate CSS files
sv_SE: Återskapa CSS-filer

en: Regenerate code signatures
sv_SE: Generera om kodsignaturer

en: Regenerate code signatures whenever your WordPress salts (secret keys) change.
sv_SE: Generera om kodsignaturer när dina WordPress-salter (hemliga nycklar) ändras.

en: Regenerate filter index
sv_SE: Återskapa filterindex

en: Register form
sv_SE: Registreringsformulär

en: Registered
sv_SE: Registrerad

en: Registered sidebars
sv_SE: Registrerade sidofält

en: Registration
sv_SE: Registrering

en: Regular expression to validate the input.
sv_SE: Reguljärt uttryck för att validera inmatningen.

en: Regular price typography
sv_SE: Ordinarie pris-typografi

en: Rel attribute
sv_SE: Rel-attribut

en: Related Posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: Related posts
sv_SE: Relaterade inlägg

en: Related products
sv_SE: Relaterade produkter

en: Related videos from other channels
sv_SE: Relaterade videor från andra kanaler

en: Reload
sv_SE: Ladda om

en: Reload canvas
sv_SE: Ladda om duken

en: Remarkable
sv_SE: Anmärkningsvärt

en: Remember me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Remote
sv_SE: Fjärrkontroll

en: Remote playback
sv_SE: Fjärruppspelning

en: Remote templates
sv_SE: Fjärrstyrda mallar

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove all index jobs
sv_SE: Ta bort alla indexjobb

en: Remove attribute
sv_SE: Ta bort attribut

en: Remove billing fields
sv_SE: Ta bort faktureringsfält

en: Remove default margins
sv_SE: Ta bort standardmarginaler

en: Remove file
sv_SE: Ta bort fil

en: Remove from favorites
sv_SE: Ta bort från favoriter

en: Remove from icon set
sv_SE: Ta bort från ikonuppsättningen

en: Remove image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove selected
sv_SE: Ta bort valda

en: Remove shipping fields
sv_SE: Ta bort leveransfält

en: Removed
sv_SE: Borttagen

en: Removed from cart
sv_SE: Borttagen från varukorgen

en: Rename
sv_SE: Byt namn på

en: Rename images
sv_SE: Byt namn på bilder

en: Renamed
sv_SE: Omdöpta

en: Render
sv_SE: Rendera

en: Render dynamic data text on canvas
sv_SE: Rendera dynamisk datatext på arbetsytan

en: Render footer
sv_SE: Rendera sidfot

en: Render header
sv_SE: Rendera sidhuvud

en: Render on the front-end without the div wrapper.
sv_SE: Rendera på fronten utan div-omslaget.

en: Render popups
sv_SE: Rendera popups

en: Render with %s
sv_SE: Rendera med %s

en: Render without wrapper
sv_SE: Rendera utan omslag

en: Rendered with %s
sv_SE: Renderad med %s

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Repeat-x
sv_SE: Upprepa-x

en: Repeat-y
sv_SE: Upprepa-y

en: Replace
sv_SE: Byt ut

en: Replace content
sv_SE: Byt ut innehåll

en: Replace element classes
sv_SE: Ersätt elementklasser

en: Replace image
sv_SE: Ersätt bild

en: Replace with
sv_SE: Ersätt med

en: Replace with this string
sv_SE: Ersätt med denna sträng

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Reply to email address
sv_SE: Svara till email-adress

en: Request
sv_SE: Förfrågan

en: Request body
sv_SE: Brödtext för begäran

en: Request body type
sv_SE: Typ av begäran

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Requires enabling of "%1$s" and/or "%2$s" permission.
sv_SE: Kräver aktivering av behörigheten “%1$s” och/eller “%2$s”.

en: Resend activation email
sv_SE: Skicka ett nytt aktiveringsmeddelande

en: Reset
sv_SE: Återställning

en: Reset Settings
sv_SE: Återställ inställningar

en: Reset all
sv_SE: Nollställ allt

en: Reset database table
sv_SE: Återställ databastabell

en: Reset filters
sv_SE: Återställ filter

en: Reset password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Reset styles
sv_SE: Återställ stilar

en: Reset text after .. seconds
sv_SE: Återställ text efter .. sekunder

en: Resetting all breakpoints deletes all custom breakpoints and resets all default breakpoints.
sv_SE: Om du återställer alla brytpunkter raderas alla anpassade brytpunkter och alla standardbrytpunkter återställs.

en: Resize
sv_SE: Ändra storlek

en: Resolve all conflicts listed below to save your changes.
sv_SE: Lös alla konflikter som listas nedan för att spara dina ändringar.

en: Resolve all conflicts listed below, highlighted in red, to continue with importing those classes.
sv_SE: Lös alla konflikter som listas nedan, markerade i rött, för att fortsätta med att importera dessa klasser.

en: Response
sv_SE: Svar

en: Response path
sv_SE: Svarsväg

en: Response settings
sv_SE: Inställningar för svar

en: Responsive breakpoints
sv_SE: Responsiva brytpunkter

en: Responsive control indicator
sv_SE: Responsiv kontrollindikator

en: Restart
sv_SE: Starta om

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Restore all
sv_SE: Återställ alla

en: Restore icon
sv_SE: Återställ ikon

en: Restored
sv_SE: Återställd

en: Result Count
sv_SE: Resultatantal

en: Results
sv_SE: Resultat

en: Results for: %s
sv_SE: Resultat för: %s

en: Results per page
sv_SE: Resultat per sida

en: Return query parameters in PHP array. Learn more about the query parameters for %1$s, %2$s, %3$s
sv_SE: Returnera frågeparametrar i PHP-array. Läs mer om frågeparametrarna för %1$s, %2$s, %3$s

en: Reveal animation
sv_SE: Avslöjande animation

en: Reverse
sv_SE: Omvänd

en: Review
sv_SE: Recension

en: Review all Code element (PHP & HTML), SVG element (code), Query editor, and "echo" tag instances.
sv_SE: Granska alla kodelementinstanser (PHP & HTML), SVG-elementinstanser (kod), frågeredigerare och “echo”-tagginstanser.

en: Review author
sv_SE: Recensionsförfattare

en: Reviewed
sv_SE: Granskad

en: Reviewed item name
sv_SE: Recenserat objektnamn

en: Reviewed item type
sv_SE: Recenserad objekttyp

en: Revision applied
sv_SE: Revidering tillämpad

en: Revision by
sv_SE: Revidering av

en: Revision deleted
sv_SE: Revidering borttagen

en: Revision discarded
sv_SE: Revideringen borttagen

en: Revisions
sv_SE: Revideringar

en: Rewind
sv_SE: Spola tillbaka

en: Rewind by drag
sv_SE: Spola tillbaka vid drag

en: Ribbon
sv_SE: Band

en: Rich Text
sv_SE: Rik text

en: Rich text
sv_SE: Formaterad text

en: Ridge
sv_SE: Upphöjd

en: Right
sv_SE: Rätt

en: Right to left
sv_SE: Höger till vänster

en: Right with space
sv_SE: Höger med mellanrum

en: Ripple
sv_SE: Krusning

en: Role
sv_SE: Roll

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Roller
sv_SE: Rulle

en: Root container margin
sv_SE: Rotbehållarmarginal

en: Root container padding
sv_SE: Rotbehållarpadding

en: Root container width
sv_SE: Rotbehållarbredd

en: Rotate
sv_SE: Rotera

en: Rotate X
sv_SE: Rotera x

en: Rotate Y
sv_SE: Rotera y

en: Rotate Z
sv_SE: Rotera z

en: Round
sv_SE: Rund

en: Row
sv_SE: Rad

en: Row gap
sv_SE: Radavstånd

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Run only once
sv_SE: Kör endast en gång

en: Run this interaction if the following conditions are met.
sv_SE: Kör denna interaktion om följande villkor uppfylls.

en: Running the %s detects any outdated Bricks data and automatically updates it to the latest syntax.
sv_SE: Att köra %s upptäcker all föråldrad Bricks-data och uppdaterar den automatiskt till den senaste syntaxen.

en: SSL certificate
sv_SE: SSL-certifikat

en: SVG code
sv_SE: SVG-kod

en: SVG files describe images in XML format and can therefore contain malicious code. With %s enabled Bricks will try to sanitize SVG files during upload.
sv_SE: SVG-filer beskriver bilder i XML-format och kan därför innehålla skadlig kod. Med %s aktiverat kommer Bricks försöka sanera SVG-filer under uppladdning.

en: SVG files not imported for security reasons.
sv_SE: SVG-filer importerades inte av säkerhetsskäl.

en: SVG logo: Set "Height" & "Width" in "px" value.
sv_SE: SVG-logotyp: Ställ in “Höjd” & “Bredd” i “px”-värde.

en: SVG uploads
sv_SE: SVG-uppladdningar

en: Sale
sv_SE: Rea

en: Sale price typography
sv_SE: Reapris-typografi

en: Sale!
sv_SE: Rea!

en: Sample text
sv_SE: Exempel på text

en: Sanitization method
sv_SE: Desinficeringsmetod

en: Satellite
sv_SE: Satellit

en: Saturation
sv_SE: Mättnad

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save %s data as Block editor data
sv_SE: Spara %s-data som blockredigeringsdata

en: Save IP address
sv_SE: Spara IP-adress

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Save Variables
sv_SE: Spara variabler

en: Save as
sv_SE: Spara som

en: Save as component
sv_SE: Spara som komponent

en: Save as template
sv_SE: Spara som mall

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save draft
sv_SE: Spara utkast

en: Save file
sv_SE: Spara fil

en: Save form submissions in database
sv_SE: Spara formulärinskickningar i databasen

en: Save in custom directory
sv_SE: Spara i anpassad katalog

en: Save in media library
sv_SE: Spara i mediabiblioteket

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
sv_SE: Spara mitt namn, e-post och webbplats i den här webbläsaren till nästa gång jag kommenterar.

en: Save new style
sv_SE: Spara ny stil

en: Save new title/permalink
sv_SE: Spara ny titel/permalänk

en: Save style
sv_SE: Spara stil

en: Save submission
sv_SE: Spara inlämning

en: Saved
sv_SE: Sparat

en: Saved as template
sv_SE: Sparad som mall

en: Scale
sv_SE: Skala

en: Scale X
sv_SE: Skala x

en: Scale Y
sv_SE: Skala y

en: Scale color
sv_SE: Skalfärg

en: Scale down
sv_SE: Skala ned

en: Scale length in px
sv_SE: Skallängd i px

en: Scale type
sv_SE: Typ av skala

en: Scales
sv_SE: Skalor

en: Scan complete: %1$d orphaned elements found across %2$d posts.
sv_SE: Skanning klar: %1$d föräldralösa element hittades i %2$d inlägg.

en: Scan your site for orphaned elements that may cause issues.
sv_SE: Skanna din webbplats efter föräldralösa element som kan orsaka problem.

en: Scanning your entire site. This may take a moment.
sv_SE: Skanna hela din webbplats. Detta kan ta ett ögonblick.

en: Schedule
sv_SE: Schema

en: Scope
sv_SE: Omfattning

en: Screen reader label for the marker. Set for better accessibility.
sv_SE: Skärmläsaretikett för markören. Ställ in för bättre tillgänglighet.

en: Screen width
sv_SE: Bredd på skärmen

en: Screenshots generated
sv_SE: Skärmdumpar genererade

en: Scroll
sv_SE: Rulla

en: Scroll offset
sv_SE: Rullningsförskjutning

en: Scroll snap
sv_SE: Rullsnäpp

en: Scroll to
sv_SE: Rulla till

en: Scroll to notice
sv_SE: Skrolla till meddelande

en: Scroll to top
sv_SE: Skrolla till toppen

en: Scroll to top of popup when popup opens.
sv_SE: Skrolla till toppen av popup när popupen öppnas.

en: Scroll to top when offcanvas opens.
sv_SE: Rulla till toppen när offcanvas öppnas.

en: Scrolling background
sv_SE: Bakgrund vid rullning

en: Scrolling box shadow
sv_SE: Skuggning vid rullning

en: Scrolling text color
sv_SE: Textfärg vid rullning

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search ...
sv_SE: Sök ...

en: Search Custom Fonts
sv_SE: Sök anpassade teckensnitt

en: Search Template Bundles
sv_SE: Sök template-paket

en: Search Template Tags
sv_SE: Sök template-taggar

en: Search Templates
sv_SE: Sök templates

en: Search and replace label value.
sv_SE: Sök och ersätt etikettvärde.

en: Search background color
sv_SE: Sökbakgrundsfärg

en: Search border
sv_SE: Sökkant

en: Search classes
sv_SE: Sök klasser

en: Search documentation
sv_SE: Sök i dokumentationen

en: Search elements ..
sv_SE: Sök efter element ..

en: Search for
sv_SE: Sök efter

en: Search for posts, pages, or custom post types
sv_SE: Sök efter inlägg, sidor eller anpassade inläggstyper

en: Search options
sv_SE: Sök alternativ

en: Search or create post
sv_SE: Sök eller skapa inlägg

en: Search pages ..
sv_SE: Sök efter sidor ..

en: Search posts
sv_SE: Sök inlägg

en: Search posts/pages
sv_SE: Sök inlägg/sidor

en: Search results
sv_SE: Sökresultat

en: Search results for:
sv_SE: Sökresultat för:

en: Search settings
sv_SE: Sökinställningar

en: Search site
sv_SE: Sök på webbplatsen

en: Search tag
sv_SE: Sök efter tagg

en: Search templates ..
sv_SE: Sök efter mallar ..

en: Search term
sv_SE: Sökterm

en: Search variable
sv_SE: Sök efter variabel

en: Searching
sv_SE: Söker

en: Secondary
sv_SE: Sekundär

en: Secondary color
sv_SE: Sekundärfärg

en: Section
sv_SE: Sektion

en: Security warning
sv_SE: Säkerhetsvarning

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Color
sv_SE: Välj färg

en: Select HTML tags
sv_SE: Välj HTML-taggar

en: Select SVG Icons
sv_SE: Välj SVG-ikoner

en: Select a slide to show
sv_SE: Välj en bild att visa

en: Select a template or provide a custom text to show if this query doesn't return any results.
sv_SE: Välj en mall eller ange en anpassad text att visa om denna fråga inte returnerar några resultat.

en: Select a theme style or create a new one to style your website (%s).
sv_SE: Välj en temastil eller skapa en ny för att styla din webbplats (%s).

en: Select action(s) you want to perform after form has been successfully submitted.
sv_SE: Välj åtgärd(er) du vill utföra efter att formuläret har skickats in framgångsrikt.

en: Select an icon library
sv_SE: Välj ett ikonbibliotek

en: Select and import your settings JSON file from your computer.
sv_SE: Välj och importera din JSON-fil med inställningar från din dator.

en: Select and import your template JSON/ZIP file from your computer.
sv_SE: Välj och importera din mall-JSON/ZIP-fil från din dator.

en: Select any revision to preview it. Click "Apply" to continue editing the selected revision. Click "Discard" to continue editing the current revision.
sv_SE: Välj en revision för att förhandsgranska den. Klicka på “Tillämpa” för att fortsätta redigera den valda revisionen. Klicka på “Förkasta” för att fortsätta redigera den aktuella revisionen.

en: Select archive term
sv_SE: Välj arkivterm

en: Select archive type
sv_SE: Välj arkivtyp

en: Select author
sv_SE: Välj författare

en: Select class
sv_SE: Välj klass

en: Select classes
sv_SE: Välj klasser

en: Select color
sv_SE: Välj färg

en: Select color palette
sv_SE: Välj färgpalett

en: Select condition
sv_SE: Välj villkor

en: Select content type
sv_SE: Välj innehållstyp

en: Select dynamic data
sv_SE: Välj dynamisk data

en: Select element structure
sv_SE: Välj elementstruktur

en: Select end date
sv_SE: Välj slutdatum

en: Select file
sv_SE: Välj fil

en: Select file(s) to import
sv_SE: Välj fil(er) att importera

en: Select font file
sv_SE: Välj typsnittsfil

en: Select icon
sv_SE: Välj ikon

en: Select icon library
sv_SE: Välj ikonbibliotek

en: Select icon set
sv_SE: Välj ikonuppsättning

en: Select image
sv_SE: Välj bild

en: Select images
sv_SE: Välj bilder

en: Select individual
sv_SE: Välj enskild

en: Select items
sv_SE: Välj objekt

en: Select link type
sv_SE: Välj länktyp

en: Select multiple images
sv_SE: Välj flera bilder

en: Select nav menu
sv_SE: Välj navigationsmeny

en: Select option
sv_SE: Välj alternativ

en: Select options
sv_SE: Välj alternativ

en: Select post
sv_SE: Välj inlägg

en: Select post type
sv_SE: Välj inläggstyp

en: Select post types to edit with %s.
sv_SE: Välj inläggstyper att redigera med %s.

en: Select post/page
sv_SE: Välj inlägg/sida

en: Select posts
sv_SE: Välj inlägg

en: Select posts/pages
sv_SE: Välj inlägg/sidor

en: Select product type
sv_SE: Välj produkttyp

en: Select products
sv_SE: Välj produkter

en: Select query loop
sv_SE: Välj frågeloop

en: Select shape
sv_SE: Välj form

en: Select smallest breakpoint that this video should play at. Preview on frontend.
sv_SE: Välj den minsta brytpunkten där den här videon ska spelas. Förhandsgranska på frontend.

en: Select sort
sv_SE: Välj sortering

en: Select start date
sv_SE: Välj startdatum

en: Select taxonomies
sv_SE: Välj taxonomier

en: Select taxonomy
sv_SE: Välj taxonomi

en: Select template
sv_SE: Välj mall

en: Select template tags
sv_SE: Välj malltaggar

en: Select template to update
sv_SE: Välj mall att uppdatera

en: Select template type
sv_SE: Välj malltyp

en: Select templates
sv_SE: Välj mallar

en: Select templates to exclude from remote template access.
sv_SE: Välj mallar att exkludera från fjärråtkomst till mallar.

en: Select term
sv_SE: Välj term

en: Select terms
sv_SE: Välj termer

en: Select text on canvas to format it. To add headings, paragraphs, and images use the "Rich Text" element.
sv_SE: Markera text på duken för att formatera den. För att lägga till rubriker, stycken och bilder, använd elementet “Rich Text”.

en: Select the elements for which you want to remove the default margins.
sv_SE: Välj de element för vilka du vill ta bort standardmarginalerna.

en: Select the node that you want to style inside the currently active element on the canvas.
sv_SE: Välj den nod du vill styla inuti det för närvarande aktiva elementet på arbetsytan.

en: Select the query this filter should target.
sv_SE: Välj vilken fråga detta filter ska rikta in sig på.

en: Select the type of template you want to create:
sv_SE: Välj vilken typ av mall du vill skapa:

en: Select type of content to show on canvas, then click "APPLY PREVIEW" to show the selected content on the canvas.
sv_SE: Välj typ av innehåll att visa på arbetsytan, klicka sedan på “TILLÄMPA FÖRHANDSGRANSKNING” för att visa det valda innehållet på arbetsytan.

en: Select which post types can be edited using Bricks.
sv_SE: Välj vilka inläggstyper som kan redigeras med Bricks.

en: Select/enter unit
sv_SE: Välj/ange enhet

en: Select/upload font variation
sv_SE: Välj/ladda upp typsnittsvariation

en: Selected
sv_SE: Vald

en: Selected classes
sv_SE: Valda klasser

en: Selected elements
sv_SE: Valda element

en: Selected field
sv_SE: Valt område

en: Selected posts/pages will be accessible even when maintenance mode is active.
sv_SE: Valda inlägg/sidor kommer att vara tillgängliga även när underhållsläget är aktivt.

en: Selected sidebar has no active widgets.
sv_SE: Valt sidofält har inga aktiva widgets.

en: Selected variables
sv_SE: Valda variabler

en: Selecting an element in the structure panel scrolls it into view on the canvas.
sv_SE: När ett element väljs i strukturpanelen scrollas det in i vyn på arbetsytan.

en: Selection
sv_SE: Markering

en: Selector
sv_SE: Väljare

en: Selector detector
sv_SE: Väljar-detektor

en: Selector exists
sv_SE: Väljare finns

en: Selectors
sv_SE: Väljare

en: Self
sv_SE: Själv

en: Semi Bold
sv_SE: Semi-fet

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send WordPress notification
sv_SE: Skicka WordPress-avisering

en: Send an email to every newly registered user with an activation link that must be clicked to activate their account.
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till alla nyregistrerade användare med en aktiveringslänk som de måste klicka på för att aktivera sitt konto.

en: Send email to %s
sv_SE: Skicka e-post till %s

en: Send to custom email address
sv_SE: Skicka till anpassad email-adress

en: Send to email address
sv_SE: Skicka till email-adress

en: Sendgrid API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Sendgrid API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Separate keywords by comma. Helps search engine to determine topic of a page.
sv_SE: Separera nyckelord med kommatecken. Hjälper sökmotorer att avgöra sidans ämne.

en: Separate value & label by ":".
sv_SE: Separera värde & etikett med “:”.

en: Separate values by comma.
sv_SE: Separera värden med komma.

en: Separated by space. Without class dot.
sv_SE: Separerade med mellanslag. Utan klasspunkt.

en: Separator color
sv_SE: Separatorfärg

en: Server Environment
sv_SE: Servermiljö

en: Server info
sv_SE: Serverinfo

en: Server-side render not available
sv_SE: Rendering på serversidan inte tillgänglig

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Session storage
sv_SE: Sessionslagring

en: Set "Align items" under "Mobile menu" instead.
sv_SE: Ställ in “Justera objekt” under “Mobilmeny” istället.

en: Set "ID" on items above to open via anchor link.
sv_SE: Ange “ID” på objekt ovan för att öppna via ankarlänk.

en: Set "ID" on tab menu "Div" to open a tab via anchor link.
sv_SE: Ställ in “ID” på flikmenyn “Div” för att öppna en flik via ankarlänk.

en: Set "Icon" as video play button for a better user experience.
sv_SE: Ställ in “Ikon” som videouppspelningsknapp för en bättre användarupplevelse.

en: Set "Top" value to make this element "sticky".
sv_SE: Ange “Topp”-värde för att göra detta element “klibbigt”.

en: Set %s per user role. To define access for a specific user edit the user profile directly.
sv_SE: Ställ in %s per användarroll. För att definiera åtkomst för en specifik användare, redigera användarprofilen direkt.

en: Set Unsplash API Key
sv_SE: Ange Unsplash API-nyckel

en: Set a specific height for your template manager thumbnails in the builder. Thumbnails exceeding this height auto-scroll on mouseover.
sv_SE: Ange en specifik höjd för dina mallhanterarminiatyrer i byggaren. Miniatyrer som överskrider denna höjd auto-scrollar vid musöverföring.

en: Set attribute
sv_SE: Ange attribut

en: Set clause name to be used as "Order by" parameter.
sv_SE: Ange satsnamn som ska användas som “Sortera efter”-parameter.

en: Set code execution capability for individual users by editing their user profile.
sv_SE: Ställ in behörighet för kodexekvering för enskilda användare genom att redigera deras användarprofil.

en: Set condition(s) to apply selected theme style to your entire website or certain areas.
sv_SE: Ställ in villkor för att tillämpa vald temastil på hela din webbplats eller vissa områden.

en: Set condition(s) to show template on specific areas of your site.
sv_SE: Ställ in villkor för att visa mallen på specifika områden på din webbplats.

en: Set conditions
sv_SE: Ange villkor

en: Set custom link destination for builder toolbar logo.
sv_SE: Ange anpassad länkdestination för byggverktygets verktygsfältslogo.

en: Set for better in-builder performance. Using dynamic data tags like {cf_my_wordpress_field} is still possible.
sv_SE: Ställ in för bättre prestanda i byggverktyget. Det är fortfarande möjligt att använda dynamiska datataggar som {cf_my_wordpress_field}.

en: Set for better performance if you don't run any jQuery code older than version 1.9.
sv_SE: Ställ in för bättre prestanda om du inte kör någon jQuery-kod äldre än version 1.9.

en: Set for better performance if you don't use embeds, such as YouTube videos, on your site.
sv_SE: Ställ in för bättre prestanda om du inte använder inbäddningar, såsom YouTube-videor, på din webbplats.

en: Set for better performance if you don't use emojis on your site.
sv_SE: Ställ in för bättre prestanda om du inte använder emojis på din webbplats.

en: Set for video SEO best practices via poster attribute on the video tag. If the source is Youtube or Vimeo, it will be used as preview image.
sv_SE: Ställ in för bästa SEO-praxis för video via poster-attributet på videotaggen. Om källan är Youtube eller Vimeo kommer den att användas som förhandsgranskningsbild.

en: Set globally under %s
sv_SE: Inställt globalt under %s

en: Set if this element doesn't contain any descriptive text.
sv_SE: Ange om detta element inte innehåller någon beskrivande text.

en: Set if you don't use Google Fonts or you've uploaded and self-host Google Fonts as "Custom Fonts".
sv_SE: Ställ in om du inte använder Google Fonts eller om du har laddat upp och själv är värd för Google Fonts som “Anpassade typsnitt”.

en: Set if you have problems with Bricks built-in lazy loading.
sv_SE: Ställ in om du har problem med Bricks inbyggda lazy loading.

en: Set if your dynamic data in AJAX popup is rendered incorrectly.
sv_SE: Ställ in om din dynamiska data i AJAX-popup renderas felaktigt.

en: Set individual video player controls under: Settings > Theme Styles > Element - Video
sv_SE: Ställ in individuella videospelarreglage under: Inställningar > Temastil > Element - Video

en: Set interactions for this popup.
sv_SE: Ställ in interaktioner för denna popup.

en: Set maximum number of form submissions that you want to store in the database.
sv_SE: Ange det maximala antalet formulärinlämningar som du vill lagra i databasen.

en: Set number of columns on smaller breakpoints.
sv_SE: Ställ in antal kolumner för mindre brytpunkter.

en: Set only width generates 16:9 ratio videos.
sv_SE: Att endast ställa in bredd genererar videor i 16:9-förhållande.

en: Set options as %s
sv_SE: Ställ in alternativ som %s

en: Set source image at base breakpoint to use main image as fallback image.
sv_SE: Ställ in källbild vid basnivåbrytpunkt för att använda huvudbilden som reservbild.

en: Set template style
sv_SE: Ställ in mallstil

en: Set the builder language direction.
sv_SE: Ställ in byggverktygets språkriktning.

en: Set the builder language.
sv_SE: Ställ in byggarens språk.

en: Set the default field value/content.
sv_SE: Ställ in standardfältvärdet/innehållet.

en: Set the key you used for the offset. Example: limit = 20 set on query parameter, Page parameter is "skip", set this offset key as "limit". Clicking page 3 on the pagination element will generate the final URL as https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20
sv_SE: Ange den nyckel som du använde för offset. Exempel: limit = 20 anges i frågeparametern, sidparametern är "skip", ange denna förskjutningsnyckel som "limit". Om du klickar på sidan 3 i pagineringselementet genereras den slutliga URL:en enligt https://api.example.com/endpoint?skip=40&limit=20

en: Set the required password under Settings > Template settings > Password protection for template-wide protection, or set an individual password directly for each post/page.
sv_SE: Ange det obligatoriska lösenordet under Inställningar > Template-inställningar > Lösenordsskydd för templateomfattande skydd, eller ange ett individuellt lösenord direkt för varje inlägg/sida.

en: Set the status of each element, native and custom, in the builder and frontend.
sv_SE: Ställ in status för varje element, inbyggt och anpassat, i byggaren och på frontend.

en: Set to "0" to disable default animations.
sv_SE: Ange till “0” för att inaktivera standardanimationer.

en: Set to "0s" to disable open/close animation.
sv_SE: Ställ in på “0s” för att inaktivera öppna/stäng-animationen.

en: Set to "50%" to scroll active element into center or "off" to disable auto-scroll.
sv_SE: Ställ in på “50 %” för att scrolla aktivt element till mitten eller “av” för att inaktivera auto-scroll.

en: Set to "Fixed" for parallax effect.
sv_SE: Ställ in på “Fast” för parallaxeffekt.

en: Set to 0 to disable caching. Default is 300 seconds (five minutes).
sv_SE: Sätt till 0 för att inaktivera cachelagring. Standardvärdet är 300 sekunder (fem minuter).

en: Set to improve performance by caching query loops. This is particularly useful when your query loop arguments remain relatively unchanged. For optimal functionality, ensure that server object caching is enabled for persistent caching. Disable this setting if you experience any unexpected query results.
sv_SE: Ställ in för att förbättra prestanda genom att cacha frågeslingor. Detta är särskilt användbart när dina frågeslingors argument förblir relativt oförändrade. För optimal funktionalitet, se till att objektcachning på servern är aktiverad för persistent cachning. Inaktivera den här inställningen om du upplever oväntade frågeresultat.

en: Set to load %s in the builder to improve compatibility in older browsers. Not recommended to enable for modern browsers due to potential performance impact.
sv_SE: Ställ in för att ladda %s i byggverktyget för att förbättra kompatibiliteten i äldre webbläsare. Rekommenderas inte att aktivera för moderna webbläsare på grund av potentiell prestandapåverkan.

en: Set to show the responsive indicator next to controls that can have different values at each breakpoint.
sv_SE: Ställ in för att visa den responsiva indikatorn bredvid kontroller som kan ha olika värden vid varje brytpunkt.

en: Set up your own capabilities with the exact permissions you want to allow. Then assign it to specific user roles from the "Builder Access" dropdown below.
sv_SE: Ställ in dina egna rättigheter med exakt de behörigheter du vill tillåta. Tilldela dem sedan till specifika användarroller från rullgardinsmenyn “Byggaråtkomst” nedan.

en: Set who can bypass maintenance mode. To grant bypass privileges to a specific user, modify the user's profile settings directly.
sv_SE: Ställ in vem som kan kringgå underhållsläget. För att ge kringgåendesbehörighet till en specifik användare, ändra användarens profilinställningar direkt.

en: Sets direction to row
sv_SE: Sätter riktning till rad

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings imported
sv_SE: Inställningar importerade

en: Settings resetted
sv_SE: Inställningar återställda

en: Settings saved
sv_SE: Inställningar sparade

en: Shape
sv_SE: Form

en: Shape Dividers
sv_SE: Formavdelare

en: Shape dividers
sv_SE: Formavdelare

en: Share on %s
sv_SE: Dela på %s

en: Share via
sv_SE: Dela via

en: Share via email
sv_SE: Dela via e-post

en: Shop template
sv_SE: Butiksmall

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Shortcode content is empty
sv_SE: Kortkodinnehållet är tomt

en: Shortcuts
sv_SE: Genvägar

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show After Grid
sv_SE: Visa efter rutnät

en: Show Before Grid
sv_SE: Visa före rutnät

en: Show again after .. hours
sv_SE: Visa igen efter .. timmar

en: Show all
sv_SE: Visa alla

en: Show all fonts
sv_SE: Visa alla typsnitt

en: Show arrows
sv_SE: Visa pilar

en: Show artist
sv_SE: Visa artist

en: Show at breakpoint
sv_SE: Visa vid brytpunkt

en: Show author
sv_SE: Visa författare

en: Show avatar
sv_SE: Visa avatar

en: Show badge if product is less than .. days old.
sv_SE: Visa märke om produkten är mindre än .. dagar gammal.

en: Show bio
sv_SE: Visa bio

en: Show cart cross-sells
sv_SE: Visa korsförsäljning i kundvagnen

en: Show count
sv_SE: Visa antal

en: Show cross-sell products
sv_SE: Visa korsförsäljningsprodukter

en: Show custom element names
sv_SE: Visa anpassade elementnamn

en: Show date
sv_SE: Visa datum

en: Show default element names
sv_SE: Visa standardelementnamn

en: Show different images per breakpoint.
sv_SE: Visa olika bilder per brytpunkt.

en: Show dots
sv_SE: Visa prickar

en: Show dynamic data key in dropdown
sv_SE: Visa dynamisk datanyckel i rullgardinsmenyn

en: Show element
sv_SE: Visa element

en: Show empty
sv_SE: Visa tom

en: Show empty stars
sv_SE: Visa tomma stjärnor

en: Show empty terms
sv_SE: Visa tomma termer

en: Show excerpt
sv_SE: Visa utdrag

en: Show favorites only
sv_SE: Visa endast favoriter

en: Show featured image
sv_SE: Visa utvald bild

en: Show flags
sv_SE: Visa flaggor

en: Show for class conflicts
sv_SE: Visa för klasskonflikter

en: Show for new & conflicting classes
sv_SE: Visa för nya & konfliktfyllda klasser

en: Show for new classes
sv_SE: Visa för nya klasser

en: Show friends' photos
sv_SE: Visa vänners foton

en: Show fullscreen
sv_SE: Visa i helskärm

en: Show if any value exists
sv_SE: Visa om något värde finns

en: Show if non-base breakpoint value exists
sv_SE: Visa om icke-basvärde för brytpunkt finns

en: Show image
sv_SE: Visa bild

en: Show info
sv_SE: Visa info

en: Show label
sv_SE: Visa etikett

en: Show labels
sv_SE: Visa etiketter

en: Show link to author posts
sv_SE: Visa länk till författarens inlägg

en: Show name
sv_SE: Visa namn

en: Show names
sv_SE: Visa namn

en: Show navigation
sv_SE: Visa navigation

en: Show notice
sv_SE: Visa meddelande

en: Show on all responsive controls
sv_SE: Visa på alla responsiva kontroller

en: Show on hover
sv_SE: Visa vid hover

en: Show only active dropdown. Toggle on click. Inner dropdowns inherit multilevel.
sv_SE: Visa endast aktiv rullgardinsmeny. Växla vid klick. Inre rullgardinsmenyer ärver flernivå.

en: Show only featured
sv_SE: Visa bara utvalda

en: Show parent posts
sv_SE: Visa överordnade inlägg

en: Show parent terms
sv_SE: Visa överordnade termer

en: Show password
sv_SE: Visa lösenord

en: Show percentage
sv_SE: Visa procent

en: Show popup
sv_SE: Visa popup

en: Show post type archive
sv_SE: Visa inläggstypsarkiv

en: Show products related
sv_SE: Visa produkter relaterade

en: Show quantity input field in product loop
sv_SE: Visa kvantitetsinmatningsfält i produktloopen

en: Show query loop type
sv_SE: Visa frågeloopstyp

en: Show required asterisk
sv_SE: Visa obligatorisk asterisk

en: Show tabs
sv_SE: Visa flikar

en: Show taxonomy
sv_SE: Visa taxonomi

en: Show tips
sv_SE: Visa tips

en: Show title
sv_SE: Visa titel

en: Show under
sv_SE: Visa under

en: Show up-sell products
sv_SE: Visa upp säljande produkter

en: Shows when popup content is fetched via AJAX.
sv_SE: Visar när popup-innehåll hämtas via AJAX.

en: Shows when using infinite scroll, load more interaction, AJAX pagination.
sv_SE: Visas när oändlig rullning, ladda mer-interaktion, AJAX-sidnumrering används.

en: Shuffle
sv_SE: Blanda

en: Sidebar
sv_SE: Sidofält

en: Sidebar deleted.
sv_SE: Sidofält borttaget.

en: Sidebar name *
sv_SE: Sidofältets namn *

en: Sidebars
sv_SE: Sidofält

en: Sign all
sv_SE: Signera alla

en: Sign code
sv_SE: Signera kod

en: Simple
sv_SE: Enkel

en: Simple product
sv_SE: Enkel produkt

en: Single
sv_SE: Enskild

en: Single product
sv_SE: Enskild produkt

en: Single product template
sv_SE: Enskild produktmall

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Address
sv_SE: Webbplatsadress

en: Site URL
sv_SE: Webbplatsens URL

en: Site background
sv_SE: Sidans bakgrund

en: Site border
sv_SE: Sidans ram

en: Site layout
sv_SE: Sidlayout

en: Site tagline
sv_SE: Webbplatsens slogan

en: Site title
sv_SE: Webbplatsens titel

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Size - Default
sv_SE: Storlek - standard

en: Size - Extra Large
sv_SE: Storlek - extra stor

en: Size - Large
sv_SE: Storlek - stor

en: Size - Medium
sv_SE: Storlek - medium

en: Size - Small
sv_SE: Storlek - liten

en: Sizing
sv_SE: Dimensionering

en: Skew
sv_SE: Skeva

en: Skew X
sv_SE: Skeva x

en: Skew Y
sv_SE: Skeva y

en: Skillful
sv_SE: Skickligt

en: Skin
sv_SE: Tema

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Skip & Deactivate
sv_SE: Hoppa över & inaktivera

en: Skip class import
sv_SE: Hoppa över klassimport

en: Skip to footer
sv_SE: Hoppa till sidfot

en: Skip to main content
sv_SE: Hoppa till huvudinnehåll

en: Slide
sv_SE: Glid

en: Slide from left
sv_SE: Glid från vänster

en: Slide from right
sv_SE: Glid från höger

en: Slide up after
sv_SE: Glid upp efter

en: Slider
sv_SE: Skjutreglage

en: Slides
sv_SE: Bilder

en: Slow
sv_SE: Långsam

en: Small
sv_SE: Liten

en: Small header
sv_SE: Litet sidhuvud

en: Smooth scroll
sv_SE: Mjuk rullning

en: Snap
sv_SE: Fäst

en: Snapping elements selector
sv_SE: Väljare för snäppande element

en: Social Sharing
sv_SE: Socialt delande

en: Social media
sv_SE: Sociala medier

en: Something went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Sorry, but no site URL has been provided.
sv_SE: Tyvärr, ingen webbplats-URL har angetts.

en: Sorry, but we could not subscribe you.
sv_SE: Tyvärr kunde vi inte registrera dig som prenumerant.

en: Sort
sv_SE: Sortera

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by average rating
sv_SE: Sortera efter genomsnittligt betyg

en: Sort by latest
sv_SE: Sortera efter senaste

en: Sort by options
sv_SE: Sortera efter alternativ

en: Sort by popularity
sv_SE: Sortera efter popularitet

en: Sort by price: high to low
sv_SE: Sortera efter pris: högt till lågt

en: Sort by price: low to high
sv_SE: Sortera efter pris: lågt till högt

en: Sort options
sv_SE: Sortera alternativ

en: Source
sv_SE: Källa

en: Sources
sv_SE: Källor

en: Space
sv_SE: Utrymme

en: Space around
sv_SE: Mellanrum runt

en: Space between
sv_SE: Mellanrum mellan

en: Space between header and footer.
sv_SE: Utrymme mellan sidhuvud och sidfot.

en: Space evenly
sv_SE: Jämnt mellanrum

en: Space-separated list of CSS classes to add to the <body> tag of this page.
sv_SE: Mellanslagsseparerad lista med CSS-klasser att lägga till i <body>-taggen på denna sida.

en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Spam protection
sv_SE: Spamskydd

en: Speed
sv_SE: Hastighet

en: Speed in ms
sv_SE: Hastighet i ms

en: Spellcheck
sv_SE: Stavningskontroll

en: Spinner
sv_SE: Spinnare

en: Spread
sv_SE: Sprid

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Standard fonts
sv_SE: Standardteckensnitt

en: Star color
sv_SE: Stjärnfärg

en: Stars
sv_SE: Stjärnor

en: Start
sv_SE: Starta

en: Start animation
sv_SE: Starta animation

en: Start autoplay
sv_SE: Starta automatisk uppspelning

en: Start date
sv_SE: Startdatum

en: Start delay in ms
sv_SE: Startfördröjning i ms

en: Start display at breakpoint
sv_SE: Starta visning vid brytpunkt

en: Start index
sv_SE: Startindex

en: Start play at
sv_SE: Börja spela vid

en: Start time
sv_SE: Starttid

en: Starting angle in º
sv_SE: Startvinkel i º

en: Static
sv_SE: Statisk

en: Static dropdown content always toggles on click, not hover.
sv_SE: Statiskt rullgardinsinnehåll växlar alltid vid klick, inte hover.

en: Status bar
sv_SE: Statusfält

en: Statuses
sv_SE: Statusar

en: Step
sv_SE: Steg

en: Sticky
sv_SE: Klistrig

en: Sticky header
sv_SE: Fast rubrik

en: Sticky on scroll
sv_SE: Fast vid rullning

en: Stock
sv_SE: Lager

en: Stock management not enabled for this product.
sv_SE: Lagerhantering är inte aktiverad för denna produkt.

en: Stop
sv_SE: Stopp

en: Stop on last slide
sv_SE: Stoppa vid sista bilden

en: Street View Control
sv_SE: Street View-kontroll

en: Stretch
sv_SE: Sträck ut

en: Strike
sv_SE: Genomstruken

en: Strikethrough
sv_SE: Genomstruken

en: Strings
sv_SE: Strängar

en: Stroke
sv_SE: Streck

en: Stroke #2
sv_SE: Streck #2

en: Stroke color
sv_SE: Streckfärg

en: Stroke width
sv_SE: Streckbredd

en: Structure
sv_SE: Struktur

en: Structure panel
sv_SE: Strukturpanel

en: Stunning
sv_SE: Häpnadsväckande

en: Style
sv_SE: Stil

en: Style notices globally under Settings > Theme Styles > WooCommerce - Notice.
sv_SE: Stila meddelanden globalt under Inställningar > Temas stilar > WooCommerce - Meddelande.

en: Style saved
sv_SE: Stil sparad

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Stylesheet
sv_SE: Stilmall

en: Stylesheets (default)
sv_SE: Stilmallar (standard)

en: Sub menu
sv_SE: Undermeny

en: Sub menu, mega menu, or multilevel area.
sv_SE: Undermeny, megameny eller flernivåområde.

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submission failed. Please reload the page and try to submit the form again.
sv_SE: Inskickningen misslyckades. Vänligen ladda om sidan och försök skicka in formuläret igen.

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submit & Deactivate
sv_SE: Skicka in & inaktivera

en: Submit Comment
sv_SE: Skicka kommentar

en: Submit button
sv_SE: Skicka-knapp

en: Subtitle
sv_SE: Underrubrik

en: Subtitle goes here
sv_SE: Underrubrik här

en: Subtitle typography
sv_SE: Underrubrik-typografi

en: Subtitles typography
sv_SE: Undertitelns typografi

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Success
sv_SE: Lyckat

en: Success color
sv_SE: Framgångsfärg

en: Success message
sv_SE: Framgångsmeddelande

en: Successful
sv_SE: Lyckades

en: Successfully removed %1$d orphaned elements across %2$d posts.
sv_SE: Lyckades ta bort %1$d föräldralösa element över %2$d inlägg.

en: Suffix block
sv_SE: Suffixblock

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Superb
sv_SE: Superbt

en: Supported field types
sv_SE: Stödda fälttyper

en: Supported filters
sv_SE: Stödda filter

en: Suppress PHP errors
sv_SE: Undertryck PHP-fel

en: Sure thing
sv_SE: Absolut

en: Sure?
sv_SE: Säker?

en: Swatch type
sv_SE: Färgprovstyp

en: Sweet
sv_SE: Sött

en: Switch
sv_SE: Växla

en: Sync fonts
sv_SE: Synkronisera typsnitt

en: Sync global classes
sv_SE: Synkronisera globala klasser

en: Sync with query
sv_SE: Synkronisera med fråga

en: System Information
sv_SE: Systeminformation

en: TIME
sv_SE: TID

en: Tab
sv_SE: Flik

en: Tab 1
sv_SE: Flik 1

en: Tab 1 label
sv_SE: Flik 1 etikett

en: Tab 2
sv_SE: Flik 2

en: Tab 2 label
sv_SE: Flik 2 etikett

en: Tab content
sv_SE: Flikinnehåll

en: Tab menu
sv_SE: Flikmeny

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Table background
sv_SE: Tabellbakgrund

en: Table border
sv_SE: Tabellkant

en: Table box shadow
sv_SE: Tabellskugga

en: Table of contents
sv_SE: Innehållsförteckning

en: Tablet
sv_SE: Surfplatta

en: Tablet portrait
sv_SE: Surfplatta stående

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Tag
sv_SE: Tagg

en: Tag cloud
sv_SE: Taggmoln

en: Tag: %s
sv_SE: Etikett: %s

en: Tags
sv_SE: Taggar

en: Take over
sv_SE: Ta över

en: Target
sv_SE: Mål

en: Target a "CSS selector" on "Hide popup", but not a popup directly! As this action runs after the popup has been closed.
sv_SE: Rikta in dig på en “CSS-väljare” på “Dölj popup”, men inte direkt på en popup! Eftersom denna åtgärd körs efter att popupen har stängts.

en: Target form selector
sv_SE: Mål-formulärväljare

en: Target interaction ID
sv_SE: Mål-interaktions-ID

en: Target query
sv_SE: Målfråga

en: Target query has not been set. Without connecting a filter to a query, the filter has no effect.
sv_SE: Målfrågan har inte ställts in. Utan att koppla ett filter till en fråga har filtret ingen effekt.

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Taxonomies related posts must have in common.
sv_SE: Taxonomier som relaterade inlägg måste ha gemensamt.

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Taxonomy query
sv_SE: Taxonomifråga

en: Taxonomy slug
sv_SE: Taxonomi-slug

en: Team Members
sv_SE: Teammedlemmar

en: Team member
sv_SE: Teammedlem

en: Team members
sv_SE: Teammedlemmar

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Template & post password
sv_SE: Template- och inläggslösenord

en: Template Bundle
sv_SE: Template-paket

en: Template Bundles
sv_SE: Template-paket

en: Template Tag
sv_SE: Template-tagg

en: Template Tags
sv_SE: Template-taggar

en: Template bundle
sv_SE: Template-paket

en: Template created
sv_SE: Template skapad

en: Template deleted
sv_SE: Template borttagen

en: Template has not been published.
sv_SE: Templaten har inte publicerats.

en: Template imported
sv_SE: Template importerad

en: Template insert failed: This template has no data
sv_SE: Infogning av template misslyckades: Den här templaten saknar data

en: Template inserted
sv_SE: Template infogad

en: Template manager thumbnail height
sv_SE: Miniatyrhöjd i templatehanteraren

en: Template overridden
sv_SE: Template åsidosatt

en: Template password
sv_SE: Template-lösenord

en: Template saved
sv_SE: Template sparad

en: Template screenshot generation is disabled.
sv_SE: Generering av templatens skärmdumpar är inaktiverad.

en: Template screenshots
sv_SE: Templatens skärmdumpar

en: Template screenshots deleted
sv_SE: Templatens skärmdumpar borttagna

en: Template settings
sv_SE: Template-inställningar

en: Template tag
sv_SE: Template-tagg

en: Template tags
sv_SE: Template-taggar

en: Template thumbnail column
sv_SE: Miniatyrkolumn för template

en: Template title
sv_SE: Templatens rubrik

en: Template type
sv_SE: Templatetyp

en: Term ID
sv_SE: Term-ID

en: Term archive URL
sv_SE: URL till termarkiv

en: Term count
sv_SE: Termantal

en: Term description
sv_SE: Termbeskrivning

en: Term group
sv_SE: Grupp

en: Term id
sv_SE: Term-id

en: Term meta
sv_SE: Termmetadata

en: Term name
sv_SE: Termnamn

en: Term slug
sv_SE: Term-slug

en: Term taxonomy ID
sv_SE: Term taxonomi ID

en: Term taxonomy slug
sv_SE: Taxonomi-slug för term

en: Terms
sv_SE: Villkor

en: Terrain
sv_SE: Terräng

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Testimonials
sv_SE: Omdömen

en: Text align
sv_SE: Textjustering

en: Text block
sv_SE: Textblock

en: Text color
sv_SE: Textfärg

en: Text decoration
sv_SE: Textdekoration

en: Text editor
sv_SE: Textredigerare

en: Text link
sv_SE: Textlänk

en: Text list
sv_SE: Textlista

en: Text padding
sv_SE: Textpadding

en: Text shadow
sv_SE: Textskugga

en: Text to display when hovering over the field.
sv_SE: Text som ska visas när du håller muspekaren över fältet.

en: Text transform
sv_SE: Texttransformation

en: Text wrap
sv_SE: Textomslutning

en: Textarea
sv_SE: Textområde

en: Thank you
sv_SE: Tack

en: Thank you for your message
sv_SE: Tack för ditt meddelande

en: The "Enable AJAX add to cart buttons on archives" WooCommerce setting must also be active.
sv_SE: WooCommerce-inställningen “Aktivera AJAX lägg till i varukorg-knappar i arkiv” måste också vara aktiv.

en: The "Features" articles covers topics such as the Unsplash integration, custom code (CSS & JS), gradients, sidebars, shape dividers, global elements, etc.
sv_SE: Artiklarna under “Funktioner” täcker ämnen som Unsplash-integrationen, anpassad kod (CSS & JS), gradienter, sidofält, formavdelare, globala element, etc.

en: The URL to send the form data to.
sv_SE: URL:en att skicka formulärdata till.

en: The active theme has no sidebars defined.
sv_SE: Det aktiva temat har inga definierade sidofält.

en: The custom video player is only applicable to "Media" or "File URL" video source.
sv_SE: Den anpassade videospelaren är endast tillämplig på videokällorna “Media” eller “Fil-URL”.

en: The dynamic data is empty.
sv_SE: Den dynamiska datan är tom.

en: The executed code will run on your site! Only add code that you consider safe.
sv_SE: Den exekverade koden kommer att köras på din webbplats! Lägg endast till kod som du anser vara säker.

en: The field "%s" exceeds the allowed maximum length of %2$d characters.
sv_SE: Fältet “%s” överskrider den tillåtna maxlängden på %%2$d tecken.

en: The following classes have been modified by the user below since your last save. Accept or discard those changes to continue your save.
sv_SE: Följande klasser har ändrats av användaren nedan sedan din senaste sparning. Acceptera eller kassera dessa ändringar för att fortsätta din sparning.

en: The form is not rendered if the current user is lacking the required capability.
sv_SE: Formuläret återges inte om den aktuella användaren saknar den kapacitet som krävs.

en: The full URL of the API endpoint you want to retrieve data.
sv_SE: Den fullständiga URL:en till den API-slutpunkt som du vill hämta data från.

en: The query element doesn't exist.
sv_SE: Frågeelementet existerar inte.

en: The query filter database is outdated. Please click "Regenerate filter index" button to update it.
sv_SE: Frågefilter-databasen är föråldrad. Klicka på knappen “Återskapa filterindex” för att uppdatera den.

en: The site you are requesting templates from has access to their templates disabled.
sv_SE: Webbplatsen du begär mallar från har inaktiverat åtkomst till sina mallar.

en: The site you are requesting templates from requires a remote templates password.
sv_SE: Webbplatsen du begär mallar från kräver ett lösenord för fjärrmallar.

en: The style name entered already exists. Please choose a different name.
sv_SE: Stilnamnet du angav finns redan. Välj ett annat namn.

en: The value is automatically populated based on the font-size in percentage that you have set under Theme Styles > Typography > HTML: font-size. For an HTML font-size of 100%, the value is 16, if the HTML font-size is 62.5%, the value is 10, and so on. If left empty, your fluid typography unit will be "px" instead of "rem".
sv_SE: Värdet fylls i automatiskt baserat på fontstorleken i procent som du har angett under Temastilar > Typografi > HTML: font-size. För en HTML-teckensnittsstorlek på 100 % är värdet 16, om HTML-teckensnittsstorleken är 62,5 % är värdet 10, och så vidare. Om värdet lämnas tomt kommer enheten för flytande typografi att vara "px" i stället för "rem".

en: The video <iframe> is lazy loaded after clicking the preview image.
sv_SE: Video-<iframe> laddas in efter att man klickat på förhandsgranskningsbilden.

en: The webhook endpoint(s) to send the submitted form data to.
sv_SE: Webhook-slutpunkt(er) att skicka de inskickade formulärdata till.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Theme Information
sv_SE: Temainformation

en: Theme Style
sv_SE: Temastil

en: Theme Styles
sv_SE: Tematypografi

en: Theme author
sv_SE: Temats skapare

en: Theme author URI
sv_SE: Temats skapares webbadress

en: Theme is child theme
sv_SE: Temat är ett barntema

en: Theme name
sv_SE: Temats namn

en: Theme style created
sv_SE: Temastil skapad

en: Theme style deleted
sv_SE: Temastil borttagen

en: Theme styles
sv_SE: Tematiska stilar

en: Theme version
sv_SE: Temats version

en: There is an "Activation status" column under "Users", where you can manually set the status to active/inactive and resend the activation email.
sv_SE: Det finns en kolumn "Aktiveringsstatus" under "Användare", där du manuellt kan ställa in statusen till aktiv/inaktiv och skicka aktiveringsmeddelandet på nytt.

en: There is an autosave more recent than the version you are currently viewing.
sv_SE: Det finns en autosparning som är nyare än den version du för närvarande visar.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sv_SE: Det finns inget utdrag eftersom detta är ett skyddat inlägg.

en: These parameters will be added to the API request URL.
sv_SE: Dessa parametrar läggs till i URL:en för API-begäran.

en: These styles also apply to all Gutenberg captions.
sv_SE: Dessa stilar gäller också för alla Gutenberg-texter.

en: These styles will also apply to all Gutenberg captions.
sv_SE: Dessa stilar kommer också att gälla för alla Gutenberg-bildtexter.

en: Thin
sv_SE: Tunn

en: This %s component is not enabled for use in the block editor. Ask your site administrator to enable this component for use in the block editor.
sv_SE: Denna %s-komponent är inte aktiverad för användning i blockredigeraren. Be din webbplatsadministratör att aktivera den här komponenten för användning i blockredigeraren.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
sv_SE: Detta innehåll är lösenordsskyddat. För att visa det, ange ditt lösenord nedan:

en: This data will be used in your query.
sv_SE: Dessa uppgifter kommer att användas i din förfrågan.

en: This dataset has unsaved changes
sv_SE: Denna dataset har osparade ändringar

en: This element works alongside a "Map" element when "Sync with query" has been set. An invisible <template> node is generated that stores location data. Allowing the map to retrieve and display markers dynamically.
sv_SE: Detta element fungerar tillsammans med ett “Karta”-element när “Synkronisera med fråga” har ställts in. En osynlig <template>-nod genereras som lagrar platsdata. Detta gör att kartan kan hämta och visa markörer dynamiskt.

en: This feature affects all new user registrations, not just those submitted via the Form element.
sv_SE: Denna funktion påverkar alla nya användarregistreringar, inte bara de som skickas in via formulärelementet.

en: This icon set is currently disabled and hidden from the icon dropdown menu. However, any existing icons from this set will still display on your site.
sv_SE: Den här ikonuppsättningen är för närvarande inaktiverad och dold i ikonens rullgardinsmeny. Dock kommer befintliga ikoner från denna uppsättning fortfarande att visas på din webbplats.

en: This is an experimental feature. Query filters and components are not supported when using API requests.
sv_SE: Detta är en experimentell funktion. Frågefilter och komponenter stöds inte när du använder API-förfrågningar.

en: This page is built with %s.
sv_SE: Den här sidan är byggd med %s.

en: This post has no %s terms.
sv_SE: Detta inlägg har inga %s termer.

en: This post has no related posts.
sv_SE: Detta inlägg har inga relaterade inlägg.

en: This post is already being edited.
sv_SE: Detta inlägg redigeras redan.

en: This query type doesn't support pagination.
sv_SE: Den här frågetypen stöder inte paginering.

en: This template contains a color palette. Would you like to import it?
sv_SE: Den här mallen innehåller en färgpalett. Vill du importera den?

en: This template contains color palettes. Would you like to import them?
sv_SE: Den här mallen innehåller färgpaletter. Vill du importera dem?

en: This template contains global variables. Would you like to import them?
sv_SE: Den här mallen innehåller globala variabler. Vill du importera dem?

en: This template contains the following theme styles. Would you like to import them?
sv_SE: Den här mallen innehåller följande temastilar. Vill du importera dem?

en: This template is currently not rendered on pages that meet the template conditions as no password has been set.
sv_SE: Denna mall visas för närvarande inte på sidor som uppfyller mallvillkoren eftersom inget lösenord har angetts.

en: This template type is automatically rendered on the correct page.
sv_SE: Denna malltyp renderas automatiskt på rätt sida.

en: This text is displayed when the "Registration privacy policy" text is filled in WooCommerce.
sv_SE: Denna text visas när texten för “Integritetspolicy vid registrering” är ifylld i WooCommerce.

en: This text is displayed when the "When creating an account, send the new user a link to set their password" option is enabled in WooCommerce.
sv_SE: Denna text visas när alternativet “När ett konto skapas, skicka en länk till den nya användaren för att ställa in sitt lösenord” är aktiverat i WooCommerce.

en: This user role has %s capability, and therefore full builder access. Effectively overriding this setting.
sv_SE: Denna användarroll har %s-rättighet och därmed full byggaråtkomst. Detta åsidosätter effektivt denna inställning.

en: Thousand separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Thumb
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbnail navigation
sv_SE: Miniatyrnavigering

en: Thumbnail size
sv_SE: Miniatyrstorlek

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Tick if this popup is for WooCommerce Quick View.
sv_SE: Markera om denna popup är för WooCommerce Snabbvy.

en: Tick if you do not display any post meta fields. Reduce additional queries.
sv_SE: Kryssa i om du inte vill visa några metafält för inlägg. Minska antalet ytterligare frågor.

en: Tick if you do not display any taxonomy terms. Reduce additional queries.
sv_SE: Kryssa i om du inte vill visa några taxonomitermer. Minska antalet ytterligare frågor.

en: Tick if you do not need pagination, load more or infinite scroll. Performance boost.
sv_SE: Kryssa i om du inte behöver paginering, load more eller infinite scroll. Ökad prestanda.

en: Tilt
sv_SE: Lutning

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time in minutes that the random seed will last. Avoid duplicate posts when using random order.
sv_SE: Tid i minuter som det slumpmässiga fröet kommer att vara. Undvik dubbla inlägg när du använder slumpmässig ordning.

en: Time zone
sv_SE: Tidszon

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Timing function
sv_SE: Timingfunktion

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title Tag
sv_SE: Titeletikett

en: Title margin
sv_SE: Titelmarginal

en: Title tag
sv_SE: Titeletikett

en: Title typography
sv_SE: Rubrik-typografi

en: To add decorative text, but not user input. Runs through %s.
sv_SE: För att lägga till dekorativ text, men inte användarinmatning. Körs genom %s.

en: To distinguish markers in the builder.
sv_SE: För att särskilja markörer i byggnaden.

en: To ensure showing a marker please provide the latitude and longitude, separated by comma.
sv_SE: För att säkerställa att en markör visas, ange latitud och longitud, separerade med komma.

en: To select a default value you have to first connect this property with the select control.
sv_SE: Om du vill välja ett standardvärde måste du först koppla den här egenskapen till Select-kontrollen.

en: To trigger the interaction when 50%% of the element is in the viewport, set the rootMargin to %s.
sv_SE: För att utlösa interaktionen när 50%% av elementet är i viewporten, ställ in rootMargin till %s.

en: Toggle
sv_SE: Växla

en: Toggle attribute
sv_SE: Växla attribut

en: Toggle controls
sv_SE: Växla kontroller

en: Toggle coupon form
sv_SE: Växla kupongformulär

en: Toggle dropdown
sv_SE: Växla rullgardinsmeny

en: Toggle login form
sv_SE: Växla inloggningsformulär

en: Toggle mini cart
sv_SE: Växla minivarukorg

en: Toggle offcanvas
sv_SE: Växla offcanvas

en: Toggle on
sv_SE: Växla på

en: Toggle search
sv_SE: Växla sök

en: Toggle width
sv_SE: Knappbredd

en: Toggleable form
sv_SE: Växlingsbart formulär

en: Toolbar
sv_SE: Verktygsfält

en: Toolbar logo link
sv_SE: Verktygsfältets logolänk

en: Tooltip
sv_SE: Verktygstips

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Top / Start
sv_SE: Topp / start

en: Top center
sv_SE: Överst i mitten

en: Top left
sv_SE: Överst till vänster

en: Top level
sv_SE: Toppnivå

en: Top level terms only
sv_SE: Endast termer på toppnivå

en: Top right
sv_SE: Överst till höger

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total items path
sv_SE: Totalt antal artiklar sökväg

en: Total jobs
sv_SE: Totalt antal jobb

en: Track color
sv_SE: Spårfärg

en: Track resize
sv_SE: Ändra storlek på spår

en: Transform
sv_SE: Transformera

en: Transform origin
sv_SE: Transform-ursprung

en: Transition
sv_SE: Övergång

en: Translate X
sv_SE: Förskjut x

en: Translate Y
sv_SE: Förskjut y

[ctx: Translators: %s = the number of comments]
en: %s comment | %s comments
sv_SE[0]: %s kommentar
sv_SE[1]: %s kommentarer

en: Transparency
sv_SE: Transparens

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Trash is empty
sv_SE: Papperskorgen är tom

en: Triangle
sv_SE: Triangel

en: Triangle concave
sv_SE: Triangel konkav

en: Triangle convex
sv_SE: Triangel konvex

en: Triangle double
sv_SE: Dubbel triangel

en: Trigger
sv_SE: Utlösare

en: Trigger "register_new_user" action to send WordPress notification. %s
sv_SE: Utlös åtgärden “register_new_user” för att skicka WordPress-avisering. %s

en: True
sv_SE: Sant

en: TrueType Font: Uncompressed font data, but partial IE9+ support.
sv_SE: TrueType Font: Okomprimerad teckensnittsinformation, men delvis IE9+ stöd.

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type keyword, hit enter.
sv_SE: Skriv nyckelord, tryck enter.

en: Type name, hit enter
sv_SE: Skriv namn, tryck enter

en: Type scale ratio
sv_SE: Typ skalförhållande

en: Type speed in ms
sv_SE: Skrivhastighet i ms

en: Type to search
sv_SE: Skriv för att söka

en: Type to search for ..
sv_SE: Skriv för att söka ..

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Typography active
sv_SE: Typografi aktiv

en: URL parameter
sv_SE: URL-parameter

en: URL parameters
sv_SE: URL-parametrar

en: URL redirect to after applying the filter. Leave it empty if not intended to.
sv_SE: URL-omdirigering efter att filtret tillämpats. Lämna tomt om det inte är avsett.

en: Unable to calculate total pages for offset pagination. Items per page not found for element "%s".
sv_SE: Det går inte att beräkna det totala antalet sidor för offset-paginering. Objekt per sida hittades inte för elementet "%s".

en: Unable to determine items per page for offset pagination. Check offset key settings.
sv_SE: Det går inte att fastställa artiklar per sida för offset-paginering. Kontrollera inställningarna för offsetnyckel.

en: Unable to fix corrupted filter element database
sv_SE: Det gick inte att åtgärda korrupterad filterelement-databas

en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserad

en: Unconnected
sv_SE: Oansluten

en: Unconnected properties detected. Edit your component or any of its children to connect your properties to a specific setting.
sv_SE: Oanslutna egenskaper upptäckta. Redigera din komponent eller någon av dess underordnade för att ansluta dina egenskaper till en specifik inställning.

en: Underline
sv_SE: Understrykning

en: Understanding the layout
sv_SE: Förstå layouten

en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Unique lightbox identifier
sv_SE: Unik identifierare för lightbox

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Unlimited websites
sv_SE: Obegränsade webbplatser

en: Unlink
sv_SE: Ta bort länk

en: Unlink component
sv_SE: Koppla loss komponent

en: Unlinked
sv_SE: Olänkad

en: Unlock
sv_SE: Lås upp

en: Unlock password protection
sv_SE: Lås upp lösenordsskydd

en: Unlocked
sv_SE: Upplåst

en: Unordered list
sv_SE: Oordnad lista

en: Unpin
sv_SE: Ta bort nål

en: Unpinned
sv_SE: Nål borttagen

en: Unsigned code
sv_SE: Osignerad kod

en: Unsplash API key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: Unsplash API-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: Unused elements
sv_SE: Oanvända element

en: Unused on this page
sv_SE: Oanvänd på denna sida

en: Unused on this site
sv_SE: Oanvänd på denna webbplats

en: Unwrap
sv_SE: Packa upp

en: Up sells
sv_SE: Merförsäljning

en: Up-sells
sv_SE: Merförsäljning

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Template Bundle
sv_SE: Uppdatera template-paket

en: Update Template Tag
sv_SE: Uppdatera template-tagg

en: Update cart via AJAX
sv_SE: Uppdatera kundvagn via AJAX

en: Update filter index
sv_SE: Uppdatera filterindex

en: Update post
sv_SE: Uppdatera inlägg

en: Updated
sv_SE: Uppdaterad

en: Updating references to %s global variable(s) across the entire site...
sv_SE: Uppdaterar referenser till %s global(a) variabel(er) över hela webbplatsen...

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload .%s file
sv_SE: Ladda upp .%s-fil

en: Upload SVG
sv_SE: Ladda upp SVG

en: Upload/Add image
sv_SE: Ladda upp/Lägg till bild

en: Uploaded file type is not allowed.
sv_SE: Den uppladdade filtypen är inte tillåten.

en: Uppercase
sv_SE: Versaler

en: Upsells
sv_SE: Merförsäljning

en: Usage
sv_SE: Användning

en: Use "%root%" to target the element wrapper.
sv_SE: Använd “%root%” för att rikta in elementets omslag.

en: Use "ip" to prevent multiple entries from the same IP address.
sv_SE: Använd “ip” för att förhindra flera inlämningar från samma IP-adress.

en: Use %s to pass data such as the source and target elements to your custom function.
sv_SE: Använd %s för att skicka data som käll- och målelement till din anpassade funktion.

en: Use %s when adding columns/rows
sv_SE: Använd %s när du lägger till kolumner/rader

en: Use AJAX instead of WP REST API calls to render elements.
sv_SE: Använd AJAX istället för WP REST API-anrop för att rendera element.

en: Use PHP constant
sv_SE: Använd PHP-konstant

en: Use a prefix to avoid conflicts with plugins or WordPress reserved parameters.
sv_SE: Använd ett prefix för att undvika konflikter med tillägg eller WordPress reserverade parametrar.

en: Use any form field value via it's ID like this: {{form_field}}. Replace "form_field" with the actual field ID.
sv_SE: Använd valfritt formulärfältvärde via dess ID så här: {{form_field}}. Ersätt “form_field” med det faktiska fält-ID:t.

en: Use block editor
sv_SE: Använd blockredigeraren

en: Use brand colors
sv_SE: Använd varumärkesfärger

en: Use field IDs to personalize your message.
sv_SE: Använd fält-ID för att personalisera ditt meddelande.

en: Use for sticky scrolling header etc.
sv_SE: Används för klistrad rullande sidhuvud etc.

en: Use in block editor
sv_SE: Användning i blockredigerare

en: Use min/max
sv_SE: Använd min/max

en: Use min/max date from index table.
sv_SE: Använd min/max datum från indextabellen.

en: Use product variation image
sv_SE: Använd produktvariationsbild

en: Use the builder to add custom code to a specific page.
sv_SE: Använd byggverktyget för att lägga till anpassad kod på en specifik sida.

en: Use the date format as set under Settings > General > Date format
sv_SE: Använd datumformatet som anges under Inställningar > Allmänt > Datumformat

en: Use the dynamic picker in the "Meta key" control below to select the desired custom field. The dynamic data tag is used to retrieves the field settings, it is not parsed.
sv_SE: Använd den dynamiska väljaren i kontrollen “Metanyckel” nedan för att välja önskat anpassat fält. Den dynamiska datataggen används för att hämta fältinställningarna, den tolkas inte.

en: Use the generated variables in your design (theme styles, elements, etc.)
sv_SE: Använd de genererade variablerna i din design (temastilar, element etc.)

en: Use valid HTML syntax. No spaces.
sv_SE: Använd giltig HTML-syntax. Inga mellanslag.

en: Use vertical position of target node.
sv_SE: Använd vertikal position för målnoden.

en: Use width & horizontal position of target node.
sv_SE: Använd bredd och horisontell position för målnoden.

en: Used if default or custom preview image can't be loaded.
sv_SE: Används om standard- eller anpassad förhandsvisningsbild inte kan laddas.

en: Used if logo image isn't set or available.
sv_SE: Används om logotypbild inte är inställd eller tillgänglig.

en: Used on this page
sv_SE: Används på denna sida

en: Used on this site
sv_SE: Används på denna webbplats

en: Used to creat visual hiarchy between nested dropdowns.
sv_SE: Används för att skapa visuell hierarki mellan nästlade dropdowns.

en: User
sv_SE: Användare

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User Login
sv_SE: Användarinloggning

en: User Registration
sv_SE: Användarregistrering

en: User activation
sv_SE: Aktivering av användare

en: User author URL
sv_SE: Användarens URL

en: User login
sv_SE: Användarnamn

en: User meta
sv_SE: Användarmetadata

en: User name
sv_SE: Användarnamn

en: User portrait
sv_SE: Användarporträtt

en: User profile
sv_SE: Användarprofil

en: User registered
sv_SE: Användare registrerad

en: User registered date
sv_SE: Användare registreringsdatum

en: User registration
sv_SE: Användarregistrering

en: User role
sv_SE: Användarroll

en: User roles
sv_SE: Användarroller

en: User roles with code execution capability
sv_SE: Användarroller med behörighet för kodexekvering

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username already exists.
sv_SE: Användarnamnet finns redan.

en: Username is not valid.
sv_SE: Användarnamnet är inte giltigt.

en: Username required.
sv_SE: Användarnamn krävs.

en: Users
sv_SE: Användare

en: Users could upload potentially malicious files through your form. To minimize this risk, please specify the "Allowed file formats" below.
sv_SE: Användare kan ladda upp potentiellt skadliga filer genom ditt formulär. För att minimera denna risk, ange de “Tillåtna filformaten” nedan.

en: Using "Auto height" might lead to CLS (Cumulative Layout Shift).
sv_SE: Att använda “Autohöjd” kan leda till CLS (Cumulative Layout Shift).

en: Using Cloudflare Bot Fight Mode? Try disabling it
sv_SE: Använder du Cloudflare Bot Fight Mode? Prova att inaktivera det

en: Valid
sv_SE: Giltig

en: Valid JSON data required to run the importer
sv_SE: Giltiga JSON-data krävs för att köra importören

en: Valid code signatures are required for all Code (element), SVG (element) and Query editor instances to run.
sv_SE: Giltiga kodsignaturer krävs för att alla instanser av Kod (element), SVG (element) och Query-redigeraren ska kunna köras.

en: Valid signature
sv_SE: Giltig signatur

en: Validation failed
sv_SE: Validering misslyckades

en: Value
sv_SE: Värde

en: Value type
sv_SE: Värdetyp

en: Variable
sv_SE: Variabel

en: Variable dropdown: Hide value
sv_SE: Variabelrullgardinsmeny: Dölj värde

en: Variable name
sv_SE: Variabelnamn

en: Variable name already exists
sv_SE: Variabelnamnet finns redan

en: Variable name missing
sv_SE: Variabelnamn saknas

en: Variable product
sv_SE: Variabel produkt

en: Variables
sv_SE: Variabler

en: Variables duplicated
sv_SE: Variabler duplicerade

en: Variables imported
sv_SE: Variabler importerade

en: Variables renamed
sv_SE: Variabler omdöpta

en: Variation swatches
sv_SE: Variationsfärgprover

en: Variations
sv_SE: Variationer

en: Verification failure page
sv_SE: Sida för misslyckad verifiering

en: Verification success page
sv_SE: Sida för lyckad verifiering

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Vertical - Cloud
sv_SE: Vertikal - moln

en: Vertical - Drops
sv_SE: Vertikal - droppar

en: Vertical - Pixels
sv_SE: Vertikal - pixlar

en: Vertical - Stroke
sv_SE: Vertikal - streck

en: Vertical - Stroke #2
sv_SE: Vertikal - streck #2

en: Vertical - Tilt
sv_SE: Vertikal - lutning

en: Vertical - Triangle
sv_SE: Vertikal - triangel

en: Vertical - Triangle double
sv_SE: Vertikal - Dubbel triangel

en: Vertical - Wave
sv_SE: Vertikal - våg

en: Vertical - Wave brush
sv_SE: Vertikal - Vågpensel

en: Vertical - Waves
sv_SE: Vertikal - vågor

en: Vertical - Zigzag
sv_SE: Vertikal - sicksack

en: Vertical align
sv_SE: Vertikal justering

en: Vertical alignment
sv_SE: Vertikal justering

en: Very fast
sv_SE: Mycket snabb

en: Very slow
sv_SE: Mycket långsam

en: Very well
sv_SE: Mycket bra

en: Video URL
sv_SE: Video-URL

en: Video file URL
sv_SE: URL för videofil

en: Video url
sv_SE: Video länk

en: Videos
sv_SE: Videor

en: View
sv_SE: Visa

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: View Custom Font
sv_SE: Visa anpassat teckensnitt

en: View Custom Fonts
sv_SE: Visa anpassade teckensnitt

en: View Template
sv_SE: Visa template

en: View Template Bundle
sv_SE: Visa template-paket

en: View Template Tag
sv_SE: Visa template-tagg

en: View Templates
sv_SE: Visa templates

en: View cart
sv_SE: Visa varukorg

en: View changelog
sv_SE: Visa ändringslogg

en: View classes
sv_SE: Visa klasser

en: View on frontend
sv_SE: Visa på frontend

en: View order
sv_SE: Visa beställning

en: View products
sv_SE: Visa produkter

en: Vimeo privacy hash
sv_SE: Vimeo sekretesshash

en: Vimeo video ID/URL
sv_SE: Vimeo video-ID/URL

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visible
sv_SE: Synlig

en: Visible after
sv_SE: Synlig efter

en: Visible on scroll up
sv_SE: Synlig vid rullning uppåt

en: Visit docs
sv_SE: Besök dokumentationen

en: Visit the website %s
sv_SE: Besök webbplatsen %s

en: Visual
sv_SE: Visuell

en: Visual grid builder
sv_SE: Visuell rutnätsbyggare

en: WP debug
sv_SE: WP-felsökning

en: WP language
sv_SE: WP-språk

en: WP memory limit
sv_SE: WP minnesgräns

en: WP version
sv_SE: WP-version

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Warning color
sv_SE: Varningsfärg

en: Wave
sv_SE: Våg

en: Wave brush
sv_SE: Vågpensel

en: Waves
sv_SE: Vågor

en: We recommend setting a padding for your lightbox to accommodate the thumbnail navigation.
sv_SE: Vi rekommenderar att du ställer in en padding för din lightbox för att rymma miniatyrnavigeringen.

en: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType font with even better compression than WOFF 1.0, but no IE browser support.
sv_SE: Web Open Font Format 2.0: TrueType/OpenType-teckensnitt med ännu bättre komprimering än WOFF 1.0, men inget stöd för IE-webbläsare.

en: Web Open Font Format: Compressed TrueType/OpenType font with information about font source and full IE9+ support (recommended).
sv_SE: Web Open Font Format: Komprimerat TrueType/OpenType-teckensnitt med information om teckensnittskälla och fullt IE9+ stöd (rekommenderas).

en: Web design
sv_SE: Webbdesign

en: Webfont loading method
sv_SE: Laddningsmetod för webbfonter

en: Webfonts (such as Google Fonts) are loaded via stylesheets by default. Select "Webfont Loader" to avoid FOUT (Flash of unstyled text) by hiding your website content until all webfonts are loaded.
sv_SE: Webbfonter (som Google Fonts) laddas via stilmallar som standard. Välj “Webfont Loader” för att undvika FOUT (Flash of unstyled text) genom att dölja ditt webbplatsinnehåll tills alla webbfonter är laddade.

en: Webhook payload too large.
sv_SE: Webhook-payload för stor.

en: Webhook request failed with status code
sv_SE: Webhook-begäran misslyckades med statuskod

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Weekday
sv_SE: Veckodag

en: Welcome to %s
sv_SE: Välkommen till %s

en: What is the name of this site builder? And why did you choose it?
sv_SE: Vad heter denna sidbyggare? Och varför valde du den?

en: When a Map ID is present, map styles are controlled via the %s.
sv_SE: När ett kart-ID finns, styrs kartstilar via %s.

en: When editing your popup template, you have to enable the "Info Box" setting under "Template Settings > Popup".
sv_SE: När du redigerar din popup-template måste du aktivera inställningen “Inforuta” under “Template-inställningar > Popup”.

en: When enabled, this field acts as a spam trap. It will not be visible to users, but will capture any bots that fill it out.
sv_SE: När detta är aktiverat fungerar detta fält som en spamfälla. Det kommer inte att vara synligt för användare, men fångar upp alla botar som fyller i det.

en: When enabled, this query only runs when a live search is performed.
sv_SE: När detta är aktiverat körs denna fråga endast när en livesökning utförs.

en: When pasting elements from another site that contain image or SVG files, placeholders are used by default. Enable to download the image from the source site. If the current user lacks SVG upload permissions, a placeholder SVG is used.
sv_SE: När element klistras in från en annan webbplats som innehåller bild- eller SVG-filer används platshållare som standard. Aktivera för att ladda ner bilden från källwebbplatsen. Om den nuvarande användaren saknar behörighet att ladda upp SVG används en SVG-platshållare.

en: When rendering without wrapper your settings under the style tab won't have any effect.
sv_SE: När du renderar utan omslag kommer dina inställningar under fliken stil inte att ha någon effekt.

en: When someone visits a default WordPress authentication URL (%s), they are redirected to this selected page.
sv_SE: När någon besöker en standard WordPress-autentiserings-URL (%s), omdirigeras de till denna valda sida.

en: When using dynamic data that contains formatted text (e.g. WYSIWYG field, or any other HTML tags such as p, div, headings, etc.), set the HTML tag to "div", not "p". Alternatively, use the Rich Text element.
sv_SE: När du använder dynamiska data som innehåller formaterad text (t.ex. WYSIWYG-fält eller andra HTML-taggar som p, div, rubriker etc.), ställ in HTML-taggen på “div”, inte “p”. Alternativt kan du använda Rich Text-elementet.

en: Where to set the pagination parameter in the request.
sv_SE: Var ska pagineringsparametern ställas in i begäran.

en: Where you defined the offset key. Bricks will retrieve the value from there.
sv_SE: Där du definierade offsetnyckeln. Bricks kommer att hämta värdet därifrån.

en: White space
sv_SE: Tomt utrymme

en: Whitelist URLs
sv_SE: Vitlistade URL:er

en: Whoops, that page is gone
sv_SE: Hoppsan, den sidan är borta

en: Wide
sv_SE: Bred

en: Widget margin
sv_SE: Widget-marginal

en: Widget title
sv_SE: Widgettitel

en: Widget title border
sv_SE: Widgettitelram

en: Widget title typography
sv_SE: Widgettiteltypografi

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Window
sv_SE: Fönster

en: Window storage
sv_SE: Fönsterlagring

en: Wireframes provide basic structural templates that serve as a starting point for designing a layout. They are based on classes and variables.
sv_SE: Wireframes är grundläggande strukturella mallar som fungerar som utgångspunkt för att utforma en layout. De är baserade på klasser och variabler.

en: Without attributes
sv_SE: Utan attribut

en: Wonderful
sv_SE: Underbart

en: WooCommerce Template Hook
sv_SE: WooCommerce Template-krok

en: WooCommerce template hooks
sv_SE: WooCommerce mallkrokar

en: Woohoo
sv_SE: Hurra

en: WordPress Environment
sv_SE: WordPress-miljö

en: WordPress authentication page access
sv_SE: Åtkomst till WordPress autentiseringssida

en: WordPress field
sv_SE: WordPress-fält

en: Words limit
sv_SE: Ordgräns

en: Words per minute
sv_SE: Ord per minut

en: Words per minutes
sv_SE: Ord per minut

en: Would you like to import the variable categories as well?
sv_SE: Vill du importera variabelkategorierna också?

en: Wrap
sv_SE: Radbryt

en: Wrap element
sv_SE: Omslut element

en: Wrap reverse
sv_SE: Omvänd radbrytning

en: Wrap your scripts in %s tags.
sv_SE: Omslut dina skript med %s-taggar.

en: Wrapper
sv_SE: Omslag

en: X axis
sv_SE: X-axel

en: Y axis
sv_SE: Y-axel

en: Yeah
sv_SE: Ja

en: Year: %s
sv_SE: År: %s

en: Yearly
sv_SE: Årsvis

en: Yep
sv_SE: Japp

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You
sv_SE: Du

en: You are about to delete all form submissions (including the database table). Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla formulärinskickningar (inklusive databastabellen). Vill du fortsätta?

en: You are about to delete all form submissions of form ID %s. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla formulärinskickningar för formulär-ID %s. Vill du fortsätta?

en: You are about to delete all form submissions. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla formulärinskickningar. Vill du fortsätta?

en: You are about to delete all template screenshots. Not your featured images, though. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla mallskärmdumpar. Dock inte dina utvalda bilder. Vill du fortsätta?

en: You are about to delete this capability. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort denna behörighet. Vill du fortsätta?

en: You are about to fix the element database. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att fixa elementdatabasen. Vill du fortsätta?

en: You are about to regenerate code signatures for all executable code on your website. Please ensure you have a recent backup before continuing. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att återskapa kodsignaturer för all körbar kod på din webbplats. Se till att du har en nylig säkerhetskopia innan du fortsätter. Vill du fortsätta?

en: You are about to regenerate indexes for all query filters. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att återskapa index för alla sökfilter. Vill du fortsätta?

en: You are about to remove all index jobs. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att ta bort alla indexjobb. Vill du fortsätta?

en: You are about to remove all selected icons from this set. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du håller på att ta bort alla valda ikoner från denna uppsättning. Vill du fortsätta?

en: You are about to reset all Bricks global settings. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att återställa alla Bricks globala inställningar. Vill du fortsätta?

en: You are about to trigger Index Job. Do you wish to proceed?
sv_SE: Du är på väg att utlösa Indexjobb. Vill du fortsätta?

en: You are editing the selected global query settings. Changes to this global query apply to all instances throughout your website.
sv_SE: Du redigerar inställningarna för den valda globala frågan. Ändringar av den här globala frågan gäller för alla instanser på hela webbplatsen.

en: You are missing out!
sv_SE: Du missar något!

en: You are not allowed to add scripts.
sv_SE: Du får inte lägga till skript.

en: You are not allowed to uploads SVG files.
sv_SE: Du har inte behörighet att ladda upp SVG-filer.

en: You are now running the latest version
sv_SE: Du kör nu den senaste versionen

en: You are viewing the first 1000 results. Perform search to see more.
sv_SE: Du visar de första 1000 resultaten. Utför en sökning för att se fler.

en: You can manage code execution permissions under: %s
sv_SE: Du kan hantera behörigheter för kodkörning under: %s

en: You can manage your license, update payment method and view your invoices right from %s.
sv_SE: Du kan hantera din licens, uppdatera betalningsmetod och se dina fakturor direkt från %s.

en: You can now manage your custom fonts using the new %s in the builder.
sv_SE: Du kan nu hantera dina anpassade teckensnitt med den nya %s i byggaren.

en: You can render API response data through dynamic data tags. Create custom-labeled dynamic data tags for the {query_api} tag by hovering over any key in the response above and and click the "+" icon. Those labeled tags are stored for you in your browser local storage, not in the database. They are therefore not available on other devices or browsers.
sv_SE: Du kan rendera API-svarsdata genom dynamiska datataggar. Skapa dynamiska datataggar med egna etiketter för taggen {query_api} genom att hålla muspekaren över valfri nyckel i svaret ovan och klicka på ikonen "+". Dessa märkta taggar lagras åt dig i webbläsarens lokala lagring, inte i databasen. De är därför inte tillgängliga på andra enheter eller i andra webbläsare.

en: You can use the title attribute to provide a description of the expected input value to meet the "pattern" requirement set above.
sv_SE: Du kan använda title-attributet för att ge en beskrivning av det förväntade indatavärdet för att uppfylla kravet på "mönster" som anges ovan.

en: You did not select any action(s). So when this form is submitted nothing happens.
sv_SE: Du valde inga åtgärder. Så när detta formulär skickas in händer ingenting.

en: You do not have the required capability to perform this action.
sv_SE: Du har inte den kapacitet som krävs för att utföra den här åtgärden.

en: You don't have permission to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can create posts through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
sv_SE: Du har inaktiverat kapacitetskontrollerna. Nu kan vem som helst, även icke-inloggade besökare, skapa inlägg via det här formuläret. Detta kan leda till obehörigt skapande av innehåll, skräppost och skadliga inlägg, databasföroreningar och potentiella säkerhetsöverträdelser. Använd endast den här inställningen om du har vidtagit alternativa säkerhetsåtgärder, om formuläret finns på en skyddad sida eller om du förstår säkerhetskonsekvenserna fullt ut.

en: You have disabled the capability checks. Now anyone, including non-logged-in visitors, can edit the post through this form. This can lead to unauthorized content creation, spam and malicious posts, database pollution, and potential security breaches. Only use this setting if you have alternative security measures in place, the form is on a protected page, or you fully understand the security implications.
sv_SE: Du har inaktiverat kapacitetskontrollerna. Nu kan vem som helst, även icke-inloggade besökare, redigera inlägget via detta formulär. Detta kan leda till obehörigt skapande av innehåll, skräppost och skadliga inlägg, databasföroreningar och potentiella säkerhetsöverträdelser. Använd endast den här inställningen om du har vidtagit alternativa säkerhetsåtgärder, om formuläret finns på en skyddad sida eller om du är helt införstådd med säkerhetseffekterna.

en: You have set an icon, but no text. Please provide the "aria-label" for accessibility.
sv_SE: Du har angett en ikon, men ingen text. Vänligen ange “aria-label” för tillgänglighet.

en: You have to add the "Checkout coupon" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout coupon is removed when this setting is enabled. The "Enable the use of coupon codes" WooCommerce setting under "General" must be active.
sv_SE: Du måste lägga till “Kassakupong”-elementet själv på kassasidan eftersom den inbyggda WooCommerce-kassakupongen tas bort när denna inställning är aktiverad. WooCommerce-inställningen “Aktivera användning av kupongkoder” under “Allmänt” måste vara aktiv.

en: You have to add the "Checkout login" element yourself on the Checkout page as the native WooCommerce checkout login is removed when this setting is enabled. The "Enable log-in during checkout" WooCommerce setting under "Accounts & Privacy" must be active.
sv_SE: Du måste lägga till “Inloggning i kassan”-elementet själv på kassasidan eftersom den inbyggda WooCommerce-inloggningen i kassan tas bort när denna inställning är aktiverad. WooCommerce-inställningen “Aktivera inloggning under utcheckning” under “Konton & Integritet” måste vara aktiv.

en: You have to add the "Notice" element yourself wherever necessary as all native WooCommerce notices are removed when this setting is enabled.
sv_SE: Du måste lägga till “Meddelande”-elementet själv där det behövs eftersom alla inbyggda WooCommerce-meddelanden tas bort när denna inställning är aktiverad.

en: You haven't registered any custom sidebars, yet.
sv_SE: Du har inte registrerat några anpassade sidofält än.

en: YouTube video ID/URL
sv_SE: YouTube video-ID/URL

en: YouTube, Vimeo or file URL.
sv_SE: YouTube, Vimeo eller fil-URL.

en: Your CSS files were automatically generated in the background.
sv_SE: Dina CSS-filer genererades automatiskt i bakgrunden.

en: Your Email
sv_SE: Din email

en: Your Message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Your Unsplash API key is not valid.
sv_SE: Din Unsplash API-nyckel är inte giltig.

en: Your account is inactive
sv_SE: Ditt konto är inaktivt

en: Your attached files exceed the max. upload limit of 25 MB.
sv_SE: Dina bifogade filer överskrider den maximala uppladdningsgränsen på 25 MB.

en: Your attached files exceed your server max. upload size of %s.
sv_SE: Dina bifogade filer överskrider din servers maximala uppladdningsstorlek på %s.

en: Your browser does not support the audio tag.
sv_SE: Din webbläsare stöder inte ljudtaggen.

en: Your browser does not support the video tag.
sv_SE: Din webbläsare stöder inte videotaggen.

en: Your builder capability doesn't allow you to access these settings.
sv_SE: Din byggarbehörighet tillåter dig inte att komma åt dessa inställningar.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar på granskning.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
sv_SE: Din kommentar väntar på granskning. Detta är en förhandsvisning; din kommentar kommer att bli synlig efter att den har godkänts.

en: Your message goes here. The more details, the better ;)
sv_SE: Ditt meddelande går här. Ju fler detaljer, desto bättre ;)

en: Your name (optional)
sv_SE: Ditt namn (valfritt)

en: Your password
sv_SE: Ditt lösenord

en: Your provided license key is invalid. Please deactivate and then reactivate your license.
sv_SE: Din angivna licensnyckel är ogiltig. Avaktivera och aktivera sedan din licens igen.

en: Your remote templates password is incorrect.
sv_SE: Ditt lösenord för fjärrmallar är felaktigt.

en: Your selected template is empty.
sv_SE: Din valda mall är tom.

en: Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.
sv_SE: Ditt tema (%s) innehåller föråldrade kopior av vissa WooCommerce-mallfiler.

en: Your uploads directory writing permissions are insufficient.
sv_SE: Dina uppladdningsmapps skrivrättigheter är otillräckliga.

en: Your user role "%1$s" is not allowed to edit this post type with %2$s. Please get in touch with the site admin to change it.
sv_SE: Din användarroll “%1$s” har inte behörighet att redigera den här posttypen med %2$s. Kontakta webbplatsadministratören för att ändra detta.

en: Your website (%1$s) has no permission to access templates from %2$s
sv_SE: Din webbplats (%1$s) har ingen behörighet att komma åt mallar från %2$s

en: Your website does not match your license key. Please deactivate and then reactivate your license.
sv_SE: Din webbplats matchar inte din licensnyckel. Avaktivera och aktivera sedan din licens igen.

en: Zigzag
sv_SE: Sicksack

en: Zoom
sv_SE: Zooma

en: Zoom Control
sv_SE: Zoomkontroll

en: Zoom in
sv_SE: Zooma in

en: Zoom level
sv_SE: Zoomnivå

en: Zoom or close
sv_SE: Zooma eller stäng

en: Zoom out
sv_SE: Zooma ut

en: add key after
sv_SE: lägg till nyckel efter

en: after
sv_SE: efter

en: alphanumeric characters only
sv_SE: endast alfanumeriska tecken

en: before
sv_SE: före

[ctx: bricks]
en: %1$s on %2$s
sv_SE: %1$s den %2$s

en: builder access
sv_SE: byggaråtkomst

en: by
sv_SE: av

en: carousel
sv_SE: karusell

en: cloned
sv_SE: klonad

en: contains
sv_SE: innehåller

en: dashed
sv_SE: streckad

en: deprecated
sv_SE: föråldrad

en: does not contain
sv_SE: innehåller inte

en: double
sv_SE: dubbel

en: experimental
sv_SE: experimentell

en: hCaptcha key required! Add key in dashboard under: %s
sv_SE: hCaptcha-nyckel krävs! Lägg till nyckeln i instrumentpanelen under: %s

en: is
sv_SE: är

en: is empty
sv_SE: är tom

en: is not
sv_SE: är inte

en: is not empty
sv_SE: är inte tom

en: learn more
sv_SE: lär dig mer

en: new templates have been released since you cancelled Bricks.
sv_SE: nya mallar har släppts sedan du avbröt Bricks.

en: not set
sv_SE: inte inställd

en: official roadmap
sv_SE: officiella roadmap

en: per month
sv_SE: per månad

en: posts
sv_SE: inlägg

en: results for:
sv_SE: resultat för:

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
sv_SE: J M kl. H:i

en: set
sv_SE: inställd

en: slide
sv_SE: bild

en: will be using this constant
sv_SE: kommer att använda denna konstant

en: wp_remote_post request failed. Please check your server configuration. Required for query filters.
sv_SE: wp_remote_post-begäran misslyckades. Kontrollera din serverkonfiguration. Krävs för frågefilter.

en: x-axis
sv_SE: x-axel

en: y-axis
sv_SE: y-axel

en: your account
sv_SE: ditt konto
